PDA

Žiūrėti pilną versiją : Mano balos

Vatse
28-11-2015, 17:06
Pagaliau susiruošiau ir aš išsikasti nuosavą prudelį. Mintys tokios:

pirmasis apie 20-25 arų nepratekantis, nenuleidžiamas, pramogai
antrasis apie 3-5 arų žuvies paauginimui nuo pavasario iki rudens nenuleidžiamas smelis molis

gal kas patars kokio gylio reikėtų mažesniam prudelyje minimalai? aš taip galvoju kokio 1-1,5 metro, kad greičiau vanduo sušiltu ir aktyviau maitintusi kokie karpiai ir lengviau rudeni išbraukt būtų, bet kai nedidelis gylis ar nestresuotų žuvys o to pasekoje nesimaitintu? ir t.t. kas iš patirties pasakys?

visas dar tik pradinėje stadijoje, mažyliu jau pradėta ruošti vieta

Nilas
28-11-2015, 17:24
gal kas patars kokio gylio reikėtų mažesniam prudelyje minimalai? aš taip galvoju kokio 1-1,5 metro, kad greičiau vanduo sušiltu ir aktyviau maitintusi kokie karpiai ir lengviau rudeni išbraukt būtų, bet kai nedidelis gylis ar nestresuotų žuvys o to pasekoje nesimaitintu? ir t.t. kas iš patirties pasakys?

Kask kuo gilesnį jei tik gruntas leidžia. Vandens tūris yra ypatingai svarbu. Gausiai įžuvinus ir intensyviai šeriant krenta vandens cheminė kokybė, dėl ko sumažėja žuvų apetitas gali prasidėti ligos. Kad ir koks šiltas vanduo būtų, bet jei vidurvasaryje jis tampa kloaka, naudos nebus daug. Didesnis vandens tūris užtikrina didesnį vandens parametrų stabilumą. Įšyla lėčiau, bet ir atvėsta taip pat lėčiau. Be to, aeravimo nauda didesnė kai turi gilesnį prūdą.

Vatse
29-11-2015, 10:27
o tai kaip paskui išgaudyt žuvį? na "kloakos" kaip sakant nenoriu, tai teks daryt tada kokių 3 metrų.
vanduo prasideda 1,5 metro gylije kažkur

Nilas
29-11-2015, 11:42
o tai kaip paskui išgaudyt žuvį?

Reikia įsigyti bradinį (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?1296-Bradinys-savo-tvenkinio-%C5%BEuvims-gaudyti&highlight=bradinis) tinklą.

Vatse
29-11-2015, 12:00
svarbiausia pradžioj išsikasti;) manau ateinančią savaite bus mažasis jau iškastas;) truputi parausiojom, tai smėliukas visur gražus, vanduo skaidrus;)

Priekulė
30-11-2015, 10:37
svarbiausia pradžioj išsikasti;) manau ateinančią savaite bus mažasis jau iškastas;) truputi parausiojom, tai smėliukas visur gražus, vanduo skaidrus;)

Maloniau ir įdomiau būtų, prūdų kasimo darbus, iliustruoti vaizdine medžiaga.....

Darulis
01-12-2015, 20:53
Pritariu Nilui. Kask kuo didesnį ir gilesnį ir geriau ne du, o vieną jei vandens neturi pratekančio nei kiek...
Nes 1-1,5 m., tai vasara kaip šį ir galėsi po dugną vaikščioti jei ką.
Apie žuvų likimą jau nekalbu, pats supranti..

Vatse
01-12-2015, 22:59
na taip gruntinis vanduo labai žemas, bet jau iki jo prisikapstėm, net šiuo metu, tai reiškia žemiau nebėra kur krist, ypač po šitos vasaros. knisiu kuo giliau. ačiū už patarimus, manau pražia gerai pamoko, o ypač šitas forumas. Turėsiu laiko kitamet išmatuot temperatūras, suprast, kur šaltiniai, koks vandens lygis pamažu suprast. Mane daugiau grožis domina, nei nauda, tai ir žuvys įdomesnės, kaip šamai, eršketai, upėtakiai, irklanosiai, gal net ta garsioji belūga... imi suprast jog vieno prudo/balos neužteks...gera svajot ir pamažu įgyvendint svajones;)

Nilas
01-12-2015, 23:08
...gera svajot ir pamažu įgyvendint svajones;)

Visi mes ta "prūdlige" sergam, kaip matai. Darbus ir svajones palaikysim.