PDA

Žiūrėti pilną versiją : Receptai - žuvies patiekalai

Nilas
08-04-2011, 02:10
Kadangi vis dažniau kitose temose paliečiamos žuvų gastronominės savybės, skonio ir maistingumo ypatumai, tai gal ir neprošal retkarčiais mums pasidalinti savo "kulinariniais laimėjimais" gaminant žuvį. Kaip kepate, rūkinate, verdate, marinuojate, konservuojate...

Mano ganėtinai primityvus lydekos paruošimo būdas: išpjaustau lydekos file, pagardinu prieskoniais (mėgstu kuo natūralesnius be sintetinių stipriklių). Suplaku kelis kiaušinius, praskiedžiu truputėliu vandens, įdedu šiek tiek prieskonių. Tada juostelėmis supjaustytus lydekos file gabaliukus pavilgau išplaktoje masėje ir pavolioju į džiuvėsėlius (kaip gaminant karbonadus), po to kartoju tą patį antru sluoksiu, vėl pavilgau ir pavolioju, dedu į karštą keptuvę. Lydekos juostelės apkepa su gražia plutele, kol karšta galima apibarstyti tarkuotu sūriu, skanu valgyti tiek šiltą tiek šaltą, garnyrai pagal fantaziją.

Fiskius
08-04-2011, 10:46
Prieskonius aš irgi naudoju kuo natūralesnius, dažniausiai Santa Maria, prieskoninių žolelių mišinys žuviai ;)
Lydeką aš visgi labiausia megstu paprastai, ūkiškai. Supjaustau gabaliukais, jei labai stambi, išimu stuburą, suprieskoniuoju apvolioju miltuose ir kepu. Su virtom bulvytem mmmm...

Kai būna kokia tai proga, ar šiaip pasiseka sužvejoti rimtesnį laimikį, darau taip:
Nuskustą, išvalytą lydeką padruskinam ir suprieskoniuojam. Abu lydekos šonus supjaustom įstrižais pjūviais. Pjūviai kas 2-4cm, gan gilūs, beveik iki stuburo. Į pjūvius sukaišom plonai supjaustytos šoninės ar lašinukų gabaliukus. Lydekos pilvą prikemšam įdaro. Įdaras: varškė (geriau biri), isspaudziam cesnako, iberiam druskos, dedam majonezo ir grietinės, įbarstom petražolių. Visa tai dedu pagal skonį.
Taigi, pilvas pilnas, užsiūnam arba kitaip užtaisom, kad neišbėgtų. Tuomet į skardą itiesiam foliją, ant jos išdėliojam svogūnus, pjaustytus griežinėliais. Ant jų guldom lydeką. Ant viršutinio lydekos šono irgi išdėliojam svogūnų griežinėlius, foliją užvyniojam ir į orkaitę :)
Tiesa garnyrui paprastai kepu folijoje pjaustytas bulves, ant jų užverčiu įdaro likučius.

Visa tai galima kepti lauže, turėtų būti dar skaniau, bet man pabandyti adr neteko...
Į orkaitę vos ne vos buvau sukamšęs 3kg lydeką, bet jau per didelė. Optimaliausia 1,5-2kg.

Nilas
12-04-2011, 20:35
Na šįkart jokių kulinarinių gudrybių nepateiksiu, tiesiog pirmąkart nusprendžiau paragauti plačiakakčio ir pasidalinti įspūdžiais.
Žuvų kioskelyje Antakalny nusipirkau 3kg plačiakaktį, mažesnių nebuvo. Taigi žuvelė visai solidi. Iš išvaizdos sprendžiu, kad čia margojo ir baltojo plačiakakčio hibridas. Kilogramo kaina 9,9 Lt. Ilgokai svarsčiau ką pirkti. Labai viliojo vėgėlė, taip pat apie 3 kg, jos net kaina truputį mažesnė. Bet mintyse pasvarsčiau, kad vėgėlės savo tvenkiny auginti negalėsiu, tai verčiau paragausiu plačiakakčio, kaip potencialaus kandidato į tolimesnius įžuvinimus.
728
Kadangi skubėjau paragauti, tai daug terliotis gaminant tingėjau, greitai išpjaustau file, - na kaip gavosi taip gavosi, turbūt į žuvies skyrių maximoj manęs dirbti nepriimtų :)). Galvą ir kaulus atskiriu, išimu žiaunas, ir palieku "komplektą" žuvienei.
727
Filę supjaustau, dedu druską, pipirus ir mano mėgstamus Avokado firmos žuvies prieskonius (šiek tiek). Na ir kaip įprasta greitai ruošiant žuvį, pavoliuju į miltus ir kepu.
729
Rezultatas va toks. Skonis buvo tikrai geras, gal net per kukliai čia išsireiškiau. Iš tiesų, žuvis gan riebi, storos ir riebios papilvės, kurios man pačios skaniausios. Kaulų nėra daug, tai didelis pliusas. Mėsa balkšva, labai minkšta ir maloniai puri, kaip sakiau, su riebaliuku. Taigi, dedu didelį pliusą plačiakakčiui, galiu drąsiai rekomenduoti kitiems.

Linksmoji istorijos dalis:
Belaukdamas eilėjė prie žuvies, kartu dar su būreliu pensininkų, turėjau galimybės įsitikinti, kad lietuviai dar nepažįsta plačiakakčio kaip žuvies. Žmonės pirko strimėles, plekšnes, nors tos žuvys dar gal ir brangesnės. Pardavėja dar pasiteiravo vienos moters, ar ši perka žuvį (strimėles) sau, ar kačiukui? Ši aišku nelabai liko patenkinta tokiu klausimu. Toliau atėjo mano eilė, paprašiau, kad man pasvertų vieną plačiakaktį. Tuo momentu pajutau, kaip už manęs visa eilutė nuščiuvo ir sužiuro į ta mano keistą didelę žuvį. Pasigirsta vienas tylus balsas už nugaros kažkur eilutės vidury: Kaaass čiaaa (per)... Tada išgirstu viena moteris tyliai sako - "aš tokią anądien pirkau", tada jai kita moteris tyliai atsako: "neee, čia juk ne karosas, tu gi tada karosą pirkai...". :)) Buvo smagu, pakėlė nuotaiką man ta senjorų eilutė..:)

Rolandas
13-04-2011, 02:50
Plačiakaktis labai geras sūdytas. ;)
Išdarinėju žuvį, išimu stuburą, nusausinu. Imu cukraus, druskos 1:5, dedu stambiai maltų pipirų (nedaug, kelis), vieną-du gvazdikėlius ir vieną lauro lapą. Viską sutrinu, padarau savo prieskonių mišinį.
Gerai, gausiai pabarstau, ištrinu žuvį, dedu į didesnį polietileninį maišelį, gerai susuku - suslegiu ir į šaldytuvo apačią 3 - 5 dienoms.
Išėmęs gerai nuplaunu, jei per daug numirko, nusausinu ir truputuką druskos, jei reikia. Šaltai, sausai vėl suslėgtas maišelyje ar dubenyje glotniai pridengtas plėvele gali stovėt pora savaičių. Galima pora griežinėlių citrinos išspaust ant, bet ne per daug, nes pradės marinuotis (jei greit viską suvalgysit) arba kiekvieną kart atskirai ant sumuštinuko.
Labai aštriu filetiniu peiliu įstrižai (stačiai smulkiems kauliukams - nesijaus kas jautrūs tam), labai plonai supjaustom sūdytą, švelniai rausvą (cukrus išsaugo raudonumą) nugarytę.
Sumuštinukai su batonu ar balta duona, sviestuku, plonai pusė griežinėlio citrinos ir kad būtų šalta - apsirijimas, uumhmu
Skanaus

P.S. man plačiakakčio mėsos konsistencija ir švelnumas labai panašus į upėtakio.
Labai geras ir rūkytas, ypač stambesnis šalto rūkymo, bet tai jau kitas receptas, kitam kartui.

P.P.S. nors ne žvejų forumas, bet nesusilaikysiu neparodęs kaip žvejojami plačiakakčiai (http://www.youtube.com/watch?v=x3Bf0WhvsNk&feature=youtu.be) :)

Nilas
13-04-2011, 02:56
mmm.. net skrandis sugurgė beskaitant. Sekantį kartą šitą išbandysiu. ;)

Nilas
23-04-2011, 10:24
Vakar į mano virtuvę atkeliavo starkis. Pirkau žuvies parduotuvėj, svėrė 2,8 kg. Kadangi nebuvau jo ragavęs nusprendžiau vardan eksperimento pagaminti paprasčiausiu būdu, taip kaip ir plačiakaktį, kad galėčiau palyginti. Mano nuostabai, žuvies skonis pranoko lūkesčius. Kaulėtumas ganėtinai mažas, ko pradžioje nesitikėjau. Skonis šiek tiek panašus į ešerio, bet mano manymu net geresnis. Mėsa nėra riebi, bet ir ne sausa, tačiau matosi, kad baltyminga. Persivalgiau žiauriai ir tikrai buvo verta sumokėti truputį brangiau už tą žuvį. Pradeda man šita žuvis patikti, pirksiu dažniau :)

Nilas
05-05-2011, 14:51
821
Kaip Rolandas ir prašė, prisegu rūkytų karpių receptūrą. Nežinau ar pavyko gerai prisegt.
Atrodo labai skaniai, ypač kai dar pietų šiandien nevalęs...

Rolandas
05-05-2011, 14:56
Dėkui, Nilai, (mano acrobatreader'is kvailioja, negaliu matyt, įkelt pdf bylų).
Ačiū žurnalui "Rasos" už leidimą viešint.

Rūkykit karpius į sveikatą :)

Nilas
27-12-2011, 23:44
Ant grotelių keptas karpis su lašinukais:
TV laida (http://receptai.iki.lt/lt/tv/susitikime-virtuveje/sezonas-4/laidos?month=4&date=2011-04-28)

Rolandas
11-03-2012, 23:26
Turtinga čekų virtuvė. Patiekalai iš karpių (žiūrėti ir šalia esančius video).
Reiks kada išbandyti.

http://www.youtube.com/watch?v=MpdHZnkiZPI

Sartorius
22-04-2012, 19:43
Pasidalinkit, kur perkat šviežią žuvį?
Negaliu prisiverst pirkt gyvą žuvį prekybos tinkluose (maxima, iki, rimi), apdaužyta, išsękusi, tikrai jau ne pirmą savaitę po sugavimo, praktiškai ant gaišimo ribos...
Nekykla ranka :(

O gal parduodate iš savo tvenkinių?

Rolandas
22-04-2012, 20:42
praktiškai ant gaišimo ribos...
Atleisk, nors ciniškas juokelis, bet tiesa.
Akvariume šviežesnė nei šaldyta, glazūruota ledu. Pabuvus nešerta akvariume - apsivalius nuo dumblo kvapo.
Aišku, apdaužytos, dūstančios - negarbė nei auginančiai, atvežusiai įmonei, nei prekybos centrui.

studentas
22-04-2012, 22:58
Sartoriau, po pusmečio, tikiuosi, afrikinius šamus, galėsi pirkti pas mane :)

studentas
22-04-2012, 23:00
O gal kas žinot rezeptus šamams?

tvis
22-04-2012, 23:04
Tai ką rūkytas neskanus?

studentas
22-04-2012, 23:11
Skanus, bet tik tokį ir esu valgęs, bet manau kad galima ir kitaip skaniai paruošt.

tvis
22-04-2012, 23:25
Ir ką,blogai? O kaip su unguriu,nedaug receptų?Tik rūkytas skanus.Nors yra dar man skanus iš ungurio paruoštas valgis.Reikia truputį apkept ir troškint grietinėlėj.Liuks kaip skanu.

Dar321
23-04-2012, 13:06
Ungurius kadais rūkydavom, kepdavom (petelnėj), žuvienėn dėdavom, ant žarijų kaip "šašlyką" ir galiausiai dar ir į lynus keisdavom... :)

Pikulis
23-04-2012, 13:38
O man skaniausia mano kepta žuvis ;D. Kepu paprastai, tiesiog imu supjaustytus gabaliukus, apvolioju miltuose ir kepu. Tada į lėkštę ir kol karšta žuvytė - gausiai apibarstau žuvies prieskoniais su druska. Baigus kept visą žuvį dar "pasmožiju" gerą petelnę svogūnų (minkšti ir apkepę). Ir tą karštą aliejų su svogūnais užpilu ant keptos žuvies. Visą turinį pridengiu ir trumpam palieku, kad žuvis prisigertų skonio ir kvapų ;).
Prie keptos žuvies man visuomet reikia kepto svogūno, be jo kažkaip jau nebe taip skanu ;).

tvis
23-04-2012, 13:41
Na jau ne.Yra žuvų,kurios keptos nevalgomos.Nebent po kepimo marinuot.Tai būtų ungurys,palija, peledė,strimėlė.

Sartorius
23-04-2012, 13:48
Akvariume šviežesnė nei šaldyta, glazūruota ledu.

Ner kalbos, šaldyta lieka šaldyta. Kalba juk apie šviežią :)
Būtų įdomu paragauti ir palyginti tos pačios žuvies, tik ką sugautos ir pora savaičių marintos.
Tikiu, kad skirtumas būtų juntamas.

OT: Jei prieš dvidešimt metų kam pasakytum, kad nevalia auginti vištų ankštuose narvuose, visi linksmai pasijuoktų, o šiandien tą reglamentuoja įstatymas. Manau, kad tai laiko klausimas ir tikrai ateis diena, kai perkrauti akvariumai prekybcentriuose bus uždrausti.

Rolandas
23-04-2012, 18:36
Neprikarksėk. :) Buvo jau per cm kai vos neuždraudė gyvų žuvų pardavimo uolieji lietuvaičiai. :)
Bet buvo pasiremta tradicija ir kuriam laikui atidėjo. Tikrai nesinorėtų, kad neliktų žuvų akvariumų. Nes ant ledo, patys žinot, kokia žuvis.

Pikulis
23-04-2012, 23:16
Na jau ne.Yra žuvų,kurios keptos nevalgomos.Nebent po kepimo marinuot.Tai būtų ungurys,palija, peledė,strimėlė.
Kokios keptos nevalgomos? Ir ką reiškia tas tavo "Na jau ne."?

tvis
23-04-2012, 23:21
"Na jau ne" reiškia pastovėk prie keptuvės tas žuvis kepant ir viską suprasi.

Pikulis
23-04-2012, 23:29
Dabar supratau... Pats strimėlių nekepiau, bet teko matyt kepančius ir ją valgyt. Žuvis, kaip žuvis.

tvis
23-04-2012, 23:37
Kiekvieną žuvį galima skaniai paruošt.Nereikia visą žuvį keptą valgyt.Strimėlė skani marinuota,ungurys rūkytas,palija sūdyta ir viskas gerai.Gal esu neteisingas žvejys,bet žuvį mėgstu.Mėgaujuosi žuvį traukdamas ir valgydamas.

Sartorius
25-04-2012, 17:31
Nukrypus vienoje temoje į ekologinių upėtakių lankas, iškilo teisėtas klausimas:
- Kokiais kriterijais vadovaujantis galima atsirinkti kokią žuvį valgyti, o kokią ne?

Daug žinantis dėdė Googlas padavė įdomią nuorodą:

Ar žinote, kokią žuvį šiandien valgysite? (http://www.ekodiena.lt/files/zuvu_gidas.pdf)

tvis
14-05-2012, 23:05
Vakar bičiuliai žvejojo Skaistyje.Truputį pagavo.Pabandėm rūkykloje iškept.Buvo skanu.Receptas maždaug toks:česnakas su druska per pusę,malti pipirai.Palaikėm valandą,ilgiau negalėjom,nes vynas ėmė šilt,ant grotelių dėjom folgą ir lydekas truputį pamozojom sviestu.Vakar buvo skanu,o šiandien dar skaniau.
http://postimage.org/image/jyojnfj53/

Rolandas
15-05-2012, 01:32
O aš nesusilaikiau, nusipirkau paliją.
Pusę išilgai filetiniu peiliuku atskyriau nuo stuburo. Cukrus, druska, juodi pipirai. Trys dienos standžiai įsukta polietileno maišely pagulėjo šaldytuve apačioje. Tokio švelnumo dar nevalgęs. Gerai, nepadauginau nei druskos, nei cukraus. Citrinos irgi nebuvo po ranka ir nereikėjo. Labai liuks gavos.
Rekomenduoju su batonu ir sviestuku. Liežuvį nusikąsit.

Kitą pusę siaurais gabaliukais. Druska, pipirai. Valandą macavojos. Ant sviesto-aliejaus per pusę, be miltų iki gintarinio geltonumo. Su juoda duona ("Ukmergės" tokia kaimiška, su kmynais), irgi labai gerai gavos.

Sartorius
27-05-2012, 22:00
821
Kaip Rolandas ir prašė, prisegu rūkytų karpių receptūrą. Nežinau ar pavyko gerai prisegt.
Atrodo labai skaniai, ypač kai dar pietų šiandien nevalęs...

Dėkui autoriui už receptą ir patarimus dėl savadarbės rūkyklos.
Šį savaitgalį rūkėm viską kas juda ir nejuda.
Pradėjom nuo karpių, perėjom prie upėtakių (skirtų kepimui ant laužo) ir baigėm sūriu :)
Šeima ir svečiai liko nustebinti kaip nesudėtinga pasigaminti aukščiausios kokybės karšto rūkymo patiekalų.
Rekomenduoju :)

Mindaugas1
25-06-2012, 16:34
gal galėtumet papasakot kaip paruošiat žuvį prieš rūkinant?

Sartorius
25-06-2012, 19:53
nuoroda:

821

Sartorius
19-01-2013, 10:12
3558

Fish Grilled & Smoked: 150 Recipes for Cooking Rich, Flavorful Fish on the Backyard Grill, Streamside, or in a Home Smoker by John Manikowski

nuoroda (http://uploaded.net/file/wvn7rpp8)

Rolandas
03-02-2013, 15:31
Gedai, kelionės metu į Lenkiją, pasakojai apie žuvų koncervavimą-vakavimą autoklave. Buvo svarbių momentų.
Gali surašyt receptūrą ir darbų eigą?
Ačiū

Gedas
03-02-2013, 19:31
Ryt pasitikslinsiu ir parašysiu...

Nilas
07-02-2013, 23:57
Svarbu.
Pasirodo reikia ne žuvų taukus vartoti, o valgyti pačią žuvį, kad būtų naudinga sveikatai.
http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/zukle/subliusko-mitas-apie-zuvu-tauku-nauda-sveikatai-144-304263

Gedas
10-02-2013, 19:56
Kelionėnės metu šnekejome apie tušonke, kuria aš darausi, jei kam kada bus idomu, pamėginkite pasidaryti iš bet kokios žuvies...
Žuvis supjaustoma gabaliukais, geriausia pelekus nukirpti. Žuvies kilogramas pasudomas 17 gr. druskos ir palaikome bent pusvalandi.
Dedama i puslitrinius slojkelius, idedama puse lauro lapo ir du nesmulkinti pipiriukai. Kas turi mažiau žuvies, gali dar idėti svoguno ar morku, čia pagal skoni.
I slojkeli ipilama nuo šaukšto iki keturiu šaukštu aliejaus, priklauso nuo žuvies riebumo. Žuvies pridedama i slojkeli beveik iki viršaus, paspaudžiant, kad nebutu oro tarpu.
Gerai užsukame slojkelius arba užvakuojame su specialiais dangteliais, kad nenušaudytu ir gerai laikytusu.
Tada sudedama i autoklava, užpilama vandeniu kad apsemtu slojkeliai. Uždarome autoklava ir pripučiame oro apie 1.5 atmosferos.
Autoklavas kaitinamas apie 3 valandas kol pakils temperatura iki 100 laipsniu, tada atidžiai sekame kol temperatura pakils iki 102 laipsniu ir tada išjungiame ugni.
Labai svarbu neperkaitinti, kad žuvis nesudegtu ir nepamažinti laipsniu kaitinant, kad neliktu kaulu.
Tada paliekame viska ataušti ir tada iš lėto reikia išleisti ora iš autoklavo, geriausia karts nuo karto po truputi su keliu minučiu tarpais.
Mano pažystami netgi taip daro orkaiteje, viska sudeda i metalini inda, užpila vandeniu ir kaitina 3 valandas orkaiteje 100 laipsniu temperaturoje. Bet netaip sušunta kaulai.
Tikiusi visi supratote kaip daryti.
Skanaus :)

Rolandas
04-07-2013, 13:50
Ačiū, Gedai.
Tvis, pasakok kaip eršketą sūdei. Smulkiai, detaliai.

tvis
04-07-2013, 14:50
A ką ten sūdyt- imi druską ir barstai.
Jei rimtai, tai kaip minėjau, kaupinas šaukštas ant 2 kg išdorotos žuvies. Specialiai nuėjau,pakabinau šaukštą ir pasvėriau- 45g. Tai va- dar dedu traiškyto česnako kokias tris-keturias skilteles ir maltų pipirų. Viską sumaišiau. Česnakas praskiedžia druską ir tada ji tolygiau pasiskirsto. Iš vakaro įtryniau, kitą dieną ryte permaišiau po pietų rūkiau. Prieš rūkymą žuvies gabalus nušluosčiau servetėle. Gal kitą kartą bandysiu be česnako. Gera žuvis, manau bus skani be prieskonių. Tarp kitko- jokio dumblo kvapo, o aš jam jautrus.

nerka
05-07-2013, 22:31
Gerbiamieji, gal kas galėtumėt parašyti kaip skaniai paruošti lyną. Gyvenime mažai teko susidurti su šia žuvimi, o dabar savo tvenkinyje turiu nemažai.

Rolandas
06-07-2013, 12:24
Lynus kepu arba karštai rūkau.

Kepimui.
Lynai neskutami, net ir dideli. Išdarinėjami, pašalinamos žiaunos, gerai išplaunamas vidus ir galva.
Nusausinu. Jei stambūs lynai, supjaustau gabalais.
Pasūdau kelioms valandoms vėsiai į dubenį (pridengiu polietileno maišeliu). Druskos dedu iš akies tiek, kad nereiktų plauti prieš kepant. Naudoju rupią, nejoduotą, ukrainietišką druską.
Tradiciškai naudoju truputį šviežiai maltų juodųjų pipirų, jais apibarstau valandą prieš kepimą. Daugiau jokių prieskonių.
Blanširuoju miltais.
Kepu ant aliejaus, galima į pabaigą įdėti šaukštą sviesto (dega, jei pradžioje kepti tik ant sviesto).
Pradžioje kepu "lėtai", t.y. ant mažos ugnies, po dangčiu. Paskui padidinu liepsną, atidengiu dangtį, čirškinu abi puses a la kinietiškai, kad apskrustų, nutekėtų riebalai, bet neišdžiūtų vidus ir kietesnė būtų, neišsileistų imant šakute/mentele.
Svarbiausia nepersūdyti/nenedasūdyti, neišdžiovinti ir gražiai apskrudinti.

Man patinka su virtomis bulvėmis, ypač šviežiomis, nedickomis. Galima naudot kokį sviesto-žalių žolelių užpiliuką.
Skanaus.

Jei sugadinsit kepdami, ar perlaikysite sūdydami, ar naudodami šaldytą žuvį, skoniui pataisyti padeda majonezas (Provansal). Bet vis tik jau ne tai, nėra to gryno, gero šviežios žuvies skonio - majonezas permuša poskonius.
Niekada prie žuvies reikalo nepagadins citrinos griežinėlis :)

Dar vienas, apie karpį
http://gyvenimas.delfi.lt/receptai/italiskas-kepto-karpio-receptas.d?id=617903 59

tvis
23-07-2013, 22:42
Gal kolegos receptą išversit į žmonių kalbą. Gal ką gero apie temperatūrą ir laiką minėjo. Šiaip tai man tų file vaizdelis šiaip sau, bet receptas kažkoks įdomus. Negali gi žmogau visą laiką taip pat gamint.
http://www.youtube.com/watch?v=cBTptFyfe3c

Nilas
24-07-2013, 00:59
Gal kolegos receptą išversit į žmonių kalbą. Gal ką gero apie temperatūrą ir laiką minėjo. Šiaip tai man tų file vaizdelis šiaip sau, bet receptas kažkoks įdomus. Negali gi žmogau visą laiką taip pat gamint.
http://www.youtube.com/watch?v=cBTptFyfe3c

Rūko 4-6 val 150-170F (65-75C) temperatūroj.

Sūrymo receptas:
2 ?kvortos? vandens (2x1,14l)
2 puodeliai rudo cukraus
1 puodelis ?košerinės? druskos
1/2 puodelio sojų padažo
1/2 puodelio citrinų sulčių
Po 1 arbatinį šaukštelį česnako miltelių, svogūno miltelių ir juodųjų pipirų.

tvis
26-07-2013, 22:46
Gal Nilai dar kartą pagelbėsi? Įdomūs tie amerikosai ir jų receptai.
http://www.youtube.com/watch?v=hK2R7GVLWDs
Vistiek ką nors išspausiu.

Nilas
27-07-2013, 13:31
Gal Nilai dar kartą pagelbėsi? Įdomūs tie amerikosai ir jų receptai.
http://www.youtube.com/watch?v=hK2R7GVLWDs
Vistiek ką nors išspausiu.

Puodelis balto vincuko; puodelis sojų padažo, puodelis vandens, pusė puodelio cukraus, ketvirtadalis puoduko druskos, pusė arbat. šaukštelio česnakų miltelių, tiekpat svogūnų miltelių, tiekpat juodo pipiriaus, tiekpat aštraus Chipotle padažo.

tvis
27-07-2013, 15:47
Ačiū Linai. Jei gerai supratau- žuvį mirkina 20min. O ką toliau? Ar valgo ar rūkina?

Nilas
27-07-2013, 17:53
mažiausiai 20 min. palaiko šaldytuve, bet sako, kad galima laikyti ir 12 h. Apie rūkinimą nekalba, bet šiaip ir video užvadintas tik apie tirpalo ruošimą, tai reiktų manyti, kad po to rūko kažkaip.

tvis
27-07-2013, 23:36
Gal kokiam susitikimui reiktų paruošt, nors chebra gali ir nesuprast. Visuose receptuose daug cukraus.Bandžiau rūkyt su cukrum, bet man ir mano bičiuliam nepatiko. Nebandžiau sojų padažo. Gal bus gerai.

vyckele
18-09-2013, 13:29
šamo šašlykas
http://www.youtube.com/watch?v=AaaWbl-tp5s

Nemas
07-11-2013, 18:11
Prašymas, tik dabar užmačiau, kad šita gija egzistuoja... Eršketo, kepto receptuka gal kas? kepimas gali būti ant laužo, keptuvėje ar orkaitėje... Beje mano brangioji nerealiai skaniai iškepa karpį ant keptuvės... pirštus nusigraužt gali... :)

Junka
07-11-2013, 18:21
Aš kai apie eršketą galvojau, tai kepiau paprasčiausiais būdais, tiesiog tam, kad paragauti pačios mėsos su minimaliais kulinariniais viražais. Vieną kartą kepiau padruskintą ir papipirintą folijoje, tai žmona išbrokavo. Tada kepiau jau padruskintą ir papipirintą ant keptuvės, kad oda apskrustų - žmona liepė augint eršketus :)

tvis
07-11-2013, 18:55
Aš eršketą dažniausiai rūkinu, ar verdu. Virtą valgau kitą dieną.
Lenkai dar gamina taip:
500g eršketo file,75g grietinės,50g sviesto,prieskoniai, druska.
Eršketo file pasūdoma, apibarstoma prieskoniais ir dedama į sviestu išteptą kepimo skardą oda į apačią. Viršų ištept grietine. Kepama orkaitėj, 180-200 laipsnių,nuo 30 iki 45min.
Prie žuvies tiks aštrūs pomidorų, majonezo padažai. Kartu galima paduot virtus ryžius ir aštrias salotų mišraines.

Dkgray
07-11-2013, 23:12
Lydeka drebučiuose

1kg arba 0.5kg lydekos, 150g pyrago, 50-100g sviesto, 2-3 svogūnai, 2-3 kiaušiniai, 10-12 pipirų prieskoninių daržovių, druskos, pieno 150 g arba vandens pyragui išmirkyti.

Drebučiams : 2-3 stiklinės žuvies sultynio, 3-4 lapeliai želatinos (7-10 g), truputis citrinos sunkos ar acto.

Dkgray
07-11-2013, 23:17
Žuvies maltiniai, virti garuose

200g sterko arba lydekos, 20g pyrago, 25g pieno, 5g sviesto, druskos

Dkgray
07-11-2013, 23:20
Jei reikia daugiau receptų parašykite idėsiu. Jei nežinote, kaip daryti patiekalus parašykite.

Nemas
08-11-2013, 00:33
Dkgray... receptas- tai ne ingridientų sąrašas. Tai + jų dėjimo seka, marinavimo laikas ir temperatūros: kepimo/ virimo. Be to neskaitant visko - geiausiai kai receptas įdedamas jau išbandytas ;)
Tvis Lenkiškasis variantas, manau, tikrai vertas dėmesio... . Junkos- paprastas atskleidžiantis žuvies skonines sąvybes... na, kad tik rytoj eršketa gaučiau... . Bandyčiau abu variantus.

Rolandas
08-11-2013, 13:16
Domintų farširuotos lydekos receptai. Jei kas turite išbandytą, gerą - labai laukčiau.
Ačiū

tvis
08-11-2013, 21:11
Pasigavau šiandien eršketuką. Normalus- 3,9kg. Išpjoviau gražias dvi išpjovas file.Gavosi 2kg. Bandysiu rūkyt šaltai, dviem receptais. Pasak lenkų druskos dedama 55g ant 1 kg išpjovos. Pagal vokiečius ant kilogramo file dedama 60g druskos ir 40g rudo cukraus. Laikyt pasūdytas pusantros paros, sūdymo indą laikant iš vienos pusės pakėlus, kad sūrymas nubėgtų i indo kraštą. Rūkyt sausai nušluosčius popieriniu rankšluosčiu apie 40 val iki 29 laipsnių temperatūros. Žiūrėsim kas bus.

Junka
08-11-2013, 22:08
tvis

Čia klausimas į temą: kaip sugaudyti tuos lygiai 29 laipsnius? Iš kur išlupt kontaktinį (pakankamai tikslų) termometrą iki kokių 100-150-200 laipsnių kad rodytų? Užbėgant už akių dėl 150-200 laipsnių, tai galvoju tipo orkaitę dar įmontuot savo rūkelnyčioj. Bet svarbiau, kad gaudytų tiksliai ir žemas temperatūras. Gal turite idėjų ar kontaktų iš kur gaut kažką panašaus?

tvis
08-11-2013, 22:44
29 laipsnių negaudysiu, nes turi būt iki 29 ar 30. Šalto rūkymo dar nedariau, dėl to taip rašau. Kas liečia karštą rūkymą- termometro man nereikia. Gana uždėt ranką ant rūkyklos, nes jinai metalinė ir viskas aišku. Jei reikia, už 20 lt gali Senukuose nusipirkt termometrą, kurį gali įsmeigt į rūkinamą žuvį (mėsą) ir to gana. Pamatei, kad vidury rūkinamo daikto temperatūra 60 laipsnių, ir gerai. Dar keliolika minučių ir žuvis gera, palaikysi ilgiau prarasi riebalus, skonį.

tomelis
08-11-2013, 23:43
Skanaujam eršketą. Druska ir žolelių prieskoniai. Po to dariau įpjovas išilgai stuburo, į įpjovas sviestuko ir antaninių obuolių skiltelių. 1 val 220 laipsnių orkaitėj. Dar šalia bulvių. Skonis liuks. Balsavimas karpių nenaudai. Nors man ir karpis liuks. Beje Išlauže nusipirkau šaltai rūkyto plačiakakčio gabalų. Manau stambaus būta, skonis pasakiškas, manau dėl to verta turėt plačiakakčių. Aišku reik sužinot kaip tai paruošt.

Nemas
09-11-2013, 09:10
Apsilankiau ir aš Išlauže. To pasekoje pas mane atsidūrė eršketas 2,4 kg sibirinis. Akvariume plaukiojo 3 vienetai- 2 šviesūs sidabriniai ir vienas beveik juodas, klausiau gal rusiškas, bet sakė, kad visi sibiriniai. Kadangi su alumi nesipykstu, tai prigriebiau ir rūkytos žuvies degustacijai. Karpis, rūkytas nerealiai skanus. Plačiakaktis, na man jis buvo riebus ir tikrai nelabai patiko, tiesa buvo gana didelio individo išpjova. O nugalėtojas- amūras. Tekstūra ir skoninės savybės nerealios, beje karpis atsiliko labai minimaliai. Čia ne receptai, bet puikiai tinka sukelt apetitui :)
Šiandien eilė eršketui, Tomeli, o tu kepei visą ar pjaustei gabaliukais?

Rolandas
09-11-2013, 13:00
Nuotraukų padarykit proceso.

Nemas
09-11-2013, 16:46
Gaila, gaila, kad internetas buvo dingęs kurį laiką... tai neužmačiau Rolando žinutės... na bent jau galutinio rezultato nuotraukas įdėsiu. :). iš kart gaminome dvejopą variantą, kad nebūtų nepavykusio recepto dėka sugadintas įspūdis apie karališką žuvį.

4632
Šiame variante buvo kepta keptuvėje ir naudojamas grietinis padažas, nerealiai skanu, gal beveik ir dviejų nugalėtojas, tiesa jis paslepia žuvies skonį... .

4633
Čia daugiau restoraninis variantas (kepta buvo orkaitėje) paliekantis skonį kuris yra būdingas tam tikrai žuviai, bet tikrai vertas bet kurio restorano virtuvės... .

Išvada:
- jei nenotite auginti pas save eršketo- nei vieno iš šio recepto nebandykite, galima nevaldoma priklausomybė :) skanaus visiems.

tvis
12-11-2013, 16:12
Pasigavau šiandien eršketuką. Normalus- 3,9kg. Išpjoviau gražias dvi išpjovas file.Gavosi 2kg. Bandysiu rūkyt šaltai, dviem receptais. Pasak lenkų druskos dedama 55g ant 1 kg išpjovos. Pagal vokiečius ant kilogramo file dedama 60g druskos ir 40g rudo cukraus. Laikyt pasūdytas pusantros paros, sūdymo indą laikant iš vienos pusės pakėlus, kad sūrymas nubėgtų i indo kraštą. Rūkyt sausai nušluosčius popieriniu rankšluosčiu apie 40 val iki 29 laipsnių temperatūros. Žiūrėsim kas bus.
Gavosi maždaug taip:
http://postimg.org/image/gj2jub76b/
Sory už nuotrauką. Kas liečia skonį, tai patiko visai šeimai. Mėsa gavosi standi, riebi ir druskos pats tas. Reikėjo kelias dienas palaikyt vėsiai, kad dūmas nusivadėtų, bet jau beveik neliko. Reikės rūkyt didesnius kiekius.

tomelis
15-01-2014, 09:55
http://www.delfi.lt/verslas/verslas/viso-gero-rukyti-lasiniai-ir-desros.d?id=63754386 va čia tai nesamonė!!!!!

Rolandas
15-01-2014, 10:08
Nesąmonė tai, kad tiek laiko nei VIENA! iš 28 valstybių nei pasidomėjo, nei paprieštaravo, nei užprotestavo. Už ką mūsų atsakingos srities biurokratėliai algą ima, kelnes trina?
Tirpaliukai geriau, taip išeina? Manau, kad cheminių tirpaliukų lobistai ir pasistengė.
Sėdi, nieko nedirba, o žmogus pats turės įrodinėti, kad ne kupranugaris.

P.S. ir dabar dar tyli, nekelia jokio klausimo. Gerai, kad žurnalistai dar dirba

Gražina7
15-01-2014, 13:10
EK atstovų atsakymas :
http://vz.lt/article/2014/1/15/rukytu-gaminiu-niekas-nesiruosia-drausti

studentas
15-01-2014, 15:41
Na jo, ryte išgirdęs naujieną sunerimau. Jei taip padarytų, tai tradicinėms rūkykloms ir iš dalies šamų augintojams, tai tikrai būtų garantuotas bankrotas.. Nors ką ten, pereitų prie mirkymo chemijoj. Žinau, kad taip jau daro, tik skonis labiau parduotuvėj pirktą "rūkytą" skumbrę primena nei šamą.

tvis
18-01-2014, 23:16
"Берём осетра, жравшего только комбикорм, не успевшего промыться (по какой-то причине) на холодной артезианке . Потрошим, отрезаем хвост и голову. Тушу нарезать, как колбасу - ломтиками толщиной 2 см., посолить, поперчить и т.д. Залить эти ломтики самым дешёвым кефиром на 3 часа. Тратим 3 часа на сбор друзей, покупку холодной водки и выезд в ближайший березняк. Разводим костёр и жарим ломтики на решётке- гриль. Гурманы могут заменить кефир белым вином.
P.S. Водки будет мало...Ну, это, как обычно..."

Virgis
30-04-2014, 13:50
Vijūnai turi savybę išdžiūvus vandens telkiniui įsirausti į dumblą ir taip išgyventi iki telkinys vėl prisipildys vandeniu. Šis vijūno įprotis naudojamas Japonų mistiško patiekalo ruošimui. Jis vadinamas "Jigoku-Nabe", arba literatūriškai tiesiog "Pragaro puodu".
Jums reikės: keletos nedidelių vijūnų ( 4 – 8, priklausomai nuo „Tofu“ kubelio dydžio), „Tofu“, druskos, prieskonių.

1. Vijūnus ir „Tofu“ kubelį įdėkite į puodą pripildytą vandens. Tofu - sojų varškė arba sojų sūris. Prieš dedant į puodą, vijūnų gleives nuvalykite druska. Į puodą įberkite druskos ir jūsų mėgstamų prieskonių.

"Tofu"
5685

2. Įjunkite viryklę ir pradėkite kaitinti vandenį, palengva keldami jo temperatūrą.
3. Gelbėdamiesi nuo karšto vandens vijūnai įsirausia į dar šaltą „Tofu“.
5686

4. Truputėlį pavirinkite vandenį.
5. Valgome „Tofu“, kuriame virti vijūnai su prieskoniais.

P.S. šaltinis http://jcwl.blog.fc2.com/blog-entry-11.html

Nilas
30-04-2014, 18:09
Gal apseikim be tokių receptų. Jei neklystu ši žuvis įrašyta į raudonąją knygą. Japonai mums ne pavyzdys.

tvis
30-04-2014, 18:15
Na ne Nilai, japonai daug kam įdomūs. Prisipažink- sušį valgei, sakę gėrei? Mielai paragaučiau tokio valgio. Kad vijūnai raudonoj knygoj- nieko nereiškia. Galiu kad ir Polskoj nusipirkt, padaugint ir valgyt sėkmingai.

Nilas
30-04-2014, 19:09
Na ne Nilai, japonai daug kam įdomūs. Prisipažink- sušį valgei, sakę gėrei? Mielai paragaučiau tokio valgio. Kad vijūnai raudonoj knygoj- nieko nereiškia. Galiu kad ir Polskoj nusipirkt, padaugint ir valgyt sėkmingai.

Pabūsiu balta varna, bet manau, kad žuvį nudobti galima ir neišsidirbinėjant. Tegul jie japonai sau į karštą vonią prisileidžia tų vijūnų, gal ne į sūrį, bet į gerą vietą sulįs. :))

Virgis
30-04-2014, 19:11
Konkrečiai šitą patiekalą japonai gamina iš oriental weather louch, arba kaip jie patys vadina dojo Loach (Misgurnus anguillicaudatus).

tvis
20-10-2014, 21:10
Gal rūkinsit eršketą?
http://www.youtube.com/watch?v=5HHhczdmwxw

Darulis
20-10-2014, 21:35
Bet čia sukelia net 90 laipsnių karščio....

Tiesa į pirmąją dalį reikia nežiūrėti, kaip jie 4-ąją dalį žuvies išmeta...
Čia man jau primena Norvegiją...
Ten kur liko žuvies prie galvos, tai man užtektų šio kiekio per akis..

Gaila, kad tokie piliečiai gyvena per toli nuo manęs::)

Nilas
20-10-2014, 21:41
Tiesa į pirmąją dalį reikia nežiūrėti, kaip jie 4-ąją dalį žuvies išmeta..
Mane tas irgi biesina, užsieničiai labai išpindėję ant tokių dalykų. Man klausimas kyla, kam išvis tą eršketą filetuoti? O dar jei pažiūrėtumėm kaip amerikiečiai karpius filetuoja, tai stačiai apsiverkti galima - išmeta viską kas skanu, pasilieka tik sausiausią ir labiausiai ašakų pilną mėsos dalį. :DD

tvis
20-10-2014, 21:49
Daruli, pažiūrėk kurioj vietoj termometras. 90 laipsnių rūkyklos viršuj, o pačios žuvies temperatūra neaiški. Jei eršketą įkaitint iki 90, tai jis turbūtnet ne subyrėtų, o sutrupėtų.

Darulis
20-10-2014, 23:36
Bet jei temperatūra patalpoje 90, tai kiek tada žuvyje???
Man šiaip įdomu pasidarė...
Juk pas tave, tai žuvis būna išrūkyta, tai klausimas ar jie ją beveik iškepa ar kaip?
Kiek pas tave būna laipsnių rūkykloje?

deivis
20-10-2014, 23:40
Taip eršketo valgyti negalima, turiu omeny filė, o filiuoja daugiausia tie kurie patys neaugina, tipo iš jūros beveik už dyka, ir komerciniai ūkiai, kur gauna gera kaina, likusi dalis panaudojama kitur.
gaila kad nesupratau ką kalba :)
Dėl temperatūros irgi.
Tik neblogai gal butu rūkyti su dujomis, 200-ju šimtu litru bačkos principu, drožlės į vidų, žuvį į bačka, pakura iš apačios, pastatei temperatūra 50-60-70 c ir nuėjai sau žvejoti, atėjai po poros valandų ir išsiėmei gatavą rūkytą žuvį :)

tvis
20-10-2014, 23:57
Kai dariau eršketą šalto rūkymo, file specialiai pjoviau dar baisiau. Likučiai labai tiko žuvienei.

paugar
21-10-2014, 10:35
Čia žmogus tikrai nemoka filiuoti, nes kiek esu mates užsieni Alanduose ar Švedijoje tai ten tikri žvejai taip išfiliuoja kad ir žuvienei nieko nelieka.

Nilas
31-10-2014, 02:30
Šaunus regioninis projektas:
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/per-lietuva/silutes-kraste-naujas-turistinis-marsrutas-skirtas-gurmanams-megstantiems-zuvi-642-463479?cf=df

Nilas
22-11-2014, 16:38
keletas kulinarinių pamokėlių
šamo balykas

https://www.youtube.com/watch?v=b1OECenleZ8

Lydekos ikrai

https://www.youtube.com/watch?v=BPWXepRa_Qw

tvis
14-01-2015, 20:19
Stroganina:
http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/zukle/susaldyta-i-leda-ir-valgoma-atitirpstanti-144-291048

Nilas
20-09-2015, 21:15
Jei nesunku parašyk receptūrą ir visą procesą,reiks ir man kažką panašaus daryti.

Mes karpį konservavom taip. Karpio gabalus iš vakaro paprieskoninom - druska, pipirai, žolelių prieskoniai žuviai. Viską čia iš akies, bet šešiolikai stiklainukų (16x0,7 l) prisimaišiau prieskonių apie pusę sriubos bliudelio. Sekančią dieną žuvį ant keptuvės pakepinom, kad vidus dar būtų rausvas. Į stiklainukus dedam lauro lapelį sukemšam žuvį, užsukam dangčius, dar galima aliejaus pilti. Į autoklavą įklojam marlę, sudedam stiklainius, užpilam vandeniu kad apsemtų, uždarius autoklavą įpompuojam 1-2 atmosferas oro. Uždėjus autoklavą ant dujinės kaitinama iki 110 C. pavirinus kokias 5 min. išjungiama ir paliekama savaime ataušti kol nukris slėgis. Ragaujam.

deivis
22-09-2015, 14:18
Tai vis dėlto, kokius sloinikus reikia naudoti ?, ar seno tipo, ar naujo, užsukamus - srieginius.

Nilas
22-09-2015, 18:57
Tai vis dėlto, kokius sloinikus reikia naudoti ?, ar seno tipo, ar naujo, užsukamus - srieginius.

Naudojom srieginius 0,7 (ar 0,75?). Bet dėl išsilaikymo kol kas negaliu pasakyti ar gerai, ar ilgai išsilaiko, nes dar nedaug laiko tepraėjo.

deivis
10-11-2015, 22:52
Greitas būdas (nų gal nelabai), aš ji vadinu " tinginio" nori su prieskoniais, nori tik druska ir pipirai, jokiu keptuvių ir aliejaus, įmetei į krosnele ir lauki skambučio, pabaigos, pirmuose nuotraukose - apie 1 kg 50 min, (nuotraukos nespėjau, tik griaučiai liko), antruose 700 g 40 min.

7619 7620
7621 7622 7623

tvis
03-12-2015, 17:59
http://vm.ru/news/2015/12/03/zhizn-udalas-ikra-chernaya-krasnaya-zheltaya-seraya-i-belaya-305039.html

paugar
07-01-2016, 15:34
Idomus receptas tik labai ilgas paruošimo būdas

https://www.youtube.com/watch?v=cuDecd6jSkc

ttm
13-01-2016, 23:04
Keistas receptas. Pirmiausia žuvį vytino, po to karštai rūkė. Šaltą rūkymą tai suprasčiau, bet karštą !!!

tvis
07-02-2016, 21:22
https://www.youtube.com/watch?v=9tTCWmjfxFA

deivis
08-02-2016, 02:03
Aha, kaip jis gražiai su dantukais ji sutvarkė, vakar nusipirkau vėžiu, jau buvo įšvirti ir sušaldyti, reikėjo tik atšildyti, ant pakuotės buvo parašyta (Graikiški vėžiai), tai be replių niekaip neiveikiau :)), kokios tai rūšies ištikruju, nežinau.

7842 7843 7844

tvis
16-02-2016, 14:40
Dariau taip eršketą.
http://coocook.me/2432

tvis
09-11-2016, 14:11
Visai neblogai sibiriakai skutasi.

https://www.youtube.com/watch?v=EegLR5A_ngA

tvis
05-12-2016, 17:31
http://skonis.lrytas.lt/pasigamink/ypac-gardi-marinuota-skumbre-tobulas-silkes-pakaitalas.htm

Nilas
05-12-2016, 21:03
Prieš keletą savaičių ėmiau upėtakių derlių - Maximoj :)) Kilogramas išskrosto upėtakio kainavo 3.99. Štukos po 1,8 kg jau be žarnų. Taigi nusprendžiau išbandyti sūdytą upėtakį. Išsipjoviau filė, gausiai pasūdžiau su paprasta akmens druska, primaišiau visokių pipirų. Suvyniavau į polietileninį maišelį ir 4 dienas šaldytuve apačioj suslėgęs palaikiau. Periodiškai nupildamas išsiskyrusius skysčius. Na ir po to pusantros savaitės, kasdien po brizelį atsipjovęs mėgavausi puikiais sumuštinukais. Nuo šiol tik taip upėtakį gaminsiu.
Matau, kad gruodžio 8-11 d. vėl Maximoj teks imti derlių, nes vėl bus pigių upėtakių.

emka
05-12-2016, 21:22
Pabandykit šitokį būdą: upėtakio filė susmulkinam peiliu druskos česnako keletas kmynų dar sykį perpjaustom ir ant bulkytės su sviestuku.. Nieko niekur nereikia laikyt.

tvis
05-12-2016, 22:27
Prieš keletą savaičių ėmiau upėtakių derlių - Maximoj :)) Kilogramas išskrosto upėtakio kainavo 3.99. Štukos po 1,8 kg jau be žarnų. Taigi nusprendžiau išbandyti sūdytą upėtakį. Išsipjoviau filė, gausiai pasūdžiau su paprasta akmens druska, primaišiau visokių pipirų. Suvyniavau į polietileninį maišelį ir 4 dienas šaldytuve apačioj suslėgęs palaikiau. Periodiškai nupildamas išsiskyrusius skysčius. Na ir po to pusantros savaitės, kasdien po brizelį atsipjovęs mėgavausi puikiais sumuštinukais. Nuo šiol tik taip upėtakį gaminsiu.
Matau, kad gruodžio 8-11 d. vėl Maximoj teks imti derlių, nes vėl bus pigių upėtakių.

Ir ką, cukraus nei kiek nedėjai?

Nilas
05-12-2016, 23:01
Ne, nedėjau. Apie jį visai buvau pamiršęs. O ir šiaip su cukrum stengiuosi mažiau draugauti.

deivis
06-12-2016, 18:18

Lauksiu akcijos ir pabandysiu.

deivis
08-12-2016, 11:25
Melagiai, Kaune, šilainiuse maxsimoje, upėtakiu nėra.

Nilas
08-12-2016, 19:04
Bloga tavo Maxima, aš šiandien du paršelius nusipirkau, išskrosti bendrai svėrė 3,3 kg.
Eitvydai, ką ten su tuo cukrum reikia daryti sūdant?

Rolandas
08-12-2016, 19:08
Su cukrum reikia daryti nors 10 min prieš sūdant.
Cukrus duoda gražią rausvą spalvą, kaip nitritinė druska mėsai pas močiutę kaime, nors tai nesveika.
Reikia cukraus imti ne daugiau nei 1/5 nuo naudojamo druskos kiekio.

Ale gi artėja kūčios. Padarykime savo mėgstamo žuvies patiekalo foto ir teksto pranešimą.
Ačiū

tvis
08-12-2016, 19:30
Bloga tavo Maxima, aš šiandien du paršelius nusipirkau, išskrosti bendrai svėrė 3,3 kg.
Eitvydai, ką ten su tuo cukrum reikia daryti sūdant?
Rolandas jau atsakė. Tik vietoj balto cukraus gali naudot rudą. Rezultatas tas pats, o vaizdelis truputį geresnis.

Nilas
08-12-2016, 20:20
Rolandas jau atsakė. Tik vietoj balto cukraus gali naudot rudą. Rezultatas tas pats, o vaizdelis truputį geresnis.

Tai, kad taip ir neparašėt ką su tuo cukrum daryti, dėti iš kart į burną :), barstyti, trinti, ir ką daryti palaikius žuvį cukruje? Nuplauti jį, ar palikti. :) Bet tiesa pasakius, kadangi su cukrum stengiuosi labai nedraugauti, tai naują porciją susūdžiau vėl be cukriuko. Tegul jį kur galas tą cukrų, mano liežuvis spalvų neskiria, valgysiu ir ne tokią raudoną. Nebent jis kaip konservantas dar veikia.

Rolandas
08-12-2016, 20:59
Dėl spalvos cukrus pabarstomas ant file mėsos (ne ant odos).
Palaukiama 10 min ir sūdoma.

Aurucis
11-12-2016, 19:56
Gal patartumet kaip gerai išrūkyti afrikinį šamą? Ta prasme, kiek ir kokių prieskonių naudoti, ar laikys jo kaukuolė jei pakabinsiu per akis ir t.t

Nilas
12-12-2016, 01:04
Gal patartumet kaip gerai išrūkyti afrikinį šamą? Ta prasme, kiek ir kokių prieskonių naudoti, ar laikys jo kaukuolė jei pakabinsiu per akis ir t.t

Kaukolė nelaikys, pasimokiau su europiniu šamu. Dėl receptūros - palaikyk šamą 10proc, druskos tirpale parą laiko, po to išimk, apiplauk gleives, dėk savo mėgstamų prieskonių ir į rūkyklą. Aš taip darau.

Aurucis
12-12-2016, 14:42
Supratau. O už kur tada kabinti norint išrūkyti visą 1,5kg šamą?

Nilas
13-12-2016, 02:04
Supratau. O už kur tada kabinti norint išrūkyti visą 1,5kg šamą?

Reikėtų surišti panašiai kaip kumpį/palendricą arba dėti ant grotelių.

tvis
22-12-2016, 17:50
Gal pabandyt kažką panašaus su eršketuku.

http://www.delfi.lt/1000receptu/receptai/taip-iskeptai-lasisai-nera-lygiu.d?id=72141662

Darulis
22-12-2016, 22:09
Ačiū Tvis, kaip tik šiandien nusipirkau keletą lašišų po 3,79 eur. (skrosta). Atrodo puikiai. kitur analogiškos žuvies kainos beveik 10 Eur. Vaivorykštė po 3,99 Eur. tik neatkreipiau dėmesio ar skrosta...
Pirmą kartą pamačiau, kad žuvį patiektų į salę polistirolo dėžėse...Įdomu per dieną kiek/keliolika tonų pardavė::)) Tai dar ir dėžių pasiprašiau pora už ačiū... Mes tokiose žuvį parsivežėm iš Norvegų užšaldytą, tai po 1,5 paros vasarą prie plius 25 C buvo dar neatšilusios..

Čia matyt akcija parduotuvės atidarymo proga Šiaurės miestelyje vietoj buvusios Norfos (Outlet parkas).

tvis
23-12-2016, 17:00
Šiandien gavau iš bičiulio upėtakio patelę su ikrais. Išbandžiau, patiko.

https://www.youtube.com/watch?v=rs_dUhJH6rM

Nilas
24-12-2016, 00:42
Šiandien gavau iš bičiulio upėtakio patelę su ikrais. Išbandžiau, patiko.

https://www.youtube.com/watch?v=rs_dUhJH6rM

Skaitant galima pagalvoti, kad čia upėtakis reproduktorius rašo - "gavau patelę, su ikrais, išbandžiau, patiko". 😊😁😁 Paspaudžiau ant linko, maniau neršta pamatysiu, ir še tau, kad nori, kulinarija kažkokia.

makumbinis
27-08-2017, 13:47
Sveiki, norėjau paklaust ar yra koks būdas iškepti karpį , kad nebūtų toks riebus.Pas mane tokie riebus ,kad jau nebeįmanoma.

Nilas
27-08-2017, 13:59
Sveiki, norėjau paklaust ar yra koks būdas iškepti karpį , kad nebūtų toks riebus.Pas mane tokie riebus ,kad jau nebeįmanoma.

Prisipažinsiu, mane tokie klausimai sunervina. Skamba panašiai, kaip - kaip pagaminti medų, kad jis nebūtų saldus? Nu kas per išpindėjimas, karpis jau ruošiasi žiemai, kaupia atsargas iš kurių jis gyvens artimiausius pusę metų. Tuose riebaluose yra gausybė žmogui reikalingų ir nepamainomų riebiųjų nesočiųjų rūgščių. Jau geriau valgyti tokį karpį nei norvegišką lašišą iš narvo. Todėl reikia džiaugtis tuo, kad karpis labai riebus, tai reiškia, kad žuvis sveika ir naudinga žmogui. Jei nepatinka riebios žuvies skonis, reiškia karpiai yra ne jums, auginkit kuojas, aukšles ir šapalus.

deivis
27-08-2017, 19:56

Paprasčiausia kepk ant groteliu ir dalis riebalu nuvarvą, o jei kepi ant keptuvės, nepilk aliejaus o riebalus susikaupusius nuo karpio vis nupilinėk.

tvis
27-08-2017, 20:57
Prisipažinsiu, mane tokie klausimai sunervina. Skamba panašiai, kaip - kaip pagaminti medų, kad jis nebūtų saldus? Nu kas per išpindėjimas, karpis jau ruošiasi žiemai, kaupia atsargas iš kurių jis gyvens artimiausius pusę metų. Tuose riebaluose yra gausybė žmogui reikalingų ir nepamainomų riebiųjų nesočiųjų rūgščių. Jau geriau valgyti tokį karpį nei norvegišką lašišą iš narvo. Todėl reikia džiaugtis tuo, kad karpis labai riebus, tai reiškia, kad žuvis sveika ir naudinga žmogui. Jei nepatinka riebios žuvies skonis, reiškia karpiai yra ne jums, auginkit kuojas, aukšles ir šapalus.

Iė ties, galima duonos daugiau atsikąst.

makumbinis
28-08-2017, 06:37

Na paprasčiausiai kavinėse teke užsisakinėti ir ne syki jie tikrai nėra tokie riebus.Aš suprašiau , kad man vienam butu ,bet dabar kas paragauja .

liv
28-08-2017, 18:24
Tai ir pas mane karpiai daug riebesni nei nupirkti parduotuveėje. Paprščiausiai per geria ir per daug maitini.

emka
29-08-2017, 21:48
Kaukolė nelaikys, pasimokiau su europiniu šamu. Dėl receptūros - palaikyk šamą 10proc, druskos tirpale parą laiko, po to išimk, apiplauk gleives, dėk savo mėgstamų prieskonių ir į rūkyklą. Aš taip darau.

Aš atvirkščiai prieskonius nuplaunu su druska, prieš rūkant, vykstant osmosės principui, kai vandens molekulę keičia druskos dalis prieskonių kartu pasisavinama į žuvį. Ir būtinai nudžiovint prieš rūkymą visą skystį, žuvis turi būti sausa, nes drėgmė neleidžia dūmo į žuvį. Pabandykit nesigailėsit.

tvis
04-10-2017, 10:07
Viskas labai paprasta. Tik druska.

https://www.youtube.com/watch?v=4_CR-cedAZs

tvis
04-10-2017, 12:33
Neblogas, žiemą ešeriukams.

https://www.popmech.ru/gadgets/371832-skinzit-kak-pochistit-rybu-odnim-dvizheniem/

paugar
04-10-2017, 12:38
Bet pirmiausia reikia turėt į ka druska pilti

deivis
04-10-2017, 23:08
Gal, po kokiu 4-5m, teks paragaut ir druskos užbert.

tvis
03-11-2017, 10:54
https://casp-news.ru/chrono/common/ne-chernaya-a-zolotaya-samaya-dorogaya-ikra-iransk

deivis
03-11-2017, 18:01
Joo, tai kam aš čia auginu paprasta Belūgą, reik albinosinės ir aš milijonierius :))

tvis
27-11-2017, 19:22
https://tv.lrytas.lt/zinios/pasaulis/2017/11/27/news/seima-uzsisake-patiekala-vaizdelis-priverte-permastyti-pasirinkima-3693397/

tvis
28-11-2017, 18:37
Reikės ant kokios kitos žuvies išbandyt.

https://skonis.lrytas.lt/pasigamink/2017/11/28/news/itin-gardi-marinuota-skumbre-tobulas-silkes-pakaitalas-3710463/

Dar reikėtų šaukštą gero aliejaus ant viršaus.

makumbinis
28-11-2017, 20:50
Reikės ant kokios kitos žuvies išbandyt.

https://skonis.lrytas.lt/pasigamink/2017/11/28/news/itin-gardi-marinuota-skumbre-tobulas-silkes-pakaitalas-3710463/

Dar reikėtų šaukštą gero aliejaus ant viršaus.

aš tai stinta (tinka ir kita žuvis ) užpilu tokiu marinatu ,tik žuvis būna kepta .Vieno žodžiu iškepu valgau ,kas lieka marinuoju.super

tvis
28-11-2017, 21:29
Gerai sakai, tinka ir kita kepta žuvis, ypač seliava, bet būdamas Ispanijoj, nusiperku šviežios skumbrės ir pasimarinuoju. Dar pamiršau parašyt, kad pjaustau smulkiais gabaliukais iš karto ir valgau už poros valandų.

sultonas
27-01-2018, 10:09
Sveiki kolegos forumiečiai. Aš visai ne į temą, bet niekur neradau konkrečios info. Turiu tokio tipo rukyklą,

9271

Ir turiu afrinikinių šamų šiek tiek virš kilogramo. Kaip juos reiktų rūkinti, prieskoniuoti ir t.t.
Kiek laiko kokios temperatūroj ir t.t.
Ačiū už info

Rolandas
28-01-2018, 10:29
Man patinka su vienu, dviem prieskoniais:
Druska, juodieji pipirai
Druska, pipirai, lauras
Druska, česnakas (greitam vartojimui)
Druska, krapai (greitam vartojimui)

T laikau iki šimto C, laikas ~45min

Bet kiekvienai rūkyklai (ir skoniui) savas režimas.

sultonas
28-01-2018, 17:41
Man patinka su vienu, dviem prieskoniais:
Druska, juodieji pipirai
Druska, pipirai, lauras
Druska, česnakas (greitam vartojimui)
Druska, krapai (greitam vartojimui)

T laikau iki šimto C, laikas ~45min

Bet kiekvienai rūkyklai (ir skoniui) savas režimas.

Ačiū už atsakymą. O kiek laiko marinuoti? ar reikia palikti nudžiūti? Ir kaip jį padėti rūkykloj? Kabinti kabliu už galvos, ar ant grotelių žemyn pilvu?

deivis
28-01-2018, 18:44
Sveiki kolegos forumiečiai. Aš visai ne į temą, bet niekur neradau konkrečios info. Turiu tokio tipo rukyklą,

9271

Ir turiu afrinikinių šamų šiek tiek virš kilogramo. Kaip juos reiktų rūkinti, prieskoniuoti ir t.t.
Kiek laiko kokios temperatūroj ir t.t.
Ačiū už info

Druską, pipirai, česnakai, per naktį palaikau, jei ir laiko nuvarvinu, vasara 2,5h žiema 3,0h 70-80c temperatūra, čia aš taip darau.