PDA

ŽiÅ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Auksinių žuvelių laikymo sąlygos akvariume

ubrigita
16-04-2011, 13:19
Sveiki,
gavau dovanu auksinę žuvelę, kartu su akvariumu apvaliu, nėra jis labai didelis, bet žuvelė laisvai plaukioja.
Ar reikia filtro, to kur burbulus pučia? Kokių dekoracijų? Kaip vandenį keisti? Na, žodžiu, nieko nežinau.. :(

Rolandas
16-04-2011, 19:03
Filtras reikalingas.
Gerai būtų ir kompresoriukas su difuzoriumi smulkiais burbuliukais.
Šildytuvas nereikalingas. Artėjantys vasaros karšiai bus jai pavojingi - aeracija tada tikrai būtina bus.
Augalų nesodink, gana dažnai reik praplaut akvariumuką, nespės įsitvirtinti grunte. Gali šakelę ragalapio ar truputį ričijos įmest, jei yra šviesos.
Vandens pakeisk kasdien 1/3 - 1/2 tūrio, akvariumas nedidelis, jaučiu trilitrinio stiklainio užteks. Temperatūra turi būti vienoda (užtenka pamatuoti pirštu). Šviežią vandenį iš čiaupo prisileisk per dušo galvą: išgarinsi CO2, prisodrinsi deguonies. gali truputį palaikyti, bet nebūtina.
Dekoracijų nereik. Įberk truputį smulkaus grunto (3-5mm frakcijos) pora centimetrų, kad turėtų ką veikti, paknisti.
Šerk saikingai, ne per daug - visada turi norėti, prašyti ir maisto turi nelikti per pora minučių. Maistas turi būti su mažesniu procentu riebalų.

Nedelsk, ieškok 100 - 150 litrų arba didesnio akvariumo. Galėsi laikyti kokias penkias. Bus joms linksmiau, o tau gražiau.
Rečiau reiks vandenį keist, atsparesnių augalų galėsi pasodinti. Mažam burbule ilgai nepaauginsi.
Sėkmės

Dziuka
21-04-2011, 10:20
Neužpykit auksinių mylėtojai, bet auksinė akvariume, tai šernas, kuris knisa, verčia, ši...ka kaip kiaulė. Jų vieta baseine... čia gi karosas, tik spalvotas.

maswa
21-04-2011, 14:51
Dziuka,
Tai daugelis žuvų knisa ,verčia..ir ši..ka kaip kiaulės :)))))))
Tai gal tik neonus su gupijomis siūlai laikyti ?
Kiekvienam žuviokui reikia suteikti atitinkamas sąlygas :))
Rolandas labai tiksliai aprašė minimalias sąlygas auksinei žuveliai laikyti.

Pikulis
21-04-2011, 18:41
Auksinių akvariume augalus galima sodinti specialiuose vazonėliuose, kuriuos galima maskuot šakomis ar apaugint kokia samana. Valant bus galima iškelt ir nenukentės augalo šaknys.

Dziuka
21-04-2011, 21:15
to maswa, kad visos žuvys kakoja, sutinku, o kad visos knisa tikrai ne, ciklidai dažniausiai, bet ir tarp jų yra ramių. O ką laikyti aš nepatarsiu ir nesistengiau patarti, tik pasakiau savo nuomonę apie auksinę žuvelę.
p.s. su akvariumais aš jau kokie 10 metų (čia tarp kitko) :))

Rolandas
21-04-2011, 21:16
Viskas, tvarkoje. Man jos ir "šernai". Bet yra žmonių kurie neturi baseino, o gauna dovanų burbulą... ir problemų/klausimų kalną :)

maswa
21-04-2011, 22:27
p.s. su akvariumais aš jau kokie 10 metų (čia tarp kitko) :))
Aš virš 30m jau su akvariumais. Čia irgi tarp kitko. Nu ir ką?

Dziuka
22-04-2011, 08:19
Labai šaunu, kad tokia patirtis. O kokio tipo akvariumus propaguoji? Pas mane šiuo metu 190ltr. alia augalinis. Svajonės kokių 1000, bet manau, žinių maža ir aišku $ :(

Pikulis
22-04-2011, 18:03
Kad auksinės neknistų, tam yra stambesnis gruntas, žvyras, skalda. Augalų šaknys pridengiamos didesniais akmenimis štai ir problemos sprendimas. Kiekviena žuvis turi savų pliusų ir minusų. Auksinių pliusas tas, kad joms nereikia šildytuvo, gana atsparios ligoms ir vandens kokybei. Dar jų yra begalė veislių pagal kiekvieno skonį, galima bandyt net išvest savo veislę. Jų dydis toks, kad auga pagal akvariumo tūrį, kuo daugiau erdvės, tuo didesnės, tada ir spalvos nuostabios matosi ir pan. Kiekvienam savas skonis, vieniems įdomu burys smulkių žuvyčių, kitiems vieniši grobuonys, pvz. man auksinės ilgakūnės. Paimkim šubunkinus, jų spalvos nuostabios (neprastesnės nei koi karpių) ir svarbiausia, kad tokias galima augint akvariume, o karpiukus tik trumpą laiką... Aišku geriausia vasarą auksines apgyvendint baseine ;)