PDA

Žiūrėti pilną versiją : AlbertoA 20a tvenkinys

AlbertasA
03-05-2011, 22:03
Sveiki,

Tvenkinys 20a; Gylis: ~3m.
Tvenkiniui sukaks trečia vasara, pirmais metais leidom karosus.
Antrais metais leidom karpius, lynus, ~20 amūriukų (30gr), ~100 sprindinių šapaliukų.
Šiemet pavasarį 25 upetakius (180gr), 10 eršketukų (~100gr), ~30 plačiakakčių (30gr).

PROBLEMA: Prisiveisė nesveikai daug karosų mailiaus. Dauginasi jie masiškai. Kaip neskausmingai didžiosiom žuvims galima apriboti karosų mailiaus populiaciją ?
Lydekų leisti nenoriu - nes nesugebėsiu suvaldyti jų populiacijos (išleisti vandens galimybės neturiu).
Ešerių - daug kas nerekomenduoja leisti, tai neleidžiu.

Planuoju paleisti ~20 starkiukų (~20gr). Gal nesusidarys sąlygos neršti starkiams ir nežalos žuvų kaip tai daro lydekos, o tvarkysis su mažesniu mailiumi ? Ką manot ?
Dar galvoju vėžių užleidus, jie karosų ikrus gal aprankiotų?

Nilas
03-05-2011, 22:23
Kaip neskausmingai didžiosiom žuvims galima apriboti karosų mailiaus populiaciją ?
O ką veikia tavo upėtakiai? Tinginiauja? Čia turėtų būti jų pareiga karosų mailių retinti. :)
O kodėl tiek daug šapaliukų? Man visada yra mįslė, kodėl žmonės leidžiasi juos į tvenkinius. Aš juos įsivaizduoju tik upėje.

Rolandas
04-05-2011, 08:02
20 arų 25 nedideli upėtakiukai nieko pastebimo nepadarys. Galit patys pasiskaičiuot: jie suėda apie 5 % nuo savo biomasės, t.y. 25x200g=5kg upėtakių, 5%=250g karosų. O anie irgi dauginas, auga, nestovi vietoje. Taip kad upėtakiai atsilieka ir atsiliks dar ilgai šiose masės, skaičiaus augimo lenktynėse. Tiesa, o jiems tinka sąlygos su karpinėmis? Matosi kaip medžioja, plaukioja? Paaugę? Gal verta atsisakyt tada karpinių ir paverst tvenkinį upėtakiniu-eršketiniu, jei leis deguonies režimas žiemą/vasarą ir temperatūra vasarą? Būtų solidžiausia augintis tokio lygio žuvis.
Starkiukai, kai paaugs, jei paaugs per lydekas, kažkiek mažins. Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.
Dėl starkiukų. Jie geriau už lydekas, kad neauga iki 5 - 10 kg ir nepuola didesnių žuvų. Kapoja sau karosiukus, saulažuves, aukšles... žuvis nuo kelių gramų iki 100g ir ramu. Bet kad jie tą pradėtų daryti, reiks palaukti pora/keletą metų. O lydekos jų jau laukia, kaip ir upėtakiukų. Va kur bėda. užburtas ratas: reikia naikint karosus, o naikintojai naikina būsimus naikintojus ir viskas stovi vietoje, nors galvoje jau suplanuota kiek priaugs upėtakių, starkių, kaip jie sumažins karosus... bet taip gali ir neatsitikti.
Manau, buvo padaryta klaida žuvinant karosais. Tvenkinys tikrai nemažas jei 20 arų prie namų - galima rimčiau ūkininkaut jau. Ir žuvų šeimai užtektų ir pažvejot malonumas būtų.

Iš kur maitinimas, papildymas vandeniu, pratekantis? Kokia tvenkinio paskirtis: dekoratyvinis, pirtis - maudymuisi, žvejyba - rekreacija, o gal tik dirbamas produktyvus laukas - žuvivaisa/žuvininkystė? Pagrindiniai klausimai. :)

AlbertasA
04-05-2011, 09:19
O ką veikia tavo upėtakiai? Tinginiauja? Čia turėtų būti jų pareiga karosų mailių retinti. :)
O kodėl tiek daug šapaliukų? Man visada yra mįslė, kodėl žmonės leidžiasi juos į tvenkinius. Aš juos įsivaizduoju tik upėje.

Upėtakiai ir eršketai paleisti vakar :).

Šapaliukus rudenį padovanojo vienas žvejys. Visus paleidom, peržiemojo, matosi plaukioja. Galvoju gal paaugę irgi vieną kitą karosiuką prigriebtų?

AlbertasA
04-05-2011, 11:43
20 arų 25 nedideli upėtakiukai nieko pastebimo nepadarys. Galit patys pasiskaičiuot: jie suėda apie 5 % nuo savo biomasės, t.y. 25x200g=5kg upėtakių, 5%=250g karosų. O anie irgi dauginas, auga, nestovi vietoje. Taip kad upėtakiai atsilieka ir atsiliks dar ilgai šiose masės, skaičiaus augimo lenktynėse. Tiesa, o jiems tinka sąlygos su karpinėmis? Matosi kaip medžioja, plaukioja? Paaugę?

Paleidau, tik vakar, bus matyt ar išgyvens per vasarą, jei viskas gerai, kitais metais pagausinsim gretas.

Gal verta atsisakyt tada karpinių ir paverst tvenkinį upėtakiniu-eršketiniu, jei leis deguonies režimas žiemą/vasarą ir temperatūra vasarą? Būtų solidžiausia augintis tokio lygio žuvis.

Karpiu atsisakyti nelabai norisi, patinka žvejoti :). Žiemą buvo įjungtas aeratorius, buvo pastoviai neužšąlanti 4-5m eketė, žuvies nuostolių neturėjom. Matavau deguonies kiekį su akvariuminiais testais buvo 6-7mg/l

Starkiukai, kai paaugs, jei paaugs per lydekas, kažkiek mažins. Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.

Lydekų šiuo metu nėra

Dėl starkiukų. Jie geriau už lydekas, kad neauga iki 5 - 10 kg ir nepuola didesnių žuvų. Kapoja sau karosiukus, saulažuves, aukšles... žuvis nuo kelių gramų iki 100g ir ramu. Bet kad jie tą pradėtų daryti, reiks palaukti pora/keletą metų. O lydekos jų jau laukia, kaip ir upėtakiukų. Va kur bėda. užburtas ratas: reikia naikint karosus, o naikintojai naikina būsimus naikintojus ir viskas stovi vietoje, nors galvoje jau suplanuota kiek priaugs upėtakių, starkių, kaip jie sumažins karosus... bet taip gali ir neatsitikti.

Jei kapotų karosiukus kartu su upėtakiais tai ir būtų problemos sprendimas. Jei reiks palaukt metus, palauksim, nieko nepakeisi :)

Manau, buvo padaryta klaida žuvinant karosais. Tvenkinys tikrai nemažas jei 20 arų prie namų - galima rimčiau ūkininkaut jau. Ir žuvų šeimai užtektų ir pažvejot malonumas būtų.

Dėl karosų tai taip nepagalvojom, ir lydekų planavom leisti. Bet gyveni, mokaisi, keičiasi supratimas :)

Nilas
04-05-2011, 15:54
Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.
:) Vienas iš tų nehumaniškų metodų įleisti kelis šamus, suvalgys ne tik karosus, o tada, išrūkinus šamus, bus galima viską pradėti iš naujo :))))
Su lydekom būna įvairiai, žinau atvejų, kai viena lydeka išnaikina visus prūdo karosus, bet žinau ir kitų atvejų, kai tvenkinėlyje tiek lydekų, tiek karosų yra pakankamai ir gražiai jie "sugyvena".
Manau, viskas taps daug aiškiau, jei upėtakiukai pragyvens vasarą. Karosai kol kas tepasidžiaugia laisve.

Gedas
04-05-2011, 18:12
Pas save prūde buvau paleidęs 50 piršto dydžio lydekiukų ir 8 po 100-300gr. Tai po 3 metelių vis tiek mailiaus gretos didėjo, pagautos po 2 metu 3 kg, 2.5 kg 2 kg lydekos ir po kelias tokio dydžio, bet nesumažėjo nei kuojų, nei šapalų, gal kelis karpius ir suėdė, bet ką padarysi. O tos mažylės lydekos kur buvo, tai dabar jau po puskilį ir visos lig tai sutardavo :) Mėginsiu starkiukų armiją įleisti ir sumažinti kuojų mailiaus gretas. :D Buvau įsileidęs Gružlių (kilbukų), tai ir tų jau priviso, net žiemą per eketę pagaunu. :)

Fiskius
04-05-2011, 22:30
Aš tai skaitau kaip jūs dėl lydekų pergyvenat ir manau kad stipriai perdedat. Nėra jos tokios viską ėdančios mašinos :) Reikia tikrai nemažai jų įleisti, kad kažkoks poveikis pasijaustų :)

AlbertasA
06-05-2011, 23:52
Iš kur maitinimas, papildymas vandeniu, pratekantis? Kokia tvenkinio paskirtis: dekoratyvinis, pirtis - maudymuisi, žvejyba - rekreacija, o gal tik dirbamas produktyvus laukas - žuvivaisa/žuvininkystė? Pagrindiniai klausimai. :)

Vandens padavimas į tvenkinį ateina iš netoliese esančių laukų drenažo. Paskirtis įvairi: maudymuisi, žvejybai.

Žiemą sausio pabaigoje matavau vandens duomenis:
Deguonis: ~8mg/l
PH: 7.2 – 7.6
GH: > 21
KH: 10 – 13
NO2: 0
NO3: 100 – 250

Prieš savaitę matavau, buvo:
PH: 8 – 8,4
GH: > 21
KH: 10 – 13
NO3: 50 – 100

831

Rolandas
07-05-2011, 09:59
Paskirtis įvairi: maudymuisi, žvejybai.
Maudymuisi. Karpių reiktų nepadauginti žuvinant. O jei upėtakiai pasiteisins (išsilaikys vasarą, ateinančią žiemą. Reikės tikrai rimtos aeracijos), tai ir visai karpių atsisakyti, o pereiti ant upėtakių, palijų.
Žvejybai. Kad nebūtų didelės žalos upėtakiams, amūrams, karpiams, lynams - lydekų, šamų neleisti arba labai labai nedaug. Su karosais "kovoti" starkių pagalba, žuvint daug ir gerokai paaugintais, rudenį nugaudant - brangi įžuvinimo medžiaga (dabar reiks stebėt Gedo praktiką jo tvenkinukuose, kur ką tik įžuvino 20graminiais starkiukais. Labai lauksiu bet kokių duomenų apie juos).
Ešerių "nepažįstu" kaip įžuvinimo medžiagos. Sako, kad paskui pradeda smulkėt ir patampa tais pačiais mažais "karosiukais" iki 10 cm. Čia kas juos turi ilgiau ar specialiai augina gal tars žodį.

GH, KG - liuks.
pH ir NO3 akvariuminiais testais labai sunku nustatyti tikrąsias reikšmes - spalvos mažai skirias.
Tuoj augmenija subujos - dings nitratai. Jei dar sistemingai matuosi, pagauk momentą kada tai įvyks. Galima pagal fenologinius kokius nors augmenijos požymius, pvz kas nors sužydi, pagal vandens temperatūra (nors ji dažnai svyruoja, šokinėja) arba pagal kokius nors vandens augalų pasirodymo, kokių nors subujojimo požymius.
Labai įdomu ir tai gana patikima. ;)

AlbertasA
07-05-2011, 12:28
Maudymuisi. Karpių reiktų nepadauginti žuvinant. O jei upėtakiai pasiteisins (išsilaikys vasarą, ateinančią žiemą. Reikės tikrai rimtos aeracijos), tai ir visai karpių atsisakyti, o pereiti ant upėtakių, palijų.
Žvejybai. Kad nebūtų didelės žalos upėtakiams, amūrams, karpiams, lynams - lydekų, šamų neleisti arba labai labai nedaug. Su karosais "kovoti" starkių pagalba, žuvint daug ir gerokai paaugintais, rudenį nugaudant - brangi įžuvinimo medžiaga (dabar reiks stebėt Gedo praktiką jo tvenkinukuose, kur ką tik įžuvino 20graminiais starkiukais. Labai lauksiu bet kokių duomenų apie juos).
Ešerių "nepažįstu" kaip įžuvinimo medžiagos. Sako, kad paskui pradeda smulkėt ir patampa tais pačiais mažais "karosiukais" iki 10 cm. Čia kas juos turi ilgiau ar specialiai augina gal tars žodį.

O ką manot apie vėžius? Kol kas jų neleidau, bet galėčiau pasigaudyt ežere ar upėje. Gal jie taip pat prisidėtų prie karosų populiacijos mažinimo (per ikrų valgymą). Bet perspektyvoje, jei norėčiau sudaryti dirbtines sąlygas, kad nerštų sterkai, karpiai, turbūt vėžiai būtų papildoma rizika.

Vytas
07-05-2011, 19:40
Albertai, noriu paklausti: kur šį pavasarį gavai upėtakių įžuvinimui? Norėčiau ir aš pabandyti kelis įsileisti į savo tvenkinį pabandymui.

Gedas
07-05-2011, 21:59
O ką manot apie vėžius? Kol kas jų neleidau, bet galėčiau pasigaudyt ežere ar upėje. Gal jie taip pat prisidėtų prie karosų populiacijos mažinimo (per ikrų valgymą). Bet perspektyvoje, jei norėčiau sudaryti dirbtines sąlygas, kad nerštų sterkai, karpiai, turbūt vėžiai būtų papildoma rizika.

Gali vežių leisti bet kiek, manau, jei prūde yra karpių ar starkių, tai tie vežiai išnyks, kaip kad atsitiko pas mane prūde. Kelis metus dar vieną kitą pagaudavau, bet kai karpiai paaugo, tai matyt juos surijo kai keitė kiautus, o daugintis nespėjo, nes jų ikrus ir suryja karpiai... Aišku, jei primestum į prūdą vamzdelių visokių, gal ir rastų kur pasislėpti tie vežiukai...

AlbertasA
07-05-2011, 22:24
Albertai, noriu paklausti: kur šį pavasarį gavai upėtakių įžuvinimui? Norėčiau ir aš pabandyti kelis įsileisti į savo tvenkinį pabandymui.

Upėtakius ir eršketus įsigijau iš: Taurų žuvys (http://www.zuvumailius.lt/)

Pirkiniu patenkintas ir upėtakiai ir eršketai buvo > 20cm.

Gedas
07-05-2011, 22:37
Kokių žuvų jie dar turi?

Vytas
08-05-2011, 09:40
Dėkui už kontaktą. Susisiekiau su pardavėju. Mano tvenkinys panašaus dydžio kaip ir paties. Upėtakius noriu įsileisti pabandymui ar išgyvens vasarą. Pardavėjo nuomone turėtų išgyventi. Būtų įdomu žinoti kaip taviškiai vasaros. Savo įžuvinimo rezultatus pranešiu, nors dar nežinau kada čia juos nusipirksiu- Tauragė gana tolokai.

zizitopas
08-05-2011, 14:45
Pas mane vėžiai veisiasi ir yra užvaldę visą kūdrą. Beje labiausiai jie bazuojasi toje pusėje, kur maudymuisi paruoštas dugnas, tai vaikščiojant dugnu nėra malonu, kai koks nusprendžia su tavo kojų pirštais pakovoti. Bet kadangi tavo tvenkinys kur kas didesnis, manau, jie įsikurs ten kur jiems paruoši vietą, ir niekas jiems nedrums ramybės. Tiesa, su vėžiais prieš karosus nepakovosi.., nebent prieš varles...
Beje, jei ketini leisti į savo tvenkinį vėžius pagautus ežere ar upėje, siūlyčiau neprisileisti siauražnyplių, kurių dabar pilnos Lietuvos upės, bei gerai kiekvieną patikrinti, kad neparsineštum ligotų.

AlbertasA
08-05-2011, 19:30
Kokių žuvų jie dar turi?

Prekiauja Upėtakiais ir Eršketais. Upėtakius pardavinėjo trijų dydžių (pagal tai ir kaina), kadangi tiksliai nebepamenu dydžių tai nerašysiu. (Geriau susisiekti su jais pačiais).

AlbertasA
08-05-2011, 19:47
Dėkui už kontaktą. Susisiekiau su pardavėju. Mano tvenkinys panašaus dydžio kaip ir paties. Upėtakius noriu įsileisti pabandymui ar išgyvens vasarą. Pardavėjo nuomone turėtų išgyventi. Būtų įdomu žinoti kaip taviškiai vasaros. Savo įžuvinimo rezultatus pranešiu, nors dar nežinau kada čia juos nusipirksiu- Tauragė gana tolokai.

Kai skambinausi, sakė, kad viskas bus gerai jei yra 3m gylis. Ir dar rekomendavo įžuvinti pakankamai didelius kiekius (dabar nepamenu, bet kažkur 250 – 300vnt) :). Aš būdamas atsargus, pradžiai su 29 pasibandysiu.

Jei vasaros neišgyvens būtinai informuosiu.

AlbertasA
08-05-2011, 20:39
GH, KG - liuks.
pH ir NO3 akvariuminiais testais labai sunku nustatyti tikrąsias reikšmes - spalvos mažai skirias.
Tuoj augmenija subujos - dings nitratai. Jei dar sistemingai matuosi, pagauk momentą kada tai įvyks. Galima pagal fenologinius kokius nors augmenijos požymius, pvz kas nors sužydi, pagal vandens temperatūra (nors ji dažnai svyruoja, šokinėja) arba pagal kokius nors vandens augalų pasirodymo, kokių nors subujojimo požymius.
Labai įdomu ir tai gana patikima. ;)

Atlikau vakar matavimus:
Temperatūra:
dugne (3m gylyje): 9C.
prie kranto (1m gylyje): 12C.
Testai:
NO3: 25-50 – pagal spalva sakyčiau ties 50.
GH > 21
KH: 10
PH: 7.6-8

Normalios augmenijos ten nėra daug. Bet žali dumbliai kurių nebuvo praeitą vasarą subujojo. Net žiema kur buvo atvira eketė tie dubliai atsirado.

Vanduo šiek tiek praskaidrėjo, matyt karpiai dėl orų atvėjimo nustojo maitintis, per dvi paras puse šėryklos išėdė, kai prieš savaite po paros tuščia būdavo.

Pabandžiau pažvejoti, tai tik karosai ir šapaliukai kibo.

832[/ATTACH

[ATTACH=CONFIG]833

834

Gedas
08-05-2011, 21:05
Pas mane vėžiai veisiasi ir yra užvaldę visą kūdr&#261
Mačiau ir aš tokią kūdrą, kur buvo vieni vėžiai, karosus išstūmė, nebesiveisė. Bet reikalai pasitaisė, kai karpių prileidom. Ir karpiai augo rekordišku greičiu, mito vėžiukais.Po kelių metelių išaugo gražūs karpiai ir liko tik dideli vėžiai...

Normalios augmenijos ten nėra daug. Bet žali dumbliai kurių nebuvo praeitą vasarą subujojo. Net žiema kur buvo atvira eketė tie dumbliai atsirado.

Manau, įleistum kokį amūrą, reikalai pasitaisytų. Neliktų dumblių ir dar išliptų į krantą žolės papešti :D

Vytas
21-06-2011, 22:41
Albertai, kaip gyvena tavo upėtakiai?
Aš gegužės pabaigoje tai pat parsivežiau upėtakių iš Tauragės. Jų prisitaikymas tvenkinyje liko nevisai aiškus. Praėjus dviem savaitėms radau tris negyvus. Galėjo būti kritusių ir daugiau , gal juos galėjo sulesti kirai , kurie kartais atskrenda. Na o gal krito tik tie keli. Priežastis man visai neaiški. Tomis dienomis buvo didelė kaitra, bet nemanau , kad vandens temperatūra galėjo pasiekti kritinę. Tačiau didelį mano susirūpinimą kelia kas kita. Pastebėjau, kad kažkuo serga saulažuvės. Kai kurios pastebimai lėtesnės už kitas. Jos tarsi blyškesnės , galvos patamsėjusios. Kai kurių sergančių pelekai paraudę. Vieną tokią lėtą išmečiau rankomis ant kranto. Pamačiau , kad pelekai kraujuoja.
Kartu su upėtakiais atsivežiau ir eršketukų. Su jais atrodo viskas gerai.

AlbertasA
21-06-2011, 23:32
Albertai, kaip gyvena tavo upėtakiai?
A geguės pabaigoje tai pat parsiveiau upėtakių i Tauragės. Jų prisitaikymas tvenkinyje liko nevisai aikus. Praėjus dviem savaitėms radau tris negyvus. Galėjo būti kritusių ir daugiau , gal juos galėjo sulesti kirai , kurie kartais atskrenda. Na o gal krito tik tie keli. Prieastis man visai neaiki. Tomis dienomis buvo didelė kaitra, bet nemanau , kad vandens temperatūra galėjo pasiekti kritinę. Tačiau didelį mano susirūpinimą kelia kas kita. Pastebėjau, kad kakuo serga saulauvės. Kai kurios pastebimai lėtesnės u kitas. Jos tarsi blykesnės , galvos patamsėjusios. Kai kurių sergančių pelekai paraudę. Vieną tokią lėtą imečiau rankomis ant kranto. Pamačiau , kad pelekai kraujuoja.
Kartu su upėtakiais atsiveiau ir erketukų. Su jais atrodo viskas gerai.

Sveikas,

Upėtakiai prisitaikė gerai, sakyčiau per daug gerai. Pradėjo kibti ant mekerės jau po ~2-3sav. Situacija tokia kad paleidom ~30vnt, o vejojant karpius ir karosus kimba ir upėtakiai, nemeluojant pasakysiu kad jau ~20 kartų buvo ukibę, kas mane tikrai stebina. Teko 3vnt. nurayti, nes buvo įriję kabliuką giliai.

Pati uvis tikrai raji, kartais pasimato kaip atakuoja ką nors vandens paviriuje. vejodamas karpius ir karosus ant kukurūzų, ir kukurūzais paerdamas, pastoviai kiekvieną vejybą ukimba 3-5 upėtakiai. Dviem padariau skrodimą, tai radau 13vnt kukurūzų skrandyje viename, o kitame 3-4 gabalus virtų bulvių, kurias laikas nuo laiko supilam karpiam į ėryklą.

Gal pas tave dėl transportavimo tolimo nusilpo uvys, tvenkinys į kurį įleidau yra kaime ~50km nuo Tauragės, kur jais prekiauja. Pats pardavėjas veė didesnį kiekį pro alį, susiskambinom ir praktikai nenukentėjo dėl transportavimo.

Paleidom tuo pačiu ir 10 erketukų, tačiau po paleidimo jų neteko pamatyti.

Reziumuojant: matosi kad prisitaikė prie sąlygų gerai (įdomu kaip praeis iema). Tačiau keičiu planus, kad norėčiau įuvinti daugiau upėtakiais, nes kakaip jie per daug gerai kimba ant mekerės.

Ps.: Vakar paleidau 20vnt starkių mailiaus (~15-17cm), bus matyt kaip pritaps.

Rolandas
21-06-2011, 23:37
O ar pamažėjo kiek karosiukų?

AlbertasA
22-06-2011, 11:32
O ar pamažėjo kiek karosiukų?

Sunku dar atsakyti ar padarė įtaką ar ne, vienmečiai karosai jiems dar per dideli turėtų būti. O šių metinių dar neišneršė, arba ką tik išneršė. Rezultatai pasimatys ant rudens. Bet aš pesimistiškai galvoju, kad darys jie įtaką karosų populiacijai, jei taip sėkmingai maitinasi augaliniu maistu.

Daugiau vilčių dedu į starkius, tikiuosi prisitaikys.

doms
27-06-2011, 22:11
Pas mane upėtakiai karoso neimdavo. Palei nosį plaukioja, o tie nereaguoja. Mieliau batoną ėsdavo. Dėl kibimo, tai kažkas žiauraus. Jei turi vaivorykštuką kūdroje, tai apie žvejyba pamiršk. Imdavo tiek slieką, tiek duoną net ant dugninės. Kartais tas pats po tris kart užkibdavo per dieną... Ką mačiau, tai gaudydavo visokius vandens vabalus didesnius. Jei įmesdavau varlę, tai griebdavo ir nurydavo.

Vytas
28-06-2011, 23:03
Albertai, kokio dydžio tavo upėtakiai? Ar per tą laiką, kol yra tavo tvenkinyje, matosi ar kiek paaugo?
Mano tvenkinyje kol kas daugiau lyg nekrito, išskyrus tuos tris anksčiau minėtus . Kas dėl eršketukų, tai pat neteko matyti jų plaukiojančių. Na, savo žuvies kol kas negaudau. Praėjusį rudenį bandžiau gaudyti su traukiamu tinklu: nelabai pasiteisino. Šiemet bandžiau vieną kartą gaudyti dugnine. Tai gausiai kibo delniniai karpiukai, didelis užkibo tik vienas. Nusprendžiau palaukti rudens, kol mažieji paūgės. Žvejojau kol dar nebuvau įleidęs upėtakių.
Noriu paklausti, kur pavyko gauti starkiukų?

AlbertasA
03-03-2012, 21:41
Sveiki,

Kokiomis priemonėmis rekomenduotumėte sutvirtinti jau ikasto tvenkinio laitus/krantus?

Seklesnėse vietose kur yra "papludimys" laitus uklojome akmenimis, likusiuose vietose yra problema, matosi kad laitai pakibę ir tik laiko klausimas kada nuslinks.

Forume buvo rayta naudoti pintas eglių akas ? (gal yra pavyzdių, ar schema kaip tai galėtų atrodyti, gal turite realizacijos nuotraukų?

Gedas
03-03-2012, 22:07
Pas mane tas pats, ypač karpiai rausia po velėna, kai kur net visa ranka gali pakišti, ir ji slenka...
Pas pažystama tai specialiais laiptuotais blokais krantus nuklojo, tai visai nebeslenka krantai...

Rolandas
03-03-2012, 22:12
Išpinkit, jau ne kartą buvo siūlyta.
Pasodinkit juodalksnių, paskui pagenėsit, o šaknynas neleis per giliai knisti. Pavasarį laikykit vandenį truputį žemiau, lai sutvirtėja krantai.

Gedas
03-03-2012, 22:18
Juodalksniai - labai gerai. Nespėju nuo jų gintis, nespėju rauti, jie kai užsiveisia, tai tada šakės. :) O gal jei gerai juos prižiurint, gal ir jie tikrai labai gerai, bet kažkodėl jie mane labai nervuoja. :) Nes aplink jie plinta kaip piktžolės. :)

AlbertasA
01-04-2012, 13:36
Sveiki,

Šiandien gavau žinių kad tvenkinyje jau nutirpus ledui pastebėjo karpį prie pat kranto, paviršiuje žiopčiojantį, dar plaukiojo, bet į žmones nereagavo, kurį su ranka ir išgreibė. Per žiemą buvo įjungta orapūtė, visą laiką buvo neužšalusi 2-3m. eketė. Žuvų dusimo žiemą nebuvo.

- Kaip galima būtų paaiškinti įvykį ? pridedu foto. Vėliau pabandysiu paimti vandens parametrus.

2636

nerka
01-04-2012, 14:13
Sveiki Albertai pernai laikėt upetakius ,labai įdomu kaip augo ,ar nebuvo problemų vasarą ?

tvis
01-04-2012, 14:13
Nekreipk dėmesio.Maža kas galėjo nutikt per žiemą.Jei ims plaukiot keli-tada jau ieškok priežasties.

AlbertasA
01-04-2012, 22:32
Sveiki Albertai pernai laikėt upetakius ,labai įdomu kaip augo ,ar nebuvo problemų vasarą ?

Labas,
Upėtakius laikiau, "prigijo" labai greitai, problemos atsirado kai jau po 2 savaičių nuo paleidimo jie pradėjo kibti vejojant karpius :). Ima jie viską tiek kukurūzus, tiek bulves skirtas karpiams i ėryklos nuo dugno. Problema kad įryja kabliuką giliai ir spurda stipriai, būna labai sunku itraukti kabliuką net su specialiu pincetu ir nenumarinti uvies. Kiekvieną kartą vejojant ukibdavo po 2-3. Reziume tokių giliai įrijusių ir neigyvenusių per vasarą susidarė ~15. O su likusiais nuo rudens nesusidūriau. ią vasarą bus matyti.

Vardan ramios vejybos daugiau upėtakių nebeleisiu, nors eksperimentas visai patiko :)

Pridedu vienos susigundiusios kukurūzų skirtų karpams foto.

2639
2640

Rolandas
01-04-2012, 22:40
Jei gali gyventi upėtakiai (ir per vasaros karščius?), kokie dar karpiai? :)
Aišku, juos reikia tinkamai šerti, kad nerytų kukurūzų.
Neatsisakyčiau taip jau jų visai, jei tinkamos sąlygos tvenkinyje.

Šaras
02-04-2012, 13:26
Labai gerai išsivystė upėtakių tema.Ar imanoma juos maitinti sako kad tik nuo paviršiaus stveria ir ar tikrai nekibs maitinami.

Nilas
02-04-2012, 16:08
Ar imanoma juos maitinti sako kad tik nuo paviršiaus stveria ir ar tikrai nekibs maitinami.
Šarai, ne tik "galima" bet ir REIKIA maitinti upėtakius. Jau ne kartą bandėm tau tai pasakyti. Jiems gaminami specialūs ir nepigūs pašarai. Vien karosais maitindamas rezultatų gerų neturėsi.

Šaras
02-04-2012, 17:19
Na visi tie paarai man truputį nepatinka sau norėtusi naturalaus produkto, o jei jie karosus ims tai ito gero turėtu būti per akis.Ne gi tu manai, kad paaruose nėra jokio brudo augimui.

Nilas
02-04-2012, 18:46
o jei jie karosus ims tai šito gero turėtu būti per akis.
O jei neims...? :) arba ims tik kažkiek? :) Batonu šersi?

Ne gi tu manai, kad pašaruose nėra jokio brudo augimui.
Čia jau reikia vadovautis ne mitais, o elementaria biologija. Kiek baltymų ir kalorijų turi karoso mailiukas ir kiek jų turi viena granulė pašaro. Kiek energijos suvartoja upėtakis besivaikydamas mailių ir kiek rinkdamas nuo paviršiaus pašarą. Taip ir susidaro augimo skirtumas. Nėra čia jokios mistikos.

AlbertasA
02-04-2012, 19:16
Nu ką, pristatau naujuosius tvenkinio gyventojus Starkiai (50vnt; 8-9cm.).

2641

Šaras
02-04-2012, 19:33
Reik bandyti.

Rolandas
02-04-2012, 19:33
Jei norit įvertint kokybę, fotografuokit iš šono. Tam tinka akvariumas arba bent jau paguldyta ant šono žuvis.
Reikia atkreipti dėmesį į:

pelekus
žiaunądangčius
akis
žvynų dangą, pažeidimus, žaizdeles, randus, dėmes, apnašas
kūno simetriją, proporcijas, bendrą išsivystymą

Šaras
02-04-2012, 21:12
Koks jų svoris gali būti?

nerrka
02-04-2012, 22:21
kaip manot oro sąlygos tinkamos žuvinimui?

AlbertasA
04-04-2012, 23:20
Sekanti dilema kurią šią vasarą planuoju išspręsti - tvenkinio šlaitų sutvirtinimas.

Kasant tvenkinį padarėm pakankamai stačius šlaitus:
266326642665

Pernai pavasarį šlaitai jau buvo pakibę
26662667

O rudeniop vienoje vietoje ir nuslinko, dabar atrodo taip:
266826692670

Tvenkinyje bangos labai didelės taip pat prisideda prie šlaitų ardymo.

Kol kas matau šias alternatyvas:
1) Išdėti pakraščius akmenimis - nelabai gausis, nes didelis plotas ir didele tikimybe kad nusiridens žemyn į dugną.
2) Išpinti krantus - kol kad vertinu kaip realiausią variantą, reikia pasižiūrėti pavyzdžių. Nors abejoju ar pynimo pakraščiai nebus išplauti.
3) Apsodinti šlaitus - juodalksniais, kt. nelabai norisi, su laiku pradės kristi lapai.

Ką manote? Gal yra daugiau alternatyvų ?

tvis
04-04-2012, 23:36
Alternatyva paprasta-išgaudyt visus karpius ir daugiau neleist.Čia jų darbas.

Gedas
05-04-2012, 00:14
Pas mane tokia pat situacija, karpiai knysa juodai, krantai irgi krenta, kai kur gali kišti ranka iki alkunes :) Pavasari krantai nuslenka...
Bet ne visur vienodai knisa, aš tai kai kur kaliau kuolus ir dėjau blokelius siaurus ir pripyliau akmenu iki kranto, pas pažystama išdėjo visa pruda tokiomis betoninemis laiptuotomis plokštėmis iš betono, kai žolė sužėlė net nesimato, bet brangus malonumas :)

Darius1
05-04-2012, 10:23
Sveiki Albertai. Apsodinkite krantus meldais, kai jie suauga, tai labai gerai sutvirtina krantus. Kaikur ajarų pasodinkite. Krantus daniausia nuskalauja bangos, o augalai puiki apsauga nuo krantų slinkimo. Priiūrint augalus ir neliaidiant jiems per daug, iplisti tvenkinį, tai daugiau pliusų nei minusų.

AlbertasA
05-04-2012, 11:37
Sveiki Albertai. Apsodinkite krantus meldais, kai jie suauga, tai labai gerai sutvirtina krantus. Kaikur ajarų pasodinkite. Krantus dažniausia nuskalauja bangos, o augalai puiki apsauga nuo krantų slinkimo. Prižiūrint augalus ir neliaidžiant jiems per daug, išplisti tvenkinį, tai daugiau pliusų nei minusų.

O kada geriausias metų laikas apsodinti meldais/ajarais ? pavasario antroj pusėj ?

Nilas
05-04-2012, 11:48
Ajerų jau šiemet truputį sodinausi, bet numanau, kad optimaliausia sodinti gegužės mėnesį.

AlbertasA
05-04-2012, 12:01
Alternatyva paprasta-igaudyt visus karpius ir daugiau neleist.Čia jų darbas.

O gal yra galimybė palei krantus dugną ukloti sietu arba tinklu ~1,5m pločio, gal pristabdytų karpių knisimą. Tokios praktikos neteko niekam naudoti/pamatyti ?

tvis
05-04-2012, 12:04
Jei leista prūde amūrų-nepadės jokie meldai,nendrės, ajerai.Karpis+amūras =akės prūdui.

Darulis
05-04-2012, 15:41
Na nereikia taip Tvis..
Kam gąsdini..
Iš praktikos galiu pasakyti, kad pas mane yra ir karpių ir amūrų ir pakankamai visokių žolių..

tvis
05-04-2012, 15:56
Arba tavo karpiai ne tokie
http://postimage.org/image/ii9oelebh/
amūrai ne tokie
http://postimage.org/image/pg9is0569/
arba jų mažai tavo prūde.

Rolandas
05-04-2012, 18:09
Tvis, gražios foto. Metas pristatyti liaudžiai ūkį. ;)

tvis
05-04-2012, 19:56
A ką ten pristatinėt.Atšils orai padarysim išvažiuojamąjį susibėgimą pas mane ir pristatysiu ūkį natūroj.Nuo Vilniaus ranka paduot.

Rolandas
05-04-2012, 20:05
O, jau du superiniai susitikimai šiemet šviečia gamtoje prie tvenkinių.
Šaunu, fiksuojam pakvietimą. ;)
Dėkui, tvis.

arūnas
05-04-2012, 20:16
Eh...,gerai jums ten,,ranka paduot...,kad taip Klaipėda link jūsų ''artėtų'',o dabar...

Nilas
05-04-2012, 20:42
Arba tavo karpiai ne tokie
http://postimage.org/image/ii9oelebh/
amūrai ne tokie
http://postimage.org/image/pg9is0569/
arba jų mažai tavo prūde.
Tvis, tavo nuotraukos, kaip visada įkvepia...
Būtent tokias nuotraukas turi dėti žuvininkystės ūkiai į savo svetaines, o tai dabar prideda visokių gulbių arba žvirblių tupinčių nendrėse, lyg mums labai tai rūpėtų. Niekas taip pirkėjų nevilioja, kaip paršo dydžio karpis. Va, pamačiau tokį karpį ir pats užsinorėjau tokį užsiaugint... :)) Reklamos geresnės ir nereikia...

Darius1
05-04-2012, 21:15
Jeigu jau, tokio dydio uvys, kaip pas jus Tvis, tai maiasniam prūde netik krantus gali nuknist, bet ir visa prūda uverst :) Ir jau čia niekas neapsaugos krantų.

tvis
05-04-2012, 21:24
Nekilo ranka nužudyt.Plaukioja toliau.Pernai jis buvo vienintelis pagautas prūde.Daugiau karpių savo didžiajame prūde negaudau jau antri metai.Baigiam susidraugaut.Atėjęs prie prūdo įmetu kelias riekes batono ir mėgaujuosi kaip jie už kelių metrų ima bulką nuo vandens paviršiaus.Valgyt žuvį auginu ir gaudau kitam prūde.Ten krantus išdėjau betono nuolaužom.Gavosi nebloga slėptuvė šamukam ir visokiem kitokiem slapukam.

Darulis
05-04-2012, 21:28
Tai matai Tvis gal mes apie skirtingus dalykus kalbame.
Kaip spėjau pamatyti, tai karpiai amūrai jau dideli, o tvenkinukas pagal tokias žuvis ne per didžiausias.
Pas mane plotas pakankamai didelis ir pats tvaenkinys nekastas, o patvenkta pieva.

Tikiuosi Rolandas perskaitys šį sakinuką: mano pasakyta frazė per susitikimą tikrai galioja ir jos neišsižadu.
Tik jau pas mane reiks skirti savaitgalį ir su nakvyne.

tvis
05-04-2012, 21:36
Būtent,kad ne apie skirtingus.Mano prūdas irgi patvenkta pieva ir krantai buvo lėkšti.Dabar žingsnis ir 1m gylio.Tiesiog vieno metro siena.Ir ji kasmet pasistumia į sausumos pusę. .

Darulis
05-04-2012, 21:50
Bet gal plotai skiriasi, nes maniškis vienas, tai yra apie 1,7 ha ir vidutinis gylis 3-3,5 metro.

Teko matyti kur tvenkiniai kaip asfaltas, tai ten amūrai net nendrių salą sunaikino, o krantai aplink tvenkinį buvo nušienauti.
O lelijos, kurias pasodino, tai aptvėrė tinklu.
Paskui susiprato, tai lyg kas antrą dieną po priekabą žolės supenėdavo..

Kai buvo nuleistas stipriai, tai tik smėlis ir matėsi jokios žolės, nors plotas, tai apie 2-3 ha.

tvis
05-04-2012, 22:08
Mano mažesnis,tik 70a,bet salą karpiai nukniso,o amūrai išėdė visas žoles išskyrus vandens leliją.Lelijos paskutinėj vietoj.Ir kam tą leliją ėst,kai grūdų yra.Gylis irgi buvo prieš 20metų 3,5-3,7m.Pernai tik 2,9 giliausioj vietoj.

Pikulis
06-04-2012, 21:15
tvis, kurk savo temą, o ne AlbertoA 20a tvenkinys temą užkišk apie savo tvenkinius ;)

tvis
06-04-2012, 21:29
Tikrai Pikuli,tu teisus.Turiu tokį patį grieką kaip ir tu,-iškišt liežuvį,kai yra gera proga patylėt.Manau Albertas dėl to nesupyko,nes nieko blogo apie jo prūdus nesakiau.

AlbertasA
07-04-2012, 13:49
Neturiu dėl ko pykti ir esu labai dėkingas kolegoms, kurie noriai dalinasi patirtimi. :)

AlbertasA
28-04-2012, 15:46
Šiek tiek medžiagos šlaitų tvirtinimui ;)

AlbertasA
16-07-2012, 21:19
Ps.: Vakar paleidau 20vnt starkių mailiaus (~15-17cm), bus matyt kaip pritaps.

savaitgalį vienas gražuolis užkibo, taigi per metus užaugo iki 40cm :)

3098

tvis
16-07-2012, 21:50
Tikras gražuolis.Turbūt iki rudens iš vietnamiečio pataps legalu.Kūno forma graži.Kai prieš kelis metus auginau ir pagavau kelis apie kilo svorio-buvo trumpi ir stori,ne tokie kaip šitas.

AlbertasA
22-07-2012, 20:27
Šiek tiek medžiagos šlaitų tvirtinimui ;)

Papildau nuotraukomis iš šlaitų tvirtinimo metodikos :)

tvis
22-07-2012, 21:29
Gražus prūdas, vanduo biskį drumstas, reiškia žuvys maitinasi.

Nilas
22-07-2012, 21:52
Ganėtinai šaunus sprendimas, ypač kai nuolydžiai tai leidžia. Man ir su rieduliais gražu krantas, nes į vandenį nueinantys akmenys duoda gražų gelmės pojūtį. Svarbiausia, kad panaudotos medžiagos solidžios, natūralios, o ne kokios kičinės.