PDA

Žiūrėti pilną versiją : Mineralai

Giedriuz
10-06-2019, 20:04
Sveiki, būtų idomu sužinoti apie mineralus urs. Kaškaip sunkiai ieškosi internete. Tai klausiu specu.
Ar yra išvis tokie?
Kur būtų galima pasiskaityti gal daugiau.

Ačiū.

Nilas
10-06-2019, 20:41
Sveikas. O kam tie mineralai? Čia kažkokią jūrinę produkciją auginsi?
Vienintelis mano sutiktas mineralas, tai zeolitas, skirtas nitritams numušti. Bet ir tai nebūtinas jei auginsi žuvis. Jei tikslas auginti krevetes, tai čia vargiai ar tau kas nors daug galės patarti.

Ernis
11-06-2019, 12:38
Čia gal apie akvaponiką nori paklausti...

Giedriuz
14-06-2019, 20:11
Čia gal apie akvaponiką nori paklausti...

Greičiausiai, TAIP :)

Ernis
15-06-2019, 00:02
Atrasti gali daug mineralų, tik geležies nerasi. O augalams jo reikia. Mano asmenine patirtimi, tai sakyčiau reik prižiūrėti visą sistemą akyliau, nei Youtubas pateikia.. Kad tipo tingio daržas ir panašiai. Kalcį augalai suvartoja, vanduo minkštėja keičiasi PH, žuvys krenta, sukyla amonis ir augalų nebėra. Aš naudojau TDS matuoklį bet jis tik parodo bendrą druskingumą. Tad nežinosi tiksliai kokius ten rodo ar kalcio ar kalio ar natrio ar dar kokius junginius. Bendrai paėmus yra rekomendacijos neviršyti ankstyvąjai stadijai 0-200 ppm. Paskiau proporcingai auga iki 1200. Daugiau nei 1200 gal kokie pomidorai reikalauja.. Tiksliai nebepamenu. Nuo didesnio TDS atsiras ir žalias dumblis. Jeigu bus lauke po saule. Pradėsi kovą su užsikemšančiu lašeliniu, IBC bačkų dažymu ir tt.

Jeigu reikia dėl savęs pasibandyt, tai akvariuminės žuvis suleisk, pasidžiaugsi ir vaizdu ir augaliuku. Tik akvariuminių žuvų pašaras turi dažiklių, kurie nėra labai sveiki organizmui. Tai geriau kokias gėlytes pradžiai paauginti.

Jeigu dėl verslo, tai nematau aš čia jokių pliusų. Elektra, žuvys, priežiūra didesnė, įranga, saugojimas nuo vagių, elektros stabilumas dingimai ir t.t

Aš nemokslų daktaras, bet asmeninė mano nuomonė būtų kad URS'ai buvo sukurti praauginti iki tinkamo dydžio žuvinimui į tvenkinius , tai taip ir akvaponika skirta labiau praauginimui ir persodinimui. Aišku dar moksliniams tyrimams labai tinka kontroliuojamos sąlygos.

PS. Užauginau pomidorus hidroponikoje (kaip liaudis sako ant vandens). Suvalgiau. Paprašė pažįstami, kad atneščiau paragauti. Nebetūrėjau, tai nuėjau į maximą, ir paėmiau pora kg vienos rūšies ir kitos. Padėjau ant stalo sakau šitie ant vandens šitie žemėj augo. Visiems pasirodė beskoniai ant vandens , o žemėj tai ir kvapas buvo ir skonis ir odelė kaip kam kietesnė, sultingesnė ir t.t Tai jeigu užauginsi produkciją bus daug norinčių paragauti, bet ištikimų valgytojų nesulauksi manau :D Vienkartini biznis. Tai augint reik tiek, kad visiem užtektų tik vieną kart paragauti, o tau susirinkti vienkartinius pinigus.

OFF TOPIC - Kinijoje atsirado žuvies skonio ledai. Skonis klaikus, bet turistai išgraibė naujieną.