PDA

Žiūrėti pilną versiją : Žuvų apsauga

Aurucis
10-12-2015, 15:39
Sveiki, Gyvenu aš Vilniui, o prūdas mano yra Dzūkijoj pas tėvus, 300m nuo namų. Kaip žinia aplink pilna brakonerių. Kokių turėtumet patarimų apsaugoti žuvis?

Vatse
10-12-2015, 21:10
Sveikas, yra dabar tos kameros/fotoaparatai su judesio davikliais, kur siunčia trumpasiąs žinutes/skambina jei yra kas galėtų prieit pažiūrėt kas vyksta ;)

Darius1
12-12-2015, 19:45
Sveiki, pas mane kaime prūdas, taip pat nuo namų 300 metrų, tai šuo pririštas, saugo ir nuo žmonių ir nuo udrų, audiniu. Veiksmingas būdas apsaugoti prūdą, jegu žinoma yra tokia galimybė pas Jus. Arba žinoma, kameros yra šiais laikas.

Aurucis
14-12-2015, 07:28
Sveiki, pas mane kaime prūdas, taip pat nuo namų 300 metrų, tai šuo pririštas, saugo ir nuo žmonių ir nuo udrų, audiniu. Na aš ir galvoju šuns variantą, bet faktas tas kad nepririši jo , nes prūdas 8,5 a tai reiktų ilgo pavadžio :D Na šiaip gal paleistą, bet vel tvora 1,2m aukščio...

vytasxxxl
14-12-2015, 10:50
Esu matęs kad ant žemės itempia vielą storesnę.perveria per ja grandinės paskutinį žiedelį ir gaunasi slankiojantis .Taip šuo gali patruliuoti nemažus atstumus .

Vatse
14-12-2015, 14:49
Vargšas šuo, pamatys kasnors galvos kad konors gero yra tame prūde ir nugalabis. Nebent vaikam atbaidyt jis. Be šeimininko negerai. Čia tik mano nuomonė, gal klystu

Aurucis
14-12-2015, 15:05
Jo aš ir panašiai manau :)

Darius1
18-12-2015, 00:23
Mono prūdas 10 arų, o šuo pririštas prie jo ant maždaug 6 metrų grandinės ir bėgioja 12 metrų spinduliu(ratu). Ūdrų ir audinių nėra kelių šimtų metrų spinduliu, net nesiartina. O ir brakonieriai jei ir ateis, šuo los 300 metrų tai ne 3 kilometrai, ateiti ir pasižiūrėti kas dedasi kelios minutės. O ir neis jokie brakonieriai, jei prūdas taip arti namų ir dar šuo loja parištas.

Darulis
18-12-2015, 08:50
Taip drąsiai kalbi......
Gal pas tave ir taip aplinkui nėra ūdrų::)

Kiek ten pas jus žmonių saugo kelių arų (0-24 val.) balą???

Labai neteisingi ir pastebėjimai dėl brakonierių....

Pirmiausia kiekvienas turi įvertinti savo aplinką kur gyvena....

Jei pas mane neina brakonieriai, tai nereiškia, kad aš juos saugau taip pat gerai...

Darius1
18-12-2015, 09:38
Taip drąsiai kalbi......
Gal pas tave ir taip aplinkui nėra ūdrų::)

Kiek ten pas jus žmonių saugo kelių arų (0-24 val.) balą???

Labai neteisingi ir pastebėjimai dėl brakonierių....

Pirmiausia kiekvienas turi įvertinti savo aplinką kur gyvena....

Jei pas mane neina brakonieriai, tai nereiškia, kad aš juos saugau taip pat gerai...

Taip Dariau, kalbu drąsiai, nes taip yra. Ateidavo ūdros pas mane su šeimomis(atsivesdav o vaikus) ir audines matydavau(ūdros ateina naktį, dieną neina). Šalia mano prūdo, yra dar du vienas 1.3ha.,kitas 1.7ha.(kaimo nuosavybė, bendro naudojimo telkiniai) Kur tik yra šuo, jos per kelis šimtus metrų neina, matyt bijo. Šuo tinkamiausias laika(judrus, jautrus labai, itin aktyvus) išbandyta ir kitos veislės medžioklinių šunų, pasiteisino tik laika(asmeniškai man). Ir čia šitie pastebėjimai(išban dymai) pasiteisino neman vienam, tai nėra pavienis asmeniškai mano pastebėjimas. Ir brakonierius tikrai nebrakonieriaus, kada los šuo ant jo(juk prūdas už 300metrų, betkada bet kas gali ateiti pasižiūrėti ko loja šuo)

Darulis
19-12-2015, 15:57
Tavo nuomonė nėra teisinga...

Ji gal būt tinka tau...
Nežinai kiek forumiečių ir ne forumiečių turi tokių problemų, tik garsiai nekalba ir nerašo dėl tam tikrų aplinkybių...

Nesakau, kad šios tavo paminėtos priemonės nėra veiksmingos, bet ne visur jos veikia...
Yra kur šunys ir palaidi laksto ir ūdros vistiek užsuka į svečius..

Aš kalbu ne tik iš savo kuklios 15 m. stažo prūdininkystės patirties, bet ir kaimynų bei bičiulių...

Darius1
19-12-2015, 20:45

Ji gal būt tinka tau...
Nežinai kiek forumiečių ir ne forumiečių turi tokių problemų, tik garsiai nekalba ir nerašo dėl tam tikrų aplinkybių...

Nesakau, kad šios tavo paminėtos priemonės nėra veiksmingos, bet ne visur jos veikia...

Aš kalbu ne tik iš savo kuklios 15 m. stažo prūdininkystės patirties, bet ir kaimynų bei bičiulių...

Sutinku su Jumis Dariau, mūsų visų nuomonės yra daugiau ar mažiau kažkiek neteisingos. Apiplėšia ir bankus kuriuos saugo su automatais, ateina ir ūdros kur laksto palaidi šunys(pas kaimyną bulvės šernai nukniso prie šuns būdos) jei pas kažką atėjo ūdra pas šunį, tai nereiškia, kad jos nebijo šunų, pavienių atvejų pasitaiko kartais, visų pirma reikia gero šuns, jei kam tik yra galimybė, patariu riškit šunį nepasigailėsit(pikt ą, gerą šunį, ne brisiu kokį). O ūdros bijo šunų ir vengia vietų kuriose yra šuo, galiu tą atsakingai pareikšti.

Aurucis
26-01-2016, 08:30
7793 Stai mano kudra, pirma ziema jai tikiuosi po tokio siemetinio snygio vandens bus iki lipetelio :))) O tai pat ir brakonieriams butu sunkiau issemti zuvis tinklu :)

arsus
26-01-2016, 13:01
kiek laiko tvenkiniui ? ar ne per aukštai lieptą susikonstravote :) ?

Aurucis
26-01-2016, 15:08
Prejusiu metu vasari buvo iskastas, staciau su viltim, kad sia ziema iskris daug krituliu ir vandens bus sklidina :D O jei pavasari nebus sklidina tai teks truputi pazemint :)

Darulis
26-01-2016, 20:51
Prejusiu metu vasari buvo iskastas, staciau su viltim, kad sia ziema iskris daug krituliu ir vandens bus sklidina :D O jei pavasari nebus sklidina tai teks truputi pazemint :)

Tik kokiais trečiais metais turėsi max.
Vargu ar ankščiau pavyks jį pasiekti jei nėra pratekantis ir be šaltinių.

deivis
27-01-2016, 02:07

Ji gal būt tinka tau...

Ūdrą atėjo prieš pirma valanda nakties, įšėjo po pirmos, šuo praėjo ta vieta apie 3,0h nakties, apėjo, apuostė pėdsakus, 4,0h vėl ūdrą buvo apsilankiusi, mačiau tik kaip įšėjo, kaip įėjo neradau.
P.S. teritorija 120 ant 150 m, tai nė 200m nėrą, vieno šuns voljeras nė 100m nėra nuo tos vietos pro kur įeina ir įšeina, o kito gal 130m.

7794 7795 7796
7797 7798 7799
7800

Aurucis
27-01-2016, 07:32
Tik kokiais trečiais metais turėsi max.
Vargu ar ankščiau pavyks jį pasiekti jei nėra pratekantis ir be šaltinių.

Nezinau ar ten koks melioracijos vamzdis yra nuluzes, ar kokia gysla, bet virs vandens metras, visada sunkiasi vanduo, net slaita teko tvirtini, kad nebutu isplovos. Na bet jei sakai treciuose metuose, tai da pakentesiu , jei siemet nebus iki tiltuko tai netrumpinsiu vamzdziu :D