PDA

Žiūrėti pilną versiją : Spalio būsimas tvenkinys 8-10a

Spalis
12-12-2013, 18:53
Sveiki, darausi namui pamatus ir tuo pačiu mąstau išsikasti tvenkinį. Kadangi technika vistiek kieme dirba, tai kaip ir pigiau būtų. Mąstau apie 8-10a kad nereikėtų projekto. Vieta Trakų rajone tarp ungurio ir ilgio ežerų. Koks gruntas dar netikrinau. Vieta daugmaž lygi. Ar būtų kokių nesudėtingų patarimų prieš pradedant kast, ten vienuoliai, nuleidimas, dar kasnors (tik nesudėtingų nes aš prie inžinerijos nelabai). Planuojama jame ir maudytis, netik žuvį augint. Gal geriau iškart kast du pvz 6-8a kad vienam maudytis kitam ne?

p.s. Nėra jokių melioracijų ten berods. Buvęs dirbamas laukas kažkada senai senai, dabar pievos.

Spalis
12-12-2013, 19:42
2dalis. Būsimas žuvinimas. Spresti kai matysis rezultatas koks tvenkinys ar galima pasvajoti iš anksto?

Karosas - sunku išnaikinti vislus, smulkus, kitą neplėšrią žuvį nukonkuruoja, sunkiai naikinamas, bet kaip suprantu geras maistas plėšrūnams (nereiklus sąlygoms, deguonis ir t.t.).

Karpis - knisa dugna, ardo krantus, lyg ir naudingesnis už karosą, bet tada reiks nemažai padirbėt su apipinimu eglišakiais kranto (bei klausimas kas kiek laiko tuos eglišakius keist, vistik supūna matyt). Nemalonu maudytis, jei vistik tvenkinys vienas.

Kuojos - kiek skaičiau forume visur pataria neįveist, kodėl taip ir nesupratau-neradau.

Lynas - lėtai auga, kiti apvalgo, kitų minusų neradau.

Plačiakaktis - naujame tvenkinyje nėr ką jam veikt nėr dar jam maisto.

Eršketai - brangūs pašarai, plius aš nusistatęs prieš kombikorma (jei šersiu tai grūdais, o tai jau ne jiem), reiklūs

Ešeriai - nepataria, nes dominuot pradės krūva smulkių ešeriokų.

Lydeka - ir gerai, ir ne, dominuos kaip ešeriai, bet ėda ir savus, tiesa kitą žuvį matyt ar išnaikintų su laiku ar sužalotų.

Upėtakiai - na klausimas ar pas mane yra šaltinių, upelio tai tikrai ne

Starkiai - neblogai pakontroliuotų prieauglį taikios žuvies, bet valgo kaip suprantu tik ką apžioja, kitų nežaloja? Reiklus deguoniui

kaip ir tiek supratau paskaitęs forume.

Mintis leist Karosus (sentimentai iš vaikystės, bei nereikli žuvis), po metų ar dviejų pridėti starkius (na ir aeraciją teks). Kada ateityje plačiakakčius (kai jau galės pramisti). Jei bus problemu su žolėm 1-3 amūrus. Tiesa o kaip dėl vėžių jie neišnaikina ten smulkių žuvų ikrų ar dar ko, nes man vėžiai patinka.

tvis
12-12-2013, 20:41
Mintis leist Karosus (sentimentai iš vaikystės, bei nereikli žuvis), po metų ar dviejų pridėti starkius (na ir aeraciją teks). Kada ateityje plačiakakčius (kai jau galės pramisti). Jei bus problemu su žolėm 1-3 amūrus. Tiesa o kaip dėl vėžių jie neišnaikina ten smulkių žuvų ikrų ar dar ko, nes man vėžiai patinka.

Manau, kad visai neblogai pats ir atsakei į savo klausimą. Kai bus prūdas žuvų rūšis bus galima pakoreguot. Pradžiai reikėtų pasiaiškint ar išvis ten gali būt prūdas. Gal reikėtų šurfą pradžiai iškast. Be to žinok, kad du prūdai po 8-10a visada geriau nei vienas 8-10a. Plačiakakčius dar už metų, o vėžiai nemaišys, tik, kad juos irgi mėgsta plėšrūnai.

Darulis
12-12-2013, 21:22
Perskaičius man iškilo klausimas ar iškasus bus vandens????
Ar kasi prie namų tam, kad nori arti prūdo ar ten yra koks žemupys ar iš laukų subėga į tą vietą vandenys???

Žiūrėk, kad iškasi balą, pavasarį ji bus pilna, o jei vasara karšta, tai ir išdžiūs, liks koks metras varlėms....
Per mažai info, kad kažką patarti, čia tik vietoje būtų aiškumas arba info, kad ten visada ŠLAPIA net ir SAUSIAUSIĄ vasarą!!!!

Nilas
12-12-2013, 21:40

1. Starkiam karosai nelabai, jiems geriau būtų saulažuvė, bet gi specialiai jomis žuvinti nelogiška.
2. Jei karosų populiacija sėkmingai "sprogs" tada prūde neliks palnktono plačiakakčiams.
Man šis planas kelia abejonių.

Reiktų išsikelti aiškų to prūdo žuvinimo tikslą: jei yra noras turėti daug ir nebrangiai žuvies, tada leidi karpius kaip bazę, pridedi kelis amūrus ir kelis plačiakakčios, bei porą, trejetą šamukų. Viskas. Tipinis "atidirbtas" komplektas.

tvis
12-12-2013, 21:45
Nilai, jei sprogs karosų populiacija- tai plačiakakčiai turės ką veikt su karosų lervutėm kokius 4 kartus per sezoną.

Darius1
12-12-2013, 21:51
Sveiki, išpradžių išsikaskite duobę 3m. ant 3m. ir kokių 2m. gylio, tada metus laiko stebėkite, kokiame lygyje vanduo. Ne vienas pažystamas išsikąses prūdus, o ten vandens vos metras, jei ir tas bus, nors kasta 3m. gylio, mano nuomone, čia jau ne prūdas. Nes jei ten, pas Jus pieva, tai galimas varijantas, kad vanduo bus giliai.

Nemas
12-12-2013, 22:07
Reiktų išsikelti aiškų to prūdo žuvinimo tikslą:

Pritarsiu Nilui, norint gauti info reikia pirmiausiai žinoti ko pats nori, kam žuvis bus auginama? Dekoracijai, Žvejybai- maistui sau, pasiekus norimą svorį bus išgaudoma visa ir žuvinama vėl su nauja programa ?
Bet pagrindinis dalykas:

Darulis

Perskaičius man iškilo klausimas ar iškasus bus vandens????
Būtent !!!
Reik pasidaryti grunto tyrimą arba išsikasti kontrolinę duobę... .

Darulis
12-12-2013, 22:20
Pritarsiu Nilui, norint gauti info reikia pirmiausiai žinoti ko pats nori, kam žuvis bus auginama? Dekoracijai, Žvejybai- maistui sau, pasiekus norimą svorį bus išgaudoma visa ir žuvinama vėl su nauja programa ?
Bet pagrindinis dalykas:

Būtent !!!
Reik pasidaryti grunto tyrimą arba išsikasti kontrolinę duobę... .

Perskaičius Nemo pasisakymą kilo mintis..

Gal verta išsinuomoti benzininį grąžtą ir pragręžti iki 1,5 ir stebėti kas bus, bet čia toks pasiūlymas, kai nežinai ar bus vandens...

Bet jei nuo senų senovės galėjo būti bala, bet ją kažkas užstumdė ir....

Šiap gal Spali mestelk daugiau info apie tą vietą, galimybę nuo aplinkinių laukų subėgti vandeniui į tavo balą (koks apimtų plotas). O gal kokia griova eina ir ten pavasarį bėga vanduo..

O tai jaučiu čia mes į pievas galim tave nukonsultuoti...

Kalbam apie žuvį, nors pagal pačio parašymą, man kažkaip įtartina dėl vandens....
Bet gal klystų, tai būtų labai gerai..

Nemas
12-12-2013, 22:39
Daruli, 1,5m tikrai neužteks... tiek gali būti molio, o giliau pasieksi kokį žvyrą ir ate vandenėli...grežti reikia tikrai ne mažiau būsimo gylio o geriau šiek tiek giliau. Manau, reikėtų, kad tai padarytų profesionalai, tai tikslai pasakytų kas per gruntas... . kitas atvejis, gal žmogus darysis giluminį grežinį vandeniui, manau jie kuo puikiausiai pasakytų kas per padėtis. Na, bet reikia, kad Spalis pats apsireikštų ir papildytų savo info.

Nilas
12-12-2013, 23:26
Gal verta išsinuomoti benzininį grąžtą ir pragręžti iki 1,5 ir stebėti kas bus, bet čia toks pasiūlymas, kai nežinai ar bus vandens...
Dar geriau būtų kreiptis į geologus, kurie atlieka grunto tyrimus poliniams pamatams. Atvažius su Zilu, bakstelės gražtą į 6 metrų gylį keliose vietose, ir apie gruntą bus daugiau negu aišku. Šiaip, darnat namui pamatus, bet kokiu atveju pravartu grunto tyrimus pasidaryti, todėl jei tas Zilas tikrindamas gruntą pamatams "bakstelės" grąžtu prūdo vietoj, tai viskas taps aišku. Šiuo atveju, tai gal net pigiausia išeitis.

Darulis
12-12-2013, 23:35
Dar geriau būtų kreiptis į geologus, kurie atlieka grunto tyrimus poliniams pamatams. Atvažius su Zilu, bakstelės gražtą į 6 metrų gylį keliose vietose, ir apie gruntą bus daugiau negu aišku. Šiaip, darnat namui pamatus, bet kokiu atveju pravartu grunto tyrimus pasidaryti, todėl jei tas Zilas tikrindamas gruntą pamatams "bakstelės" grąžtu prūdo vietoj, tai viskas taps aišku. Šiuo atveju, tai gal net pigiausia išeitis.

Pilnai sutinku su jumis, jei vietovė visai nežinoma.

Aš nei vienam savo prūdui nedariau grunto tyrimų....Bet buvau garantuotas dėl vandens...
Tik su vienu prūdu perlenkiau lazdą ir netinkamai pasielgiau..
Kitais metais tos problemos manau nebus..

Spalis
13-12-2013, 07:29
Pas kaimynus už kelių šimtų metru senas tvenkinys ir melioracijos lyg ir nepadare reiks į svečius įsiprašyt.

Griovos nėra, o jei kasiu prie namų tai galiu iš ~80a subėgimą vandens padaryti, jei kiek tolėliau (sklypas idomios formos) tai iš kokių 3ha bet ten medžių šiektiek prižėle tai nežinau ar daug subėgt ko liktų.

Man dar rūsį nedideli kas tokį ~4x4 tai gal ten tas gruntas ir pasimatytu?

Spalis
13-12-2013, 07:51
1. Starkiam karosai nelabai, jiems geriau būtų saulažuvė, bet gi specialiai jomis žuvinti nelogiška.
2. Jei karosų populiacija sėkmingai "sprogs" tada prūde neliks palnktono plačiakakčiams.
Man šis planas kelia abejonių.

Reiktų išsikelti aiškų to prūdo žuvinimo tikslą: jei yra noras turėti daug ir nebrangiai žuvies, tada leidi karpius kaip bazę, pridedi kelis amūrus ir kelis plačiakakčios, bei porą, trejetą šamukų. Viskas. Tipinis "atidirbtas" komplektas.

Daug nereikia, vat 3-5 asmenų šeimai (sau taip sakant), dar pasėdėt su meškere bent šiltu sezono metu, jei dar ir žiemą išvis gerai. Kad ekosistema daugmaž nusistovėtų, ta prasme patys veistųsi, maksimum dalinai prižuvint kartais, na ir nepernelyg lepi kaip kokie eršketai, kad dėl neaiškių priežasčių autų visi nepadžiautų ten. Šert kaip sakiau grūdais galima 1-2t. per sezona nusipirkt, o va kombikormu nesinori (vistik nepasitikiu ypač lenkų).

O kas dar starkiam be saulažuvės gerai?

Nemas
13-12-2013, 08:44
Nejuokauk tu nei su tom saulažuvėm, nei su tais karosais... Be to jų ir savaime atsiras, čia jau nieko nepakeisi- paukščiai užneš. Mano prūdas taip pat dar tik pradinėje stadijoje, bet su forumiečiais bendrauju gana aktyviai, dar ir po vakarietiškus forumus palandžioju. Tad kažką patart tikrai galiu bandyti. Jei nori šerti grūdais, tai leisk karpį ir nesuk galvos, manau ir amūras prie tos dietos mielai prisijungs :) 1-2t grūdų 8a prūdukui tikrai nemažas kiekis, netgi, tikrai tiek nereiks, tau kolegos patars, kiek reikia pašaro sezonui. Beje, be reikalo baidaisi to kombikormo, forumiečiai jau atsirinkę ir atsisijoję gerą daiktą nuo... .
Tiesa, auginant karpius drumstas vanduo, ir tikrąją ta žodžio prasme- drumstas, neatsiejamas dalykas, bet, jei tai nėra didelė problema, augimo tempai ir žvejybos malonumas viską atperka. Mano vienas pažįstamas iškasęs prūdą jau apie 10 metų ir ten prisileidęs karpių, netgi per didelį kiekį, teko nugaudinėti ir leisti į tvenkinį. Kur nepinta tvorelė, tai per tiek laiko krantas, nuo erozijos su, karpių pagalba, pasislinko apie 1,5m. Bet tvorelės, akmenys ir kitos priemonės visa tai padeda sustabdyti. Patikėk, pintos tvorelės nesupūna greitai, gal kas iš kolegų įvardins skaičius, spėlioti nenoriu, bet tikrai laiko metų metus. Tarp kitko, tame prūde maudomasi, o žiemą dar kertama eketė ir naudojama pirčiai.
Kasdamas prūdą neužsistatink krantų, papildomas vargas su griuvimais, slinkimais, vėlgi priklauso nuo grunto sudėties. Sakoma optimalu 1/3, bet yra kas pasidaręs ir 1/2, pas mane netgi ir 1/4 vietomis.

Nilas

Dar kartą norėčiau akcentuoti Nilo postą, tikria ne karvę kainuoja ir visi taškai ant "i" susidėlioja. Kai man reikėjo, aš susiradau po 20 lt už metrą darė. Tik nebedariau, nes kaimynystėje prūdas yra ir už kokio 100m nuo mano prūdo kaimynas vandens grežinį darė, tai pasakė, kad vien molis apie 30m į gylį.

Darulis
13-12-2013, 09:18
Na nežinau... 1-2 tonos ant 10 arų...????
Tai skaityk, kad jame niekas nesimaudys...::), nes vandens spalva bus kakavos spalvos...
Pinta tvorelė manau laikys apie 10 o gal ir ilgiau...

Tiesa, plotas iš kurio rinksis vanduo, tai yra praktiškai nulinis, tavo balai įtakos neturės..

Rašai, kad pieva... Šiaip ar pieva šlapia??? Laikosi vanduo joje? Ar gali drąsiai važinėti po ją nuo pavasario iki rudens su traktoriumi, mašina??

Jei taip, tai geologija tiesiog būtina, bet prieš tai reikia dar pasidomėti senesnių žmonių (gal net geologija-tai pinigų metimas į balą).

Suprask vieną, jei nėra kokių nors vandens gyslų, nepriklausomai nuo grunto, tai tavo bala vasarą visada beveik bus sausa (išskyrus labai lietingas vasaras).

Spalis
13-12-2013, 09:21
Na nežinau... 1-2 tonos ant 10 arų...????
Tai skaityk, kad jame niekas nesimaudys...::), nes vandens spalva bus kakavos spalvos...
Pinta tvorelė manau laikys apie 10 o gal ir ilgiau...

Tiesa, plotas iš kurio rinksis vanduo, tai yra praktiškai nulinis, tavo balai įtakos neturės..

Rašai, kad pieva... Šiaip ar pieva šlapia??? Laikosi vanduo joje? Ar gali drąsiai važinėti po ją nuo pavasario iki rudens su traktoriumi, mašina??

Jei taip, tai geologija tiesiog būtina, bet prieš tai reikia dar pasidomėti senesnių žmonių (gal net geologija-tai pinigų metimas į balą).

Suprask vieną, jei nėra kokių nors vandens gyslų, nepriklausomai nuo grunto, tai tavo bala vasarą visada beveik bus sausa (išskyrus labai lietingas vasaras).

gali drąsiai važinėti mašina, o kas dėl 1-2t. tai čia nebūtinai tiek šersiu čia maksimaliai

Darulis
13-12-2013, 09:39
Tai turiu nuojautą, kad su vandeniu bus problema....
Tiksliau sakant su jo palaikymu....
Pavasarį bus pilnas, o toliau, tai bus blogai...
Vandens lygis, kai karšta vasara kris min 1 metrą, o gali ir visai išdžiūti...
Aš manau, kai vandens lygis pas mane nukrenta iki 30-40 cm, tai jau vasara būna labai sausa...

Jei gruntas būtų pas patį ir molis, tai nieko dar nereiškia...
Jei nėra jokių nors ir mažų paversmių, tai atsargiai...
O tai bus.. iškasei duobę 10 arų, o ji be vandens::((

Nilas
13-12-2013, 10:39
Jei gruntas būtų pas patį ir molis, tai nieko dar nereiškia...
Jei nėra jokių nors ir mažų paversmių, tai atsargiai...
O tai bus.. iškasei duobę 10 arų, o ji be vandens::((

Neskubėkit gąsdinti žmogaus, galima pamanyti, kad mūsų žemelė, kaip koks Teksasas, nesvetinga prūdams. :) Vandens svyravimai yra neišvengiami, bet pas mus juk ir vasarą anaiptol ne "retkarčiais" palyja. :)

Nemas
13-12-2013, 12:36

Daruli, tu ne visai teisus, prie manęs yra prūdelis 20a. Jokiu gyslu ten nėra, gylis 3m ir daugiau, grynas molis. Jam per 3 metus prisirinko lietaus, sniego vandens, o vasarą jis tenuseda kokia 20-30cm. Tiesa, ir surinkimo jokio jis neturi. Beje, mano prudas tokia pat padėtimi pagrįstas. bet jau kokia 120cm vandens turiu, per porą, nelietingų gana, mėnesių surinkęs.

Spalis
13-12-2013, 12:40
10arų vid. gylis 3m. = 10*10*10*3=3000m3 jei nuseks per metra 1000m3 +- nu taip, čia iš gręžinio kaip ir nepripildysi jei trūks, nu duok die šaltinėlių, reiks kitai savaitei žiūrėt kas ten pas mane. Dar jei prie namų netoli kasiu tai reiks nuvedimą lietaus i jį daryt nuo savo ir nuo kaimyninio.

p.s. Tai vistik ką su starkiais kartu gyventi leidžiate?

Nemas
13-12-2013, 14:10
Paskaityk Nilo temą, daug gerų žinių įgysi,daug atsakymų į klausimus rasi. Tikrai patarčiau ir kitų forumiečių temas aplankyti. Nuo to reikėtų pradėti. Beje patarčiau iš kart užsirašinėti sau tinkančias/patinkančias mintis. Nes dabar, kai reikia atsirinkti vėl viską, tai apmaudu, kad pats taip nedariau... nes ko jau ko, bet naudingos info, už ačių tai tikrai čia per kraštus lipa.
Dėl to žuvies leidimo, tai kur tu skubi? Tavo prūdas dar tik mintyse kasamas :), o tu jau galvoji ką į keptuvę dėsi :))) Su starkiais nieko neleidi, na nebent tu juos nori specialiai augintis... Pas kolegas starkiai daugiau dėl zoosanitarų jie įleisti, kad maliuką apkapotų, buožgalvius pakontroliutų, bet aišku nebūtinai dėl to ir neleidžiam jų pirmais metais (bent jau tam vaidmeniui).
Būk žmogus, užvesk ant kelio (bet gal kai prūdas bus?) ko tu pats nori? plėšrios (na čia jau grūdai nelabai ;)) jei mėgsti spiningiuku pamėtyt. Taikios- kokios tada, o tuomet jau atsiras ir rimtesnių minčių patarimuose... .

Spalis
13-12-2013, 15:53
Daug nereikia, vat 3-5 asmenų šeimai (sau taip sakant), dar pasėdėt su meškere bent šiltu sezono metu, jei dar ir žiemą išvis gerai. Kad ekosistema daugmaž nusistovėtų, ta prasme patys veistųsi, maksimum dalinai prižuvint kartais, na ir nepernelyg lepi kaip kokie eršketai, kad dėl neaiškių priežasčių autų visi nepadžiautų ten. Šert kaip sakiau grūdais galima 1-2t. per sezona nusipirkt, o va kombikormu nesinori (vistik nepasitikiu ypač lenkų).

O kas dar starkiam be saulažuvės gerai?

Kiek aukščiau rašiau kad galvojau leist: Karosus, po metų dviejų starkius ir plačiakakčius. Bet rašo, kad karosai starkiams nelabai (aš taip suprantu dėl drumstumo vandens ir deguonies, bet juk galima aeruoti) ir vėžius. Dabar mastau kažkokį kitą variantą. Šiaip pats tai mėgstu rūkytus eršketus, starkius, upėtakius, šamus. Bet upėtakiams upelio šalia neturiu, jei šaltiniu nebus irgi nekas, eršketai man perlepus atrodo, šamas kai užauga tai kaip suprantu kitas žuvis išnaikint gali, nors ir lėtas, tai vat ir norisi starkio (lepus deguoniui, bet tam priemonės yra) ir kažko prie jo, kad būtų kuo pasmuguriaut kol augs starkiai, atai tie kaip ir netaip greit auga. Gedo prūdų tema patiko, tik kad ten buvo 12-25a tai antras didesnis, o ir pirmas jau 20a, tai nevisai prie mano būsimų. Mintyse kasamas tai taip, bet tai kad aš jį jau šįmet 1-2sav. bėgyje kast noriu, kol technika šalia (pamatus daro).

Nilas
13-12-2013, 16:37
Bet rašo, kad karosai starkiams nelabai (aš taip suprantu dėl drumstumo vandens ir deguonies, bet juk galima aeruoti)
Ne dėl to, tiesiog karoso aukšta nugara, o starkių burna mažesnė nei lydekos ar šamo, jauni starkiukai gali kristi užspringę karosiukais.

tvis
13-12-2013, 16:43
Tada Kauno mariose visi starkiai jau būtų galą gavę. Aš manau, kad starkis įvertins savo galimybes ir griebs mažesnį. Jei bus per didelis- išspjaus.

arūnas
13-12-2013, 16:43
p.s. Tai vistik ką su starkiais kartu gyventi leidžiate?

Pas mane su karosais gyvena, dar ir kilbukų (gružlių) prisiveisė, tai manau, starkiai nebadauja (šaltiniuotam prūde).

Vilius
13-12-2013, 17:14
Ne dėl to, tiesiog karoso aukšta nugara, o starkių burna mažesnė nei lydekos ar šamo, jauni starkiukai gali kristi užspringę karosiukais.

Nuo 6 minutės apie starkius ir karosus.

http://www.youtube.com/watch?v=-udqueJtPHU

Nilas
13-12-2013, 17:29
Tada Kauno mariose visi starkiai jau būtų galą gavę. Aš manau, kad starkis įvertins savo galimybes ir griebs mažesnį. Jei bus per didelis- išspjaus.

Ne taip paprasta, Kauno mariose žuvies įvairovė didelė, čia su prūdu ir norėdami nesulyginsim. O dėl maistinės žuevie sproporcijų, tai čia perpasakoju, kas literatūroje parašyta. Karpių ir karosų lervutės jauniems starkiukams nerekomenduojamos. Žinoma, jei starkiukai bus žuvinami tokie po 50g. tada jau kaip ir nebesvarbu.

Spalis
14-12-2013, 11:10
Dėkui Viliau už nuorodą, neblogas filmas.

arūnas
14-12-2013, 11:45
Nuo 6 minutės apie starkius ir karosus.

http://www.youtube.com/watch?v=-udqueJtPHU

... na ir įdomus derinys, starkis su lydeka...