PDA

Žiūrėti pilną versiją : Starkiai (Sander lucioperca). Žuvinimas į tvenkinius

Gedas
24-02-2011, 23:18
O kad užveisti starkius, reikia prileisti daug mailiaus į prūdą. Ar dar galima juos kaip nors šerti? Gal kas bandėte auginti iš patirties? Ar reikia laukti kelių metų, kad apželtų prūdas žolėmis, atsirastų visokių vabaliukų ir t.t.

Rolandas
24-02-2011, 23:54
Galima pirkti ir leisti mailiuką, o galima įleist porą šeimynų nerštui ir įrengti nerštavietes. Starkiai garantuotai išnerš.
Aišku, be maisto ne kažkas užaugs, bet nemanykite, kad tik prižėlusiame tvenkinyje daug natūralaus maisto.
Didžiausias tvenkinių derlingumas būna po vasarinimo, t.y. laikymo sausą vienus metus - pailsi gruntas, atsiranda daug vabzdžių, kirmėlių ir kt.
Turint tinkamų pašarų ir papratinus juos imti - greitas augimas. Pvz URS (aišku, augimas 12 mėn) per metus pasiekia 900g.
Naują tvenkinį, kaip daržą, galima tręšt, kad greičiau užsukt natūralios startinės pašarinės bazės susidarymą.
Patirtis: 60 arų gerai adaptavosi (buvo leisti iš rudens šiųmetukai po 12 g), kiti plėšrūnai biškį aptvarkė, bet jau po dvejų metų (trivasariai) jau gaudėm ~400 - 700g.

Nilas
25-02-2011, 00:00
Jei gerai pamenu, starkiams reikia skaidraus vandens, todėl priklauso kokia dar žuvis bus tvenkinėly. Deguonies kiek žinau jiems irgi šiek tiek daugiau reikia. Jei vanduo pradės žydėti, tai neaišku kaip su tais starkiais gali baigtis.

Rolandas
25-02-2011, 00:17
starkiams reikia skaidraus vandens
Nebūtinai Aukštaitijos ežero skaidrumo, aišku, pramoniniam tvenkiny kur 1500kg/ha karpių gal ir bus problemų karštą vasarą. Deguonies reik daugiau - ne karpis, juo labiau ne karosas. Bet ne tiek daug kaip lašišinėms žuvims.
2010m vasarą iš čekų žuvininkų sužinojau tokią įdomią, gerą starkių savybę: jei lydekos, kai krinta deguonis, dėl prisirišimo prie teritorijos jos ten ir lieka dusti, tai starkis - traukiasi, ieško kur geresnės sąlygos. Jei tik bus kur geresnės ištirpusio deguonies sąlygos - išliks. Aišku, čia didesniuose telkiniuose, kur atskirose didelėse vandens telkinio dalyse gali susidaryti skirtingos sąlygos.
Starkius sunku išgaudyti gyvus ir perkelti žiemoti. Labai greit dūsta dumblinam tvenkiny gaudymo duobėje, todėl retai būna metinukų (po žiemos) pardavime ir kaina tokia graži.

Fiskius
25-02-2011, 10:32
O aš esu skaitęs, kad starkiai kaip tik mėgsta drumstoką vandenį. Lyg dėl regėjimo įpatybių, jiems tai priimtiniau.

Rolandas
25-02-2011, 10:44
Taip. Nežinau ar patinka, toleruoja ar tik išgyvena, bet pvz. kol dar nebuvo taip gausiau ežeruose, tvenkiniuose, tai geriausius starkynus žinojau apie Prienus - Kauno marias. O vanduo ten, aišku, nėra skaidrus.
Bet čia turbūt turėta omeny ne tas neskaidrumas, o kai per daug įžuvinta karpiais ir jie kaip tvarto kiaulės knisa, knisa ir knisa, tai tada pakibusių dalelių gali būti tikrai per daug ir ne tik starkiams. Dėl tos priežasties nedideliuose tvenkiniuose ir vanduo nesimaišo. Įšyla 30 - 40cm, jei vėjas neišmaišo, o giliau šalčiau.

Nilas
25-02-2011, 12:39
O koks yra starkių augimo tempas? Lyginant pvz. su lydeka?

Pikulis
25-02-2011, 18:38
Tingiu knygą imt pažiūrėt starkio ir lydekos augimo tempus :D. O šiaip tokius duomenis gali ir internete rast, jei netingi ieškot. Dar vienas dalykas, žuvys ne visur vienodai auga, tai priklauso ne tik nuo mitybinės bazės, bet ir nuo vandens temperatūros, ir dar nuo daugelio dalykų.

Rolandas
25-02-2011, 18:57
Tingiu knygą imt pažiūrėt

gali ir internete rast
Pikuli, Pikuli :))
Diskutuokim arba palaukim kol praeis tingulys ir atsiversim knygą. ;)

Gedas
21-03-2011, 11:20
Gal kas turi kontaktus, kas parduoda starkiukus, artėja pavasaris, reiktų įsileisti.

Rolandas
21-03-2011, 11:35
Pabandyk paskambint į UAB "Arvydai", "Laukysta" arba čia (http://starkiai.lt/index.php?page=apie-mus)

Nilas
21-03-2011, 11:37
Įmečiau į a.ž. pora variantų. Daugiau paieškojęs gal dar ką surastum. Kainų nežinau.

Rolandas
30-04-2011, 11:05
Bus galimybė gauti starkio lervučių. Jei kas norit pasižaist, paeksperimentuoti, stebėti, fotografuoti vystymąsi, patys išsiauginti keliolika/keliasdešimt savo mailiukų, prašom "teikt paraiškas" :)
Tiesa, starkio lervutės labai smulkios, startinis maistas Rotatoria arba labai, labai smulki dulkė arba smulkiausia Artemija frakcijos nauplijai (reiktų tą įvertint ir pasiruošt, jei ką).

Vytas
01-05-2011, 22:10
Ar starkio lervutes galima iškarto leisti į tvenkinį, ar jas dar reikia paauginti kažkokioje talpoje? Koks išlikimo procentas suleidus į tvenkinį? Jei tikslinga leisti be paauginimo, užsisakyčiau.

Nilas
01-05-2011, 22:24
Turbūt priklauso nuo tavo tvenkinio faunos, potencialių plėšrūnų. Šiaip tradiciškai išlieka 1-10 proc., jei neklystu. Todėl lervutes ir suleidžia tūkstančiais vienetų.

Rolandas
02-05-2011, 19:01
Koks išlikimo procentas suleidus į tvenkinį? Jei tikslinga leisti be paauginimo
Jei tvenkinys neparuoštas lervučių įžuvinimui, o paskui nebus tinkamo ir pakankamai maisto, tai rezultatas gali būti apvalus nulis.
Jei tvenkinyje jau yra žuvų, nežuvinčiau starkio lervutėmis - prapuls. Nebent dovanai gauti.
O šiaip galima juk ir reproduktorių įleist. Neršia gerai patys, tik nerštavietę reik nepatingėt tinkamai paruošt.

Gedas
03-05-2011, 11:36
Kada Rolandai planuoji važiuoti pirkti starkio lervučių, sakau gal ir man reiktų su jomis pamėginti pasižaisti? Gal ką ir išsiauginčiau iki paleidimo į prūdus, nes nieks man nenori parduoti paaugintų starkiukų. Ar čia deficitas, ar nieks neaugina...

Rolandas
03-05-2011, 11:48
Manau gegužės antroje pusėje. Nors gali būti ir anksčiau. Nežinia kaip orai...
Ir Garliavoje nesusitarei?

Gedas
03-05-2011, 14:37
Kiek ten skambinau, tai nekelia ragelio, o kur kitur bandžiau, tai sako gal rudenį... (gal) :))) Nieko konkretaus...

Gedas
03-05-2011, 17:45
Susisiekiau su Garliava. Sakė iki kitos savaites turės. Metinukai 20 gr+ taip pasakė: 4 lt + PVM.
Lervučių neturi ir neturės. Ką manot dėl kainos?

Nilas
03-05-2011, 17:55
Kaina gera, nors kažkaip jie keistai maži. Jau net karosai metinukai būna didesni. Palyginimui lydeka metinukė būna 200-300g. Esi tikras, kad teisingai išgirdai dydį arba amžių?

Rolandas
03-05-2011, 18:01
Jei akvariumininkai poros comų gupiją perka už 10Lt ir jokios naudos iš jos, tai 20g visai gerai.
Reikia pradėt veist :)
Jei rimtai, tai sunku juos augint ir čia URS, ne tvenkinys. Todėl jei nedaug reikia, o niekur nėra - pirk ir pamiršk kiek mokėjai. Tik neleisk pas lydžius.
Tiesa, išsiaiškink kiek pas juos, kiek pas tave T. Geriau, kad daugiau 4C nesiskirtų tokio dydžio žuvims ir gera, ilga adaptacija išleidžiant.
P.S. kaip nemėgstu aptarinėt konkrečių kainų konkrečių žuvų augintojų... brrrr. Tegu tarias su adminu ir dedasi reklamą

Gedas
03-05-2011, 18:36
Teks vienus leisti pas lydžius, jų ten nebedaug ir likę, gal 2 po puskilį ir starkis tikrai yra 800 gr, bet kuojų mailiaus - tai net juoda. Kai ledas nutirpo, net išsigandau kiek mailiaus. Turės darbo starkiukai, o lydekas reiks mėgint išgaudyt. Jokio iš jų tolko nematau, dideles žuvis tik drąsko, o mailiaus apmažės gal ir karpiai pradės geriau augti.
Bandysiu 100 vnt paimti starkiukų. Į tą mažąjį prūdą įsileist 50 ir į kitą 50. Nors tam didžiajam dar mažoka mailiaus. Nu galės vienas kitą ryti :) Ar per daug, kaip manot į 12a ir 25a po 50 vnt.?
Ir dar, manau, paūgėję starkiukai, tarkim, iki 100 gr vienas kito gal jau nebepraris, nebent tik savo mažesnį perpus brolį. Ar jie ir ryja viską kas juda?

AlbertasA
26-05-2011, 13:48
Ar dar yra galimybės šiemet gauti starkių mailiaus? Jei taip, iš kur?

Skambinausi į Garliavą, sakė jau šiemet nebeturės.

Rolandas
26-05-2011, 14:29
Šiemet yra.
Bus rudenį šiųmetukų.
Pabandyk paskambint į Laukystą, Arvydus, Rusnę, gal dar kur.

Rolandas
26-05-2012, 23:42
Dar čia pasidomėkit Rusnė (http://www.lrytas.lt/-13380558421336314450-rusn%C4%97je-%C5%BEuvivaisos-darbymetis-sterk%C5%B3-mailius-leid%C5%BEiamas-%C4%AF-upes.htm)

Nilas
02-10-2012, 01:52
Gal kolegos žinot kaip starkiukai toleruoja nitritus (URS), pavyzdžiui lyginant su euro šamais ar lydekom?

nerka
15-10-2012, 19:40
Sveiki,gal kas patartumėt.Norėjau tvenkinį žuvinti šiek tiek paaugusiais starkiukais, bet negaliu rasti.Vienas iš variantų būtų pirkti šiūmetukus ir paauginti kūbinėje talpoje.Tik nesuprantu kaip išspresti filtravimą? Paprasčiausia būtų nupirkti akvariuminį galingesnį filtrą.Ar galima kaip nesudėtingai pagaminti filtrą vienai 1000 litrų talpai filtruoti?

Rolandas
15-10-2012, 20:05
Starkiai jautrūs nitritams. Orientuokis 0,05ppm.
Starkiukų gerų šiųmetukų kelis metus rudenį būdavo Arvyduose ir Laukystoje. Leisk tiesiai tvenkinin. Akvariume gali pasižaist dėl įdomumo, su visu kiekiu nerizikuok iš karto, pasipraktikuok pradžioje tik su nedideliu kiekiu.

nerka
16-10-2012, 09:40
Dar yra variantas,jei gaučiau kelis reproduktorius ir leisčiau į šviežiai iškastą apie 3 arų tvenkinuką? Ar yra tikimybė,kad mailius sėkmingai paaugtų? Ar galima juos maitinti dirbtiniu pašaru? Ar tiesiog reproduktorius leisti į bendrą tvenkinį su paaugusiais starkiukais ir upėtakiais?

Rolandas
16-10-2012, 10:11
3 arai - tai labai mažai. Jei nerštas ir įvyks, tai jau po trumpo laiko neišliks nieko iš bado. Neįsivaizduoju kaip tokiam tūry/plote pradines stadijas tinkamai pašert.
Sakyčiau, gal daryk dirbtinį lizdą - substratą, paskui truputį ikrų persikelsi į akvariumo sąlygas, pasižaisi, susipažinsi. Reiks, padėsim. ;)

jei gaučiau kelis reproduktorius Gauk vieną patelę apie 1,5kg ir pora patinų apie 1kg. Starkių patelės renkasi su kuriuo patinu neršti, nepatiks jaunikaitis - nenerš. Žiūrėk, kad kol gausi ir atsidurs tavo tvenkinyje, nebūtų apdaužyti, sužaloti, subraižyti ir kuo mažiau streso - labai stresuojanti, jautri žuvis. Tame visas fokusas gerų-blogų reproduktorių.

nerka
16-10-2012, 13:52
Dėkoju Rolandai, labai padėjot apsispręst.

Nilas
18-12-2012, 01:58
Dirbtinis starkių naršinimas ir jauniklių paauginimas.

http://www.youtube.com/watch?v=1iHS_bmpaQQ

aidas
23-12-2012, 15:51
esu issikases 25 aru pruda(5 metrai gylis), gal kas galite patarti kiek galima butu zuvies uzveisti kad perzemuotu saugiai?

Nešvepluojam, redaguojam žinutę.
Administratorius

Virgis
06-01-2013, 14:59
Vartydamas senus "Mūsų Gamta" žurnalus radau straipsnelį apie sterkų veisimą varžose. Žurnalas senas, 1986 metų tai ir technologija gal pasenus. Ar būtų kam įdomu ? Galėčiau įdėti čia.

Nilas
06-01-2013, 15:13
Vartydamas senus "Mūsų Gamta" žurnalus radau straipsnelį apie sterkų veisimą varžose. Žurnalas senas, 1986 metų tai ir technologija gal pasenus. Ar būtų kam įdomu ? Galėčiau įdėti čia.

Žinoma įdėk, technologija tikrai nebus pasenus, ypač mums - mėgėjams. :)

Virgis
06-01-2013, 17:41
Bandau talpinti, gal rasit vertingų patarimų sau: 3548

Virgis
06-01-2013, 17:44
Nieko gero, suspaudė taip, kad skaityt neįmanoma. Jeigu kam tikrai įdomu - duokit el. pasta galėsiu atsiųsti ( 1,5 MB dydis), arba gal kas mokat pareguliuoti, kad ir čia būtų įmanoma skaityti.

Nilas
06-01-2013, 19:47
Ačiū Virgi, tikrai buvo įdomu paskaityti. Ši technologija aktuali ir šiandien.

Virgis
09-01-2013, 12:01
http://sprendimas.net/upetakis/sterku_veisimas_2008 .pdf

eugenijus
09-01-2013, 17:22
Sveiki,

Man kažkodėl tai neleidžia atidaryti

Nilas
13-01-2013, 20:37
Starkis yra nervota žuvis, būkit atsargūs. :))

http://www.youtube.com/watch?v=-uV_0o2iF2k&list=FLRdFrB5ol5trd-sMBKXMI9A&index=2

arūnas
13-01-2013, 21:09
jei neklystu, tai čia patinas gina lizdą...
tas pats kai ''dygliukas pjautu'' šamą.. :D
na o rimčiau- turiu ''švaru'' prūdą (apiė 3a.) rudenį iškastas..
planuoju leist starkiukų, na dar norėtus kažką jiems į kompanija (šamukų, upėtakių)..
prūdą galvoju palikt ''starterini'', mailiaus praauginimui..

Gedas
14-01-2013, 07:43
Gražus vaizdelis :D
Reiks ir man saviškius taip išmokyti :)
Tik tada baisu bus eiti ir maudytis :D

Nilas
22-01-2013, 18:44
o kas dėl starkių, tai tokias žuvis auginti dideliuose tvenkiniuose nėra jokių šansų - nebent tik menkus kiekius, kaip ir lydekas ...plėšrioms žuvims reikia maisto, o prisileidus karosų, vėliau užsiknisi su rūšiavimu ...be to, starkiai labai jautrūs deguonies trūkumui ir dumblui - iškarto išverčia žiaunas ir viskas (lydekos šiuo atveju žymiai pranašesnės) ...esam auginę tik nuo lervučių iki šiųmetukų pagal LVŽŽTC programas (dar prieš kokius 10 metų) ir per vasarą paauginę atiduodavom jiems tam tikrą kiekį, o likutį parduodavom įžuvinimui ...pirkdavo juos tiesiog įspūdingai ir per porą dienų nelikdavo

Hmm.. įdomi informacija iš to ką paminėjai. Kad starkis deguonies stygiui jautrus vis tekdavo paskaitinėti literatūroj, bet nemaniau, kad taip ryškiai gali skirtis nuo lydekos. Dėl esamos didelės paklausos, tai nei kiek neabejoju, nes kaip žinome šiuo metu yra tik vienas komercinis ūkis, kuris bent teoriškai kažką ryšium su starkiais gali pasiūlyti.

Aurielka
22-01-2013, 19:07
gerai pasakyta teoriškai, nes didieji Lietuvos ūkiai visiškai ne tokiom žuvim auginti buvo statomi ...Tarybinė valdžia kasė tvenkinius tam, kad sovietinis pilietis turėtų ką valgyti (sugalvojo karpį) ir nesvarbu, kiek tai kainavo ...komerciškai auginti starkį iki prekinio dydžio labai apsimokėtų (kaip ir lydekas - mūsų prašo pastoviai - turėtum 10tonų parduotum be problemų ir už gerą kainą), bet auginimo procese susidurtume su jau minėtomis problemomis, ko pasekoje būtų dideli praradimai ir dar neaišku ar išeitum į pliusą ...visai kas kita paauginimas iki padoraus šiųmetuko (30-50 gramų) ir žuvinimas į tinkamus jiems ežerus - aišku, čia jau valstybės reikalas

Nilas
22-01-2013, 19:57
Tai reiškia, kad starkis tuomet labiau aktualus URS'ininkamsm nes jie gali kontroliuoti sąlygas.

...visai kas kita paauginimas iki padoraus šiųmetuko (30-50 gramų)
Būtų šaunu, jei kas to imtųsi aktyviau, bent jau tokio modelio. Bet kai paminėjai starkių jautrumą deguoniui ir dumblo netoleravimą, matyt teks man apsistoti tik ties šamais, gal šitie pasirodys patvaresni mano "namūdinėms" sąlygoms.

Darulis
22-01-2013, 21:08
Kažkada ir tu mane Nilai buvai sugundęs su strakiukais, bet (dabar neatsimenu su kuo...) kai pasikalbėjau, tai supratau, kad starkiai pas mane nepatrauks..
Nors nejaučiau iki tol jiems didelės simpatijos, bet pagalvojau žiemą žvejams ant ledo gal ir faina būtų..

Nilas
22-01-2013, 21:49
Nors nejaučiau iki tol jiems didelės simpatijos, bet ...
O tu jų paragauk, atsiras ir simpatija :)) Na, pagal skonį starkio į jokią kitą žuvį nemainyčiau.

Darulis
22-01-2013, 22:40
na jai jie jautrūs deguoniui, tai man gali būti nekas..
kaip supratau iš Aurielkos, tai kažkas tarp upėtakio ir lydekos..
Dėl skonio, tai nesiginčiju, dėl ko ir buvau jais susidomėjęs, bet dabar juos nustūmiau į 3 planą..

Nilas
22-01-2013, 23:19
Dėl skonio, tai nesiginčiju, dėl ko ir buvau jais susidomėjęs, bet dabar juos nustūmiau į 3 planą..

Kai pas tave plotai dideli, dugnas su smėliuku, o tankis nedidelis, tai spėju, kad su starkiais problemų didelių gal ir nebūtų. Va pas mane keliolikos arų molynėje, kur įsižuvinu praktiškai pagal komercinę normą (1-1,5t/ha), tai visai kas kita.

Gedas
23-01-2013, 08:37

Pas mane gruntas molis, ir karpiu prude nemažai, bet starkiai pasirodo neblogai jaučiasi, net išneršti sugebejo.

Aurielka
23-01-2013, 09:25
jeigu gerai įžuvintas starkis jis tvenkinyje jausis gerai ...aš rašiau apie auginimą didesniais kiekiais su kitomis žuvimis ir jų gaudymą dideliuose tvenkiniuose, kai jau būna mažai vandens ir vanduo pasidaro dumblinas - tokiu atveju daugeliui žuvų yra sunkus metas (karpis, lynas, karosas šiuo atveju labiausiai ištvermingi), todėl stengiamasi gaudyti, kiek įmanoma vėliau rudenį

nerka
01-04-2013, 19:59
Žuvinau pavasarį ir rudenį savo tvenkinį starkiukais. Mano skaičiavimu turėtų jų būti apie 160vnt. Ar pakankamas skaičius mano 20arų tvenkinukui? Norėčiau, kad neliktų karosų, linų ir raudžių mailiaus. Įdomu, ar starkis žymiai mažiau maitinasi žiemą nei vasarą? Ar yra tikimybė, kad starkiukai žiemą maitinasi mano minėtomis žuvimis: karosiukais, lynukais, raudytėmis?

Aurielka
02-04-2013, 08:31
Žuvinau pavasarį ir rudenį savo tvenkinį starkiukais. Mano skaičiavimu turėtų jų būti apie 160vnt. Ar pakankamas skaičius mano 20arų tvenkinukui? Norėčiau, kad neliktų karosų, linų ir raudžių mailiaus. Įdomu, ar starkis žymiai mažiau maitinasi žiemą nei vasarą? Ar yra tikimybė, kad starkiukai žiemą maitinasi mano minėtomis žuvimis: karosiukais, lynukais, raudytėmis?

Mano manymu, tokiam tvenkiniui labai didelis skaičius, jei jis toks yra iš tikrųjų. Plėšrios žuvys suvalgys visą tavo mailių, o po to pradės vienas kitą medžioti, jei maisto neduosi (dar daugiau žuvelių) ...aš siūlyčiau sumažinti skaičių iki kokių 20 vnt., nors gal ir žiema gali atlikti šį darbą už tave, jei tvenkinys nepratekantis ir bus deguonies trūkumas.

nerka
02-04-2013, 14:35
Mano manymu, tokiam tvenkiniui labai didelis skaičius, jei jis toks yra iš tikrųjų. Plėšrios žuvys suvalgys visą tavo mailių, o po to pradės vienas kitą medžioti, jei maisto neduosi (dar daugiau žuvelių) ...aš siūlyčiau sumažinti skaičių iki kokių 20 vnt., nors gal ir žiema gali atlikti šį darbą už tave, jei tvenkinys nepratekantis ir bus deguonies trūkumas.

Supratau starkių jau užtenka :) Norėjau leisti dar kokį 100vnt. Mažint tai gal nemažinsiu, nes pagal skonį man starkis 1 vieta. Tikėsimės taip ir bus, surys visą mailių ir jei kokį vieną kitą smulkesnį saviškį nieko tokio, liks stipriausi,didžiaus i, sveikiausi.Dėl deguonies, tai orapūtė dirba visą žiemą be sustojimo,tikiuosi žuvytės peržiemos.

mindis
24-04-2013, 11:31
gal patartumet kur šį pavasarį starkiukų ižuvinimui gaut ?

Spalis
13-12-2013, 13:17
Kažkada ir tu mane Nilai buvai sugundęs su strakiukais, bet (dabar neatsimenu su kuo...) kai pasikalbėjau, tai supratau, kad starkiai pas mane nepatrauks..
Nors nejaučiau iki tol jiems didelės simpatijos, bet pagalvojau žiemą žvejams ant ledo gal ir faina būtų..

su jų skoniu

Darulis
13-12-2013, 23:49
Skonis tikrai vertas dėmesio, bet šiuo klausimu galėtų Gedas, Tvis, Rolandas papasakoti daugiau..

Rolandas
14-12-2013, 17:57
Spaliui turiu pasakyt, kad starkis nėra tokia paprasta rūšis. Ji gana jautri, kaprizinga, siauresnio diapazono geresnių sąlygų reikalaujanti rūšis.
Todėl bijau taip tiesmukai rekomenduot kaip sanitarą vietoj lydekų. Bijau, kad negiliame, nedideliame, kur daugiau karpių, gali ir neužsikabint dėl galimo trumpalaikio deguonies, temperatūros režimo sutrikimo. Nedėkit daug vilčių, jei sąlygos nekokios.

Man pačiam labai įdomi Gedo praktika nedideliame tvenkinyje, kur pas karpius gyvena ir neršia! starkiai. Labai būt įdomu išanalizuot giliau, detaliau jo to tvenkinio sąlygas, režimą, priežiūrą ir kt.

ignass
28-03-2014, 19:19
Sveiki, gal kas nors žinote, kur starkių įsigyti? Apskambinau nemažai ūkiu, bet visi neturi.

tvis
28-03-2014, 20:49
http://bartzuve.lt/veiklos/prekyba-gyva-zuvimi/
Čia bandei?

ignass
28-03-2014, 21:28
Taip, sakė jei ir bus, tai tik už 2 savaičių, jei lenkai nepaves.

Aurielka
29-03-2014, 09:16
O aš maniau, kad Bartžuvėje patys naršina :-) O dabar, jeigu ką, bus lenkai kalti.

Rolandas
29-03-2014, 20:05
Pavasarį, paprastai, "savais" starkiais Lietuvoje niekas neprekiauja. Tik rudenį šiųmetukais.
O lenkai atkalę daryti dirbtinę inkubaciją sausį-vasarį URS'e ir iki vasaros visai gražių paaugina. Realizacija garantuota, tik saugok rankas, kad nenuplėštų pirkėjai eilėje. :)

Ernis
10-05-2014, 08:27
Ar starkiai noriai maitinasi dirbtiniais pašarais? Jei taip, kokie tiktų jiems pašarai? Upėtakiniai?

Ernis
10-05-2014, 08:43
Aptikau atsakymą į rūpimą klausimą :)

Europos akvakultūros požiūriu sterkas gali būti laikomas perspektyvia žuvų rūšimi.
Jo pagrindiniai pranašumai yra greitas augimo tempas,
entuziastiškas dirbtinių pašarų rijimas,
palankus dirbtinių kombinuotų pašarų koeficientas,
galimybė šėrimui naudoti gaminamus upėtakių pašarus.

Rolandas
10-05-2014, 09:10
Jei dar visa tai detalizuoti skaičiais... būtų konkretu ir galima skaičiuoti. Nes "gerai rija, greit auga", tai šamai stipriai lenkia. Ir starkiai žymiai sudėtingesnė rūšis. URS jiems žymiai sudėtingesnė ir brangesnė.

AlbertasA
26-07-2015, 13:36
Įsigijau 50vnt. 5-6cm starkių mailiaus. Kol kas paleidau į 2000l. baseiną kieme. Mailių planuoju auginti iki vėlyvo rudens, o po to paleisti į 20a. tvenkinį, kur yra ir kitų plėšrūnų.

Kuo patartumėte maitinti šį starkių mailių?, Dabar pagalvojau kad vertėjo susikonstruoti plaukiojančią varžą ir paleisti iš kart į tvenkinį. Ką manot?

tvis
26-07-2015, 14:04
Bandyk paduot eršketinių, ar upėtakinių pašarų. Ko gero tie starkiukai ant jų išauginti. Aš bandyčiau duot mažų saulažuvių, nes mažoj talpoj jie gali pradėt kramtyt vienas kitą. Matyt ne veltui tie starkiukų pardavėjai tokie lankstūs dėl kainos.

ignass
01-08-2017, 12:04
Sveiki, pas mane tvenkinyje starkiams trūksta maisto (gal peržuvinta). Tvenkinys 10 a, iškastas prieš 6 metus, gyvena: karosai, karpiai, amūrai, plačiakakčiai, keli stambūs šapalai, lynai, ešeriai, starkiai. Žodžiu, tradicinis komplektas. Prieš 3 metus buvo įleista 30 vnt 7cm starkiukų (dabar apie 0,5kg, šiemet išneršė), ir prieš 2 metus 20 vnt 20g starkiukų (dabar apie 50g). Pirmieji starkiai dėl maisto gausos augo neblogai, o antrieji stovi vietoj. Ką patartumėt, kad starkiai nebadautų, gal karpių lervučių-mailiaus galima kur įsigyti šiuo metu?