PDA

Žiūrėti pilną versiją : Išsikasiau balą noriu prileisti žuvies reikia patarimų :)

Gedas Šaltinis
26-11-2015, 14:01
Prieš 2 savaites išsikasiau 8 arų balą. Vanduo po truputi renkasi (tikiuosi iki pavasario prisirinks pakankamai:)). gylis 3,5-3,7m. padaryta duobė viduriuke apie 1,5m papildomai. Pavasari norėčiau prisileisti karosų (delninukų apie 2-3 kibirus po 20L pas draugą prisigaudysiu) ir lynų kokia 30vnt nedidelių (ieškosiu kur nupirkti). Maitinti gal kokio kombikormo savaitgaliais galėsiu duoti ar kelis batonus įmesti (esme kad kiekvieną dieną niekas žuveliokų nemaitins). Kai karosai išnerš (jeigu jie išnerš) tada galvoju prileisti ešerių. Kaip manote ar čia mano kiekiai žuvies pagal tokio dydžio balą realūs? ir ar pavasari jau galima leisti karosus ar dar kokių lelijų pradžioje pasodinti? bala nepratekanti.
7691

bandau aš čia foto įdėti balos gal pasakysit ar per 2 savaites normalu, kad tiek mažai vandens ar ne :) bet nesigauna įdėti :) aš čia naujas :)

Ernis
26-11-2015, 14:47
Karosus maitinsi kombikormu?

Gedas Šaltinis
26-11-2015, 14:59
Karosus maitinsi kombikormu?

Taip lynus ir karosus. Nu tokiu granuliuotu pašaru kaip kad su dugninėm kai žuvauji į šeryklėles dedi :)

Nilas
26-11-2015, 15:01
Tik ne karosų ir tik ne ešerių. Planuoji du blogus sprendimus iš eilės.

Gedas Šaltinis
26-11-2015, 15:08
Tik ne karosų ir tik ne ešerių. Planuoji du blogus sprendimus iš eilės.
o kodėl? na aš žuvies neplanuoju pardavinėti. Planuoju pats savo malonumui pagaudyti (pasikepsiu, išrūkysiu). Ar karosu išvis nereikia o vien tik karpius su lynais auginti geriau? Galvojau gal kad karosai mažiau reiklūs sąlygoms nei, kad karpiai (neišdus ar panašiai). Taip pat kažkur skaičiau, kad karpiai išdaužo krantus giliau ir žemės slenka į prūda (nors nežinau ant kiek čia tiesa :))

Nilas
26-11-2015, 15:45
Karosų ir ešerių populiacija garantuotai "sprogs", o kadangi prūdas nedidelis, labai greitai nustos augti. Turėsi tūkstančius neužaugų ir nežinosi, ką su jais daryti. O dusimas kaip tik bus labiau tikėtinas, kai turėsi tiesiog košę šitų "utėlių". O kai jų prisiveis, jokios kitos rimtos žuvies nebeužsiauginsi, nes visą natūralų maistą išrankios karosiukai ir ešeriukai.

Rinkis iš šitų žuvų:
1.Karpiai, amūrai, šamai. (Šersi pigiai)
2. Lynai, starkiai, šamai, eršketai.(Šersi brangiau, bet žuvis bus įdomesnė)

Jokių karosų, ešerių ar lydekų.

Gedas Šaltinis
27-11-2015, 07:01
Karosų ir ešerių populiacija garantuotai "sprogs", o kadangi prūdas nedidelis, labai greitai nustos augti. Turėsi tūkstančius neužaugų ir nežinosi, ką su jais daryti. O dusimas kaip tik bus labiau tikėtinas, kai turėsi tiesiog košę šitų "utėlių". O kai jų prisiveis, jokios kitos rimtos žuvies nebeužsiauginsi, nes visą natūralų maistą išrankios karosiukai ir ešeriukai.

Rinkis iš šitų žuvų:
1.Karpiai, amūrai, šamai. (Šersi pigiai)
2. Lynai, starkiai, šamai, eršketai.(Šersi brangiau, bet žuvis bus įdomesnė)

Jokių karosų, ešerių ar lydekų.

na ok :) auginsiu karpius ir lynus :) kur patartumet nusipirkti aeratorių kitai ziemai? ar Jūs kur gariūnuose perkat? nes matau yra tokių lb brangių pvz. http://tvenkiniu-iranga.lt/vandens-aeratoriai/aeratoriai-tvenkiniams-aquaair-250 kaina 2400eur o tinka iki 250 kvadratinių metrų baloms o pas mane 800 kv. m. tai ką man 3 vnt tokių aeratorių reikia? negi nebūna kokių paprastų?

Virgis
27-11-2015, 07:33
Aeratorių rinkis iš šitų. 40 W tavo prūdui per akis bus http://viskastvenkiniams.lt/aeracija/secoh-orapūtės
O daugiau apie aeravimą tai skaityk forumo temoje http://www.akvariumas.lt/showthread.php?212-Aeratoriai-Kokių-būna-Kaip-kada-naudoti

Gedas Šaltinis
27-11-2015, 09:40
Aeratorių rinkis iš šitų. 40 W tavo prūdui per akis bus http://viskastvenkiniams.lt/aeracija/secoh-orapūtės
O daugiau apie aeravimą tai skaityk forumo temoje http://www.akvariumas.lt/showthread.php?212-Aeratoriai-Kokių-būna-Kaip-kada-naudoti

Dėkoju už info. Šitą temą perskaičiau tai susidaro įspūdis, kad apsistosiu ties Hiblow aeratoriumi. Aš kaip suprantu geriau statyti namie ir po žemėmis nuvesti šlangą į balą ir tada iš namų šiltesnis oras keliaus į balą ir orapūtę vagys ne taip lengvai pavogs? :) ir ledas žiemą labiau atitirpęs laikysis ar ne? nuo namo iki balos apie 15m. Kadangi ten negyvenu tai tą aeratorių galima palikti ir tegu sau pučia žiema ar ne? ar geriau dar kažką papildomo prikonstruoti, kad pūstu ciklais tarkim valanda pučia valanda nepučia? ar taip niekas nedaro? bijau kad ištisai pūsdama sudegs.

ir dar kls gal kol nėra vandens baloje daugiau, gal dabar prakasti griovį patiesti šlangą (nors aeratorių jungsiu tik kitais metais prieš žiemą)?

Nilas
27-11-2015, 11:48
Geriau dėk storesnę žarną, bet neužkasinėk. Orapūtė geriau tegul dirba pastoviai, tikrai nesudegs.

Darulis
28-11-2015, 11:25
Orapūtės kaina turi būti iki/apie 130 Eur ir jei bus brangesnė vadinasi ne tuos tiekėjus radai. Litražas 50-60 ltr.
Silpnesnių jie neturėjo, bet manau pavasariui gal atsivežtų::)) Reiktų klausti. O pačiam užtektų 20 ltr.

Gedas Šaltinis
30-11-2015, 13:12
dar norėjau paklausti tarkim norėsiu auginti lynus ir karpius. leisiu metinukus. tai kiek vnt. aš galiu leisti karpiukų ir kiek lynelių? bala 8 arai gylis +-3,7 m.

Nilas
30-11-2015, 13:40
Žuvis šersi grūdais?
Pirmaisiais metais leisčiau didesnius nei metinukus. Suprantu, kad vienetas pigiau kainuoja, bet tie mazgiai labiau reikalauja natūralaus maisto, ko pirmais metais dar gali būti mažoka. O ir valgyti juos galėsi tik po dviejų sezonų. Rekomenduoju 50 vnt dvimečių. Gali kokį 10 vnt. įmesti ir trimečių dėl sportinio intereso ir vilties, kad gali išneršti. Pastaruosius porą sezonų aš pats žuvinau metinukais, bet pastebėjau, kad jie net ir gerai šeriami neužauga tiek kiek Šilavote, nes akivaizdu, kad didesnieji karpiai juos nuo pašaro nuvaiko. Lynų įleisk kokį 20-30 vnt., įdealu, jei būtų nuo 150 g. tokie. Nors lynai su karpiais tiesiogiai nekonkuruoja, bet jų augimas būnant kartu su karpiais šiek tiek suprastėja.

Gedas Šaltinis
30-11-2015, 14:20
Žuvis šersi grūdais?
Pirmaisiais metais leisčiau didesnius nei metinukus. Suprantu, kad vienetas pigiau kainuoja, bet tie mazgiai labiau reikalauja natūralaus maisto, ko pirmais metais dar gali būti mažoka. O ir valgyti juos galėsi tik po dviejų sezonų. Rekomenduoju 50 vnt dvimečių. Gali kokį 10 vnt. įmesti ir trimečių dėl sportinio intereso ir vilties, kad gali išneršti. Pastaruosius porą sezonų aš pats žuvinau metinukais, bet pastebėjau, kad jie net ir gerai šeriami neužauga tiek kiek Šilavote, nes akivaizdu, kad didesnieji karpiai juos nuo pašaro nuvaiko. Lynų įleisk kokį 20-30 vnt., įdealu, jei būtų nuo 150 g. tokie. Nors lynai su karpiais tiesiogiai nekonkuruoja, bet jų augimas būnant kartu su karpiais šiek tiek suprastėja.

na matai aš dar tik apie žuvis galvoju kokių ir kiek leisti :) dar apie maistą nieko nežinau reikės googlinti ir žiūrėsiu kuo pigiau išeis :) o tai būtina pirkti Šilavoto tuos karpius? ar čia bet kokius galima nusipirkti pvz kokioje nors Armolėje? Prienai man tolokai. Gal sakau galima kur nors prie Ukmergės ar Panevėžio nusipirkti karpių ir linų nežinot? Beje pastebėjau, kad ir forumiečiai augina karpius ir pas juos išneršia jie, tai ką jie daro su karpiukais? nepardavinėja?
?

Gedas Šaltinis
01-12-2015, 07:42
Ar būtina pirkti Šilavoto tuos karpius? ar čia bet kokius galima nusipirkti pvz kokioje nors Armolėje? Prienai man tolokai. Gal sakau galima kur nors prie Ukmergės ar Panevėžio nusipirkti karpių ir linų nežinot? Beje pastebėjau, kad ir forumiečiai augina karpius ir pas juos išneršia jie, tai ką jie daro su karpiukais? nepardavinėja?
?

Nilas
01-12-2015, 10:08
Ar būtina pirkti Šilavoto tuos karpius? ar čia bet kokius galima nusipirkti pvz kokioje nors Armolėje? Prienai man tolokai. Gal sakau galima kur nors prie Ukmergės ar Panevėžio nusipirkti karpių ir linų nežinot? Beje pastebėjau, kad ir forumiečiai augina karpius ir pas juos išneršia jie, tai ką jie daro su karpiukais? nepardavinėja?
?

Realiai gali pirkti iš betkur, svarbu, kad nebūtų labai jau maži pagal amžių.
Išneršti karpiukai tiesiog užauga ir būna sugaudomi. Jų nebūna tiek daug, kad keltų kokias nors problemas.

Virgis
02-12-2015, 07:30
Įsigyti galima ir iš čia - http://zuv.lt/index.php?3443575369
O kodėl Šilavoto veislė - http://zuv.lt/index.php?3074715398

Gedas Šaltinis
02-12-2015, 08:28
tai vistiek Simno arba Šilavoto poskyriai ten jie netoli vienas kito ir abu man nepakeliui :) nu bet reikės važiuoti pavasariop aišku jeigu baloje vandens bus ba kažkaip pristojo kaupimasis. Galvoju gal, kad užšalo kraštai ir bala? gal dėl to gyslomis nebeteka vandenukas? dėkoju už info. Beje gal žinot ar būna tokių įmonių kur tarkim gali pripildyti vandens 8 arų balą? upelis yra už 220m. gal iš ten galėtų pripompuoti? ar brangu bus ir geriau pačiam kokį siurblį pirkti ir šlangą? būtų ir ateičiai jei reikėtų pasipildyti. Kaip manote? Vieni sako reikia 2 metų balai prisipildyti kiti sako 2 mėnesių... tai ir nežinau kiek iš tikro :(

Darulis
02-12-2015, 19:56
Esu pirkęs labai seniai Armolėje, tai ten su žuvim buvo viskas tvarkoje, tik va prisiskambinti jiems problema..
Bet teko girdėti, kad jie ir dabar turi neblogų karpiukų, bet nesu pirkęs..

Nemas
01-01-2016, 13:33
Drėl balos prisipildymo, tai viskas priklauso nuo skirtingų faktorių. Pas mane po 2 jų žiemų dar vandens nėra pilna. Tačiau aš tik lietaus ir sniego vandenį renku. Jei ši žiema duos daugiau sniego, tai tikikuosi artipilniį pavasarį turėti. Tad Jei neturi šaltinio, vandens greitai nesitikėk. Viskam reikia savo laiko.