PDA

Žiūrėti pilną versiją : Karpių lervučių paauginimas namų sąlygomis

Nilas
15-03-2015, 01:05
6768 6771 6769 :)
Po truputį įsibėgėja naujas sezonas, visų akys vėl, kaip ir kasmet, krypsta link pavasarinės prekybos žuvimis. Naujas sezonas reikalauja naujų iššūkių. Mane pasiekė gandai, kad ne tik aš, bet ir pora forumo kolegų svarsto "pasportuoti" su karpių lervutėmis. Iki karpių inkubacijos laikotarpio dar maždaug du mėnesiai laiko. Bet, natūralu, kad tam tikrus niuansus reikia aptarti iš anksto.
Bendrai paėmus, karpių lervučių paauginimas namuose, ganėtinai intriguojantis užsiėmimas. Pačios lervutės- labai pigios, gauti jų nesunku, pakankamai anksti jas galima perkelti į natūralius vandenis. Kadangi žuvis ne plėšri, todėl išeiga turėtų būti gera, jei tik su auginimo sąlygomis susitvarkysime.

Mano strategija, kol kas paprasta - imti keletą tūkst. vnt. paauginti juos akvariume su artemija ir perkelti į kubilą arba varžą.
Darbui su artemija jau pradėjau konstruoti keletą inkubatorių.
6764 6765 6766
Namuose atsirado ir nedidelis akvariumas. Šiemet tam tikslui įsigijau keletą papildomų akvariuminių kompresorių, vidinį filtrą.
6767

Tikiuosi bendraminčiai šiam "sportui" atsilieps ir pasidalins savo planais ir vizijomis.

Priekulė
15-03-2015, 09:38
Įdomu: gal kiek plačiau paaiškintumėt ,,bambalių" paskirtį?

Nilas
15-03-2015, 10:05
Įdomu: gal kiek plačiau paaiškintumėt ,,bambalių" paskirtį?

"Bambaliai" bus skirti artemijų inkubavimui, jos yra pirmas lervučių maistas. Į butelį pilamas vanduo, dedama šiek tiek druskos, įberiama artemijų kiaušinėlių, pajungiama nestipri aeracija. Po 24-48 val. išsirita artemijos.

https://www.youtube.com/watch?v=vc9ZuzCSepQ

https://www.youtube.com/watch?v=edADzbfSrXw

tvis
15-03-2015, 12:07
Iš ties galvoju apie šitą reikalą. Tik žadu daryt viską paprasčiau. Tiesiog suleisti į prūdelį. Pradžiai dulkės ras,o vėliau šersiu atitinkamais pašarais.

Nilas
15-03-2015, 12:32
Iš ties galvoju apie šitą reikalą. Tik žadu daryt viską paprasčiau. Tiesiog suleisti į prūdelį. Pradžiai dulkės ras,o vėliau šersiu atitinkamais pašarais.

Tvis, tu gi turi puikų akvariumą, gali jame kokius 5000 vnt. paauginti šiltoj temperatūroj keletą savaičių. Savaitėlę su artemija, po to savaitėlę ar dvi ant startinio. Per tą laiką paduodi mielių į prūdą ir 0,5-1g. karpiukai ramiai ims bet kokį planktoną, net ir stambią dafniją. Nebent tu dar paraleliai bandysi akvariume su eršketukais sužaisti.

tvis
15-03-2015, 14:16
Akvariume tikrai nesiterliosiu. Man nedaug reikia ir todėl tikiuosi, kad nedidelis tankis prūdelyje duos gerus rezultatus.

Nilas
15-03-2015, 15:03
Akvariume tikrai nesiterliosiu. Man nedaug reikia ir todėl tikiuosi, kad nedidelis tankis prūdelyje duos gerus rezultatus.

Na ką, tai irgi įdomu, galėsim rudenį palyginti rezultatus, kaip pavyko auginant skirtingais metodais. Jei turėčiau aš laisvų prūdų, ko gero irgi bandyčiau natūraliai išsiauginti.
Reikia Darulį pakalbinti, jaučiu, kad jis tikrai susigundytų su artemijom pasižaisti. :))

deivis
15-03-2015, 18:00
Ruošiuos po truputi ir aš, galvoju paeksperementuotį, kažkiek lervučių į akvariumą su artemijom pabandysiu, kažkiek gal baseine, dar kažkiek pamėtysiu po balas, dar laiko yra galima pagalvoti, kolkas pasiruošiau tik tiek, dar turiu artemijos kiaušinėliu nuo praeitu metu, tai reik patikrinti ar išsiperės ar dar givibyngos,

6776 6777

Darulis
15-03-2015, 20:33
Turėčiau problemą, ką su jomis daryti rudenį. Aš ne toks turtingas prūdais kaip senukas. O jiems orapūtės neįmesiu.

Nilas
15-03-2015, 21:25
Ruošiuos po truputi ir aš, galvoju paeksperementuotį, kažkiek lervučių į akvariumą su artemijom pabandysiu, kažkiek gal baseine, dar kažkiek pamėtysiu po balas, dar laiko yra galima pagalvoti, kolkas pasiruošiau tik tiek, dar turiu artemijos kiaušinėliu nuo praeitu metu, tai reik patikrinti ar išsiperės ar dar givibyngos,

6776 6777

Nu va, Deivis išbandys auginimą baseine, įdomus variantas. Pasiruošimas irgi matosi solidus. :)

Darulis
Turėčiau problemą, ką su jomis daryti rudenį. Aš ne toks turtingas prūdais kaip senukas. O jiems orapūtės neįmesiu.

Tai, kad Daruli, metinukus turi kur dėti, o šiųmetukų jau nebe? :)

Darulis
16-03-2015, 07:35
Tai, kad Daruli, metinukus turi kur dėti, o šiųmetukų jau nebe? :)

Rudenį metinukai būna apie 1 kg, tai leidžiu į didesnius prūdus, o lervutes iki kiek užauginčiau ( 50-100 gr. max). Nesinori lydekoms rudenį atiduoti...

Ernis
18-03-2015, 21:03
Nilai, kokio amžiaus lervutes pirksi?

Rolandas
18-03-2015, 21:08
:) 9 mėnesių.
nesusilaikiau, atsiprašau.

Ernis
18-03-2015, 22:11
Trumpai ir aiškiai, Rolandai.. Aš neaiškumus įveiksiu su kantrybe ir bandymais. To paties ir Jums linkiu.

Carp larvae swim horizontally, and start to consume external food with a maximum size of 150-180 µm (mainly rotifers)

Rolandas
18-03-2015, 22:37
Erni, nepyk. Aš draugiškai.
Karpio ikrai inkubuojasi 3-5 paras, lervutės pakyla 2,5-4 paros. Tik pakilusios ir transportuojamos.
Tai kiek joms dienų? 5-9? Nesvarbu, svarbu, kad būt "pakilę", neperlaikytos (badaus, sutriks vystymasis) ir tinkamai perkeliamos į tinkamas sąlygas.

Nilas
18-03-2015, 22:58
Nilai, kokio amžiaus lervutes pirksi?

Karpių lervučių amžiaus nelabai pasirinksi, nes jas labai greitai suleidžia į tvenkinius, o iš ten niekas jų nebegaudys tau, o URS'e jų paprastai neaugina. Su šamukais gali pagudrauti ir imti truputėlį ūgtelėjusius, nes keletą mėnesių uždaroj sistemoj auginami.

Ernis
18-03-2015, 23:02
Nu vat kad ir nepykstu. Bendravimas virtualioje erdvėje sudaro daug klaidingų įspūdžių apie išsireiškimus ir žmones. Noriu pasikaustyti žiniomis, kad bent tarp mėgėjų nereikėtų raudonuoti.

Sėkmingai užauginau 15g~-->400g~ 3vnt. eršketus 220l akvariume, ~6mėn laikotarpyje. Namuose atlaisvinu po biški akvariumą, ruošiuosi panašiai užduočiai kaip Nilas, tik su lynukais. Tad dabar Nilo projektėlis man geras gidas. "Vaikiškų" klausimų tikriausiai dar bus..

Nilas
18-03-2015, 23:48
Puiku, Erni. Lynukai rimtas iššūkis, teks ir tau su artemija padraugauti keletą savaičių. Tik aš nelabai įsivaizduoju, kur tu lervučių gausi. Dirbtinai nedaug kas naršina šią žuvį.

Kalbant apie mano planus, tai šiek tiek spirga nervai, nes darbovietė mane siunčia į stažuotę savaitei gegužės mėn. Bandysiu susisukti per pirmą savaitę, kad nesutrukdytų man čia visiems šitiems eksperimentams. Beje, gal kas žinot ar Helsinkyje yra kas nors ryšium su akvakultūra įdomaus? :))

Ernis
19-03-2015, 09:30
Pasiskambinėjau tikrai, kad niekas neužsiema lervutėmis :/ Tik 2g~ šiųmetukai rudenį.

Ernis
26-04-2015, 21:03
Nilai, kokie kiekiai galimi karpių lervučių talpoje/akvariume? Neklausiu konkrečiai, nes dar tik pirkčiausi. Auginčiau iki 15g~

PS. Jei domina, rašyk a.ž, turiu vienos moters nr, kuri parduoda už 70eur 700l~ akvariumą. RIMI užsidarė ir jie nusipirko, o dabar nebereikalingas.

Nilas
26-04-2015, 22:09
Na į 100 litrų kavariumą galima pradžiai suleisti kokius 3000 lervučių ir auginti iki 1 gramo. Po to jau reikėtų perkėlinėti į natūralų vandenį, arba didinti tūrį. Per daug užsiplėšti su tūriu irgi nereikia, nes paskui šerti sudėtingiau, bus daugiau nedaėdusių. Ilgai auginti urse neverta, svarbu kritinį amžių pratemptų iki 1-2 g. tada jie kuo puikiausiai patys išsimaitins, su nedideliu papildomu pašėrimu.
Bet žinai, aš kaip užstrigusi plokštelė, įsileistum į prūdą 5000 vnt. ir jie sau ramiai užaugtų - be elektros, be kasdienių pašarų, be artemijų, be vandens šildymo. Gerai pagalvok.
Karpiams URS pasiteisina, kai baseine yra laikomi reproduktoriai per žiemą, tada vasario mėnesį užkačegarina vandenį, o kovą jau paima ikrus, tada porą mėnesių papumpuoja lervutes ir gegužės gale jau suleidžia į tvenkinius 10 g. Per sezoną šiūmetukai iki puskylio daina, o antraisiais jau pilnai prekinis. Čia pas anglus taip.

Akvariumo nereikia, neturėčiau kur tokio monstro pastatyti. užteks man ir 100 l. + IBC.

Ernis
30-04-2015, 09:22
Kiek gramų artemijų gali prireikti paauginti lervutes iki startinio pašaro pradžios?

Rolandas
30-04-2015, 10:43
15kg

Ernis
30-04-2015, 12:03
5000 lervučių - 50g artemijų
viena pakuotė 50g kiaušinėlių, sprendžiant, kad masę didina 400proc. išsiritus, tai viena pakuotę 5000 lervučių suvartos per 4 - 5 dienas.
Ačiū už gaires, Rolandai.

Rolandas
30-04-2015, 13:35
Tau dėkui, kad man turi rūpėti kiek gi tų lervučių bus ir turiu knist temą.
Net paprasto klausimo suformuluoti pilnai tingisi... :)

Dėl 5000 lervučių reiks ne mažiau 200g artemijos kiaušinių savaitei šėrimo.

deivis
11-05-2015, 14:14
Gal kas domėjotės kada maždaug pradės prekiauti lervutėmis ?

Ernis
16-05-2015, 15:12
Kas girdėt apie karpių lervutes? Gal jau bus prekyboje?

Nilas
16-05-2015, 15:23
Kas girdėt apie karpių lervutes? Gal jau bus prekyboje?

Kol kas dar nerštui per šalta. Tikėtina, kad mėnesių sandūroje atsiras lervutės.

Nilas
26-05-2015, 10:11
Manau, kad jau laikas pradėti skambinėti ūkiams dėl lervučių. Girdėjau, kad jau kuris laikas vyksta paruošiamieji naršinimo darbai. Įsivaizduoju, kad šią savaitę turėtų daug kas spręstis.

Ernis
26-05-2015, 17:36
Jei kartais pražiopsočiau pardavimo pradžią gal galėtum pranešti forume ar asmenine žinute?

Nilas
26-05-2015, 17:49
Jei kartais pražiopsočiau pardavimo pradžią gal galėtum pranešti forume ar asmenine žinute?

Erni, prie ko čia aš, juk kiekvienas ūkis turi savo planą, pagal jį ir darys inkubaciją savo laiku. Todėl skambink į artimiausią ūkį ir teiraukis kas kaip ir kada. O šiaip orientacijai, ateinatį pirmadienį jau kai kur gali pradėti ristis pirmosios lervutės. Nes šią savaitę girdėjau, kad reproduktoriai pradedami injekuoti. Todėl, geriau skambinkis jau dabar. Bet kuriuo atveju, auginimo sistemą jau laikas išsibandinėti.

deivis
26-05-2015, 20:20
Šiandien pas mane šilavoto 22 a prūde neršė karpiai.

Ernis
29-05-2015, 23:39
Bartžuvė rekomendavo pasiskambinti antradienį dėl lervučių. Sakė bus daugiau informacijos.

Ernis
03-06-2015, 11:41
Bartžuvė jau prekiauja lervutėmis. 3 000 vnt - 30 eur.

Nilas
03-06-2015, 12:18
Bartžuvė jau prekiauja lervutėmis. 3 000 vnt - 30 eur.

Oho.. :))

Ernis
03-06-2015, 12:46
Gyvenimo lygis kyla kartu su kainom..

liucpikc
04-06-2015, 12:34
Šiandien parsivežiau 30 000 už aštuoniasdešimt europietiškų :)
"Bartžuvės" klientų aptarnavimas - 10 balų!

Rolandas
04-06-2015, 12:56
Papasakok smulkiau įspūdžius.

liucpikc
04-06-2015, 13:05
Vakar suderinau, kad imsiu 16 000 lervučių. Kaina preliminariai pasakė - šimtas. Šiandien pasiskambinęs pranešiau, kad vėluoju atvykti sutartu laiko. Paklausė kiek dar truks kelionė ir į kiek maišų supakuoti. Nuvažiavus radau viską paruošta. "Ar nebus blogai jei įbėrėm truputį daugiau?" išgirdau tokį klausimą :D Gavau vos ne dvigubai daugiau, nei norėjau ir truputį pigiau. Dar nepatingėjo atsakyti į kokį 10 mano klausimų apie tvenkinio tręšima, paruošimą lervutėms. Vienu žodžiu vyrai dirba sau mėgstamą darbą, manau :)

Ernis
04-06-2015, 19:48
Pagarba, Bartžuvei.

deivis
05-06-2015, 00:22
Įsigijau ir aš, pažiūrėsiu kaip man seksis jas užauginti.

7205

arūnas
05-06-2015, 00:37
Su liucpikc pagalba turiu ir aš, dėkui tau ;)
7206 7207

Nilas
05-06-2015, 00:54
Na o aš dar tik artemiją užkroviau inkubuoti. Vienas butelis jau inkubuojasi, o kitas jau "užsūdytas" ir laukia savo eilės, supilsiu kiaušinėlius ryte.
Jei viskas gerai, lervutės atkeliaus rytoj vakare.

https://www.youtube.com/watch?v=59LLn4vxWv8&feature=youtu.be

Nilas
06-06-2015, 00:19
Šiandien parsivežiau 30 000 už aštuoniasdešimt europietiškų :)
"Bartžuvės" klientų aptarnavimas - 10 balų!

Puiku, na o aš Akvilegijai rašau 11 balų. :))

Ką gi, pradedu ir aš sezoną. Maždaug 2-3 tūkstančiai lervučių, kurios šįvakar jau gavo savo pirmą valgį. Išsirito jos prieš tris paras, tad paėmiau jau visas jau be trynio maišelio. Kadangi mano artemijos šiek tiek užflegmavo, o ir patirties stoka pakišo koją, tai teko skubiuoju būdu verstis su tirpintu virto kiaušinio tryniu. Nes nenorėjau +22 temperatūroj ilgai laikyti jų alkanų. Po keleto valandų, be abejo, atėjo eilė ir artemijoms.

https://www.youtube.com/watch?v=-2a0XUkYpuo

Rolandas
07-06-2015, 00:10
Labai lauksiu video reportažų ir pasakojimo.
Bus įdomu.
Sėkmės

Nilas
07-06-2015, 15:05
Jau dvi paros dalinamės bendra buitimi. Viskas kaip ir gerai, pilvai pilni.

https://www.youtube.com/watch?v=hNq5G5RGTk0

deivis
08-06-2015, 02:11
Gražu Nilai pažiūrėti.
Turiu bendra klausimą, kada baigiasi išsiperėjusios artemijos galiojimo laikas ? :)
Šiandien pasiėmes bambali, pažiūrėjes į artemijas, pasirodė labai mažos tai pagalvojau paauginsiu, pažiūriu dabar ir matau kad pradėjo darytis masė panaši į koše ir pradėjo eiti į gumbus.

Nilas
08-06-2015, 22:25
Gražu Nilai pažiūrėti.
Turiu bendra klausimą, kada baigiasi išsiperėjusios artemijos galiojimo laikas ? :)
Šiandien pasiėmes bambali, pažiūrėjes į artemijas, pasirodė labai mažos tai pagalvojau paauginsiu, pažiūriu dabar ir matau kad pradėjo darytis masė panaši į koše ir pradėjo eiti į gumbus.

"Galiojimo laiko" nežinau, bet manau, kad nauplijai negavę pasimaitinti gan greitai nusilpsta. Iš esmės artemijas auginti galima, bet reikia leisti į specialų paruoštą akvariumuką ir jas šerti.
O šiaip jei neprišeri artemijomis, gali jau ciklopą duoti. Aš nuspirkau didelę plytą šaldyto ciklopo, vakar dar nelabai noriai ėmė, o šiandien jau eina su vėju. Nesvarbu, kad negyvi, burbuliatorius vis tiek ratu suka po akvariumą tą ciklopų debesėlį, o karpiukai gaudo kaip gyvus. Todėl dabar į tarpus tarp šėrimų artemijomis paduodu ciklopų. Tikiuosi, kad savaitės antroje pusėje jau ir prie startinio pavyks po truputį papratinti.
Vandens temperatūra laikosi 28 C. be jokio papildomo pašildymo.

https://www.youtube.com/watch?v=NyXHyE5DxUg&feature=youtu.be

Rolandas
09-06-2015, 09:26
Kažkaip dienoraščio-"blogo" reiktų. Su detalia chronologija.
Na, taip technologijai pasitobulint. ;)

Tikrai labai, labai domu. Įtariu, kad profesionalūs žuvininkai užsiprenumerao šią temą.
Dėkui

Aurielka
09-06-2015, 21:29
stebim, stebim ... viskas sudėtingėja, kai tris nulius prie esamo skaičiaus pridedi, bet vistiek labai įdomu, nes karpis bet kuriuo atveju, yra dažniausiai vartojama žuvų rūšis Lietuvoje
žinoma, sėkmingai pasiauginus šiais metais galima jau kitais metais turėti gero svorio prekinį karpį (1-1.5 kg), auginant ne tankiai

Nilas
09-06-2015, 22:48
Man kol kas įdomiau pats žuvies vystymosi procesas, elgsena, mityba. Svorio rekordai nėra esminis tikslas. Kalbant apie mitybą, susidaro įspūdis, kad vien tik su artemija juos išmaitinti prie +28C būtų itin brangu ir neekonomiška. Mano keturi "Vytautiniai" Veis'ai nespėja suktis. Iš pusės kilogramo luito šaldytų ciklopų, jau ketvirtadalio nebėra. Kadangi 0,5 kg ciklopo kainuoja tik 5 €, o toks pats kiekis artemijų -apie 80 €. Tai džiaugiuosi pigiai užkišdamas tas neramias burnas. Užtai vandenį keičiu išsijuosęs, 20 proc. ryte, ir 20 proc. vakare. Karpiukų dydis, apie 12 mm, uodegytės jau dvišakos.

ciapas
10-06-2015, 01:12
Smagu skaityt geras zinias, taip ir toliau, sekmes.

deivis
10-06-2015, 02:33
Keturi bambaliai man nepaveža dviejų baseinu ir akvariumo, nejungiu elektros lemputės tai išsirita ne per 24 h o per 40 h, visa laiką duodu startinio sauso maisto ir dar priedo padafniauju, susopo biški nugarą tai negaliu su samčiu stipriai mosikuot tai nuėjęs prie prūdo 24 h su prožektoriumi pašvietęs pora minučiu į vandeni pačios suplaukia į šviesa, telieka tik pasemti, nepatogu vienam šviest ir semt, tai ryt pajunksiu staline elektros lempute nuo lieptelio ir palaikysiu ilgiau, tai turbūt vienu mostu išsemsiu visas prūdo dafnijas :))

Ernis
11-06-2015, 00:30
Kaip reikia nuo dugno nusiurbti nesuvalgytą maistą, neįsiurbus kartu lervučių?

Nilas
11-06-2015, 00:50
Chaa.. geras kasdieniškas klausimas. Jau kirbėjo ir man viena dieną to klausti kitų. Bet kol kas susitvarkau. Imu baltą bliūdelį (kad jame matyčiau ar tarp atliekų nepakliuvo žuvyčių) ir mažą akvariuminį (patį tankiausią) graibštelį. Semiu visas liekanas graibšteliu išlaikydamas kuo mažesnį kampą su akvariumo dugnu. Jei maisto likučiai pasklidę plačiai, ranka šiek tiek lėtai permaišau vandenį, kad suneštų sūkurys į krūveles. Pasemtas atliekas keliu iš akvariumo graibštelį laikydamas taip, kaip žvejai laiko didelį graibštą, t.y. vertikaliai.
Prieš tai bandžiau nusiurbinėti su šlanga, bet po to teko ilgai rankioti iš kibiro mailiokus. Nusprendžiau, kad graibštelis bus preciziškiau.
Erni, mesk foto, norim matyti kaip reikalai pas tave atrodo.

Ernis
11-06-2015, 01:10
Reikalai ganėtinai prasti. Nesupratau kas blogai su artemijomis. Prieš nusiperkant lervutes išsibandžiau ar viskas normalei su išsiritimu, uždėjau varnelė viskas OK tuo klausimu ir judu toliau.. Viską tą patį pakartojau viena diena prieš pirkimą ir rezultate artemijos neišsirito.. Grįžau iš Laukystos padariau nemažą temperatūros vienodinimo periodą. (Kelionės metu uždengiau dar su skuduru lervutes nuo kylančios saulės, čia jau improvizacija..) Suleidau lervutes viskas normalei, įkišu snapą į artemijų bidoną tuščia.. Pratryniau akis rimtai tuščia.. Improvizaciją tęsiasi, šaldytą dafniją buvau nusipirkęs vėlesniam maitinimui bet sakau įmesiu bus geriau negu nieko.. Taip užsiteršiau akvariumą.. Nubėgau į akvariumo prekių parduotuvę nusipirkau už 23€ dekapsuliuotų artemijų. Stebėjau kurį laiką lervutes tai staigiais judesiais paplaukia maisto link tikriausiai maitinasi.. Artemijų sistemėlei pakeičiau druską, sumažinau talpas, aeraciją padidinau, užtaisiau rytoj gal bus.. Gal kažkaip išsisuksiu iš situacijos..

Jeigu bus ką rodyt ryte pafilmuosiu..

Nilas
11-06-2015, 01:24
Žinok, pas mane su pirmąja artemijų partija irgi buvo komedija. Viską padariau, kaip instrukcija rašė, o kad būtų visai idealiai ir greitai išsiinkubuotų, nusprendžiau šildytuvą akvariuminį įdėti. Nes instrukcija nurodo laikyti 28 C. ir jokiu būdu neviršyti 30 C. Na ką o mano "hyteris" nei daug nei mažai - 300W. Ir visu aukščiu netelpa į "vytautą", lieka viršutinė dalis neapsemta iki būtinosios ribos. Taigi kai po kiek laiko į kišau pirštą patikrinti ar šyla, supratau, kad termovaldiklis gerai neveikia kol nėra su visu šildytuvu panardintas. To rezultate vanduo vietoj 30, pakilo maždaug iki 50 C. Tai ritimasis buvo atitinkamai prastas. Todėl skubiai griebiausi šerti virtu kiaušinio tryniu, kaip nurodo literatūra (bėdos atveju).

Druską reikia naudoti paprastą, ukrainietišką, nejuodotą. Dar beriu žiupsnelį sodos.

Ernis
11-06-2015, 01:35
Atsiminiau dar kad tryniau spirulinos tabletę(ancitrusam skirtą) į burbuliatoriaus akmenuką, tai labai smulkiai išeina susumulkinti. Bet jaučiu su tuo maisto davimo eksperimentavimu užsirauginsiu vandenį greitai.. tai pabandžiau vakarop apsivalyti akvariumą ir galvojau kad lervutės užstrigs tankiausiame graibšte, bet pralindo pro skylutes. Eisiu ryt pas močiutę į svečius prašysiu cepelinam spausti 'merliaus' :D Kiek pamenu ten tai tankumas dvigubas nei to graibšto.

Jo druską paprastą naudojau be jokių priedų. Sodos nedėjau, sakau dar kokį ph pakeis vandens vėl bus blogai..

deivis
11-06-2015, 02:39
Prieš keturias valandas jau buvau nusiurbęs akvo dugną ir išėjęs dafnijų gaudyti su prožektoriumi, tik gryžęs perskaičiau, tai negaliu parodyti kaip atrodė akvą prieš nusiurbimą.
Aišku šitam akvariume tankis mailiaus yra mažas palyginus su jūsų, bet kai siurbiau tai mailius spėdavo pabėgti nuo šlangutės nes itraukimo srovė yra mažą, o visas šud.. neblogai nusisiurbė, surezgiau per pora minučių kas po ranka pakliuvo, nuėmiau nuo kompresoriaus šlangute dar nuėmiau akmenuką, pririšau svorio ir į balta kibirą, plonas vamzdelis būtu daug geriau, lengviau valdyti, bet po ranką nepakliuvo.
Dafnijos kibo gerai, aprūpinau ir baseinus ir akvariumus tik nereikia labai stiprios šviesos.

7218 7219 7220

Ernis
11-06-2015, 13:06
Pabandžiau kažką suregzti..pasirodo šnekėti nemoku :)

https://www.youtube.com/watch?v=JwJuKWBNLTY

Nilas
11-06-2015, 16:07
Dėkui Erni už reklamą. ;) Lauksim tolimesnių reportažų.

zeBeawer
11-06-2015, 20:15
Erni, tikrai puikus darbas, dėl kalbėjimo viskas Ok, džiaukis, kad ne iš suvalkijos :) nes tuomet tikrai baisu būtų.

Nilas
11-06-2015, 23:36
Akvariume darosi bauginančiai tiršta. Mažieji apsirijėliai storėja valandom. Artėja retinimas, arba perkėlimas i IBC talpą. Iki birželio galo, jei sėkmingai pragyvens, reikės spręsti tą problemą.
P.S. Pradeda jau imti ir startinį pašarą.

https://www.youtube.com/watch?v=GVcMGUPP7NY&feature=youtu.be

deivis
11-06-2015, 23:38
Neblogai tu čia Erni.
Pabandžiau artemijas išsiritusias bambalyje palaikyti ilgiau, tai po poros dienų jos prisikabino prie sienelių tai vos atplėšiau :)

nerka
12-06-2015, 00:46
Akvariume darosi bauginančiai tiršta. Mažieji apsirijėliai storėja valandom. Artėja retinimas, arba perkėlimas i IBC talpą. Iki birželio galo, jei sėkmingai pragyvens, reikės spręsti tą problemą.
P.S. Pradeda jau imti ir startinį pašarą.

https://www.youtube.com/watch?v=GVcMGUPP7NY&feature=youtu.be

Oho, augimo tempas. Gražiai auga, atrodo labai vienodi, šauniai.

deivis
14-06-2015, 01:30
Mane tie augimo tempai ir neramina, o ypač nevienodumas, vieni auga kaip ant mielių. o kiti kaip neseniai išsiritę, jei duodu daugiau maisto kad visi pavalgytu, tai patys didžiausi prisiryją ir stimpa, tai nustojau duoti antro nr startinį pašarą, o duodu 1 nr startinio pašaro daugiau.
Radau mašinos kuro padavimo vamzdelius plasmąsinius, tai labai tiko akvariumui.

7228 7229 7230
7231

Ernis
14-06-2015, 18:56
deivi, gal akvariumą perskirk su tinkliuku, kad mažesnieji laisvai galėtų plaukioti, o didesni ne. Maitink vienoje pusėje, kur nėra didžkių. Mažesni prisivys, o didesnieji nemirs badu, jei kokia cirkuliacia yra akvariume.

Rolandas
14-06-2015, 22:11
Nekreipiat dėmesio į atsilikėlius. Atranka turi būti.
Atitaikot šėrimo normą, dažnumą geriausiai augantiems.
Jei norit daugiau pakelt - reikalingas rūšiavimas ir kelios, tinkamo dydžio, su tinkamais parametrais talpos.
Dvisavaitiniams galima keist nors ir 80%, su sąlyga, jei tuos 80% sulašinsit per lašelinės šlangutę ne greičiau kaip per valandą. Apie chemizmą ir T (abėcėlė) net nekalbu. Visi žinom jau.

Nilas
14-06-2015, 23:04
Aš penktadienį turėjau džiaugsmo su nitritų sprogimu (švelniai tariant). Kol kas dar anksti sakyti ar išsikapsčiau sėkmingai. Bet koncentracija buvo žvėriška. Teko ne lašelinę žaisti, o pilti kibirais. Penktadienio rytą pastebėjau, kad keletas žuveliukų plaukioja be koordinacijos. Supratau, kad tai blogas ženklas. Keletą tų apspangusių žuveliokų įleidau į indą su šviežiu kątik iš krano prileistu vandeniu. Mano nuostabai, po 10 minučių jie atsigavo ir ėmė plaukioti normaliai. Tada, kaip tikras "profesionalus" žuvininkas nusprendžiau, kad "jau laikas" nusipirkti testų amoniui ir nitritams. Na ką, iš pradžių matavau amonį, jis buvo normos ribose. Tuomet eilė nitritams - reagentas "vyšninis". Taigi pusę akvariumo vandens lauk, ir pilu kitą pusę šviežio. Vėl testuoju, ir vėl "vyšninis". Tuomet vėl pusę leidžiu lauk, ir pripilu pusę šviežio pilnai. Šviek tiek "vyšnia" prašvito nežymiai. Tada suverčiau arti kilogramo zeolito tiesiai į akvariumą. Kadangi turėjau išvykti, tai automatinį šėrimą sumažinau iki simbolinių kiekių. Į kubilą pasėmiau kokį 500 vnt. ir nuvežiau į prūdą, tam atvejui jei visi likę nugaištų, būtų nors menka paguoda. Grįžau po dviejų parų, eidamas į butą jau žegnojausi. Bet kaip bebūtų keistą žuvytes radau gyvas, vos keli nupiepėliai nugaišę. Pratestavau NO2 - vėl beveik vyšnia. T.y. 1,5+ mg/l. Tada vėl -50 proc. seno vandens ir +50 naujo. Taip du kartus, kol testų rodmenys ėmė rodyti kažkur tarp 0,2 ir 0,5. Dar laukia šįvakar šiek tiek lakstymo su kibirais.
Aišku žuviukai praalkę kaip reikiant, belaukdami pašaro gaudo mažus burbuliukus paviršiuje, o prariję tuos burbuliukus negali normaliai plaukti su išpūstu pilvu.

Ernis
14-06-2015, 23:31
Kas čia įtakoja tokius sukilimus NO2 ?

Nilas
14-06-2015, 23:36
Kas čia įtakoja tokius sukilimus NO2 ?

Intensyvus šėrimas + vis dar neįsibėgėjęs filtras.

deivis
15-06-2015, 02:26
Kažkaip čia pas mane įdomiai, akvariume vakar tik nusiurbiau akvos dugną, 4 pelekus padžiovė, per visa diena du radau ant dugno, neseniai pašėriau tai 3 prie akiu pelekus padžiovė, perskaitęs kaip Nilas pasakė apie burbuliukus, tai filtro fleita nuleidau žemiau, kad nebūtu oro burbuliukų, dabar stebiu kas bus, nitritus, nitratus žiurių su testu juostelėmis, lyg ir viskas gerai.
Akvariumo per puse neskirsiu gal pasirinksiu Rolando patarimu, atranka turi būti.
Šiandie nuleidau puse baseino kad pažiūrėti kas darosi su bardžuvės lervutėmis, galiu bandymus su paauginimu baigt, įtarimu sukėlė nuskaidrėjas vanduo ir nematymas 4 tūks. žuvelioku, nitritus - nitratus stebėjau, bet nedašuto patikrinti deguonį, 5-6 tonos vandens, 4 tūks. lervu, pajungta orapūtės šlangą.
Staigiai patikrinau kitą baseiną, 4-5 t, skaidrus vanduo, šakos + lervutės, kiek nežinau, dvi orapūtės šlangos, deguonis 3 mgl, skubiai paleistas pratekėjimas nežiūrint kad lervos pateks į prūdą.
Kituose baseinuose, kur dienomis paleidžiama ir prižiūrimą kad pratekėjimas neužsikimštu deguonis 8-9 mgl.
P.S. šilavoto prūde 6 mgl, pas šamus didžiajam 4 mgl, įjungiau orapūte, upėtakiai dar neiškilo :)

Nilas
15-06-2015, 12:59
Rytoj sukanka dvi savaitės, kadangi per šį "jubiliejų" nebūsiu namie, tai įamžinu šiandien. Šiandien jau užpildžiau IBC talpą, savaitės gale turbūt perkelsiu juos iš akvariumo į balkoną (nebent orai labai atšaltų).

https://www.youtube.com/watch?v=MV2Vc3wwsH4
Šiaip bežiūrint video jie atrodo didesni nei yra iš tikrųjų, matyt fotogeniški. :)))

deivis
17-06-2015, 00:19
Kiek galvosūkiu spręsta, kiek visko išbandytą, o pasirodo tik viena smulkmeną.
Nusiurbinėjant dugną, šėrimo didinimas, mažinimas, fleitos priskandinimas kad burbuliukų nebūtu, NO2 tikrinimas, kiekvienu veiksmu 3-4 žuveliokai pilvais į viršų ir plaukioja zigzagais, pagavęs tuos zigzaginius paleidau į nusiurbta kibirą iš akvariumo ir palikau juos per naktį, kita diena radau tik 2 negyvus, 4 panašius į S raide bet gyvi, 3 išsitienusius normalius, tai NO2 ne prie ko.
Esmė, pas mane katė valgo ant akvos, ten jos valgymo vieta jau 5 metai (kad šunys nedasiektų), kiekvienu priėjimu prie akvariumo ji užšoka ant jo su geru trinksmu ir laukia maisto (maistas laikomas po akvariumu, spintelėje).
Nuėmiau akvariumo viena puse dangčio kad negalėtu nuo žemės užšokti, lyg ir stipimas baigėsi, bet turbūt prasidės žvejyba :))

7236 7237 7238
7239

Nilas
18-06-2015, 00:49
Per pastarąsias dienas karpiukai pastorėjo ir paaukštėjo, po truputėlį darosi vis "karpiškesni". Ir tęsiasi mano nuožmi kova su nitritais.

https://www.youtube.com/watch?v=HNfavuIwWoQ

ciapas
18-06-2015, 01:07
Grazu ziuret, sekmes auginant.

Nilas
21-06-2015, 02:27
Erni, kaip tavo karpiukai?

Ernis
21-06-2015, 10:57
Išvažiavęs buvau 5 dienom. Žmoną buvau palikęs atsakingą už maitinimą. Grįžęs radau biofiltrą pridususį, ir putą vandens paviršiuje. Nukrapščiau kokius 300vnt. nuo kempinės. Praėjo jau 3 dienos kaip stebiu karpiukus, gal prasmuksiu.

Nilas
21-06-2015, 11:48
Aš saviškius perkėliau į IBC, su mintimi, kad didesniame tūryje bus lengviau su nitritais kovoti. Iš tiesų nitritai daug nervų pagadino ir nemažą kiekį gražių žuveliokų nusinešė. Tie kurie stimpa - visi su išpūstais pilvais. Ko gero kepenėlės pareina. Nors karpiukų dar turiu daug, bet galvoje jau formuojasi apibendrinimai apie šį procesą.

Ernis
21-06-2015, 12:41
Iš filmuotos medžiagos labai sunku nustatyti karpiukų dydžius. Gal išeitų kokį kritusį karpiuką šalia cento padėti ?

Nilas
21-06-2015, 13:03
Iš filmuotos medžiagos labai sunku nustatyti karpiukų dydžius. Gal išeitų kokį kritusį karpiuką šalia cento padėti ?

Didesnieji iki 2 cm, mažesnieji - 1,5 cm.

Ernis
21-06-2015, 13:52
...Tie kurie stimpa - visi su išpūstais pilvais. Ko gero kepenėlės pareina...

Kaltas baltymų kiekis ir dažnas maitinimas?

Nilas
21-06-2015, 14:01
Kaltas baltymų kiekis ir dažnas maitinimas?

Kodėl taip manai?

Ernis
21-06-2015, 14:15
Patirties neturiu, kad jau galėčiau teigti kažką. Čia tik pusiau spėliojimai mano. Karpiukams skaičiau, kad 54proc. baltymų kiekis yra būtinas pirmą savaitę. O kiek žėjau karpiniai pašarai su mažu baltymų kiekiu, tai gal sakau čia dėl kepenų viskas.

Nilas
21-06-2015, 14:48
Patirties neturiu, kad jau galėčiau teigti kažką. Čia tik pusiau spėliojimai mano. Karpiukams skaičiau, kad 54proc. baltymų kiekis yra būtinas pirmą savaitę. O kiek žėjau karpiniai pašarai su mažu baltymų kiekiu, tai gal sakau čia dėl kepenų viskas.

Įdomi versija. Reikės pabandyti pašerti liesiau.

Ernis
21-06-2015, 16:07
Nilai, nebandysi starkių 1g pirktis ir auginti akvoj? :)

Nilas
21-06-2015, 16:11
Nilai, nebandysi starkių 1g pirktis ir auginti akvoj? :)

Nea, starkių man jau gana. Labai jau "prašmatna" žuvis.

Ernis
23-06-2015, 20:11
Nilai, koks tavo sistemėlės ph?

Nilas
23-06-2015, 22:05
Nilai, koks tavo sistemėlės ph?

Neturiu žalio supratimo, niekad tuo nesidomėjau. Nemanau, kad verta.

Ernis
23-06-2015, 22:30
O kaip su NO2 ar dar sukyla?

Nilas
23-06-2015, 22:56
O kaip su NO2 ar dar sukyla?

Taip, kyla pakankamai "sėkmingai". Dažnas vandens keitimas kiek amortizuoja.

Ernis
23-06-2015, 23:26
Ar būtų įdomi mano nuomonė? :)

Nilas
23-06-2015, 23:28
Žinoma.

Ernis
23-06-2015, 23:33
Skaitinėjausi internete ir radau neblogos infos. (Panašios problemos ir pas mane)

Pas tave vyksta tik pusinis azoto ciklas. Jis atsiranda kai yra keičiamas vanduo perdideliais kiekiais. Nėra balanso tarp bakterijų kolonijų(nitrosomon as(nh3 naikintojas) ir nitrobakterijos(no2 naikintojas) )

Siūlymas yra mažinti keičiamo vandens kiekį palaipsniui, leidžiant įsivyrauti nitrobakterijoms. Jeigu pas tave yra ph 8,0+ tai rodo didesnį kiekį NH3- junginių kiekį todėl vyksta pirminis azoto skilimas, didelė temperatūra užgazuoja visą įvykių seka, o vandens keitimas jį sustabdo, laikinai. Šitą procesą turi praeiti savom jėgom biofiltras.(Nekeisti geriau vandens, arba po truputį) Pagal skirtingus šaltinius 7,5 - 7,9 ph rodo nitrobakterijų kolonijos atsiradimą. Po šito ph savaiminio nukritimo būtina vėl pradėti keisti šviežiu vandeniu, nes bus šeriama intensyviai.

Nusistovėjęs ph 7 rodo biofiltro brandą ir veiklumą.

Ernis
23-06-2015, 23:37
Karpių lervutės miršta daug dažniau nuo NO2 viršijimo , nei NH3. ( Nors NH3 yra pavojingesnis žuvims )

Ernis
23-06-2015, 23:40
Vandens pratakumo didinimas skatina mažinti NH3, o vandens paviršiaus plakimas NO2. ( Čia tokį sakinį buvau radęs, bet daugiau info ir neberadau, gal tik mitas )

Nilas
23-06-2015, 23:44
Įdomu, įdomu...

Ernis
23-06-2015, 23:46
Vandens pratakumo didinimas skatina mažinti NH3, o vandens paviršiaus plakimas NO2. ( Čia tokį sakinį buvau radęs, bet daugiau info ir neberadau, gal tik mitas )

Apie kažkokias plėveles ten rašė, bet dar neįkandu kas per biesas:)

Ernis
23-06-2015, 23:57
Karpinėms žuvims reikia dumblių(protokokini ai nelabai tinka, nes jie atsiranda dėl disbalanso tad savyje neturi nieko gero sukaupę). Skatina virškinimą ir tuštinimąsi. Čia tūrėtų būti paminėtas lynas su kuriuo buvo atlikti tyrimai.

Nilas
24-06-2015, 00:22
Na, tai tik patvirtina, kai kuriuos mano įtarimus dėl problemų:
1. Filtru reikia pradėti rūpintis anksčiau.
2. Karpių mailiui reikalingas įvairesnis maisto racionas.

Rolandas
24-06-2015, 20:25
Parodykit naujų filmukų. Įdomu kiek paaugo?
Kaip šeriat, kaip prižiūrit?

Nilas
25-06-2015, 00:15
Parodykit naujų filmukų. Įdomu kiek paaugo?
Kaip šeriat, kaip prižiūrit?

Rolandai, fone tų problemų, kurias aptarinėjom čia su Erniu kurį laiką, tas pasakymas "paaugo" skamba kiek sarkastiškai. Nes tų karpiukų, kurie tikrai gerai augo ir buvo, kaip anglai vadina "šūteriai" - seniai nebėra. Nes visus, kurie bent kiek didesni, kas rytą tenka krapštyti nuo kempinės. Tai būtent tie karpiukai, vardan kurių, buvo imtasi šios avantiūros. Taigi, "projekto" intriga seniai nukeliavo į kanalizacijos vamzdį. O tai kas liko, viso labo vidutiniokai ir mažesni. Po didelio pradinio entuziazmo, kartėlis yra nemenkas, nuotaikos niūrios. Dar keletą taktinių sprendimų turiu galvoje. Patirties per šias savaites įgavau geros, bet iš esmės esu linkęs eksperimento nebekartoti.

https://www.youtube.com/watch?v=lLDzUSmZS3A

Ernis
25-06-2015, 15:42
Šiandien gausiai pamaitinau lervutes dekaps.artemijom. Pilvuose akivaizdžiai matėsi raudonas maistas. Per 5h~ pilvai nuskaidrėjo į natūralią spalvą. Jei būtų biofiltras galingesnis, reiktų kas 5 valandas taip pamaitinti, manau būtų superiniai rezultatai.

Nilas
25-06-2015, 17:24
Maniškių karpiukų pilvai nebe skaidrūs, todėl maisto spalvos jau nelabai įžiūriu. Ėda viską, bet dirbtinis pašaras, akivaizdu, kad yra jiems per sunkus.
Čia šiaip, keli rytiniai kadrai.

https://www.youtube.com/watch?v=fRWA04el3Cw

Ernis
25-06-2015, 18:31
Kuria prasme per sunkus dirbtinis pašaras? Neapžioja?

Nilas
25-06-2015, 18:42
Kuria prasme per sunkus dirbtinis pašaras? Neapžioja?

Apžioja, bet gal nepajėgia suvirškinti didelės koncentracijos sausų baltymų. Gal virškinimo traktas sunkiai stumia tokį maistą, o jis ima gęsti nesuvirškintas žarnyne. Bet čia tik spėlioju.

Ernis
25-06-2015, 20:48
Allerio startinis pas mane yra duodamas, kad drąstiškai pradėtų mirti nepastebėjau.

Nors kiekvieną dieną randu po kokį vieną prikibusį prie kempinės, bet greičiausiai dėl siurblio perdidelio vandens išmetimo. Bloškia karpiukus pakankamai stipriai. Gal nusuka sprandą ta srovė.

deivis
26-06-2015, 02:58
Aš irgi įtariu pašarą, prieš pora dienų žmona padavė trėčio nr startinio prūde (Advanse 0,5-0,8mm), tai nemažai numiro, dar be to lauke vandens temperatūra daug žemesnė nei namuose.

deivis
26-06-2015, 03:30
Kiek galvosūkiu spręsta, kiek visko išbandytą, o pasirodo tik viena smulkmeną.
Nusiurbinėjant dugną, šėrimo didinimas, mažinimas, fleitos priskandinimas kad burbuliukų nebūtu, NO2 tikrinimas, kiekvienu veiksmu 3-4 žuveliokai pilvais į viršų ir plaukioja zigzagais, pagavęs tuos zigzaginius paleidau į nusiurbta kibirą iš akvariumo ir palikau juos per naktį, kita diena radau tik 2 negyvus, 4 panašius į S raide bet gyvi, 3 išsitienusius normalius, tai NO2 ne prie ko.
Esmė, pas mane katė valgo ant akvos, ten jos valgymo vieta jau 5 metai (kad šunys nedasiektų), kiekvienu priėjimu prie akvariumo ji užšoka ant jo su geru trinksmu ir laukia maisto (maistas laikomas po akvariumu, spintelėje).
Nuėmiau akvariumo viena puse dangčio kad negalėtu nuo žemės užšokti, lyg ir stipimas baigėsi, bet turbūt prasidės žvejyba :))

7236 7237 7238
7239

Po katės terorizavimo akvariumo, jau daugiau kaip savaitė žūvys nestimpa, artemija baigėsi tai gauna 1 ir 2 nr startiniu pašaru daug daugiau, tai ir augimo tempai pagerėjo.
Susuktu neliko ir daugiau nesisuka, nors daugiau nieko nekeičiau.

Ernis
26-06-2015, 10:05
Aš irgi įtariu pašarą, prieš pora dienų žmona padavė trėčio nr startinio prūde (Advanse 0,5-0,8mm), tai nemažai numiro, dar be to lauke vandens temperatūra daug žemesnė nei namuose.

Nerandu kataloge sudėties šito ( Advase 0,5 - 0,8 ) puslapyje. (http://www.aller-aqua.com/introduction-to-fish-feed)

Reiktų atkreipti dėmėsį į sudėtį, nes pvz pas coppens'ą yra tokių startinių kurie skirti turbinti nuo pat pradžių mitybą. Gal čia ir su alleriu tas pats, nebuvo maisto adaptacijos, staigiai pasikeitė maistas(riebesnis, vitamingesnis ir t.t) ir užsilenkė.

Ernis
26-06-2015, 11:57
https://www.youtube.com/watch?v=ayqetDLwRrw&feature=youtu.be

Ernis
26-06-2015, 13:17
Jūs vien tik sausu maistu maitinat? Ta prasme gauna tik tarkim allerio 100proc ir viskas?

PS. Gal adaptaciją sauso maisto praleidot?

Nilas
26-06-2015, 13:46
Iš pradžių daviau startinį - 60 proc. balt. Dabar nenorėdamas rizikuoti, kaitalioju tarp šaldytų ciklopų ir susmulkintų pašarų: coppens-45 proc. balt. - upėtakinis, Aller-30 proc. balt. - karpinis. Su blenderiu susmulkinau abu ir sumaišiau. Padėties esmingai nepakeitė, gal truputį pagerėjo. Dabar bandau pašarą iš anksto pabrinkinti, kad jį suėstų jau maksimaliai išbrinkusį, užuot jam brinkus žarnyne.

Ernis
26-06-2015, 13:48
Kiek pamenu vienoje knygoje rašė, kad maisto adaptacija vygdoma apie 1mėn. Pirmą savaitę duodama tik 10proc. sauso. Antrą savaitę 30proc. Trečią 60proc. Ketvirtą 90proc. Tik nepamenu su kuo jie maišė tą sausą..

Ernis
26-06-2015, 13:58
O šiaip coppenso kataloge yra parašyta pirmą savaitę duoti tarkim vieną sausą pašarą, kitą savaitę kitą ir daveda iki 1-2mm dydžio. Tai man atrodo mūsų akimis atrodo, kad ten tik dydyje esmė smulkesnė ar didesnė granulė ir tiek, o šiaip ten kompozicija skiriasi kaip diena ir naktis. Baltymai, kad tie patys nieko nerodo.

Tie patys procentai kur minėjau, sausame pašare juk irgi yra. Aš savus karpiukus praktiškai maitinu tik dekaps.artemijom, tai galima skaityti kad tai yra sausas pašaras. Tik jis pagamintas iš 100proc. artemijų(kevalai - kiaušiniai). Tai aš dabar tik įmaišau į 10 šauktštelių tik 1. Ir tai yra mano 10proc. Šitą savaitę. (Įmaišau allerio startinį)

Ernis
26-06-2015, 14:23
https://www.youtube.com/watch?v=8UP48uxfrOw
PS. Atsiprašau, labai sergu, vos prakalbu.

Nilas
26-06-2015, 23:57
Šiandien ėmiausi atskyrinėti didesniuosius nuo bendro būrio, sugrąžindamas juos į akvariumą, o bendrą pulką palikdamas toliau būti IBC talpoj. Didesnių pasirodo dar turiu, nors skepticizmas aną vakarą buvo apėmęs kaip reikiant. Laipsniškai didesniuosius atskiriu, su tikslu juos atidžiau stebėti ir šerti labai atsargiai, pagrinde natūraliu maistu. Kadangi iš viso būriu pagauti tuos stambesnius nėra paprasta, tai šiuo metu kol kas prisirankiojau apie 30 vnt., vėliau prisigaudysiu dar kiek pavyks užgriebti.

https://www.youtube.com/watch?v=RxmQXOw7Ui8

deivis
27-06-2015, 04:30
Nerandu kataloge sudėties šito ( Advase 0,5 - 0,8 ) puslapyje. (http://www.aller-aqua.com/introduction-to-fish-feed)

Reiktų atkreipti dėmėsį į sudėtį, nes pvz pas coppens'ą yra tokių startinių kurie skirti turbinti nuo pat pradžių mitybą. Gal čia ir su alleriu tas pats, nebuvo maisto adaptacijos, staigiai pasikeitė maistas(riebesnis, vitamingesnis ir t.t) ir užsilenkė.

Coppens

7265

Rolandas
27-06-2015, 07:37
Įmeskit kokio plaukiojančio augaliuko (ragalapis), jei yra šviesa - labai gerina parametrus.
Ir aš pastebėjau, kad karpiai vis tik gerai išreikštos būrio žuvys. Ir anksčiau ar vėliau pradeda vieni kitus presuoti. Net ir tarp atrinktų geriausių po laiko pradeda vieni atsilikti.
Spėju, kad jiems reikia dumblo, dumblių... natūralios aplinkos. Nors japonai, kinai kuo puikiausiai išaugina superinės kokybės KOI ir URS'e. Aišku, jie tam deda daug pastangų.

Nilas
29-06-2015, 23:59
Tie karpiukai, tai tikra mistika. Mano dabartiniu įsitikinimu visų problemų, t.y. kritimų priežastis yra kažkoks jų virškinimo nepakankamumas. Nes testai nitritų neberodo, o vos tik pašeri, tuoj ima tiesiog akyse vartaliotis keletas iš būrio. Nežinau, gal ankstyvoje stadijoje nitritai juos pažeidė ir dabar nevirškina baltymo? Kuo daugiau ir sočiau ėda, tuo greičiau stimpa. Ką bepaduotum rezultatas daugmaž tas pats - prisiryja beprotiškai, tada guli ant šono pargriuvę dugne išsipūtę kaip pūslės ir sunkiai žiopčioja. Dalis jų susikreivina į Z formos zigzagą ir galiausiai irgi stimpa. Arba pradeda plaukioti kosminėm orbitom. Kai neduodi ėsti tai sienom lipa, nuo dugno savo š**ukus renka ir kramsnoja.
Mano išmintis jau išseko.

Rolandas
30-06-2015, 00:17
Susidūriau ir aš su tuo (KOI).
Prilaikykit su peršėrimu. Nešerkit dažniau kaip 5 val.
Manau, kad jiems trūksta erdvės ir natūralaus pašariuko.

studentas
30-06-2015, 10:28
O man toks jausmas, kad pagrindinė priežastis yra per daug meilės... :) Čia as rimtai. Tiesiog buvo daryta visko per daug. Per daug streso mailiukui valant akvariumą, per daug gyvo pašaro, kuris sukėlė nitritus, per daug keistas vanduo, dėl ko šokinėjo temperatūra, per daug valytas akvariumo filtras , kas neleido nusistovėt biologinei pusiausvyrai ir normaliai startuot filtrui, per daug burbuliatoriaus, kas nuolat daužė lervutes ir t.t. O dabar ieškoma vienos priežasties, kurios tiesiog nėra. Tiesiog viskas susisumavo, ir turim ką turim. Priežastis plonybėse, kurios ateis su patirtimi, atsiras nuojauta, tat nenusimenam ;)

Nilas
30-06-2015, 12:13
O man toks jausmas, kad pagrindinė priežastis yra per daug meilės... :) Čia as rimtai. Tiesiog buvo daryta visko per daug. Per daug streso mailiukui valant akvariumą, per daug gyvo pašaro, kuris sukėlė nitritus, per daug keistas vanduo, dėl ko šokinėjo temperatūra, per daug valytas akvariumo filtras , kas neleido nusistovėt biologinei pusiausvyrai ir normaliai startuot filtrui, per daug burbuliatoriaus, kas nuolat daužė lervutes ir t.t. O dabar ieškoma vienos priežasties, kurios tiesiog nėra. Tiesiog viskas susisumavo, ir turim ką turim. Priežastis plonybėse, kurios ateis su patirtimi, atsiras nuojauta, tat nenusimenam ;)

Aš sutinku, kad tai ką išvardinai yra rizikos veiksniai. Taip. Bet.... kai prieš akis krinta patys didžiausi egzemplioriai, kurie visą mėnesį pragyveno, iškentė nitritus, vandens keitimus. Regis tokie turėtų būti patys stipriausi. Atrodo jei 100 kartų ėdė tą patį pašarą ir sugebėjo už kitus užaugti didesni, tai kodėl 101-ąjį kartą suėdęs tai ką iki tol ėdė - užvertė pelekus. O visokie nedaaugėliai, kreivi, kurie dar nesupranta ką su maistu reikia daryti - plaukioja sau gyvi. Atrodo nuo tų visų išvardintų veiksnių turėtų tie kristi, kurie silpniausi. Palyginus su šamukais, tai ten nieko tokio panašaus nebuvo, nors sąlygos identiškos. Todėl peršasi mintis, kad karpiukus URS'e apsimoka laikyti tik kokią savaitę, kad su artemijomis truputį pastiprinti, o tada jau į laisvę leisti. Arba URS, laikyti metinukus, kurių organizmas susiformavęs.

studentas
30-06-2015, 17:44
O man nuojauta sako, kad lemiamas veiksnys buvo nitritai. Jie neišgyveno nitritų, jie tesiog tuo metu, maitindamiesi daugiau už kitus, daugiausiai nuodijo savo kepenis, dabar mati rezultatą. Gauna maistą bet jau neveikia kepenys ar tulžis, ir turi apsinuodijimą maistu, kurio jau nebegali suvirškinti, kai tuo tarpu neužaugos per nitritų šuolį neturėdamos tokio apietito mažiau apnuodijo savo organizmą ir dar turi kepenų rezervą, bet tai dar nereiškia, kad jie tau nekris vėliau.

nerka
01-07-2015, 00:50
Aš manau, gali būti per daug baltymų. Per didelis baltymų kiekis labai pavojingas, miršta didžiausi ir staigiai.

nerka
01-07-2015, 00:58
Bandyčiau, jei įmanoma, duoti kuo liesesnį maistą ir tai nuo baltymo pertekliaus mirtys gali tęstis iki savaitės.

Nilas
01-07-2015, 01:44
Bandyčiau, jei įmanoma, duoti kuo liesesnį maistą ir tai nuo baltymo pertekliaus mirtys gali tęstis iki savaitės.

Bet žinok, nuo šaldytų dafnijų irgi sėkmingai krenta. Ten gi jos pusiau vanduo.

studentas
01-07-2015, 08:45
Visi startiniai pašarai, iskaitant ir karpiams, 45-60 proc. baltimų. Priežastis greičiau pašaro kiekis per parą.http://www.coppens.eu/gallery/Engelse_brochures/2013/Voederprotocollen/fp_carpco_en_2013mai l.pdf

Nilas
01-07-2015, 10:54
Visi startiniai pašarai, iskaitant ir karpiams, 45-60 proc. baltimų. Priežastis greičiau pašaro kiekis per parą.http://www.coppens.eu/gallery/Engelse_brochures/2013/Voederprotocollen/fp_carpco_en_2013mai l.pdf

:) Bet brošiūroj parašyta - "Šerti pagal žuvies apetitą". :)))

studentas
01-07-2015, 13:54
Tai aš todėl ir sakau, kad kritimo priežasčių Tavo atveju reikia ne pašare ieškoti, o nitrituose, o šert dabar jau belieka labai atsargiai.

Nilas
01-07-2015, 14:27
Taip, va dabar aš sutinku. Kirbėjo ir man mintis, kad problemų priežastis yra pačioj pradžioj, ko gero suknisau viską pirmą savaitę, kai nitritai buvo kosminio lygio. Dabar jau ir įsidirbęs filtras negelbsti. Gaila.

Nieko, turiu planą B, kaip šį sezoną truputį dar sugražinti į satisfakcijos vėžias. ;))

Rolandas
01-07-2015, 20:37
"Teisingas" mailiukas laukia? :))

Nilas
01-07-2015, 20:49
"Teisingas" mailiukas laukia? :))

Na nežinau, svarsčiau ir dėl "teisingų". Bet linkstu prie paprastesnio sprendimo. Kadangi savaitgalį darysiu kontrolę su mėtoma meškere, tai pamaniau, gal pasirankioti smulkių lynukų, karpiukų pernykščio natūralaus neršto ir parsivežti į namus, kad pašarų likučius sumaitinti. Galbūt prie to pačio būrio ir keli starkiukai tiktų, nes turiu dar rezerve upėtakinio pašaro 3 mm.

O dėl šamukų dar galvosiu, turbūt jie jau po kokius 2-3 g. dabar, tad jau brangoka pirkti. O man pačiam kaip ir nelabai reikėtų, nebent visuomeniniais tikslais. Tai jau čia tada būtų planas - C.

Nilas
03-07-2015, 00:10
Mėnesio sukaktuvės. Ryt keliausim į laisvę. Beje, neblogas būdas šerti tokį mirtinai apsiryjantį mailiuką: įmeti porą Aller'io granulių, o jie tas granules kokias dvi valandas taršo. Gera prevencija nuo apsirijimo.
Akvariume įleisti keletas didesniųjų, pas juos jau ant kai kurių matosi besiformuojantys veidrodiniai žvyniukai.

https://www.youtube.com/watch?v=94NRSd9E6kY

https://www.youtube.com/watch?v=AwazyUbGp1g

deivis
04-07-2015, 01:25
Nų ką, turiu šansą dar karta pabandyti su lervutėmis, tik neaiškų kiek papuolė karpiu ir kiek karosu ikru, lervutės išsįperėjo vakar, tai dar šiandien nerizikavau perkelti jas į baseiną.
Blogiausia kad dar užvakar kitose balose buvo dafnijų, šiandien niekur tik vienoje 1 a baloje vos vos, artemijos irgi baigėsi, pirmo startinio vos liko, reiks eiti į naktine dafnijų medžioklę gal kiek pavyks pagauti.

7282 7283 7284
7285 7286 7287

P.S. šitie buvo išneršti ant rytojaus, akivaizdžiai skiriasi nuo pirmujų, mažesni ir geltonesni, tai turbūt karosu.

7288 7289 7290

deivis
05-07-2015, 03:28
Gryžau iš naktinio dafnijų gaudymo, nekas, radau tik 1 a baloj pas orfas ir tai labai mažai ir kažkokios didokos, teks startiniu pašaru pradėti arba artemijų nusipirkti.
Šiandien perkėliau lervutes iš dėžių į baseiną.

Nilas
05-07-2015, 08:49
Pradžiai už artemijas nėra nieko geriau. Dafnijos gerokai per stambios. Man patiko naudoti šaldytus ciklopus, jie nedaug didesni už artemijas. Startinį geriausia pradėti naudoti po savaitės.

deivis
06-07-2015, 01:07
Ryt bus ketvirta dieną kaip išsiperėjo tai važiuosiu ieškoti artemijų kiaušiniu ir šaldytu ciklopu, ar dar ko nors.
Teko iš akvariumo atskirti dar viena karpiuką, nes daugiau nieko neveikia tik kitus muša ir tampo už uodegu.
Daviau stambesniu granulių kad turėtu ką veikti ir nepersivalgytu, tai nuo granulių tik kitus vaiko, kažkaip granulės neištirpsta jau apie 10 h.

7293 7294 7295

deivis
08-07-2015, 02:05
Kažkaip įtartinai pasirodė man šaldyti ciklopai baseine, akvariume tai dar matai kas darosi o baseine ne, tai nusipirkau dar ir artemijų.

7305 7306 7307
7308

deivis
10-07-2015, 01:06
Mėnesis ir 10 dienu.

https://youtu.be/TllAXNso7k8

Nilas
10-07-2015, 02:23
Mėnesis ir 10 dienu.

https://youtu.be/TllAXNso7k8

Super. Laibai gražu. Gerai padirbėta.
Man šis sezonas totalus susimovimas. Kažkokie šitie metai man užkeikti. Pridariau gausybę kvailų klaidų.

deivis
24-07-2015, 22:28
Apie 20 dienų praėjo, nebuvo daug laiko labai prižiūrėti, tai labai stipriai nenupopinau, kol kas lyg ir viskas gerai.

https://youtu.be/843zrt_D4cQ

deivis
05-08-2015, 00:33
Po mėnesio.

7398 7399 7400
7401 7402

M-antas
10-08-2015, 14:32
Truputį ne į temą, bet apie mažus karpius :)
Netikėtai ir visai nepageidautai išneršė karpiai prūde - tai dabar tokių 2-3cm karpiukų šimtais... t.y. praeitą rudenį vietoj rūkyklos dukra amnestavo 2vnt po 5-6kg karpiokus iš seno nuleisto į naują maudymosi prūdą + dar vienas koi ~4kg nuo senų laikų buvo ir rezultate tuntai karpiukų. O vandens tai poskaidrio norisi :D Plėšrūnų nėra rimtų, tik kokie 5-6 kiliniai šapalai. tai kaip protingiau problemą spręsti? leist šamukų kitais metais kokia 20? :) bala 9a, gylis ~4m max.

Nilas
10-08-2015, 15:03
Jei karpiukai nepageidaujami, su mielu noru dalį jų priglausčiau. Pats pasigaučiau. Ir butelį atvežčiau.

P.S. Šamai nepadės.

deivis
10-08-2015, 16:10
Hapą jau gavai, beliko tik karpiuku gauti :))

P.S. 25 a prūdas, kokia 50 vnt. šamu, ir milijonas karosu, kuriu skaičius nemažėja o dar ir didėja :)

deivis
03-09-2015, 00:46
Vėlokas nerštas buvo, vanduo šąla, nežinau ar spės sustiprėti iki žiemos.

https://www.youtube.com/watch?v=vjQzIx6IPsA

M-antas
17-09-2015, 12:12
Vėl ne visai į temą, nes lervutės prūde augo...
Panašu, kad po neršto karpiais esu apsirūpinęs daug metų į priekį ir dar kaimo ežeriuką jais paremsiu :)
Pagaliau pradėjau su bučiuku pagauti, užvakar 16, vakar 31vnt į naujus namus iškeliavo. 74997500 tokie~10-16g, vieną ne patį didžiausią, bet iš didesnių svėriau, tai 14g buvo.
O kokio svorio jau normaliai žiemoja? dar ūgtels garantuotai, nes dabar allerio clasic gauna 2mm.

makumbinis
17-09-2015, 20:34
Vėl ne visai į temą, nes lervutės prūde augo...
Panašu, kad po neršto karpiais esu apsirūpinęs daug metų į priekį ir dar kaimo ežeriuką jais paremsiu :)
Pagaliau pradėjau su bučiuku pagauti, užvakar 16, vakar 31vnt į naujus namus iškeliavo. 74997500 tokie~10-16g, vieną ne patį didžiausią, bet iš didesnių svėriau, tai 14g buvo.
O kokio svorio jau normaliai žiemoja? dar ūgtels garantuotai, nes dabar allerio clasic gauna 2mm.

Neįtema ,bet man labai panašu į karosus

Nilas
17-09-2015, 21:53
Labai neblogi karpiukai, kaip šiūmetukai. Šiaip standartas yra 25-30 g. Bet šitie iš akies žiūrint gali būti apie 40 g.

M-antas
18-09-2015, 08:43
Labai neblogi karpiukai, kaip šiūmetukai. Šiaip standartas yra 25-30 g. Bet šitie iš akies žiūrint gali būti apie 40 g.
Svėriau, maks 20g gali būti didžiausi, čia gal foto jie didesni atrodo. Aišku dar paaugs kažkiek, nes orai šilti dar bus kurį laiką, tai 30g turėtų pasiekti.

deivis
19-09-2015, 00:30
Neįtema ,bet man labai panašu į karosus

Viskas čia gerai, čia karpiokai, jei ir yra koks karosiukas, tai nebėdą.

deivis
01-11-2015, 23:36
Baigiu karpiuku sezoną, ne kas išėjo, nes nerštas buvo labai vėlyvas 07, 03 d, tai pritrūko vasaros kad užaugtu, didesnius atrinkau ir paleidau o su mažiukais šeriu upėtakius baškoje, nes negaliu atskirti karpiuko nuo karosiuko, tai nenoriu juos paleisti nes ir taip su karosais kariauju.

7594 7595 7596
7597

liucpikc
27-07-2016, 01:49
Mano šiūmetukai. Filmuota 07 15.
https://www.facebook.com/tvenkiniuizuvinimast elsiai/videos/1768722596702830/