PDA

Žiūrėti pilną versiją : Dartixzs sistemėlė

dartixzs
19-08-2018, 21:50
Bandau ir mokausi ir aš kažką auginti. Auginu jau metus laiko viskas auga viskas tvarkoi. Kaip ir visi pradedantys esame nukentėje, vieni mažiau kiti daugiau. Bet kantrybe, laikas ir pajamos yra svarbiausia. Informacijos mažai musų kalba, o paklausk žinančiu, tai atsiprašant ap**ks tema, kur kiti net skaityt nenorės. Mano manymu arba konkurentai tą daro arba neišmanėliai, svarbu kažką parašyt.

Spėju pusė dabar nori prikibti prie mano rašto, bet ar mes čia atėjome mokintis rašyt ar mokintis žuvis augint. Aš neateinu į lietuviu kalbos rašymo forumą ir nemokinu auginti žuvis.

Šendien įdėsiu video kaip aš auginu žuvis. Yra daug klaidų, kur reik tobulėt, bet iš to mokinamės.Tikiuosi kas rasit klaidų ir turėsit pasiūlumų, kaip kilti ir tobulėti, padėsit man, o aš kitiems ir jums. Buvau nusipirkęs virš šimtą šamukų, bet neišgyveno. Nuostolis virš 100 eur. Dabar auginu apie 200 karpiukų, bet sunkiai auga, bandau rast klaidų.

Patarimas: nešokit, taip greit kaip aš.

Žiūrim video, atsakau tik per youtube komentarus.

https://youtu.be/Jd8rLs5L8gY

Rolandas
19-08-2018, 22:54
Konkurentai?
Peržiūrėjau. Pralinksminai su batonu. Tu be konkurencijos URS'ų technologijose :)
Rašyk ir čia, o į youtube duok nuorodas.

Ernis
20-08-2018, 10:07
Labas, jeigu nesi labai jautrus kritikai, tai pasiūlysiu keletą sprendimų, sistemai.

Prieaugis yra priklausomas nuo keletos faktorių, pašarų, vandens kokybės, žuvies tankio, vandens temperatūros.

Pašarai - naudojami specialūs URS sistemoms. Batonas, nespecializuoti kombikormai netinka. Ieškok Aller-aqua, Skretting, Coppens, Biomar. Šios firmos specializuojasi į pašarų gamyba žuvims..

Vandens kokybė - vanduo turi būti sąlyginiai švarus. Yra rūšims normos, lentelės, kurių laikantis sėkmingai galima pasiekti auginimo tikslų. URS esmė besisukantis tas pats vanduo, tad būtina naudoti filtrus. Biologinius ir mechaninius. Vandens kokybę tikrinti reikia su testais. Kai pažinosi savo sistemą geriau, užteks pasitikrinti ir vieną kartą į savaitę. O dabar rekomenduočiau nepagailėti ant testų ir dažniau pasitikrinti.

Žuvies tankis - Nesivaikyk maksimalaus kiekio, nes yra daug niaunsų dėl sistemos priedų, aeracinių kolonų, lašelinių filtrų, ozono, gryno deguonies padavimo ir t.t. Kokią įrangą naudosi nuo to ir gali suskaičiuoti kiek kg telpa į vieną kvadratinį metrą, arba į kūbą. Lietuviškų vadovėlių ir pats asmeniškai esu patalpinęs šitame forume, nepatingėk paieškoti, bei paskaityti kokią giją apie URS. Ten tikrai rasi rekomenduojamus auginimo kiekius.

Vandens temperatūra - Stabili temperatūra yra būtina. Priklausomai nuo žuvies dydžio, yra leidžiamos ir dienos vandens temperatūros svyravimai. 2-3C~ didesnėms, mažoms geriau jau kad stabiliai laikytusi 1C ribose.
---------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=H1UgKcFzIis

Kalbant apie rašymą, tai čia renkasi ne maži vaikai, o suaugę lietuviai. Uždėti pirštą ant ąęįųūščž sugeba jau 3 metų vaikas, galėsi ir tu. Klaidų visi padarom ir mūsų tekstų neredeguoja kokia lietuvių kalbos rašybos draugija. Nebandyk įvesti naujos tvarkos. Jau tokių buvo.

Ernis
20-08-2018, 10:27
Pasimatuok vandens pratekėjimą (debitą). Gali būti kad vandens siurblys yra persilpnas. Du vandens pakeitimai per valandą būtų geras rezultatas.

Su batono šėrimu būsi greičiausiai parauginęs vandenį. pasidaryk NH3 testą.

Kokio dydžio žuveliokai pas tave yra ir iki kokio dydžio auginsi?

Biologinei filtracijai naudoji tik kermazitą? Ar ką praleidau video.. Pasimatuok NO2 lygius. Gali būti, kad biologinis yra persilpnas ir nėra užsivedęs nitrifikacijos procesas. Todėl žuvys ir miršta.

Auginu jau metus laiko viskas auga viskas tvarkoi....
Buvau nusipirkęs virš šimtą šamukų, bet neišgyveno
Dabar auginu apie 200 karpiukų, bet sunkiai auga, bandau rast klaidų.

Man asmeniškai nebeaišku, ar buvo sėkmingas auginimas su šia sistema ar ne.. Jeigu buvo tai gal tik kiekius užtenka pamažinti žuvų, jeigu nebuvo sėkmingo auginimo, tai reikia keisti kažką ir gilintis į sudėtį sistemos.