PDA

Žiūrėti pilną versiją : Auksinis karosas Carassius carassius

Marius S
25-03-2011, 12:54
Šiaip auksinių karosų labai daug kur dar galima pagauti. Žinau viena tvenkinuką, kur jie išvis įdomūs. Dar tokių niekur kitur netekę pagauti. Auksinukai, bet plokšti, kaip kokie ežeriniai karosai. Kai pamačiau nuotraukas, atsiminiau, kad ir aš vaikystėje tokių pagaudavau vienam tvenkiny, kur augo karpiai su karosais sidabriniais. Tačiau laikui bėgant, didesnių su tokiais požymiais nepakliūdavo.

Rolandas
25-03-2011, 13:02
Turių prašymą/pasiūlymą: jei galite pagauti auksinių karosų jau tinkamų veisimo darbams, praneškite.
Vienas žuvivaisos subjektas norėtų paveisti auksinius karosus, ieško veisimo medžiagos.
Įdomu būtų pamatyto foto (ne iš interneto), o pačių pagautų, auginamų žuvų.
P.S. kontaktus per a.ž.

Fiskius
25-03-2011, 13:32
Pas mane baseiniuke tokie ir gyvena. :) Tik didesnių kaip 10 cm neturiu. Ateis galų gale pavasaris. Sugausiu, nufotkinsiu.

Marius S
25-03-2011, 14:03
Aš ir atšilus orams galėsiu nufotkinti, jei išsiruošiu į jų žūklę

Pikulis
25-03-2011, 14:36
Kokia nuostabi tema. ;) Kai turėsiu laiko, sukursiu "Tinklaraštį" grynai apie KAROSUS.
O štai mano augintinis (2010m.)

654

Pikulis
25-03-2011, 14:45
Žinau aš tų vietų... Vienur jau beveik išnykęs, kitur su meškere nepagausi, nebent į bučių įlystų, bet tik vasarą, kai pradeda aktyviai plaukiot...

Marius S
25-03-2011, 20:50
Kokių ir aš tik eksperimentų nepridaręs su karosais. :D Pamenu dar vaikystėj grįžom pas draugą prisigaudę ir kažkaip pagailo katinams atiduoti. Na tai ką sumetėm visus į šulynį su ta mintimi jog dar ir auginti galėsim. :D O kad tai vienintelis jo geriamo vandens šaltinis, tai nepagalvojom. Ir kas keista, jog jie ir plaukiojo, kol nepapuolė tėvukui vienas į kibirą. Tai po to su ašaromis dvi dienas turėjo dvi dienas su ragaže jas gaudyti. :)
Užpernai buvau kažką panašaus į URS pasidaręs, į vienos tonos bačką įsileidęs kelis šimtus. Auginau, apačioje prasukęs kraną truputį, o ant viršaus uždėjęs bačkutę su skyle. Tai kas pora dienų prisemdavau ją vandens. Ir liuks visai buvo. Tik vėliau peršėrus, pradėjo smirdėti vanduo. O egzotikai yra pas kaimyną kažkur 5 ant 6 m kūdra, tačiau šlaitais stačiais. Tai ten įsileidęs 6 motininius karosus ir jie vis prineršia. Tai labai įdomu būna gražią dieną juos maitinti batonu, kai jie visi būna apšviesti saulutės, nes vanduo skaidrus. Bet įdomiausia, kai primėtau batono, tada prasideda didžioji medžioklė. :) Kadangi karosiukai praradę budrumą, mato tik batoną. Tuom pasinaudoja varlės, bando juos gaudyti ir būna kad pagauna. Labai įdomiai sukyla dusios. Vaikosi juos ratais, kol kokį silpnesnį, mažiau budrų sučiumpa. Sakiau reiks nufilmuoti šiemet jei laiko atrasiu, nes vaizdelis tikrai vertas dokumentinio klipuko. :) Tiesa, kas dvi vasaras išdžiūna ta kūdra, tai tenką mailių susemt ir į laisvę. O reproduktorius į baseiną. Pagal viską, šiemet vėl turi išdžiūti. Tai dabar leist planuoju KOI, lynus ir veisti.

doms
23-04-2011, 10:55
Jei tikrai reikia, atšilus orams galiu pagaudyt pas save prude. Tačiau 200-300 g. egzempliorius labai retai pasitaiko, pagrinde iki 50g. neužaugos. Kadaise buvau pagaves puskilio. Savo akim mačiau gal kilograminį neršiantį, tačiau jo sugauti iki šiol nepavyko.
Idomiausia tai, kad prieš 8-9 metus ileidau 33 vnt. auksinius ir apie 100 vnt. sidabrinių. Per 5 metus auksiniai visiškai nukonkuravo sidarbrinius ir sidabriniai išnyko/išsigaudė. Matyt auksiniai geriau jaučiasi šaltame, durpingame vandens telkinyje į kurį rudenį prikrenta daugybe lapų, o žiemą prakirtus eketę jaučiasi stiprus dujų (pūvančių lapų) kvapas.
Šiemet ižuvinau 100-200 g. lydekačių, kad išnaukintų auksinių karosiukų smulkmę ir kitų auksinių karosų augimą paskatinti.

Taip pat pastebėjau įdomų auksinių karosų elgesį, kai į kūdrą įžuvindavau kitų karpinių žuvų- jie labai stipriai išneršdavo. Kūdroje debesys mailiaus būdavo. O tomis vasaromis, kai kūdroje jie vieni karaliaudavo, tai mailiaus visiškai nesimatydavo. Vienais metais, taip buvau juos prisijaukinęs, kad mažieji auksinukai iš rankų duoną gnaibydavo. Priplaukdavo pasmaulsausti ir delno dydžio, tačiau jie nedrįsdavo pabandyti. Maniškiai analogiški kaip Pikulio nuotraukoje, gal kiek rudesni ir pelekai rausvesni.

Pikulis
23-04-2011, 20:48
Na aš ir įsitikinau, kad auksiniai atsparesni už sidabrinius kai susidaro anaerobinės sąlygos. Bėt auga lėčiau, beveik neminta augalais...

nadh
24-04-2011, 14:45
Sveiki visi karosų gerbėjai, ypač auksinių. Išsikasiau prūdelį ir noriu užveisti auksinių karosų, bet deja retokai jų dabar pasitaiko. Gal MariusS galėtų nupasakoti, kur jų gauti? Sidabriniai nedomina, noriu tų tikrųjų lietuviškų auksinių, nes sidabriniai atėjūnai jau beveik baigia lietuviškuosius išstumti.

Nilas
24-04-2011, 14:59
noriu užveisti auksinių karosų
Gerai pagalvok prieš šį žingsnį. Daug prasmingiau, mano manymu būtų įsileisti porelę lynų.

nadh
24-04-2011, 15:24
vistiek noriu, noriu palaikyt šia lietuvišką žuvytę su geltonais žvynais ir rausvais pelekais, nes sidabriniai tuoj juos išstums

Nilas
24-04-2011, 15:50
Suprantu. Entuziazmas ir ketinimai sveikintini. Tik bijau, kad sidabriniai vienaip ar kitaip vistiek savaime įsimaišys į tavo prūdą ir primaišys savo genų. Jei pridauginęs auksinukų tinkamai pamaitinsi, tai gal ir gražūs karosiukai užaugs. Bandyk. Iš tiesų, reikia ir šią žuvį išsaugoti.

nadh
24-04-2011, 20:27
Jei užsiveis sidabriniai, tai teks su meškeryte mažinti jų kiekį, taip saugant geltonšonius nuo maišymosi. Man didelis noras yra išlaikyti šią žuvį nuo išnykimo.Tai visų prašau, kas gyvena aplink Kauną ir gali padėti auksinių karosiukų gauti, parašyti.

Pikulis
24-04-2011, 20:55
Šaunuolis, kad nori auginti auksinius (pats tokios galimybės neturiu, kad veist). Kokio dydžio tavo prūdelis? Siūlau iš kelių vietų karosų užsiveisti ;)

nadh
24-04-2011, 21:23
Prūdelis 4,5 a ir 3 gylio. Bandysiu gauti iš kelių prūdelių, kad genai pasimaišytų. Vėliau dar kasiu viena negilų, kad šaltis atliktų karosiukų naturalią atranką.

Nilas
25-04-2011, 11:21
Vėliau dar kasiu viena negilų, kad šaltis atliktų karosiukų naturalią atranką.
??? Hm, nelabai supratau ką norėjai pasakyti ir koks čia sumanymas?

Pikulis
25-04-2011, 12:11
Tai prūdas gali būt ir kokio metro gylio, karosai įsiknisa į gruntą ir išgyvena, na aišku reikia dalies dumblo, augalų... Pastebėjimas, kad jei nori didesnių karosų, tai kask didesnio ploto, bet mažesnio gylio prūdą, gilūs būna šaltesni, mažesne mitybinė bazė. Natūralią atranką gerai atlieka lydekos, kurios tiesiog būtinos telkinyje, tik tada karosai bus žvalūs ir apvalaini. Be lydekos bus pailgi...

nadh
25-04-2011, 12:38
Na joks čia sumanymas. Paprasčiausiai negili bala leis išvengti kitų žuvų papuolimo ir karosiukų išnaikinimo. O Pikulio tai prašyčiau prigaudyti geltonšonių, jei jis gali ir turi noro ;)

Pikulis
25-04-2011, 16:27
Žinau vieną balą, bet tas dalykas, kad jie ten nekimba... Užmesčiau bučą, bet ši žuvis dar mažai juda... Šiaip man nesunku, tik reikia sutart kas ir kaip ;)

nadh
26-04-2011, 08:49
Jei prigaudytum kokį bent 30 vnt. auksinukų, bučiau priverstas trenktis iki Panevėžio, nes niekas iš arčiau nepasiūlo. Pasidaryčiau sau savaitgalio išvyką :) . Jei dar vanduo per šaltas, tai galiu palaukti, man neskubus reikalas.

Pikulis
26-04-2011, 09:07
Nebandžiau - nežinau... O į bučą gali ilysti tiek vienas, tiek ir visas šimtas, tiesa dydis gali būt nuo kelių cm. iki plaštakinio. Manau, kad oras dar kiek vėsokas... Na, kai pabandysiu užsimest, tada pranešiu. Man ir jų pasigauti nėra taip jau arti ir to nepropoguoju, na nebent kokiam "žyvcui" prisireikia, o durniausia buna, kada prilenda koks tuzinas piršto dydžio, o didesnio nei vieno, tai ir tenka iškratyt bučą ir vėl statyt, taip ir tenka lakstyt pirmyn, atgal.

Nilas
26-04-2011, 09:12
Pikuli, ką dedi į bučių, kad juos privilioti? Ir kiek laiko laikai užmetęs?

nadh
26-04-2011, 09:26
nelaikyk tai didelės pareigos, aš prisitaikysiu prie tavo salygų, ir dydis man nesvarbus, man svarbiausia, kad eitu identfikuoti, kad tai būtent aukinis karosiukas. PS o laiko aš turiu

Rolandas
26-04-2011, 09:47
Aš ir tuo pačiu "užsisakau" auksinių.
Tikriau vienam ž.ū. reikia veisimui (būtų gerai suspėti iki gegužės pabaigos). Duosiu kontaktus per a.ž. Galėsi į ką nors keistis. ;)
Į bučių lynams, karosams gerai tinka padeginta duona, gerai padeginti kaulai.

Fiskius
26-04-2011, 09:54
Nu reiks ir man sode bučių užmest. Seniau buvau užveisęs karasikų melioracijos griovy. Durpynas ten pas mumi, griovio galas užslinko ir liko toks tvenkinukas. Bet dabar ir tas galas pabaigė užslinkti, vandens vos vos, nebematau ar kas dar gyvena.

Pikulis
26-04-2011, 10:09
Pas mane patį baseine yra kokie 5 auksiniai karosai iš skirtingų vietų, jau buvo kilusi mintis juos išnešt ir paleist į miesto Senvagę ;D. Šiaip aš jau mailių galiu skirt, kur auksinio, o kur sidabrinio karoso. Ten kur gaudau, kartais būna taip, kad jie tik smalsumo dėliai įlenda, o maisto net neliečia. Galiu pasakyt tik tiek, kad bučo nereikia laikyt ilgiau nei kelias paras, nes gudresni karosai pasisvečiuoja ir išplaukia atgal į laisvę ;D. Šiaip dėl visų niuansų nebeterškim forumo ir tarkimes per a.ž. :)

Fiskius
22-05-2011, 18:51
Pabandžiau patikrinti kas mano baseine sode gyvena :)
Storulis, matyt neršt ruošiasi
859

Praėjusių metų derlius, sugavau gal 15 tokių, manau ne visi. Keletą parsivežiau į akvaponiką.
860

Pikulis
22-05-2011, 20:33
Jo, dabar jau šių metų pirmas nerštas prasidėjo ;D. Šiandien nuėjau apžiūrėt vieną prūdą, tai patinai pateles tik vaiko, vos į krantą neišveja, tokie įsiaudrinę, kad abejoju ar kibtų ;DDD. Pas mane baseine tai dvigubai, trigubai didesni buvo, nei pas Fiskių, bet neneršė, nes baseinas pavėsyje ir saulės mažai gauna. Gražios žuvys, bet baseine jų beveik nesimato, na išskyrus kai batono įmetu. Dar kitas dalykas, kad mažam telkinuke jie beveik neauga, nes daugiau mėsėdžiai nei vegetarai...
Buvo laikas, kai turėjau auksinukų gal iš 8-nių vietų prisigaudęs. Vieni tamsesni, kiti šviesesni. Vieni aukštanugariai kupriai mažom galvom, kiti torpedos formos ir žemom, bet plačiom nugarom. Pagyvenę pas mane metus laiko visi suvienodėjo, tapo torpedos, vat tokie, kaip pas Fiskių rankose, tik gal truputi aukštesni . Taip jau yra, kad norint tūrėti kuprius reikia telkinyje ir plėšrūno - lydekos, tai jau ir moksliškai įrodyta.

doms
23-05-2011, 10:49
Pas mane siemet visiskai apatiski. Karosiukus pakilusius i pavirsiu maciau tik pora kartu. Saulazuves tik duodasi...

Nilas
26-06-2011, 22:02
Prūdelyje, kuriame paleidau paaugintas lydekaites (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?241-Lydekai%C4%8Di%C5%B3-Esox-lucius-lervu%C4%8Di%C5%B3-paauginimas-%C4%AF%C5%BEuvinimui&p=3308#post3308). Nusprendžiau patikrinti fauną. Tuo tikslu švystelėjau bučių su keliom riekėm duonos bei kombinuotais pašarais. Rytinis rezultatas - per 200 vnt karosų. Įdomu tai, kad didesnieji (iki 100g.) man labai panašūs į auksinius, o mažiukai (3-4cm) lyg ir sidabrinukai, nes labai šviesūs palyginus su didesniais. 40 didesnių auksinukų atrinkom kepimui, o likusius 160 sidabriukų paleidom į upelį, kuris susisiekia su Nemunu. Tikiuosi nors truputį tame prūde padaugėjo erdvės likusiems karosams. Retkarčiai įbersiu kviečių, gal nors kiek likusieji pasipenės. Įkeliu nuotraukų, pasakykit savo nuomonę ar čia auksinukai ar nevisai?

1157115611581159

http://www.youtube.com/watch?v=t8XEeVZlSY8

Dar321
27-06-2011, 08:34
Jėga! Dabar tik reiktų išaugint modifikuotų lydekaičių, katros ėstų tik sidabrinukus... :)

Pikulis
27-06-2011, 21:47
Na, jei tik tokie į bučą įlindo, tai didesnių ten tikriausiai ir nėra...

Nilas
27-06-2011, 21:55
Na, jei tik tokie į bučą įlindo, tai didesnių ten tikriausiai ir nėra...
Tikriausiai, kad ir nėra. Tankis karosų didžiulis. Gylis bent vasarą ne per didžiausias, bent kiek su meškere pavyko pamatuot, rudenį ir pavasarį pakyla neblogai.
Kaip kolegos manot, ar prasminga būtų ten tuos karosus pašerti? Porą kartų per mėnesį pravažiuoju pro tą prūduką, tai galėčiau ko nors užberti, gal ūgtelėtų nors kiek? (Žinoma reikia ten jų ir praretinti, ypač sidabriukų).

Rolandas
27-06-2011, 22:04
Daugiau šersi, daugiau augs. Daugiau augs, daugiau terš, deguonies naudos. Ateis žiema ir jei mažas kiekis išgyventų, tai didelis gali dust.
Turi kompleksiškai priimt sprendimus:

Vasarą šeriu, auginu. Teisinga, taip ir reik.
Rudenį nugaudau, kad palikt žiemai ne per daug. Teisingai, nuimi derlių.
Nugaudydamas darau atranką (palieku tik didelius auksinius). Teisingai, tvenkinys - gamybos vieta, reikia dirbt efektyviai ir nelaikyt neproduktyvaus ploto.

:)

Pikulis
27-06-2011, 22:07
Šerdamas taip jų nepaauginsi. Jei šertum sistėmingai, nemažais kiekiais, bet ir būtų menkas prieaugis. Sidabrinius labiau apsimoka šert, jie greičiau auga, didesni besočiai ir geriau maistą įsisavina.

Nilas
27-06-2011, 22:17
Kas pašarui geriau tiktų? Grūdai? Tėviškėj yra aruodas kvietrugių, galėčiau biški nusemti. O gal elementarių kombinuotų nedidelį mašiuką nusipirkt?

Rolandas
27-06-2011, 22:31
Grūdai - gerai. Vandens negadina, galima pašert dviems trims dienoms, jei ką.
Aišku, kombinuotų geresnis pašarinis koeficientas, bet kaina šiais laikais.... nežinau ar gera mintis šert debesis karosiukų tokia kaina, nebent "išretinimą" atkelt iš rudens iki šėrimo pradžios? Bet mačiau ten krantai ir ne tik gerai apžėlę, kaip juos surinkt egzekucijai į būrį visus?

Nilas
04-07-2011, 21:18
Paklausiu naivaus, kartu ir retorinio klausimo - kaip užsiauginti štai tokių karosų kaip pas tuos pacaniokus (iš turimų miniatiūrinių sūslikų)?
Mažinti populiaciją? Intensyviai šerti? :)

http://www.youtube.com/watch?v=sIe9T2G0RDo&feature=feedf

Pikulis
04-07-2011, 22:23
Taip jau yra, kad konkurencija, maisto stygius, mažiukų debesys ir tu nieko nepadarysi, kad užaugtų tokie... Alternatyvą žinau. Turint tuščią vandens telkinį į jį prileisti tik triploidinių karoso patelių. Sakykim įleistum sprindinių, o po kelių metų tokius tik ir tetrauktum kaip nufilmuoti ;). Iš patirties žinau, vat pvz.:
1. Buvo karjeriukas, gylio iki kelių, vanduo šiltas, vabalų ir visokiausių gyvių knibžda ir žių gero sprindžio karosiukų būrelis nardo. Atrodo kas čia keisto, o keisto tai, kad vidurvasarį ta žvirduobė išdžiūsta. Išvada tokia, kad antys atnešė ikrų ir jie tokie užaugo max per 2 mėn.! Vieną su graibstu pagavau ir "ištyriau": pilvas pilnas maisto, lytis neaiški, nes nei ikrų, nei pienių nebuvo (kur bus pas šiūmetukus), ant kupros mėsos nedaug, daugiau augimo į pilvą. Žvynai kaip vienalyčiai, jokių metinių rievelių. Vadinas gan sparčiai auga, kai jų negausu, kai natūralaus maisto pilna ir vanduo kaip arbatėlė ;).
2. Žinojau kelis prūdus, kur išskirtinai pagaudavau tik kilogramines karoso pateles. Ten mailiaus niekada nemačiau. Vadinas augdavo tik įleistos patelės, kurios nesidaugindavo, nes nebuvo patinų... Sugalvojau kartą pagausinti laimikius, tad ten kartu įleidau ir patinų. Tą pačią vasarą spiečiai mailiaus, dabar ten vanduo niekada nebebūna skaidrus, karosai nebeužauga didesni nei sprindis...

doms
18-07-2011, 19:43
Įsigijau ir aš bučių, įmečiau į savo kūdrą - rezultatai puikus. Jau per kelias valandas prilindo pilna karosų. Tik vienas keistas dalykas, tarp tų keliasdešimties karosų visi alei vieno auksiniai. Tuo tarpu kai žvejoju su meškere tik kas penktas pasitaiko auksinis, visi kiti sidabriniai. Buvau bučių ir per naktį palikęs, vis tiek sidabriniai nelindo... Kuom tai paaiškinti?
P.S. ar 0,5 kg ir didesni egzemplioriai lenda į bučių? Ir kokio diametro skylės turi būti, kad tokie lystu? Bijau kad per mažą nusipirkau...

rolandelis
18-07-2011, 21:19
Auksiniai labiau būna prie dugno ir lenda į bučių.

Nilas
19-07-2011, 11:03
Vienas iš solidesnių egzempliorių iš praeito savaitgalio žvejybos. Anksčiau minėtą karosyną dzūkijoj apmažinom jau apie 400 vienetų. Didžioji dalis iškeliavo į vietinius upokšnius. Priedu prie viso to, dar per keletą savaitgalio dienų išbarsčiau kibirą grūdų pašarui, gal nors trumpam užkiš jų badaujančius skrandukus.
1408

Nilas
20-07-2011, 23:26
Anksčiau rašiau, kad prūde kur pagaunu auksinukų, yra ir sidabrinių mažiukų. Tačiau dabar susimąsčiau, kad galbūt tie balti mažiukai nėra sidabrinukai, o jaunikliai auksinukai, kurie dar nessusipigmentavę. Nes nei vieno didesnio sidabrinio nepagavau, visi kurie turi baltą spalvą, tai žuvytės apie 3 cm dydžio, o visi kurie didesni jau geltoni. Tokiu atveju būtų puiku, jei visgi prūde veisiasi išimtinai tik auksinukai. :)

Rolandas
20-07-2011, 23:30
Pažiūrėk pilvaplėvės spalvą.
Gal gali kelis parvežti gyvus, užšaldytus ar užfiksuotus spirite (degtinėje)?

Nilas
20-07-2011, 23:35
Gal gali kelis parvežti gyvus, užšaldytus ar užfiksuotus spirite (degtinėje)?
Tuos mažiukus, ar kartu ir didesnius geltonus?
Šiaip nebūtų sunku, turiu dar maišų, kuriuose lydekaites vežiau, tai į juos galėčiau supakuoti keletą karosiukų. Gal net ir šį savaitgalį. :)

Rolandas
20-07-2011, 23:39
Palyginimui abejas rūšis.
P.S. šis savaitgalis darbe

Nilas
20-07-2011, 23:43
P.S. šis savaitgalis darbe
Nieko tokio, juk turiu tavo organstiklio akvariumą. Be to dar guli naujas burbuliatorius su akmenuku neišbandyti, kurių taip ir nepanaudojau šamukams. Kameroj guli keli pakeliai šaldytų trūkliukų, - vadinasi karosai nebadaus kol darbe būsi. Aišku filtro neturiu, bet gal kaip nors...

Gal kas iš Vilniečių dar nori auksinukų? :)

Fiskius
21-07-2011, 08:48
Iš mano baseiniuko karosiukai (foto puslapio viršuj) irgi 3-4cm, bet jau geltoni :)

Pikulis
21-07-2011, 21:56
Įdėk tų mažiukų nuotrauką ir iškart pasakysiu kas anie tokie ;D Jeigu ten, kur bučiuje, tai vaizdo kokybė nepakankamai gera, kad teigčiau 100%, bet 99%, kad ten matau ir sidabrinukų.

Nilas
21-07-2011, 22:02
Tai va, kad tų mažiukų nefotkinau, nes man anie neįdomūs buvo. Bijau, kad prūde bus keletas sidabrinių reproduktorių, kurie į bučių nelinkę lįsti o "vaikus" gamina pilnu tempu. Tačiau, kaip ir sakiau, didesnių sidabrinukų nepakliuvo, o auksinukų tokių mažų - taipogi. Tai čia šiokia tokia mistika man.

Virgis
28-05-2013, 20:40
Ir aš netoli savo namų radau auksinių karosų pilną prūdą. Kažkada seniai ten buvo visai padorus prūdas - gilus ir švarus, bet po melioracijos nukrito vandens lygis, priaugo kažkokios žolės, tokia kaip ištisas kilimas po vandeniu ir visi jį pamiršom. Sugalvojau patikrinti, kas per gyvastis dabar ten laikos, nes prieš daug metų žuvies pagaudavom. Pasirodo, kad dabar ten auksinių karosų labai daug prisiveisę. Per 4 dienas su bučium jau ištraukiau apie 150 vnt.

3972 3973

3974 3975

Virgis
22-06-2013, 17:09
Patikrinau vieną seną, jau beveik visai užžėlusį prūdą. Bučius stovėjo gerą savaitę laiko, rezultatai - 106 vnt. auksinių karosų.

4007 4008

4009 4010

tvis
22-06-2013, 18:11
Gera, graži ir skani žuvis. Gaila, kad iš daugumos telkinių ją išstumia sidabrinis karosas. Turbūt daugelį forumo dalyvių sieja nostalgiški prisiminimai kai kalba apie šią žuvį.

Virgis
22-06-2013, 19:55
Šitie mane nustebino dar ir savo vangumu. Matyt gyvenimo sąlygos nulėmusios, nes ta bala visa užžėlusi, atviro vandens beveik nėra dėl to neturi kur "pabėgioti", tapo lėtapėdžiais. Ištraukiau bučiu, o jie visi guli ant dugno kaip sumigę. Išsirinkau gražiausiai, o fotografuojant tas dičkis ant delno irgi nė krust, atrodo, kad pats pozuoja :)

Pikulis
23-06-2013, 15:00
Kažkada iš tokių prūdelių ir aš gaudydavau, didesnius pasiimdavau kepti, o mažuosius į kibirą ir veždavau į kokį kitą - didesnį prūdą pažuvint ;D. Paskui po kelių metų ten gražių auksinukų su meškere pasigaudavau, bet kažkaip ilgam jie neužsilaiko...

babajus
04-05-2014, 10:37
Sveiki, reikia informacijos-pagalbos.Yra kūdra, tiksliau grynas karosynas, jau kokie 10 metų , kaip ten karosai valdo su keletu lynų.Problema tokia , kad i bučių niekaip nelenda daugiausia 3 buvo įlindę.Gal kokių patarimų iš patirties kaip į bučių juos priviliot?