PDA

Žiūrėti pilną versiją : Akvariumuose auginamos vandens lelijos

Jogaila
07-04-2016, 13:03
Nymphaea lotus - baltoji Nilo lelija. Nuotraukose prisižiūrėjęs kaip gražiai atrodo šios lelijos kupstas įsigijau ir aš. Gražus kupstelis su povandeniniais tigriškom dėmėm išmargintais lapais pabuvo kokias tris savaites. Tada persistengiau su "trąšų pakištukais" po šaknim. Pradėjo masiškai augt paviršiniai lapai, povandeniniai lapai taip pat stybtelėjo arčiau paviršiaus. O šios savaitės akvariumo naujiena - žiedinis pumpuras.

8000
Teks dar kiek pašilus sodint į kubilą ir keldint į šiltnamį.

Jogaila
06-07-2016, 22:02
Na, pasirodo, pardavėjas mane apgavo. Jokia tai ne baltoji Nilo lelija, o Nymphaea cyanea (ar kažkas panašaus į ją - sunku tiksliai apibūdint tas tropines). Galėjau ir iškart nepasitikėt etikete. Nes baltosios lapai dantyti, o maniškės - lygūs. Net galutinį žodį tarė žiedas.

Kai akvariume jau nebeįsiteko, lapai uždengė visą vandens paviršių ir juos reikėjo kas savaitę retint, o lauke (šiltnamyje) oras apšilo, perkėliau į vazoną ir išnešiau šiltnamin. Žemė - šiltnaminė, t.y. lapinis priesmėlis, iš rudens patręštas arklių mėšlu ir nugesintas dolomitmilčiais. Pirmomis savaitėmis lelija buvo šoke, gelstelėjo lapai, nupuvo žiediniai pumpurai. Po to ėmė atsigauti. Išsiaugino naujus lapus, trumpesniais kotais (gylis sumažėjo beveik dvigubai).

Ir štai šios savaitės siurprizas - du žiedai. Kai žiedpumpuris išlenda iš vandens, pražysta labai greitai. Nakčiai žiedai užsiveria.
O ir spalva iš tų, kuri nebūdinga mūsų kūdrose augančioms - violetinė. Nu labai džiugina akį užėjus šiltnamis tarp agurkų, pomidorų ir bazilikų :)

8320 8321 8322

Taigi, akvariume ji vienokia, su gražiais povandeniniais lapais, kubile kitokia - su dar gražesniais žiedais. Pradeda darytis įdomu, kaip tarp šių augimo fazių ją pervest. Man akvariume paviršiniai lapai pradėjo augt vos ne iškart. O kaip pervest ją atgal į tą povandeninę būseną (jei išvis įmanoma). Juk ateis ruduo - kas tada. Niekur apie tai nebuvau skaitęs.