PDA

Žiūrėti pilną versiją : Minčiu daug o pasirinkti neišeina

Isthisabreakup
07-06-2016, 00:22
Esu visiškai naujas, labai daug skaičiau domėjausi ir panašiai, bet klausimu vis dar milijonai.
Norint paauginti karpiukus ar Koi ar paprastus užtenka pradžiai akvariumo ar reikia darytis URS.?
Kokios apytiksles URS kainos?
Ar URS ir žiema išgyventu ūkiniame esančiame garaže?
Jei užtenka akvariumo, kokia talpa būtu reikalinga?
Kiek maždaug į kokia talpa susigaudymui telpa karpiuku?
Kokį per metus reguliariai šeriant galima išvystyti svorį.?
Ir iki kokio dydžuo žuvį dar galima laikyti akvariume?
Ir visa kita informacija patarimai jei supratot link kur lenkiu! Prašau nepasmerkti ieškok ten ar ten, norejau susikurti nuosava tema nes klausimu dar tikrai turesiu daug ir viskas labai idomu!!! Ačiū :)

Nilas
07-06-2016, 00:40
Norint paauginti karpiukus ar Koi ar paprastus užtenka pradžiai akvariumo ar reikia darytis URS.?
Kiek tu jų nori paauginti? Čia esminis klausimas, nuo kurio priklauso ir atsakymas. Ir aišku, kur tuos karpiukus po to ketini dėti, koks yra laikymo dirbtinėje sistemoje tikslas? Nes gali paaiškėti, kad nedidelis tvenkinukas būtų racionaliau, nei ištisus metus elektrą birbinantys siurbliai ir filtrai.

užtenka pradžiai akvariumo ar reikia darytis URS.?
Avariumas iš esmės ir yra URS, tik kad mažesnio mastelio ir turi skaidrią talpą.

Isthisabreakup
07-06-2016, 00:44
Paskui bus užauginti ir paleisti į nedidelį privatu telkinuka, o jei nenorės draugas tai kažkam iš čia esančiu ir simboline kaina padovanosiu. Noriu veiklos noriu mokytis bamdyti žiūrėti, o gal išeis ir subrandinti perkelti į didesnes talpas ir paruošti nerštui... Esmė tame pradžiai nu kokius 5?6?7? Karpiukus? Kiek mačiau jie ten po 10-12cm eina? Kokiu talpu ir įrangos reiktu?

Nilas
07-06-2016, 01:00
Paskui bus užauginti ir paleisti į nedidelį privatu telkinuka, o jei nenorės draugas tai kažkam iš čia esančiu ir simboline kaina padovanosiu. Noriu veiklos noriu mokytis bamdyti žiūrėti, o gal išeis ir subrandinti perkelti į didesnes talpas ir paruošti nerštui... Esmė tame pradžiai nu kokius 5?6?7? Karpiukus? Kiek mačiau jie ten po 10-12cm eina? Kokiu talpu ir įrangos reiktu?

Patarčiau geriau auginti šamukus, lengviau pakelia pradedančiųjų klaidas. Karpis yra tokia specifinė žuvis, kad ją prūde daug lengviau auginti nei URS.

Isthisabreakup
07-06-2016, 01:04
Neturėsiu kur tu šamu aš dėti o ir karpiai man labai prie širdies. Tik va įdomu užtektu 200 litru talpos ar ne? Ar reikia didesnio? Jei taip ant kiek?

Nilas
07-06-2016, 01:25
Neturėsiu kur tu šamu aš dėti o ir karpiai man labai prie širdies. Tik va įdomu užtektu 200 litru talpos ar ne? Ar reikia didesnio? Jei taip ant kiek?

Kuo tūris didesnis tuo geriau. Bet 5-6 karpiukams ir 200 l. pradžiai tiktų. Viskas priklauso nuo filtravimo, pašarų ir šėrimo intensyvumo.

deivis
07-06-2016, 03:16

Praeita rudenį draugas parvežė lauktuvių iš Vengrijos 10 vnt karpiuku apie 10-12 cm, tai nusprendžiau juos per žiemą paauginti 200 l akvariumę, tai vos ištempiau iki pavasario, filtras buvo 10 l įšorinis, šėriau 1 kart dienoj, prieš pabaigą akvoje vos žuvis įžiūrėjau, neskaidrus buvo, 5-6 vnt pabandyk, tiesa pasakius dar su jais akvariume buvo ir unguriuku.

Isthisabreakup
07-06-2016, 17:41
O jei tarkim statau IBC jame imanoma auginti? Ko reiktų? Kiek plius minus, viskas atseitų? Ir kaip su dekoratyviniais karosais? Gal su jais papraščiau? Įmanoma, kad KOI arba Karosai IBC inerštų? Ir kokio dydžio KOI turėtų būti?

Isthisabreakup
07-06-2016, 18:31
Ir gal kas galėtumėt duoti kokius savo pvz Facebook kontaktus, ar skype. Kad galėčiau kokį pusvalandį užatakuoti klausimais. Nes čia ilgai reikia laukti jūsų visų atsakymų :D

Nilas
07-06-2016, 22:17
O jei tarkim statau IBC jame imanoma auginti? Ko reiktų? Kiek plius minus, viskas atseitų? Ir kaip su dekoratyviniais karosais? Gal su jais papraščiau? Įmanoma, kad KOI arba Karosai IBC inerštų? Ir kokio dydžio KOI turėtų būti?

Jei nori perprasti URS principus, tam pakanka pradžiai akvariumo su žuvimis. Jei prasidėsi su IBC, reiks ir didelių filtrų, galingesnių siurblių, stambesnių vamzdynų, o galiausiai - vietos toms bačkoms pastatyti. Darbo su ta sistema beveik kaip su mažu vaiku: šėrimai, matavimai, vandens keitimai. Dėl karosiukų ar karpiukų mažai prasmės tiek vargti. Geriau jau tada lauke dekoratyvinį baseiną su augalais konstruoti. O nedidelis prūdelis dar geriau būtų, gautum tą patį rezultatą su dešimteriopai mažiau darbo ir tokiom pačiom išlaidom. Tai ką išleisi URS, išeitų 2-3 arų prūdelį iškasti. Žinoma jei tik tam turi vietos.

Isthisabreakup
07-06-2016, 22:22
O tada tarkim į akvariuma imam. Imanomas variantas kad akvariume KOI Išnerštu?

Rolandas
07-06-2016, 22:31
Akvariumų būna įvairių. Įmanoma.

JerryThoft
26-09-2019, 00:06
Cold comfort!