PDA

Žiūrėti pilną versiją : Ramūno bala

ramshis
19-11-2017, 15:25
Sveiki
Pribrendo laikas ir man pasireiksti. Stebiu jusu visu kūdras,tvenkinius jau ilga laika ir seiles bega. Visos skirtingos ir visos grazios.
Turiu ir as viena issikases pries pora metu. Buvo senas prudas 10m ant 10m ir stipriai uzdumblejas. Atvaziavo ekskavatorius ir isvale per 8val. Sumokejau 350e. Ir taip atsirado apie 2-3arai. Tiksliai nesu skaiciaves. Gylis nuo 0,5 iki 3,5m. Gruntas, molis. Didziausias minusas, tai jog salia misko. Krenta lapai rudeni. Pliusas sioks toks, jog vasara saules nuo pietu neturiu prie kudros. Vanduo stirpriai neprisila.

ramshis
19-11-2017, 16:06
Toliau vyko izuvinimo darbai. Praejus daugiau nei pusmeciui, nuo prudo iskasimo. Gaila pirmūju zuvelioku neissaugotos nuotraukos. Buvo ileista; 14placiakaciu, 15karpiuku, 12amuru, 15upetakiu. Visi iki 10-15cm. Ir atejo ziema.
Siemet pavasary vel buvo pradeta leisti zuvis.8-9vnt raudu(10-15cm). Po to gavau lynu 17vnt(0,200g iki 1,8kg). Kazkas sove i galva ir nepaskaicius niekur, su niekuom nebendraves nusipirkau 15japonisku karosu. Tai jie man nerse siemet 2kartus. Dabar ju turiu
minimum 200-300vnt. Ir tik desimt procentu is ju spalvotu. Nervai buvo sukile ir zadejau jau visa bala nuleisti ir tas zarazas isrinkti. Bet taip ir palikau rankas nuleides. Rudeni suleidau gausesni kieki zuvies ir jau padarytos nuotraukos.
2 amurai 3,3kg ir 7,6kg
24karpius nuo 400g iki 5kg
3karosai apie 500gr (jau ju tolimesnis likimas yra suplanuotas galvojant i ateiti su tomis kitomis mazom zarazom, kur norejau isnaikinti)
Eserys ir lydeka buvo ragaujami.

tvis
19-11-2017, 16:12
Be orapūtės - niekaip.

ramshis
19-11-2017, 16:21
Siandiena uzmaciau plaukiojanti zuvelioka. Isgreibiau ir nesuprantu kas taip galejo padaryti? Upetakiai, garnys ar misko gyventojai? Pastaruju nesu mates.
Pagautas siandiena netiketas laimikis ant batono. ileidau pries metus (10-15cm o dabar jau iki 30cm niekuom speceliai neseriant)

ramshis
19-11-2017, 16:23
Be orapūtės - niekaip.

Cia ziemai ar pastoviai as ja turiu ijungti?gal zinote kokia man geriau pasirinkti ir is kur pirkti ja?

ramshis
19-11-2017, 17:50
Va o del tu karosu, bus taip. po nauju metu jei gausiu leidima, bus kasama nauja kudra iki 3aru.ten bus leidziama lydekos ir eseriai.maistui bus naudojami is anos balos sugauti bozgalviai,varles ir karosu perteklius.taip palei plana daugiau nebereikes vazinetis ir ieskoti zvejojimo vietu.braidyti upes ir tvenkinius.pirkti zvejo bilietus ir t.t. turesiu viena bala spinigavimui, kita pludinei zvejybai.

tvis
19-11-2017, 19:16
Cia ziemai ar pastoviai as ja turiu ijungti?gal zinote kokia man geriau pasirinkti ir is kur pirkti ja?

Žiemai ir vasarai, jei prūdas nepratekantis.

ramshis
19-11-2017, 19:25
Žiemai ir vasarai, jei prūdas nepratekantis.

nepratekantis

ramshis
19-11-2017, 20:33
uzsakytas.atkeliaus per kelias dienas.manau mano pelkej bus pats tas

Andrius1
20-11-2017, 09:14
Aš tokį savo prūde pastačiau, superinis dalykas. Pas mane irgi aplink miškas, laikau pastoviai įjungtą, nes prikritę lapai šiuo metu pūna ant dugno ir tokiu būdu labai eikvoja vandens deguonį.

ramshis
20-11-2017, 17:36
Siandiena uzmaciau plaukiojanti zuvelioka. Isgreibiau ir nesuprantu kas taip galejo padaryti? Upetakiai, garnys ar misko gyventojai? Pastaruju nesu mates.
Pagautas siandiena netiketas laimikis ant batono. ileidau pries metus (10-15cm o dabar jau iki 30cm niekuom speceliai neseriant)

kieno cia darbas gali buti?

deivis
20-11-2017, 18:24
Upėtakio.

ramshis
20-11-2017, 18:53
Upėtakio.

aciu Deivis uz nepatingeta atsakyma.jau buvau issigandes, jog garnio darbas

Darulis
20-11-2017, 19:01
Jei leidžia galimybės ir finansai, tai daryk, bent jau min 10 arų.
jei šis prūdas žinoma ne koks 5-10.

ramshis
20-11-2017, 19:22
Jei leidžia galimybės ir finansai, tai daryk, bent jau min 10 arų.
jei šis prūdas žinoma ne koks 5-10.
tiksliai reiktu pamatuoti.bet manau apie 3arus.bus proga issimatuoti.
finansai leidzia kazkiek didinti,bet klausimas ar auksciau sedintys leis? Mano zemes yra 2ha.sklypus skiria melioracinis kanalas.iki kanalo 90aru ir likusi 1,1ha uz kanalo.vaziuosiu i savivaldybe prasyti, kad isduotu kazkoki popiergali prudo kasimui.noriu issikasti dar viena apie 3aru plesriai zuviai.o ziurint i ateiti, noriu pasidaryti kaip deivis turi ispuoselejas savo tvenkinius.

deivis
21-11-2017, 18:07
Garnys būtu nepalikes tokio kąsnelio ir žymės netokios, toki griebima palieka upėtakis kaip neabžioja o tik iškanda.
Leidimu nereikia užmiesti iki 10a, mieste iki 5a.

ramshis
21-11-2017, 20:19
Garnys būtu nepalikes tokio kąsnelio ir žymės netokios, toki griebima palieka upėtakis kaip neabžioja o tik iškanda.
Leidimu nereikia užmiesti iki 10a, mieste iki 5a.

aciu uz atsakyma.
turiu dar klausima. jei eina mano sklype melioracinis kanalas ir speju mano sklype yra sakutes,tai kaip tada su tais kasimais?aplenkti tas sakutes?nenutrauks man vandens?

ramshis
21-11-2017, 20:24
Gal galite pasakyti,kaip optimaliausiai man padaryti su oraputes zarna(slanga)?netoli prudelio stovi malkine.apie 25m.sakau jei nekonstruoti oraputei dezutes, tai gal galima butu malkinei ja padeti ir nuvesti zarna iki prudo?nepamazes oraputes darbo nasumas?ar vis del to geriau statyti kuo arciau balos,kad gautusi trumpesne zarna???aciu labai uz atskymus.

deivis
22-11-2017, 03:16
aciu uz atsakyma.
turiu dar klausima. jei eina mano sklype melioracinis kanalas ir speju mano sklype yra sakutes,tai kaip tada su tais kasimais?aplenkti tas sakutes?nenutrauks man vandens?

Penkiu diametro gali kirst irglušinti,

deivis
22-11-2017, 03:18
Gal galite pasakyti,kaip optimaliausiai man padaryti su oraputes zarna(slanga)?netoli prudelio stovi malkine.apie 25m.sakau jei nekonstruoti oraputei dezutes, tai gal galima butu malkinei ja padeti ir nuvesti zarna iki prudo?nepamazes oraputes darbo nasumas?ar vis del to geriau statyti kuo arciau balos,kad gautusi trumpesne zarna???aciu labai uz atskymus.

Statyk malkinėi, našumo nepajausi,

Andrius1
22-11-2017, 08:29

Žarną įkaskite į žemę, kad nekliudytų ir orapūtę statykite malkinėj. Per tą atstumą oras bus paduodamas be probemų ir su dėže nereiks sukti galvos. Tik iš pradžių patarčiau įleisti difuzorių į norimą vietą prūde (pririškite prie jo virvę, kad jei prireiktų, ištraukti būtų galima), o tada membraninę žarną tiesti iki malkinės. Koks orapūtės galingumas, bus apie 60 W?

ramshis
22-11-2017, 13:57
Jo bus 60w.

Darulis
26-11-2017, 00:52
Net negalvok į žemę kasti šlangos.
O kas jei prisirinkus kondensato užšals??
Aš darau labai paprastai: užšalo prūdas ir kai galiu užlipti jau ant ledo, iškertu eketę, atsimatuoju reikiamą gylį ir įleidžiu.
Nėra paprasčiau.

Tiesa tik kam tokia galinga orapūtė???
Užtektų 20 W, per akis.

Turėsi kitą problemą su tokia galinga orapūtę: atšaldysi labai stipriai prūdo vandenį.

ramshis
26-11-2017, 18:57
Aš darau labai paprastai: užšalo prūdas ir kai galiu užlipti jau ant ledo, iškertu eketę, atsimatuoju reikiamą gylį ir įleidžiu.
Nėra paprasčiau.

Užtektų 20 W, per akis.

Turėsi kitą problemą su tokia galinga orapūtę: atšaldysi labai stipriai prūdo vandenį.

jau viskas padaryta priesingai kaip jus sakete.visas veiksmas ivyko vakar :D
ikasiau i zeme.padariau nemaza nuolydi,kuris manau pades kondensatui nesikaupti.parisau pludura(neradau po ranka polistirolio,tai parisau bambali). prie stovo pritvirtinau dvi plytas ir isibrides i vandeni pastaciau 1,4cm-1,6cm gylyje.
daug skaiciau apie oraputes forume.dauguma rinkosi 60w optimaliausia.tai as kaip ir dauguma pasirinkau tokio galingumo.

deivis
26-11-2017, 20:45
Nėra paprasčiau.

Užtektų 20 W, per akis.

Norėjau ir aš paprieštarauti del kasimo po žeme šlangos, bet susilaikiau, nes gali nebūt žiemos, neušalti dėl nuolaidumo, vasara žole pjauti nemaišys, jei žuvies prifarširuos naudos ir vasara, tada ir reikės stipresnės orapūtės, ir jei atsitiks kad užšals, tai nusipirks dar viena šlangą ir praves ja paviršiumi be dyfuzerio, taip ir pratems iki pavasario.
Aš asmeniškai niekados šlangos neužkasu, nes pas mane ju apie 20 ir mažas, nepigus malonumas jas pakeisti laikinai iki atšils, ir tikrai juos kondensuojas nes kiekviena žiema tenka atšildinėti, ypač kaip lauke diena šyla, nakti šalą.

Andrius1
27-11-2017, 10:41
jau viskas padaryta priesingai kaip jus sakete.visas veiksmas ivyko vakar :D
ikasiau i zeme.padariau nemaza nuolydi,kuris manau pades kondensatui nesikaupti.parisau pludura(neradau po ranka polistirolio,tai parisau bambali). prie stovo pritvirtinau dvi plytas ir isibrides i vandeni pastaciau 1,4cm-1,6cm gylyje.
daug skaiciau apie oraputes forume.dauguma rinkosi 60w optimaliausia.tai as kaip ir dauguma pasirinkau tokio galingumo.

Šaunuolis Ramshis, viskas bus gerai :) tegul žiemą-vasarą pučia, nes medžių daug aplinkui. Gražus tvenkinukas :)

ramshis
27-11-2017, 10:45
Šaunuolis Ramshis, viskas bus gerai :) tegul žiemą-vasarą pučia, nes medžių daug aplinkui. Gražus tvenkinukas :)

aciu aciu.beje ''Ramshis" vadino draugai mane mokyklos laikais.ciut nustebau :D manau ir as kad viskas bus gerai.jei vargsiu sia ziema, tai kita mokinsius is savo klaidu.

Darulis
27-11-2017, 14:38
Bet čia Deivi tikriausia galioja plonoms šlangoms...
Man niekada dar nėra užšalę, bet aišku aš 60W orapūtę naudoju vienai šlangai, kurios diametras apie 30mm ir orapūtė pas mane pakelta virš vandens apie 1 metrą.

ramshis
30-11-2017, 18:54
Palei planus sausio pabaiga ar vasario viduri dar vieno prudelio kasimas iki 5aru salia esamo prudo.klausimas jums.
1 Kokio atstumo laikytis, kad per daug metu jie nesusijungtu i kruva?gruntas yra molis.
2 Kasant vienas salia kito prudu bus to vandens pakankamai?ziema pirmajame gylis 3,5m o vasara per karscius nukrenta iki 2metru.
3 Prudas bus staciakampio formos.reikia laipteliais kasti visa pruda ar tiesiog kuo nuozulnesnius slaitus daryti?
aciu visiems is anksto uz teisingus patarimus.gal po kiek metu ir as gelesiu ismintingai patarineti naujiem ''PRŪDININKAM'' :D

Nilas
30-11-2017, 23:49
Ramshi, turiu prašymą, rašydamas naudok lietuviškas raides (ĄČĘĖĮŠŲŪŽ) tokios mūsų forumo taisyklės. Branginkim gimtąją kalbą.

Atsakant į klausimus. Aš tarp dviejų naujųjų prūdų dariau apie 4 m atstumą ir manau, kad jis kiek per mažas, nes dar prisipykė papildomai grunto ir tarpas dar susiaurėjo, gavosi tik kokie 2,5. skaitau, kad tiek jau mažokai.
Dėl vandens svyravimų pasitikrink ar nėra meliocinės sitemos, gal sausukai į prūdą sueina?
Stačiakampis prūdas gamtiniu požiūriu yra negražu, jei gali kasti organiškesnės formos, tai tą ir stenkis daryti, nes stačiakampis labai jau ūkiška forma, juk stačiakampių ežerų nebūna.
Krantų laiptuoti tikrai nereikia, čia tik dekoratyvininkai taip daro, kai nori augalus sodinti. Daryk vientisą nuolydį. Šlaitus daryk pagal poreikį, jei norėsi maudytis, tada lėkštesni, bet jei prūdas tik žuviai, tada geriau kuo statesni (jei tai leidžia gruntas).

deivis
01-12-2017, 01:13
Pas mane tarp prūdų buvo 4-5m, dabar vietomis netoli 2ju.

paugar
01-12-2017, 08:53
Čia priklauso kokia žuvį auginsi ,jei nėra karpių ar kitų gruntą rausiančių žuvų tai atstumas nelabai keičiasi .Pas mane jau 4metai ir jokių pokyčių nematau.

ramshis
01-12-2017, 19:32
turiu vel bedu.jau cia tikrai ne upetakio darbai.lynas apie puse kg.isgreibiau siandiena nuo pavirsiaus.dar vos vos rode givybes zenklus,bet galva pradejus puti.gal kas zino kieno cia dabar darbas?as galvvoju gal kokia udra ar ziurkes?jokiu pedikiu aplink pruda neradau.(BEJE KAS VALGOTE AR PAVALGETE,GERIAU SIU VAIZDU NEPATARTINA ZIURETI)

deivis
01-12-2017, 22:06
Čia jau rimta, ūdra arba audinė, sena žaizda dar sniego nebuvo, dabar vaikščiok ir stebėk pėdas, turėtu vel pasyrodyti, tada žinosi su kuom reikala turi, reikėjo stipriau apžiurėti lyną, įbrėžimus, įkandimus, reikėjo nuotrauku daugiau padaryti iš šonu.

ramshis
02-12-2017, 19:19
Čia jau rimta, ūdra arba audinė, sena žaizda dar sniego nebuvo, dabar vaikščiok ir stebėk pėdas, turėtu vel pasyrodyti, tada žinosi su kuom reikala turi, reikėjo stipriau apžiurėti lyną, įbrėžimus, įkandimus, reikėjo nuotrauku daugiau padaryti iš šonu.

buvo dar ciut pelekas gale pazeistas vos vos.jo stebiu dabar.ikeliau kamera ir bandysiu prigauti.kaip bliamba tas bjaurybes pagauti?

Nilas
02-12-2017, 20:22
buvo dar ciut pelekas gale pazeistas vos vos.jo stebiu dabar.ikeliau kamera ir bandysiu prigauti.kaip bliamba tas bjaurybes pagauti?

http://www.akvariumas.lt/showthread.php?2-Forumo-taisykl%C4%97s&p=2#post2

ramshis
04-12-2017, 18:35
Nusipirkau kamera, bet niekaip nesusidraugauju su siuo daiktu. Nusifilmuoju tik save.
Radau peduciu. Ant ledo kelis iluzimus. Kieno cia galetu buti? Manau, kad tai galetu buti paukscio. Nes atsiranda jos kelis metrus nuo prudo

deivis
04-12-2017, 23:17
Jei nebuvo dantų, nagų žymiu, tai turbūt ne žinduolio darbas, esu mates kaip krankliai arba varnos taip padaro, tik keista kad ne iki galo pasidarbavo, gal kas pabaidė, sniego dar yra , sek ar neatsiras pėdsaku.

deivis
09-12-2017, 23:41
turiu vel bedu.jau cia tikrai ne upetakio darbai.lynas apie puse kg.isgreibiau siandiena nuo pavirsiaus.dar vos vos rode givybes zenklus,bet galva pradejus puti.gal kas zino kieno cia dabar darbas?as galvvoju gal kokia udra ar ziurkes?jokiu pedikiu aplink pruda neradau.(BEJE KAS VALGOTE AR PAVALGETE,GERIAU SIU VAIZDU NEPATARTINA ZIURETI)

9244

Radau sena nuotrauka, varnos darbas, mačiau kaip įštraukė.

Andrius1
11-12-2017, 16:46
Nusipirkau kamera, bet niekaip nesusidraugauju su siuo daiktu. Nusifilmuoju tik save.
Radau peduciu. Ant ledo kelis iluzimus. Kieno cia galetu buti? Manau, kad tai galetu buti paukscio. Nes atsiranda jos kelis metrus nuo prudo

Ar pavyko išsiaiškinti kas lynuką sužalojo? Beje, kamera naktį filmuojanti?

ramshis
12-12-2017, 18:07
Nilas atsiprašau už rašyba. Dabar tik pamačiau, kad kelis kartus mane raginai. Stengsiuos klaidų nebekartoti :)
Kamera filmuoja diena ir nakti. Tik tokia bėda, kad i kadrą aš tik vienas pakliūnu. Stebėjau gal kokias penkias dienas ir įgriso į save ziureti.Nereikia norėti kokybiško daikto už 30e. Nebeliko sniego,nieko nebematau jokių pėdsakų.
Deivi, sakai taip gali ir paukščiai nuėsti galva? aš supraščiau, jog žuvis plaukiotų ant paviršiaus ir tada pagautų, bet lynas guli dumble. Pėdikes radau tik iki 2metrų nuo prūdo. Jei tai keturkojo darbas, tai turejau rasti taka,kraujų ar bent žvynų.
Gerai sakote dėl lygių formų prūdų. Tikrai negražiai atrodo. aš buvau taip sugalvojęs daryti dėl taupymo.sakau i ateitį daugiau išeis išsikasti :)

ramshis
30-03-2018, 19:10
Sveiki kolegos.
Pražiemojau labai gerai.oraputė dirbo be sustojimų.kelis kartus buvo užšalusi, bet atšildžiau.
Šiandiena turėjau progos apsilankyti BARTZUVEJE.susigund iau karpiukais.pasiemiau 5kg po 100gr. 1kg kaina 5e.54vnt gavosi. 200km kelionės buvo.visi sveiki. gerai, kad pries leisdamas sugalvojau susikaičiuoti visus.tarp jų viena zaraza buvo.atidaviau katinui.

ramshis
22-04-2018, 19:59
SOS.
Reikia jusu pagalbos, patarimu.Užpuolė ligos.Kas per liga yra užpuolus? Ką reiktu daryti?
Sugavau 5vnt karpių.iš šiu karpiu vienas sergantis.Visi kiti sveiki.Kiekvieną dieną atsiranda po karosiuka prie kranto begulanti.Jis lyg nučiulptas kažko ar kažkokios žaizdeles.

Nilas
22-04-2018, 20:58
Garnio darbas. 100 Proc.