PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Spalvoti karosiukai Panevėžyje. Ieškau auginančių, galime keistis

Pikulis
17-02-2011, 14:46
Jau kuris laikas auginu ir veisiu spalvotus karosus. Tai paprastoji auksinė žuvelė ir kometos. Turiu margų jauniklių, kurių spalvos maišytos. Yra oranžinės, raudonos, baltos, gelsvos, juodos spalvos deriniai, bet pagrinde sarasa tipas, tai raudona su balta. Nemaža dalis žvynų yra skaidrūs, o žuvyčių akys tamsios.
Galima auginti akvariume kaip auksines žuvytes, tik jos daug atsparesnės, nei trumpakūnės arba leisti į dekoratyvinius lauko baseinėlius, kur jos gali išgyventi ir žiemą.
Galbūt atsiras bendraminčių, kuriems patinka šios žuvys? Galėtume atlikt mainus, kad "gerint kraują", parduot, konsultuotis ir t.t.
Greitu metu ieškosiu 'shubunkin' veislės auksinių su mėlyna spalva, gal kas turit? Siūlykit įvairius varijantus.

Fiskius
18-02-2011, 11:02
Norėčiau pavasarį įsileisti į sodo baseiną. Gal turi keletą pardavimui? Gali į A.Ž. :)

Rolandas
18-02-2011, 12:24
Pikuli, gal turi foto savųjų karosų? Manau, daug kam, besidomintiems auksiniais karosais, bus įdomu pamatyti.
Parodyk kokį be kainų, nekomercinį "katalogą" čia arba galerijoje savo fotoalbumą (nuotraukas pati programa susimažina. Galima kelt bet kokio dydžio, tik kokybę pažiūrėki gerą) :)

Pikulis
20-02-2011, 13:44
Dalis spalvotų karosiukų dabar lauke po ledu, tik mailiukas akvariume. Reiks peržiūrėt foto archyvą, tai manau rasiu, kad įkelti ir jums parodyt :)

Pikulis
22-02-2011, 23:57
Praėjusių metų kelios foto.

570 571 572

Rolandas
23-02-2011, 00:51
Teleskopas trečioje foto irgi tavo veisimo?
Ieškočiau šviežio kraujo sustiprint, intensyvint spalvą. Nors dar maži, kad matyt galutines spalvas.
O gerai žiemoja?

Pikulis
23-02-2011, 11:09
Kažkodėl visi pastebi tą teleskopą :D. Deja jis ne mano veisimo ir jo jau nebėturiu... Taip jau gavosi, kad kiek ligotą buvau nusipirkęs, nes vienoje akyje buvo katarakta ar kažkas panašaus, dar kitos žuvys jį nustumdydavo nuo maisto, todėl visiškai neaugo, kol galiausiai radau nebegyvą. Mano veisimo yra pirmoje nuotraukoje, kitose dviejose tai čia jų tėveliai, tik aišku ne visi. Dėl spalvų tai taip, jos dar kinta ir ypač pas mailių. Pilka spalva blunka ir pasidaro balta; oranžinė ryškėja iki raudonumo arba atvirkščiai; keli buvo laukinės spalvos, bet paskui patamsėjo, o dar vėliau atsirado spalva ėmė tarsi trauktis į dėmes - juodas. Dabar tie margiukai jau oranžiniai su baltomis uodegomis ir manau, kad jų spalva nebekis...
O vat kaip žiemojo, konkrečiai sužinosiu po mėnesio, nes pirma žiema lauke. Na, bet jei pas Jogaila peržiemoja, tai kodėl pas mane tūrėtų būt kitaip? Tiesa, praėjusią žiemą atlikau kaip ir bandymą, vietoje dekoratyvių auksinių baseine žiemojo paprasti laukiniai karosiukai, tai išgyveno kuo puikiausiai, o čia juk beveik tas pats, tik, kad spalvoti.

Pikulis
27-02-2011, 22:13
Tiesiog įkeliu foto kokių žuvų ieškau įsigyti. Tikriausiai tik parduotuvėje galiu užsisakyt...
582

Rolandas
27-02-2011, 23:10
Bet tokios gražios tik akvariume, kai gali įžiūrėti margumą, spalvas. O tvenkiny, tai taškai neįžiūrimi, susiplaka į murziną spalvą.

Pikulis
28-02-2011, 11:49
Tai aš ir stengiuosi gražias laikyt akvariume, o paprastesių spalvų dekoratyviniame lauko baseine. Bet ką daryt, jei tų gražių prisiveisia, tai tenka daryt atranką ir kažkurias vistiek nešt laukan. Šiaip nedideliame baseine tos spalvos gan gerai matosi, bet aišku pagrinde tik nugara. Juk vandens talpoje galima daugiau ar mažiau kontroliuoti vandens skaidrumą (filtruot, keist vandenį; reguliuot žuvų kiekį), o štai tvenkinyje kitas reikalas, ten atstumai didesni, vandens skaidrumas ir pan., todėl gali būt laimingas pamatęs siluetą, o ne pasigrožėt. Dar minusas tame, kad žuvys ilgauodegės, ryškių spalvų, kas sausumos ir vandens plėšrūnams tik į naudą.
Mano kieme tai problemos su katinais... Ganėtinai stačių krantų neina padaryti, todėl tenka dengti tinklu...

Jogaila
28-02-2011, 19:17
O tvenkinio sąlygomis nepastebėtas koks dėsningumas, kad ilgauodegiai stimpa pirmiausia? Ta prasme - mažiau atsparūs

Dėl stačių šlaitų ir katinų - tai anie visai nesusiję ir joks statumas nuo tų plėšikų nesaugo. Ant mano stačių šlaitų katinai pelkinės miglės kupstuose įsirengia tiesiog, na... nežinau kaip pavadinus - ar medžioklės (žvejybos) bokštelius, ar lizdus

Fiskius
01-03-2011, 10:05
Nuo katinų tai bent tinklu uždengti galima. O vat nuo dvikojų "katinų" jau niekuo neuždengsi... :/

Pikulis
01-03-2011, 10:30
Ilgauodegiams tik sunkiau plaukti ir tiek, nes ilga uodega pritaukyta tik puošmenai, o ne praktiškumui. Dėl didesnio jų mirtingumo, net nežinau, bet jei pamaščius... Sakysim jie truputu lėtesni už trumpauodegius, todėl mažiau suryja maisto, taipogi galima išmastyt, kad daugia eikvoja energijos tampydami su savimi tą puošmeną ;). Bet ar tai lemia didesnį jų kritimą, tai gal, bet tik saliginai.
Literatūroje minima, kad krantai turi būti bent 25cm. aukščio ir panašiai 90 laipsniu kampas tarp vandens ir krašto... Nebandžiau, nežinau :D

Pikulis
02-03-2011, 17:58
Vat dar pora nuotraukų

599 600

Pikulis
02-03-2011, 18:13
O čia pernykščio pavasario jaunimo kelios foto.

601 602 603

Tas kur baltas su raudonom dėmėm, dabar jau beveik visas baltas, tik kelios rausvos dėmelės beliko. Šiaip, jo žvynai beveik visi skaidrūs, todėl tas baltumas turi rožinį atspalvį.
Vienas, kaip matot, laukinio karoso spalvos. Tik tiek, kad jo uodega ilga.
Trečias - oranžinis, tiesa, pradžioje jis ir buvo laukinės spalvos. Tik 5-6mėn. jo spalva ėmė keistis, rezultatas - spalvos pakitimas 100%.

gintas-oranda
03-03-2011, 23:23
Atvaizd021.jpg (54.9 KB) Atvaizd002(1).jpg (48.4 KB)
Yra tokių, jei reikia.

Pikulis
05-03-2011, 21:31
Gal kokio ir reikėtų. Parašiau į A.Ž.

Pikulis
14-03-2011, 22:59
Kažkodėl šiemet lauke spalvoti karosiukai baseine ištroško, nors ledas tebuvo 10cm. ... Kitomis žiemomis išgyvendavo, tad galvojau, kad ir šią ištvers, bet deja. Numanau kur buvo padarytos klaidos, tad teks iš jų pasimokyti. Ačiū Dievui, kad dar dalį laikau akvariume, tai tūrėsiu kuom iš naujo apgyvendint baseinuką, tik vat gaila, kad didieji užtroško.

Rolandas
14-03-2011, 23:02
Ar jau ledas nutirpo? Tu lyg laikai pridengęs baseiną "stogu" be aeracijos?
Senai užtroško ar ant dienų nesulaukė pavasario? Vanduo nedvokia kažkiek?
Gaila, aišku. :(

Pikulis
15-03-2011, 22:39
Ledas laikosi 10cm. Atidengiau ir prakirtau eketę, kuri pernakt užsitraukia leduku, bet dieną vėl nutirpsta. Vanduo nekoks ir smirda ir balzganas... Pagal išvaizdą -ištroško jau seniau... Šiaip pas mene 2 baseinukai, tai kitame viskas normaliai :)

Rolandas
16-03-2011, 01:10
Šiaip pas mene 2 baseinukai, tai kitame viskas normaliai
Gal galėtumei atskira tema juos abu aprašyti, palyginti, nupasakot skirtumus? Nuotraukų ir dar žieminių, pavasarinių?
Būtų naudinga susipažint su patirtimi, tavo metodais, apčiuopti tą ribą kada jau žuvys gali pradėti dusti tokiuose tūriuose.
Ačiū iš anksto

Pikulis
21-03-2011, 21:41
Būtų sunku sulyginti, nes mažesniame buvo dekoratyviniai karosai, o didesniame laukinės žuvys (karosai, nuodėguliai)... Gal kada pabandysiu apibendrinti ir sulyginti abu baseinukus, bet dar reikia palaukti kol visiškai nutirps ledas, kad įsitikinti, kad tikrai visi išgyveno. Iš pirmo žvilgsnio tūrėtų būti viskas gerai, nes ledas skaidrus, vanduo tamsus ir skaidrus, blogo kvapo nėra.

Rolandas
22-03-2011, 09:59
Tiesiog įkeliu foto kokių žuvų ieškau įsigyti. Tikriausiai tik parduotuvėje galiu užsisakyt...
Nepalaikykit už reklamą, bet mačiau neprastesnių kaip Pikulio foto pora žuvyčių praeitą sekmadienį Kalvarijų turgavietėje.
Pikuli, jei labai domina, galėsiu pažiūrėt. O jų uodegos dvigubos turi būti? Taviškėje foto neįžvelgiu, o mano matytų - skeltos, dvigubos.
P.S. kainas, kontaktus per a.ž., jei ką

Pikulis
22-03-2011, 22:44
Tas nuotraukoje tai "shubunkin caliko". Šubunkino veislė būna vienguba uodega, jo spalva "caliko" - marga (kaip matyti foto) ir tas margumas odoje, nes žvynai skaidrūs. "Caliko" spalva gali būti bet kokios veislės auksinės žuvelės, o mane domina būtent ilgakūnės, kurios gali gyventi lauke ir žiemą. Su dviguba uodega teko ir man matyti Panevėžyje, bet trumpakūnių veislės, buvo mintis pirk tokias ir kryžmint su ilgakūnėm, kad gaut norimos spalvos ilgakūnes, bet vėl kiek bus laiko gaišimo ir pan. Kiek apėjau privačių parduotuvių, tai sakė, kad reikia užsisakyti ir atveža iš lenkų... Teks balandžio mėn. eit užsisakyt. Tiesa ir ilgakūnių būna dviguba uodega.

Pikulis
24-03-2011, 18:02
Didesniajame baseine po ledu plaukioja laukinės žuvys ir nesimato, kad būtų oro trūkumas, nes juda lėtai, o žiaunos net nekruta. Įdomiausia tai, kad rudenį įleidau mažų karosiukų pulkelį, apie 30 vnt. laukinės spalvos (nors jų tėvai buvo spalvoti). Bent jau 5 kritusius suskaičiavau ir dar nežinau kaip likę. Savaime kyla klausimas, kodėl didiesiems karosams nieko, o mažieji gaišo? Ar čia dėl to, kad jie lepesni, nes turi spalvotų kraujo, ar todėl, kad maži, nes nerštas buvo vėlyvas ir jie tebuvo 1-2cm. dydžio. Gal kas turi minčių?
P.S. Kiek žinau Fiskius ir turi baseine mailiaus, kažin kaip ten reikalai?

Fiskius
27-03-2011, 10:53
Pas mane auksinių karosų mailius :) Prieš pora savaičių buvau nulėkęs, nukapsčiau sniego likučius, vienam kampe ledą prakapojau, vanduo normalus, nedvokia. Daugiau nieko nesimato, šiandien po pietų jei oras kiek įšils, planuoju nulėkt pažiūrėt kaip ten reikalai :)

Pikulis
27-03-2011, 11:54
Auksinis visgi ištvermingesni už sidabrinius tuo atžvilgiu, na, o laukiniai sidabriniai ištvermingesni už sukultūrintas formas. Tokia mano išvada.

Pikulis
04-04-2011, 12:43
Kodėl baseine toks baltas vanduo, lyg kas pieno būt ipylęs. Kokios čia bakterijos užsiveisė? Tik nutirpo ledas ir štai vaizdas. Tik keli mailiukai nugaišę buvo, kitas žuvis teko iškelt į puodą... Iš kur ta organika baseine, neįsivaizduoju...
679

Rolandas
04-04-2011, 12:49
Kokios čia bakterijos užsiveisė? Tik nutirpo ledas ir štai vaizdas. Tik keli mailiukai nugaišę buvo
Gali būti, kad nuo to* krito mailiukai, gali būti, kad nuo kritusių mailiukų bakterijos "sužydėjo". Kada pastebėjai atsiradusį drumstumą?
Ar turi, turėjo kvapą vanduo? Gal turi daugiau foto, informacijos apie šio baseino gyvenimą, sąlygas, priežiūrą, naudojamą įrangą, žiemojimą?

* ar tik nebuvo H2S, metano susidarę po ledu? Tai tada "kritusi organika" - ne tik kritęs mailiukas.

Pikulis
04-04-2011, 13:40
Kažkaip galvoju, kad nuo augalijos čia taip... Asiūklių vazoną žiemai paskandinau, dar spyglių nuo pušies prikrito... Rudenį nuo krintančių lapų buvau tinkliuką užtraukęs, lelijos lapus nukarpiau. Vandenį keičiau, dumblą šalinau, bet vat vistiek. Aišku kvapas buvo, bet dabar kaip ir nebėra. Reikės kažką konstruot, kad žiemą visas neužšaltų. O tai ką dabar daryt? Laukt ar keist vandenį? O gal pirkt ir pilt bakterijų kur vandenį skaidrina? Bet temperatūra mažoka, nebus efekto... Tiesa prisiminiau, pakrasčiuose juda visokie vabaliukai, kirmėlytės, tik vat sraigės kai kurios išgaišo, ne visos atšilę iš ledo gniaužtų atsigavo, tai gal dar jos čia man "padėjo"... Gali būt toks varijantas, kad ruošiantis žiemai teks sraiges gaudyt ir į upę gabent...

Rolandas
04-04-2011, 13:42
Koks tūris, kaip atrodo baseiniukas? Yra galimybė pakeist vandenį? Jei - ne. Tada stipri aeracija ir sušilus orams pradėję augt augalai padės išeiti iš krizės. Išgriebk viską ką gali (nuokritas) ir dabar.

Fiskius
05-04-2011, 16:38
680

Na o mano baseiniuke vanduo švarus, skaidrus, bekvapis. Žuvų nei gyvų, nei negyvų nesimato, matyt pasislėpę po akmenimis, šalia lelijos vazono :) Mačiau tik negyvą varlę dugne, ir pora čiuožikų, jau atidariusių atviro vandens sezoną :)

Pikulis
05-04-2011, 23:08
Kai einu mieste, visuomet per tvorą pažiūriu kaip kitų žmonių baseinukai peržiemojo. Tai nei pas vieną nemačiau tokio balto vandens kaip pas mane... Aišku tuose baseinuose niekas nelaiko žuvų. O keliuose, kur dar iš rudens buvo koks karosas įleistas, tai nutirpus ledui mačiau negyvus, bet šeimininkams juos ištraukus vanduo netapo baltas :/. Gal sakau čia negyvų dumblių pasekmės... Dabar vat sprendžiu dilemą, kaip iš rudens padaryti gerą viršaus izoliaciją taip, kad dar ir šviesos gautų... Teks kažkaip organinį stiklą "lubose" montuot ir jį vis atkasti...

Rolandas
05-04-2011, 23:21
Pikuli, parodyk savo tvenkiniuką arba matmenis pagrindinius duok.
Su termoizoliacija ir kartu geru šviesos laidumu - sudėtinga. Gal techniškų mokslų ragavę pasakys kokias čia medžiagas, konstrukcijas geriau naudoti.
Aš galiu tik pasiūlyt, termiškai izoliuok "sumuštiniu" skarda-poliuretanas-skarda 100-200mm (kaina II rūšies 45 Zl/m2 + 21%PVM) ir junk aeraciją, kad ir pačią silpniausią - užmirši dusimo problemas.
"Stogą" pakelk tiek, kad galėtum laisvai įlįsti ir pažiūrėti pats.
Tiesa, gali įdėt šone langą (stiklo paketą) ir lempą pasišviest. :)
Dangtį daryk ant vyrių, kad gražią, šiltą dieną galėtum atverti.
Pamažu, pamažu turėsi žiemos baseiniuką, kaip žmonės turi žiemos sodą. Paskui ateis eilė vandens pašildymui ir KOI karpių auginimas ištisus metus. ;)