PDA

Žiūrėti pilną versiją : Kudros atgaivinimo galimybės

Marukas
26-04-2014, 13:13
Sveiki, turime durpingoje vietoje kūdriuką, apie 50 a. dydžio, ten natūralus ar dirbtinis telkinys sunku pasakyti.
Gylis nedidelis iki 1 m. Vietomis daugiau, bet ne apie tai...
Vanduo nusistovėjęs, nesenkantis.
Noriu tą kūdriuką, sutvarkyti taip, kad būtų malonumas ir pažvejoti ir papoilsiauti.
Vienintelė neraminanti mintis, kadangi ten durpinga vieta, ar įmanoma bus iškasti sena dumblą ir durpes?
Foto pamėginsiu prisegti bendram vaizdui susidaryti.
Kokia technika reikalinga tokiems darbams?
Kadangi durpės rūgština vandenį, kokia žuvis gali išgyventi, karosus atmetam :)

Marukas
26-04-2014, 13:19
5665

Darulis
26-04-2014, 14:10
Aprašyk kokia galimybė nuleisti. Kiek? Kiek realiai yra durpės? Augtų karpiai, lynai, bet nieko nedarius būtų klausimas ....... Tiesa gali atsirasti tokia galimybė, kas iškąstų už durpes, bet reikia paieškoti. Ankščiau esu girdėjęs tokių atvejų apie Vilnių.

Marukas
26-04-2014, 14:36
Vandens perteklius nuleidžiamas per paklotą vamzdį, manau išgilinus kanalą kažkiek vandens nuleistum, bet abejoju ar pavyktų visą.
Dėl durpių sluoksnio storio, negaliu dabar pasakyti, reiks kada su kastuvu pasižiūrėti, bet manau ten nekūdai turėtų būti.
Dėl to man ir kyla neaiškumų, pakėlus durpes ar nebus pravalas.
Mintis dėl kasimo atiduodant durpes visai idomi reikės pasidomėti daugiau.

Darulis
26-04-2014, 17:23
Viskas priklauso koks atstumas iki miesto..
Tikrai praverstų tiems, kurie įrenginėja naujus didelius objektus ir reikalinga sutvarkyti aplinką...
Aš vietoj tavęs daryčiau dviem etapais:
1. Pirmas etapas nuleidi prūdą prakasdamas kanalą ar griovį...
2. Antras etapas po gero mėn. ar dviejų, kai išdžius max prūdas, kasi jį..
Jei nepavyks susitarti dėl durpės (nors galvočiau, kad ten labai vertinga supuvusi organika), tai imi ir kasi, nes jei bandysi kaip nors kąsti nenuleidęs, tai skaičiuok, kad 20-30 proc. kaip minimum, tau išbrangs darbas..

Praktiškai analogišką situaciją turėjau su 40 arų bala. Tik dviem etapais.

Tiesa matuok ne su kąstuvų, o su kartim. Paimi ir smeigi į dugną, pasukdamas. Manau jo gali būti virš metro jei ne durpynas aplink prūdą....
Pasiklausinėk vyresnių žmonių.
Aš vietoj tavęs, tai tikrai ją valyčiau..

Truputį sunku patarinėti, kai gyvai nematai, bet pagrindinės mintys būtų tokios..

Tiesa balą gali valyti nebūtinai visai visą...
Pagal piniginę.
Pirmiausia gal reiktų įvardinti norimą paaukoti biudžetą šiam malonumui. Plius minus 5000 Lt

Marukas
26-04-2014, 22:57
Kitą savaitgalį važiuosiu į vietą, pabandysiu aplinkui apeiti ir pamatuoti durpių sluoksnį. Pasižiūrėsiu tiksliau kaip su gyliais ir nuleidimu. Foto ir pastebėjimus įkelsiu.
Šiam tvenkinio tvarkymui, šiuo metu finansų nesu numatęs, bet manau jei išsiaiškinsim visas galimybes kudriukui sutvarkyti eisiu iki galo.

Tiesa, tėvukas sakė kažkada seniai karosų ir lynų buvo prileidęs, karosų esu pagavęs, bet.. toks vaizdas, kad imeti plūdę, visos žuvys pabėga į kitą tvenkinio galą ir mano jaukas jų nedomina. Apie tai kad būtų lynas užkibęs jau nekalbu.
Turbūt bučiu reikia organizuotis. Gal kauno publika parekomenduosit kur galima rasti gerą įrankį?

Darulis
27-04-2014, 00:50
Esu ir aš susidūręs su panašia bala prie tėvukų namų miestelyje...
Esu rašęs apie ją, kai žuvys duso, deguonį rodė 3 mg/l.
Joje jau 10 metų didesnės kaip 10 gr. niekas nėra pagavęs..

Marukas
27-04-2014, 10:00
Preitą savaitgalį karosiukai kibo beveik per delną dydžio, aš ten kaip tik mažiukų karosiukų nesu matęs, manau kad ten jie įšaldavo, arba migruoja, kadangi ten kanalų į miško pusę nemažai, gylio nėra..
Žinoma neatmetu, kad gali būti ir koks laukinis gyvūnas įsisukęs, juk maistas tiesiog ant lėkštutės.
Šie metai kitokie, nes ir žuvis pasirodė paviršiuje. Ankstesniais metais nesimatydavo tos gyvybės, ir kibimo nebūdavo.

Marukas
27-04-2014, 10:04
Dar keleta foto.

56705671