PDA

Žiūrėti pilną versiją : Naujasis tvenkinys

darka
14-11-2015, 14:07
Sveiki, esu naujokas ir prasau jusu pagalbos ir patarimu. Issikaseme tvenkinuka, mazdaug 5 aru, vanduo pasirode 3metru gylyje, tai toliau ir nekaseme, kiek supratau tai yra gruntinis vanduo, ne joks saltinis, gruntas pagrinde smelis, del to slaitai nestatus, tikejausi didesnio ploto vandens, bet yra kaip yra... Ka patartumete gal galima kazkaip gilinti, nes jei vanduo nepakils bent iki 2,5 m tai net zuvyciu neverta bus ileisti... Kas su tuo esate susidure? Prisegu nuotraukas, galite ivertinti... Lauksiu komentaru

76257626

http://www.part.lt/perziura/b8202258b87aae...f5f 5922c636.jpg
http://www.part.lt/perziura/32611889fbd48f...10e b0553642.jpg

liv
14-11-2015, 14:17
O kodėl manot kad žuvų neverta leisti jai vanduo nepakils bent 2,5 m ? Ir kam jį dar daugiu gilinti ?

darka
14-11-2015, 14:22
Na bijau kad žiema neisgyvens, pacio vandens plotas nedidelis bus, db cia tik antroji diena po iskasimo, bet tas kuris kase, sake jog daugiau 2,5 metro gylio neturesiu... o kaip jums slaitai? kai atsirado vanduo tai matesi jog pro smeli sunkiasi tokia plona ciurksle vandens kaip siulas, labai is leto, tai cia bus gruntinis vanduo? Ar saltinis cia gali buti?

liv
14-11-2015, 14:28
Šlaitai man atrodo statūs, vandens pamatysi kiek bus po žiemos dabar spėlioti sunku. O kas liečia žuvis įsigijus orapūtę galima žuvis augint ir nedideliame gilyje.

Darulis
14-11-2015, 18:36
Jei nėra vandens (įtekančio ar šaltinių), tai realiai sužinosi prūdo gyli tik trečiais metais.
Niekas dabar nepasakys jo gylio iš nuotraukų ir keleto sakinių....
Man atrodo, kad ir jis taip greitai pildosi vandeniu...
Kantrybės ir dar kartą kantrybės...

darka
15-11-2015, 18:04
na nzn ar cia skaitosi greitai snd trecioji diena, bet vandens lygis nepasikeite nuo antrosios ryto, toks jausmas kad daugiau ir nekils, kaimynai turi pries tris metus issikase, tai siemet is 2,5 m gylio liko metras... Problema ta, kad ten kur prudas buvo slaitas einantis link raisto, ir vienoj pusej prudo gylis nuo kasimo yra virs 3 metru kitoj pusej prudo matosi net juosta juodzemio dar likusi gylis tesiekia 2 m nuo dugno, siai dienai vandens yra apie 60 - 80 cm giliausioj vietoj. Tai virs tos juostos juodzemio pripilta iskasto smelio, tam kad atrodytu lygus sklypas ir lygus tvenkinys, bijau kad virs juodzemio juostos kuri matosi, man niekada vanduo nepakils ir turesio nepilnus du metrus gylio geriausiu atveju... tai wa tokios tokeles :(

emka
15-11-2015, 19:41
na nzn ar cia skaitosi greitai snd trecioji diena, bet vandens lygis nepasikeite nuo antrosios ryto, toks jausmas kad daugiau ir nekils, kaimynai turi pries tris metus issikase, tai siemet is 2,5 m gylio liko metras... Problema ta, kad ten kur prudas buvo slaitas einantis link raisto, ir vienoj pusej prudo gylis nuo kasimo yra virs 3 metru kitoj pusej prudo matosi net juosta juodzemio dar likusi gylis tesiekia 2 m nuo dugno, siai dienai vandens yra apie 60 - 80 cm giliausioj vietoj. Tai virs tos juostos juodzemio pripilta iskasto smelio, tam kad atrodytu lygus sklypas ir lygus tvenkinys, bijau kad virs juodzemio juostos kuri matosi, man niekada vanduo nepakils ir turesio nepilnus du metrus gylio geriausiu atveju... tai wa tokios tokeles :(

Pas mane tokia pati situacija, teka šalia upelis, gruntas smėlis, juodžemis iškasta 3m. gylio. Prūde laikosi toks lygis kaip upelyje, kai nėra prietakos, jeigu nepildyčiau iš upelio vandens į visus 3 prūdus 24a,5a,23a ,tai vandens būtų paskutiniam 1.5m. dabar kai pildau yra 2.5m. Tas pildymas kainuoja apie 10e per mėnesį, tai va laimingi tie pas katruos be pildymo vandens yra.

deivis
15-11-2015, 21:04

Apie šiuos metus suku ir ką pagalvoti, Kaunas-Vilnius, tame tarpe ir Trakai visa vasarą negavo lietaus, pas mane pirma karta per 11 m, taip nusėdo prūdai, net Sausinės upelis tekantis už 500 m, įšdžiuvo.
Juodžemio juosta negerai, pro ja gali sunktis vanduo.

deivis
15-11-2015, 21:09
Pas mane tokia pati situacija, teka šalia upelis, gruntas smėlis, juodžemis iškasta 3m. gylio. Prūde laikosi toks lygis kaip upelyje, kai nėra prietakos, jeigu nepildyčiau iš upelio vandens į visus 3 prūdus 24a,5a,23a ,tai vandens būtų paskutiniam 1.5m. dabar kai pildau yra 2.5m. Tas pildymas kainuoja apie 10e per mėnesį, tai va laimingi tie pas katruos be pildymo vandens yra.

Su paskutiniu sakiniu nesutinku :), turėtu skambėti taip, Laimingi tie kurie turi nebrangiai galimybe pasipildyti savo prūdus.

darka
16-11-2015, 09:42
Na ziuresiu, snd lygins aplinkui ir tvarkys slaitus.... tai prasysiu kad biski apacioj paplatintu ir pagilintu, po to pasidalinsiu rezultatais...

Nilas
16-11-2015, 10:49
Na ziuresiu, snd lygins aplinkui ir tvarkys slaitus.... tai prasysiu kad biski apacioj paplatintu ir pagilintu, po to pasidalinsiu rezultatais...

Kolega, būk mielas naudok norminę kalbą su lietuviškomis raidėmis, čia ne paauglių formumas.
Žr. Formumo taisykles.

Forumo taisyklės

1. Forume rašykime aiškiai ir suprantamai, be svetimybių ir žargono, taisyklinga, normine lietuvių kalba. Naudokime skyrybos ženklus.
...