PDA

Žiūrėti pilną versiją : ligų profilaktika URS

irmis22
17-02-2015, 21:27
sveiki kokia priemones patartina naudoti urs prieš grybelį ,Saprolegnioze.?

Aurielka
18-02-2015, 08:14
Kad urs'e neatsirastų naudojama ultravioleto spinduliuotė. Šiaip šio grybo sporos būna natūraliame vandenyje, o ant žuvies patenka, kai yra pažeidimai. Jau sergančią žuvį rekomenduotina traukt iš sistemos ir atlikti maudymą kalio permanganato tirpale vonelėje:
1. 100 mg/ 1 l vandens (5-10 min. ekspozicija)
2. 10 mg/ 1 l vandens (40-60 min. ekspozicija)

Yra būdai su malachitine žaluma ir formalinu (40 proc.), tačiau kalio permanganatas turbūt labiausiai 'draugiškas', tiek atliekančiam dezinfekciją, tiek 'pacientui' - žuviai.

irmis22
18-02-2015, 10:19
aišku , o aš kažkur skaičiau kad į sistemą pila druskos maža koncentraciją daro ,ir dar radau čia tokį receptą (kalio permanganato 10g ,1kg druskos,1kg sodos ) čia vienam kūbuj vandens .Mažu esat išmėginę kas į visą sistemą ?nes nesinori gaudyti visų ir dar labiau stresuoti .

Aurielka
18-02-2015, 11:02
Čia tavo visi išvardinti yra profilaktiniai pamaudymai atskirai, o ne pačioje sistemoje. O kaip po to iš sistemos pašalinsi tas medžiagas? Nuleisdamas vandenį ir naują pildamas. Reikėtų, kad naujas vanduo jau atbėgtų dezinfekuotas ir be parazitų. Gręžinys būtų puiku šiuo atveju.

irmis22
18-02-2015, 12:04
tai pas mane ir naudojamas vanduo iš gręžinio , ir man aktualu ką butu galima panaudoti , kokia medžiaga pelėsio naikinimui įpylus į sistemą kokia savaitėlę prasukus ir paskui pakeisti vandenį , nes būtų 10 žuvelių galima ir tas voneles daryti bet jų dar yra 2000 ir taip toki silpnučiai nenoriu dar labiau stresuoti nes dar labiau ligos tada puola .

Nilas
18-02-2015, 15:17
1. Su tuo "skysčiu" nukalsi filtro bakterijas. Reikės po to mėnesį laiko mūčytis kol pradės normaliai filtras dirbti. Jeigu pradės.
2. Vaistai kurį laiką lieka žuvų organizme, tad žuvis po gydymo tam tikrą laiką būna netinkama valgymui.
3. "Pelėsis" įsimeta dažniausiai kai žuvis būna nusilpusi, todėl geriau rūpintis, kad žuvis sustiprėtų, gautų vitaminų imunitetui ir pan. O ne pulti toksiškus preparatus į sistemą pilti.

irmis22
18-02-2015, 15:56
prašom rekomenduoti priemones kas stiprina žuvis ,vanduo iš gręžinio , pašaras coppens skirtas upėtakiams , pakėliau vandens temperatūra iki 10 laipsniu, žuvis apie 5g dydžio ,ko dar imtis kad sustiprėtų?

Rolandas
18-02-2015, 20:06
Temperatūra 12-15C.
Druskos vaivorykštė nebijo.
Malaxitas maisto žuvims - draudžiamas.

irmis22
18-02-2015, 21:09
kokia koncentracija palaikyti sistemoj druska ?

irmis22
20-02-2015, 09:51
komentarų daug bet ir neišgirdau nieko konkretaus

Ramertas
20-02-2015, 14:44
http://bio.moy.su/forum/77-165-1

irmis22
23-02-2015, 08:09
Sveiki kiek skaitinėjau radau tokį dalyką kad kietame vandeny sunki kova su grybeliu , pas mane vanduo iš gręžinio ir jis yra kietas , gal kokių rekomendacijų kaip suminkštinti vandenį?

Ernis
23-02-2015, 08:31
Asmeniškai neišbandytas variantas - https://www.youtube.com/watch?v=wS9d9DUWeKc Bandykit domėtis, gal visdėlto padeda.
Kiek vandens pas jus išviso sistemoje?

NEORLITA
25-02-2015, 20:08
Sveiki kiek skaitinėjau radau tokį dalyką kad kietame vandeny sunki kova su grybeliu , pas mane vanduo iš gręžinio ir jis yra kietas , gal kokių rekomendacijų kaip suminkštinti vandenį?

o kaip reikalai su gelezim vandenyje? pas mane daug gelezies, mastau apie nugelezinimo filtrus.

irmis22
25-02-2015, 20:44
kolkas sistemoj 7 kubai vandens ,nu gelezies ir yra bet ji nekenkia kiek skaičiau

Ernis
25-02-2015, 21:11
Akvariumistai vandenį minkština RO filtro pagalba. 7 kūbus atskiedžiant su distiliuotu 50:50, bus perpus minkštesnis vanduo. Įtariu, kad tas skiedimas gali ir biofiltrui pakenkti ir žuvys gali permainomis neapsidžiaugti. Distiliatorius keičia vandens ph. Kiek pastebėjau pas mane išbėga 6,8~. Dar distiliuotas vanduo tūrės visko beveik po nulį(NPK ir mikroelementai). Liks tik dalis kokie ~70ppm. Gali su TDS matuokliu pasitikrinti. Bet TDS nematuoja visų ten tų mikroelemntų dėl jų skirtingų elektronų įkrovų. Daba nebepamenu ar neigiamų nemato ar teigiamo krūvio.. Žodžiu reikia ne tik TDS pasitikėti, bet vandens testais taip pat.

Aš su žuvim draugauju dar mažokai, menkas patarėjas. Bet kabliukų pasiskaitymams internete primėčiau, gal kažką iškrapštysit naudingo iš mano komentaro.

irmis22
26-02-2015, 06:55
Dėkui už komentarus dabar eksperimentuoju kaip veikia druska .:)

irmis22
27-02-2015, 10:29
kolkas sistemoj palaikau 0,1 procentą druskos , jau tris dienos . kiek procentų druskos rekomenduojama palaikyti ? gydymo metu ?

Rolandas
27-02-2015, 10:54
Padaryk pora kartų voneles 1% po pusvalandį.
Prieš kišdamas visas, pasibandyk ant kokio desėtko atskirame kibire.
Tavo atsakomybė.

irmis22
01-03-2015, 19:58
išmėginau vonelią viena karta ,pastebimo pakitimo nepastebėjau , po kiek laiko rekomenduojama pakartoti vonelią? kiek pavyko paskaityti užsienio forumuose kai kietas vanduo sunkus gydymas

Nilas
01-03-2015, 20:14
Bandydamas praeityje gydyti lynus nuo saprolegnijos galiu tik reziumuoti, jei ligos išplitimas nėra masinis, verčiau tas kelias sergančias žuvis iškart eliminuoti. Nebent ligą užčiuopi pačioj pradžioj. Rimtai sergančią žuvį tos druskos, juodos arbatos gydo tiek pat kiek "ponios Lolišvili" tualetinis popierius. Pilti druską į sistemą kažkokia beprotybė, na nebent krevetes auginat, o ne žuvį. :)))
Akvariuminėse parduotuvėse yra vaistų nuo visokiausių ligų, įsilašini į bliūdą ir laikai jame žuvį tiek kiek reikia. Bet tie vaistai toksiški ir skirti akvariuminėms žuvims, kurių niekas nevalgo. Vienintelį kartą pavyko saprolegniją suvaldyti, tai tik ženkliai pagerinus vandens kokybę. Patarčiau verčiau užsiimti likusių sveikų žuvų gyvenimo sąlygų gerinimu.

irmis22
02-03-2015, 07:46
Dėkui už atsakymą kaip ir paminėjai ir aš pastebėjau jai liga įsisenėjus priemonių nelabai yra nepadeda nei druskos nei vario sulfatai , nei kitokios priemones , belieka tik stengtis užtikrinti geras sąlygas ,kad nebūtų priežasties paūmėti ligai .