PDA

Žiūrėti pilną versiją : Aeratoriai. Kokių būna? Kaip, kada naudoti?

Gedas
25-02-2011, 15:55
Esu matęs kalnuose, prūduose (gal ten ir prateka koks kalnų šaltinis), bet yra pristatyta didelių burbuliatorių, matosi kaip plačiai burbuliuoja. Gal ten upėtakius augina. Bet įdomu būtu sužinoti kur tokį įsigyti. Įleistum į dugną ir kai būtį deguonies stygius, tiek vasara, tiek žiemą, galima jį puikiai naudoti... Gal kas susidūrę?

Pikulis
25-02-2011, 17:29
Niekas tau čia neatsako, nes nežino ką rašyt :D. Geriau sukonkretink, kur, kam tau reikalingas tas aeratorius. Prūdui, baseinui, akvariumui? Kokios žuvys, kiekis, talpos dydis?
Šiaip pagooglink ir tau parodys, kad yra visokių, kokių tik reikia ;).

Rolandas
25-02-2011, 17:40
Niekas tau čia neatsako, nes nežino ką rašyt
Kodėl nežinom? Ir kam konkretint? Taigi akvakultūros skyrius - rimtos žuvys, rimtais kiekiais :) Galim plačiau pašnekėt. Tik nesiųskit į Google šiame puslapyje, geriau jau duokit konkrečią nuorodą ir patarimą/pamąstymą/diskusiją :)
Turim Turbo jet kinietišką, 2kW. Užsakinėjau per lenkus, kainavo apie 4000Lt. Naudojam dviems tvenkiniams, bendroje sumoje virš 2 ha. Išbandytas ir gelbstint žuvininkystės ūkyje žuvis. Pasirodė neblogai, tai kad ne viskas kW ir kaina, dar reiktų įvertint ir kokių nuostolių galima išvengt ;)
Pataikom atlydį, pavarom po tris, keturias dienas, pripumpuojam deguonies, atitirpinam gerokus laukus ir beveik mėnesiui ramu. Tik kad brangus ir daug elektros ryja, bet žuvis dar brangesnė. Su kompresoriukais tokių tvenkinių neaptarnautum arba drebėtum ar užteks ar neužšals. O čia kapitaliai, pramoniniu būdu :)
Turiu kompresoriukus du dar nenaudotus. Vienas nuo ~220V, kitas 12V (automobilinis). Tik va neturiu kur išbandyt.
Vieną galvoju gal kokiems baseinams (jei čia užsikrėsiu nuo jūsų ir susigundysiu šamams), o kitą pritaikysiu pervežant žuvis ilgesniais atstumais kai ne visoms deguonį galima naudot.

Pikulis
25-02-2011, 18:15
Gerai, jau suintrigavau :D. Aš tai vat prūdo neturiu, tai baseinui užtenka "burbuliatoriaus" skirto akvai iki 150ltr. Bet jo kaip ir nenaudoju - dar neprireikė.

Rolandas
25-02-2011, 18:37
Jo, užkibau, kaip vaikas.
Pikuli, o dabar duok savo burbuliatoriaus techninius duomenis ir gal apie praeitos žiemos praktiką. :)

Štai maniškiai:

577 576

575 578

Rolandas
01-03-2011, 22:42
iandien ukūrėm galingąjį.
Per pusdienį pratirpino triskart tokią eketę, o ledo storis apie 30 cm (eeruose storesnis, bet toje vietoje jau buvo darytos dvi aeracijos).

592 593 591 594

Rimukas
11-03-2012, 18:28
Keletą metų naudoju orapūtę, o apsisprendžiau pažiūrėjęs šią animaciją iš Kanados http://www4.agr.gc.ca/AAFC-AAC/display-afficher.do?id=11897 05044605&lang=eng

Donatas1982
12-03-2012, 22:26
Vienas 60w aeratorius dirbadamas kiaurą parą per metus dabartiniais elektors tarifais, sunaudotu elektros už maždaug 240 Lt, kas išeina apie 20 Lt per mėnesį, manau tikrai nedidelė kaina, kad žuvys jaustūsi komfortiškai, ir kad vandens kokybė būsų geresnė. O gal pastoviai nereikia laikyti jo įjungto, kaip kas naudojate? Gal su kokia laiko rėle jį pajungti?

Pikulis
13-03-2012, 12:30
Šios žiemos praktika tokia, kad kepurėtam baseinukui aeratoriaus neprireikė ;). Įtariu, kad ledas net nesusifomavo, o jei ir buvo, tai gal tik plauko storio. Vanduo skaidrus kaip ir prieš uždengimą.
Praėjusiomis žiemomis dėl neatliktų per tingėjimą rudens darbų, pavasariai būdavo sunkesni. Ledas iki 10cm. storio išsilaikydavo iki balandžio pradžios. Vanduo būdavo balzganas, žuvys nuvargę. Tuomet pavasarį po ledu pūsdavau orą su paprastu akvariuminiu aeratoriuku 2,5W galingumo. Nauda akivaizdi: greičiau ištirpsta ledas, vanduo greičiau nuskaidrėja.

tomelis
12-12-2012, 13:05
Norėjau paklausti, kada jau reiktų orapūtę pajungt? Mano prūdelis jau kokią savaitę užšales, žuvies net neisivaizduoju kiek, leidau nemažai, šėriau visą vasarą, o sugavau nekažką, nes rudenį visai laiko neturėjau, o karpiai nuo ledo jau nekimba, nesinoretų pavasarį užkasinėt.

doms
12-12-2012, 14:15
Norėjau paklausti, kada jau reiktų orapūtę pajungt? Mano prūdelis jau kokią savaitę užšales, žuvies net neisivaizduoju kiek, leidau nemažai, šėriau visą vasarą, o sugavau nekažką, nes rudenį visai laiko neturėjau, o karpiai nuo ledo jau nekimba, nesinoretų pavasarį užkasinėt.

Priklausomai nuo situacijos. Pvz pas mane aplink daug medžių ir kūdron prikrenta lapų, kurie pūva. Taigi esant tokiomis sąlygomis, praėjus savaitei po užšalimo karpiai, lydekos jau pilvais į viršų... karosams išvis nieko, ešeriai tik gūdesniom žiemom nudūsta. Todėl pas mane oraputė dirba kasdien po keleta valandų. Išlieka net plačiakakčiai. Siūlau matuoti deguonį arba jei oraputė negalinga(20-60W) jungt ant laiko rėlės ir nesukt smegenų. Pinigus, kuriuos panaudosi deguonies testams, geriau jau oraputės elektros sąnaudom panaudot.

Rolandas
13-12-2012, 20:00
Mano toks patarimas būtų toks: nuo užšalimo dienos - po šešių savaičių, jei nori ramiai miegot, junk po keturių savaičių orapūtę ir lauk pavasario ramiai.

tomelis
17-12-2012, 13:53
Mano toks patarimas būtų toks: nuo užšalimo dienos - po šešių savaičių, jei nori ramiai miegot, junk po keturių savaičių orapūtę ir lauk pavasario ramiai.

Na aš nei tiek neiškenčiau, ijungiau šiandien.

tomelis
18-12-2012, 08:30
Reikia patarimo. Kaip minėjau vakar pajungiau orapūtę. Ledas visai dar nestoras, gal koki 5 cm, tai šiandien eketė pasidarė jau kokia 2 m. skersmens, nuėjau pažiurėt kaip viskas iš arti atrodo, o ten prisirinkę žuvų, pamatę mane nuplaukė, nes ėjau visai nesisaugodamas, orapūtės vamzdį vakar ikišau koki 3 m. atstumu nuo kranto, gale lieptelio, nes ant ledo lipt nejauku buvo. Pastovėjas ant tiltelio kelias minutes patebėjau, kad žuvys gryžta, sustoja po ledo atbraila ir stovi atsisukę i eketę, vaizdas labai priminė vasaros metu buvusį dusimą, tada pajungus orapūtę reikalai susitvarkė, ar tai reiškia kad jau trūksta deguonies? Kaip elgtis, ar laukt ir stebėt, ar čiupt graibštą ir bandyt organizuot žuvies Kalėdom? Visai nesinorėtų pavasarį užkasinėt, geriau jau dabar suvalgyt. Prūdelis mano kolkas vis tas pats apie 3,5-4 aro, gylis apie 3m, iškastas raudonam molį, organikos tikrai nėra daug, nes netoli tik vienas nususęs beržiokas auga, taigi lapų daug negauna, augalų apart kelis metrus pakrantėj augančių švendrų ir kelias nendres bei kelis ajarus, nėra.

Efka999
20-12-2012, 22:36
Savo 8a tvenkiniui turiu pasidares štai tokia kombinacija: oraputė secoh el-60, difuzorius jager 81cm ilgio. Kadangi tvenkinys yra netoli namo 50-60m. oraputė stovi garaže kuriame pliusinė temperatura, iki tvenkinio po žeme pravestas 16mm vamzdelis (skirtas šildomu grindu irengimui) kuris jau ateina po vandeniu ir nekontaktuoja su šaltu oru, tad manau pučiamas oras turėtu buti pliusinės temperaturos ir netaip atvėsins vandeni, difuzorius stovi 1,3m nuo vandens paviršiaus...

3508 3509 3510

Parai buvau palikes ijungta tai maždaug 8-10 cm leda ištirpdė ir pasidarė maždaug 6-8 kvadratiniu metru eketė, o aplinkui pasidarė plonas ledas, pradžioj kai ledas dar buvo kokie 4cm ir oras netoks šaltas kai ijungiau tai gal kokius 2a nutirpdė :) pilnu tempu dar nejungiu bet manau jau greit reiks paleist kad veiktu ištisai, nes biški neramu dėl šapalu...

deras
21-12-2012, 06:53
Turiu tokia pat orapūtę, tai instrukcijoje rašo, kad šlangos ilgis turi būti ne didesnis nei 12 metrų. Ar nepajautei kokių orapūtės veikimo sutrikimų?

tomelis
21-12-2012, 08:07
Pas mane irgi tokio galingumo orapūtė. Difuzoriaus žiemai nedėjau, vasarą naudojau, difuzorius irgi analogiškas, tik 1 m. ilgio. Orapūtę įkurdinau senam mažam šaldytuve ant kranto, kadangi šaldytuvas izoliuotas ir nedidelis, tai kažkiek nuo orapūtės pašyla viduje, tik kiek nežinau, reiks termometra įdėt dėl įdomumo.

Gediminas
21-12-2012, 11:41
Turiu tokia pat orapūtę, tai instrukcijoje rašo, kad šlangos ilgis turi būti ne didesnis nei 12 metrų. Ar nepajautei kokių orapūtės veikimo sutrikimų?

Jei orapūte statai toliau nuo difuzoriaus reiktu jungti prie storesnės šlangos bent 32mm.

Efka999
21-12-2012, 22:33

Na sutrikimu kolkas jokiu, orapūtė veikia gerai, bet dar labai mažai naudojau, jei vamzdelis pakankamai storas ir oro pratakumas geras, tai tikrai nemanau kad gali kilt kokiu tai problemu ir su dideliu atstumu, kaip minėjau pas mane 16mm ir to uztenka, bet manau kad geriau būtų bent 20mm tai tikrai jokiu problemu nekiltu, na bet kokiu atveju tikrai geriau nei per toki šalti orapūtej dirbt lauke, ir paleidimas daug paprastesnis tiesiog ijungi i rozete ir viskas, nereikia jokiu laidu ir vamzdeliu palei tvenkini...

gede
22-12-2012, 10:24
Vyručiai, papasakokit, kodėl renkatės tą "secoh el-60"? Ta prasme ar čia jau gerai užsirekomendavęs daiktas? kodėl ne 50, ne 80?

tomelis
22-12-2012, 11:14
Aš tai pas pažystama pirkau, jis užsiima valymo įrenginių montavimu, sako imk 60, ten el. sanaudos nuo silpnesnės mažai skiriasi, o galingesnė daugiau išpučia, o dar galingesnė už tiek litų kiek tuo metu buvau pasiryžes išleist neišejo.

Darulis
22-12-2012, 16:00
Nusipirkau ir aš tokią..
paskaičiavau, kad pagal santykį" elektros sąnaudų/per valandą išpūčiamo oro kiekio/kainos geriau 60W...
O jai tvenkiniai labai didelį, tai gal geriau kitą tokią pat nusipirkti ir už 100 m. įmesti.
Prie šios orapūtės įsigijau dizuforių 30 cm skersmens, tai manau nelabai bus orapūtė perkrauta.

tvis
22-12-2012, 16:37
Įsikišiu į diskusiją ir aš. Įvykis dviejų dienų senumo. Bičiulis 2a prūdely užsimanė pažaist su upėtakiais. Temperatūra gera, bet trūksta deguonies. Nupirkom orapūtę 20w galios, du akmenis (difuzorius) ir dvišakį su kranais. Kol temperatūra buvo pliusinė-viskas gerai, bet kai prasidėjo didesni šalčiai nustojo pūst. Nuvažiavau pažiūrėt, ogi užšalę abi šlangos aklinai. Manau, tai įvyko dėl to, kad buvo difuzoriai. Jie sulėtino oro srauto greitį ir kondensatas sėdo šlangose. Gal dar ir orapūtė labiau kaito dėl pasipriešinimo. Gavosi didesnis temperatūrų skirtumas ir todėl daugiau kondensato rinkosi. Nuėmėm difuzorius-viskas gerai.Aš pats difuzorius naudojau tik vasarą.Gal būtų gerai ir žiemą, jei orapūtė jungiama kartas nuo karto, bet paprastam prūde, jei dirba nuolat- manau to nereikia.

rolandelis
22-12-2012, 17:26
dirba nuolat- manau to nereikia.reikia didesne ,nauda,geriau ir nereikia kisti giliai

Darulis
22-12-2012, 17:50
Tvis, tai nori pasakyti, kad paprasčiausiai palieki šlangos galą ir viskas??
Ar kokiam 1 metrę šlangos padarai kelias/keliolika didesnių (1 mm) skyles??
Rytoj planuoju įlesiti, kad galėčiau pastebėti keletą dienų kaip dirbs.

tvis
22-12-2012, 20:22
Daruli, jokių skylučių nedarau. Jei jungsi orapūtę 60w ir išvesi vieną šlangą ne plonesnę kaip 20mm- rišk svorį maždaug tokį, kiek sveria pusė raudonos plytos. Mesk į 1,5-2m gylį. Insrukcijoj turėtų būt parašyta. Svoris iki šlango galo pririštas kokių 15-20cm ilgio virvute ar viela, kad negulėtų ant dugno, nes man yra kartą nutikęs toks šposas-orapūtė ėmė pūst vis silpniau ir silpniau, pamaniau pagedo. Šlangą numaunu- pučia. Paėjau ledu kiek galėjau, už šlango trukt- nesitraukia, stipriau- išlupau. Pasirodo dėl to, kad svoris buvo pririštas prie pat šlango-oras išplovė dumblą ir įgilino svorį kartu su šlango galu gal pusmetrį į dumblą.
Pabandyk- nepatiks- galėsi improvizuot.
Ir dar- jau kitą dieną be peikenos prie eketės neik.

Darulis
22-12-2012, 20:54
Nu blin...
Taip sunkiai įsigijau iš Studento apvalų guminį difuzorių ::) ir pasirodo, jo žiemai geriau nedėti???
Na pas mane prūdo ilgis apie 200 m.... gal vis dėl to pabandyti jį uždėti, nes gal labiau prisotins didesnį plotą deguonimi...
Sutinku, kad šlanga be difuzoriaus iki kokių 20 arų, tai gal net geriau....., bet jai pas mane toks ilgis ir plotas apie 40 arų...
Rolandas siūlė daryti su dviem difuzoriais, bet jau vieną taip sunkiai įsigijau, o net viena firma taip ir nesugebėjo atsivežti pardavimui nuo spalio mėn.......
Ir galvojų, kad gyliau kaip 2 m. neleisiu..
Prisipažinsiu, kad niekada neturėjau dar praktikos su orapūtėm, tai bus pirmas sezonas..
Bet noriu išbandyti ir pasižiūrėti ar mano tvenkiniuose jos pasiteisins..
O gal teks grįžti prie dyzelinio vandens siurblio varianto..

tvis
22-12-2012, 21:09
Aš gi jau pasakojau ne kartą, kad pas mane 60w orapūtė be jokių difuzorių pučia per dvišakį jau daug metų į du prūdus. Vieną 70a, kitą 22a. Ir viskas gerai. Patikėk- tiem reikalam pinigų negailiu. Tiesiog manau, kad taip gerai. Vasarą, gausiai šeriant, jei karšta ir daug žuvies- tikrai manau, kad reikia ir difuzorių, o gal ir galingesnių orapūčių.

Darulis
22-12-2012, 21:21
Na dėl finansavimo žuvims ir jų komfortui, kad tu negaili pinigų ir įdarbini pusė kaimo, tai man aišku kaip "laba diena"::)
Bet kalbėjausi su kitais forumiečiais, tai jie sako, kad su difuzorium gal geriau..
Tai dėl to ir diskutuoju kaip naujokas,o ne abejoju tavo žodžiu (plius asmeniškai jau kažkiek pažystu ir turiu nuomone apie tave ir tavo prūdus), bet vertinu, tai kad aš galėsiu pakliūti kitą sykį prie tvenkinių tik sausio 19d., tai dėl to ir daug blevizgojų ir kvaršinu visiems čia galvas bandydamas kiek galima daugiau perprasti jos darbo įpatumus su difuzorium ir be jo..

arūnas
23-12-2012, 23:19
o kaip su tuo deguonio iš baliono pūtimu?
Įdomu šiaip...

tomelis
06-04-2013, 11:01
Norėjau paklausti, kada jau baigti aeruot tvenkinį?

tvis
06-04-2013, 11:11
Tik nesugalvok išjungt dabar. Šiandien apėjau savo prūdelius. Storas sniego sluoksnis slegia ledą ir todėl išsiliejo ant viršaus vanduo. Šviesai pakliūt į vandenį jokių šansų. Matavau deguonies kiekį,- tai dabar blogiausia situacija. Eisiu naktį su prožektorium pažiūrėt ar nesirenka žuvys prie eketės.

tomelis
06-04-2013, 11:19
Tai dar neišjungiau, todėl ir paklausiau, šie metai man pirmieji su orapūte, manau kad savaitė šen ar ten kažkokių finansinių padarinių dėl elektros sąnaudų neturės, juk ir taip visą žiemą pūčiau be pertraukų. Manau laikysiu įjungtą kol visai ledas ištirps, paskui išjungsiu ir stebėsiu situaciją, manau kad mano žuvys neišduso, tiesa žiemą eketėj prie orapūtės buvau radęs vieną kokia 800 gr karpio karoso hibridą užsilenkusį, bet tikiuosi kad dėl kitos priežasties krito, neramina tik tai kad pradėjus aeruot ilgą laiką eketėj malėsi žuvys, dabar jau nė gyvos dvasios kuri laiką nematyt, bandysiu ir aš sutemus nueit paveizet:)

tvis
06-04-2013, 11:26
Kai prasidės atodrėkis, jei turi galimybę, permesk šlangą į kitą vietą- padidės eketė ir taip per kelis kartus greičiau nutirpdysi ledą.

tomelis
06-04-2013, 11:35
Tvis, ačiū už patarimą, būtinai taip padarysiu, tada i mano balą greičiau pavasaris ateis.

Vilius
21-06-2013, 12:05
Įdomu, kodėl niekas iš kolegų nėra pasigaminęs tokio tipo aeratoriaus:

http://www.youtube.com/watch?annotation_id= annotation_17286&feature=iv&src_vid=pB3bGOEogHc&v=X46_sHifBHk

Savikaina 150 LT, konstrukcija paprasta, o dirba dar geriau, nei aeratorius už tūkstančius litų. :)

tomelis
21-06-2013, 12:18
O tu pažiūrėk į užrašą kur yra galingumas pažymėtas, 750 watų, manau tai viena iš priežasčių, o orapūtės tūkstančiais nekainuoja, aš lyg tai 400 su trupučiu mokėjau, ir galingumas 30 watų, beje už 150 lt senukinis siurblys, galiu duot kepurę priš...t neatlaikys nei mėnesio pastoviai įjungtas, esu su tokiais siurbliais pakankamai daug reikalų turėjęs darbe.

Vilius
21-06-2013, 12:29
Na aš turiu galvoje visokias "turbo-jet", kurios kainuoja tūkstančiais ir veikia panašiu principu. Čia turėtų būti geras pakaitalas. Manau nedideliam prūdeliui ar baseinėliui pilnai pakaktų nedidelio poros šimtų vatų siurbliuko taip sukonstruoto.

Darulis
21-06-2013, 21:35
Viliau nesutiksiu su tavim vien dėl to, kad orapūtės yra labai ekonomiškos, o siurbliais tokių elektros sąnaudų neturėsi..
Kai paskaičiuoji kiek kainuoja elektra su orapūtę ir šaldytuvo kompresorium, kuris tikriausia naudoja 100-200W. Tai po penkių metų orapūtė už 500 Lt atsiperka su kaupu..

Vilius
21-06-2013, 22:32
Dariau, tai aš galvoje turėjau tai, kad tokio galingumo siurblį-orapūtę realiai reikėtų statyti kokiam žuvininkystės tvenkinyje. Juk jei taip lengvai viską galimėtų išspręsti paprastomis orapūtėmis Rolandas nebūtų pirkęs tos 2 KW, kuri veikia tuo pačiu principu kaip mano įdėtame filmuke. Tame video nelogiška tai, kad tokiam baseinėliui parinko gerokai per galingą siurblį ir padarė džiakuzi karpiams. Realiai tokiam baseinėliui ar nedideliam prūdeliui užtektų pilnai 100 ar net 50 vatų taip perdaryto siurbliuko. Ir šiaip čia nėra jokia naujiena, akvariumus jau senai aeruoja tokio tipo mini siurbliukais. Pažiūrėjus kokio smulkumo burbulus skleidžia, kiek jų daug ir kaip toli juos paskirsto net nekyla abejonių kad tokio tipo aeratorius yra kurkas efektyvesnis už paprastą.

Darulis
22-06-2013, 06:24
Žuvininkystės ūkiai tokių problemų dažniausia neturi kaip mes mėgėjai.
Pas juos kaip taisyklė į tvenkinius įteka vanduo iš ūpės.
Manau ir jiems pastoviai dirbantis tokie siurbliai prisuktų elektros tikrai nemažai ir produkcijos kaina padidėtų arba marža sumažėtų. Čia Aurelijus arba ROLANDAS galėtų atsakyti ko gero į šį klausimą dėl kokių priežasčių žuvininkystė ūkiai taip nedaro..

O dėl Rolando 2 kW, tai sutinku, kad geras aparatas, bet turi minusų. Pirmiausia reikia žmogaus pastoviai vietoje arba turi turėti galimybę žiemą, bet kada nuvažiuoti.... Iš praktikos savo mažos galiu teigti, kad įmetei orapūtę ledui užšalus ir ištraukei pavasarį. Tik žiemą pasitikrinai laikas nuo laiko kaip ji dirba... Nebūčiau patikėjęs ir aš ankščiau, kaip monotoniškai dirbdama orapūtė įsuka visą tvenkinį ir prisotina deguonimi..

Esu ankščiau aprašęs kaip naudoju dyzelinį vandens siurblį, bet patikėk, tai kainuoja daug laiko ir sveikatos... Ir kokių 20-40 Lt kaskart. Plius:
Pabandyk patampyti 60 kg. siurblį su žarnomis po sniegą, kokius 200-400 m......... Ir jai dar nėra kam padeda....

Tvenkiniui iki kokio 1 ha, tai orapūtės 60W per akis. Na nekalbu apie tokius variantus, kai ten žuvies kaip silkių bačkoje::)

Na kas dėl Rolando, tai manyčiau, kad jis susikonstravo labai nebrangiai...
Jai reiktų mokėti už tokį aparatą bent 5000Lt kažin ar kas pirktų iš mūsų.

Sartorius
23-06-2013, 15:33
Įdomu, kodėl niekas iš kolegų nėra pasigaminęs tokio tipo aeratoriaus:

Savikaina 150 LT, konstrukcija paprasta, o dirba dar geriau, nei aeratorius už tūkstančius litų. :)

Venturi tipo aeratorių pilna specializuotose parduotuvėse.
Naudoti kompresorių ar venturi, tai jau skonio reikalas, o gal "common sence" :)
Kodėl beveik niekas nenaudoja venturi tipo aeratorių, na todėl, kad jų efektyvumas per pus mažesnis.
250W galilngumo venturis per valandą paduos tik 10m3 oro, o tokio pat galingumo orapūtė - 20m3.
Man regis, kad venturiai naudojami kada reikia greitai paduot deguonies į problematišką tvenkinį, na per didelius karščius ar šalčius, nes jis dar ir vandenį varo ~5 kart daugiau nei oro, o tai leidžia greitai ištirpdyti orą didesniame kiekyje vandens. Pašalinai problemą ir neši į kitą vietą. Kompresorius pritaikytas veikti ilgai ir ekonomiškai toje pačioje vietoje.

Na, o savadarbis venturis su drenažiniu siurbliu iš senukų per mėnesį tau kainuos 270Lt.
Apie jo ilgaamžiškumą informacijos neturiu, bet galima spėti :)

veikejaz
04-07-2013, 11:38
Sveiki,
gal galit pasidalinti savo nuomonėmis, kokio galingumo orapūtę pasirinkti..?
Situacija: atstumas nuo orapūtės iki membraninio difuzoriaus iki 30m, difuzorius panardintas būtų +-1,5m gylyje.
Prūdas iki 5a.
Turiu pasiūlymą AirMac DB60 (64W, Oro našumas prie 100 mbar: 68 l/min.) ar ne per smarki?
Iš anksto dėkoju.

tvis
04-07-2013, 12:22
Aš pirkčiau silpnesnę. O jei svarbu ir garso atžvilgiu- tada tik HIBLOW.

veikejaz
04-07-2013, 12:41
Aš pirkčiau silpnesnę. O jei svarbu ir garso atžvilgiu- tada tik HIBLOW.

Trumpai, kodėl silpnesnę? :)

Rolandas
04-07-2013, 12:55
30 metrų - daug. Difuzorius gerai dirba truputį sekliau, nei 1,5m.
O elektros kabeliuką 30m neina atsivesti arčiau vandens, vietoj šlangos 30m?

Asmeniškai imčiau galingesnę.
Daugiau - geriau, nei mažiau.

veikejaz
04-07-2013, 13:23
Elektros kabeliuką, taip kaip ir šlangą, galima būtų pravesti esamu d100 vamzdžiu, kuriuo nubėga lietaus vanduo nuo namelio stogo iki pat prūdo vandens, tik tada atsiranda vagystės ar vandalizmo tikimybė- oraputė ne kieme kažkur paslėpta, o pakrantėje ir kai kam tai akivaizdus kliuvinys.
..nesinori ir elektros be reikalo per daug suvartoti :)
30m čia jau būtų maksimumas, dar su rulete prabėgsiu..

Rimukas
04-07-2013, 13:59
Mažesnio galingumo, kad nereikėtu taupyti elektros ir nekunkuliuotu visas prūdas, stiprios srovės stipriai dumblą pakels, vandenį drums. Membraninių orapūčių pradininkai HiBlow, jos vienos populariausių pasaulyje ir patikimiausių, kai pirkau sakė, kad membrana (keičiama detalė) turėtu laikyti apie 5 metus. Secoh taip pat geros bet jų membranos atlaiko apie 2 metus, bet jos populiariausios tarp valymo įrenginių pardavėjų ir jų membranas keičia praktiškai visi nuotekų valymo įrenginių gamintojai (einamasis remontas). Dar didelis gamintojas Resun (Kinija), bet atsarginių membranų Lietuvoje nieks netiekia. Visom orapūtėm garantija 1 metai, ir jos turėtu būti naudojamos teigiamoje temperatūroje, bet aš ir kiti kiek žinau laiko orapūtes ir žiemą lauke. Dėl difuzoriaus naudojimo, tai jie dedami efektyvumui padidinti, padidėja vandens ir oro sąlyčio plotas, sukuriama stipresnė oro ir vandens srovė, labiau vandenį prūde sumaišo, geriau prisotintas deguonim vanduo pasiskirsto. Difuzoriai parenkami, kad slėgio nuostoliai būtu ne didesni nei 50 mbar atitinka 50 cm vandens gylio, kuo difuzorius didesnis, daugiau skylučių tuo lengviau pučia, burbuliukai smulkesni. Kai kas stato atulinius vožtuvus, bet tai pat sukuria papildomą pasipriešinimą ir klausimas ar ne didesnį nei difuzorius. Bendras pasipriešinimas neturėtu viršyti rekomenduojamo pvz 1,5metro-150 mbar + 50 mbar (difuzorius) = 200 mbar - 2metrai gylio. Kokie nuostoliai šlangose nežinau. Dažniausiai membraninėms rekomenduojamas bendras pasipriešinimas 250 mbar (silpnesnėms mažiau).

tvis
04-07-2013, 14:12
Dar įdomu kiek ir kokias žuvis auginsi.

veikejaz
04-07-2013, 14:27
Dar įdomu kiek ir kokias žuvis auginsi.

nutirpus ledui įleista 40 vnt. dvimečių karpiukų,
taip pat įleisti amūrai 4 vnt. po 1,5kg ir 2 plačiakakčiai po gerus 2kg. Kritusių žuvų neteko matyti.

Noriu, kad ši žuvis peržiemotų, tik karpių prieš tai apmažinsiu.

veikejaz
04-07-2013, 14:47
Mažesnio galingumo, kad nereikėtu taupyti elektros ir nekunkuliuotu visas prūdas, stiprios srovės stipriai dumblą pakels, vandenį drums. Membraninių orapūčių pradininkai HiBlow, jos vienos populariausių pasaulyje ir patikimiausių, kai pirkau sakė, kad membrana (keičiama detalė) turėtu laikyti apie 5 metus. Secoh taip pat geros bet jų membranos atlaiko apie 2 metus, bet jos populiariausios tarp valymo įrenginių pardavėjų ir jų membranas keičia praktiškai visi nuotekų valymo įrenginių gamintojai (einamasis remontas). Dar didelis gamintojas Resun (Kinija), bet atsarginių membranų Lietuvoje nieks netiekia. Visom orapūtėm garantija 1 metai, ir jos turėtu būti naudojamos teigiamoje temperatūroje, bet aš ir kiti kiek žinau laiko orapūtes ir žiemą lauke. Dėl difuzoriaus naudojimo, tai jie dedami efektyvumui padidinti, padidėja vandens ir oro sąlyčio plotas, sukuriama stipresnė oro ir vandens srovė, labiau vandenį prūde sumaišo, geriau prisotintas deguonim vanduo pasiskirsto. Difuzoriai parenkami, kad slėgio nuostoliai būtu ne didesni nei 50 mbar atitinka 50 cm vandens gylio, kuo difuzorius didesnis, daugiau skylučių tuo lengviau pučia, burbuliukai smulkesni. Kai kas stato atulinius vožtuvus, bet tai pat sukuria papildomą pasipriešinimą ir klausimas ar ne didesnį nei difuzorius. Bendras pasipriešinimas neturėtu viršyti rekomenduojamo pvz 1,5metro-150 mbar + 50 mbar (difuzorius) = 200 mbar - 2metrai gylio. Kokie nuostoliai šlangose nežinau. Dažniausiai membraninėms rekomenduojamas bendras pasipriešinimas 250 mbar (silpnesnėms mažiau).

Nuostoliai šlangoje per metrą (esant bent kelioms aplinkybėms) ?
Į šį klausimą turbūt nėra atsakymo :)

tvis
04-07-2013, 14:57
Nemanau, kad verta tapt LESTO rėmėju. Geriau šlangą storesnį įdėt. Jei vandens ūkio nesiruoši plėst, turbūt užteks ir 20w. Jei abejoji- gali pasiskolint pabandymui.

veikejaz
05-07-2013, 07:16
Nemanau, kad verta tapt LESTO rėmėju. Geriau šlangą storesnį įdėt. Jei vandens ūkio nesiruoši plėst, turbūt užteks ir 20w. Jei abejoji- gali pasiskolint pabandymui.

Pilnai pritariu dėl LESTO.
Kur ir kaip galima pasiskolinti pabandymui? :)

tvis
05-07-2013, 08:11
Rudenį, kai atvės vanduo, galėsiu paskolint.

veikejaz
05-07-2013, 08:27
Rudenį, kai atvės vanduo, galėsiu paskolint.
Ačiū.
Bendra praktika ir forumiečių patirtis rodo, ir mane baugina, kad mano "sodželkos" gausoka fauna gali nesulaukti rudens :)

P.S. Siūlau pratęsti veikejo sodželkos diskusijas skiltyje "Tvenkininė žuvininkystė" temoje ~5a prūdelis tarp medžių

repsol.lt
05-09-2014, 09:38
Sveiki Kolegos,

Labai suglumino informacija iš techninių duomenų lapų - operation temperature labai jau nekokia, ta prasme rekomenduotina naudoti tik pliusinėje temperatūroje. Kas naudojate HIBLOW/SECOH orapūtes? Gal galite pasidalinti patirtimi kaip tos orapūtės veikia prie tikrai žemų temperatūrų?

Planuoju pirkti HIBLOW 40(5a tvenkiniui), 60(14a tvenkiniui) ir 80(42a tvenkiniui, jungsiu du ar tris mažesniuis diskinius difuzorius jager).

Ačiū už informaciją!

tvis
05-09-2014, 09:55
Turiu ir tą, ir tą. Žiemai apvožiu plastikiniu kibiru, ar bliūdu ir viskas. Naudoju keliolika metų. Kažkiek šilumos pagamina pati orapūtė ir to gana. Neprisimenu kuri firma rekomenduoja ne žemesnę nei -10.
Nesuprantu, kam tiek tų orapūčių reikia? Turėtų užtekt vienos 80w.

repsol.lt
05-09-2014, 13:50
Tvis, tiek orapūčių reikia nes tvenkiniai randasi trikampiu, vienas nuo kito apie 100m atstumu, gal šiek tiek daugiau. 80W tikrai niekaip nepatemps tokių atstumų ir kad būtų tvarkingai reikia 1-1,5kW orapūtės, bet ten jau ne membraninė gaunasi o rimta pramoninė ir kaina jau... Lenkijoje paskaičiavo su viskuo ko reikia - 7500 zl be VAT.

Beje, kuria firma esi labiau patenkintas? Secoh keli metai kaip gamina Kinijoje, vat ir bijau. Hiblow tie patys "tylūs" Japonai, bet jie brangesni.

jeigu lauke temperatūra apie -20C, ant kiek realu kad orapūtė atvėsins vandenį tiek, kad pakenktų žuvims?

Ačiū!

tvis
05-09-2014, 20:53
Statyk tada tris, bet dėl galios pamislyčiau. Vandens neatvėsins. Taip, dabar sekošus gamina darbštūs kiniečiai, bet hiblow irgi ne japonai. Laikas prie to priprast. Vistiek hiblow man labiau patinka. Pirk tiesiai pas atstovus- bus pigiau.

repsol.lt
05-09-2014, 22:02
Jau nemažai metų dirbu pirkimų sferoje iš Azijos, tai iš ten ir gausiu - tiekejų vadybininkai nupirks ir su prekėm atvyks, pvz. 80l kainuos tik 136 USD. Minusas, kad +45 dienos, bet planuoja krauti rugsėjo 12-13 tai sezonui tikrai spėsiu. Hiblow mūsų rinkoje kainuoja kosminius pinigus, už tokią kainą kompresoriukai turėtų būti paauksuoti... Jager difuzorius geriausia kaina duoda lenkų firma "octis", Hiblow ten irgi visai patraukli kaina.

Tavo nuomone 60litrų/min 14a tvenkiniui per daug? Ten nemažai organikos, nes visai šalia didžiulis į paveldą įrašytas ąžuolas ir gylis iki 7m. 42 arų tvenkinio gyliai kuklesni - tik iki 4 max iki 5m pavasarį ir medžių nėra šalia, bet plotas nemažas, tai kažkaip nesinori nusipirkti per slabno. Plius starkiukai jau užsakyti, spalį leisiu :)

Ačiū už nuomonę!

tvis
05-09-2014, 22:16
7m gylis nieko nereiškia, nes orapūtė patemps max iki 2m. Difuzoriai žiemai nereikalingi.

Darulis
07-09-2014, 07:13
Planuoju pirkti HIBLOW 40(5a tvenkiniui), 60(14a tvenkiniui) ir 80(42a tvenkiniui, jungsiu du ar tris mažesniuis diskinius difuzorius jager).

Mažink kiekviena variantą (20ltr, 20ltr ir60 ) ir bus gerai.
Jei žinoma jos stovės prie pat tvenkinio.
Su maniškiu 40 a. 60ltr orapūtė susitvarko be problemų...

repsol.lt
07-09-2014, 20:16
Ačiū už patarimus!
Pagalvojau, kad pasiimsiu visų galingumų po kelias, už tokią kainą vistiek parduosiu, bendraminčių vistiek atsiras :)

Kai susimontuosiu įmesiu foto kritikai :)

tvis
07-09-2014, 20:21
Ar parduosi su garantija dviem metam? Tada ir aš pirksiu.

Darulis
07-09-2014, 20:49
Paimčiau ir aš vieną.
Jei gera kaina, tai be garantijos::))
Reiktų 60 ltr.

repsol.lt
07-09-2014, 21:00
dėl garantijos tai net nepagalvojau... bet už garantiją lišnų 400lt mokėt nesiruošiu, pažiūrįk kokie kosmonautai viskastvenkiniams.lt
kiek teko domėtis dažniausias gedimas plyšusi membrana, kuri sulaužo varžtą-saugiklį, remontas apie 100lt. Membrana 3-4 metus atlaiko. Radau rusų forume info, kad atlaikė neplyšus 8 metus :)

parašyk ryt elektroniniu tomas@repsoloil.lt, prašysiu kas turėtų gautis dėl kainos nes visa info darbe.

tvis
07-09-2014, 21:07
dėl garantijos tai net nepagalvojau... bet už garantiją lišnų 400lt mokėt nesiruošiu, pažiūrįk kokie kosmonautai viskastvenkiniams.lt
kiek teko domėtis dažniausias gedimas plyšusi membrana, kuri sulaužo varžtą-saugiklį, remontas apie 100lt. Membrana 3-4 metus atlaiko. Radau rusų forume info, kad atlaikė neplyšus 8 metus :)

parašyk ryt elektroniniu tomas@repsoloil.lt, prašysiu kas turėtų gautis dėl kainos nes visa info darbe.

Membrana atlaiko ir daugiau. Sekošas dirba daugiau nei 15 metų. Nedaryta nieko. Bet turint garantiją miegasi geriau.Iš kur trauki tokias žiaurias kainas. Nurodytas puslapis tik kvailiams.

repsol.lt
07-09-2014, 21:38
šita kontora labai neblogai išnaudojo pigią google reklamą, tad ir radau juos internete kai tik pradėjau domėtis orapūtėmis. Šiaip Secoh visai žmonišką kainą siūlo lietuviai(kaip ir bebutų keista). Visgi man ta gamyba Kinijoje labai jau nepatinka - kainos turėjo krist, nes sąnaudas sumažino ženkliai, bet taip neatsitiko. Kiekvienas turi savo nuomone ir produktą, kitaip važinėtume vienodais automobiliais, naudotume vienodus telefonus, augintume vienodą žuvį, mylėtume tik blondines ar brunetes ir pan. Bent jau aš geriau permokėsiu 50lt ir miegosiu ramiai, netgi jei esu neteisus dėl tos Kinijos. Kiniečiai irgi gali pagaminti žiauriai geros produkcijos, tik už ją reikia gerai sumokėti. Tačiau kas už tą pačia kainą rinktusi gamybą Kinijoje nei Japonijoje, Korėjoje, Indonezijoje ar Filipinuose?

Manau tokia firma turėtų turėti worldwide aptarnavimą. Jeigu neklystu, artimiausias servisas Lenkijoje, reik ryt užklausti.

Darulis
08-09-2014, 14:11
Pasidomėjau pas atstovus, kokios jų kainos.
Hiblow HP50 - 430Lt.
Hiblow HP60 (ekonomiškesnis variantas) - 450Lt.
Ir rytoj žmogus atveža į Vilnių.
Siunčia ir į kitus miestus.

repsol.lt
08-09-2014, 14:37
Pasidomėjau pas atstovus, kokios jų kainos.
Hiblow HP50 - 430Lt.
Hiblow HP60 (ekonomiškesnis variantas) - 450Lt.
Ir rytoj žmogus atveža į Vilnių.
Siunčia ir į kitus miestus.

Kokia čia įmonė? Kainos tikrai neblogos.

ekonomiška serija yra XP, HP senoji paprastoji ir patikrinta laiku :)

Nilas
08-09-2014, 14:49
Tačiau kas už tą pačia kainą rinktusi gamybą Kinijoje nei Japonijoje, Korėjoje, Indonezijoje ar Filipinuose?

Repsol, bet juk Mersas irgi neatpigo pradėjus jį gaminti Kinijoje :)) Nebijokit tų kiniečių, geriausios pasaulio įmonės ten turi filialus. O "Made in Japan" dažniausiai reiškia, kad orapūtės korpusas atlietas Kinijoje, maitblokis susuktas Kinijoje, membrana irgi pagaminta tenpat. Bet po to viskas pervežama laivu į reikiamą šalį ir ten surenkama ir supakuojama. Panašiai kaip lenkiškos kiaulės virsta lietuviškomis, jei tik jas čia tveža per sieną ir pas mus paskerdžia. :)))
O kalbant apie orapūtę, tai jos sandara yra visiškai paprasta, nėra ten kur prifalšyvinti, labai norint, tą orapūtę susipirkus dalis ir pačiam pasigaminti nebūtų sudėtinga.
http://farm2.static.flickr. com/1344/982319135_6449fd0855 .jpg

Darulis
08-09-2014, 15:41

Airus.

Darulis
08-09-2014, 15:44

Airus. Nepataisiau perkopijavęs iš HP į XP.::)

tvis
08-09-2014, 16:44

Ką aš sakiau? 59 žinutė. Dar ir difuzorių kainos ten neblogos.

Darulis
08-09-2014, 19:07
Užsakiau, tai ryt priveš::))

repsol.lt
08-09-2014, 20:15
Užsakiau, tai ryt priveš::))

Kiek kokių paėmiai? Ir jeigu ne paslaptis kiek nusiderėjai? :)

Darulis
09-09-2014, 07:39
Paėmiau Hiblow XP60 -450Lt
O ar dar vieną imsiu, tai priklausys nuo prūdo nuleidimo..
na gal kaimynui reiks..

Kalbėjausi su Airus atstovu, tai sako kinietišką galėčiau parduoti 50Lt pigiau..
Bet tie kurie užsiima nuotekų valymu, tai jų neperka..
Čia info pamąstymui...

Plius dar davė dovanų 2 difuzorius skirtus žiemai su atbuliniu vožtuvu....
Manau pigiau nebūčiau nusipirkęs niekur kitur, o dar nuolaida bus bent 15%......

tvis
26-09-2014, 09:09
Dar keletas įdomių žaislų.
http://www.fishtechnics.ru/download/files/aerator.pdf

Nilas
26-09-2014, 20:24
Na o čia visai neblogas savadarbis venturi. Tik aišku el. sąnaudos jau didesnės.

https://www.youtube.com/watch?v=X46_sHifBHk

Darulis
27-09-2014, 06:07
Pagal el. sąnaudas, tai min kaip 3 orapūtės.
na jos tikrai būtų geriau ir pūstų tikrai ne silpniau negu šis.

Rolandas
27-09-2014, 19:11
Kai bėda pripuola, nežiūri į sanaudas.
Geras savadarbis Venturi. O siurblių bet kurioje ūkinių prekių parduotuvėje rastume.
Dar vienas pliusas siurblio naudai, lyginant su kompresoriumi: kompresorius "įspaudžia" orą į pusantro metro gylį, paskui labai staigiai krenta našumas. Siurbliui jokio skirtumo (na beveik jokio, jei nekreipt dėmesio į šlango vidinį pasipriešinimą) kokiam gylyje paimt vandenį. Ypač aktualu paimt iš gilių telkinių, kur prie dugno žiemą "šilta", bet labai, labai mažai deguonies. ;)

repsol.lt
29-09-2014, 19:03
įsigyjau keturias HIBLOW orapūtes(2xHP-50, HP-60 ir HP-80) ir šešis difuzorius Jager(prie HP-60 ir HP-80 jungsiu po du difuzorius), viskas kartu atsiėjo ~1560LT. Ar brangu ar ne, spręskite Jūs :)

Darulis
29-09-2014, 19:35
Hiblow HP-50 lietuvoje kainuoja 430 Lt su garantija
Hiblow XP-60 lietuvoje kainuoja 450 Lt su garantija
Hiblow XP-80 lietuvoje kainuoja apie 480 Lt su garantija
Manau tikrai duotų dovanų po difuzorių jei imtum 4 vnt.

Tik didelis klausimas ar taviškiai yra originalai, nes kai klausiau apie ne originalų kainas, tai man suminėjo, kad galėtų 100 Lt padaryti pigiau..
Jei taip, tai kaina būtų orapūčių apie 1390 Lt ir su garantija.

Na nežinau ar taviškis variantas geresnis jei jos būtent tokios???

O jei dar PVM sutaupius.

Nilas
29-09-2014, 19:43

Tik didelis klausimas ar taviškiai yra originalai, nes kai klausiau apie ne originalų kainas, tai man suminėjo, kad galėtų 100 Lt padaryti pigiau..
Daruli, biški apsiskaičiavai, jis pirko 4, o ne 3 orapūtes. ;) Sudėjus niekaip 1390 nesigauna, arba aš kažko nesupratau.

repsol.lt
29-09-2014, 19:52

Na nežinau ar taviškis variantas geresnis jei jos būtent tokios???

O jei dar PVM sutaupius.

Daruli, mūsų orapūtės iš vieno ir to pačio sandėlio :)

Darulis
29-09-2014, 20:39
Daruli, biški apsiskaičiavai, jis pirko 4, o ne 3 orapūtes. ;) Sudėjus niekaip 1390 nesigauna, arba aš kažko nesupratau.

Neoriginalių orapučių kaina HP-50 330x2=660Lt,
XP-60 350Lt
XP-80 apie 380Lt
Viso: 1390Lt.
Jei jos yra originalios, tai puiku..
Tada jei su PVM perki, tai gal išlošei, bet jei kas pirks Lt minus PVM, tai kaina panaši.......

repsol.lt
29-09-2014, 20:55
Neoriginalių orapučių kaina HP-50 330x2=660Lt,
XP-60 350Lt
XP-80 apie 380Lt
Viso: 1390Lt.
Jei jos yra originalios, tai puiku..
Tada jei su PVM perki, tai gal išlošei, bet jei kas pirks Lt minus PVM, tai kaina panaši.......

Dar kartą - jeigu mano neoriginali, tai ir tavo kur neseniai pirkai tokia pat, nes iš to paties sandėlio :)

Darulis
30-09-2014, 06:43
Įdomus tavo sprendimas, pasigirti už kiek nusipirkai::))
Nepavydžiu nei kiek...

Kai tu man rašei kainas, tai jos buvo analogiškos kaip ir pardavėjo....
Kai kas ir grūdų nusiperka ar įsigyja pigiau, bet nereiškia, kad jų gali įsigyti dauguma...
Ar nusiperka įžūvinimo medžiagos pigiau nei kiti...

Rašai bendrą kainą, tai išskirk kas kiek kainuoja ir ką gali pasiūlyti kolegoms....
O jei tik vienas gavai, tai ir sėdėk ramiai.
Arba ne į tą forumą pataikei...

Rolandas
30-09-2014, 10:27
Apie ką Jūs čia, kolegos?

Nilas
30-09-2014, 10:40
Daruli, nesikarščiuok. ;)

tvis
01-10-2014, 19:01
Membrana atlaiko ir daugiau. Sekošas dirba daugiau nei 15 metų. Nedaryta nieko.

Na va, prisigyriau.
6275
Užlinko mano sekošas. Plyšo membranos. Bet jokios bėdos. Pirmoj internete rastoj įmonėj komplektas kainuoja 55lt. Geras pusvalandis ir pučia kaip nauja.

Rolandas
01-10-2014, 19:18
Man dar patinka Ekom. Aišku, jie daugiau URS'ams nei tvenkiniams.

Bet Jūsų žiniai:
http://www.ekom.sk/en/products/dental-compressors/compressors/

tvis
01-10-2014, 20:25
Ekom gal ir geri, bet jie ne ekonom.
Dar iškilo toks klausimas. Išardęs sekošą pastebėjau, kad įsiurbimo anga dvigubai mažesnė nei išpūtimo. Įdomu kodėl? Man atrodo, kad turėtų būt atvirkščiai. Gal kas gali pakomentuot.

Ernis
01-10-2014, 21:34
Nesigilinau šiuo klausimu, bet greičiausiai oras išeina ten kur mažesnis pasipriešinimas, tai pro didesnę skylę ir išpučia. Teorija mano būtų tokia.

https://www.youtube.com/watch?v=DG6own141z0 O gal tokiu principu.

Darulis
01-10-2014, 21:43
Rolandai, susidaro toks įspūdis, kad 550W orapūtė gera, prūdams prūdeliams????
O kur racionalumas jūsų??
Ar aš blogai pažiūrėjau į lentelę?
Na nebent elektra nieko nekainuoja arba spausdinimo mašinelę dar pasiūlyk, tik EUR jau banknotams.

Nilas
01-10-2014, 22:32
Rolandai, susidaro toks įspūdis, kad 550W orapūtė gera, prūdams prūdeliams????
O kur racionalumas jūsų??
Ar aš blogai pažiūrėjau į lentelę?
Na nebent elektra nieko nekainuoja arba spausdinimo mašinelę dar pasiūlyk, tik EUR jau banknotams.
Specialiai Daruliui rekomenduoju šitą (https://www.youtube.com/watch?v=3JOb5_FzDi8) - visam Zarasų kraštui užtektų, tinka ir "zaglušių" giluminiam atplovimui, reikėtų tik elektrinę pasistatyti šalia prūdo. :)

Rolandas
02-10-2014, 13:52
Gerai, jau gerai, Daruli.
Žinosiu pats sau tyliai, kad jau nervina patį pasidalinta mano info į temą. :)

repsol.lt
02-10-2014, 17:13
Įdomus tavo sprendimas, pasigirti už kiek nusipirkai::))
Nepavydžiu nei kiek...

Kai tu man rašei kainas, tai jos buvo analogiškos kaip ir pardavėjo....
Kai kas ir grūdų nusiperka ar įsigyja pigiau, bet nereiškia, kad jų gali įsigyti dauguma...
Ar nusiperka įžūvinimo medžiagos pigiau nei kiti...

Rašai bendrą kainą, tai išskirk kas kiek kainuoja ir ką gali pasiūlyti kolegoms....
O jei tik vienas gavai, tai ir sėdėk ramiai.
Arba ne į tą forumą pataikei...

Kai rašiau kainas, buvo iš vienur, vėlėliau pasikapsčiau ir radau kitur. Mūsų rinka mažytė, orapūčių neperka konteineriais, todėl ima iš didėlių atstovybių, šiuo atveju tai Lenkija, Prancūzija ir pagrindinis sandėlis Ispanija. Mūsų atstovas sutartį turi su prancūzais. Grubiai gavosi taip(be pvm, nes tokia galimybė yra):
HIBLOW HP50D 295lt
HIBLOW HP60 335lt
HIBLOW HP80 400lt
Jager HD270 42lt

Kam reikės, tas pats parašys, prekiaut kolkas nesiruošiu, nors minčių ir buvo.

Daruli, nepažįstu Tavęs asmeniškai, bet per "laidą" pasirodei piktas gyvenimu nepatenkintas žmogus. Tikiuosi esu neteisus, bet vistiek - daugiau pozityvo ir gevenimas bus gražus :)

repsol.lt
02-10-2014, 17:15
Na va, prisigyriau.
6275
Užlinko mano sekošas. Plyšo membranos. Bet jokios bėdos. Pirmoj internete rastoj įmonėj komplektas kainuoja 55lt. Geras pusvalandis ir pučia kaip nauja.

O secoh turi "saugiklį"(varžtas kurį sulaužius nutraukiamas maitinimas) kad nesugadintų magnetų ar kitų komponentų?

rolisnko
04-02-2015, 19:30
Sveiki,

Norėjau paklaust dėl šlangučių užšalimo.
Turim apie 10a. tvenkinį, jis ilgas, dėl to aeruot reikia per tris vietas.
Nusipirkom HAILEA V60 iš http://ekuva.lt - ten pigiausia.
Prie jo buvo šakotuvas įėjimas 8 ar 9mm, įšėjimų gal 10, po 4mm visus nereikalingus užkimšom.
Pajungėm tris plonas žarneles 4mm (vidus) po ~30 metrų, viskas ok, pučia pakankamai.
BET esant minusui labai dažnai jos užsikemša, prisirenka kondensato po truputį ir jis virsta sniegu viduje.
Ką patarsit? Reik storesnių žarnų? Jei taip, kokio diametro rekomenduotumėt ir kur rast šakotuvų, kad nereiktų dviračio išradinėt. :)

emka
04-02-2015, 21:30
Sveiki,

Norėjau paklaust dėl šlangučių užšalimo.
Turim apie 10a. tvenkinį, jis ilgas, dėl to aeruot reikia per tris vietas.
Nusipirkom HAILEA V60 iš http://ekuva.lt - ten pigiausia.
Prie jo buvo šakotuvas įėjimas 8 ar 9mm, įšėjimų gal 10, po 4mm visus nereikalingus užkimšom.
Pajungėm tris plonas žarneles 4mm (vidus) po ~30 metrų, viskas ok, pučia pakankamai.
BET esant minusui labai dažnai jos užsikemša, prisirenka kondensato po truputį ir jis virsta sniegu viduje.
Ką patarsit? Reik storesnių žarnų? Jei taip, kokio diametro rekomenduotumėt ir kur rast šakotuvų, kad nereiktų dviračio išradinėt. :)

Kur laikot orapūtes viduj ar lauke, jei kondensuojasi greičiausiai viduj, jei ne , didinkit šlangų diametrą minimum d16.

liv
04-02-2015, 21:39
Dedat viena normalaus storio šlanga ir viskas. Kam tas aeravimas trijose vietose 10a prūde?

Donatas22
04-02-2015, 21:52
Nejaugi niekam nereikia gero daikto uz gera kaina Hiblow-HP-60 kaina sutarsim,as is kauno.

rolisnko
04-02-2015, 22:01
Dedat viena normalaus storio šlanga ir viskas. Kam tas aeravimas trijose vietose 10a prūde?

gal mes geriau žinom kiek ir kur reik aeruot? :)

rolisnko
04-02-2015, 22:02
Lauke laikom, sukaltam inkile :)

liv
04-02-2015, 22:15
Atsiprašau nenorėjau įžeisti. Bet vis tiek kilo retorinis klausimas, tai kam tada klausiat patarimo jai patys žinot geriau kiek ir kur aeruot. Tik norėjau patart.

Donatas22
04-02-2015, 22:24
Jai ka sudomino tai i asmenines parasykit

rolisnko
04-02-2015, 22:30
Atsiprašau nenorėjau įžeisti. Bet vis tiek kilo retorinis klausimas, tai kam tada klausiat patarimo jai patys žinot geriau kiek ir kur aeruot. Tik norėjau patart.

nupaišiau kaip maždaug atrodo mūsų kūdra :P
6690

rolisnko
04-02-2015, 22:32
Nebus taip kad silpnai pūs, jei orapūtė pro 9mm pučia, o mes į 3 atšakas po 16mm išskirtysim? :)

Nilas
04-02-2015, 23:11
Nebus taip kad silpnai pūs, jei orapūtė pro 9mm pučia, o mes į 3 atšakas po 16mm išskirtysim? :)

Nebus. Aišku, tik įjungus orapūtę teks kelioliką sekundžių palaukti kol žarnose prisipildys oro ir susidarys reikiamas slėgis. O toliau pūs kaip priklauso.
Yra dar nuomonė, kad žiemą aeruoti yra geriau be difuzoriaus, tai padeda išvengti kondensato susidarymo. Pabandykit.

Darulis
05-02-2015, 00:09
gal mes geriau žinom kiek ir kur reik aeruot? :)

Atsakau, kad esi neteisus 100 proc. Pritariu Liv ir emkai. Jei abejoji paskaityk mano temoje ir įsitikinsi. O jei tingi, tai prikonstruok vieną šlangą 32 diametro, juodą ir bus ok.

Nilas
05-02-2015, 00:46
Atsakau, kad esi neteisus 100 proc. Pritariu Liv ir emkai. Jei abejoji paskaityk mano temoje ir įsitikinsi. O jei tingi, tai prikonstruok vieną šlangą 32 diametro, juodą ir bus ok.
Jei tas prūdo apendiksas yra seklus, galima priimti nuostatą, kad jame žuvies nėra, tad aeruoti pakaktų vienoj vietoj pagrindinėj daly. Bet jei gyliai daugmaž tolygūs, nieko blogo ir trys šlangos.

rolisnko
05-02-2015, 09:00
Mes ir aeruojam be jokių difuzorių. Gyliu kūdra nepasižymi ten kur platu - pietinėje dalyje - metras koks (durpėje iškasta ir prisirinko dumblo pora metrų). Šiauriausioje prijungtoje netoli dviejų.
Žuvų yra visur. Taip kad visur earuojam ir nekeisim savo nuomonės :)
Teks ieškot šakotuvo didelių gabaritų... Ir pirkt naujas žarnas :(

liv
05-02-2015, 09:35
Būtų įdomu dar svarbu faktorių sužinot kokios žuvys gyvena tame tvenkinyje, ir ar daug jų ten yra?

Ernis
25-04-2015, 18:17
Šiandien Panevėžio "Bikuvoje" radau Secon'ą 40l 415 LT. Ar gera čia kaina?

Darulis
25-04-2015, 19:17
Manau reali ir prie mažesnių, bet negalėčiau patvirtinti, kad mažiausia. Pasižiūrėk Hiblow, Ukmergėje yra firma, ten 60 ltr. Esu pirkęs panašia kaina. Gal truputį brangiau.. Jei sugalvosi, galėsiu pasiteirauti, nes ne vieną jau esu pirkęs pas juos.

tvis
05-05-2016, 18:29
Visada sakiau, kad orapūtės šlango giliai kišt nereikia.
http://www.zonafish.ru/forum/viewtopic.php?f=85&t=8355&sid=c329b0cd438f363d 1905cb0545c53992&start=45

Nilas
28-01-2017, 12:47
Aeravimas elektrolizės pagalba, be kompresoriaus. Labai greitai ir efektyviai prisotina deguonimi, bet netinka naudoti pastoviai. Paprastai naudojamas augalininkystėje. Kaina kandžiojasi.

https://www.youtube.com/watch?v=a-QouKOGApU

https://www.youtube.com/watch?v=kjPcrCwgGIo

http://www.ebay.com/itm/Air-Pump-Aerator-for-water-oxygenation-growing-O2-Grow-151L-/111887604921?hash=it em1a0d055cb9:g:KukAA OSw5dNWqPOI

Ernis
28-01-2017, 22:13
Jeigu neklystu, šitą elektrolizę naudoja vandenilio suvirinimo apratuose. Pasigaminti tokį prietaisiuką nėra ypatingai brangu. Jei išeina į atvirą orą sprogimų nebus, jeigu akvariumas su uždaru dangčiu, tai galit pasikepinti antakius. Vandenilis ypatingai degus.

https://www.youtube.com/results?search_query =HHO+welding