PDA

Žiūrėti pilną versiją : Ankstyvas šėrimas po žiemos. Kuo, kada, kaip?

tomelis
09-04-2015, 20:59
Nelabai žinojau kur parašyt, tai parašysiu čia, jei bus ne į temą perkelkit. Žodžiu reiktų patarimo. Kadangi pernai pas daug ką raudonligė pasiautėjo ir visi čia forume priėmė kaip ir išvadas, kad apsisaugot nuo raudonligės kaip ir neįmanoma, viskas ka mes galim, tai sudatryt kuo geresnes salygas, kad žuvis būtų kuo sveikesnė.
Taigi prie reikalo: šiemet ir aš nesusilaikiau bežiūrėdamas i Nilo rezultatus "karpininkystėj" ir apsiprekinau Šilavote. Karpiai tikrai gražūs, bet vat tas kirminas kirba, kad tik nebūtų kaip pernai kai kam, taigi prie esmės, kaip sustiprint žuvis pavasarį? Kada pradėt šert? Kuo šert? Čia turiu galvoj sezono pradžią. Kiek iš forumo susigraibiau žinių grūdai nelabai kol šaltas vanduo? Gal tikslinga panaudot visaverčius pašarus? Kiek reikėtų? Kokių reikėtų? Ir kur būt galima nusipirkt "ant greičio"? Pradžiai gal tiek.

Rolandas
09-04-2015, 21:27
Skęstančiųjų gelbėjimas - pačių skęstančiųjų reikalas.
O jei rimtai, tai reik žiūrėt ką perkat jūs, o ne ką jums "įkiša".

Anstyvas, geras, kokybiškas, savalaikis pašėrimas - tikrai pastiprina žuvis po žiemos.
Pašerkit kamputį, sekliau, kad matytut ar randa, ar ėda ir duokit lengviau virškinamų, t.y. kombinuotų.
Jei yra galimybės ir mylit savo augintines, pasistenkit dėl jų.

P.S. šiemet neagituosiu kur pirkt. Patys turit matyt įkritusias akis, apsilupusius žvynus, kraujosrūvas, suplyšusius pelekus, grybą ant epitelio, nenormaliai sukūdusias, apatiškas, nusilpusias. Nieks kits, tik pirkėjas tai turi matyt ir priimt sprendimą: imu-neimu.

Nilas
09-04-2015, 21:35
Reiktų ko nors kaloringesnio ir gerai virškinamo. Paprašyk Nemo, kad užfundytų porą kilogramų eršketinio, kad ir seno. Po saujelę įberk į šėryklą ir stebėk ar ėda. Bet pilk po labai mažai. Tik aišku, paskui gali būti, kad taip išsilepinę gali į grūdus nenorėti žiūrėti. :))

Nemas
10-04-2015, 18:51
Rytoj būsiu Išlauže iš pačio ryto, tai, kur nors galėtume susitikti. Kaip tik žiūrėsiu sau lynų. Aišku pas save juos vešiu. Labai nesiperšu, bet jei noras yra davežčiau tuos porą kilų iki savęs. Šiaip ir pačiam būt įdomu ar jau ima. Atrodo, Tomeli, turi šėryklą? Kaip tik ir praverstų tavo stebėjimai. Reikia ant smūgio ir man kažką konstruotis... mano uošvienės ir su pagaliu iki prūdo nedavarysi pašert žuvų :D

Rolandas
10-04-2015, 21:44
Na tai susitikit pas mane. Reikia talkos. :))

Nemas
11-04-2015, 00:04
Bijau, kad neišdegs... nuo 10 jau viskas vos telpa į rėmus...

Vilius
11-04-2015, 18:14
Vanduo 8 laipsniai. Karpiai jau valgo...

https://www.youtube.com/watch?v=GvfH2V6FF3I&feature=youtu.be

deivis
11-04-2015, 22:38
Gražiai valgo, vaizdas kaip japonijoj :)

Darius1
12-04-2015, 04:36
Sveiki, pas mane, taip pat jau karpiai maitinasi, po truputy. Aš juos, pavasarį pašeriu pradžiai batonu, sliekais (tai lengviau virškinamas maistas). Pradeda imt batoną, tada slieku prikasu i dieną, po pusė litro, iš kompostinės.

M-antas
11-05-2015, 14:13
Ne visai į temą, bet nerandu kur parašyti - gal kas žinot kur Vilniuje Aller Classic 4,5-6mm gauti? Bartžuvė mačiau kad turi, bet dėl poros/trijų maišų labai nesinori važiuoti...

Nemas
11-05-2015, 20:36
Kodėl būtent šie?

Nilas
11-05-2015, 21:01
Ne visai į temą, bet nerandu kur parašyti - gal kas žinot kur Vilniuje Aller Classic 4,5-6mm gauti? Bartžuvė mačiau kad turi, bet dėl poros/trijų maišų labai nesinori važiuoti...

Šių pašarų užsiveža žuv. ūkiai, paprastai be tarpininkų. Todėl tik ūkiuose reikia ieškoti, o ne kur nors Vilniuje. Iš laisvai prekiaujančių žinau tik Bartžuvę, Akvilegija vežasi sau. Bet nei vienas nei kitas nėra labai arti. Nors 50 km čia dar nėra toli.

Kodėl būtent šie?
Čia karpinis pašaras, pigiausias iš Allerio asortimento.

rolandelis
12-05-2015, 16:09
Kokia kaina ??

Nilas
12-05-2015, 17:46
Kokia kaina ??

1,2 €/kg.

tomelis
12-05-2015, 18:03
Koki pašarinį koeficianta deklaruoja?

Nilas
12-05-2015, 18:36
Koki pašarinį koeficianta deklaruoja?

1,6-2,2. Jei optimalūs vandens parametrai ir laikomasi šėrimo normų.

tvis
12-05-2015, 20:04
1,2 €/kg.

Kainos jau ne tos.

Aurielka
13-05-2015, 05:46
1,2 €/kg.

Aller Classic 4.5-6 mm didmeninė kaina 0.67 Euro už kg. Mažesni kiekiai išbrangsta, bet ne dvigubai tikrai.

M-antas
13-05-2015, 14:25
"Kur nors Vilniuje" ieškojau su mintim, kad kas nors pats tokiu šeria, ar pakeliui pro ūkius važiuoja. va kaip tik Tvis ir važiavo į bartžuvę ir pradžiai maišioką pagriebė.
Šiaip visokių situacijų galima sugalvot - pvz žū darbuotojas, kur šeria Alleriu, lankosi Vilniuje, tai negi jam sunku įsimest 3 maišus+ uždirbt kažkiek pinigų. Aš savo ruožtu sutaupau 3val brangaus laiko :)

Nilas
13-05-2015, 22:03
7109
Kartais pasikapsčius komposte galima ir dyko "alerio" prisirinkti. :)) Subėrus į šėryklą vakare, ryte jau nebebuvo.

deivis
14-05-2015, 00:06
Kažkokios labai jau didelės lervos.

Rolandas
14-05-2015, 00:13
Normalios grambuolių lervos.

Tomazikas
19-05-2015, 15:41
O kokie atsiliepimai apie pigiausius kombinuotus pašarus Kauno grūdų gamybos? aš pavasarį pyliau kviečių tai labai lėtai karpiai maitinosi, vėliau po labai nedaug i kviečius įmaišiau šito pigaus kombikormo tai ne tik kombikormas, bet ir kviečiai labai greitai dingo iš šėryklos. 10 kg 3-4 Eur dabar taip ir darau, keletas kg kviečių kelias dienas pamirkytų prūdo vandenyje ir koks 300 gr kombikormo. kviečiai dingsta ženkliai greičiau nei vien juos duodavau. sužvejoti karpiai buna jų gerokai pririję.

Nemas
19-05-2015, 17:03
Nežinau sudėties to kombikormo, bet, kad karpiams tinka, tai tikrai. Net ir žvejyboje panaudoju, kai žvejoju ekonominiu variantu. Tikrai nesibaido.

rolandelis
19-05-2015, 17:20
Eda gerai

Nilas
19-05-2015, 17:28
O kokie atsiliepimai apie pigiausius kombinuotus pašarus Kauno grūdų gamybos? aš pavasarį pyliau kviečių tai labai lėtai karpiai maitinosi, vėliau po labai nedaug i kviečius įmaišiau šito pigaus kombikormo tai ne tik kombikormas, bet ir kviečiai labai greitai dingo iš šėryklos. 10 kg 3-4 Eur dabar taip ir darau, keletas kg kviečių kelias dienas pamirkytų prūdo vandenyje ir koks 300 gr kombikormo. kviečiai dingsta ženkliai greičiau nei vien juos duodavau. sužvejoti karpiai buna jų gerokai pririję.

Šito pašaro problema ta, kad greitai ištyžta, reiškia, viskas kas į jį sudėta naudingo greitai išsisklaido vandenyje. Jei žuvys aktyviai maitinasi, tada gerai, jos gan greitai pajus pašarą ir jį suvartos, bet kai neėda, tai tik tampa traša tvenkiniui. Šiaip juo šerti galima, ypač kai tvenkinys peržuvintas karpiais, tai tikrai vienas iš ekonomiškų pilnaverčio šėrimo būdų. Bet visgi tą kombikormą maišyčiau su grūdais. Ant staliuko pradžioj pilčiau sluoksnelį grūdų, o ant viršaus kombinuotas. Pašaras bus geriau suvartotas, jei tarp didesnių karpių bus ir metinukų.

Tomazikas
20-05-2015, 09:58
įpyliau šio kombikormo į akvariuma, tai taip, jis suyra greitai, bet nekyla i viršų ir guli gražiai ant dugno, nors ir srovė yra šiokia tokia nuo filtro. Ir žuvys jį jaučia, nors tropinės, bet ragauja :D :D

Nilas
20-05-2015, 10:18
įpyliau šio kombikormo į akvariuma, tai taip, jis suyra greitai, bet nekyla i viršų ir guli gražiai ant dugno, nors ir srovė yra šiokia tokia nuo filtro. Ir žuvys jį jaučia, nors tropinės, bet ragauja :D :D
:) Taip, jei vanduo nebanguoja, ir jei pro šalį neplaukia stambesnis karpis, kuris vienu uodegos mostu tą pašaro "debesėlį" gali paskleisti laaabai plačiai. :)

tomelis
06-07-2015, 18:38
Sveiki kolegos. Norėjau paklaust ar čia pas mane taip, ar visur karpiai normaliai pradėjo maitintis tik dabar orui užkaitus. Pas mane dabar suėda vidutiniškai 2× daugiau nei prieš karščius. Gal vanduo tik dabar normaliai sušilo, nors pas mane vandens dar nelabai daug, jokiu šaltinių nėra, o prudas prifarširuotas piktų karpių, ankščiau vanduo buvo kakavos spalvos, o dabar išvis siaubas, kažkokia dumblynė, jaučiu su karpiais persistengiau, tai jau dabar žvejoju ir visus padoresnius dedu ant keptuvės, Rolandas kažkur minėjo kad žvejot tik po Žolinių, bet jau mane siaubas apėmė, kaip bjauroja kūdrą. Deguonies lyg ir netrūksta, rytais nosių nekaišioja, pašarą pradėjo ryt kaip išprotėję, oraputė dirba non stop. Žodžiu sezonas normalus kažkaip vėlokai pas mane. Turbūt gero derliaus nebus rudenį.

deivis
06-07-2015, 23:34
Sunku ką ir pasakyti, nes kiekvienais metais žuvies kiekis ir dydis kintą, pagal šiuos metus gal prieš mėnesi jau ėmė neblogai, prieš pora savaičių buvo gal buvo apstoję, dabar lyg ir neblogai, bet ir pašaras nevienodas, dabar retsykiais duodu granulių, tai kviečiu suvalgo mažiau, aplamai manau kad pas mane praeitais metais maitinos stipriau.

Nilas
07-07-2015, 09:07
Pas mane panašiai, kaip pas Deivį, maitintis pradėjo gal nuo gegužio vidurio ir buvo įsibėgėję, po to atšalus orams porai savaičių apstojo, atšilus oirams vėl pagerėjo, nors ne iki tokio lygio kaip anksčiau. Iš vis, dabar per karščius karpiai labiau linkę tinginiauti, pūpso paviršiuje prieš saulę apsnūdę, vanduo praskaidrėjęs. Todėl ir nesistengiu jų daug maitinti.