PDA

Žiūrėti pilną versiją : Karpių pašarai ir šėrimas mažame tvenkinyje

Priekulė
29-12-2013, 10:15
Leidžiu sau, eilinį kartą įkyrėti jums, su savo keistais klausimais. Gyvenu kaime, sodiname nemažai ir bulvyčių. Kai tas bulvytes perrenkame ir išrūšiuojame : sėklai, maistui ir tos mažos-kiaulinėm vadinamos. Kadangi kiaulių neauginame, tai jom skirtos bulvės-karpiam atitenka. Ar nekenkia karpiams ar prūdui, kai iššutinęs tas bulves, sugrūdu su visom lupenom ir išberiu į vandenį?

Rolandas
29-12-2013, 10:42
Jei suėda per dvi, tris valandas - viskas gerai. Jei lieka ilgiau - per daug duodi, raugini tvenkinį.
Suėdimo kiekius stebėk lygindamas atmosferos slėgį ir ištirpusio deguonies kiekį vandenyje. Jei mažiau 3mg/l, geriau neduok tą dieną tokio pašaro.

Priekulė
29-12-2013, 11:23
Tai va: stebėti suėdamo maisto kiekį-nebuvo galimybių: pašarą ( šiuo atveju šutintas bulves), išberdavau tiesiog į vandenį. Stebėjimui-reikalinga šėrykla, apie kurią, jau pasiaiškinau aukščiau.

tvis
29-12-2013, 11:24
Kuo įvairesnis pašaras- tuo geriau. Rolandas teisus sakydamas, kad bulves karpiai turi suėst greitai. Šeriant bulvėm reikia turėt omeny, kad norint pasiekt tą patį augimo rezultatą, bulvių reikės žymiai daugiau nei grūdų. Jei nėra galimybės pasimatuot deguonies kiekio vandeny- apie tai galima spręst ir iš žuvų elgesio. Trūkstant deguonies, žuvys tampa vangios, mažai arba visai neėda, laikosi vandens paviršiuj. Tokiu atveju maitinimą reikia mažint arba visai nutraukt. Žuvų apetitą lengva kontroliuot naudojant žuvų maitinimui šėryklą. Iškėlei ir viskas aišku.

Priekulė
29-12-2013, 11:36
Per žiema, bandysiu susiregzti pora šėryklų. Bulvių turėdavau sočiai, tačiau, dėl, man pačiam nežinomų priežasčių, aš jų, kaip karpių maistą-nevertinau. Savaitėje 2 kartus, iškart suberdavau po 2 kibirus (10l.) šutintų bulvelių.

arūnas
29-12-2013, 11:51
O bulvikes ciėlas duodi?
Aš grūzdavau, dar miltų, grūdų įmaišydavau...

Nilas
29-12-2013, 12:00
Bulvių turėdavau sočiai, tačiau, dėl, man pačiam nežinomų priežasčių, aš jų, kaip karpių maistą-nevertinau.
Tai kad iš jų tos naudos nedaug, tik tiek, kad geriau jas sušerti tiem patiem karpiams, nei išmesti. Kviečių pašarinis koeficientas 1:5, o bulvių kažkur 1:30. Tai reiškia, kad bulvių reikia sumaitinti šešis kartus daugiau, kad pasiekti tą patį prieaugį kaip su grūdais. O ar duosi su lupenom ar bejų, jokio skirtumo, karpiui nuo to nei geriau nei blogiau. Šeriant, bulvių reikia pilti saikingai, tikrai ne kibirais, nes kai jos prarūgs ant dugno, joks karpis į tą vietą neplauks ėsti.

Priekulė
29-12-2013, 17:11
O bulvikes ciėlas duodi?
Aš grūzdavau, dar miltų, grūdų įmaišydavau...

Nemaišydavau nieko, Arūnai. Grūdus, batoną, duoną-berdavau, ,,laisvom" nuo bulvyčių dienom. Bulves sugrūsdavau.

Va ko, ko, bet miltų įmaišyti-niekaip nebūtų ,,dašutę" ......

arūnas
29-12-2013, 17:46
Tokia porcija, apiė 15kg., duodavau pora syk per mėnesi, miltai plikyti...

Priekulė
29-12-2013, 18:29
Tai plikyti miltai-panašu į tirštą masę pavirs, kaip aš suprantu? O miltus kokius naudoji-kvietinius?

arūnas
29-12-2013, 19:11
Taip, paskui su bulvėm maišau, jei per kiėta, tai vandens dapilu, lengviau maišyt...
Miltai maišyti: kviėčių, miėžių, kartais žirnių papuola, mišinys toks.

Priekulė
29-12-2013, 20:52
Supratau Arūnai.

arūnas
30-12-2013, 10:09
Turiu ''melaso'' koncentrato, o jo praskiėdus, būt galima maišyti į pašarus?

Nemas
30-12-2013, 17:38
Melasa, naudoju karpių žvejyboje, kaip papildomą atraktantą, be to ji turi ir labai neblogas maistines sąvybes. Jei tinka karvei, kodėl netiktų karpiui?? Bent jau mano tokia nuomonė... .

Priekulė
30-12-2013, 18:12
Nesu ūkininkas: kas tas melasas ar melasa?

caper
30-12-2013, 20:58
Tai yra toks juodas tirštas skystis saldus, kuris lieka gaminat iš cukrinių runkelių cukrų ji pardavinėja cukraus fabrikas

Nemas
30-12-2013, 21:03
Nesu ūkininkas: kas tas melasas ar melasa?

Tai nuo cukraus gamybos atliekantis subproduktas. Pas mus būtent cukrinių runkelių. Dedamas ir į karvių racioną, "stipriai" maistingas produktas. Dėl sudėties, tai tingiu googlinti. Tačiau, ji ruda, klampi ir turinti gana aitrų saldų kvapą.

Rolandas
30-12-2013, 21:05
Saikingai naudojant, tinka kelti natūralų tvenkinio derlingumą. Bet tai jau kita tema.

Nilas
01-01-2014, 20:12
O kaip dėl pašarinių (arba kitokių) pupų, ar jos būtų tinkamos žuvims šerti? Gal teko kam nors ką nors girdėti? Šiaip pupų baltymingumas gan didelis.

tvis
01-01-2014, 20:29
Kartas nuo karto šėriau užpernai ir pernai lubinais. Pupom neteko. Manau tiktų, tik jas dėl dydžio reikėtų smulkint.

Priekulė
13-01-2014, 11:12
Sakykit mielieji: o avižos karpiams tiktų? Jei taip-kaip jas paruošti pateikimui....

tvis
13-01-2014, 11:25
Iš vakaro užmerk.

Nilas
13-01-2014, 12:26
Kiek teko girdėti man savo ausimis iš specų, avižos nėra geras pašaras. Nebent maišyti su kviečiais dedant 3:1 didesnę dali kviečių.

Priekulė
13-01-2014, 12:53
Sakykit mielieji: o avižos karpiams tiktų? Jei taip-kaip jas paruošti pateikimui....

Paklausiau todėl: mano ponia avižom šeria triušius. Avižėlių prisikūlėm patys. Dar gana daug jų turim. Susitarė dvi bobutės, tai manoji nori dalį perleisti kaimynei. Sakau-stop: pasiteirausiu kolegų, dėl karpių šėrimo avižomis ir jei gausiu ,,taip"-jokių realizacijų nebus.

tvis
13-01-2014, 13:52
Šėriau avižom du metus. Nieko blogo nepastebėjau. Karpiai žvengt nepradėjo, buvo riebūs ir skanūs.

Nilas
13-01-2014, 13:56
Na mane kažkada Rolandas atkalbėjo nuo šėrimo avižom, tiksliai nepamenu argumentų, bet gal tai susiję su dideliu brinkimu ir rūgimu, mažu maistingumu. Reiktų, kad iš naujo paaiškintų. Šiaip manau, avižoms trūksta baltymingumo, turi daug skaidulų, todėl karpiai turės daug virškinti, bet gaus mažai reikiamų medžiagų augimui. Būtų gerai, kad šį klausimą Rolandas arba Aurielka pakomentuotų.

Aurielka
13-01-2014, 14:09
Tai viską Nilas gerai parašė. Eksperimentuoti savo tvenkinukuose galite iki soties. Dėl avižų, tai nesų girdėjęs, kad į kombikormo sudėtį būtų dedamos avižos. Kviečiai, kvietrugiai, rugiai, miežiai, lubinai, sojos, saulėgrąžos, sėlėnos - tikrai taip (gal kažką ir praleidau) dedama. Viena aišku, kad jeigu nuspręsite šerti avižomis, tai darykite kaitaliodami su kitomis javinėmis kultūromis ar šiaip kitokiais maisto daviniais. Vien tiktai šerti avižomis - nepatarsiu.

Priekulė
13-01-2014, 15:48
Be abejo: vienom avižom jokiu būdu nešersiu.... ir nešėriau dar. Bet ir kombinuotų neperku. Pagrinde: kviečiai, bulvės, duona, tik ne juoda. Nešersiu avižom-taškas.

tvis
13-01-2014, 16:38
Ėda karpiai ir juodą duoną. Nepergyvenk vanduo neužrugs. Šeriant avižom pastebėjau du nepatogumus. Pirmas- didelė dalis avižų plaukia ir jei prūdas prie kranto seklus, vėjas atplukdo kur negilu ir žuvys nesuėda. Mano prūde tas neaktualu, nes karpiai nukniso sėklius ir gylis 0,5m iškarto. Antras- šeriamų avižom karpių kakučiai plaukia. Jei dar kas pirtelę ant prūdo kranto turi, ar šiaip maudosi- vaizdelis ne koks, ypač kai padirbėja didieji karpiai.

arūnas
13-01-2014, 16:46
Su duona ir reik atsargiai, yra tokių rūšių kad net bučiuj per savaite neištyžta...

Priekulė
13-01-2014, 18:28
Su duona ir reik atsargiai, yra tokių rūšių kad net bučiuj per savaite neištyžta...

Aš perku tą pigų Maxsimos ar Iki centrų batoną... kažkur 80 cnt., tai pilnom riekėm primėtau, kad tie ,,teroristai" greit nenutemptų dugnan.

Rolandas
13-01-2014, 18:32
Dėl plaukiančio kakučio... rodos, pernai Trondheime vokiečiai pristatė eksperimentus su korka (kamštinio ąžuolo žievė). Maišė į kombinuotus pašarus gaminimo metu iki 5% ir nugraibo dar iki mechaninio filtro (čia URS'e). Skaičiuoja ekonominę naudą, patentuoja.
Žodžiu, kad plaukia tai gerai, net pinigą sutaupyt gali. Va tep va. :)

arūnas
13-01-2014, 20:04
Viėname filmuke mačiau kaip žuvis (eršketai ir kitokios) šeria virtais vandens paukščių kiaušiniais...

Nilas
26-10-2014, 21:26
Kažkada benaršydamas internete pastebėjau, kad Lietuvoje gan plačiai prekiaujama gyvulinių pašarų žaliavomis: žuvų miltai (45-80proc. baltymų), kraujo miltai (90proc.b.), Hemoglobino miltai (90proc. b.) Sojų rupiniai (46+proc.b.). Kainos priklausomai nuo produkto svyruoja nuo 2,2 iki 4 Lt (+pvm). Kaip manot ar perspektyvu būtų pasižaisti savom reikmėm su pašarų receptūra? Žinau bent tiek, kad karpininkai į jaukus tikrai pila grynų žuvų miltų, matyt kažkiek jų žuvis suėda.

tvis
26-10-2014, 22:12
Pažaist gal ir galima, bet ar to reikia. Kaip tuos pašarus paduot? Reikia ekstruderio. Rusai rašo, kad minko tešlą. Atseit eršketai ima tokį pašarą noriai. Su mūsų apimtim daug lengviau pirkt gatavus nei kasdien terliotis.

Priekulė
27-10-2014, 21:09
Jaučiu, sunkus laikas ateina mano prūdui: vandenuko tiek mažai dar nėra buvę.... jei spūstels 10-15 minusiuko-peršalti gali kiaurai.... Užvakar, prie -4, pakraščiai jau buvo sukabinti leduku. Šiandien, leduko jau nebuvo (+9), tačiau nustebino karpiai: batoną, dar gana godžiai griebė nuo paviršiaus ???? Manau-tai signalas, kad reiks dar kviečiukų berti.

Nilas
27-10-2014, 21:57
Jaučiu, sunkus laikas ateina mano prūdui: vandenuko tiek mažai dar nėra buvę.... jei spūstels 10-15 minusiuko-peršalti gali kiaurai.... Užvakar, prie -4, pakraščiai jau buvo sukabinti leduku. Šiandien, leduko jau nebuvo (+9), tačiau nustebino karpiai: batoną, dar gana godžiai griebė nuo paviršiaus ???? Manau-tai signalas, kad reiks dar kviečiukų berti.

Tikrai ne kviečių. Batono su kviečiais net lyginti neverta, pagal galimybes suvirškinti tokioj temperatūroj. O vandens pas visus šiemet mažokai.

Priekulė
28-10-2014, 07:22
Pas jus, atokiau nuo jūros atitolusiuose rajonuose, vis tiek, kažkiek daugiau tos drėgmės, lietučio buvo... O pas mane: šitiek vandenų aplink: iš mano ,,fazendos" kuršmarės matosi ir, jei skersai, nebūtų ,,atsigulęs" Vilhelmo kanalas, iki jų, tiesiu spinduliu būtų kiek daugiau 2 km. O vanduo-nesilaiko.

Priekulė
14-03-2015, 19:25
Mano baloje, karpiai jau aktyvūs: griebia batona nuo paviršiaus.... Vadinasi, reikės pradėti maitinti.

Nilas
27-12-2015, 18:57
Kolegos, turiu klausimą. Kokios galimybės žuvų (karpinių) šėrimui panaudoti melasą? Ar įmaišius į kombinuotus pašarus būtų kokia nauda? Gal yra bandžiusių?
Klausiu, nes turiu galimybę nedidelį kiekį gauti nemokamai.

tvis
27-12-2015, 19:22
Paskutinė pastraipa.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BB%D 0%B0%D1%81%D1%81%D0% B0

Nilas
28-12-2015, 17:51
Paskutinė pastraipa.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BB%D 0%B0%D1%81%D1%81%D0% B0

Aišku, vadinasi reikės žirnius ir kviečius saldžiame vandenėlyje pamirkyti.

Nilas
24-05-2016, 22:12
Aišku, vadinasi reikės žirnius ir kviečius saldžiame vandenėlyje pamirkyti.

8225
Dabar karpiams ir amūrams duodu štai tokį miksą: skaldyti žirniai, kukurūzai, kviečiai, balandų sėklos ir lietuviškas kombikormas dėl kvapo. Viską pusdieni pamirkinu šaltam vandenyje pasaldintame su melasa. Kai tokie orai, 10 l kibiro parai neužtenka.

zeBeawer
25-05-2016, 08:10
Nilai, kiek ml melasos ant kiek ml vandens pili?

Nilas
25-05-2016, 10:06
Nilai, kiek ml melasos ant kiek ml vandens pili?

Iš akies, porą šaukštų į puskibirį vandens.

zeBeawer
25-05-2016, 10:09
aš į pašara dedu apie 10 proc nuo sausos masės, bet čia žvejybai. Gal kas iš žinančių pakomentuos kiek nuo sausos masės karpių auginimui būtų racionalu?

auje
05-07-2016, 18:11
sveiki vyrai.gal zinot kas galejo atsitik turiu 12 aru pruda iskasta pernai ,zoles nera tik molis ir smelis ,turiu ileides dveju metinuku. 30kg vnt karpiu balandi menesi .seriu grudais ir del kvapo ipilu kombikormos .bet siandien (liepos 7d)nuejau prie prudo atsirado puvimo (dveslina) kvapas.vandens yra 2.5m zuvu nugaisusiu nera(degne) .ryte zuvis buvo iskilusios i pavirsu gaude ora.siandien pajungiau orapute .ga galetumete patart kaip panaikinti kvapa.

Nilas
05-07-2016, 20:16
sveiki vyrai.gal zinot kas galejo atsitik turiu 12 aru pruda iskasta pernai ,zoles nera tik molis ir smelis ,turiu ileides dveju metinuku. 30kg vnt karpiu balandi menesi .seriu grudais ir del kvapo ipilu kombikormos .bet siandien (liepos 7d)nuejau prie prudo atsirado puvimo (dveslina) kvapas.vandens yra 2.5m zuvu nugaisusiu nera(degne) .ryte zuvis buvo iskilusios i pavirsu gaude ora.siandien pajungiau orapute .ga galetumete patart kaip panaikinti kvapa.

Šiaip aeruoti patartina nuo pat vasaros pradžios. Tas kvapas atsirado dėl to kad nesimaišo vanduo, dugne nusėdo nesuėstų ar nesuvirškintų grūdų, žuvų išmatų ir t.t. Visa tai kaip reikiant prarūgoir ėmė pūti, rūgimui sunaudojama daug deguonies. Kvapas išsisklaidys, kai vanduo normaliai persimaišys kelis kartus.

Aurucis
06-07-2016, 16:08
O kas butu maistingiau kukuruzai ar kvieciai? Siaip duodu ir tuos ir tuos. Tik kad abiejus reik sutint nes nelabai eda zalius...

Nilas
23-03-2017, 01:27
Gal visai nieko variantas karpinėms žuvims šerti, reikės pasidomėti:
https://www.skelbiu.lt/skelbimai/ivairios-isspaudos-gyvuliu-bei-gyvunu-pasarams-13538331.html

Nuolat įvairiais kiekiais (nuo 20 kg iki 10 t) parduodame įvairias išspaudas gyvulių ir gyvūnų pašarui (linų sėmenų ), judros , moliūgų sėklų , kanapių sėklų, saulėgrąžų.

Baltymai - 32-40 %
Riebalai - 8-12 %

Įpakavimas - maišai po 20-25 kg.

Kaina:
iki 500 kg - 0,28 EUR/kg + pvm
nuo 500 kg iki 1000 kg - 0,24 EUR/kg + pvm
virš 1000 kg - sutartinė.

tvis
23-03-2017, 07:56
Gal ir nieko.Dar keliems reikėtų susimest ir nusipirkt granuliatorių. Tada jau ir automatines šėryklas naudot galima.

emka
23-03-2017, 14:14
Gal ir nieko.Dar keliems reikėtų susimest ir nusipirkt granuliatorių. Tada jau ir automatines šėryklas naudot galima.

EKSTRŪDERĮ.

arsus
23-03-2017, 20:26
EKSTRŪDERĮ.

o žiemą kai negaminsime pašaro, gaminsime granules šildymui :))))

Nilas
31-03-2017, 16:32
Nusipirkau šiandien 50 kg saulėgražų išspaudų (čipsai) ir 50 kg moliūgų sėklų išspaudų (stambiai granulliuotos). Pabandysiu.

8996899789948995

emka
31-03-2017, 17:22
Nusipirkau šiandien 50 kg saulėgražų išspaudų (čipsai) ir 50 kg moliūgų sėklų išspaudų (stambiai granulliuotos). Pabandysiu.

8996899789948995

kokia kaina?

Nilas
31-03-2017, 17:24
0,28+PVM. 50 kg išeina kažkur 16 €.

Raimucka555
23-04-2017, 18:26
Kokį granuliuotą pašarą šeriate karpiams?Kiek žiūrinėjau tai tiek Kauno grudų tiek Kretingos grudų,daug maž vienodi.Man pasirodė gan skurdoki.Ką radau tai ,,Aller agua" skirti karpiams lygtai tik normalūs.Kiti visai nenurodo sudėties,tik rašo koks puikus ir nepakartojamas pašaras.Norėtusi prie grudų truputi ir kokybiško pašaro dadėti.

Nilas
23-04-2017, 18:55
Kokį granuliuotą pašarą šeriate karpiams?Kiek žiūrinėjau tai tiek Kauno grudų tiek Kretingos grudų,daug maž vienodi.Man pasirodė gan skurdoki.Ką radau tai ,,Aller agua" skirti karpiams lygtai tik normalūs.Kiti visai nenurodo sudėties,tik rašo koks puikus ir nepakartojamas pašaras.Norėtusi prie grudų truputi ir kokybiško pašaro dadėti.

Lietuvišką duodu pagrinde iš švytuoklinės šėryklos, nes šiaip gan greit suyra vandenyje ir virsta tiesiog miltais. Todėl jei šerti, tai racionaliausia per švytuoklę. Lygiai taip pat lenkiškas, kur parduoda Rudaminoj, jis brangesnis, bet ir ėda jį šiek tiek geriau. Nors lygiai taip pat vandenyje greit suyra.
Aller'is gerai, geras pašaras, tinka šerti nuo staliuko, išlaiko formą, taip greit neištįžta, pakankamai baltymų. Bet kaina gan nemaža.
Šiemet be jau minėtų išspaudų dar nusipirkau maišą sojų rupinių, bandysiu maišyti marmalą iš visko - grūdai, kukurūzai, daiginti žirniai, moliūdų sėklų ir saulėgražų išspaudos, soja. + Lietuviškas ir lenkiškas kombikormas. Žiūrėsiu kas gausis, eksperimentuosiu tiek su metinukais karpiais, tiek su dvimečiais.

Raimucka555
23-04-2017, 19:22
O kaip ta ,,marmalą" planuojate ,,surišti",ekstrukdoriaus pagalba,ar dar kokio aparato?Ar paprasčiausiai susmulkine ir permaiše mesit į vandenį?

Nilas
23-04-2017, 20:09
Nieko aš ten nerišiu, padarysiu košę ir supilsiu ant staliuko su tankiu sietu, iš grūdų, žaliavinių išspaudų ir sojų niekas neturėtų išsiplauti, nes tai ne miltai.

Gipsas
19-08-2017, 21:03
Straipsnyje http://www.agrozinios.lt/portal/categories/126/1/0/1/article/11911/patarimai-auginantiems-zuvis rašoma, kad karpiams netinka žirniai ir pupos. Gal kas nors žinote kodėl.
Jei kas šeriate žirniais, gal žinote kas geriau juos pavirti ar daiginti.

Nilas
20-08-2017, 16:09
Straipsnyje http://www.agrozinios.lt/portal/categories/126/1/0/1/article/11911/patarimai-auginantiems-zuvis rašoma, kad karpiams netinka žirniai ir pupos. Gal kas nors žinote kodėl.
Jei kas šeriate žirniais, gal žinote kas geriau juos pavirti ar daiginti.

Žirnius daiginu. Sausus užpilu šaltu vandeniu, kad lengvai vos apsemtų, įmaišau šiek tiek melasos dėl saldumo ir per kelias dienas sudygsta. Šėrimo metu žirnius maišau (1:1) su malūne lengvai patrintais ir paskaldytais kviečiais, dar įdedu kelias saujas saulėgražų išspaudų. Vartoja gerai, jokių problemų niekad nebuvo, tinka praktiškai visoms karpinėms žuvims.

tvis
20-08-2017, 20:13
Gal 10 metų šeriu žuvis žirnių nuovalomis. Tai likučiai po kūlimo, valant žirnius. Skaldyti, maži, sukirmiję ir piktžolės. Anksčiau iš vakaro užpildavau vandeniu, bet pastebėjau, kad per karščius ima greitai rūgti, ir kitos dienos vakare buna su kvapu ir putoti. Turbūt tai nera gerai. Manau tai negalioja sveikiems grūdams, nes kaip suprantu dygstantis grūdas pats naudingiausias. Kodėl straipsnyje žirniai ir pupos įvardintos kaip netinkantis pašaras - nesuprantu. Pernai pagavom 18,5 kg karpį, -nesiskundė.

Nilas
10-09-2017, 21:26
Kolegos, ar kam teko auginti lubinus ir jais šerti žuvį? Būtų įdomu išgirsti jei turit nors kokios patirties.

Aurielka
11-09-2017, 13:54
Auginti neteko ir šerti neteko, bet šeria, kiek žinau, saldžiaisiais lubinais. Man sakė, kad pašarinis koeficientas (3) jų geresnis nei šeriant kviečiais ar kvietrugiais.

Nilas
11-09-2017, 18:30
Auginti neteko ir šerti neteko, bet šeria, kiek žinau, saldžiaisiais lubinais. Man sakė, kad pašarinis koeficientas (3) jų geresnis nei šeriant kviečiais ar kvietrugiais.

Net neabejoju, kad turėtų būti geresnis nei kviečių, kiek paskaitinėjau, tai lubinai maistine verte praktiškai prilygsta sojai. Man dar įdomu ar prieš šeriant dar kaip nors apdirbama - malama, traiškoma ar kt. Nes sėklos tai gan stambios ir kietos.

Raimucka555
22-11-2017, 13:14
Sveiki,norėjau paklausti pas patyrusius ,,prūdininkus" ar beverta šerti karpius?Šiuo metu,kai atšalo vanduo grudų nebeduodu,duodu šutintų kvietinių,miežini ir perlinių kruopų.Į tą košę imaišau užplikes verdančiu vandeniu ivairios duonos.Didelio kiekio nebeduodu,apie pusę kibiro.Ėda dar visai neblogai,maži gabaliukai duonos kur iškyla į paviršiu,net ir tuos renka,nors vanduo jau šaltas.Karpiai imitę labai gerai,stori,išsipū tę.Valgyti neimanoma net mažesniu,vien riebalai.Noriu paklausti,ar nepadarysiu ,,meškos paslaugos" savo žuvytėms,gailėdam as kad alkanos ir šerdamas šaltame vandenyje?Gal privaloma duoti pailsėti organizmui?Kūdra 15a. per vasara sušėriau 1,5tonos kviečių,kokia 100kg faršo ir dar į dieną gaudavo po pora kibirų batono ir duonos mišinio.Karpių yra labai daug,bet niekas ju tiek nežuvino veisiasi kaip ,,gyvatės" patys,neina sukontroliuoti.Žuvi nta buvo kažkada ne mažais karpiukais,bet nupirkta maximoje visas akvariumas didelių karpių tai tie ir prineršė.Dabar didžiųjų keli bėra,bet tų vidutiniokų debesis.Ir šiais metais mačiau naujo karpių mailiaus nemažai.Laukiu patarimo...

Nilas
24-11-2017, 15:08
Nešerk. Paprastai kai vanduo yra mažiau nei 10 C šerti nėra prasmės, nebent specialiu itin lengvai pasisavinamu pašaru. Bet ir tai tokioje temperatūroje žuvis labiau ima iš instinkto arba įpročio, o ne todėl, kad alkana. Atmink, žuvis yra šaltakraujis gyvūnas, o karpis yra šilumamėgė žuvis, todėl šiuo metu jie jau mieguisti, virškinimo sistema irgi pusiau neveiksni. Tad pataupyk pašarus. Aš saviškių jau turbūt mėnuo laiko kaip nešeriu. Verčiau pasiruošk inventorių aeravimui žiemą.

algirdas5622
24-01-2018, 08:57
Gal kas iš kolegų patartų kaip paruošti kukurūzus žuvų šėrimui. Prūde kol kas lynai gyvena. gal gaudami papildomo maisto geriau augtų?

Rolandas
24-01-2018, 14:37
Gal kas iš kolegų patartų kaip paruošti kukurūzus žuvų šėrimui. Prūde kol kas lynai gyvena. gal gaudami papildomo maisto geriau augtų?
Traiškyti, pamirkyti.
Traiškyti, apšutinti.
P.S. o koks tavo tvenkinys? Kiek, kokių žuvų? Kaip dažnai gali šerti? Kiek kokių pašarų turėsi sezonui?

algirdas5622
24-01-2018, 18:46
Tvenkinys 21 a. Kolkas tik lynai - 20 keturmečių, 90 dvimečių. Skaičius nedidelis, bet tvenkinys iškastas žvyre prieš du metus ir manau, kad dar "bėdnas". Vanduo skaidrus ir žolių mažai. Gal papildomai pašėrus bus geriau..... O su kuo traiškote kukurūzus?

Nilas
24-01-2018, 23:59
Kiek domėjausi, kukurūzai nėra geras pašaras. Baltymų mažai, jie menkos vertės - prastai įsisavinami, sudėtyje daug sunkiai skaidomo krakmolo, būtinųjų aminorūgščių išvis mažai (be jų žuvis neaugs), todėl šeriant naminius gyvulius rekomenduojama kukurūzus naudoti kartu su kitais, baltymingesniais pašarų komponentais. Žuvų atveju naudos iš jų bus mažai, kaip priedą prie grūdų galima naudoti, turi jie Kalio, Seleno ir kitų medžiagų. Bet jei nori palepinti lynus, verčiau karpinio kombikormo maišą nupirk. Geriausias būdas kukurūzus apdoroti - ekstrudavimas.

algirdas5622
25-01-2018, 11:38
Dėkui kolegai už patarimą. Gal tikrai pereisiu ant kombikormos. Nereikia dviratį išradinėti

Nilas
22-08-2018, 09:46
Kadangi šiemet pavyko anksti nuimti grūdų derlių, nuo rugpjūčio pradžios pradėjau karpius šerti lubinais. Tiksliau, lubinai + žirniai + piktžolių sėklos (santykis 2:1:1). Žuvys labai lengvai priėmė naują pašarą, nuo pat pirmos dienos ėdė pilnu tempu. Gerai ėda tiek patraiškytus, tiek ir vientisus. Lubinai gan smarkiai išbrinksta vandenyje, pasidaro kaip "boiliukai". Tokiu būdu pašaras tenka tik didesnėms žuvims, smulkmė lubino neapžios.

Nilas
14-09-2018, 22:50
https://www.youtube.com/watch?v=heR977StrN4