PDA

Žiūrėti pilną versiją : Kiek yra "pasiauginti žuvies sau"?

Rolandas
07-02-2011, 14:12
Jei būtų galimybės, norėčiau "pasiauginti žuvies sau" (4 asmenų šeima ir gal kada papramogaut su draugais):
smagiai kelis kart pažvejoti (tvenkiniukas). Na, 50kg/metus.
"pasigauti" iš nuosavos (URS) ir pasikepti ant žarijų, barbikiu, pasirūkyti... sodyboje, kelis kart metuose, atvirame ore, gal jau į rudenį, kai nustoja kibt tvenkiny. Pakaktų 50kg/metams
gal kiek įžuvinti visuomeniniais pagrindais
Nežinau ar čia daug, bet pasvajoti galima. :)
Kitam, turinčiam kaimo turizmo sodybą, jau kitas būtų kiekis, o turinčiam garaže "mini URS" - dar kitas. O trečias, žiūrėk, besiruošdamas kasti tvenkinį, susiplanuos jo dydį, gylį pagal tai. O kitas gal nori įsižuvinti/atstatyti miško upeliuko ichtiofauną. O dar kitas nori mokymus organizuoti ir jam reik mokymo pagalbinių priemonių. Oi, pačių keisčiausių gali būti tas "sau" ;)

O Jums kiek ir kam tas "sau"? Įdomu būtų ir rūšis detalizuoti.

P.S. pagal statistiką, vienam Lietuvos gyventojui tenka 14 kg žuvų ir žuvų produktų per metus.

Nilas
07-02-2011, 19:05
Na tuoj padetalizuosim :)
Įsivaizduokim taip, kad pagyvenęs kaimo žmogiukas (čia ne aš), kuris iki tol augino kiaulytę, nusprendė pereiti ant sveikesnio maisto. Todėl vietoj kelių bekoniukų, jis dabar augintų 200-400 kg afrikinių šamų (nes sakoma, kad juos lengviausia augint). Žmogelis žuvies nepardavinėtų, o išdalintų savo vaikams, broliams, geram kaimynui ir sau kiek reikia. Įsivaizduokim, kad tas statistinis dėdukas savo namo garaže pasistato turimą kubinį (1000 l.) rezervuarą ir dabar krapšto galvą ką daryti toliau... Kiek jam reikėtų paaukoti pinigėlių, kad iš mėgėjiškos kiaulininkystės pereiti į mėgėjišką žuvininkystę :))?

Rolandas
07-02-2011, 19:45
Nilas, puiki įžanga verslo planui :)
Taigi, 400 (500) kg/metams afrikinių šamų fermą, projektuoti einame čia (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?173-URS-afrikinis-%9Aamas-500kg-metus-savo-reikm%C4%97ms&p=942#post942)

tvis
06-12-2013, 22:23
Jei būtų galimybės, norėčiau "pasiauginti žuvies sau" (4 asmenų šeima ir gal kada papramogaut su draugais):
smagiai kelis kart pažvejoti (tvenkiniukas). Na, 50kg/metus.
"pasigauti" iš nuosavos (URS) ir pasikepti ant žarijų, barbikiu, pasirūkyti... sodyboje, kelis kart metuose, atvirame ore, gal jau į rudenį, kai nustoja kibt tvenkiny. Pakaktų 50kg/metams
gal kiek įžuvinti visuomeniniais pagrindais
Nežinau ar čia daug, bet pasvajoti galima. :)
Kitam, turinčiam kaimo turizmo sodybą, jau kitas būtų kiekis, o turinčiam garaže "mini URS" - dar kitas. O trečias, žiūrėk, besiruošdamas kasti tvenkinį, susiplanuos jo dydį, gylį pagal tai. O kitas gal nori įsižuvinti/atstatyti miško upeliuko ichtiofauną. O dar kitas nori mokymus organizuoti ir jam reik mokymo pagalbinių priemonių. Oi, pačių keisčiausių gali būti tas "sau" ;)

P.S. pagal statistiką, vienam Lietuvos gyventojui tenka 14 kg žuvų ir žuvų produktų per metus.

Primečiau. Šeima, vakarėliai su draugais ir pan. Eršketų per šiltąjį sezoną buvo suvalgyta 29,6kg. Karpių galiu paskaičiuot tik maždaug. Turėtų būt apie 90- 100kg. Išdalinau dar tiek pat. Dar valgėm karosus, amūrus, lydekas, šamus ir žiemą ešerius. Vėl mažiausiai 60 kg. Taip, kad 300kg į metus suėjo.
Manau, kad nuo statistinio 14 kg valgančio lietuvio neatsilikau.

Nilas
06-12-2013, 22:49
Manau, kad nuo statistinio 14 kg valgančio lietuvio neatsilikau.
Man atrodo, kad ir statistiniam europiečiui reikėtų iki tavęs pasitempti. :)

tvis
06-12-2013, 22:54
Draugai kalti. Gerai, kad Rolandas neklausia statistinių duomenų apie vincuko kiekius prie suvalgytos žuvies.

Priekulė
16-12-2013, 23:21
Įdomi ir reikalinga, pasiūlyta tema. Kiek žuvies reikia sau??? Daug. Aš, jau solidaus amžiaus žmogus, mėgstu ir suvartoju daug žuvelės. Kadangi pats, nuo jaunystės, esu prisiekęs žvejas-mėgėjas- tai žuvis, mano gyvenime, užima vieną iš pagrindinių pomėgių ir ne tik. Visame Pamario krašte, nebėra tokio vandens telkinio, kur mano kojelės nebūtų įkelta... Bet, su saule niekas negyvensim, tai ir nebeaišku: kiek dar, tos kojelės leis, lankyti pamėgtus, mano krašto vandenis...
Tai va, todėl, leidus aplinkybėm-ir kilo mintis turėti savo, nors ir nediduką, vandens telkinėlį. Kadangi žemės sklypelio matmenys lb jau nedėkingi (1,1ha, su visais sodybos statiniais, ilgas ir siauras), tai ir tas mano ,,Priekulės pelkės karosynas", kažkieno vaizdžiai pavadintas, gavosi 12a vandens telkinukas, labiau primenantis kanalą. Prisipildžius tai pelkei vandens, draugai padarė man ,,gražų" šaržą-atvežė 4, po 1kg., pilvotus karosus ir paleido... Sako:,, Čia pirmos tavo žuvys bus ...." . Va čia ir buvo padaryta pagrindinė ir didžiausia klaida, po kurios - tvenkinukas,praktiš kai, teisingai ir buvo pavadintas.
Kadangi gyliai nedideli, apie jokią kitą žuvį, kaip karpis ir mislės nebuvo. Prileidau nemažai lynų dar, tai dabar-pagrindiniai vandens gyventojai: karosas,žuvis-teroristė, lynas ir karpis.Tai dabar jame plaukioja-milijonas karosų, daug lynų ir apie 100 karpių-kažkur nuo 0,6-0,7 kg. iki 2 kg.
Prisiatviravau čia jau per daug, lb jau nebarkit.
Pagrindinis temos klausimas: pasigauti žuvies sau? Va čia, jau vienareikšmei atsakyti neišeina. Jei grynai man, su savo ponia, tai tikrai daugiau suvalgome, už tuos paminėtus 14 kg. O kur dar 3 atskiros šeimos mano vaikučių, kur mano draugai, kolegos ? Kaimynų jau neskaičiuoju: pasižiūrėję į mano ,,blūdą"-patys vienas po kito pradėjo prūdelius kasti... Atvažiuoja namiškiai, draugai iš miesto, atsiveža alučio-na ir kaip neleisi pasėdėti su meškeryte, ant tos mano pelkės kranto? Va čia ir atsakymas į klausimą: žuvies reikia daug. Kad lb jau daug neišgaudytu tos mano pelkės-atsivežu prižvejojęs žuvelės iš Pamario vandenų: Minija, Atmata, Skirvytė, Nemunas, Kuršmarės-pagrindinės mano žūklės vietelės. Vo priblevyzgojau. Žemaitis-nuo kuklumo nemirsiu....

Priekulė
20-12-2013, 22:52
Kodėl nediskutuojama šia-įdomia tema?

Rolandas
20-12-2013, 23:05
Daug infos "nuskęsta" personalinėse temose. Nors klausimas toks pasvajojimui gali būti, ne tik kaip jau yra pagal faktą.

Priekulė
20-12-2013, 23:13
Daug infos "nuskęsta" personalinėse temose. Nors klausimas toks pasvajojimui gali būti, ne tik kaip jau yra pagal faktą.

Vienareikšmei.

tvis
20-12-2013, 23:41
Kodėl nediskutuojama šia-įdomia tema?

Nelabai čia pridiskutuosi. Daugelis prūdus turi ne kilogramam paaugint ir leidžia bilia ką. Eina viskas, karpiai,karosai,kuoj os,ešeriai, ir pan. Paskui ligos iš paskos. Daugelis žuvies nemėgsta ir jiems auginimo rekordų nereikia. Kiti prūdus turi toli nuo namų, pašeria atvažiavę savaitgalį ir gerai. Manau turint 10a prūdą šeimą pamaitint žuvim galima sočiai. Tik tada dažnai pjaunasi du dalykai- prūdo grožis ir žuvies kiekis jame. Na neskaitant upėtakinių prūdų. Natūraliai užaugusios žuvies 10a prūde tikrai bus maža. Reikia šert.

Junka
20-12-2013, 23:43
Mano praktika tokia: kadangi kuriuosi prie upės, kur pavasarį 1-2 kg karosai, 2-3 kg šapalai kimba, o kitais metų laikais lydekos, 1-2 kg karšiai, ~ 200-400 g ešeriai, lašišos ir šlakiai bele kokie, o apie šušarą (aukšlės, kuojos.... nekalbu) tai...

1. Draugai, giminės ir aš labiau kaifuojam nuo žuvies gaudymo, nei valgymo, t.y. norisi turėti tvenkinyje tokių egzempliorių, kurie duos tam tikrą krūvį adrenalino. Sunku pasakyt, kiek reikia žuvies, bet 2-3 kg upėtakį lupt ar 5 kg eršketą, ar 3 kg lyną, na... jau nuo to galima pradėt. Noras būtų pasigalynėt su 5 kg upėtakiu, 10 ir daugiau kg eršketu, 5 kg lynu ir t.t. Kas automatu veda į tam tikrus tvenkinio resursų padalinimus, t.y. jei gali augint 10 a vieną kiekį (skaičiuojant galvomis) 300 g upėtakių, tai visai kitas kiekis bus auginant 5 kg upėtakius. Ale čia gal paspangau :)

2. Maistui :) Bėda ta, kad šeimyna pas mus labiau vartojanti žvėrieną nei žuvį... Į metus gal sueina (įskaičiuojant stintas, plekšnes, karšius... pan.) apie 50 - 100 kg 5 asmenų šeimai + draugai ir giminės.

3. Idėja buvo ta, kad užauginus žuvį iki tikrai neblogų gabaritų (ypač eršketus, upėtakius, gal pavyks gaut lašišaičių) - paleist jas į Nerį. Kitaip tariant: pagavai - paleisk, tik kad AM turbūt nei ačiū nepasakys, o ir žuveliokai turi daug šancų net iki jūros nedasiirt... Nors senelis sakė, kad nevalia, ale aš vistiek patyliukais taip darysiu :) Turiu bėdą - žemaitis aš iki kaulų čiulpų :)

Rolandas
20-12-2013, 23:45
Čia netgi tema daugiau ne diskusijai, o kiekvieno prisistatymui, vizijai.
Kas kiek, kokių žuvų nori užsiauginti, turėti sau.

Nilas
21-12-2013, 00:40
Nežinau ar tą kiekį galima kilogramais išmatuoti. Sąvoka "pasiauginti sau" gali būti labai plati, ir apimanti tiek maisto poreikį, žvejybą, reprodukciją, tiek ir estetinį pasigėrėjimą - visos šios sritys tenkina žodį "sau". :)) Bent jau mano atveju, tai tas "sau" dydis yra linkęs augti greičiau už žuvį. :))

Priekulė
23-12-2013, 10:57
Nežinau ar tą kiekį galima kilogramais išmatuoti. Sąvoka "pasiauginti sau" gali būti labai plati, ir apimanti tiek maisto poreikį, žvejybą, reprodukciją, tiek ir estetinį pasigėrėjimą - visos šios sritys tenkina žodį "sau". :)) Bent jau mano atveju, tai tas "sau" dydis yra linkęs augti greičiau už žuvį. :))

Teisingai.Nilas: .... Sąvoka "pasiauginti sau" gali būti labai plati, .... Ta sąvoka, lb priklauso nuo galimybių, nes noras, retai sutampa su galimybėm... Tas, kas turi geras sąlygas ir lėšų, išsikasti norimo dydžio ir kiekio tvenkinių, to ir sąvoka ,,pasiauginti sau"-bus kitokia, lyginant su tuo, kuris tokių sąlygų ir galimybių neturi-jo ir norai, privalės būti kuklesni. Pvz. man: aš taip pat planavau išsikasti prūdelį, kad galėčiau auginti tauresnę žuvelę, bet jau kasant, pastebėjau, kad šitos svajonės įgyvendinti nepavyks. Kiek giliau pakasus, pasirodė vanduo, kuris pradėjo kelti į paviršių plaukiantį smėlį ir kasti į gylį, buvo nebeįmanoma. Teko apsiriboti dabartinio dydžio ir gylio prūdeliu ir galvoti apie tauresnes žuvis-nustoti ir susitaikyti su ta mintim, kad toje pelkėje galės plaukioti ir normaliau gyventi-tik karpinės žuvys.

Michelelaw
22-10-2019, 09:19
Visi tik kalba cia apie variklio, greiciu dezes tuninimus, bet manau daug kad nemazai itakos valinimui turi ir ratai, padangos. tarkim kai paziuri dyno koks ag praradimas, tai matosi kad vienom yra 30ag, kitom ir 120ag.
arba pastebejau, kad su zieminem padangom R15 ir skardiniais obodais masina geriau valyt, nei kad su R17 lietais tekiniais.
arba su nedapustom padangom ag nuostoliai gali padideti 60ag.
Aisku ag praradimas yra ir del transmisijos.
Idomu koks idealiausias variantas padangu ir ratlankiu derinio, kad butu min kumeliu praradimas?