PDA

Žiūrėti pilną versiją : Gedo 12 ir 25 arų tvenkinių įžuvinimas

Gedas
09-02-2011, 19:07
Sveiki,
Labai sudominote mane su šamais. Turiu išsikasęs 2 tvenkinukus. Vienas - 12 arų, tai jame priveisiau įvairios žuvies: karpių, kuojų, lynų, lydžių. Įleidau dvimečių karpių. Tai jau po 3 metų yra užaugusiu nuo 700g -1.5 kg. Labai nevienodai auga. Ir lydžiai savo padarė šiemet. Jau ir 3 kg vieną pagavau. Sužeistų karpių nemažai pagaunu. Lynų prileidau nemažai, bet nei vieno nepagaunu. Vėžių prileidau, ir nebesimato. Matosi tik karpiai :) Vanduo baisiai drumstas, net nemalonu maudytis. :)
Kitą tvenkinuką išsikasiau prieš metus apie 25 arų 3-4m gylio. Priverčiau dugne akmenų žuvims slėptis. Spėjo jau kuojos kelios, įleistos pernai, išneršti. Vandens jau prisipildė, tai pavasarį norėčiau įžuvinti. Tik nežinau ką leisti. Norėtųsi ir starkių, ir šamų. Tik, kad jiems maisto bus mažoka... Karpių nenoriu leisti -norisi švaresnio vandens.
Tai vat, gal kas duos patarimą kaip pasielgti... Įdomu gal būtų dar ir ungurių įsileisti.
Dėkui iš anksto.

Marius S
09-02-2011, 20:10
Jeigu tai neseniai iškastas tvenkinys, tai bus problemų su maistu. Nebent papildomai šerti. Kas šioks toks diskomfortas ir vandens teršimas. Jei domina švarus vanduo, iš pradžių geriau leisk karpines žuvis. Tokias kaip lynai, jie dugno žuvys, tačiau auga lėtokai ir kimba labai atsargiai, jei maisto užtenka. Dar pamėginčiau, tavo vietoj, šapaliukų įsigyti. Jų gali pasigauti nesunkiai arba kartais žūklės parduotuvėse rudenį būna, kaip masalas. Pas mane ir auga, tai įdomi žuvis. O kai pradės veistis lynai ir kita balta žuvis, kaip kuojos ar karosai kokie tai, tuomet tik mastyk apie plėšrūnus, nes kitaip, tai lėtai vystysis fauna tam tvenkinyje. Mitybine bazė bus labai jau skurdi, o atsiradus daugiau augalų, bus daugiau slėptuvių mailiui. Kai pamatysi, kad mailiaus jau gausoka, imkis plėšrūnų. Dėl unguriukų, aš ir įsileidau. Gaudo ir vabzdžius, ir sliekus. ir mažas žuvytes. Tik kad lėtokai auga. Tad minusas, jei planuoji leisti šamus, nes tikrai taps jų užkandžiu :D Lydekų ir ešerių, nepatarčiau leisti, nes jie užvaldo tvenkinius. Geriau starkių. Skani žuvis. Tik pastebėjimas, kad deguonies poreikis pas juos šioks toks reiklesnis. Mėginau aš ir vėgėlių mailiaus įsileisti, bet niekur neberadau rudenį. Gal šį pavasarį pavyks. Ir įdomi žuvis tvenkinyje, ir neblogai auganti. O dėl šamo, siūlyčiau dar tikrai luktelt keletą metelių, nes jie greitai auga, bet ir greitai viską ryja. Tai kol nebus rimtos motininės bandos baltos žuvies, jie gali išnaikinti tavo tvenkinyje viską.

Rolandas
09-02-2011, 22:51
Gedai, kaip suprantu, dėl 12 arų tvenkinio įžuvinimo, viskas kaip ir baigta?
O dėl 25 arų, prieš duodant patarimą, norėčiau klaust: kokiu tikslu yra iškastas šis tvenkinys? Maudytis/pirtis, grožėtis, ar žvejoti (plėšrūnai - sportinė žvejyba; bet ką, visada - "smagi" žvejyba...).
Ar yra galimybė kasmet pirktis įžuvinimo medžiagą? Ar planuot daugmaž subalansuotą sistemą, prie kurios tik kas keli metai su įžuvinimu teks susidurt?

Gedas
10-02-2011, 09:43
Šapaliukus leidžiu po truputį, kiek pats pagaunu upėje. Buvau įleidęs vėgėles kelias, bet radau vasarą 3 metrai nuo kranto negyvas, nesužalotas. Ir niekaip nesupratau, kaip jos ten atsirado. Gal kas nepatiko, norėjo iškeliauti, bet nesu girdėjęs, kad jos bando sprukti krantu... Kuojų esu jau nemažai prileidęs. Tai gal starkiams jau užtektų maisto. Pasigautų kokią kuoją ar kokį vabaliuką, gal tik nereikėjo ešeriukų leisti. Bet sakau gal starkiai juos ir aptramdytų, kad neišsiplėstų per daug. Tai net nežinau, gal lydeką kokią įleisti. Bet ji starkius suės. Nors girdėjau, kad starkiai ir kanibalai - savus ėda. Tai jei per daug įleisiu ir vienas kitą ės. Ir dar žiemą kažin ar jie labai jautrūs deguonies stygiui? Nors eketes darau, vandens nemažai, gal nedus...
Prūdas bus naudojamas mėgėjiškai žvejybai, maudymuisi... Bet starkiai ir mėgsta drumsti vandeni, be to gruntas molis. Ir kažkodėl karosai nelabai neršia. Į 12 arų prūdelį įleidau gal 20 motininių karosų po 700g. Po 4 metų mačiau paviršiuje besišildančius kelis karosiukus, kažkodėl neišneršia, gal vanduo neįšyla. Vasarą paviršiuj vanduo būna kaip arbata, o giliau gan šaltokas. Kai pakyla vėjas, sumaišo vandenį ir atšala. Gal dėl to neišsivysto mailius? Gaila prūduose nepadariau visiškai negilių vietų, skirtų nerštui. Tai va, neršia tik kuojos...

Marius S
10-02-2011, 12:08
Na, kad vėgėlės sugalvotų pėstute išeiti, tai tikrai taip negalėjo būti :) Gal kažkas sužvejojo ir neatpažinęs išmetė. Arba dar tikėtinesnis variantas, jog neatlaikė karščių. O kažkas pamatęs, kad smirsta vandeny, išmetė y krantą. Bet jei sakai, kad vanduo šaltas, tai gal ir ne dėl karščių.
Karosams augalų mažoka neršti. Arba nespėjusius išsiristi, ikrus suėda šapaliukai, o ypač ešeriai ir kuojos. O kas išsirita ir dar ešeriai praretina, jei maisto jiems stinga. Starkiai jautrūs deguonies kiekiui vandenyje. Ir beje eketes ne ką ir padeda. Patarčiau nusipirkti vandens siurbliuką, kad pūstų vandenį iš dugno ant ledo. Tada visą žiemą ramiai miegot galėsi - oro visoms žuvytėms pakaks.
Kad starkiai drumsčia vandenį, tai tikrai netiesa. Nebent tai, kad jie medžioja neblogai drumstame vandenyje. Taip, jie kanibalai, bet kaip ir visos žuvys, aišku, tarp plėšriųjų, tai labiau pasireiškia. Bet nemanau, kad suės vieni kitus.

Fiskius
12-02-2011, 09:45
Aš manau, kad tavo vėgėles galėjo sužvejoti koks nors vandens paukštis, tik kažkodėl pametė. Gal kas sutrukdė pietaut? :)
Kokių karosų prileidai? Sidabrinių ar paprastų, auksiniais vadinamų?

Gedas
20-02-2011, 17:27
Karosai sidabriniai ;) Iš karpyno parsivežiau...

Fiskius
20-02-2011, 17:42
Karosai sidabriniai ;) Iš karpyno parsivežiau...

J. Virbicko knygoje "Lietuvos Žuvys" rašoma va kas:
"Kartais sidabrinių karosų populiacijos būna vien iš patelių. Šiuo atveju jie veisiasi amejotiškai. Jų ikreliai inaktyvuojami (bet neapvaisinami) kitų rūšių žuvų - auksinio karoso, karpio, lyno, raudės - sperma. Taip veisiasi karosai su tripoloidiniu chromosomų rinkiniu (3n=156). Kitų rūšių žuvų spermos inaktyvuoti ikreliai vystosi, išlaikydami neredukuotą chromosomų skaičių, iš kurių išsirita vien patelės. Toks veisimosi būdas vadinamas ginogeneze."

Gal kartais toks variantas :)

Pikulis
23-02-2011, 14:36
Karosams nert reikia povandeninių augalų, kad ikrai neūtų ir mailius turėtų kur pasislėpti... Kuojos tai neria ir ant ulietos pievos, jos nebaikčios. iaip kuoja ir karosas yra du pagrindiniai konkurentai... Kuojos prisitaiko gilesniame tvenkinyje, karosai seklesniame.
Karosai i karpyno tikrai gali būti hibridai, nes tokie greičiau auga, būtent to augintojai ir siekia...
I savo patirties tikrai inau, kad patinų būna maiau, bet čia nuo telkinio priklauso, inau vietų kur ir patinų yra.
Buvo toks atvejas, kai viename prūde aptikau stambių karosų nuo 0,5 iki 2kg. i akies. Kiek spėju jų ten nebuvo daug, nes visi riebūs ildydavosi pries saulutę ir į masalą neiūrėdavo. Per porą metų ten mailiaus nepastebėjau, todėl i kito telkinio atneiau 25 auksinius karosus. Aiku tarp jų pasitaikė ir patinų. Per pora metų ten tiek prisiveisė tų vadinamų hibridinių patelių, kad net tirta. Augimas sulėtėjo, vanduo tapo drumzlinas, ten trūko plėrunų. Deja lydekų nebespėjau ileist, nes tą balą uvertė su emėm :(.
Dėl amų siūlau gerai pagalvot, nes jie ryja viską, kas kruta ir telpa į jų burną.

Nilas
23-02-2011, 14:51
..nes jie ryja viską, kas kruta ir telpa į jų burną.
Aš asmeniškai dėl šios savybės šamus ir myliu :))
Šamas mūsų vandenų karalius, panašiai kaip stumbras yra girios karalius.

Gedas
07-04-2011, 16:19
Va mano prūdeliai, jei kam įdomu. Tik vakar ledai nuėjo. Ruošiuosi žuvint. Neapsisprendžiu kokias žuvis leisti. Padėkit :D

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04406-vi515.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04406-vi515.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04408-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04408-vi.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04427-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04427-vi.jpg)

Gedas
07-04-2011, 16:30
Va kaip atrodė kasant. Akmenų priverčiau, kad būtų žuvims kur slėptis...

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC03258-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC03258-vi.jpg)

Nilas
07-04-2011, 16:32
O brač.., aš irgi tokių vandenų noriu...:) Primena gynybinius tvenkinius, kur aplink pilis kasdavo, kad apsiginti nuo kryžiuočių.
O kokias žuvis pats mėgsti?

Gedas
07-04-2011, 17:55
Sakiau reiks apsikast tvenkiniais aplink sodyba, puse jau apkasta, nebedaug beliko. Šiaip visas žuvis veisti patinka, o jos beveik nevalgau, nebent tokias, kuriose mažai kaulų. Mėgstu lyną, starkį. Lynukų prisileidęs, bet pagaut nebeteko. Reiks bandyt gal žuvint starkiais, bet įdomu, ar jiems patiks prūdas? Na, neprileidęs nesužinosiu. Dar noriu šamų, bet bijau, kad jie viską kas juda išnaikins. Bet, matyt, reiks visko prileist ir tegul jos kovoja dėl būvio . . .

Nilas
07-04-2011, 23:31
Sakiau reiks apsikast tvenkiniais aplink sodyba, puse jau apkasta, nebedaug beliko.
Man visada buvo įdomu, ar turint aplink sodybą daug vandens nepadaugėja uodų ir kitų kraujasiurbių vabalų kiekiai? O gal žuvys jų lervas suvalgo?
Starkio nesu nei pagavęs nei ragavęs, tai apie jį nieko nei blogo nei gero negaliu pasakyt. Jei mėgsti bekaules žuvis, tai aišku tada reikia žvalgytis į eršketus, šamus, ungurius, vėgėles (lėtai auga). Prieš pusmetį pirkau parduotuvėj šamą paragavimui, tai paliko gerą įspūdį, išimi nugarkaulį ir gali valgyti kaip dešrą, daugiau nei kaulelio, skonis taip pat labai geras, mėsa gan riebi. Aplamai man asmeniškai šamas yra ta žuvis, dėl kurios galėčiau paaukoti kitas žuvis. Visgi tai mūsų vandenų galiūnas, natūraliuose mūsų vandenyse nerasi nieko kas augtu greičiau už šamą. Žvelgiant į 50kg šamą, jį net sunku žuvimi pavadinti, tai greičiau kažkoks vandens gyvulys, pranokstantis žuvies sampratą:).

Dar noriu šamų, bet bijau, kad jie viską kas juda išnaikins.
Kažkur skaičiau tokį pasakojimą iš patirties apie šamų auginimą: "Iš pradžių dingo visos žuvys, po to jau ir varlių nebeliko, dar po kurio laiko išskrido antys, nes kažkur dingo ančiukai,... ...ką gi, teko gaudyt riebų šamą". Nežinau, gal tau reikėtų vieną tvenkinį skirti taikioms žuvims, o kitą plėšrioms, ten galima suleidinėti visas šiukšlines žuvis, o šamus dar papildomai pašerti?
Lynai (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?258-Lynas-Tinca-tinca) irgi nuostabi žuvis, tik juos reikėtų geriau auginti atskirame telkinyje nemaišant su konkuruojančiom rūšim, nes dėl savo lėtapėdiškumo jie pralaimi konkurenciją dėl maisto prieš karpius ir karosus, todėl auga lėtai.
Pagalvok dar apie eršketus (besteris, sibirinis) taip pat labai solidi žuvis, bekaulė.

Rolandas
07-04-2011, 23:50
Starkio nesu nei pagavęs nei ragavęs
Rimtai? Nilai, būtinai paragauk, šviežio, kepto, patušinto su svogūnais ir pamidorų padažu ir bulvytėmis virtomis - nuostabi žuvis. Manau, stos į pirmą vietą, gal. :)

zizitopas
07-04-2011, 23:52
Pas mane kūdros dugnas taip pat vien molis, tai kiek skaičiau eršketams nelabai tinkamas, tačiau starkiai, unguriai, šamai būtų geras pasirinkimas. O dėl pačio vandens skaidrumo tai gailiuosi, kad prisileidau kažkada karosų, jie labai vandenį miešia su moliu, maudytis nelabai malonu tokiame vandenyje, matomumas nulinis.., tai siūlyčiau plėšrūnių prisileisti į tą tvenkini kur norėsi po pirtelės vasaromis atsivėsinti.

Nilas
08-04-2011, 00:30
būtinai paragauk, šviežio, kepto, patušinto su svogūnais ir pamidorų padažu ir bulvytėmis virtomis
Su tokiu garnyru ir pūgžlys ungurio skonį įgautų:))) Juokauju. Reikės pabandyti, žinoma. Bet kažkodėl įsivaizduoju, kad starkio skonis turėtų būti panašus į ešerio. Ar aš klystu?

Manau, stos į pirmą vietą, gal. :)
Skonis dar ne viskas. Šamas man labai gražus vizualiai, katiniukas toks ir šiaip tokia neordinari charakteringa bei mįslinga žuvis:)

Gedas
08-04-2011, 07:28
Mano planuose vasarą išsistumdyti dar vieną prūdelį, tokį negilų, ar net kelis mažesnius. Juose pavasarį perkelti iš didesnių prūdų motininius karpius ar šamus (aišku, jei turėsiu) ar net karosus, kad jie išnerštų. O rudeniop vėl išgaudžius perkelti atgal. Sakau, tada turėčiau mažų žuvyčių pašarui tokiems šamams. O jei netyčia išnerštu šamai, ar karpiai, lynai, tai turėčiau gero mailiaus kitiems prūdams žuvint. Nes mano tuose prūduose net karosai neišneršia, tik kuojos veisiasi žiauriai. Nors ir nėra jokių šaltinių, bet vasarą tik paviršiui būna vanduo kaip arbata ir tai iki pirmo stipresnio vėjo. Ką manot?

O dar klausimas, jei prileisčiau šamų, tarkim 50 vnt ir jiems pakaktų maisto, tai jie vienas kito nerytų? Ar jiems tas negalioja, kaip ir lydekoms, kas didesnis tas ir ryja bet ką kas kruta ir nesvarbu ar savas, ar ne? :)

Fiskius
08-04-2011, 09:21
Su tokiu garnyru ir pūgžlys ungurio skonį įgautų:))) Juokauju. Reikės pabandyti, žinoma. Bet kažkodėl įsivaizduoju, kad starkio skonis turėtų būti panašus į ešerio. Ar aš klystu?

Bent man tai starkio skonis kažkas tarp ešerio ir lydekos :)

Rolandas
08-04-2011, 09:42
Matau, Gedai, rimtai susirgęs žuvininkystės reikalais. Gerai, mūsų gretos auga. :)
Jei kasi trečią tvenkinį nerštams, bus tų nerštų ir karpių, ir šamų, bet matau dvi silpnas vietas:

ar bus galima pilnai nuleisti vandenį tvenkinyje, pilnai išgaudyti žuvis, pradžiovinti, įdirbti dugną?
jei tai nedidelis tvenkiniukas, neužteks natūralaus maisto išauginti kažką daugiau, didesnių mailiukų iš viso to kas liks per nerštą.

Jei jau turi planų kurti pilnasisteminį savo žuvininkystės mikroūkelį, tai tada reiktų dviejų tvenkiniukų:
1. tik nerštui 1 - 2 arų, kad vandenį galėtum sukelt iki metro, pilnai išleidžiamą, kad galėtum įsėt rugius ar suformuot velėną, švelnią žolinę augmeniją - substratą karpiams išneršt ikrus.
2. negilų mailiaus/šiųmetukų paauginimo tvenkinuką. Į jį jau atsikeltum atsirinkęs reikiamą kiekį lervučių/jaunikliukų ir pasiaugintum.

Tiesa, jei didžiuosiuose tvenkiniuose būtų plėšrūnų, mailiuką gal reiktų pasiauginti du metus paauginimo tvenkinyje. Tada reiktų leisti tokiu tankumu, kad būtų ne per didelis dvivasariams. O tvenkinio gylis ir vandens pratekėjimas/aeracija duotų pakankamai deguonies žiemojančioms žuvims.

Dar yra variantas: pirktis lervutes ir jas toliau pasiauginti. Bet jaučiu, kad pats nori išbandyti naršinimus?

Gedas
08-04-2011, 11:09
Taip, norėtųsi pačiam viską išbandyti, tik pas mane situacija tokia.
Su vandenio nuleidimu bėda, bet netoli yra griovys. Gal kas ir gautųsi. Reiktų tik iki griovio kanalą padaryti ar vamzdį nuvesti.
Su vandens padavimu ir bėda. Jo būna tik pavasarį ir rudenį, na ir žiemą teka, kai sniego daugiau būna ir neperšala žemė iki drenažo.
Visą savo gyvenimą svaigstu apie žuvis, jų auginimą. Taip kad norisi išbandyti viską :)
Tik viskam reikia investicijų :)
Užpernai netgi nusipirkau ekskavatorių, kad pats išmokčiau kast. Tai vat ir išsikasiau tą 25 arų ir draugams dviem iškasiau 2 po 10 arų, bet ekskavatorių teko parduoti, pinigu užsireikė :) Tai liko buldozeris, sakau, reikia ant savo žemes dar nedidelių 1-2 arų tvenkinukų negilių pasidaryti mailiui auginti :) Tik jei manęs žalieji neužlauš :) Nors galima be leidimų dabar iki 10 arų tvenkinukus kast. Jų kiekis gal nenurodytas, kiek jų gali turėt :)

Rolandas
08-04-2011, 11:30
Užvaldė tavo darbai/planai ir mane :)
Manau, galėtum bandyt įsiprašyt pas rimtus žuvininkus į ūkį neršto metu (natūralus nerštas, dirbtinė inkubacija). Susipažintum su procesais, virtuve - lengviau, tiksliau susiplanuotum savo gamybą.
O jei nėra pakankamai vandens, tai daryti išleidimą gal ir nereikia. Gali supjaustyt/pažeist sluoksnius/horizontus ir po griovio statybos, vamzdžio paklojimo ir dėl infiltracijos jau negalėsi pasiekt buvusio vandens lygio tvenkinukyje.
Dar turiu idea fix dėl nerštuko ar kelių, skirtingoms žuvų rūšims: prie kurio nors tvenkinio, ant kranto, truputį pragilinti lomą (kad dugnas būtų truputį aukščiau esamo tvenkinio vandens lygio, kad galėtum į jį išleist vandenį) ir supylimuoti, kad gylis būtų geras metras. Dydžius, na kokius 20x5m. Įkloti rimtą plėvelę, vandenį užpumpuoti kada reikia. Įsigyti specialių "šepečių" - dirbtinis substratas žuvims išneršt ikrus. Organizuoti aeraciją. Jei reikia temperatūros aukštesnės, tokį "tvenkinį/pusiau URS" lengvai galima pakišt po plėvele, į šiltnamį. Nebaisūs bus atšalimai. ;) Karaliausi sau savo nerštuke. Išveisi šamus, KOI, orfas, auksinius lynus... parduosi rudenį mailiuko - atsipirks ir plėvelė, šepečiai, siurblys galingesnis. ;)
Paskui dar pastatuką-inkubatorių, kokia 6x4m sumest ir visos galimybės eksperimentuot ir su inkubacija, ir su sezonine mini URS ar su ankstyvu eršketukų pasiauginimu iki gero dydžio, kad jau žuvinti lauke. Daug daugiau galimybių atsiras.
Paskui aukščiau dar dafnijų veisyklą, kaip rekomenduodavo pats Girdvainis - kiečiausias Europoje tvenkinių inžinierius, žuvininkas savo laiku. ;)

Galim vystyt projektą ir šia eiga ;)

Gedas
08-04-2011, 13:32
Labai gera tavo mintis Rolandai. Reiks šią vasarą pamėginti kažką tokio suburti. Įdomu būtų nulėkti į kokį ūkį apžiūrėti, kaip ten viskas vyksta iš arti. Dar gal gali man truputuką paaiškinti apie specialius šepečius, kam jie skirti? O gal geriau būtų išstumti kelius baseiniukus po 1-2 arus. Nusipirksiu vandens siurblį kokį rimtą ir kai reiks - išsiurbsiu. Padaryt tuose baseiniukuose vienam gale duobutę didesnę, kad išsiurbt būtų patogu. Ir tuos tvenkinukus kaip minėjai užsodint kviečiais ar dar kažkuom, vasara pripildyt ir suleist motininiu žuvu neršimui, po neršto jas išgaudyt, kad savu mažyliu nesuėstų. Tik kur tas motinines paskui padeti iki kitu metu, kad galima butu vel jas suleisti, reikia labai daug tvenkinukų, nu čia šiuo klausimu sunkiau paliko :) Bet gal reikia judėt ta linkme ir žiūrėti kas gausis :)
Ir dar, kažin kokie baseiniukai būtų geriau? Gal pailgi, kad geriau būtų gaudant mailių, kad ir su plačia užuolaida nenuleidžiant vandens :)
Mes taip kažkada vaikystėje taip žuvindavom prūdus svetimus įdomumo dėlei, kurie būdavo tušti po šaltų žiemų (soduose). Tai iš upės prigaudydavom įvairiausios žuvies :) Gružliai (kilbukai) ir tie gerai gyvendavo prūdeliuose :)

Nilas
08-04-2011, 14:34
Nes mano tuose prūduose net karosai neišneršia, tik kuojos veisiasi žiauriai.
Kuojos dėl kažkokių priežasčių nukonkuruoja karosus dėl maisto, perskaičiau vienoj knygoj tokį teiginį. O be to, esu tai pastebėjęs ir praktikoje. Mano kaime 15 ha tenkinyje niekaip neįsitvirtina karosai, kuojų nors šakėmis kabink, karoso anei vieno, nors šalimais pilna prūdelių su karosais.

O dar klausimas, jei prileisčiau šamų, tarkim 50 vnt ir jiems pakaktų maisto, tai jie vienas kito nerytų? Ar jiems tas negalioja, kaip ir lydekoms, kas didesnis tas ir ryja bet ką kas kruta ir nesvarbu ar savas, ar ne? :)
Turbūt pavojaus yra, tačiau nedidelis, nebent kito maisto neliktų. Mano supratimu čia svarbus veiksnys yra tai, kad šamas yra labiau naktinė žuvis, kuri sutemusi suaktyvėja, kai tuo tarpu jų maistas (karosai, kuojos, saulažuvės ir t.t.) naktį būna pasyvesni. Todėl šamui turėtų būti lengviau medžioti kitos rūšies žuvis. Be to, va katik perskaičiau knygoj, kad šamo ryjamos žuvelės aukštis turėtų būti ne daugiau, kaip 0,4 jo burnos pločio, kitaip jis užsprings ir galą gaus. Todėl panašaus dydžio į save žuvį jis gali pulti tik iš bado. Kitas reikalas kai dėl neršto kovoja penkiakilograminiai šamai, jie gali vienas kitą apkandžioti, sužeisti, dėl ko kai kurie patinai gali žūti.

Jei išnaršinsi šamus ir paauginsi iki metinukų (http://www.akvariumas.lt/entry.php?23-Pavasaris-jau-at%C4%97jo...-%C4%AF%C5%BEuvinam.) , atvažiuosiu apsipirkti.
Įdomus klausimas yra tas, kokio dydžio tau dabar reikėtų pirkti šamus veisimui, ar didesnį kiekį metinukų, laukiant, kada jie užaugs. Ar mažesnį kiekį (pvz.) trimečių, tada neršto galima laukti už poros metų. Aaaarba.. pirkti mailiukus ir augintis - irgi geras variantas, ypač jei jiems būtų paskirtas atskiras prūdukas.

Gedas
08-04-2011, 14:53
Kažin kuom mažiukus šamukus reikts šerti, gal kuojyčių mailiumi? Ar vos ne dzikais? Ar uodo trūklio lervomis ?
Pradžiai, manau, kol nesuformavau atskirų mažų prūdukų, gal pradžiai įsileisiu didesnių į tą 25 a prūdą, nes kol padarysiu tuos prūdukus ir kol jie apžels žole, kol aplinką sutvarkysiu, manau, praeis meteliai. Juos daryti, manau, reiks vasarą, nes toje vietoje dabar labai šlapia. Kol nepradžius, tol su buldozeriu nieko nenuveiksiu :)

Ir dar klausimėlis: kažin kaip su ligomis būna, jei pas save padarysiu pratekantį, (pavasarį ir rudenį) pro visus tvenkinukus griovį ar vamzdžius klosiu (dar nežinau kaip pasielgti ). Tarkim, jei viename iš prūdelių įsimestų kokia nors liga žuvų, tai ir kituose prūduose apsikrėstų? Ar turi žuvis su žuvim liestis, kad jos apsikrėstų? Kaip ten būna? Kaip žuvininkystes ūkiuose būna? Vandens padavimas vienas į visus prūdus, bet ne per kiekvieną prateka kol išteka į griovį?

P.S. jei labai įgrisau, atsiprašau :) Nes aš pilnas durnų klausimų :)

Nilas
08-04-2011, 15:17
Kažin kuom mažiukus šamukus reiktu šerti, gal kuojyčiu muiliumi ?
Mailius pradžioj minta mikroorganizmais, kaip ir karpiukai, o vėliau pradeda palaipsniui "plėšrėti". Todėl tiks bet koks mailius jiems maitinti. Yra ir dirbtinių pašarų tam.

Rolandas
08-04-2011, 22:26
kuom mažiukus šamukus reikts šerti, gal kuojyčių mailiumi?
Gerai subalansuotais, pilnavertiškais, dirbtiniais pašarais. Tavo atveju visam sezonui iki 100kg turėtų užtekt gal.
Tiesa, šamukų ikrai, lervutės ir mailiukas bijo šviesos. Tas svarbu veisiant. ;)

jei viename iš prūdelių įsimestų kokia nors liga žuvų, tai ir kituose prūduose apsikrėstų? Ar turi žuvis su žuvim liestis, kad jos apsikrėstų? Kaip ten būna? Kaip žuvininkystes ūkiuose būna?
Būna labai įvairiai, ligos labai įvairios.
Pora svarbių patarimų:

apsisaugoti lengviau, nei išnaikinti ligą/ligas iš ūkio.
kuo mažiau/rečiau įsivežti žuvų iš kitur (įsivežant jaunesnėse stadijose, pvz. ikrus - mažesnė ligų rizika).
įsivežant žuvis, nepatingėti atlikti ligų profilaktiką.
laikyti ne per didelį gyvūnų tankį
laikytis biotechnologijos normų
stengtis išvengt stresų, naudoti tik gerus pašarus, papildus stiprinančius imunitetą

Vandens padavimas vienas į visus prūdus, bet ne per kiekvieną prateka kol išteka į griovį?
Būna labai įvairiai. Ir iš aukčiau tekančio "padavimo" kanalo vanduo paduodamas į kiekvieną tvenkinį atskirai, o numetamas į "išmetimo" kanalą atskirai. Būna kai vanduo prateka iš vieno tvenkinio į kitą nuosekliai - kaskadinė tvenkinių sistema. O gali būti ir mišri: į vienus tvenkinius vanduo paduodamas atskirai, į kitą dalį - kaskada.
Dauguma ligų "pereina" per pylimus, paukščius, įrankius ir kt. Aišku, skirtingos ligos skirtingai veikia amžines grupes, rūšis, net skirtinguose tvenkiniuose skirtingu tankiu laikomas žuvis (gal skirtingas imunitetas, skirtingos sąlygos). Tame pačiame ūkyje labai sunku apsisaugoti jei jau įsimetė liga.

Rolandas
09-04-2011, 10:22
Tik kur tas motinines paskui padeti iki kitu metu, kad galima butu vel jas suleisti, reikia labai daug tvenkinukų, nu čia šiuo klausimu sunkiau paliko :)
Laukiau šito klausimo. :)
Mes gi kalbam apie pilnasisteminį ūkelį, kur reikia tvenkinio reproduktoriams ir žiemojimui.
Arba vieno to paties, bet kad deguonies užtektų žiemą, o vasarą pakankamas priedas natūralaus pašaro. Dirbtiniais peršerti negalima.

Neįsivaizduoju, kaip nepanaudojus gudrybių, reiktų pavasarį, prieš pat nerštą, be streso išsigaudyti, pasitikrinti motinas. Dar leisti pabūti, jei nepasiruošusios, o jau kai kurias įsikelti nerštui. Jei nenerštų atgal savaitėlei, paskui vėl į nerštuką. Sunku būtų. Būtinai turi praktiškai susipažint su virtuve. Ir manau apsispręsi kasti dar vieną (arba 2, arba pertvarą, kad atskirti patinus nuo patelių) tvenkiniuką reproduktorių perlaikymui, dabrandinimui arba gyvos žuvies prekybos sandėliui ateityje. ;)
Aišku, tau pilnai užtektų poros lizdų, bet visada reik turėt rezervą - remontas, remontinė banda tai vadinama.

Manau, jau turi galvot skambų, trumpą ūkio pavadinimą, kurti verslo planą. ;)

Klausei kuo įžuvinti. Jei sugalvosi karpių pirkti, vienareikšmiškai iš Šilavoto veislinius, su dokumentais. Tokius išsiauginęs (geriau pirkti jau iš remonto arba keletą dirbusių, patikrintų nors vieną sezoną reproduktorių), turėsi kilmės dokumentus, o tai jau pridėtinė vertė ir be kalbų - kokybė.
Šilavoto veislynas kai kuriais metais prekiauja ir lervutėmis, jei tavo tvenkiniai švieži, tušti - gali susipažint su lervučių auginimo technologija praktikoje (pelno prasme neišloši, bet praktinių žinių bagažą pasikrausi). Dabar dėkinga situacija, nes jei ižuvinsi didesnėmis ir neturėdamas galimybės išleisti vandens, jų jau iš ten neiškrapštysi ir jau negalėsi to (žuvinti lervutėmis) pabandyti.

off topic: susirinktų mūsų koks iki desėtko (karpininkystė), galima organizuoti ale seminarą tokiais klausimais kokiam ūkelyje draugiškame. Oi būt naudos pradedantiems entuziastams.

Gedas
09-04-2011, 15:29
Šiandien jau apsižiūrėjau valdas, kur ką stumsiu, kur formuosiu balas. Palaukti kol pradžius, nes dabar tai šakiec, labai šlapia, vandens iki keliu. :) Tik nežinau su tuo verslo planu, gal be plano daryti ir be jokių dokumentų ir t.t Pradžiai savo malonumui, o jei kas gausis, tada ir ta minti reiks apgalvoti. O šiaip šalia turiu ir molini tvartą nemažą, kažkada gyvuliai buvo. Galėčiau kokias 8 kubines bačkas ten pastatyti ir per žiemą ten ką nors laikyti, ar mailių auginti. Bet reiktų kažką su elektra sugalvoti šildymui vandens, kad pigiau būtų, malkom nepašildysiu, manau. :)
Bet tikrai labai būtų įdomu į kokį seminarą nuvykti, su bendraminčiais pasišnekėti, genialių minčių pasisemti...

Rolandas
09-04-2011, 18:26
jau apsižiūrėjau valdas, kur ką stumsiu, kur formuosiu balas.
Parodyk schemutę/piešinuką. Dar geriau kur kalniukai, įdubos, pietų-šiaurės kryptis, žodžiu, sklypo planą su izohipsėmis. :)
Galėsim pagalvot kur ir kokia kryptimi kaskadą tvenkinių formuot, kad užtektų vieno siurblio ir efektyviai vanduo ir energija būtų panaudojami ir ateičiai vietos plėstis, statyti liktų.

Dėl verslo plano, čia juokauju. Nereikia jokių oficialumų, bet pasiplanuoti, pasiskaičiuoti dėl savęs kur link judėsi, kad kažkas kažką atpirks - labai smagu. ;)

Marius S
09-04-2011, 20:02
Dėl menkaverčių žuvų veisimo Gedai, siūlyčiau atsisakyti šios minties kadangi, pas mano kaimyną kaip tik yra tokia bala keli m ant keliu m. Situacija tokia, jog ji kas 2 metai išdžiūva, žinoma, negaliu iškentėti, kai matau tokią kūdrą be žuvies, tai tik atsiranda vandens, vėl įleidžiu karosų. Tad viso derliaus dvivasarių karosų mailiaus būna kažkas apie 20 l kibiras grynos žuvies. Aišku, niekas ten jais nesirūpina, tačiau kad ir patrigubinus šį rodiklį, tačiau auginti menkavertes žuvis šamų šėrimui, manau, žymiai nuostolingiau, negu už tuos pačius sukištus lt nusipirkti keletą statinių gyvulinių atliekų iš skerdyklos šamams šerti. Tačiau pamėginti juos naršinti - mintis labai gera. :)

Nilas
09-04-2011, 21:58
tačiau auginti menkavertes žuvis šamų šėrimui manau žymiai nuostolingiau negu už tuos pačius sukištus lt nusipirkti keletą statinių gyvulinių atliekų iš skerdyklos šamams šerti.

Hmm.., kažkaip suabejojau šiuo teiginiu, mano nuomonė visgi būtų kitokia. Nelabai matau kurioj vietoj būtų tų išlaidų veisiant karosus. Galbūt kainuotų balos iškasimas specialiai jiems, bet ta bala niekur nedings, jei ką tai pravers kitais tikslais. O pagauti kelis karosus iš kitų prūdų ir jiems leisti natūraliai paneršti, tai jokių kaštų aš nematau. O štai mėsos atliekas pirkti tai kainuoja, nesvarbu kad nebrangiai, bet tas atliekas dar reikia kažkur į šaldytuvą sukišti, šaldyti. Šamas yra gimęs valgyti žuvį, tai kažin ar jam vietoj to pasiūlius kiaulienos jis apsidžiaugs? Juk kuom šersim tokia ir žuvies mėsa bus. Netikiu kad monotonija maisto racione gali kažką gero duoti. Galima dar visokių sliekų paauginti, varlių pagaudyti, sraigių parankioti ir būčiau šalininkas prioritetu laikyti natūralų maistą, neprošal dar specialiais kokybiškais kombinuotais palepinti. Galima juk veisti ne tik karosus, bet ir lynus, jie irgi visli žuvis, mėsa riebi, nugara žema, lengvai praryjamas, šamas valgytų juos apsilaižydamas, didesnius lynus pasiauginus galima į konservus sudėt.

Gedai, čia tau video (http://www.youtube.com/watch?v=2ZnxBh4eoP0&feature=related), pasigrožėjimui, kaip gaudomi nedideli šamukai ir kaip juos paaugina voniose, gal susigundysi. :)

Gedas
10-04-2011, 07:42
Gražus filmukas :)
Aš ir manau, kad natūralus pašaras yra natūralus. Primesi į prūdą mėsos, kaip ten maudytis reiks. :D
Planelį pabraižyti pabandysiu, greitu laiku įmesiu. :)

Gedas
10-04-2011, 09:56
http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/planas-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/planas-vi.jpg)

Piešiau ranka tai gavosi kaip gavosi :)
1. Esamas 12 arų prūdas apie 3 m. gylio.
2. Esamas 25 arų prūdas apie 3-4 m. gylio.
3. Molinis tvartas (jei kada išeitų padaryt uždarą sistemą)
4. Kalnai.
5. Griovys (beveik visada yra vandens, tik karštą labai vasarą būna vos vos)
6. Šlapia vieta (pavasarį, rudenį susikaupia daug vandens nuo laukų, susidaro net upeliukas)
7. Laisvos žemeė 2 ha.
8. Planuojamas prūdas 20x40 m su nuleidimu (išsiurbimu) gylis apie 2 m. Vandens vasarą būtų apie 1 m. Pavasarį, žiemą, rudenį apie 2 m. gylio.
9-10. Planuojamas prūdas 6x20 mailiui su nuleidimu ir pripildymu siurbliu.
11. Po žeme metro gylyje planuoju tiesti vamzdžius vandens lygiui palaikyti ir rudenį bei pavasarį tekėtų vanduo, prūduose įtaisyčiau vienuolius (kažkas tokio).

Tokios vat tokelės esamos ir planuojamos pas mane, kokiu minčių turite?

Rolandas
10-04-2011, 10:04
Šiaurė viršuje?
Koks maždaug mastelis? Na, 10m kiek cm ant piešinio (brūkšniuką įmesk į patį piešinį)?

Gedas
10-04-2011, 16:03
Viršuje gaunasi vakarai, šiaurė - dešinėje. O mastelis 1cm - 10m preliminariai, iš akies piešiau, atstumai piešti gal netikslūs.
Vakarų pusėje pylimas (geležinkelis) ir apaugęs krūmais. Palei jį pavasarį ir teka vanduo.

Rolandas
10-04-2011, 22:08
Planuočiau du tvenkiniukus, vienas šalia kito, Š-P kryptimi 4-5 X 10-15 m, gylio iki 1 - 1,20 m vandens, įtiesti hidroizoliacinę plėvelę, pakišti po polietilenu vis tik.
Stengčiausi minimalizuoti, kad mažiau, greičiau vandenį užpumpuoti, išleisti. Bet ne per mažą, kad galima būtų išnaršinti ir truputį paauginti pašeriant, praaeruojant papildomai.
Plotis toks, kad 6m polietileno plėvelė uždengtų.
Labai svarbu tinkamai padaryti dugną ir išleidimo duobę, kad lengvai galėtum išsigaudyti lervutes, jauniklius (parodysiu kaip).

Gedas
11-04-2011, 08:18
Planuočiau du tvenkiniukus, vienas šalia kito, Š-P kryptimi 4-5 X 10-15 m, gylio iki 1 - 1,20 m vandens, įtiesti hidroizoliacinę plėvelę, pakišti po polietilenu vis tik.

O be hidroizoliacines plėveles? Pastoviai papildant baseiniuką, ar atšalti vanduo gali per daug? O ne geriau be plėveles, bet gilesni, kiek per daug vandens nusiurbti, kad liktu metras vandens, ir dugną išdirbti, užsodinti žole ar kviečiais, kad samana būtų? O kaip būtų, jei bus apačioje plėvelė ir jokios žolytės? Ar išneršia žuvys ir be augmenijos? Nebus joms kur trintis?

Rolandas
11-04-2011, 08:30
Be plėvelės - pigiausias variantas, nors pumpuoti irgi kainuoja.
Kadangi pumpuosi vandenį, nesukelsi temperatūros taip kaip galėtum, negalėsi paankstinti neršto arba išsaugoti ikrų ar lervučių užėjus nepalankiems orams ilgesniam laikui (o tai dažna pavasarį).
Jei bus plėvelė ir mažas vandens keitimas, galimai reikės aeracijos ar net rimtesnio oksigenavimo ir neršto substrato - šepečių (http://www.koi-uk.co.uk/my_breeding/eggs3.JPG) ir čia (http://www.google.lt/search?q=KOI+breedin g+brush&hl=lt&client=firefox-a&hs=uUB&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=yZ-iTZG_M8eAOoa-yTQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAwQ_AUoAQ&biw=1680&bih=957) ir čia (http://www.koivalley.com/Spawning_Brushes.htm l) (truputis apie KOI ligas, vaistus).

Planuočiau tris kaskadas:
1. dafnijų tvenkinys
2. 2 neršto tvenkiniai - vandens rezervuarai - reproduktorių brandinimo tvenkiniai
3. inkubatorius

jei per šiuos metus pasistatytum lydekų inkubatorių, na, kokiems 2 mil. lervučių, o kitais metais paimtum po 10Lt/1000vnt. Paskaičiuok, ir tai nepilnas mėnuo darbo. ;)

Šiaip tai aš "sugadintas" URS ir akvariumininkystės, linkęs naudoti daugiau technologinių prietaisų, atsargiai :))

Gedas
11-04-2011, 08:51
Kažin ar taip greit spėsiu pasidaryti inkubatorių, nes toje vietoje dabar vandens iki kelių. O lervutes siūlai pirkti? Ir jas paauginus parduoti? Mintis ir nebloga... Nu bandysiu laukti kol pradžius ir kibsiu į darbus :)

Rolandas
11-04-2011, 08:57
Spėsi, ten ne per daugiausiai darbo. Tik truputis pinigėlio reik pradinei investicijai.
Lervutes siūlau išveisti ir parduoti. Čia tau verslo planas ;)
Paauginti? Nežinau, nors kaina būtų kelis kart brangesnė, bet sunku būtų parduoti Lietuvoje. Ta prasme, kaina tokia, bet nėra tokios paklausos, nes dar nėra tokio plataus supratimo įžuvinančiųjų ežerus šeimininkų galvose, tada nėra pasiūlos - užburtas ratas. Ir kanibalų paauginimo procesas gana sudėtingas, neturint patirties.

Gedas
12-04-2011, 09:24
O namų sąlygomis pasidaryti inkubatorių sudėtinga ar ne? Ar yra kur medžiagos pasiskaitymui, kokios žuvies ikrai, prie kokios temperatūros išsirita ir t.t?

Rolandas
12-04-2011, 09:42
Manau, kad nesudėtinga. Pasirenki ar bus prataki (priklausysi nuo gamtos kaprizų, mažiau techninės įrangos, didesnė ligų rizika), ar URS - truputį brangesnė (daugiau baseinų, siurblys (siurbliai), pašildymas, UV...)
Esmė, pasirinkt rūšį, susirasti technologiją, reproduktorius, paimti ikrus, inkubuoti tinkamuose induose (inkubatoriai), išlaikyti lervutes kol maitinasi endogeniškai (trynio maišas) ir pradeda plaukt (pakyla). Tuomet arba į paauginimą, arba į maišus su deguonimi ir pirkėjui.

Literatūros kalnai, bet reik konkretų klausimą, konkrečioje temoje. Tuomet galima konkrečiau ir kalbėt.

Gedas
12-04-2011, 19:37
Oi reikia kokio seminaro, oi reikia :) Organizuokit, atlėksiu... O dar įdomiau būtų užsukt į kokį ūkelį :)

Nilas
12-04-2011, 19:42
Jei dar neteko, tai paskaitinėk šį nemokamą leidinį (http://www.zuvivaisa.lt/get_file.php?file=Wj VHVTJXZXN4NmlZa3Ntc2 txeG8ycHFkbXFpVGsyck 9sdG1WeHBwaGxhRm0xc2 VSbWF6SXFKWGFsMkZrc1 piWm1xcWNZWldmbUpTWD AyUEVhSm5Ibm1mT3hzZG pxSmRnbU5ySG1KV2daOU JxbWN1bHlHRnJ5MlhQWT lGb21KTm1aSmFYbVdWan lhRnB4OGFZWTNLV3NXdV ptS2FXb1dySlk4JTJCVj BKaWl5S2lWajVXdWE0bk xYMlBUbUpaaW5XeWZhMi UyRkk=).
Gal ir dėl žuvies rūšies tai padės apsispręsti.
Daugiau leidinių čia. (http://www.zuvivaisa.lt/index.php?-93209286)

Oi reikia kokio seminaro, oi reikia :) Organizuokit, atleksiu... O dar idomiau butu užsuk i koki ukeli :)
Gal būtų galima kitą forumo susitikimą paorganizuoti kreipiant į akvakultūros temą? Gal dar kokių įdomių svečių pavyktų pasikviesti ar įsiprašyti kur nors į nedidelę ekskursiją?

Rolandas
12-04-2011, 23:32
Galima pabandyt. Siūlykit temas susitikimui arba seminarui, kurios domintų.
Svarbu kiek mūsų susirinktų, nes kviestis svečią, ir jei salėj trys žmonės... reiktų gal kokių 8 ar daugiau.
Bandykim organizuotis. ;)

Gedas
18-04-2011, 21:39
Kaip yra ištikrųjų, eršketai auga pas mus tvenkiniuose ar silpnai? Su vienu ūkiu šnekėjau, tai jie man kabina makaronus, sako, pirk eršketus, labai gerai, ėda kitu žuvų mailių ir t.t. Gerai auga ir panašiai... Starkiukų nieks sako neturės be rudens... O gal kas ką girdėjo apie starkiukus, gal vis dėl to kas nors parduoda?

Rolandas
18-04-2011, 21:54
Eršketai - labai gera žuvis. Bet viskas priklauso nuo tankio ir kitų žuvų tvenkinyje. reik kad mažai būtų augmenijos, kietas dugnas - čia pramoninio eršketinio tvenkinio reikalavimai.
Žinau atvejį, kai dideliam tvenkinyje, kur mažai buvo leista karpių, patys natūraliai iš 0,7kg iki rudens išaugo iki 3kg nešeriami.
Kitu atveju: įleisti po ~1kg (dvivasariai), po metų iki 3kg, po dvejų - 3-8kg, po trejų - 6-16kg. Tankis nemažas, pašarai specialūs.

Štai kaip pas latvius gražiai, tankiai atrodo po 1,5 - 2kg eršketynas.
Spręsk pats.

744 745 746

Gedas
19-04-2011, 09:14
Bet, kad jis gerai augtų, reikia šilto vandens, specialių pašarų, negilaus tvenkinio ir aeratoriaus?

Rolandas
19-04-2011, 09:27
Taip, deguonies reik. Užteks, jei karpiams užtenka.
Prie didesnio tankio, jei nėra pratekėjimo, aeratoriaus gali reikti. O šiaip tik reik neperžuvint ir viskas.
Temperatūra mūsų lauko sąlygų - tinkama.
Pašarų? Natūralus tvenkinių produktyvumas LT iki 200kg/ha. Įžuvinsi tankiau (arba jei yra kitos žuvys - sumuoki galvas, biomasę) - reiks šerti. Kiek sušersi, tiek išauginsi. PP (pašarinis koeficientas) truputį virš 1.
P.S. aukščiau foto tvenkinukyje koks 30-40x5m žuvų tikrai apie tona sėdi.

Gedas
20-04-2011, 20:55
Na, ryt bandysiu paleisti pas save į prūdelį 32 eršketus po 25 cm. Žiūrėsiu kaip jie jausis pas mane. :)
Gal įmesiu foto, jei nepamiršiu nufotografuoti. :)
Beje, atveža iš Klaipėdos, 15 lt už vienetą. Na, bus matyt kaip ten bus, ryt vakare pranešiu...

Rolandas
20-04-2011, 22:26
Būtinai pafotkink, nepamiršk, nepatingėk: iš šono, iš viršaus ir pilvą. Kad gerai matytųsi galva, "snapas", ūsiukai. Pridėk liniuotę.
Jei būtų išoriškai skirtingi irgi pafotografuok. Klausk iš kur atvežti. :)
Galėtų būti tokie kaip čia (http://www.youtube.com/watch?v=CAmpMlzOGCQ&feature=related)

Gedas
21-04-2011, 07:54
Kažin 20-25 cm ilgio eršketukai, kokio gali buti svorio, nes Elektrėnuose sakė yra po 0.5kg po 20 lt. už vienetą? Aišku, čia atveš į vietą, nereiks pačiam niekur važiuoti. Dar prie to pačio atveš 15 plačiakakčių po 10 cm 4 lt už vienetą. Gal manęs neapgaus smarkiai :) Foto vakare.

doms
21-04-2011, 17:46
Kažin 20-25 cm ilgio eršketukai, kokio gali buti svorio, nes Elektrėnuose sakė yra po 0.5kg po 20 lt. už vienetą? Aišku, čia atveš į vietą, nereiks pačiam niekur važiuoti. Dar prie to pačio atveš 15 plačiakakčių po 10 cm 4 lt už vienetą. Gal manęs neapgaus smarkiai :) Foto vakare.

Elektrėnuose tai čia "Bartžuvė"?

Gedas
21-04-2011, 21:32
http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04445-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04445-vi.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04451-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04451-vi.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/DSC04452-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/DSC04452-vi.jpg)

Galvojau, kad didesni bus eršketukai, bet yra kaip yra, tokius atveže, teko paimt, reikia tiketis kad gyvens :) Palaikiau pusantros valandikes su maišu vandenyje, tikiuosi temperatūra suvienodejo. Šiaip apie 20 cm maximum, duok dieve 80-100 gr. Labai spurdejo, tai nebenešiau nei liniuotes, nei svarstykliu. Paleidus, koki pusvalanduka stovejau prie kranto ir jie kas 20 sekundziu pakildavo i viršu, matydavos purslai, bet buvo jau tamsu tai net nežinau ka jie ten dare, reiks ryte apžeti ar nenugaišo, gaila butu jei kristu :( Bet tokius nedidelius suleidus, manau reiks 10 meteliu laukti kol užaugs :) Manau pinigai buvo išmesti i bala :) Bet procesas toks man labai patinka :) Leisčiau ir leisčiau :)

Nilas
21-04-2011, 21:48
Bet tokius nedidelius suleidus, manau reiks 10 meteliu laukti kol užaugs :)
Kodėl taip pesimistiškai, čia juk metinukai, viskas normaliai:). Kitais metais jau bus prekinis dydis. Svarbu, kad sėkmingai išgyventų. O ar nesakė kokia čia eršketų rūšis?

P.S. Taip, greičiausiai čia Sterlės, nors tai bene lėčiausiai auganti eršketų rūšis, tačiau sakoma, kad lengviausiai prisitaikanti. Gal dar netyčia išnerš po gerų kelių metų.

Rolandas
21-04-2011, 21:57
Na, ne tokie ir mažiukai. 100g drąsiai yra, 25 cm t.p. - neapgavo nė kiek. Labai gražūs. Svarbu, kad atlaikytų žemą temperatūrą. Rodos, atšalimo/šalnų didelių ilgų nežada. Kiek teko šiandien apklaust, tai LT tvenkiniuose 10-12C (mano praktikoje buvo prie kritimo prie 7C ir per pus mažesni).
O kad jie snapus iškišę varinėja ar iššoka nekordinuotai, tai nuo streso naujoje vietoje, pasikeitusio pH, amonio transportavimo maiše (arba pripratę rinkti maistą nuo viršaus, bet čia ne tas atvejis).
Man iš snapo ir didelių pelekų labai jau į sterliukes neša. Gal klystu, hmm? Gal yra pilvo foto? Ne geltoni?
Tiesa, pasaugok nuo paukščių ir pasitikrink ar audinės nesilanko kartais (spąstai gyvoms gaudyti, masalas - pašvinkus žuvis). Jie dar visai durniukai, nieko nebijo, visais pasitiki.

Su nekantrumu lauksiu daugiau nuotykių

P.S. papasakok kaip buvo supakuoti, po kiek. Nepasakė iš kur?

Gedas
22-04-2011, 15:43
Sakė iš Lenkijos, buvo 2 maišai, viso 32, bet aš neskaičiavau :) Pilvai balti lyg tai buvo. Šiandien ryte apėjau prūdelį, tai neradau nei vieno kritusio, gal išgyveno. Dar vienas maišas su 15 plačiakakčių, jie buvo nedideli, karosiukų (žyvcinių) dydžio, gal ešeriai jų nenukenksmins :) Foto daugiau nepadariau, tamsu jau buvo :) Lauksiu kol kas nors turės starkiukų :)

Rolandas
22-04-2011, 16:07
Sakė iš Lenkijos
tai čia be abejonių. Lietuvoje neveisia, o iš toliau neveža.
Įdomu buvo konkretus ūkis. Bet tokie pardavėjai labai įtarūs, :)) galvoja, kad labai lengva patiems iki jų nuvažiuoti ir nupirkt per pus pigiau. Bet jie gali būt ramūs, ir sakyt tiesiai.
Ne taip paprasta/pigu tai daryti dėl nedidelio kiekio. Kilometrų tikrai susidaro :)
Dar... maišai buvo su dugnu lygiu ar "persuktu" dugnu, t.y. iš rankovės suformuotas maišas?

Gedas
22-04-2011, 20:06
Lygtai persuktu dugnu, iš rankoves, o kas čia per bajeris? Papasakok, ka žinai ko aš nežinau :) Labai įdomu :) O kažin eršketai valgo kviečius? Kokiais natūraliais masalais galima būtų šerti? Aišku, jie dar maži ir jų nedaug, gal patys suras kuom misti. Kažkas man aiškino, kad jie mailium kitu žuvų minta, kažin ar tai tiesa? O plačiakakčiai greit auga?

Nilas
22-04-2011, 20:21
O plačiakakčiai greit auga ?
Dažnai net greičiau nei karpis.

Kažkas man aiškino kad jie (eršketai) mailium kitu žuvu minta, kažin ar tai tiesa ?
Nelabai. Nebent šiaip dėl deserto. Beieškodami moliuskų gal ir pagainioja mailiukų dėl įvairovės. Tai nėra plėšri žuvis, išskyrus vieną jų rūšį belugas.

Rolandas
23-04-2011, 00:40
Lygtai persuktu dugnu, iš rankoves, o kas čia per bajeris? Papasakok, ka žinai ko aš nežinau
Na, reiškia neperpakuoti LT. Atvažiavo tiesiai iš PL (du ūkius žinau kur būtent taip pakuoja). Tik tiek :)
Kviečiai negerai eršketams. Reikia baltymo daugiau ir gyvulinių riebalų. Žuvų mailiaus šie tikrai negaudys.
Plačiakakčiai, jei karšta, ilga vasara, žydi vanduo arba karpiai daug pavaro..., deguonies užtenka, tai "karosiukai" išvarys iki, na, kokių 800g gal.

zizitopas
23-04-2011, 14:43
O plačiakaktį su meškere įmanoma sužvejoti ar reiks tinklo? Klausiu, nes pas manęs vanduo nenuleidžiamas.

Nilas
23-04-2011, 15:12
Pagauna (http://www.youtube.com/watch?v=eVnLVnv-yLs), nors nežinau ant ko, dėl invazinių savybių amerikiečiai labai jų nemėgsta, video tas matosi. Šiaip lengviausia, kiek žinau, pagauti statomu tinklu.

Gedas
24-04-2011, 09:55
Patikrinau šendien savo pruduka 12 aru. Sakau pastatysiu tinkliuka ir pagausiu lydi ir pagavau 2 kg lydi, 0.5 kg lydi, starki 0.8 kg, šapalus du po kilograma, ešeri 0.5 kg. Netikejau pagaves starki, o praita žiema pagaves sprindini parvežiau i pruda ir pamiršau kad ten toks gyvena :) Oi gražuolis užauges... Vsio žuvinsiu starkiais prudus :) Nereali žuvis :)

Nilas
24-04-2011, 10:52
Dauguma plėrūnų gerai auga, ne iimtis ir starkis, o dar ir skanus labai. Uvakar isikepiau pirktą 2,8 kg, tai tik iandien baigsim suvalgyt. Po to kai paragavau, tai jo reitingas mano akyse labai pakilo.
Čia tai starkio augimo grafikas pagal V. iliuką:
758

Rolandas
24-04-2011, 20:27
Gedai, jei pagautum netyčia dar šiemet porą/keletą, tai skubiai daryk neršyklą - dar spėsi šiemet išveist, nereiks specialiai pirkti/žuvinti.
Jie garantuotai neršia ant neršyklos substrato kokiam ~metro gylį tame pačiame tvenkinukyje. Svarbu, kad paskui tik zooplanktono būtų, ir užsikabins kažkiek.
O kad tokį sugavai, rodo, kad sąlygos tinkamos.

Gedas
24-04-2011, 21:52
Labai šlapia pas mane toj vietoj kur darysiu tuos prudukus, neršyklas, reikia palaukti kol pradžius, matyt šiemet nespėsiu su šiuo reikalu :) Bet starkis nerealiai storas, matyt pilnas ikrų... Šiandien pagavau ir karosą ir karpį beveik kilograminius, tai pas abu buvo daug ikrų, gal karpiai ir jau būtų pasirengę nerštui?

Rolandas
24-04-2011, 21:59
Aš ne apie inkubatorių, o apie ant rėmo koks 100x60 cm užtemptą tinklą ir prie jo pripintą pririštą 5 - 10 cm "žolę".
Tokį darinuką skandini į virš metro gylį. Patelė aptinka, užima lizdą ir pasirenka patiną su kuriuo jai tiks neršti.
Tą galima daryti ir varžoje. Ir jei kartais nesiseka neršti, tenka keisti patinus. Ji diriguoja paradui. ;)
O karpiai iš tiesų ne už kalnų ruošis nerštui.

Gedas
06-05-2011, 19:06
Įžuvinau šiandien savo prūdelius starkiukais, visi gražiai nuplaukė. :) Galės daryt tvarką, prajudinti kuojas. :D
Žuvininkystės ūkelyje leido apžiūrėti jų įrengimus, baseinėlius žuvims auginti, kažkur visi apie 2 kūbus. Visi tušti buvo, tik dvejuose buvo starkiukų, sakė visi išgaišo, nes pašarai blogi pakliuvo, per daug vitaminų kažkokių... Motininių starkių nerodė, atskiroj patalpoj buvo...
Keletas foto...

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/1-vi293.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/1-vi293.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/2-vi924.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/2-vi924.jpg)

http://hotimg23.fotki.com/a/77_221/78_250/3-vi959.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/77_221/78_250/3-vi959.jpg)

Rolandas
06-05-2011, 19:18
Nagi gražūs jau tie tavo starkiukai. Nemaži, tikrai negaila 4 Lt.
URS patiko? Gal drąsiau dabar apie tai planuosi?
Tik kad žuvis iš URS, iš karto matosi, be pasakymo (apibrėžiau tipinius URS augintos žuvies pažeidimus: nekrozė ant krūtininių pelekų, kartais ant uodeginio. Uodeginio peleko kraščiukai paburkę, patriušę). Bet nieko, greit gaus gero natūralaus be E621 :) atsigaus. ;)

829

Gedas
06-05-2011, 19:43
Jo, URS labai patiko, nakvot galėčiau juose. :) Jaučiu nostalgiją žuvytėms. :) Tik visko gerai neapžiūrėjau, tik prabėgom.
Labai norėčiau, kad kas įsileistų ir leistų apžiūrėti iš arčiau...

Marius S
07-05-2011, 12:09
Tikrai labai gražus. :)
O unguriukų neturėjo?

Gedas
07-05-2011, 12:19
Sakė turės tik upėtakiukų.

Gedas
08-05-2011, 20:22
Išpjoviau šiandien krūmus, reik ieškotis kokio rimto buldozerio, kad išstumtų dar vieną prudelį ir suformuotų 2 inkubatorius.
Apėjau abudu savo prudus šiandien. Kažkaip mailius ramus, mažai šokinėja, ar čia po šalčių, ar turi nuojautą kas jų laukia? :) Starkiukai apsipras ir turėtų imtis darbo. :D
Šiandien užmečiau meškerę ant naktinio slieko trumpam, tai užkibo karpiukas kokių 300 g. Tai nesuprantu, vieni lyg ir auga, o kiti vos ne tokie pat, kaip suleidau prieš 3-4 metus. Ar jiems kas nepatinka, ar didieji neleidžia prieiti prie pašaro... Dar kartą užmečiau, tik nusisukau, žiūriu, jau meškerė vandenyje. Tai kol tą meškerę sužvejojau. :D Bet kaltininko ant kablio jau nebebuvo. :D

rolandelis
08-05-2011, 20:53
Maži karpiukai? Tai gal pas tave karpiai neršia?

Gedas
09-05-2011, 05:43
Tikrai neneršia. Kai įleidinėjau, vieni buvo kažkokie tamsūs, į juodumą, kaip iš pelkės. Tai pastebėjau, kad jie labai neauga.

Rolandas
10-05-2011, 14:15
Kodėl tikrai?
Neršia karpiai daug kur kai pasiekia brandą ir yra tinkamos nerštui sąlygos. O vat, kad mailius išliktų, reik sudaryt tam tinkamas sąlygas irgi.

Gedas
26-05-2011, 09:27
Vakar vakare pastebėjau, kad paviršiumi plaukioja leisgyvis starkiukas, tai ji pagavau. Priekinis žandikaulis persikreipęs, negali nei kvėpuoti normaliai, nei maitintis. Apatinis žandikaulio kaulas taip suaugęs, kad net rankom suspaust burnos negalėjau. Turbūt įleidžiant toks jau buvo išsigimęs...

Gedas
10-06-2011, 07:21
Jau kelintą kartą pagaunu krante gyvą, bet visai perdžiūvusį lynuką. Visas susitraukęs. Arba jis dėl kažkokių priežasčių negali maitintis, arba kokia tai liga? Gal kas esat su panašiu dalyku susidurę?

Rolandas
10-06-2011, 11:51
Gal gali nufotografuoti?
Bendras kūnas iš šono, galva (akys kad matytųsi), iš priekio (pilvas kad matytųsi), visi pelekai, jei yra kokie pažeidimai, neišsivystymai ar pan.
Arba liga, arba po žiemos neatsigavęs, užskurdęs ir gal irgi liga prikibus.

Gedas
20-06-2011, 21:43
Didžiajam prude, kur nėra karpiu, pradejo dumbliai augti, tokie kaip snargliai, kaip ju atsikratyti, amurai juos valgo ? Nes senajam prude, kur yra karpiu, tai krantai labai geri, nei vieno dumbliuko nei su žiburiu nerasi... Tik bijau amuru leisti, nes manau lelijas visas nukapos... Gal turit kokiu pasiulymu ?

Gedas
29-06-2011, 22:08
Kaip dėl dumblių? Ar valgo juos amūrai?
Kas galit pasakyti, ar amūras valgo tik žolę ir vandens augalus?

Rolandas
29-06-2011, 23:04
Teko laikyt nuo mažiukų akvariume, tai skaniausia jiems plūdena, paskui šunažolė. Dar pienės neblogai. Šeriant mažus, žolę peša, reik su spaustuku prispaust prie akvariumo šono (gražu žiūrėt - kaip laukiniai šunys drąskytų mėsos gabalą nepasidalindami), kitaip ilgų lapelių/stiebelių mažiukai neįryja ir tik plauko su išsikišusiu galu.
Didelius galima šert susikalus medinį, lentų plūdrų rėmą ir mest ten žolę, bet atsargiai, visas šitas gėris parėjęs virškinimo traktą jau po valandos bus vandeny, kaupsis ir duos vandens žydėjimą, maurus, deguonies deficitą. Tą galima daryti kai yra pratekėjimas ir norima pasiauginti daugiau žuvų. Tiesa, kad užaugtų 1 kg amūrienos, reik kad suėstų 40 - 70 kg žolės. Ir kur jie tiek randa? :)
Pas mus maurų nėra, galbūt tik užuomazgas jau nušienauja, neleidžia atsirasti. Žoles peša neblogai, pasiekia ir 20 cm ant kranto, švendrių nelabai liečia, girdėjau nendres praretina irgi kur tankiau žuvų suleista, bet neišnaikina visiškai. Vandens lelijas, įtariu tik pavasarį skanauja arba kartu su karpiais (vieni knisa, kiti rauna) panaikina, bet neesu tikras dėl ko jos (pasodintos lelijos senai) pas mus išplaukė. Maurus (tokios pagalvės siūlinių dumblių, pririnkę visokių dumblių, nešvarumų, atmirusių dalių...) negirdėjau, kad pultų ir išėstų. Tam yra bakteriniai preparatai arba grėblys, akėčios, trosas, džipas, traktorius... tik gerai prisiriškit, kad nereiktų nert ieškot akėčių. :)

Dar321
30-06-2011, 11:37
Anys suvartoja beveik viską, kas tik žalia... ;)
Mūs baloj (miško apipelkėjęs ežeriokas 10 ha) per kelis metus neliko ne tik žalio dumblio (maurų), nors buvo faktiškai viskas juo padengta, kitų įvairių žolių, bet ir beveik visų lelijų (baltų ir geltonų). Jei anksčiau tik ~1/3 ploto buvo be lelijų, tai dabar per visą balą jų lapus galima ant rankų pirštų suskaičiuot... :(
2004 rudenį suleidom 30-50g/vnt amūriukus (350-400 vnt.), o dabar žvejams valus plėšo ~7kg "karvės".

Gedas
08-07-2011, 07:32
Atšalo orai, dingo ir dumbliai :)
Pasidariau kriokli, bus gal gražu ir gal žuvims daugiau deguonies :)
Ivertinkit :)
http://hotimg23.fotki.com/a/188_69/224_51/photo3-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/188_69/224_51/photo3-vi.jpg)
http://hotimg23.fotki.com/a/188_69/224_51/photo1-vi133.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/188_69/224_51/photo1-vi133.jpg)

Edirola
08-07-2011, 10:16
man patiko :) neblogai pasidarbuota, tik apie krioklį kiek tuštoka. Galima būtų padaryti daugiamečių augalų zonas (šlaite, tame pačiame aukštyje kaip ir vandens perkritimai), paderinti keletą riedulių, padaryti apšvietimą, suoliukus, stalą :)

maswa
08-07-2011, 13:16
Labai gražu !!!
Matosi,padirbėta iš peties.
Gaila ,kad fotografija garso neperteikia:))
Tas krioklio čiurlenimas, turėtų buti nuostabus.

Rolandas
08-07-2011, 15:44
Gražu. Komplimentai.
Va kur tu būni, kai forume tylu. :)

O šaltis žiemą nesulaužys, neiškilos? Kokis ten oranžinis kabelis matos?
Gal tiesiai į tvenkinį išbėgimo būčiau nedaręs. Dar į tokį mažą tvenkiniuką, o per sąsmauką/upeliuką su pora slenkstukų, įpaišęs būčiau riestą japonišką tiltuką. :)
Beliko apželdint tik.

Gedas
08-07-2011, 16:59
Šaltis žiemą gali biškį palaužyti, bet nieko, užlopysim :)
Tiltuko nesinorėjo daryti, laidai tai apšvietimo, dar nebuvau paslėpęs, jau įmontavau ledines 12 voltų lemputes :)
Ir siurbliukas buvo per menkas, dabar nupirkau rimtesnį. Tai dabar tiesiog šniokščia kriokliukas :) Kitas darbas bus apželdinimas :)
Neblogai gavosi, reiks gal kitiems eit lipdyt :) Labai jau įdomu, nes imi akmenis iš eilės ir kaskart nežinai kas iš to išeis :)

Rolandas
08-07-2011, 17:07
O koks siurblys?
Vamzdis koks? Po pačia upe paklotas?

Gedas
08-07-2011, 17:36
Siurblys buvo 12500 L per valanda dabar 25000 L. Rašo 2KW bet realiai apie 800 vatų, jie skirti, sakė, fekalijom siurbti.
Šlanga 50 diametro. Labai gerai užmaitina vandeniu.

Pikulis
08-07-2011, 17:38
Gražu. Matau kalkakmenio įmūrijei? Šitas akmuo tau trūpės po žiemos. Nevertėjo betonuot iki pat vandens, nes žiemą tvenkinio ledas sulaužys. Ar iškilos akmenis po žiemos, priklausys kokia ji bus, vienais metais gali nieko nepridaryti, kitais taip iškilot, kad nebežinosi nuo kurio galo pradėt tvarkyti. Vietoje tavęs būčiau tiesęs gumuotą plėvelę ir ją apdėjęs akmenimis... Dabar tereikia apsodint, o tame reikia tik fantazijos bereikia. Siūlau sodint šaukščių, purienų, šilingių ir pan.

Gedas
09-07-2011, 21:40
Apačioj, netoli prudo, kalkakmeniu nedėjau, nu o jei ištrupes bus ištrupėje :) Patvarkysiu pavasari klaidas kur pridariau :) Padariau mini pamatukus, nes jei nuo kalno molis slinks pavasari, tai niekas nebepadės :)
Nesulaukiu kada man išstumdys kelis mažus prudelius, nes vienas veikėjas biški užgėrė :) Tai kai tik padarysiu kokius nors darbus, duosiu žynoti ;) Dėkui už betkoki palaikyma ;)

Rolandas
09-07-2011, 22:53
Nesulaukiu kada man išstumdys kelis mažus prudelius
Kokia bus jų paskirtis? Kokie dydžiai, gyliai?

Pikulis
09-07-2011, 23:17
Reikėjo žvyro pilti dar po tais pamatais... Na, bet gal ir taip laikys ;). Tai jau rimta žuvivaisa matau užsikrėtęs? ;D

Rolandas
09-07-2011, 23:22
Tai jau rimta žuvivaisa matau užsikrėtęs?
Aš tai laukiu kada važiuosim pas Gedą į seminarą gyvai susitikt ir paplepėt apie tvenkinius.
P.S. vat ir nepasikuklinau pasiprašyt į svečius :)

Pikulis
09-07-2011, 23:26
Pas Gedą dar ir meškeres prūde reik užmerkt ;D. Aišku juokauju.

Gedas
10-07-2011, 06:59
Padaryti adu, kaip kakada minejau, pora mau balu po 5m ant 10m, muilio paauginimui, metro gylio, bus ileidiami. Ir dar viena bala didesne, nerimui irgi ileidiama, ji bus apie 20 ant 40, gal ir maesnė, tik laukiu dabar kada isičiuhins traktoristas, po joniniu dar neatsigauna :DDD
O i seminara reiktu vaiuoti pas Rolanda, a maai apsiskaites :) O kada susibėgti tikrai butu idomu, aptarti apie tvenkinius ir t.t

Dar321
10-07-2011, 07:45
Reikėjo gręžtinius polinius pamatus >1,5m gylio padaryt, nes šalčiai visą šitą gėrį po truputį (o gal ir daug greičiau) iškilnos...

Rolandas
10-07-2011, 11:28
Gedai, štai dėl ko klausiau kam ir kokius kasi?
Jei mailiui, tai skubu siūlyti, kol dar neatsičiūkino traktoristas po joninių :)
Labai gerai išsiniveliuok, kad galėtum vandenį išleisti greitai, bet kada užsinorėjęs. Jei neleidžia aukščiai, gal verta pagalvoti, kad užpildymą darysi užpumpuojant vandenį (jei gruntas molis ir laikys vandenį arba įtiesi plėvelę (dėl ko nukentės kažkiek natūrali pašarinė bazė, bet ji tokiam mažam maža irgi.O dėl augmenijos, kaip neršto substrato, panaudosi dirbtinę žolę - šepečius)).
Plotį (paties vandens) daryk iki 4 - 5 m, kad galėtum išlenkt šiltnaminius lankus ir uždengt plėvele. Daug kur senoje literatūroje tas agituojama daryt, būt įdomu išbandyt praktikoje. Yra žinių, kad taip Lietuvoje natūraliai galima išnaršint net amūrus. ;)
Gylio užteks iki 1,20m, bet "darbinis" neršto dirbs ir 0,80m
Pasidaryk gerus, smagius vienuolius ir "gaudymo duobes", dėžes (čia duosiu foto arba reiktų sustikt. va kam seminaras labai pasitarnautų).
Sėkmės ;)

Gedas
10-07-2011, 13:39
Tai gal važiuosi į Panevėžio pusę, užsuktum :) Gali drąsiai ir su nakvyne. :) Pirtele užkursiu, galėtų dar keletas forumiečių užsukti, ir padarytumėm mini seminarą :)
Tik vienas blogumas, kad aš galiu tik vidury savaitės. Man savaitgaliai užimti... O gal po darbų, kad ir 19.00 susibėgam, pabendraujam, pasiparinam pirtelėj, alaus po bonkytę, išsimiegam ir nuo ryto kas į darbą ir pan.

Rolandas
10-07-2011, 14:26
Ačiū už kvietimą, asmeninis susirašinėjimas tampa viešu :)
Kadangi liepa jau užmušta V susitikimas (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?428-V-susitikimas-liepos-14-Juod%9Ailiai&p=3681#post3681), tai ramiai planuokimės VI rugpjūčiui. ;)

Gedas
18-07-2011, 21:45
Sveikas Rolandai, ryt jau pradėsiu formuoti balas neršimui, ar muilio paauginimui, dar karta patark, kokio dydžio jas daryti. Dar kas blogiausia, nežinau kiek vandens laikysis, kokio gylio daryti, ar dažnai reiks papildyti vandens jei gersis į gruntą ar nugaruos... Žadu bent jau 3 balas prasistumti, ar daugiau reiktų?

Rolandas
18-07-2011, 22:03
Nežinau paties galimybių.
Daryčiau (vandens paviršius) 4-5m X 10-15m (įvertink kiek krantai užslinks pats). Gylio (nuo vagos dugno iki pylimo viršaus) ~1,5m. Pylimukus tarp tvenkinukų neaukštus, neplačius. Tvenkinius vieną šalia kito. Pagalvok apie galimybę kada pakišt tvenkinį po šiltnamiu ar susiręst kokį karkasiuką su akrilo skaidriu stogu, lentų sienom, saulės baterijomis vandeniui pasišildyti, t.y pagalvok pasilikti vietos susikalt metalo ankeriams dėl karkaso ir žuvininko namelio/kambarėlio, kur išrašysi sąskaitas, susidėsi įrankius, privažiuot klientams pirkt muilių, kavos išgert, maišus supakuot :)
Dugną lengvos V formos, su negilia vagele centre ir truputį giliau prie išbėgimo - vienuoliuko (dar parodysiu foto). Įsimesk kokį 250 -300 vamzdį po pylimuku, į dugną su nuolydžiu ir neiškelk per aukštai, kad neliktų balos prieš vamzdį tvenkiny!! Daug nervų kainuos, jei liks bala. Tiesa, gali kokį metrą vamzdžio po pylimu, po žeme apvynioti akmens/stiklo vata. Sako, gerai užsandarina žemės-plastmasinis vamzdis sandūrą, kad neprasiplautų pradžioje. Nors tavo vandens stulpas neaukštas, jei patrombuosi atsargiai, turėtų sandarintis normaliai. Nesulaužyk, nesutraiškyk vamzdžio, o taip pat kad vienuolis bekilojamas įšalo nesulaužytų.
Orientuok išbėgimus į tvenkinį kurį nors. Jei truks vandens ar nesilaikys norimam lygį, pasipumpuosi kažkiek vandens iš tvenkinio. Molis - gerai, turėtų ilgėliau išsilaikyti.
Jei būtų du tvenkiniai skirtinguose lygiuose, nerštukus daryčiau tarpe, t.y. kad iš aukštesnio (jei yra vandens perteklius) leisčiau žemyn vandenį per nerštukus į žemesnį tvenkinį.
Dydžius daviau minimalius, kad užtektų ir pasiauginti mailiuką šeriant, bet jei reiktų pumpuoti vandenį, nebūtų per didelis tūris, nebrangtų energetiškai. Gali reikt uždengti nuo paukščių tinklu, gal aptverti tvora, el. piemeniu nuo audinių, ūdrų, žodžiu, suma sumarum paskui kiekvienas papildomas ploto metras labai brangsta.
Trijų tvenkinukų savo reikmėms turėtų užtekti: karpiai, eršketai, starkiai :) Kas dar, šamai? Padarysi keturis, penkis - daugiau galimybių, laisvės.
Jei kartais pergilintum iki 2m ir laikytųsi vanduo, su nedidele aeracija galėtum pabandyti palikti žiemoti nedidelį kiekį žuvų. Bet čia jau labai universalu, o kai daug nori, tai... Arba tada darai žiemojimo tvenkinius, kuriuos pavasarį, sezoniškai, trumpam "paverti nerštukais". Apie žiemojimo tvenkinius vėl atskira šneka. :)
Jei turi vandens daug ir sąvitaką, tai nors ir 10x50m. Bet... jei darysi, daryk ilgesnį, o ne kvadratinį, geriau keisis vanduo, mažiau liks negyvų zonų. Tarp kitko, upėtakinio tipo tvenkiniui pločio ilgio santykis turi būti nemažesnis, kaip 1:7. Kuo daugiau, tuo geriau - t.y. "upė".

1393 1392 1403 1402
P.S. vietoj baseinų pas tave tvenkiniukai.

Uždengimas tinklu, eršketams negali būti tankios žolinės augmenijos prie kranto - išgrindžiama arba pastoviai šienaujama. Tai padeda, kad ir krantai neslinktų. Dugnas išpilamas skaldele arba žvyru. Dumblas negerai.

1397 1394 1396 1395

Vienuoliai. Pabetonuotas ir krantas, kad neužslinktų duobė priešais vienuolį, padaryti laiptai, kad nulipti į tvenkinį (slidu, statu - labai patogu ir saugu).
Vienuolio vidus iš PVC ir "aplietas" betonu arba labai kruopščiai padaryti iš metalo U formos tarpai žandorams, su dangčiais, kad nepatektų gyvūnai, žmogus nenusilaužtų kojos..

1398 1400 1399 1401

1405
P.S. jei neleidžia lygiai, galima žemiau gaudymo duobės statyti "šulinį" ir vandenį išpumpuoti, kad pilnai išleisti iš tvenkinio vandenį.

Gedas
20-07-2011, 06:57
Vakar nuveikti darbai, šendien reiks baiginėti.
http://hotimg23.fotki.com/a/188_69/227_210/IMG_2501-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/188_69/227_210/IMG_2501-vi.jpg)
Stumdysiu apie pusantro metro gylio iki drenažo vamzdžio, giliau nepavyks, nes baisiai renkasi vanduo, vakar nespejau pumpuoti :) Nes buldozeris nieko nebepadaro jei vanduo pradeda maišytis su moliu stumiant. Kažin ka daryti su drenažo vamzdžiu, uškišti ar palikti, nes iš po žemiu atbega gan šaltas vanduo ir vasara jei gerai palyja, tai paduoda nemažai vandens ir gali atšaldyti vandeni... Skirtingu lygiu prudu nepavyks padaryti ir pratekėjima galesiu padaryti vasara tik siurblio pagalba, nes vandeni tik pradeda gerai paduoti pavasari ir rudeni kai buna labai drėgna. Ir jei vanduo labai nusektu vasara neršyklose, dapumpuočiau iš gilesniu prudu.
Tas bus didesnis apie 10 x 20 m, ir padarysiu vienam kampe gylesne vieta išpompavimui.
Ir dar du pailgus 4 x 10. Neaišku kaip vanduo laikysis vasara.

http://hotimg23.fotki.com/a/188_69/227_210/IMG_2504-vi.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/188_69/227_210/IMG_2504-vi.jpg)

Gedas
20-07-2011, 07:22
Ir prūdelių dugne gal užvežt juodžemio, sudrapakuot ir užsėti kuom nors, žole kokia, kad susidarytų samana ir mitybinė bazė?

Rolandas
20-07-2011, 15:41
Jei gerai matau, molis? Tada juodžemio nereik. Įsėk ką nors švelnesnio, kad susiformuotų velėna ir neįsikurtų karklai, blindės. Samanų nereikia, rūgštu bus, nereikia.
Senovėj nerštukuose įsėdavo rugius, kad švelniai pilvus kutentų ir skatintų neršti (tik nepasakysiu kada: ar iš rudens, ar labai ankstyvą pavasarį. Galėsiu paklaust tų žuvininkų).
Nematau per kur į kur išleidinėsi vandenį.

Gedas
20-07-2011, 18:05
Dar per kur išleidinesiu vandeni nepadariau, samdysiu eskovatoriuka, praklosiu vamzdžius per prudelius, kad prateketu vanduo. O su tais mažais prudeliais manau daryti taip: Iš didžiojo prudo paduosiu siurbliu vandeni i mažus prudelius, kad keistusi vanduo, butu šviežio vandens ir palaikyti vandens lygiui vasaros metu. Šendien jau du pabaigiau formuoti, ryt liko paskutinis prudelis. Išknysau apie 1.5-2.0 m iki žemės paviršiaus, apačioje molis su akmenukais, vandens metras tikrai turetu buti sausuoju vasaros metu.
Beliks Rolandai tik tau kada pro mane prasukti ir duoti genialiu minčiu kaip ko imtis kitamet.... Šiemet manau jau visur busiu pavelaves... Foto prudeliu bandysiu imest ryt kai viska pabaigsiu...

Rolandas
20-07-2011, 20:42
Dar per kur išleidinesiu vandeni nepadariau, samdysiu eskovatoriuka, praklosiu vamzdžius per prudelius, kad prateketu vanduo

Kiek metrų bus (planuoji) išleidimo vamzdynas po žeme?
Vamzdis turėtų būti kuo trumpesnis, t.y. kuo siauresnis pylimas (aišku, proto ribose), kad žuvys neliktų jame išleidžiant vandenį, jei neišgaudai pačiame tvenkinyje, neužneštų, neužkištų per laiką dumblu ir pan.
O mailiukas gaudomas įtiesiant malūninio šilko maišą gaudymo duobėje, esant jame vandens. Vanduo lėtai filtruojasi, nuteka toliau, o lervutės lieka. Švelniai surenkamos mažais "drugelių gaudymo" tinkliukais. Tai žymiai patogiau, efektyviau, nei braidyti ir šukuoti pakraščius.

Nepamaišytų atsivesti elektrą (kai samdysi ekskavatoriuką, jei ką) siurbliui, kompresoriui, apšvietimui, įrangai kokiai ir pan.

Gedas
20-07-2011, 21:14
Tai vat reiks laukti, kada apsilankysi Paneveio rajone :) Bet jei ir neieis, meginsiu kaka lipdyti, bandyti, gal kas pavyks :)

Rolandas
20-07-2011, 21:16
Išeis, išeis. ;)
O vandens užteks pumpuot papildymui, lygio palaikymui, o paskui numest į griovį?

Gedas
20-07-2011, 21:30
Vasaros metu, jau dabar, didžiajam prūde yra 4 metrai gylio, vandens tikrai turėtu užtekti :) ( gal )...
Nepabandysiu, nesužinosiu... Prileisiu ir žėsiu kas vyksta iki rudenis, nors niekas nebus aišku, reikia stebėti viską bent pora metelių. Nes bent didžiajam prūde vanduo neslūgsta visai po pavasario, pernai po potvynio, po 2 sav iškart vanduo nukrito metrą.
Nu laikas parodys ką kur auginti, ko imtis... Bet laikas parodys, ko imtis...
Bet konsultacija nepamaišytų, protingų žmogeliukų :)

Gedas
20-07-2011, 21:32
O negerai, kad vanduo suksis ratu, būtina, kad nubėgtų į griovį? Kokios pasekmės?

Rolandas
20-07-2011, 21:47
Iš nerštuko, nieko blogo, jei yra galimybė vandenį varinėti ratu. Maniau, kad vesi už krūmų į didįjį griovį.
Fotografuok viską iš visų pusių, jei nesunku. Negailėk kadrų.

Gedas
21-07-2011, 12:47
Prudeliai baigti, padariau tik du, trečio nebeiveikiau. Vienas gavosi 15x20 m kitas 15x5 m. Pratakas beliko sulipdyti ir reiks kažka mėginti isileisti nerštui...
Fotiko neturiu prie saves tai foto bus vėliau...

Rolandas
21-07-2011, 18:46
Nusistos vanduo, įmesk pora šakių mėšlo, kilogramą skiestų mielių ir atnešk iš kitos balos zooplanktono kibirą ir po savaitės gali ką nors smulkaus įleist ir pabandyti pasiauginti dar šiemet.
Galiu užpundyt truputį faunos iš savo akvariumo, jei nebijai ir nori. ;)

Gedas
21-07-2011, 21:05
Vandens dar nėra, bet galiu prileisti, sakau gal kokios olytes useti, bent jau kratuose paaugtu.
14351436
Nufotkinau su telefonu, kokybė nekokia, bet padaryti darbai matosi...
Faunos visada noriu :)
Kaip tas zooplanktonas atrodo? Reiktu pasigaudyti, manau ir griovije turėtu buti. Tai su drugeliams skirtu tinkliuku pabraukyti ir viskas, jos matosi iurint i vandeni ?
Reikia trumpam ilekti, tai savaitei reiks atidėti iuos darbus :( Dar reikia pratakas padaryti...

Tame didesniame prude uvytes turėtu drasiai periemoti, nes per ji turėtu bėgti vanduo, neturetu peralti, nors iurint kokia bus iema.
Kokie pasiulymai Rolandai, kokias uvis pradėti leisti paauginimui. Kaip daryti kitamet, i kuri pruda leisti uvis nertui ir t.t ? Galėtum kada usukti i svečius, idomu butu su tavim pabendrauti...

Gedas
02-08-2011, 21:47
Ryt bandysiu pralaidas padaryti, atsivežiau iš Kauno vamzdžių 200mm, reiks sukloti po žeme. Ryt bandysiu padaryti foto...

Pikulis
02-08-2011, 22:35
Gedas versla kuria, šaunu, kai yra galimybės ;). O man štai įdomu kiek sumokėjei už kasimo darbus vieno ir kito tvenkinuko?

Gedas
03-08-2011, 18:45
Šendien pabaigiau darbus, sukišau vamzdžius po žeme :)
Naujas prudelis, bus apie metro gylio.
1536
Nubegimas i 12 aru prudeli.
1537
I dydiji 25 aru.
1538
Išleidimas vandens i griovi.
1539
Mažiausio prudelio foto, jo dar nesujungiau, nežinau kaip jungti :)
1540

Gedas
03-08-2011, 19:05
Gedas versla kuria, šaunu, kai yra galimybės ;). O man štai įdomu kiek sumokėjei už kasimo darbus vieno ir kito tvenkinuko?
12 aru prudas kainavo su išstumdymu 11 tukst. litu čia tas buvo prieš 6-7 metus. 25 aru pats išsikasiau tai kainavo 2 mėnesius darbo ir dar dviems daraugams iškasiau, pardaviau tehnika ir gavosi kaina tik savo darbas ( malonumas, kasčiau ir kasčiau jei tik butu kam :) prudai mane veža. ) Dar likusius du prudelius išstume su DT buldozeriu ir išlygino aplinka, tas kainavo 1.6 tukst. Ir pralaidos atsejo: vamzdis 80 metru - 1700 lt. ir griovio kasimas 300 lt. Tik tiek... Per tiek metu galima ir susitaupyti :) Verslo nekuriu, pradžiai tik dėl saves ir dėl draugu ir bendro intereso :)

Pikulis
03-08-2011, 21:00
Na jau nesikuklink, kad nekuri verslo ;D. Aišku pradžiai sau, o paskui kitam, dar kitam, taip ir užsuksi kažką. Aišku tiek pinigų, kiek "sukišai" tai neatgausi, bet pramanėlę jau turi, svarbu, kad yra noras, entuzijazmas ir nesitiki pelno. Vistiek manau, kad paskui tūrėsi ir šiokios tokios naudos, jei ne grynai materialinės, tai bent jau dvasinės darant tai, kas patinka, o svarbiausia bendraujant su interesantais ir pan. ;D

Nilas
03-08-2011, 21:32
Gedai, Pikulis tau siūlosi į klientus, jei dar nesupratai. :)))
O šiaip tai aš žiūru į šitas nuotraukas su baltu pavydu, kažkaip net spirga nervai, kaip norisi kažką panašaus daryti, tik kad savos žemės kolkas neturiu. :(

Rolandas
03-08-2011, 21:40
Gedai, kaip suprantu, vamzdį paklojai be vienuolio, t.y. tvenkinys nebus pilnai išleidžiamas reikalui esant?

Gedas
04-08-2011, 07:19
Niekaip neišėjo taip įkloti, kad būtų pilnai išleidžiamas, išsiurbsiu jei ką su siurbliu. Prūdai pas mane gilesni nei griovys į kuri išeina vamzdis. Tas vamzdis labai gelbės rudenį, žiemą, pavasarį, kai būna vandens perteklius, nes vanduo pakyla iki žemes paviršiaus, krantai minkšti palieka ir slenka žemyn. Žiema ledas pakyla ir lieptus man rauna :)

Rolandas
04-08-2011, 11:00
Nespėju su savo patarimais, sorry :)
Vis tiek, kad taupyti vandens siurblio energiją ir vandens išleidimo valandas, vamzdį paėmimo nuleisčiau kuo žemiau, o nedideliam tvenkinukyje (juolab, kad jis gali tarnauti sezoniškai, kaip neršto tvenkinys) įrengčiau, kad ir tokį greitai, pigiai surenkamą vienuoliuką - įleidai į gruntą vamzdį ~D25-40cm (tinkamo diametro, kad spėtų gerti didžiausio potvynio srautą ir dar su rezervu), iki išleidimo vamzdžio užpylei betonu, t.y. suformavai "šaknis" ir susivirini iš dviejų skirtingo diametro vamzdžių sumaunamus kibiriukus, viršutinį su nerūdijančio plienu tinklu, perforuota skarda ar pan ir būtinai dangtį. Tiesa, tinklą reikia prižiūrėti, kad neužsineštų, neužkimštų ir nepasemtų pylimo.
1541

Gedas
04-08-2011, 16:38
Nu gal kada lėksi pro Pan, užsuksi, duosi koki patarimą ;) Jei prireiks, perkonstruosiu viską :)

Pikulis
04-08-2011, 16:44
Gedai, tema apie tavo tvenkinių įžuvinimą, tai prašom pateik sarašą kokios jau žuvys pas tave gyvena ir kokių dar planuoji tūrėt?

Gedas
04-08-2011, 19:18
Dabar pas mane gyvena, karpiai, lynai, daug išneršė kuojų, raudžių. Jų populiacijai mažint, prileista starkių, kurie taip pat auga puikiai. Buvo nemažai lydekų, bet jas pragaudžiau, nes žalojo dideles žuvis. Didžiajame prūde sėkmingai prigijo vėžiai, pakilnojęs akmenis, pamačiau daug mažiukų, nago dydžio vežiukų. Dar abiejuose tvenkiniuose puikiai gyvena šapalai, didžiajame prūde turbūt net išneršė, matosi mažiukų nemažai, bet reiks pabandyti pagauti, kad įsitikinti 100 proc. Eršketukai turbūt ir gyvena, nemačiau kritusių, bet nemačiau ir prie krantų :) Vakar vijūną pagavau virš sprindžio. Jis matyt ir gerai jaučiasi, net paaugęs, įleidau 5 upėj pagavęs. Buvau įleidęs saulažuvių lydekoms, bet jos tik išaugo iki nerealaus dydžio. Tai gerai, kad jos kažkodėl nesiveisia :) Kuojos užvaldė, matyt ikrus kitų žuvų suėda, nes ir karosai nesugeba išneršt, nors įleidau 20 netoli kilo. Yra ir upėtakis virš kilo, kuris rytais žvake iššoka, matyt ir jis gerai jaučiasi, Nors mažajame įleidau 4, kurių net nemačiau. Kilbukai gerai veisiasi, bus masalas plėšrūnams. Gal dar kokią rūšį praleidau, bet visko yra pas mane. :) Ir karšiai keli buvo įleisti, šiemet kelis mažiukus pagavau, matyt išneršė :)
Tai tik tiek :)

Gedas
10-08-2011, 15:49
Kažin karpius šert geriau virtais ar žaliais žirniais, nes aš verdu juos kartu su bulvemis. Sakau gal žali turetu daugiau maistingu medžegu? Gal kas žinot ?

rolandelis
10-08-2011, 16:27
Kiek žinau, tai geriau virti. Žirnių reikia nepadauginti, karpiams. Aš tai verdu kol minkšti pasidaro. Man patinka kviečiais šerti, nes riebalų daug karpis sukaupia.

Gedas
13-09-2011, 18:08
Sveiki, darau šėryklas, nusipirkau metalinio smulkaus tinklo, kad net grūdas nepralįstų. Žadu susivirinti rėmą ir nuleisti jį arčiau kranto apie metro gylyje. Kaip kiti pasidarę, kažin ar nesibaidys žuvys maitintis nuo metalinės šėryklos? Pasidalinkite mintimis...

Nilas
13-09-2011, 19:11
Neturėtų, papilsi storiau grūdų, tai jos ir nelabai pajus iškart to sieto, o paskui dėl visko turėtų priprasti ir įsidrąsinti. Aišku jei bėgiosi palei krantą žiūrėdamas ar žuvys ėda, tada jas gali išgasdinti ir nuvaikyti, metalinė šėrykla bus ne prie ko. :)
Tuo tarpu aš suku galvą kaip, kokiu principu būtų galima pasidaryti šėryklą plėšrioms žuvims, kad šerti jas smulkintais karosais ir kt. negyvu/gyvu gyvuliniu maistu (sliekai, šaldyti buožgalviai) ar išvis tokia utopija įmanoma?

Fiskius
13-09-2011, 19:45
Dar abiejuose tvenkiniuose puikiai gyvena apalai, didiajame prūde turbūt net inerė, matosi maiukų nemaai, bet reiks pabandyti pagauti, kad įsitikinti 100 proc.
Abejoju ar nepratekančiame telkinyje apalai neria.

Vakar vijūną pagavau vir sprindio. Jis matyt ir gerai jaučiasi, net paaugęs, įleidau 5 upėj pagavęs. Kur radai vijūnų? Ne kirtikliai kartais? Aplinkinėse upėse tik kirtiklių, lyių randu. Vijūnų nerasta.

Gedas
13-09-2011, 20:50
Aš ir netikiu, kad šapalai neršia prūde, niekaip negaliu pagauti muiliaus, gal ir ne šapaliukai ten, bet kai pagausiu pranešiu... Matau tik jų būrelius, bet ten tikrai ne kuojos... Kažkaip kartais įdomiai stovi jie vandenyje, kartais visi stačiai į dugną, niekad nesu to matęs. Kokios kitos žuvys taip gali elgtis? Ir kai saulė užšviečia, atrodo, kad ten didelės žuvys, bet kai jie stačiai stovi, gerai blizga, atrodo labai nerealiai... Esu matęs ežeruose naktį, kai karšiai guli šonu ant dugno sekliose vietose ir vaizdelis kaip nugaišusios žuvies, priplaukus pasikelia ir sprunka. Matyt šildosi prieš mėnulį :D

Fiskius
13-09-2011, 21:29
Šiumečiai šapaliukai jau rudenį skiriasi nuo kitų žuvų tamsesniu uodegos peleku.

Pikulis
13-09-2011, 22:20
Jeigu nors kiek pratekantis tvenkinys, tai šapalai neršia. Žinau tvenkinį 95m x 35m į kurį "įteka" miško griovys. Jame gana daug įvairaus dydžio šapalų.
Dėl vijūno aš ir abejoju, įtikintų tik foto ;D

Gediminas
08-10-2011, 19:03
Pas mane tvenkinyje visko pilna ir ypač karosų, bet turiu prileidęs apie 500 upėtakių. Jie jau ūgtelėjo apie 20 cm, bet karosų nemedžioja, net kartu maitinasi. Kažin kodėl?

Rolandas
08-10-2011, 19:17
Manau, priežastis tame, kad žuvys labai greit išmoksta ir supranta. T.y. jei pradžioje kelis kartus joms nepasisekė atakos, tai ir nesivargina, jei yra ką dar pasirinkt.
Kalbu remdamasis tokiu stebėjimu: kažkada ~500 litrų akvariume auginome piranijas. Šerdavome gupijomis. Jei tik ką įmestos sugebėdavo susiorientuoti, pabėgti, užlįsti, pasislėpti.... išvengti galo, tai paskui piranijos į tokias jau nekreipdavo dėmesio, net jei ir arti plaukydavo. Žinojo, kad šitos išsisuks, o naujas kaldavo akimirksniu. Galvoju ir su upėtakiais panašiai: maži nesugebėdavo paimt (didesnių) karosiukų, nors jau paaugo, bet nelabai mato juose lengvą maistą.
Kitas atvejis: tvenkinyje buvo daug saulažuvių. Buvo įleista upėtakių. Sumažėjo, bet neišnaikino. Anos mažais būreliais, trumpais atstumais perbėgdavo pakraštukais prie nendrių. Į atvirus plotus jau neplaukdavo - mokytos patapo. :)

Gediminas
08-10-2011, 20:53
O kaip manai apie eršketus, kokie jie medžiotojai? Pavasarį dar pagaudavau vieną kitą, o vėliau visai nekibdavo.

Rolandas
09-10-2011, 02:51
Manau, kad nelabai kokie. Nebent belūgos ir tos nuo tam tikro amžiaus. Bet jų Lietuvoje kol kas nėra. :/

nerka
29-12-2011, 15:04
Sveikas, Gedai. Pavasarį žuvinai tvenkinius starkiukais ir erškėtais. Labai įdomu kaip sekėsi auginti, kaip paaugo ar nebuvo problemų?

Gedas
29-12-2011, 18:31
Sveikas, Pavasari po iuvinimo, gal po mėnesio radau du starkiukus kritusius, vienas buvo beveik be galvos, net neinau kas su juo taip pasielge :) Kita pastebėjau dar gyva, tik kitam prude, tai jo snukis buvo deformuotas, gal jau leidiant toks buvo, nepastebejau, tai nuo alkio manau gait pradejo... Ar jie paaugo net neinau, nebuvo ukibe per vasara... Gal iema ant avieles eis pagauti...
O erkėtuku net nemačiau, net neinau kaip jie laikosi ir ar paaugo...
Leidau dar plačiakakčiu, tai viena su tinklu pagavau, tai buvo paauges madaug nuo 50 gr iki 400-500 gr.
Tai vat tokios ir naujienos, laukiu kol vandens paduos i prudus, nes per vasara gal metras nuseko...
Nauji prudeliai pasipildė, laukiu pavasario, bandysiu ka nors inarinti...
Ir mėginsiu pavasari uvinti prudus didesniais erkėtais ir gal amukais...
Tai tiek naujienu...

Gedas
30-12-2011, 18:26
Keistas įvykis šiandien nutiko, ėjau aplink prūdą, žiūriu, lydeka negyva guli. Ištraukiu pasveriu, 3.3 kg bet matosi visai neseniai mirusi, pusdienis maximum...
Pražiodau, uodega kyšo, išskrodžiu, o pilve karpis 500-700 g. Negalėjau pasverti, nes buvo apvirškintas gerokai, galvos jau nebebuvo, bet griaučiai stambūs matėsi ir visa likusi apatinė dalis nuo galvos... Neradau jokių priežasčių dėl ko ji mirė... Matyt užspringo, užduso berydama tokį karpį... Foto įkelt negaliu, nes telefonas grybauja... Ar būna tokiu atveju?

Nilas
30-12-2011, 19:11
Ar būna tokiu atveju?

...ir dar kiek. Labai gyvenimiška situacija lydekaitei, matyt smulkmės prūde pritrūko, tai griebė kas pakliuvo.
Literatūroj rašo, kad dažnai užspringsta lydekaitės jau mailiaus stadijoje, kai pasireiškia kanibalizmas ir viena kitą ryja.

Gedas
30-12-2011, 20:16
Gaila ankščiau ji nepaspringo :DDD Matyt ir starkiukus bus mano, ir ne viena patvarkius :DDD Galvojau, kad jas jau išgaudžiau, bet deja dar buvo like, ir dar tokia gražuole... Pastebejau, kad prude liko tik muilius, sprindiniu mažai bepagaudavau, ir karpiai nuo puses kg. Tai dabar idomu kaip starkiai augs...

Šaras
30-12-2011, 20:39
Sveiki visiems ar tiesa, kad vienodo dydio plėri uvis viena kitai nepavojingos taip deklaruoja" Klaipėdiečiai".

Nilas
30-12-2011, 21:24
ar tiesa, kad vienodo dydžio plėšri žuvis viena kitai nepavojingos
Nu lyg ir taip... bent jau lydekos mėgsta laikytis grupėmis pagal "svorio kategorijas". :)

rolandelis
31-12-2011, 16:40
Jeigu lydys sveria 2 kg, tai jis gali praryti kitą lydį 1 kg.Tokiu santykiu.

Gedas
31-12-2011, 17:10
Vakarykštis lidys
2247

Šios dienos starkis, apie kilogramą... Pavasarį buvo apie puskilį...
Paleidau paūgėti, nes buvo labai išsipūtęs, matyt daug pririjęs ir pilnas ikrų, gal netyčia išnerš...
2248

Rolandas
31-12-2011, 17:23
Grauolis starkis. Ruokis pavasarį daryti dirbtinę nertavietę.
Ot kad taip tokių pagavus pavasarį, galima būt pasiaist su dirbtiniu nertu, inkubacija ir paauginimu URS'e.

Gedas
11-01-2012, 10:01
Tai vat, kad prisiruošt negaliu tam URSui. Mažieji prūdeliai jau prisipildę. Reiks laukti pavasario, įleisti kokių motininių žuvelių ir žėti ar natūraliai išnerš :)

2283 2284

Rolandas
11-01-2012, 10:57
Tai tada ruoškis/gaminkis arba užsisakinėk jau neršto substratus.

Šaras
27-02-2012, 09:44
Labas Gedai, kas pas tave didžiajame tvenkinyje dugno sanitaro vaidmenį atlieka?

Gedas
28-02-2012, 08:49
Turiu įsileidęs vėžių ir starkių. Yra ir ešerių.
Gal kas žinot, kaip šamai su starkiais sutaria? Norėčiau pavasarį šamukų prisileisti, bet kažin ar starkių paskui nesuės?

arūnas
28-02-2012, 11:44
Labas,
kokio dydžio tavo starkiai? Kiek teko domėtis, pavasarį šamukai bus mažiukai.

Nilas
28-02-2012, 12:33
Gal kas žinot, kaip šamai su starkiais sutaria?
Kuris kurį apžios, tas ir išliks :)

Gedas
28-02-2012, 13:01
Starkiukai pernai pavasarį leisti, buvo sprindžio dydžio. Reiks pavasarį bandyti pagauti, apžiūrėti kiek paaugo.
Arūnai, o po kiek šamukai bus maždaug ir kokio jie dydžio?

arūnas
28-02-2012, 13:29
Gedai, sakė man maždaug taip-nuo gegužės bus mažyčiai,rudeni turės dičkių .Kai būsiu Gargžduose užeisiu pasitikslint.Pernai spaly pirkau Rietavo turgui,už sprindinukus 18 vnt. sumokėjau 130 Litų

Nilas
28-02-2012, 13:40
Rudenį pirkau šamukų, vienam ūky buvo vidurkis 40-50g po 8Lt., kitame pardavinėjo 50-150 po 6Lt. Pavasarį dar gal kas pardavinės ir didesnių.

arūnas
28-02-2012, 19:00
Nilai, jei gali kontaktus kokius nors tų ūkių ,būčiau dėkingas...

Gedas
01-03-2012, 13:26
Prūdo gražuoliai. Šiandien pagavau. :) 650 ir 400 g. Pilni, pilni ikru.
2510

arūnas
01-03-2012, 15:29
Tikri gražuoliai,o ka galvoji daryt su ešeriais,laikyt su starkiais šamais,ar po truputi išgaudysi?

Gedas
01-03-2012, 16:29
Po truputį gaudau, bet nemanau, kad jie kažkam maišo. Mažus ešeriukus ir starkis, ir šamas suris. :)

arūnas
01-03-2012, 20:52
Gera kompanija turėsi,žiemai vasarai adrenalino turėsi,šaunu

AlbertasA
03-03-2012, 19:25
Gedai, ar šis nuotraukoje sugautas starkis užaugo per metus? nuo sprindžio dydžio kai leidai 2011 pavasarį? ar čia kita laida?

2248

Gedas
03-03-2012, 19:47
Čia buvo leisti tik 3 starkiukai, prieš 2 metus žiemą, piršto dydžio. Tai iki kilogramo užaugo panašiai per 2 metus. O šį pavasarį, kur leidau, tai dar nesu pagavęs. Bandžiau ir ant gyvos žuvelės ir su tinklu (akys matyt per dideles 45), tai dar nepagavau. Net nežinau kiek paaugo ir kiek jų suėdė lydekos, kurios dar buvo iki rudens... Ar ešeriai. :)

Gedas
16-03-2012, 15:43
Šendien perkėliau du plačiakakčius iš uošvenės išdžiuvusio baseinėlio i savo pruda :)
Per metus beveik nieko nepaaugo, ir dar visa žiema pravargo be vandens, gales rimtesniuose plotuose paugėti :)
2561

Gedas
18-03-2012, 07:52
Vakar buvau pagavęs starkiuką pernai metais įleistą, tai paūgėjęs, apie 150 gramų turėtų būti. Gaila nenufotkinau.

Gedas
19-03-2012, 14:55
Artėja laikas kai pradesiu iuvinti savo prudus uvimis, norėčiau patarimo. Gal ir negerai kad isikasiau gan gilokus prudus, nes vasara vanduo gerai neiyla ir matyt dėl to prastai auga karpiai, kad ir daug juos eriu. Amurai ar amai turbut ir lėtai augs dėl alto vandens... Kain kaip pasielgti ir kokios ruies uvis leisti ? Čia tik savo malonumui, kad butu idomu su mekere gaudyti... Kakaip keista kai prudui ( 12 aru ) jau 6 metai, o uvies gan maokai usiauginu... Maas prieaugis... Gal jy nuleisti, per vasara pauginti olės dugne, gal tada uvys geriau augs... Bet vėl nebus groio sodyboje, vėl negerai. Vienu odiu susivėliau... Ir visus jau uknisau :)

tvis
19-03-2012, 15:55
Žolės žuvies augimo nepaspartins. Paspartint gali subalansuoti pašarai ir vandens temperatūra.Jau rašiau,kad vandeni gali pasišildyt ir suvienodint visuose sluoksniuose įjungdamas taimerio pagalba orapūtę.Aš nustatau,kad orapūtė birbtų nuo 11 iki 19val.Patikėk-tikrai padeda.

nerka
19-03-2012, 19:38
Tvis ,o nuo kada pradedi įjungti orapūtę ? Ar visą laiką dirba orapūtė 8 val per parą ,aiku iskyrus iemą ?

tvis
19-03-2012, 21:59
Žiemą dirba kiaurai.Vasarą jungiu kai būna šilta. Oro temp.+18 ar daugiau.Nežaidžiu dėl poros laipsnių.

Gedas
07-04-2012, 16:27
Sveikas, Rolandai, norėčiau aš savo mažąją 4 arų balą įdarbinti, gal ką pasiūlytum? Gylis dabar apie metrą, vienam krašte gal kiek virš. Bet po žiemos vat tokia situacija su juo. :) Gal dėl to, kad netoliese vienas kaimietis visą žiemą vertė mėšlą. :) Jis pratekantis. Tai užaugo siūlinių dumblių oazė. :) Ir nemažai gyvių atsirado, apsiuvų ir visokių vabaliukų.

2685 2686

Kokie pasiulymai? Tuos dumblius gal išbraugti su kuom nors?
Ar leisti muiliuką ir pasižaisti, ar bandyti įleisti karpių po 2 kg iš prūdo. Visi beveik su ikrais, gal išnerštų?
O kita aro bala nepratekanti, apie pusantro metro gylio, tai graži, nei dumblio, bet ir gyvių nesimato. Ir tą reiktų įdarbinti. :)

Rolandas
07-04-2012, 16:44
O gali vandenį išleisti dabar? O būtų paskui iš kur prileisti vandens birželio pradžioje?
Jei abu "taip", geras paauginimo telkinukas bet kokioms šiltavandenėms rūšims. ;)

Gedas
07-04-2012, 17:37
Galėčiau išsiurbti, paskui prileisti vandens. O šiaip negerai, kad tokios žolės želia?

Rolandas
07-04-2012, 17:39
Čia ne žolės, dumbliai.
Natūraliam nerštui reiktų minkštos, šviežios žolės, želmenų. Jei dabar išleistum vandenį, gal dar ir spėtų kas sudygt iki birželio.

Dėl rūšių. O pats kur link linksti?

Gedas
07-04-2012, 18:16
Galvoju apie karpius. Gal per vasara muilius paauktu, rudeni prašo žvejiai žyvpcu :)

Rolandas
07-04-2012, 18:18
Auginti karpiukus ant "žyvcų"?

Gedas
07-04-2012, 19:56
Svarbu auginti, bandyti, o tada bus matyti kur juos padėti. Idomiausia išnaršinti ka nors, o paskui prižiurėti :)
Kad be karpiu, nieko neturiu padoraus dydžio ir amžiaus, kad nerštu :)
Gal turi kokiu pasiulymu rolandai ?
Žiemai noretusi muiliu perkelti i mini uždara sistema, kuria gal susikonstruočiau :)

Gedas
17-04-2012, 21:01
Pasidrumstė vanduo prude, atkuto karpiai, šendien su meškere kelis pagavau, vienas neblogas pabėgo.
27382739
Pasidariau 2 šeryklas, bet iš šeryklu kažkodėl dar nesimaitina, o slieka jau ragauja :)
2740
Naujai ileisti karpiukai kažkodėl ne visi nori prigyti, ypač kurie buvo mažesni, pradėjo kristi ir kas keisčiausia po savaitės, ir kas jiems nepatiko ?
Jau ketvirta leisgyvi randu palei kranta...
2741

Gedas
18-04-2012, 20:34
Šiems karpiukams jau 4 metai, kai kurie apie 2 kg, kiti kažkodėl apie 1 kg. Bet visi pilni ikru. Kažin jie gali neršti ? Ar galima juos bandyti leisti i negilu tvenkinuka jau dabar, ar palaukti kol išils vanduo, ir ileisti jau prieš neršta karpiu, birželio gale ? Ar geriau ankščiau kad apsiprastu ?

Rolandas
18-04-2012, 20:38
Sveikas, Gedai,
aišku nerš, tik galvoju kas išliks. Nerštui gali atskirt ir dabar ir gegužės pabaigoje, bet neperlauk, jei sušiltų anksčiau.
Jei naršinsi savo mažam tvenkiny, lervutės netilps, paskui suskurs dėl maisto ir erdvės trūkumo. Reiks kažkaip praretint, atsirinkt.
Gal įdomiau būtų įsigyti rimtos, žinomos veislės lervučių ne per daug ir jas paauginti tavo nerštukiniame? Arba jei jau suki selekcijos-veisimo link, gal verta įsigyti pora lizdų kokios nors veislės reproduktorių iš Šilavoto su popieriais?

Gedas
18-04-2012, 20:48
Hmmm, gal ir gera mintis, reiks pasukti i šilavota, paklausti kas kaip ;)
Tik šiaip labai norėtusi savo augintinius išnaršinti :)
Jei pavyktu, rudeni galėčiau pasidaryti dar koki 10 pruduku po 2 arus, žuvyčiu paauginimui...

Pikulis
19-04-2012, 12:28
Gedai, tai pas tave žemės apščiai, kad tik prudukus ir planuoji kasiot? Gal turi žmogų, kuris pigiai iškasa? ;D

Gedas
19-04-2012, 17:33
Kol turėjau eskovatoriu bučiau pigiai iškases, bet nebeturiu :) O prudukus daryčiau su buldozeriu, pigiai gaunasi, nes negilūs ir greit juos išstumia. Ir dar aplinka prie to pačio aptvarko.

deras
20-04-2012, 07:51
Sveikas Gedai,

iš ko pas tave padarytas šėryklos pagrindas? Tinklą naudojai ar kaip?

Gedas
20-04-2012, 08:01
Suvirinau vamzdelius, kampuose privirinau ausytes nuo lenciūgo ir aptraukiau metaliniu tinkliuku iš apačios. Kuo storesnis vamzdelis, tuo bortai didesni, geriau pašaras laikosi nuleidžiant, mažiau nubyra.

deras
20-04-2012, 10:39
Kokia tinkliuko akis?

Nilas
20-04-2012, 11:02
Aš irgi naudojau nerūdijantį tinkliuką, akutės 1-1,5 mm. Pas mane tik rėmas iš medinių brūselių 1cmX4cmX90cm.

Gedas
20-04-2012, 16:27
Pas mane akutės 1 mm, visose statibiniu medžegu parduotuvėse yra pirkti. Kaina nedidelė, kažkas apie 10 lt už kvadrata.
Pas mane iš kažkur atklydo vandens žiurkės, vakar viena, šendien dar viena nudobiau, tiksliau pačios ikliuvo, ilindo i vamzdi kur prateka tarp prudu, o gale tinkliukas, o prieš srove nebepaplaukia :) Ir radau keleta raudyčiu su nuvalgyta uodega ir galva, like tik kunai ? Kažin čia ju darbas ? Karpiai pas mane gan aktyviai pradėjo maitintis, ant meškerės kimba jau gerai. Dar klausimas, o kažin karpius kaip geriau perkelinėti i kita pruda, gaudant tinklu, ar meškere ? Čia eina kalba, perkeliant i negilius tvenkinukus, gal išnerš. Tik kažin kaip jiems mažiau streso ivaryti ? Ir keista, bet visus karpius pagaunu su išsiputusiais pilvais nuo ikru :) Reiks kažkur ieškoti patinėliu :)

Gedas
22-04-2012, 19:37
Kažin kaip dar galima išnaikinti dumblius tuos siulynius iš mažojo tvenkinuko nenuleidžiant jo ? Nes per jį dabar prateka vanduo, tai tada siurblys turėtu dirbti diena vakara ir tai kažin kaip ten išsisiurbs. Vienas variantas laukt vasaros, kol bus ilgesni laika be lietaus. O gal žuvys kokios valgo tuos dumblius, gal prileidus karpiu juos išvalgys, nes tik tam prude kur yra karpiu, tu dumbliu nėra.

Darulis
22-04-2012, 20:25
Gedai ar turi galimybę su tinklu juos užkabinti ir išvilkti į krantą?
Bijau, kad jei bandytum siurbliu ko gero galėtum net sudeginti variklį.
Arba dažnai reiktų valyti nuo jų patį siurblį.
Manau tokiu atveju geriausia būtų bradinys, nes manau tribradu nepavyktų, nes šaltas vanduo ir gylis ko gero didesnis negu 1,5 m.

Gedas
23-04-2012, 03:44
Bandžiau ir grėbliu ir mažom akim tinkliuku, tai nuo paviršiaus šiek tiek nusikabina, o giliau tai jie kaip siulai, kaip gleivės, iškart užkemša tinkliuka.
Bet jos po kiek laiko pakyla i paviršiu ir susisloksniuoja gumulais, tai tada jie gerai kabinasi i kranta. Ileidau kelis karpius, tai eina kiaurai.
Matyt per mažas gylis jame apie 1-1.5m

Darulis
23-04-2012, 21:00
Aš kalbu apie tinklą, kurio plotas galėtų būti apie 30 kvadratinių metrų..
Plius minus..
Arba galima būtų kalbėti apie dvibradinį. Tai jis būtų apie kokių 10-15 kvadrtinių metrų.
Apie 10 metrų ilgio ir 1,5 metrų aukščio..
Čia parametrus galėtum pats pasidėlioti pagal save..

Gedas
24-04-2012, 21:14
Šendien daug maž išsėmiau tuos dumblius, bet jais žiauriai mėgaujasi karpiai, o kuoju aplink juos buna gal net šimtas. Šendien pabandžiau ju imest i pruda su žuvimis.
Su graibštu juos šendien pragraibiau, tai paviršiui mažai liko, ir ileidau ten dar karpiu, žesiu kas bus :) Ir dar pro ta tvenkinuka su dumbliais žiauriai pradėjo tekėti vanduo, nes pas mus per tris dienas žiauriai palijo, dumblius sunešė i viena krašta, tai lengva juos semti, gal pasitaisis reikalai :)
Dar klausimas, kaip atskirti karpio patele ir patina ? Aš maždaug bandau gaudytis, bet sakau pasitikslinsiu. Ir kiek reiktu procentaliai leisti patinu ir pateliu i tvenkinuka neršimui, ta prasme, pvz 1 patinas sugeba apnaršinti 3 pateles.
Ir dar klausimas, kas greičiau auga patinėliai ar patelės ?

Rolandas
24-04-2012, 21:16
Greičiau auga patelės.
Leisk santykiu 2:3 patelės:patinai

Nilas
24-04-2012, 22:25
Pas mane irgi tų dublių yra šiek tiek, aišku ne tiek daug, nes gylis didesnis, bet kai prūdas šviežias, tai toks reiškinys manau yra natūralus.
O ar žūvys ėda tuos dumblius?

Gedas
04-05-2012, 19:19
Suleidau 17 karpių i 4 arų prudelį, su dumbliais kovojau gal dvi savaites, su graibštu juos sėmiau suneštus pakrantėje vėjo link ir jų nebeliko.
Karpiai po suleidimo, kokią savaitę labai ramūs buvo, kol apsiprato, dabar jau pradėjo pakrantėmis duotis, po žoles jau landžioja, vandenį sudrumstė.
Belieka sulaukti kada sušils vanduo, ir manau turėtų jie pradėti dūkti. :)
Kažin nereiktų viename krante primesti šakų tankių, būtų kur muiliui slėptis ir gal padėtų neršimui?
Besemiant maurus, išsėmiau daug varlių kurkulų, buvo gerai pasidarbavusios. :)

Gedas
05-05-2012, 19:30
Kažin nereiktų viename krante primesti šakų tankių, būtų kur muiliui slėptis ir gal padėtų neršimui?
Ir dar labai keista, senajeme prude kur didesni karpiai tai visai nesimaitina, o kitame, kur prileidau neseniai karpiu tai kiek metu, tiek ir suryja.
Kažin dėl ko taip gali buti ?

Rolandas
05-05-2012, 20:26
Šakos nerštui nepadės. Gali net pakenkt - apsibraižys žuvys.
Reikia švelnios žolės. Tas irgi skatina nerštą.

Naujam seklesniam tvenkinyje gali būti šilčiau, aktyvėja žuvų fiziologiniai procesai. O jei dar ir pasižaidžia tėtukai su mamytėm, energijos irgi juk reik. :)

Gedas
21-05-2012, 07:05
Šendien sujudo mano karpiai, neršia kaip pasiute.
Kažin po kiek laiko pradeda matytis muiliukas išsirites ?

Darulis
22-05-2012, 21:40
Inkubacijoje, tai kokios 4 dienos ir juos perkelia į tvenkinius.
O tvenkinyje nežinau.
Pakomentuos specai.

Nilas
23-05-2012, 19:17
Šendien sujudo mano karpiai, neršia kaip pasiute.
Kažin po kiek laiko pradeda matytis muiliukas išsirites ?

Po 3-4 dienų gali jau dairytis lervučių.

Gedas
23-05-2012, 19:47
Gaila, bet praėjo liūtis nakti, padavė šalto vandens, nors paviršiuje šiltas, tikiuos išsiris lervutės.
Lauksiu stebuklo...
Vandens temperatura paviršiuje 18 c, metro gylyje 16 c. Ar yra vilčių ?

Rolandas
23-05-2012, 20:25
Taip. Tik užsitemps papildomai laiko.

Gedas
24-05-2012, 06:34
Per naktį vanduo pakilo pruduose apie 20 cm, o mažajame 4 arų prūdelyje, kur gerai neršė karpiai, vanduo nukrito iki 10C. Ir vanduo žiauriai nuskaidrėjo.
Reikėjo leisti kelis karpius į vieno aro nepratekantį prudelį, ten tikrai būtų muilius išsiritęs. :(

Gedas
25-05-2012, 06:55
Keistai auga mano starkiukai, vakar viena pagavau ant tvisteriuko, tai buvo apie 200 gr. O begaudant kuojas televizorium, pagavau viena vos ne toki pat koki ileidau pernai pavasari, gero sprindžio...

Gedas
07-06-2012, 17:44
Šendien pagavau su tinklu, penkis karpius, trys labai apsibraiže, o du nei kiek. Tai pasirodo visi apsibraiže patinai, patelės pilnos ikru. Tai nepagavau kampo, su kuo tie patinai neršė ?
Pagavau šešis karosus, jie kudesni pasirodė, nebetokie išsipute, bet ir pilni ikru...
Taip ir likau nesusiprates...

Darius1
07-06-2012, 19:36
Karpio patinai galėjo neršti su karosų patelėmis, toks atvejis dažnai pasitaiko.

Gedas
07-06-2012, 20:34
O tai kaip taip gavosi, kad karpiai ir karosai su ikrais ? Ar del to, kad vanduo atsalo ?

Rolandas
07-06-2012, 20:42
Neužteko laipsniadienių, nesubrendo, neišįneršė dar visos. O patinai tai pasiautėjo.
Bus atšilimas - bus dar karpių nerštas birželio vidury.

Pikulis
09-06-2012, 11:04
Dėl karosų, kad su ikrais visą vasarą būna, tai čia ne "dyvai", nes juk neršia porcijomis ir ne vieną kartą. Kiek laukinėmis sąlygomis tų porcijų būna, tai nežinau, bet mano viena dekoratyvi karosė jau neršė ketvirtą kartą, o dar tik vasaros pradžia, todėl manau, kad dar nerš ;)

Gedas
25-06-2012, 20:38
Šendien šerykla tikrinau ir pakeliau starkiuka, saugo šerykla nuo smulkmės :)
Starkiukas apie 200 gr, turetu buti pernai leidimo.
3054 3055

Rolandas
25-06-2012, 21:32
Bijau, kad ne nuo smulkmės saugo, o lizdą sukt sugalvojo.

Gedas
25-06-2012, 21:41
Gali buti, nes jau yra ir didesniu, kurie matyt jau pernai yra išnerše, nes šiemet pagavau ir sprindinuku.
Arba pernykščiai, leisti, tie kurie nemoka maisto pasigauti :)
Kuoju muiliaus yra labai daug, prinerše labai pavasari, bet matyt starkiukai gerai darbuojasi, nes tikrai ju tiek nebera kiek budavo...

Gedas
10-07-2012, 14:21
Šendien iš pažystamo pasisemiau 100, turbut karosiuku, bet man aiškina, kad ten kažkokie karpiukai :) Bet nesvarbu, kitamet bus šamams pašaras, arba žyvcu turėsiu :)
Ileidau i nepratekanti aro tvenkinuka, pažėsiu kas užaugs. Kaip manot karosas ar kažkoks gibridas, nes kunas karoso, o galva kažkokia plati.
3093 3094 3095

Rolandas
12-07-2012, 09:00
Ne hibridas, o neteisingas išsivystymas.
Ar visi, dauguma, keli... irgi tokie?

Gedas
15-07-2012, 22:43
Beveik visi, gal tik keli normalus. Ka su jais daryt, naikint, ar palikt iki rudenio ( žyvzui ar dar kam nors :D )
Pas uošvene prineršė raudonu karosu, gal geriau šitu muiliaus prileisti ir paauginti ?

Rolandas
15-07-2012, 22:56
Būsiu tiesus: kad ir veltui duoda, bet ko, nereik leist. Kaip juos dabar suleistus išsinaikint?

Gedas
19-08-2012, 19:15
Patikrinau savo prudelius su meškeryte ir su katinu :)
Mažajam prudelyje 2.4 kg karpis ir 1.2 kg karosas.
Dydžiajam pavasari leisti karpiukai 600 gr. ir 1.2 kg. Labai nevienodai auga.
3171

Gedas
27-08-2012, 10:31
Vakar pagavau karpiuku mažajam 4 aru prudelyje, kurie pavasari išneršė, idomu tik kiek ju ten yra, reiks rudeniop nuleisti ir patikrinti derliu :)
3197 3198

Aurielka
27-08-2012, 12:47
maždaug 10 gr pagal dydį ...tokiems žiemoti bus problematiška, tačiau iš išvaizdos atrodo gražiai, bet įmitimo trūksta

nerka
27-08-2012, 14:17
Sveikinu,grąžūs karpiukai:)Ar tame tvenkinuke mažyliai nuo pavasario gyveno kartu su tėveliais?

Gedas
05-09-2012, 21:17
Kaip pas kitus maitinasi karpiai ? Pas mane labai vangokai, lig ir vanduo labai neatšalo, nors rudenelis jau atėjo, arteja ir žiema :(

Darius1
06-09-2012, 07:42
Sveiki, pas mane ir nekaip maitinasi karpiai, pašarų suėda trečdaliu mažiau nei vasarą.

Gedas
04-01-2013, 16:27
Atšilo prudu krantai, žiuriu, kur buvau pripiles žvyro tam kampe, duodasi nemažai kažkokiu keistu žuveliu, galvojau, kad kilbukai. O pagaves pamačiau, kad pas mane išneršė šiemet starkiukai...
Tai vat norėjau pasidžiaugti su visais :)
3541

Darulis
04-01-2013, 16:53
Na šaunu Gedai... Džiaugiiuosi kartu su tavim..
Kaip tikras lietuvis, bet ne tas, kuris pavydi::) (tie netikri lietuviai, o jau kitokie)..
jai nori pamatyti tikrą lietuvį nuvažiuok į kokį kaimą ir pabendrauk su vyresnio amžiaus žmonėm..
Nei tu juos nupirksi nei ką...

Čia šiaip ne prie ko parašiau....
O kokio dydžio leidai (nepyk jau esi rašęs..), kiek pas tave jie ugtelėjo???
Kokia vandens temperatūra būna vasarą??
Klausiu, nes kartais ir aš pagalvoju, kad gal ir man jų kada nors reiks įsileisti, bet turių lydekų problemą, tai pirmiausia svarstau jų nugaudymo variantus...
Tiesa kaip jie kimba ant meškeries/dugninės???

Gedas
05-01-2013, 00:26
Leidau ne buvusi, o praeita pavasari, buvo per dalna dydžio, šiemet su guminuku pagaudavau apie 300-500 gr.
Bet prieš keturis metus buvau kelis ileides, tai net ir nežinau kurie čia išnerše, nes nelabai isivaizduoju, nuo kokio dydžio starkiai neršia, ar kokio amžiaus.
O kitam prude kur yra lydžiu ir esu prileides, tai ten su tinklu ir pasigauna starkiukai, gal kiek ju ir išnaikino lydžiai, bet ka padarysi.
O kuoju muiliaus ryškiai apmažejo abejuose tvenkiniuose, ir karpiai pradejo geriau augti.

Nilas
05-01-2013, 00:34
nes nelabai isivaizduoju, nuo kokio dydžio starkiai neršia, ar kokio amžiaus.
Panašiai kaip lydeka. Iš kilograminio starkio jau tikrai galima laukti neršto.
Beje, džiaugiuosi ir aš tavo jaunikliais, SUPER.

Darulis
05-01-2013, 00:47
na nea....
gal aš dar šiais metais tikrai nebandysiu startuoti su starkiais...
O tai jau ir taip planai užkelti max.
O koks starkio skonis į ką jis panašus, nes prisipažinsiu, kad ko gero jo nesu normaliai taip ir ragavęs...

Nilas
05-01-2013, 03:15
O koks starkio skonis į ką jis panašus, nes prisipažinsiu, kad ko gero jo nesu normaliai taip ir ragavęs...
Kol neparagausi, tol nesužinosi. Skonis turi panašumo į ešerį. Šaip labai svarbu kepti šviežią, nes esu kepęs du starkius, pirmasis (2,8 kg) buvo be proto skanus, o va antrasis toks šiaip sau, bet pirkau jau pastovėjusi gerai, žiaunos jau buvo pablukę.

Rolandas
05-01-2013, 10:10
Tu neragavęs starkio? Eik į turgų ir, kaip Nilas jau minėjo, pirk šviežią virš 1,5kg ir kepk greičiau.
Man dar patinka su garnyru pakeptais svogūnais (gali būti ir su geru tomatu) ir virtomis bulvytėmis.
Tarp "laukinių", gėlavandenių LT žuvų jis laimėtų arba gal ne, gal su marguoju dalintųsi pirmąsias vietas.

Sveikinu, Gedai, su starkiukų prieaugliu. ;)
Nerštų, manau, ir nuo gerų 700g.

Gedas
23-03-2013, 07:15
Sveiki kaliegos :) Na kaip jusu tvenkiniu vandens spalva nepakitus ?
Nes pas mane buvo skaidrus vanduo, o dabar kazkoks paliko drumzlinas, parudavo, bet netaip kaip buna vasara nuo molio, tokios šviesios spalvos,
bet toks i ruduma ? Gaila neturiu oksimetro, gal kas turit ir važiuosit kada pro paneveži ? Nes kažko pradejau nerymauti.
Ora pučiu, lig ir viskas normoj, žuvu nesimato...

Darulis
23-03-2013, 16:39
O nuo žolių negali parūduoti???
Nes jai orapūtė pūčia, tai norėčiau tave nuraminti, kad jos turi tikrai užtekti..
Aš matavau 40 arų prūdą su oksiometru, tai jis jį aptarnauja nesunkiai..
Tai taviškį 25 arų, o jau 12 arų tai be problemų patrauks..
O kas nors į Vilnių nevažiuoja?
Nes pas mane jis kaime....

Gedas
23-03-2013, 18:06
žolių praktiškai nėra, orapute 200w ijungiu naktimis, diena truputi užtraukia leduka, bet ryte buna vel atšiles didelis plotas.
Žuvys jei dustu turetu matytis, bet keistai vanduo patamsejes, nera gyvenyme taip buve.

Darulis
23-03-2013, 19:06
Tai ką darom su oksimetru??
Ar bandyti iki tavęs važiuoti???
pagalvok ar reikia ir jai apsispręsi paskambink.
Rytoj iki pietų.

Gedas
23-03-2013, 20:34
Pameciau tavo telefona, jei gali parasyk...

Nilas
23-03-2013, 21:49
Jei nors kiek jungiat orapūrę, jei bent kurį laiką susidaro eketės, tai miegokit ramiai. Vandens drumstumas čia ne rodiklis, pūva, dūlėja augmenija, o ir orapūtė visa tai kelia nuo dugno, todėl ir vanduo toks. Luktelkim savaitėlę ir jau turėtų vandenėlis atsišviežinti.

Gedas
07-04-2013, 20:04
šendien ir aš vijau žiema lauk, parskrido pas mane ant lauku ir gerviu ir pempiu ir varnenu kruvos :) Matyt greit užkvips pavasariu :)
3773

Gedas
14-04-2013, 19:27
Šios dienos laimikis, ilindo i 70 akies tinkliuka, turetu traukti arti 2 kg. Pilnas ikru :) Lauksiu pagausėjimo :)
3796 3797

Junka
14-04-2013, 20:46
Ale tikrai super atrodo :) Reiks ir man jam vobleriuką ar mepsiuką ir eit patikrint ar starkių vėžiai nesurijo :)

Gedas
15-04-2013, 08:37
Radau ir aš šendien dydžiajame prude kritusiu žuvu, keli karpiai, ant dugno negyvu kuoju :) O dar ledo nemažai, tikiuosi kai nueis ledas, nerasiu dar daugiau :(
Gal del deguonies trukumo patamsejo vanduo ;(

Darulis
15-04-2013, 22:28
Girdėjau ir aš tokį pasakojimą pas save kaime pas pažįstamą.....
Pas jį orapūtė dirbdavo su taimeriu, gal kas 15 min.
Prūdas gal kokių15 arų...
Ankščiau nedūsdavo, bet po tvenkinio rekonstrukcijos berods užpernai dūso..
Gal žuvys negauna "informacijos", kai orapūtė nedirba pastoviai, kur yra eketė..
Nejuda taip vanduo..
Bet čia tik dabar taip sugaLVOJAU...::))

Gedas
19-04-2013, 20:49
Nauji gyventojai...
Atlaike 10 val. kelione, jaučiasi gan neblogai.
3840
Ir netgi gavau dovanu vat toki gražuoli...
3841
Kelione pavykus, žesim kaip augs naujieji gyventojai.
Lauksiu nauju yspudžiu...

Gedas
21-04-2013, 16:15
Šendien sakau patikrinsiu ar karpiai dar miega, pirmas statymas, du plačiakakčiai.
Antru statymu biški išsigandau, matyt i buri pataikiau.
Penki karosai nuo 0,7-1,1 kg. Ir 20 karpiu nuo 1,5-2,1 kg.
Karosai paruošti rukymui, puse karpiu paleidau paugėti, kiti keliaus i keptuve :D
3843

Darulis
21-04-2013, 20:52
Šaunus vaizdelis, kai vienoje vietoje jų tiek pakliūna..
Po tokios žvejybos galima ir pagyventi prisiminimais iki rudens::))

Sandra
23-04-2013, 06:55
labas rytas, perskaičiau Jūsų temą, labai smagu, kad tiek entuziastų :) nusipirkome sodybą, gyvensime nuolatos, joje yra 4 arų dydžio apie 2-3 metro gylio tvenkinukas, nemažai augalų ir karosų. Karosų mailiaus visai enmatyt, ant meškerės rudeniop pagavau keletą po 4-600 gramų. Norėčiau aptvarkyti ir įžuvinti, ką pasiūlytumėte leisti? Sklype yra dar vienas natūraliai besiformuojantis tvenkinys kalno papėdėje, užliejamas plotas apie 10 arų, auga nendrės ir gylis iki pusmetrio, manau jį galima būtų nesunkiai pagilinti?

Nilas
23-04-2013, 09:55
labas rytas, perskaičiau Jūsų temą, labai smagu, kad tiek entuziastų :) nusipirkome sodybą, gyvensime nuolatos, joje yra 4 arų dydžio apie 2-3 metro gylio tvenkinukas, nemažai augalų ir karosų. Karosų mailiaus visai enmatyt, ant meškerės rudeniop pagavau keletą po 4-600 gramų. Norėčiau aptvarkyti ir įžuvinti, ką pasiūlytumėte leisti? Sklype yra dar vienas natūraliai besiformuojantis tvenkinys kalno papėdėje, užliejamas plotas apie 10 arų, auga nendrės ir gylis iki pusmetrio, manau jį galima būtų nesunkiai pagilinti?
Sandra, būkit gera, sukurkite savo temą ir ten viską tą patį išdėstykite. Tada bus galima labiau įsigilinti į jūsų klausimus. Šioje temoje diskutuojame apie Gedo tvenkinius. Viskas dėl elementarios tvarkos, kad informacija forume būtų sisteminga. Ačiū. :)

Gedas
19-06-2013, 06:28
Vakar bandžiau pagauti sterles, viena buvo užkibus, bet nutruko, norejau pažeti kiek paaugusios.
Kazkaip vangiai kibo, bet užtat vat tokie karpiukai kur pernai ten išneršė tai nedave ramybes...
Kibo vienas paskui kita...
3998

Darulis
19-06-2013, 07:22
Tai visai jie gražūs atrodo::)
Rudenį galėsi jau pardavinėti kaip įžuvinimo medžiagą::))
O daug pas tave tokių??

tvis
19-06-2013, 07:50
Tie karpiukai kartu su sterlėm gyvena?

Gedas
19-06-2013, 08:06
Tie karpiukai kartu su sterlėm gyvena?

Jo kartu su sterlem. Neišgaudžiau pavasari, taip ir liko. Pavasari mačiau plaukiojo nemažas burys, tikrai bus apie tukstanteli. Jei neužsilenks nuo sterliu pašaro ...

tvis
19-06-2013, 08:19
Brungiai kainuoja karpius šert tokiu pašaru. Įtariu sterlės iki jo ir nedasibrauna.

Gedas
19-06-2013, 08:39
Gali visko buti, bet kaip man juos dabar išgaudyti :)

Vilius
19-06-2013, 09:20
Esu pastebėjęs, kad bent jau pas mane karpiai labai jau nenoriai eršketinį pašarą ragauja. Gal dėl tamsios spalvos jo nemato, o gal kvapas netinka. Bet batoną su pasimėgavimu tuoj pat sukerta. Tai aš tokią maitinimo taktiką ir naudoju: primetu ant paviršiau batono ir kadangi eršketai išgirdę karpių puotą iškart atlekia į tą pačią vietą, tyliai į dugną nuleidžiu eršketinio pašaro.

Gedas
19-06-2013, 09:29
Mintis nebloga :D reiks pamėginti :D

Vilius
19-06-2013, 13:42
Eršketų šėrimui labai patogu naudoti ir uždaro tipo šėryklėles, kurias naudoja žvejai mėgėjai. Jų veikimo principas toks, kad jos atsidaro tik stipriai truktelėjus. Įdedi pašaro į tokią šėryklą, parišęs ant šniūro užmeti, palauki kol nuskęsta ir tada truktelėjęs išbarstai pašarą tiesiai ant dugno.

http://www.zvejys.lt/market/seryklele-ziemine-salmo-konus-75mm.html

Gedas
19-06-2013, 18:42
Šendien keliau šerykla ir pakeliau eršketuka, prieš du ar tris metus leistus :) Kažkur trauks iki 100 gr.
O galvojau kad ju nei kvapo nelike :)
4004

Darulis
19-06-2013, 19:08
Pagalvojau.. negi iš lenkų pirkti atrodo Tokie maži::)))
Išvada paprasta, kad eršketus į bendrą prūdą galima leisti nuo kokių 3-4 kg.
Ir juos meškerioti tada su pasimėgavimu..

Rolandas
19-06-2013, 19:47
... nuo 700-1200g į mėgėjiškus tvenkinius pilnai pakanka.
Kad mažesnių "neapsimoka", Gedo pvz. puikiai tai iliustruoja.

Vilius
19-06-2013, 21:21
Neatmesti dar reiktų tokio faktoriaus kaip genetika. Prieš mėnesį pirkau kelis eršketus nuo 50 iki 200 gramų to pačio amžiaus (metinukus). Šėriau du kartus per dieną, matydavau, kad normaliai maitinasi tiek maži tiek dideli. Rezultatas po mėnesio: tie po 200 gr priaugo iki 400 gr, o mano nuostabai mažiausias paaugo vos 20 gr. Spręskite patys... Manau Gedas pilnai galėjo nusipirkti prarūšiuotų neaugančių eršketų, t.y., kai didžiausi iš tos vados jau būna išpirkti, o likę tik patys mažiausi.

Rolandas
19-06-2013, 21:55
Apie eršketų genetiką labai plati tema. Neišeis keliais žodžiais.
Praktiškai, jei jis užaugo iki 700, augs ir toliau. Viskas tik nuo sąlygų ir pašarų. ;)
Aišku, grupės atsilikėliai grupėje ir toliau atsilikinės, o lyderiai visada turės didesnį potencialą, čia be diskusijų.

Vilius
19-06-2013, 22:52
Na aš pirkdamas žuvį irgi iš pradžių galvojau, kad tokios dydžių disproporcijos pagrindinė priežastis labai didelis žuvų kiekis tūrio vienete ir ribotas pašaro kiekis, dėl ko stipresni suvalgo per didelį kiekį, o mažesni pastoviai nedavalgo ir ta disproporcija tik didėja. Tad įleidęs pas savę į baseiną kelis skirtingo dydžio, bet vienodo amžiaus eršketukus specialiai duodavau šiek tiek perdaug pašaro, kad nebūtų jokios konkurencijos. Galvojau, kad bent jau augimo tempai taps vienodi, kas teoriškai turėtų būti, bet pasirodo taip nėra... Iš to galima padaryti eiliniam vartotojui aktualią išvadą, kad turint sąlygas pačiam pasiaugint įžuvinimo medžiagą, reiktų ją pirkt kuo mažesnę, nes perkant didesnius gali papult ant prarūšiuotų atsilikėlių, kurie keistai neaugs ir bus padaryta klaidinga išvada, kad visi tos rūšies ar to žuvininkystės ūkio individai yra niekam tikę.

Rolandas
19-06-2013, 22:58
Rūšiavimas vyksta jau nuo kelių mėnesių, kai pasiekia 5...10...15g (Praktinė užduotis: Lenkijoje reik nupirkt 1000 eršketukų. Kuriuos imsit ar 5g po 1,5zl, ar 10g po 3,5zl? Sumos gana ženkliai skiriasi, kur 1500, o kur 3500zl. Kaip manot pasielgs perpardavinėtojas, kuris jums atveža į kiemą?) :)
Nelabai čia ką pasiplanuosi, jei nežinai pas ką ir ką perki. Sakyčiau, sėkmės faktorius irgi svarbus, jei negali gaut pilnos, patikimos info. O jei tau į kiemą atveža jau maiše, o tu net nematai iš kokios grupės kas buvo surinkta? :)
Dėl pašaro pertekliaus. Tai žuvų skirtingas apetitas, virškinimas, nuotaika, grupinė elgsena, kova už erdvę, lyderiavimas.... ne tik: daug-mažai pašaro.

P.S. visada iš būrio išsirinkit didžiausius, sveikiausius. Nesusižavėkit: paimsiu daugiau galvų, pats pasiauginsiu, bus pigiau, niekur neskubu.
Nebus pigiau, žaisit su atsilikėliais ir tiek to taupymo. Pašarai, laikas, savo darbas (šėrimas, apsauga nuo visko, dusimai, kompresoriai...) daug kainuoja. O laiko tai iš vis nenusipirksi

Gedas
23-06-2013, 22:05
Šendien pabandžiau pagauti sterle, tai slieka ima gerai, tik sunkiai užsikerta.
Augimo tempu visai nepastebejau :) gal del to kad prude gerai auga karpiukai :D
Per du nepilnus mėnesius paaugo apie 100 gr. Sušėriau 25 kg pašaru.
4011

tvis
23-06-2013, 22:16
Aišku, kad nuskriaudė ją karpiai.

Gedas
27-06-2013, 23:05
Nu pasyviai, pasyviai jus čia forumiečiai bebendraujat :)
Nu kas pas ka kimba, auga, neauga :D
Pas mane karpiai eda kaip išproteja, auga gal ir neblogai, nors jie ne iš šilavoto, bet jau nuo pernai paaugo nuo 200gr iki 1.500, skaitau norm.
Bet šeriu atsakomai, i diena 30 kg žiriu su kviečiais, kviečiu šeriu apie 20, žirniu apie 10 kg. Pernai buvo leista 180 vnt karpiu. bet aisku yra ir kitu žuvelioku, linu, kuoju.
Žesiu kaip augs...
Nepamirškit pakomentuot, a to forumieciams, nėra ko aptarineti ;)

Rolandas
28-06-2013, 20:50
Ką čia komentuot, dar nebuvau šiemet žvejot. Laiko vis nėr. Seilę pavarvinu į jūsų foto. :)
Šiaip, girdžiu kad kažkaip ne kaip šiemet maitinasi karpiai. Ar nelabai iš išmanančių girdžiu?

P.S. o forumas rimsta, įtariu, kad susirinkome į kelių žmonių tvenkinių temas ir plačiai apie viską. Mažai dėmesio lieka konkretiems, trumpiems klausimams forumo skyriuose. Gal dėl to, o gal, kad vasara. :)

Gedas
30-06-2013, 21:04
Susiparinau grižes po savaitgalio veselkos...
4034
Didžiajam prude radau karpi pernykšti 1.5 kg. bet buvo katik pastipes, tai dar neturejo nei blogo kvapo,
nei žiaunos buvo pabaltave, nežinau del ko krito...
Bet va del ko sterles penkios krito, visai neikertu...
Ir paauge kai kurios ženkliai...
Gal del to kad trečia diena maltu grudu imečiau karpiukams kad neapestu ju...
Net nežinau kas pasidare...
Buvo nemažai pas mus lietaus, vanduo visur pakilo, gal kokio šudo užneše ?
Bet ir karpiukai gal butu krite...
Orapute veikia non stop, tikrai neperšeriu, bet kas pasidare nebesupratau :(
Tikiuosi ryt nebepamatysiu dar didesniu vaizdu...

Rolandas
30-06-2013, 21:28
Gal del to kad trečia diena maltu grudu imečiau karpiukams kad neapestu ju...
Net nežinau kas pasidare...
Užuojauta. Bet... jau kitoje temoje anksčiau rašiau dėl eršketų kritimų- mitybos.
Eršketus šeriam jiems skirtais pašarais, nežaidžiam su savos gamybos technologijomis. Jei karpiai juos apėda, karpius reikia mažint arba atsisakyti.
Nepasakysi kurioms žuvims kuriuos pašarus ėsti, o kurių ne, kai visos susirenka prie bendro stalo.
P.S. jei pasikartos, iš karto išskrosk, patikrink kas žarnyne, kokios kepenys. Skrodimo rezultatus gali pafotkint, gal ką įžiūrėsim bendromis jėgomis.

Gedas
01-07-2013, 07:23
Šendien dar penkis radau, reiks pamėginti išskrosti.
Gal leist vandeni ir išgaudyt visus ? bent jau keli liktu ant stalo ?

tvis
01-07-2013, 07:44
O iš vakaro nepastebėjai, kad keistai plaukiotų, ar dar ko įtartino? Man kažkaip keista, bac ir negyvas.

Rolandas
01-07-2013, 08:42
Kiek stebėjau, eršketai nekyla paviršiun kai blogai. Randi tik prie kranto negyvą arba nerandi.
Tiesa, aukšta vandens T jiems ir blogai. Aukšta, tai 28-30C ir daugiau.
Gali būti ir ligelės, kurias "įjungė" aukšta T ar koks stresas, pvz. netinkamas, užrūgęs maistas žarnyne.

Taip, išsigaudyk, kad neprapultų visai.

Gedas
01-07-2013, 13:01
Vandens temperatura buvo labai pakilus, tikrai apie 30 laipsniu. Tik prieš 2 dienas kai gerai palijo, nukrito temperatura ir pakilo vandens lygis.
Ir matosi jie krite kazkur prieš 2 dienas, nes jau kvapas ira gaišenos.
Katik tinkla prabraukiau tai pagavau viena, atrodo normaliai, bet nedidelis,panašaus dydžio koki ileidau, nes tie kur krite buvo tai buvo ir apie pusantro kg paauge ženkliai.
Tai patarkit semt visus lauk ar bandyt dar palaukti, gal nebedves...
Kaip ir Rolandas minėjo, neplaukiojo apsvaige, o nugaišo dugne ir iškilo tik po dienos ar dvieju... Tai neaišku ar dugne tokiu daugiau nera...

Gedas
01-07-2013, 13:53
Katik išskrodžiau nudvėsusius, pilvai tušti, nepririje kviečiu, visi viduriai atrodo gražiai.
Matyt kaltas bus Didelis lietus, pasikeite nemažai prudelyje vandes, gal užstresavo...
Dar liko gal 15 gyvu, žesiu kas toliau bus...
Skrodimo vaisiai. Rolandai kas tie geltoni prie pat nugaros ? Riebalai, ar pieniai ? Tokie pat ir pas stipusius ir pas gyva pagauta ?
4035

Gedas
01-07-2013, 21:27
Na ka iš 28 egzemplioriu leistu pavasari jau 18 išlipo i kranta :( Tik gaila kad ne i garveži, o i šiltnami po pomidorais :) Bent jau tie gal užaugs :)
Dar viena su tinklu sužvejojau, bet jau baisiai buvo liudnom akim, tai paleidau jy i 25 aru prudeli, lai dar pagyvena :) Bet jau kudas kaip sasyska :)
4036

tvis
01-07-2013, 21:56
Liūdnas vaizdas ankstesnėj žinutėj. Svyra rankos po tokių netekčių. Sunku spėt nuo ko stipo. Mažai dar pas mus patirties auginant tokią žuvį.
Užjaučiu.

nerka
01-07-2013, 23:10
Tikrai, kaip sužinoti tą gaišimo priežastį? Gal vertėtų tokius mažesnius ir perpildytus tvenkinukus pakalkinti? Pas save pastebėjau, kad mailiukas turi žaizdelių, puola bacilos jau visokios.

Vilius
01-07-2013, 23:40
Užuojauta... Manau, eršketai yra pati lepiausia žuvis auginimui tvenkinyje. Eršketinės žuvys tiesiog neatlaiko staigių vandens temperatūros, ph, deguonies kiekio ir kitų vandens parametrų pasikeitimų. Pažįstu žmogų, kuris labai sėkmingai be jokių kritimų užaugino didelius eršketus hektaro dydžio ir keturių metrų gylio tvenkinyje, todėl logiška manyti, kad reik eršketus leist į kuo didesnį ir gilesnį vandens telkinį, kur vanduo bus pastovesnės būsenos.

4037
4038

Aurielka
02-07-2013, 10:27
Jeigu čia tos sterlės, kurias pirkome pavasarį išvykos metu Lenkijoje, tai man iš karto pirminis "vaizdelis" mintyse, kai įspūdis apie tą ūkį susidarė labai miglotas. Aš irgi laikyčiausi tos nuomonės, kad aukšta temperatūra iššaukė tą kritimą (kažkokia liga susijusi su tuom). Kažkas ne taip su maitinimu, jeigu sukūdę tokie. O tie geltoni ties nugara, tai riebalai greičiausiai, nes pieniai jokiu būdu nebus. Eršketai subręsta žymiai vėliau prie gero įmitimo.
Reikia visada turėti omenyje, kad eršketinės žuvys (kremzlinės-archajinės) visai kitokios nei kaulingosios ir apie jas mes dar, ko gero, mažai žinome. Jos yra lepesnės, subtilesnės, jautresnės nei dažniausiai mūsų auginamos karpinės žuvys.

Gedas
18-07-2013, 21:35
Išsikasiau netyčia dar viena pusantro aro prudeli, leidžiu vandeni, antradieni bandysiu ten šamuku isileisti paauginti.
Turiu biški pašariuko, šiemet nerštu karpiuku, tai žesiu ar iki rudens nors kiek paaugs...
4101
Šendien lakščiau su mocu, tai užsukau pas drauga apžeti jo č0 aru tvenkinuko, likau sužavetas kokie nebaikštus pas jy karpiukai...
Pas mane iš ranku batono niekad taip nejamė :)
http://www.youtube.com/watch?v=pxci_othiUo

Nilas
18-07-2013, 23:02
Išsikasiau netyčia dar viena...
Sveikinu su šiuo "netyčiuku". Krantus galėtum truputį dailiau apglostyti.

Pas mane iš ranku batono niekad taip nejamė :)
Maniškiai šiemet irgi labai baikštūs, man stebint nuo kranto beveik išvis nieko neėda.

Gedas
21-07-2013, 12:53
Prileidau vandens, aptvarkiau pakrante. Antradieni bandysiu isigyti šamuku, bandysiu pasiauginti šioje baloje :)
4102

Rolandas
21-07-2013, 17:33
Kam tau tie šamukai nenuleidžiamoje baloje?
Pradės trūkt maisto, sustos augimas. Pradėsi duot gyvą maistą, galimas dusimas žiemą - bala nedidukė.
Ko jūs taip tuos šamus įsimylėjot? :)

tvis
21-07-2013, 18:03
Aš manau, kad Gedas ten laikinai šamukus priglaus, vėliau į didesnius vandenis leis.

Gedas
21-07-2013, 20:18
Aš manau, kad Gedas ten laikinai šamukus priglaus, vėliau į didesnius vandenis leis.

Jo, bandysiu iki rudens serti gyvu ir kombinuotu maistu, tada leisiu i 12 aru pruda, nes ten labai saug muiliaus ir menkavertes zuvies. Iskart nenoriu leisti, nes bijau kad strarkiukai gali juos sudoroti !

Nilas
21-07-2013, 22:12
Ko jūs taip tuos šamus įsimylėjot? :)
Kiekvieną žuvelių rūšį Dievulis su meile sukūrė ir leido į pasaulį ateiti akvakultūros fanatikams, kurie be logiškų priežasčių mylėtų sau patinkančią žuvį. Vienam tai yra šamas, kitam vijūnas, dar kitam karpis ar netgi karosas. Tiesa slypi kažkur anapus... :))

P.S. Šiaip tai didžiausi šio reikalo (šamų populiarinimo) kaltininkai tai esam mes su Tvis. :)) Jei kažką sugundėm augintis šamukus, tai vadinasi edukacinė veikla forume nenuėjo veltui.. :))

Gedas
24-07-2013, 14:08
Isileidau ir aš šendien šamuku, žesiu ar iki rudens nors kiek paaugs :)
41074107

tvis
24-07-2013, 14:31
Visai neblogi. Gerai šeriant iki žiemos dar gali ovaš ūgtelt.

Nilas
24-07-2013, 15:41
Sveikinu įstojus į šamistų klubą :)). Kiek vnt. pirkai?

P.S.: Jei kam dar reikia šamukų, aš saviškius nuo rugpjūčio vidurio galvoju irgi leisti į prekybą, galima rezervuotis.

mindis
24-07-2013, 17:38
Sveikinu įstojus į šamistų klubą :)). Kiek vnt. pirkai?

P.S.: Jei kam dar reikia šamukų, aš saviškius nuo rugpjūčio vidurio galvoju irgi leisti į prekybą, galima rezervuotis.

po kam, kokio dydžio ir kur ?

Gedas
25-07-2013, 10:26
120 vnt , buvo ir didesniu , tik nebenorejau kankinti fotosesijai :-)

Gedas
13-08-2013, 23:06
Susinervinau, radau šendien nakti du negyvus šamukus, viena mačiau arti kranto, bet pašviečiau su prožiku ir nuplauke...
Paauges vienas labai jau gražiai, išskrodžiau ir nieko neradau, žarnos tuščios, kepenys gražios, lyg niekur nieko. Bet del ko krito neaišku...
4137
Tik pastarosiom dienom pradejo kilti iš dugno žali gabalais dumbliai...
Gal nebešerti visai ju ? Karpiuku mažu kritusiu nei vieno nera, o šamukams kažkas nepatiko :(

Gedas
14-08-2013, 10:11
Šendien dar penkis radau :(
4140

Gedas
30-08-2013, 21:49
Šendien šeip taip iškrapščiau nerštuka iš karpiuku prudelio, 3.3 kg.
Ryt bus išrukytas...
4272

Gedas
06-09-2013, 17:31
šios dienos laimikis...
Gaudžiau su bučium katinui žuveliokus, o pagavau 1.5 kg starkiuka...
4296

Gedas
12-09-2013, 21:17
Visa vasara beveik nieks i buciuka nelindo, o kai atšalo truputi orai, pradėjo kasdien list i bučiuka ivairios žuvys...
4326

Gedas
17-09-2013, 15:34
Prudelio monstras, irgi susigunde ilysti i bučiuka :)
4344

vyckele
18-09-2013, 11:59
Gedai kada pas tave bus tokie karpiai?:)
http://www.youtube.com/watch?v=LaYaOsnnWTI

Gedas
07-11-2013, 15:07
Šendien su katinu tikrinom kaip paaugo žuvis per dvi vasaras, rezultatai gal nelabai kokie, bet kitamet reiks mėginti isileisti vokietuku.
Leisti pernai, karpiai buvo nuo 100-200gr, plačiakakčiai 200 gr.
Šiai dienai karpiai 2,5 ir 2,4 kg, plačiakakčiai 2,4 ir 2,2 kg.
4628

Rolandas
07-11-2013, 19:25
Karpiai labai gražūs, augimas irgi normalus. Nevaryk Dievo medin.

Darulis
07-11-2013, 19:54
Baik Gedai::)
Nori, kad gal kaip pas Nerką, kai karpiai nuo stalo nenueina::)

Dkgray
07-11-2013, 20:11
Jum gerai ,kai bent tokių pagaunate ,o aš karpių per visą gyvenimą tik 7 pagavęs terp privataus prūdo pas rusus.

4631
štai amūras ir karpis 1,5kg ,amŪras 3,9kg prieš 2savaites pagauti pas rusus.

Gedas
11-11-2013, 19:07
I Nėrkos akvariuma prisižiurėjas ir aš pasistačiau namie 200 litru, kad netaip butu liudna šaltais žiemos vakarais :)
Pradžiai isileidau trylika kuojyčiu viena kilbuka ir ešeriuka iš prudo ir kelis karpiukus, bet po keliu dienu, ešeriukas suryjo karpiukus ir tris kuojytes,
tai ešeriukas keliavo pas katina i skrandi, kuojytes likusios ir tuoj keliaus, nes prigaudžiau labai mažu šiumetuku karpiuku pakrantej, bandysiu ir pažaisti.
Nors labai norėčiau paeksperimentuoti su starkiukais, bet niekaip negaliu ju pagauti, matyt sulinde i gyli, gal žiema pavyks.
Fotkinau su telefonu, kokybe nelabai nekokia, bandžiau pafilmuoti, bet kažkodel internetas labai grybauja, nenori kažko kelti...
4637

Nilas
11-11-2013, 22:26
Cha, Nėrka paskleidė užkratą :)) Šaunuoliai. Bandyk Gedai susigauti starkiukų, būtų labai įdomu pamatyti, kaip jiems akvoj sektųsi. Tai būtų tiesiog atgaiva ne tik tau, bet ir mums forume ilgais žiemos vakarais.

Gedas
28-11-2013, 22:31
Prudai po vasaros sausros prisipilde sklidinai, pasiruoše žiemojimui :)
Akvariume karpiukai auga kaip pašėle, tik juokingiausia kasdien žiurėti i kuojytes kurias palikaukau, pastoviai stačios stovi :D
Ir esu pernai pavasari pastebejas bury kuojyčiu taip pat stovinčiu prude, kol ešeriukas ju neišvaike, kažin kodel jos taip elgiasi :)
http://www.youtube.com/watch?v=7396MvPoAVo&feature=youtu.be
4740

Gedas
29-12-2013, 17:34
Tarpušventis prudelio laimikis...
Karpis 2.4 kg Starkiukas 1.9 kg pilnas ikru...
Per naujaka bus ka kepti :)

5014 5015

Rolandas
29-12-2013, 17:37
Taip pasakok kaip ant ko pagavai. Kiek kartų, laiko žvejojai?
Dabar reik su replėm traukt įdomumą? :)

P.S. starkienės tai man biškį gaila. Tikėkimės ne viena buvo.

Gedas
29-12-2013, 18:17
Starkienė ant guminuko, ju tikrai dar yra... Gaila, bet labai jau norėjosi paragauti prudelio starkiuko...
O karpis ilindo i tinkliuka, jie dar nemiega, dar tikrai juda jei jau ilindo...
O mažajam prudeli 4 aru, tai karpiuku burys suka ratus, nenori eiti miegoti visai, matyt jiems dabar pavasaris :)

Nilas
29-12-2013, 18:21
Gražios žuvys, ... starkelės ir man biški gaila, būčiau pačiedijęs kai toks starkių deficitas Lietuvoj. :)

Gedas
30-12-2013, 05:08
Yra dar tu mamyčiu, kitam prude pavasari pagavau ir paleidau apie 2 kg mamyte...

Gedas
04-01-2014, 14:02
Su šuneliu šiandien išdorojom pora karpiecu, 2.6 ir 1.9 kg. Dar buvo ilindes plačiakaktis apie 2.5 kg.
5029

Gedas
04-02-2014, 18:23
Šendien pusvalandukui bandžiau prudelyje pažvejoti, tai tris avižėles palikau, vis nepasisekdavo iki eketės pakelti, matyt bus karpiukai, arba starkiukai...
Ir kelias kuojas motinines po 300 gr pagavau ir viena ešerioka nemaža...
5209

Nemas
05-02-2014, 11:30
Pilnai funkcijonuojantys tavo telkiniai, ir akiai ir dušiai ir pilvui atgaiva... :)

Gedas
09-02-2014, 13:22
Šendien su katinu pažvejojom :) Kimba kaip išprotėja, vos per ekete, 150 gražtu grežtos, lenda :)
5241 5242

tvis
09-02-2014, 13:49
O be karpių kas nors kibo?

nerka
09-02-2014, 13:58
Oho, gražios žuvys. Ir aš jau pasiilgau šviežios žuvies, reiks gal pabandyti. Ant ko gaudai?

Nilas
09-02-2014, 13:59
Katinas ryškiai supykęs, kad ešeriukų jam nepagavai. :))

Gedas
09-02-2014, 14:26
Oho, gražios žuvys. Ir aš jau pasiilgau šviežios žuvies, reiks gal pabandyti. Ant ko gaudai?

Pašeriu biski batonu, o paskui ant belenko kimba, ant sliekiuko, ant dciko, matylio... Marmyske net nespėja nusileisti iki dugno :) Ir gan stiproki, kol ištrauki tenka pavargti :)
Šendien ant 0.12 valo nutraukiau 2 marmyskes, tai susinervinau, pasiemiau spiningeli kur ešerius gaudau, ten uždetas 0.16 ar 0.18 valas, bet kimba taip pat, jiem vienodai rodo :)
Po ledu gerai vaikšto, iki eketes davedi ir psio, tenka ranka kyšti, nenori jie per kupra lysti lauk :)

Gedas
09-02-2014, 14:36
O be karpių kas nors kibo?

Kimba kuojos, ešeriukai, kažko starkiuko niekaip nepagaunu, reiktu vakare ant mažos žuvytes pamėginti.

Darulis
09-02-2014, 15:46
Na man tokie vaizdai patinka...
O turėtum nuleidžiamą prūdą ir vsio.... tokio malonumo neapturėtum.
Reiks saviškius informuoti.

Nilas
09-02-2014, 20:57
O turėtum nuleidžiamą prūdą ir vsio.... tokio malonumo neapturėtum.

O kodėl taip manai?

Darulis
10-02-2014, 08:52
Parašiau gal nevisai teisingai...
Turėjau omeny, kad nuleidžiamas kiekvieną rudenį:::)

Nilas
10-02-2014, 17:37
O čia žinok, tas "malonumas" nuo konkrečios žiemos priklauso. Tokią žiemą kaip ši, tai be abejo, kad ramu ir galima pasimėgauti žvejyba. Bet pernai, tokią ilgą žiemą sėdėti ir spirgėti nežinant kas dedasi po ledu nėra labai faina. Galų gale turint normalų bradinį, tas nuleidimas nevisada būtinas, gerai perkošus, žuvų galima sumažinti iki norimo kiekio, kad ramiau miegotųsi.

Gedas
10-02-2014, 19:16
O čia žinok, tas "malonumas" nuo konkrečios žiemos priklauso. Tokią žiemą kaip ši, tai be abejo, kad ramu ir galima pasimėgauti žvejyba. Bet pernai, tokią ilgą žiemą sėdėti ir spirgėti nežinant kas dedasi po ledu nėra labai faina. Galų gale turint normalų bradinį, tas nuleidimas nevisada būtinas, gerai perkošus, žuvų galima sumažinti iki norimo kiekio, kad ramiau miegotųsi.

Jo, nuo žiemos labai priklauso, šiemet žuvys matyt visai miegot nenuejo :) Nes jau atrodo kad pavasaris neužkalnų :D
O tokiuose pruduose kaip maniškiai, gali žuvis labai prakontroliuoti ir su meškeryte ir dar karts nuo karto su sietkute :)
Vat turint toki kaip Darulis, tada jau net nežinau, gal tik nuleidimas ir tepadėtu :)

Darulis
10-02-2014, 19:46
Gedai, yra pas mane ir mažų. Pvz. 40 arų galiu ir tinkliuku patikrinti, bet ten peledės.

Gedas
10-02-2014, 19:58
Ir ka peledės ? Didesnem akim varyk ir jos lys kiaurai, o didesnes žuvis po truputi ir ant keptuvės :D

Darulis
10-02-2014, 20:10
Tai turiu tik kur 1 kg lydeka eina kiaurai. Bet įdėja gal ir nebloga.

Gedas
12-02-2014, 09:01
Reikia patarimo... Atšilo geras kvadratas mano mažojo aro prudelio, mane neramina tie dumbliai, kurie pasirode rudeniop, o dabar iškilo ju kruvos...
Yra kritusiu mažu karpiuku, bet nedaug. Sakau al tie dumbliai daro kažkokia ytaka... Kažin kaip su jais kovoti, nes čia yra ir šamuku, bijau kad jiems nepakenktu...
Ir tais dumbliais matosi aplipes dugnas, o paskui kai jie pakyla, atrodo kaip gyvas organizmas, apvalus toks ir vidus tamsiai žalias...
5252
Panašių buvo ir keturiu aru prudeli, bet kai paaugo karpiukai jie dingo, gal jie suryjo...

Aurielka
12-02-2014, 09:59
Žiemą tokį vaizdelį pamatyti labai keista. Vasaros metu taip pasitaiko tikrai. Šiuo metu, vargu, ar ką galima padaryti. Bandyti graibyti fiziškai iš tvenkinio?. Dumblių gausa gali pakenkti žiemą, nes jie irgi naudoja deguonį (kvėpavimui) nakties metu, o naktys kol kas ilgos. Apniukusios dienos fotosintezės gali neužtekti prisotinti tvenkinuką deguonimi. Reikia papildomai aeruoti. Kaip matau, tai yra daroma, tačiau esant tokiam mažam plotui, o dumblių gausiai priaugę, tai gali negelbėti. Galima pagalvoti ir apie kažkokios augalaėdės žuvies įžuvinimą.

Darius1
12-02-2014, 20:11
Reikia patarimo... Atšilo geras kvadratas mano mažojo aro prudelio, mane neramina tie dumbliai, kurie pasirode rudeniop, o dabar iškilo ju kruvos...
Yra kritusiu mažu karpiuku, bet nedaug. Sakau al tie dumbliai daro kažkokia ytaka... Kažin kaip su jais kovoti, nes čia yra ir šamuku, bijau kad jiems nepakenktu...
Ir tais dumbliais matosi aplipes dugnas, o paskui kai jie pakyla, atrodo kaip gyvas organizmas, apvalus toks ir vidus tamsiai žalias...
5252
Panašių buvo ir keturiu aru prudeli, bet kai paaugo karpiukai jie dingo, gal jie suryjo...

Sveki, Gedai. Taip karpiai juos suėda, pas mane lygiai tokia pati situacija. Jeigu neklystu, tai įra gėlo vandens dumbliai, jie subujoja kada gruntinis požeminis vanduo gauna tiesioginių saulės spindulių. Tik man keista kaip jie bujoja žemoje vandens temperatūroje?

Junka
12-02-2014, 20:51
Pas mane lygiai taip pat būna - pavasarį tik ledui nuėjus iškart priželia. Paskui atplyšta nuo dugno ir plaukioja. O kai subujoja visokie švendrai, ajerai, lelijos - tie maurai iškart pranyksta. Dabar neturiu foto po ranka, bet šiaip tai kažkokio blogo poveikio nepastebėjau apart estetinio vaizdo darkymą.

Gedas
18-02-2014, 16:36
Šendien be vaikščiodamas ant ledo pamačiau po ledu kritusia žuvi, šiaip netaip iškrapštes gaišena nesupratau bajerio, karpio snukys kaip nugriaužtas, o visas kunas be jokiu defektu.
Gal numire dugne isirauses su snukiu ir nupuvo snukutis ?
5259
Prieš valanda ėjau katinui pagaudyti kuojyčiu ir va kas užkibo :)
5260

Darulis
18-02-2014, 23:31
Gedai,
Neerzink manęs, gerai::))
O tai užpavydėjau....

deivis
18-02-2014, 23:48
Daruli nesijausk vienišas, pavasari isižuvinsiu erškėtu :)) prieš savaite pirkau Maksimoje, o čia iš eketės;)

Gedas
26-03-2014, 21:36
Sveiki kolegos, bendraminčiai, visus su artėjančia šiluma ;)
Šendien pagavau prdelyje vėžiuka su ikrais, man jis pasirode iš tu parazitiniu, bet i jy nesu tokiu lik ir ileides. vėžiukas nera didelis, bet ikrais jau aplipes,
gaila foto nepadariau iš viršaus ... Gal kas nutuokia kas per veisle, nes i šy pruda, esu leides tik plačiažnyplius, bet jis man kotais buvo nepanašus :D
5399

Junka
26-03-2014, 22:30
Tai kad plačiažnyplis čia. Rainas ant žnyplių turi daug spyglių. Žymėtasis turi šviesias dėmes ant žnyplių (ties žnyplių susijungimo vieta). Siauražnyplio žnyplės ilgos ir siauros. Tai pagal mane - čia plačiažnyplis. Plius ikrų nedaug, tai tuo daugiau šancų, kad plačiažnyplis.

Gedas
30-07-2014, 21:37
Senai bebuvau prisijunges prie pc :) nepykit, visai apleidau foruma, laiko visai neberandu :)
Vakarykstis karpukas 4.8 ir plačiakaktis 3.5 :) bet nenufotkinau plačiakakčio, iškart paleidau...
Ir vaizdelis :) Vakar biski alaus išgeres, sumasčiau vandens moca pas darauga i prudeli imesti, biski krantams pratvarkyti :)
Neseniai iškastas, žuvies nera :) Truputuka padurniavau :) https://www.youtube.com/watch?v=zErfAvqUQts&feature=youtu.be
6067

Nemas
30-07-2014, 22:15
Veikia tas karštis, veikia :) na bet geriau nei su traktorium būtum įlėkęs paraliuoti :)))

Nilas
30-07-2014, 22:31
Gedai, gerą aeraciją prūdui padarei su mocu. :))

deivis
31-07-2014, 02:00
Vargšai krantai, ir tas žmogelis kur gale prūdo stovėjo, gera doze vandens gavo :))

Gedas
31-07-2014, 06:00
Kartais linksma nusvaigti :)
Šendien papuole i bučiuka...
6068

Darulis
31-07-2014, 07:05
O kaip pas tave starkiai laikosi??
Nekrenta prie tokių karščių??
Ar orapūtę esi įleidęs??

Gedas
01-08-2014, 17:22
Oraputės pas mane birbia tik mažuose prudeliuose. O vanduo tik paviršiuje šiltas, pusantro metro giliau vėsus...
Maitinasi turbut neblogai, nes nemažai randu apdraskytu žuvelioku, viskas su jais gerai...
Pagaliau pamačiau šamuka prudelyje pernais leistus... Nesveriau bet bus apie 200 gr.
6069

Gedas
24-08-2014, 18:25
Šiandien pagavau šiumetuka starkiuka prudelyje, pakudes ir pablyškes toks truputuka :)
Matyt sunku muiliuka pasigauti :)
6126
Ir gal ne i tema bet šendien užtikau truputuka baravykučiu :)
6127 6128

Gedas
27-08-2014, 07:08
Starkiukai visai išnaglėjo, ilenda i buča sudrasko ilindusias žuvytes ir vėl sugeba kažkaip iš bučo pabėgti :)
6139

Nemas
27-08-2014, 07:39
Gražus starkiokas :) Kiek jam čia laiko maždaug būtų? Bandysiu spėti: jau virš puskilio bus.

Rolandas
27-08-2014, 07:40
Gal už tai taip gerai ir auga jie? Nieko nekeisk, laikyk ilgiau bučius vandeny, kad jau jie patys pasirinko tokią šėryklos formą. ;)
P.S. o baravykus vežk į Vilnių, pirksiu.

Gedas
11-12-2014, 19:08
Sveiki...
Pas mane karpiai išprotėjo, kad ant matylio kimba tai nenaujiena, bet balansyra kala ir kaip išprotėje :)
Vakar per kelias minutes du ištraukiau, šiandien tik nuleidus arčiau dugno iškart vėl viena pagavau...
6547 6548

Darulis
11-12-2014, 19:59
Matyt ant bado dietos per anksti pasodinai::))

makumbinis
12-12-2014, 14:34
Negalvokit kad tik priešli žuvis minta mailiumi.Šiaip esu žvejys ir gaudant mariose starkius ant gumos papuola ir karšių ir žiobriu(aišku ne kiekviena žvejyba) .Ir kas sėdi ant stintenės tai pagauna ir karšių ir žiobrių ir raudžių ,o dėl laiko tai Dangės upei nuo ledo pagauna laukinius karpius čia Klaipėdoj.Ir lynai pradeda kibti ten anksti pavasari kai pradeda nešt ledus.

Gedas
20-01-2015, 12:26
Nekokius vaizdus randu prie prudu, arba kraujo klana arba vat tokius karpius nesudorotus dar :(((
3.3kg. buvo dar gyvas...
6664
Jau nervai nebelaiko...

deivis
20-01-2015, 13:15
O tai tu pats numanai kieno čia darbas, mano manymu jei butu ūdra, tai būtu pradėjus nuo galvos (pas mane, bent taip buvo) o tai gal audinės darbas ?
Kažkaip tik apgriaužė nestipriai.

Gedas
20-01-2015, 13:22
Net nežinau, niekaip pagaut neina...
Buna dažniausiai vienas suestas, kraujo klanas, o kitas apgriaužtas, arba kas jas atbaido,
arba jau sočios jos buna... Jau du mėnesius taip mažina mano prudeliu atsargas :(((

deivis
20-01-2015, 15:15
Taip, turbūt su ūdra reikalą turi :(, užpernai vasarą aš irgi nežinojau su kuo reikalą turiu, o kaip sužinojau tai beveik visas prūdas jau buvo patvarkytas, jos labai didelės slapukės ir eina tik naktį, kada tu nieko nematai, patarčiau greičiau visas pajėgas mesti ir kuo greičiau, nes visai be žuvies liksi, dabar geras metas , visur ledas užsidėjas, krantai užšalę lieka tik eketės, tai bučiais, tinklo atraižomis į ekete pridėti ir t.t , dar turi būti likę takai įš kur ateina, tai ant taku gali padėti...

Gedas
29-01-2015, 15:54
Pasistačiau kamera, bandysiu pamatyti kas pas mane per padaras ateina :)
6673

deivis
29-01-2015, 16:56
Pasistačiau kamera, bandysiu pamatyti kas pas mane per padaras ateina :)
6673

Dar šitos neturiu, negaliu nieko pasakyti, atrodo kad čia 2 ledai po 3 vatus, labai gerai butu vaizdas nufuotografuotas per monitorių (teliką), bandysiu apie jas sužinoti.

Gedas
29-01-2015, 17:38
Štai ka mato prieblandoje kameros ir butent šita
66746675
Ir visiškai sutemus, bet turbut reiktu ja dar pareguliuoti, sutrumpinti gal zooma...
66766677
Kaip ir norėtusi kad nakti daugiau matytusi...

Darulis
29-01-2015, 19:41
Na vaizdas tikrai gerai matosi..
Dabar tik kaltininkus reikia pamatyti..
Nemiegosi kelias naktis įtariu::)

Rolandas
29-01-2015, 19:44
Kaip ir norėtusi kad nakti daugiau matytusi...
O gal eitų papildomą pašvietimą įrengt toliau, norimoje zonoje. Kamera juk dieną gerai traukia.
Naktį neužtenka tik liuksų tolumoje.

deivis
29-01-2015, 20:16
Geriau paprašyt, senesne, daug pigesne ir toliau ima,

6679

deivis
29-01-2015, 20:37
Geriau paprašyt, senesne, daug pigesne ir toliau ima,

66796680

6681 6682

6683 6684

paugar
30-01-2015, 07:13
Aš pasistačiau paildomai tokius prožektorius ir visos problemos dingo, matosi iki100m

http://www.bkgrupe.lt/lt/catalog/view/?id=965

Gedas
06-03-2015, 10:36
Ledas nuo prudeliu nuėjo, tai prasidėjo dar didesnės problėmos...
Prieš diena radau apestus du karpius, du karosus ir eršketuka...
Pastačiau nakčiai tinkla, tai kenkejai neatejo, bet tinkle radau karpi 3 kg,
penkis starkius, vienas 1.8 kg, kiti po kila...
Sakau reikia pasilikti velykoms, o tai udros ir tuos išvilks ;(((
6720
Nebežinau kaip su jomis kovoti...

Rolandas
06-03-2015, 10:57
Tverk metro dvidešimt tvorą.
Čekijoje naudoja elektros piemenį.

deivis
06-03-2015, 18:27
O tai kameros nieko neužfiksavo ?
Tinklo jau nemerk, vanduo atšilo, žuvys pradėjo vaikščioti, nespėsi traukti, nebent žinotum kurioj vietoj tiksliai ateina, tada tuoj vietoj nuo kranto apie 20-30 cm nuo kranto pastatytum kur žuvys nevaikšto, ir tai tik iki didesnio vandens sušilimo, nes sušilus vandeniui žuvys ir iki kranto jau priplauks.

rolandelis
07-03-2015, 16:59
Tik spastai pades

Vilius
07-03-2015, 21:50
Mano pažįstamas aplink sodybą pamiškėje nuo šernų ir kitų laukinių gyvių yra susikonstravęs savadarbę atbaidymo sistemą. Perimetre sumontuoti judesio davikliai, kurie prijungti prie garsiakalbių, šviesų... Pirmas kelias sekundes įsijungia tik šviesa, o jei objektas nepasišalina pasigirsta šuvių garsai, sirenos, šviesų šou.. Sakė dabar ramiai jau gali miegot, kai prieštai radavo šernų suartą kiemą iki pat durų kilimėlio.
Judesio davikliai nėra brangūs. Manau dieną pažaidus ir susikonstravus kažką panašaus pranyks nepageidaujamos viešnagės keturkojų ir dvikojų svečių.

Ernis
07-03-2015, 22:05
Kad ir panevėžį augęs, bet patrankos šūviai naktį, sukeltų nerimą.. Kaži ar geras jau čia sprendimas..

Vilius
07-03-2015, 22:32
Jei yra kaimynų šalia galima apsieit ir be didelio triukšmo. Žinau, kad daugelis gyvūnų netoleruoja tokių prietaisų:
http://www.ebay.com/itm/ULTRASONIC-SONIC-DOG-CAT-BIRD-RODENT-ANIMAL-REPELLER-PEST-CONTROL-/391061268114?pt=LH_D efaultDomain_3&hash=item5b0d116692

Gedas
28-03-2015, 06:14
Sveiki kolegos, gal kas žinote kas jau prekiauja ižuvinimo medžiaga ? Domintu erškėtai, upėtakiai, dėkui...

Rolandas
28-03-2015, 06:34
Nuo šios savaitės pradeda visi ir nesvarbu, kad sako: vėliau, skambinkit... Prekyba jau vyksta ir be reklamų. Eina geriausios kokybės žuvys pradžioje.
neatidėliokit, nepavėluokit.
Kas ką skambindami, ar nuvažiavę į vietą sužinosit, brūkštelkit žinutę į įžuvinimo temą.

Nemas
28-03-2015, 08:32
Vasaknos pirmadienį pradeda pilnumoje, Eršketai startas 24lt kg. Perkant didesnį kiekį derėtis galima. Išlaužas vakar startavo, bet su jais tai nervų karas. Vakar gyva eilė apie 100 mašinėlių... o nueit pasižiūrėt neleidžia, nors nusišauk.

Gedas
23-11-2015, 15:19
Sveiki, senai bebuvau užėjas i foruma per tuos darbus:)
Brukštelejau per prudeli tinkliuka, visai gražus žuveliokai papuole :)
Starkis 1.9kg, amurai 3.5 ir 2.1 kg, ir placiakaktis 6.2 kg.
Placiakakciai ir amurai leisti pries 2 metus.
7684

Darulis
24-11-2015, 21:58
Tikiuosi starkiui buvo pritaikyta amnestija???
Plačiakakčiai buvo leisti apie 700 gr?

Gedas
01-01-2016, 19:35
Su Naujaisiais bendraminčiai ...

Gedas
01-02-2016, 21:53
Starkiecas 2.2 kg, ziema traukti nerealu...
7836

deivis
01-02-2016, 23:46
Jeigu ne ledas, tai pagal žole ir orą, tai atrodytu kaip pavasaris :))
Starkiokas gražus, įmites.

Gedas
13-02-2016, 19:13
Nupirkau netycia prie upes zemes, tai nutariau ja sutvarkyti, tai eina tokiu daubu, senu upes vagu.
Tai sumasciau pagrazinti gramtovaizdi, kasu du prudelius po 10 aru +-. Aplinka aplyginsiu, o gal kada ir grazu bus :)
Kasybos darbai prasidejo, tik daug vandens renkasi :)
7853

tvis
13-02-2016, 20:37
Gal ir ilgastrėlį pirkai?

Gedas
14-02-2016, 17:27
Samdau kasejus is utenos ! 35 e uz valanda !

Gedas
27-02-2016, 19:38
Trys prudeliai iškasti, pirmadieni pradesiu ketvirta...
Tik baisiai vanduo renkasi, pirmas kastas jau pilnas :D
Gavosi apie 14, 8 ir 10 aru. Ketvirtas turetu gautis apie 10-15.
Foto imesiu kai uzbaigsiu ;)
7896
7897
7898
7899

deivis
28-02-2016, 16:43
Ką tu čia sugalvojai, žuvininkystes ūki atidaryti:), keturis prūdus dar priedo :))
Nors kaip buvau pas tave, tai ploto prūdam dar užtenka, vandens irgi :)

Gedas
28-02-2016, 18:24
Pradžiai dėl grožio, o paskui vistiek reiks kažkuom ižuvinti, tik nežinau kuo, upe už 15 metru, kad kokie žvėreliai neišnešiotu :)
Reikskažka mastyti :)

deivis
28-02-2016, 19:17
Joo, ten ir taip gražu buvo, lyg ir pušelių gražiu buvo užsodinta :))
Bet aš irgi už prūdus, bet kaip tau reikės juos apsaugoti nuo visokiu ž-iu-r-k-iu, jau tau nepavydžiu :))
Dėl žuvinimo, ko negaila, ta ir leisk, o paskiau pamatysi, ar (žvėrys ) stipriai kenkia.

Gedas
01-04-2016, 20:51
Buvau ir aš šendien nulekes nusipirkti žuvelioku, nulekem iki išlaužo ! Parsivežiau 30 kg karpiu, gan gražūs 300-600 gr. Šamuku 4 kg 200-400 gr. Ir plačiakakčių 12 kg ~600 vnt. Nuvažiavome 7 ryte, tai prieš mus jau stovejo 30 mašinu eile :) už pusvalandžio už musu jau buvo tiek pat :) draugelis pirko ir panašiai tik dar amuru eme tai jam paskutinius sugraibe mažesnius, kiti po 2 kg liko :) žuvys gan gražios, priekaištu neturiu ! Foto kažkaip nedariau, rankos baisiai šalo !

Nilas
01-04-2016, 21:30
Ir plačiakakčių 12 kg ~600 vnt.
600 vnt? Ar vienu nuliu čia ne per daug? O gal tu, Gedai, nusprendei supirkti visus plačiakakčius Lietuvoj??? :)))

waidzis
01-04-2016, 21:35
O ar buvo baltų plačiakakčių? Nes praėjusi penktadienį po valandos jų nebeliko.

Gedas
02-04-2016, 06:23
Norė parašyti, kad vienetas svėrė 600 gr. :) o pirkau plačiakakčiu 12 kg. O baltuju nebuvo visiskai !

Gedas
14-04-2016, 20:49
Atidariau prudelio sezona, plačiakakti išragavau 6.5 kg :)
8068
Vėžys gigantas i bučiuka ilindo.
8069
Prudeliai pildosi neblogai, reiks pradet galvoti kuom juos ižuvinti.
Pirmas kastas jau sklidinas.
8070
Antrasis jau beveik pilnas
8071
Trečias ir jau arti pilnumo
8072
8073
O paskutinis sunkokai pildosi, bet matyt reiks papykti ir pripompuoti iš upes vandens :)
8074
Tai va, tokios naujienos ;)

Rolandas
14-04-2016, 22:41
Vienas atidarei sezoną??
Neužskaitom, ane, kompanija? :)
Reik tave aplankyt, manyčiau. :)

Gedas
15-04-2016, 20:51
Reiktu paorganizuoti kada :)

Šiandien isileidau i prudelius šamuku, didelis dėkui Daruliui ;)
8092

Gedas
10-10-2016, 06:31
Mamkos auga kaip ant mieliu...
85948595
Viena paragavau, tai pilve radau 6 kuojytes, maisto matosi netruksta :)

deivis
11-10-2016, 00:52
Gerai paauge starkiokai.

Darulis
11-10-2016, 21:09
NEPAMIRŠAI MANĘS DĖL STARKIŲ???

Gedas
21-12-2016, 21:38
Sveiki forumieciai, uzsiknisau su darbais, dar sunus gime, tai biskiprapuoles buvau. Nu bet nieko, tuoj atsigausiu :)
Pernyksciai kasti prudeliai jau pilni vandens, yra ileista keletas zuvelioku, bet su jais dar dorai neuzsiemiau :)
Siemet salia nupirkau dar zemes, tai yra loma, tai kasu dar viena pruda apie 20 aru ir junsiu su pernyksciu kastu prudu kuris liejasiper krastus, nors upe uz 10 metru.
Kasyba vyksta sunkiai nes gruntiniai vandenys renkasi ziauriai, nu kaip gausis taip, bus matyt.
Paruosiamieji darbai, atsiusiu foto kai pabaigsiu ;)
87918792879387948795

Gedas
22-12-2016, 17:11
Vanduo renkasi žiauriai.
87968797
Po kaledu reiks pratesti kasybas, bet bus visai prastai, bus daug vandens .

Darulis
22-12-2016, 20:49
Gedai, su jungimu atsargiai, nes jei aplinka susidomės, tai virš 10 a. jau ir taip problemos, o sujungus ne duok dieve būtų virš 50 a., tai naktim miegočiau labai neramiai keletą metų...
Geriau etapais...
man atrodo pasirinkai patį netinkamiausį laiką kūdros kasimui.....
Kąsti vandenyje, tai išbrangs kokius 3-4 kartus..
Žiūriu pagal nuotraukas ir galvoju, kad ko gero palikčiau ir negylinčiau kur jau iškąsta, o pradėčiau naujoj vietoj ir po to prijungčiau prie šio..