PDA

Žiūrėti pilną versiją : Vandens telkinio apsauga nuo brakonierių

Marius S
09-02-2011, 16:06
Beje, kovai su brakonieriais, neblogai pasiteisinęs variantas: žiemą įkalama pora kuolų į dugną, nes patogiausia žiemą. O vasarą per visą tvenkinį pertempiama spygliuota viela. Kai maudytis eisi ar žvejoti - atsikabini. O kai nebūni prie tvenkinio, pakabini panardinęs, kad nesimatytų.

Rolandas
10-02-2011, 00:04
Papildysiu dėl vielų.
Paprastai vielos tempiamos iš kampų į vidurį, ne tik pagal perimetrą. Galima tempti 20 - 50 cm nuo paviršiaus - "rinks" ir kabliavimo įrankius, o galima ir prie dugno - labiau "klastingesnės", rinks traukiamus tinklus.
Kampuose įstrižai įtemptos vielos, leidžia žuvims spėti pabėgti (ypač karpiai moka tai daryti) nuo traukiamojo tinklo.
Gudresni ir akiplėšiškesni brakonieriai, gana greit vielas aptinka ir išsikarpo - būtina gerai sukalt kuolus, kad metalinių "neišrautų", medinių nenupjautų ir karts nuo karto pasitikrinti vielas ar dar jos ten, kur ir priklauso joms būti.

Ramiausia žuvininkams, kai viskas po ledu, o lengvas sniegelis rodo visus pėdsakus, o vandens (deguonies) užtenka pakankamam pratekėjimui.

Evaldas
10-02-2011, 21:43
Galima dar didesnių kelmų prileist.. Irgi neblogai padeda..

Nilas
10-02-2011, 21:44
O jei brakonierius ateina su akumuliatoriumi ir graibšteliu?

Rolandas
01-03-2011, 23:47
Keletas medelių tinklams, blizgėms, mepsams... Na, kad žuvys turėtų ramų kampą.
Paskutinėje foto ramiai miega kelmas žiemos miegu. Tuoj pavasaris ir jau kelioliktas tarnystės.

595 596 597 598

Nilas
14-03-2011, 15:19
Esu girdėjęs iš vieno žmogaus tokį teiginį, kad žuvys, kurias "elektrikai" pakrato, tampa nevaisingomis (nežinau ar turima galvoje laikiną nevaisingumą, ar ilgalaikį). Taip pat sakoma, kad žūva mailius. Tačiau, kiek prisimenu, tai veislynai reproduktorius kartais irgi gaudo elektra. Gal čia srovės stiprumas turi reikšmės? Klausiu, todėl, kad svarbu žinoti prognuozuojamas žalas, jei tokie veikėjai apsilankytų.

Kiek žinau už elektrinį brakonieriavimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Tai jau neblogai, bet kaip su tuo kovoti realiai, kai pamatai bomžą einantį su tinkleliu ir akumuliatoriumi prie vandens. Pranešti kam nors ar iškart vaišinti šratais?

Rolandas
14-03-2011, 18:46
Taip, dauguma reproduktorių gaudoma elektra. Bet prietaisiukai atestuoti, sertifikuoti su reguliuojamu dažniu, srovės stiprumu. Daugiau nežinau, pačiam neteko dirbt.
Dėl to kad tampa nevisliomis - perdėta manau. Bet su savadarbiais brakušos gali viską iš eilės ten "išdegint". Pamatysit tik prie kranto smulkių žuvyčių priplakta kol paukščiai ar vėžiai nesusirinks.
Matot, pagavę brakušą be policijos ar gamtos inspektoriaus net akto/protokolo nesurašysit, įrodymų tinkamai nesurinksit, nesudokumentuosit, nes reikia nustatyti žmogaus tapatybę, asmens kodą ir t.t., todėl pagavus (nutylėsiu ką galima daryt) reikia kviest policiją, pora liudininkų, kurie nepabijos, nepatingės paskui paliudyti teisme, jei ką ir priduot su įkalčiais.
Galima nufotografuot patį protokolą, pažeidėją, įrodymus. Fiksuoti laiką, vietą, kitas svarbias aplinkybes.

Nilas
22-03-2011, 22:44
Pasak departamento atstovo A.Vaičiūno, žala paskaičiuota teisingai, padaryta didelė žala gyvūnijai, nes žvejybai naudojami elektros prietaisai sužaloja ir tas žuvis, kurios po elektros smūgio išgyvena, jos tampa nevaisingos ir negali neršti. Šaltinis. (http://www.alfa.lt/straipsnis/10268292/?Uz.zvejyba.su.elekt ros.prietaisais..tuk stantines.baudos=200 9-04-10_16-22)

Matyt tiesos yra tame, ką buvau girdėjęs apie elektros įtaką vaisingumui. Ko gero, kaip ir minėjai, mėgėjiški apartai dar padaro savo.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nuostatose nurodyta, kad už vandens bestuburiams gyvūnams padarytą žalą, kai neteisėtai žvejybai arba gyvūnų naikinimui panaudojamos nuodingosios ir sprogstamosios medžiagos, elektros srovė ar ultragarsas, papildomai nustatomas 5 tūkst. Lt ieškinys.

Na pagaliau bent nuobaudos tapo rimtesnės.

Mano siūlymas, būtų toks, kad iš tų 5 tūkst. litų ieškinio, pusė atitektų informatoriui, pranešusiam apie brakonierius, va tada ir rezultatai ateitų. :)

amukas
06-09-2011, 10:36
Beje, kovai su brakonieriais, neblogai pasiteisinęs variantas: iemą įkalama pora kuolų į dugną, nes patogiausia iemą. O vasarą per visą tvenkinį pertempiama spygliuota viela. Kai maudytis eisi ar vejoti - atsikabini. O kai nebūni prie tvenkinio, pakabini panardinęs, kad nesimatytų.

Sveiki,

o kaip su ta spygliuota viela pačioms uvims? Ar jos nesusieidia?

Rolandas
07-09-2011, 08:13
Jei ne per tiršta žuvies, žuvys labai nevaikomos, o viela ne prie dugno pakabinta, pastebimos žalos nepadaroma.

zaliasiszmogus
28-06-2012, 23:13
Va kur ta tema :) Tesiam toliau, kliutys vandenyje veiksmingos, bet tai gan primintyvu, tuo paciu tersia telkini, gal kam teko susidurti su gudriomis elektroninemis tokio objekto apsaugos priemonemis, kitas variantas patruliavimas, gal bandet su to paties regiono telkiniu savininkais pakalbinti kokia saugos tarnyba ? Kokius, Jusu nuomone, nuostolius patiriate del vagysciu ?

Prašau rašyti lietuviškomis raidėmis!
Administratorius

Darius1
29-06-2012, 17:57
Na aš, tai asmeniškai kiekviena vakara nueinu apžiūriu savo prūdą. Prūdas nuo namų 300 metrų, tai bent jau vietinei nebrakonieriauja, mato kad prižiūriu. Na, bet žinoma jei norėtų tai ir naktį ateitų, čia nieko nuostabaus, buna kad net ir iš kiemo naktį išgaudo:)

Virgis
29-06-2012, 18:35
Gyvenu miestelyje, o tvenkinys kaime už 5 km. tai galvoju į stulpą sodyboj įdėti sukinėjamą vaizdo stebėjimo kamerą ir pasižiūrėti kas vyksta. Šios priemonės jau pakankamai nebrangios ir veiksmingos. Gali sau darbe sėdėdamas stebėti kas daros kaime. Kai sužinos, kad stebima gal praeis noras ten lysti. Na, aišku galima naktį bandyti, bet bent jau pas mane tai būtų kraštutinis ir policijos dėka nesunkiai išaiškinamas atvejis.

Darius1
29-06-2012, 20:53
Na gal ir neblogas dalykas, ta stebėjimo kamera. Bet vėlgi, šviesiu paros metu matysi kas ką daro, o daleiskim naktį kaip? Ateis patyrę brakonieriai, pusė valandos ir pusė žuvų prūde kaip nebuta. O tokių pas mus įra ne vienas, kur kai sužino, kad įra daug žuvies, tai ant "peilio" eina.

zaliasiszmogus
01-07-2012, 20:51
Taigi, problematiškiausia apsaugoti telkinį tamsiu paros metu, taip pat kai nuolat negyvenate šalia.
Pratęsiau šią diskusiją nes man ši problema yra itin opi. Dėl vagių (brakonieriais juos vadinti neapsiverčia liežuvis) patiriu didelius nuostolius, todėl galvoju apie mobilios apsaugos grupės formavimą, kuri specializuotųsi ir būtu pritaikyta konkrečiai telkinių apsaugai. Kadangi vienas "nepatampsiu" tokios finansines naštos bandau išsiaiškinti ar būtų tokios paslaugos poreikis.

P.S.
Kalba eina apie Molėtų kraštą ir apylinkes

dainius8605
01-07-2012, 21:09
Sveiki.

Mes patys užsiemame vaizdo stebejimo ir apsaugos sistemomis, tai esame įrengę keleta sistemų tvenkinių apsaugai, bet aišku viskas priklauso nuo to, kiek ruošiates i tai investuoti, nes jei tikrai patikima sistema, tai pinigelių pareikalaus. Del tamsaus paros meto, nera jau taip baisu, viskas yra isprendžiama, nes dabar yra kameros su infraraudonaisiais spinduliais, kurios tamsoje gali matyti 20, 40 ir net daugiau metru, jei to nepakanka, tuomet daroma perimetrine apsauga, kuria kirtus , užsidega irengti prožektoriai ir t. t. Dėl valdomos kameros , reikia ir pagalvoti, ar apsimoka, nes jai yra butinas internetinis tinklas, kad galimėtų ja prijungti ir valdyti per atstuma. Kitas dalykas, pastoviai prie jos reikėtų sedėti ir stebėti kas vyksta.

Rolandas
01-07-2012, 21:32
Kalba eitų apie kilometrus, sakykime, apie vidutinio dydžio ūkį.
Bet, manau, didžiausia problema ne tik užfiksuot, pagaut, be ką daryti pagavus, kad grįžt nenorėtų ir kitiems norintiems noras praeitų. Čia problema.
Kaip jiems išmušt norą, jei tai tapę kaip darbu, pastoviu pajamų šaltiniu? Žuvis parduodama pusvelčiui. Visi vietiniai apsiperka "pigios", o šeimininkas įdėjęs darbą, išleidęs lėšas, nieko negali realizuoti.

esame įrengę keleta sistemų tvenkinių apsaugai, bet aišku viskas priklauso nuo to, kiek ruošiates i tai investuoti, nes jei tikrai patikima sistema, tai pinigelių pareikalaus
O sakykite, kiek apytiksliai galėtų kainuotų apsaugot kelis ha? Reikia, kad LAN išsiųstų SMS, vos tik kas nekviestas paklius į teritoriją.

Jogaila
01-07-2012, 22:11
Ar didelės problemos, ar mažos, jos vis tiek "kraują gadina". Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad turėsiu prie nedidelės 10x15 m kūdros įrenginėt tokius įrengimus. Kad "gudručiai" vidury baltos dienos nesitaikytų iš už tvoros (kur jie lyg ir žvejoja kaimyno kūdroj, kurios jis lyg ir neprižiūri, vadinasi ten galima) užmest meškerės.

3068 3069

Teko ir gluosnį apgenėt, kad tiek aš, tiek šunes geriau užmatytų norinčius spalvotos žuvies.

O sakykite, kiek apytiksliai galėtų kainuotų apsaugot kelis ha?
Man taip pat smalsu: kiek kainuotų paprasta lauko bevielė kamera (įskaitant įrengimą) 30 m perimetro apsaugai, su galimybe matyt kas ten vyksta internetu realiuoju laiku. Ieškojau internete, tai kažkokie keisti modeliai pasitaikė, kurių temperatūrinis veikimo diapazonas nuo 0 iki 50 laipsnių. Vadinasi, lengvas šaltukas ir vaizdelio nebėra?..

dainius8605
01-07-2012, 23:42
Kainų diapazonas yra labai platus. Pirmiausia bevieles kameras galima iškarto pamiršti, nes tai bus pinigai išmesti tiesiai į bala, nes lauko teritorijose normalų vaizdą galima matyti tik su laidinėmis kameromis. Jei yra galimybe iš kur nors nelb. toli atsivesti elektra, tuomet jau galima kazka galvoti. Duomenis apie patekima i teritorija galima siusti sms zinutemis prie perimetrines sistemos prijungus GSM siustuvą. O dėl kainų, čia reikia labai individuoliai kalbeti, nes reikia žinoti kiek kamerų rekia, kokie atstumai, kiek laiko įrašas turi būti saugomas ir t.t. Šeip normali stacionari lauko kamera su naktiniu matymu iki 30-35m. kainuoja apie 600Lt. Vaizdo įrašymo įrenginys 4 kanalų apie 700-800Lt. kietasis diskas apie 300-400Lt. ir po to jau eina visos kitos instaliacinės, tvirtinimo medžiagos, maitinimo blokai, kabeliai ir t.t. Perimetrinė apsauga taip pat yra nepigi, nes jai įrengti, reikalinga gana nepigi įranga.

zaliasiszmogus
02-07-2012, 00:08
Bet, manau, didžiausia problema ne tik užfiksuot, pagaut, be ką daryti pagavus, kad grįžt nenorėtų ir kitiems norintiems noras praeitų. Čia problema.

Aš laikausi tokios politikos, svarbiausia ne pagaut, o neduot dirbt. Tiesiog neprileis prie telkinio, arba vos pastatytus tinklus tuojau pat ištraukti, žodžiu, kad vagys liktų be laimikio ir savo įrankių, žmonės kurie iš to pelnosi irgi skaičiuoja, kai matys, kad išleidžia (kurui, tinklams) daugiau negu uždirba - nustos eiti. Gal aš ir optimistas, bet kitų variantų nelabai yra.

vodolazas
11-06-2013, 19:16
šiandien su visa šeima smarkiai darbavomės kaime ir iš kaimynų išgirdau naujieną po kurios net kojos nutirpo. žodžiu vienas tipelis, kuris man niekas nepatiko prekiauja per kaimynus karpiais ir spėkit iš kur tie karpiai. brolis sako reik snuki išmalt, bet kiek aš tą tipą pažistu, tai prieš tai reikia dar turtą apdraust. beto reikia įrodymų, nes gal dar ir kaimynai tiesiog stumia ir nori mane paerzinti. žodžiu yra tokia mintis įrengti stebėjimo kamera, tam panaudojant web kamera ir kompa. bet soko jog reikia dar ir kokios tai programėlės. taigi sakau gal kas gali patarti kas ir kaip reikia čia daryti?

Nilas
11-06-2013, 19:30
šiandien su visa šeima smarkiai darbavomės kaime ir iš kaimynų išgirdau naujieną po kurios net kojos nutirpo. žodžiu vienas tipelis, kuris man niekas nepatiko prekiauja per kaimynus karpiais ir spėkit iš kur tie karpiai. brolis sako reik snuki išmalt, bet kiek aš tą tipą pažistu, tai prieš tai reikia dar turtą apdraust. beto reikia įrodymų, nes gal dar ir kaimynai tiesiog stumia ir nori mane paerzinti. žodžiu yra tokia mintis įrengti stebėjimo kamera, tam panaudojant web kamera ir kompa. bet soko jog reikia dar ir kokios tai programėlės. taigi sakau gal kas gali patarti kas ir kaip reikia čia daryti?

Pasidomėk IP kameromis, labai neblogas sprendimas. Prūdą paženklink ženklu, kad teritorija stebima. Ir jei kokį nufilmuosi, iškart policijon, tegul sodina už vagystę. Arba, tiksliai susižinojęs, spręsk savais būdais :) Turtą apdrausti neprošal, nes esu panašų atvejį turėjęs, žinau, kad tie murziai būna kerštingi.

vodolazas
11-06-2013, 20:17
kiek aš žinau galima ir su paprasta web kamera daryti įrašą. va tik nežinau kur kokią programikę nupirpinti ar open code gauti. nes turiu puikią viečikę tam reikalui įrengti.

Laura&Simonas
14-06-2013, 13:07
Susitarkit dėl sąvokų:
Web kamera - kamera skirta jungti prie kompiuterio (dažniausiai USB jungtim), bendravimui internetu, kokybė dažniausiai labai prasta arba prasta.
IP kamera - kamera galinti be kompiuterio siųsti video srautą tinklu (internetu). Šios paprastai būna su programom ir turi opciją įrašinėti tik tuomet, kai būna kažkoks judesys. Problema, kad gamtoj judesys praktiškai pastovus. Būtinas duomenų tinklas.

Dėl vaizdo įrašymo siūlyčiau ieškot programinės įrangos prie kameros. Pačiam niekad nereikėjo, tai rekomenduot nieko negaliu, bet angliškai jis vadinasi video capture software. Google'as nemokamų kažkokių siūlo.

Jei yra duomenų tinklas ir yra noras stebėt gyvai, tai paprasčiausias būdas - skype. Prie ežero esančiam kompe įjungt auto atsiliepinėjimą, iš kur nori pasiskambini į "tvenkinio" skype ir matai vaizdelį per kamerą.

vodolazas
14-06-2013, 13:32
chm! apie skype nepagalvojau. na bet kamerą (web) pastačiau. bėda viena. dienos metu saulė stoja tiesiai prieš kamerą ir del to matosi tik baltas ekranas. bet rytas ir vakaras viskas ok. na reiks tikėtis, kad kad tas kas tai daro neina jau visai dienos viduryje. o dar geriau, kad suveiktu tas triukas jog kaimynai matė kaip tas kameras (tiksliau tik vieną) stačiau ir išvis nebedrįs svolačiai ten lysti.