PDA

Žiūrėti pilną versiją : Siurblinė tvenkinio papildymui vandeniu iš upelio

Virgis
06-04-2015, 15:21
Taigi, mano tvenkiniui prasideda jau 3 sezonas, bet jis vis neužsipildo vandeniu taip, kaip aš noriu, o vasarą vandens lygis krenta iki 0,5 metro. Norėtūsi, kad pavasarį, rudenį būtų pilnas ( trūksta 25-30 cm.), o vasarą taip daug nenusektų. Uždavinys paprastas - reikia papildomai užmaitinti vandeniu. Maždaug už 130-140 m. nuo tvenkinio, daubos dugnu teka toks upeliūkštis. Jo debetas visai neblogas, bent jau ne sausrų metu. Krantai vietom siekia iki 0,5 m., būtų nesunku jį patvenkti.

6875 6876

Kelti į viršų reiktų apie 10-12 m., 130 -140 m. iki tvenkinio. Jeigu naudot tokią žarną:

http://www.magus.lt/vandens-siurblio-zarna/306-plokscia-armuota-zarna-50-mm-50-m.html ar ji tiktų, atlaikys slėgį ir pan.?

Dar turiu tokį nenaudotą siurblį, kažin ar verta jį bandyti ar geriau pirkti naują kartu su benzo varikliu ? Ir kokį tada geriau ?

6877 6878

Klausiu, nes nesu turėjęs jokių reikalų su tais siurbliais. Būčiau dėkingas, jeigu kas duos patarimų.

tvis
06-04-2015, 15:43
Pirkčiau vamzdį plastikinį. Galima ir per kastuvą žemėn įkišt. Lai biškį brangiau, bet patikima. Kad ir tokį:
http://www.b-a.eu/p158642/Techninis-vamzdis-PE-50-3-3
Siurblį jau turi pats rinktis. Manau elektrinis bus pigesnis eksploatuojant. Benzininį turiu ir esu juo patenkintas.Kaina 430lt.
http://postimg.org/image/nbs7w3snv/

Virgis
06-04-2015, 16:14
Kodėl atsisakau elektrinio, tai keletas momentų. Turiu aš ir el. variklį, kuris buvo prie tos pompos kur foto įdėjau, dabar jis suka zeimerį. Viena, tai reiks kabelio kokių 200 m., nes sodyba yra toliau nuo to upelio nei tvenkinys. Jau iš kart kokia kaina gaunas. Antra, 3 kW variklis naudos elektrą kuri irgi kainuoja. Trečia - mobilumas, benzininį galėsiu bet kur nusivežti, kad ir gyvuliams vandens bačką pripumpuoti ganykloj, su elektriniu nepažaisi taip.
P.S. iš kur tas tavo variklis už tokią kainą ? Imčiau iš kart. Kiek žiūrėjau, tai padoresni nuo 250 - 300 Eur. prasideda. O gal apsirikai, 430 Eur., bet jau per brangu būtų.

tvis
06-04-2015, 16:20
Pirkau Gariūnuose. Aišku darbščių kiniečių gamintas. Variklis Hondos kopija, keturtaktis. Jau kelis metus naudoju. Kuriasi iš pirmo karto.

Virgis
06-04-2015, 16:33
Ką įskaitau iš foto, tai įsiurbimo vamzdis 2 inch/55 mm., galia 4,6 kW., o koks išėjimo vamzdis ? 50 mm. ?
Man tada arčiau bus Rietavo turgus, gal rasiu ir ten.

tvis
06-04-2015, 16:40
Man atrodo abu vienodi. Yra Vilniuj jų atstovybė.

Darulis
07-04-2015, 14:35
Patogumas taip, kas dėl benzininio. Tačiau kaina skirsis kelis kartus lyginant su elektriniu, net ir įvertinus kabelį jei jis dirbs ten rimčiau.
Jei gerai supratau, tai reikia pakelti 10-12 m. Ir stumti tuo pačiu 200 m.
Jei tokios sąnaudos bus, tai sakyčiau ar tikrai to reikia????

Virgis
07-04-2015, 15:35
Na taip, sąnaudos tai susidaro. Bet tas tvenkinys su išvalymu ir padidinimu, 30m. dugninio išleidimo vamzdyno įrengimu ir įžuvinimu apie 9000 Lt. kainavo. Dabar iki pilnos laimės visai nedaug betrūksta. Kiekiai nebus labai dideli ir dirbti siurbliui ypatingai daug nereiks. Dabar trūksta kokių 25-30 cm., o tai 16 arų prūdui 400-500 m3. Iki gegužės pradžios galvoju daugiau 10 cm. nenusektų. Dar kelis kartus padavus po kokius 150 m3, vasaros sulauktų pilnas kaip akis. Jei sausesnis ruduo, vėl pasipildom ir ramiai žiemojam.

zeBeawer
18-05-2015, 22:53
Kažkas iš santechniku pasakojo, kas 10 metrų vamzdzio atitinka 1 metrą vandens stulpo, tai tau pakėlimas turėtų buti apie 28 metrus, pasižiūrėk specifikacijas kuris siurblys duoda prie 28 metrų reikiamą debitą ir viskas. Kas liečia žarnas, tai imk pe ir įkask per kastuvą, galėsi greitai primontuoti siurblį kai reikės, nes tekstilines reikia po naudojimo džiovinti (gaisrininkai tam turi spec bokštus).

emka
19-05-2015, 19:57
Manau pirma reiktų sužinoti kiek per parą tau iš to prūdelio išbėga, tada žinosi kiek pildyt, ar kas nakt , ar kas savaitę, ar kas mėnesį, nes dauguma drenažinių ar paprastesnių siurblių iki 12 m net nedakels 500 ltr. Tau jau reiks dėti siurblius ,kurie naudojami grežiniuose. O kaip pamatavai perkritį 12m tarp upelio ir prūdo. Va visos skaičiuoklės viename saite:

http://www.tlv.com/global/TI/calculator/water-pressure-loss-through-piping.html