PDA

Žiūrėti pilną versiją : Filtras į nedidelius dekoratyvinius tvenkinėlius

Dziuka
19-04-2011, 10:35
Sveiki visi,
kiek skaičiau forumą,nerandu, kad kas savo dekoratyviniuose tvenkinukuose naudotų filtrus, skimerius. Ar tikrai niekas nenaudojat, ar nerasot? Jei ne, tai kokiu būdu palaikote skaidrų vandenėlį, kad žuvelėmis mėgautis būtų malonu. Aišku, aš kalbu apie mažus tvenkinukus, na, iki kokių 30 kūbų.

Rolandas
20-04-2011, 11:19
Galėtum parodyti savo baseiną? Ir kokio lygio tas neskaidrumas pas tave? Gal per daug žuvų ir visai nėra augalų?
Jei naudoji kokį siurbliuką, fontaną - galima vandenį nukreipt per kokią nors filtracinę medžiagą, o jei dumbliai vienaląsčiai puola - vanduo žydi, papildomai gali padėti UV (ultavioletinė lempa - filtras).

Dziuka
21-04-2011, 09:10
Galbūt aš ne taip išdėsčiau minti, pas mane su baseinėliu atrodo lyg ir viskas OK. Esu pats susikonstravęs filtrą ir skimerį. Efektu kol kas patenkintas. Aš paprasčiausiai norėjau susirasti bendraminčių, gal kas tai naudoja? O dėl UV, tai tik laikinas dalykas. Efektinga pakol yra naudojama, reikia naikinti ne pasekmę, o priežastį nuo ko tai atsiranda, organika ir t.t. Dar kol kas tik ankstyvas pavasaris, vandeniui žydėti anksti. Matysis kas bus toliau su tuo mano vandenėliu. Foto galėsiu įmesti vėliau. Atsiprašau už švepla rašymą, laptopas.

Edirola
04-08-2011, 17:23
Kadangi temos pavadinimas atitinka turinį,tai rašau čia :)

Planuoju filtravimo sistemą daryti taip: per trapą (gravitacijos dėka) vanduo nuo dugno pirmiausia patektų į vortex arba nusodintuvą ir tik po to siurblys jį pakeltų į bio/UV filtrą iš, kurio jau kriokliuku grįžtų atgal į baseiną. Skimeris jungiamas prieš vortex arba prieš siurblį. Taip pat numatytas vandens padavimas jei kartais pradėtų leisti plėvelė arba vasaros metu vanduo nugaruotų.

Galvosūkis: vandens padavimo į vortex uždarymas žiemą (arba, kai valomas vortex). Nežinau ar gerai galvoju ar ne, bet mintis tokia - montuoti po žeme adatinę/peilinę sklendę, kaip pavaizduota brėžinuke. Ji būtų patalpinta kanalizaciniame vamzdyje, o vamzdis pripildytas polistirolio granulių. Sklendės rankenėlę prailginti iki žemės paviršiaus. Taigi kai reikia vandenį uždarytį sklendę nustumi žemyn, kai reikia atidaryti - patrauki aukštyn. Ką manote apie tokį variantą?

Kitas klausimas kokį geriau daryti skimerį. Paveiksle pabandžiau pavaizduoti du variantus. Pirmas - plūduriuojantis skimeris. Mano manymu privalumai: vandens ištekėjimo anga žemiau ledo sluoksnio, be to prieš žiemą galima uždėti aklę; skimerį galima atjungti - siurbs vandenį iš vidurinių vandens sluoksnių. Antras variantas (įmontuotas krante) kelia pagrindinį klausimą - ar ne išlauž jo ledas? Žiemojimui tikriausiai reikėtų sumažinti vandens lygį?

Na ir trečias klausimas - kur geriau jungti skimerį. Aš linkęs jungti tarp vortex ir siurblio. Pagr. priežastis - jei jungti prieš vortex, tai tada reikia prieš sklendę (arba dėti antrą sklendę), be to vanduo turėtų nusileisti iki sklendės ir paskui kilti į vortex (mažės pratekamumas). Taip pat jungiant už vortex, nebūtų stabdomas vandens tekėjimas per bio filtrą.

Tiek klausimėlių šiam kartui, labai laukiu pastabų ir pasiūlymų.

1553

Edirola
10-08-2011, 09:26
Nejaugi nebus jokių patarimų šiais klausimais? Netingėkite, pasidalinkite patirtimi :)

Rolandas
10-08-2011, 10:24
Skimeris jungiamas prieš vortex arba prieš siurblį.
Nesupratau.
Skimeris turi būti tik baseine. Daryčiau plaukiojantį - visada dirbs, net keičiantis vandens lygiui. Arba ir plaukiojantį ir sienoje, dėl viso pikto, dėl ateities planų.
Vandens papildymą gerai sureguliuos "persipylimas", t.y. išleidimo vamzdis lauk su reguliuojamu aukščiu.
Man, visad neramu, kai po gravitacijos iš mažo tūrio rezervuaro/talpos/kiekio vanduo išsiurbiamas siurbliu. Užstrigus, užsikimšus, nepritekėjus - sudegs siurblys, o su automatiniu išjungėju per dažnai įsijunginės-išsijunginės.
Ši vieta silpna, reik gerai, patikimai, su rezervu susireguliuot srautus.

Man labiau patiktų aktyvus vandens išpumpavimas iš baseino, t.y. pakelti į aukštį ir paskui savitaka per filtrus.
Žinau, tai daugiau energijos reiks, aukštesnis vandens stulpas, bet siurbliui tik į sveikatą.

Edirola
18-08-2011, 22:56
Taip Rolandai, skimeris baseine, tačiau jis prijungtas prie bendros filtravimo sistemos. Vandenį iš skimerio siurbia tas pats siurblys kaip ir iš vortex'o. Klausimukas buvo - skimerio vamzdį jungti prieš vortex'ą ar tarp vortex'o ir siurblio?

Ir man atrodo patikimiau, kai siurblys vandenį pakelia, tačiau daug kur rekomenduoja vandenį paimti per trapą ir tada filtruoti nusėdintuve arba vortex'e. Jei pirma stovi siurblys, tai jis sumala nešvarumus ir juos išfiltruoti tampa sudėtinga, greičiau užsikemša mechaniniai filtrai.
Sartorius, ar neužsikemša tavo trapas (bottom drain)? Reikia jį periodiškai pravalyti?

Sartorius
24-08-2011, 15:28
Ne, neužsikemša. Pravalau, stipria srove, tik pavasarį, prieš paleidžiant cirkuliaciją.
Kadais buvau padaręs trapo kepurę iš skraidančios lėkštės, bet kai įsiurbė kelias mažas žuveles, išmečiau.
Dabar ant trapo (BD vamzdžio) uždėtas taukvirės sietas, viskas veikia be problemų.

ramunas1
25-04-2017, 18:27
Sveiki,
pridedu filtro nuotraukas.
Ar vandeni paduoti is tos puses, kur yra UV lempa?
Ar reikia iberti kokiu bakteriju i ta skirely uz geltonu filtru, kur yra priberta plastmasiniu kiauru kamuoliuku?
Gamintojo tinklapyje nieko aiskaus nera parasyta.
Isanksto dekoju uz patarimus.9032903390 34