PDA

Žiūrėti pilną versiją : Vaivorykštinių upėtakių veisimas

Rolandas
28-03-2011, 21:05
Seniai sukurta technologija veisti ir auginti vaivorykštinius upėtakius dirbtinėmis sąlygomis.
Teko prie šio proceso prisiliesti praktiškai. Yra įvairiausių niuansų, detalių, smulkmenų, bet labai patiko šis filmukas - reportažas iš didžiausio Rusijoje, kaip jie sako, vaivorykštinių upėtakių ūkio.
Nors jame rodoma paradinė pusė, bet malonu, kad tokia šveisi, gamtosaugiška gija eina per visą filmą. Daug ir technologinių duomenų pateikta. Gražu
Gal kas veisti sugalvosit ir diskusija išsivystys. Bendromis jėgomis susidorosim su darbeliu ;)
Smagaus žiūrėjimo

http://www.youtube.com/watch?v=KF_UALziHNg&feature=related

Rolandas
20-08-2011, 17:44
Jei kas sugalvosit paveisti lašišines žuvis, yra puikus nebrangus inkubatorius tik už ~1500$ >80000-100000 vnt išinkubuoti.
Ką inkubuoti, irgi rasime (perrinktų, kokybiškų ikrų su visais reikalingais dokumentais, pažymomis). ;)

1585

Darulis
27-02-2012, 21:52
Ar dar šis inkubatorius yra. Norėčiau išgirsti daugiau apie tai.

Rolandas
27-02-2012, 21:59
Ko nepaklausei prieš pora savaičių? Galėjau parvežt iš parodos.
Bet galima ir pasigamint, jei yra reproduktorių pas patį. ;)

Darulis
28-02-2012, 11:10
laba diena,
Jei atvirai, tai tik vakar kažkaip netyčia atkapsčiau šį saitą. Yra tų karpių tik klausimas kaip juos reiktų pasigauti reikalui pribrendus.. Tvenkiniai, tai nemaži..
O pats Rolandai būni Vilniuje ar prie Pabradės? Norėčiau gyvai pabendrauti jei žinoma būtų pas patį tokia galimybė.. Alus jau iš manęs jei ką.. Matau, kad teorinės patirties pas patį tai netrūksta. Ko gero ir praktika neturėtų labai atsilikti.::)

Rolandas
28-02-2012, 11:22
Inkubatoriaus foto, skirtas lašišinėms rūšims. Karpiams netiks.
Jei turi upėtakių reproduktorių ar sąlygas "priimt" užsakytus iš Danijos, Olandijos super kokybės, genetikos ikrus ir toliau pasižaist, galima vystyti kokį projektėlį.
P.S. jei man asmeniškai turit ką, parašykit į el.paštą ar asmenine žinute. ;)

Darulis
28-02-2012, 14:44
Bijau, kad su lašišinėm žuvim, turėsiu problemų, nes kažkada buvau įleidęs upėtakių iš Meškerinkės, tai manau jie man išdūso jei ne vasarą, tai ko gero žiemą, nes leista buvo prieš kokius 6 m., bet nuo to laiko neteko jų pagauti.. Norėčiau turėti reikalų su naturaliu prieaugiu, nes man visokie pašarai yra ne prie širdies.. O ir skonis visai kitoks.. Tik dar galvoje negaliu subrandinti minties kaip kokiems šamams ar kitoms lašišinėms žuvims užtikrinti naturalaus maisto..

Mantelis
06-02-2013, 17:17
Šiandien turėjau didelį malonumą... Dirbau upėtakių fermoje. Darbas tikrai sunkus. Bet, kai darbas prie širdies - tai tas nuovargis nelabai jautėsi :) Dirbom dviese - rūšiavom reprodukcines pateles. Atskyrėm tas, kurios jau pasirengę nerštui. Kiekvieną žuvį reikėjo pačiupinėt, paspandyt pilvą. Smagus darbas tiesiogine prasme, nes reikia greitai suktis. Per 8 valandas patikrinom 12 tonų žuvų. Įgijau nemažai žinių... Ateityje tikiuosi gaut daugiau galimybių padirbt upėtakyne, o gal net prikalbinsiu šefą, kad priimtų pastoviam darbui į jį. Mano bosas turi 3 upėtakynus. Iki šios dienos maniau, kad yra tik 2 :) Galvoje daug įspūdžių, bet sunku iš jų suformuluoti sakinius. Manau, kad karts nuo karto - turėsiu naujų žinių, kuriomis galėsiu papildyti šią temą ;)

Aušra
28-02-2013, 12:20
Ši tema man labai įdomi :) Labai daug skaičiau straipsnių, žiūrėjau Rolando įkeltą filmuką tik niekada neteko pačiai savo rankomis prisiliesti prie šito reikalo. Mano valdžia sutiktų, kad aš mokyčiausi tai, tik ar kur Lietuvoj tai daro, kad būtų įmanoma bent pamatyti?

Rolandas
28-02-2013, 15:16
Lietuvoje vaivorykštės jau ketvirti metai neveisia, na, beveik neveisia. ;)
Dėl technologijos, galima bandyti kreiptis į valstybines institucijas. Kažkada buvo planuojami mokymai šioje srityje.
Rudenį imami ikrai iš lašišų, šlakių, margųjų upėtakių. Technologiškai labai artima, tik skirias laipsniadieniai, inkubacijos temperatūra ir išeigos (iš išvardintų rūšių vavivorykštės žemiausia).
Paimti ikrus - juokų darbas. Esmė - turėti geras, paruoštas pateles, reprodukcinę bandą.

Pasiteirausiu apie galimybę pamatyti, sudalyvauti imant ikrus.

Aušra
01-03-2013, 08:11
Likčiau labai dėkinga ir skolinga :)