PDA

Žiūrėti pilną versiją : Žvaigždėtasis eršketas (Acipenser stellatus)

Vilius
02-12-2013, 21:36
Šiandien pavyko nusipirkti porą tokių gražuolių:

4741

Jei neklystu, tai žvaigždėtojo eršketo jauniklis?

Sartorius
02-12-2013, 21:39
Panašus, oi panašus.
Užsisakau pusę :)

tvis
02-12-2013, 22:52
Geras pirkinys. Sveikinu. Gerai būtų peržiem šilumoj paaugint. Pavasarį baseine visai kitaip žiūrėtųsi, o rudenį jau štuka būtų.

Sartorius
03-12-2013, 09:09
Išpostinau nuotrauką http://www.pond-life.me.uk
ten renkasi visi UK dekoratyvinių eršketų augintojai hobistai,
pirmas postas patvirtina, kad tai stellatusas :)

Sartorius
03-12-2013, 16:23
tvis, tu dar laikai po stogu savo mažuosius, gal priimtum žiemoti, jei ir aš nusipirkčiau?

Vilius
03-12-2013, 22:12
tvis, tu dar laikai po stogu savo mažuosius, gal priimtum žiemoti, jei ir aš nusipirkčiau?
Galėčiau priglausti ir aš, tik jie ne ką paaugtų prie 10 laipsnių..

Bandau saviškiams po biški kelt temperatūrą.. Šiandien atsisakė valgyt eršketinį pašarą, bet apetitą atgaivinau pamėtėjęs uodo truklio lervų.. :)

Sartorius
04-12-2013, 11:36
Suisikambinau su tiekėju, gali atvežti iki Vilniaus.
Gal bus norinčių nusipirkti rusiškų eršketukų?

Pakuoja ryt ~12.00, vakare bus Vilniuj.

Genius37
04-12-2013, 16:32
Suisikambinau su tiekėju, gali atvežti iki Vilniaus.
Gal bus norinčių nusipirkti rusiškų eršketukų?

Pakuoja ryt ~12.00, vakare bus Vilniuj.

Tolokai man nuo Klaipedos, siaip noreciau.

Sartorius
04-12-2013, 18:13
O tai kur tu gyveni, kad jau taip toli?

Sartorius
04-12-2013, 18:27
ČEBURĖKAI, KARŠTI ČEBURĖKAI...

tpfu... profesiniai įpročiai, sorry :)

Eršketai, rusiški eršketai, gal dar bus norinčių prisijungt?

Vilius
07-12-2013, 19:23
Mano stelatusai kolkas gyvi ir sveiki. Persikraustė gyventi į akvariumą su komfortabilesne, 20 laipsnių temperatūra. Labai guvūs ir judrūs, tačiau pasirodo beesantys gurmanai... Visiškai ignoruoja, bet kokias eršketines granules, nors sliekus ir uodo lervas ryja nors vežimą duok.. :) Ką daryt? Marint badu, kol įsiteiks valgyt "nekilmingą" maistą?..

http://www.youtube.com/watch?v=ezeqCnURlxs&feature=youtu.be

Vilius
08-12-2013, 10:09
Įleidau stelatusam į draugiją vieną deimantinį, tai iškart prasidėjo keistenybės. Stelatusai pastoviai puolą vargšelį - priplaukdami vis timptelna už pelekų ar uodegos, tas net ramaus kampo neranda. Negalvojau, kad bus ir tokie charakterio skirtumai tarp šių eršketų rūšių. Stelatusai nė sekundei nenurimsta, pastoviai juda, o deimantinis beveik neplaukioja ir guli ant dugno. Tiesa, pastarasis visiškai neišrankus maistui, iš karto ėda ir granules.

4763

Sartorius
08-12-2013, 18:42
Jei erškets bando "palaižyti" kitą žuvį, tai jis tiesiog alkanas, jieško maisto.

tvis
08-12-2013, 19:02
Dar kartą įžiūriu perekupų nesvietišką norą užsidirbt, nesvarbu kaip. Ar nupirkęs iš jo gausi visą inormaciją kaip žuvis buvo auginta, kokioj temperatūroj, kuo šerta ir pan. Turi vos nekankindamas išgaut bent truputį info. Jo reikalas kuo greičiau parduot, ir iš pasinešusių žmonių nulupt kailį. Kaip suprast atsakymą, kad eršketukai šerti prancūziškais pašarais. Nei įmonės, nei sudėties. Kaip toliau bus, jam nesvarbu. Kuo greičiau stips, tuo greičiau vėl pirks.
Eiliniam žuvininkystės ūky visada gali gaut info net pas paprastą darbininką kuo šėrė, kaip laikė. Dar ir pašarų kai kada kuriais šėrė gali nusipirkt.

paugar
08-12-2013, 19:30
Na jau tai taip.Nieko jie nežino ir manau nelabai jiems įdomu.Temperatura jie laiko iki 10C ir niekuo nesiruošia šerti ir jokiu pašarų neturi. O jei bandai kažką pasakyti tai nebandyk nes jie visažiniai.
Bandžiau savo šerti tai ima ir Hikari ir lenkiškus skirtus eršketam ir uodo truklio lervų. Vandens temperatura jau 18C.

Vilius
08-12-2013, 20:09
Pauliau, įsižiūrėk geriau, ar būtent stelatusai valgo granules. Su savaisiais aš visdar kariauju.. Šiandien nupirkau virtų krevečių, bet ir šias atsisako valgyt... Kolkas pripažįsta tik gyvą maistą...

paugar
08-12-2013, 20:54
Sunku pas mane kažka įžiūrėti nes talpa beveik 1tona bet pasistengsiu.

Nilas
08-12-2013, 22:16
Pauliau, įsižiūrėk geriau, ar būtent stelatusai valgo granules. Su savaisiais aš visdar kariauju.. Šiandien nupirkau virtų krevečių, bet ir šias atsisako valgyt... Kolkas pripažįsta tik gyvą maistą...

Šaldytų trūklių lervų nebandei duoti? Jei eršketukai ištraukti iš šalto vandens, tai gal nereikėtų jiems taip primigtynai brukti to granuliuoto, tegul porą savaičių aklimatizuojasi prie šilto vandens. Kraujas prigamins eritrocitų, suaktyvės medžiagų apykaita ir gal ims tada kaloringas granules.

paugar
09-12-2013, 18:17
Šaldytų trūklių lervų nebandei duoti? Jei eršketukai ištraukti iš šalto vandens, tai gal nereikėtų jiems taip primigtynai brukti to granuliuoto, tegul porą savaičių aklimatizuojasi prie šilto vandens. Kraujas prigamins eritrocitų, suaktyvės medžiagų apykaita ir gal ims tada kaloringas granules.

Duodu šaldytų trūklio lervų , tai labai greit viskas dingsta o stelatusai man atrodo kad irgi ima bet ar praryja ar išspjauna neįžiūriu. Padariau šiandiene pratekėjimą tik dabar galvoju kiek vandens turėtų pasikeist į parą. Bandžiau jieškot prie urs sistemų bet taip ir neradau. Gal kas žinote.

Rolandas
09-12-2013, 18:23
Taip, jei būtų sistema apkrauta max (25 - 40kg/m3), sakyčiau 2x per valandą.
Bet tabar užteks, kad biofiltras neuždustų min O2 2mg/l. Prie tokio žuvys dus. Taigi reiktų O2 7mg/l dėl eršketų.
CO2<10mg/l
Jei turi tokį deguonį ir CO2, gali būti nors ir x0,5/val.

Žiūrėk amonį ir nitritus. Eršketai labai jautrūs.

paugar
09-12-2013, 18:57
Gal ne taip išsireiškiau aš padariau pratekėjimą iš šulinio o senas vanduo persipila per išgręžtą angą ir išbėga į kanalizacija.
Dar pastačiau mechaninį filtrą ir ant grįžtamo vamzdžio beket inžektorių kad aprūpintų deguonimi. Biologinio filtro dar nepaleidau nes dar neatvažiavo bio užpildas. Taip kad amonį ir nitritus stengiuosi sumažinti vandens keitimu.

Rolandas
09-12-2013, 19:06
Kas blogai? Šaldai sistemą gręžinio vandeniu. Gali būti, kad vandenyje trūksta deguonies (iš gręžinio). Gali būti, kad daug CO2 ir Fe.
Jei neveikia filtras, užtenka užsukt cirkuliaciją, aeraciją, o gręžinį naudot nuodų praplovimui.

Nežinau tūrio, temperatūros ir kiek parai sušeri pašarų.
Pakeisk 100-200% sistemos-akvariumo tūrio per parą, turėtum išplaut nuodus.

Ir visai tiesiai atvirai: kam jūs perkat žuvis be užkurto biofiltro, nepasiruošę ir tokiu metu? Pasaulio pabaiga ryt? Neatveš perekupai pavasarį tokia kaina? :)

paugar
09-12-2013, 19:56
Kas dėl vandens temperatūros tai pasikeitimo nepastebėjau nes talpa stovi katilinėje ir laikosi 20C. O pratekėjimą padariau apie 150l per para . Dėl Fe tai neturiu namuose testo bet yra galimybė pajungti po nugeležinimo ir minkštinimo filtrų, bet ar to reikia.

O dėl šito

Ir visai tiesiai atvirai: kam jūs perkat žuvis be užkurto biofiltro, nepasiruošę ir tokiu metu? Pasaulio pabaiga ryt? Neatveš perekupai pavasarį tokia kaina? :)

Tai turiu bloga įproti jei kas šauna į galva tai mirt gyvent reikia padaryt ne iki galo viska išsiaiškinus, o dėl perekupu tai ne tame esmė,paprasčiausia i norėjosi kažkuo užsiimti per žiemą. Kas dėl biofiltro ,tai pavedė vokietis, draugelis užsakė užpildą prieš dvi savaites ir pakolkas negavome.

Sartorius
10-12-2013, 07:36

Rolandai, kas atsitiko, pakeitei religiją?
Nemanau, kad čia daug tokų, kas racionaliai apmasto ir detaliai viską suplanuoja, tuo ir skiriasi hobistai nuo profų, matau galimybę laikyti ir perku. Turiu emociją/impulsą ir perku, nieko su tuo nepadarysi, čia kaip moteriškėms su batais ar suknelėm :)
Be to Paulius ne vonioje be jokios filtracijos ir šildymo laiko karosiukus... pasiruošė žmogus normaliai, biofiltro pakūrimas ne dienos ir ne savaitės darbas.
Ir stelatusų ant Lietuvos neteko matyti, tai atveš ar ne, neaišku... čia kaip su irklanosiais, visi girdėjo, bet nieks nematė :D

Darulis
10-12-2013, 10:45
Rolandai, kas atsitiko, pakeitei religiją?
Namanau, kad čia daug tokų, kas racionaliai apmasto ir detaliai viską suplanuoja, tuo ir skiriasi hobistai nuo profų, matau galimybę laikyti ir perku. Turiu emociją/impulsą ir perku, nieko su tuo nepadarysi, čia kaip moteriškėms su batais ar suknelėm :)
Be to Paulius ne vonioje be jokios filtracijos ir šildymo laiko karosiukus... pasiruošė žmogus normaliai, biofiltro pakūrimas ne dienos ir ne savaitės darbas.
Ir stelatusų ant Lietuvos neteko matyti, tai atveš ar ne, neaišku... čia kaip su irklanosiais, visi girdėjo, bet nieks nematė :D

Teisingai Gintarai...

Kai aš parašiau, kad Ernis labai nusigrybauja, tai gavau per galvą, kad žmogui neleidžiu plaukti..
Čia Pauliaus situacija visai kitokia::))

O va su irklanosiais, tai tu "negerai" parašei::))

Manau tu dar juos pamatysi Lietuvoje tarp bičiulių tarpo ir net savo tvenkinuke::))

Nilas
10-12-2013, 13:53
Namanau, kad čia daug tokų, kas racionaliai apmasto ir detaliai viską suplanuoja, tuo ir skiriasi hobistai nuo profų
Pritariu. :) Užpraeitą žiemą pamenu pirkau šamukus sausio mėnesį iš Akvilegijos. Bet jei vėl turėčiau kokį staigų sumanymą, vėl taip daryčiau. Jei reikės filtras pasivys. :))
O stelatusai tai gražūs, dideli labai įspūdingai atrodo, grakštūs ilgi tokie. Liuks. Su įdomumu stebiu kaip jums seksis.

Sartorius
10-12-2013, 17:29
O va su irklanosiais, tai tu "negerai" parašei::))

Dariau, aš ne prieš irklanosius, atvirkščiai, aš už juos :)

paugar
10-12-2013, 19:27
Kas blogai? Šaldai sistemą gręžinio vandeniu. Gali būti, kad vandenyje trūksta deguonies (iš gręžinio). Gali būti, kad daug CO2 ir Fe.
Jei neveikia filtras, užtenka užsukt cirkuliaciją, aeraciją, o gręžinį naudot nuodų praplovimui.

Nežinau tūrio, temperatūros ir kiek parai sušeri pašarų.
Pakeisk 100-200% sistemos-akvariumo tūrio per parą, turėtum išplaut nuodus.

Padariau testus tai rezultatai tokie

PH 8,00
NO2 0,1mg/l
NO3 1mg/l
NH4 0,5mg/l
Fe 0,05mg/l
KH 10

Tūris 700l
Temperatūra 20C
Žuvies bendra masė apie 1,36kg
Pašarų į parą sunaudoju apie 27g

Rolandas
10-12-2013, 19:43
Nitritų, amonio daug.
Tūris tikrai geras. Labai reiktų veikiančio biofiltro, labai.
Nugeležinimo, minkštinimo tikrai nereikia.

Supratau, kad lauki bioįkrovos? Filtras bus savadarbis? Koks?

Eršketai griebia viens kitą iš alkio.
Pašaro gaunas apie 2%, ne per daug tokio amžiaus žuvims. Galima būtų daugiau, bet parametrai... Pašaras neturi būt riebus, ne daugiau 16% riebalų (kitaip pareis kepenys), baltymų 50 - 64%
Temperatūros nekelk daugiau 22C ir jei žuvys iš lauko, neskubėk, lėtai adaptuok.

P.S. šiandien visą dieną turėjau reikalų su žuvų ligomis. Ne tokie jau ir nepažeidžiami ir eršketai pasirodo. Jei ilgiau nesimaitintų, gerai apžiūrėk, gal pafotografuok.

Vilius
10-12-2013, 20:10
Na o aš su saviškiais nustojau kariaut... Maitinu sliekais, juos ėda kaip išprotėję. Gelbėja tai, kad pusviedrį skiekų turiu pasirinkęs.
Kolkas įdomiausia eršketų rūšis iš mano turėtų. Tokie maži, o jau turi charakterį. Tvarkydamas akvariumą vieną įkyrų bandžiau patraukt šalin, tai pradėjo žnaibyt ranką. :) To pasėkoje priėjau prie išvados, kad kandžioti gali ne tik dėl alkio, bet ir puldami ar besigindami. Gal turi belugos genų? Įdomu ir tai, kad pavalgę žiovauna kaip žmonės. :D

paugar
10-12-2013, 20:15
Nitritų, amonio daug.
Tūris tikrai geras. Labai reiktų veikiančio biofiltro, labai.
Nugeležinimo, minkštinimo tikrai nereikia.

Supratau, kad lauki bioįkrovos? Filtras bus savadarbis? Koks?

Eršketai griebia viens kitą iš alkio.
Pašaro gaunas apie 2%, ne per daug tokio amžiaus žuvims. Galima būtų daugiau, bet parametrai... Pašaras neturi būt riebus, ne daugiau 16% riebalų (kitaip pareis kepenys), baltymų 50 - 64%
Temperatūros nekelk daugiau 22C ir jei žuvys iš lauko, neskubėk, lėtai adaptuok.

P.S. šiandien visą dieną turėjau reikalų su žuvų ligomis. Ne tokie jau ir nepažeidžiami ir eršketai pasirodo. Jei ilgiau nesimaitintų, gerai apžiūrėk, gal pafotografuok.

Kas dėl nitratų ir amonio tai padidinsiu pratekėjima.

Filtas Eheim External Filter classic 1500 XL pakolkas tik su kempinėm mechaninei filtracijai ir laukiu bioikrovos kuri ant dienų turi pasirodyt.

Šiandeina dar įpyliau bakterijų Prodibio Bioprtim 1ampule ,manau blogiau nebus.

Pašarą pakolkas naudoju lenkišką draugas turėjo.
Proteinai (baltymai) 37%
Riebalai 12%

Dar karta į diena duodu šaldytų trūklio lervų 1kubeli.

Pakolkas su maitinimusi lygtai problemų nėra .27g duodu per du kartus ryta ir vakare, tai per kokias 5min nieko nelieka.

Rolandas
10-12-2013, 20:28
Nitritų

Nilas
10-12-2013, 20:40
Proteinai (baltymai) 37%
Riebalai 12%
Svarbu, kad baltymai būtų gyvuliniai, ne augaliniai (soja). Nes eršketas neturi organizme fermentų augaliniam baltymui skaidyti.

paugar
10-12-2013, 20:51
Svarbu, kad baltymai būtų gyvuliniai, ne augaliniai (soja). Nes eršketas neturi organizme fermentų augaliniam baltymui skaidyti.

Ant įpakavimo rašo kad specialiai eršketam.

Darulis
10-12-2013, 22:25

Na aš tikrai suprantu, kad tu už....
Bet ant žaizdos užbėrei druskos vietoj to, kad papūstum...mažiau skaudėtų..:)

Junka
10-12-2013, 23:08
Darulis

Kaip druska ant žaizdos? Te dar :) Ir dar, ir dar, ir dar :)

Sartorius
11-12-2013, 07:31
Pakolkas su maitinimusi lygtai problemų nėra .27g duodu per du kartus ryta ir vakare, tai per kokias 5min nieko nelieka.

Maisto mažai, gali drasiai, bet palaipsniui didint tris kartus, iki 5% nuo biomasės (neskubėk, kol filtras nesubrendęs).
Du karus šert reikia žemoj temperatūroj ~12-15C, o prie 20C jau turi šert minimum 4 kartus, galima ir daugiau.

Sveikam ir greitam augimui šėrimas turi būti kuo dažnesnis.

Darulis
11-12-2013, 07:47
Tai gal verta automatinę šėryklėlę pasistatyti???
Blogiau nebus?
Prieaugis tikrai atpirks šias išlaidas::)))
Bet tik po paleisto tvarkingai filtro...

paugar
11-12-2013, 07:52

Tai kokia problema Čekai siūlo tik apie kainas nelabai suprantu kokios turėtų būti

http://www.jezirka-brno.cz/prodej-ryb-jezirka-a18
http://www.flokfish.com/#!prodej-jeseteru/c4nz
http://www.jezirkoveryby.cz/
http://eshop.jezirka.info/category/veslonos-americky:274/

Ir t.t.

paugar
11-12-2013, 08:00
Maisto mažai, gali drasiai, bet palaipsniui didint tris kartus, iki 5% nuo biomasės (neskubėk, kol filtras nesubrendęs).
Du karus šert reikia žemoj temperatūroj ~12-15C, o prie 20C jau turi šert minimum 4 kartus, galima ir daugiau.

Sveikam ir greitam augimui šėrimas turi būti kuo dažnesnis.

Kai filtrą sutvarkysiu iki galo tada ir didinsiu maisto normas nes dabar bijau prisižaisti.

Dėl keturių ar daugiau kartų reik statyt automatine šėryklą nes tiek neprilakstysiu.

Aurielka
11-12-2013, 08:42

Tai kokia problema Čekai siūlo tik apie kainas nelabai suprantu kokios turėtų būti

http://www.jezirka-brno.cz/prodej-ryb-jezirka-a18
http://www.flokfish.com/#!prodej-jeseteru/c4nz
http://www.jezirkoveryby.cz/
http://eshop.jezirka.info/category/veslonos-americky:274/

Ir t.t.

Kaip supratau iš reklamos, tai parduodami irklanosiai gana dideli 35-40 cm.
Kaina (jeigu teisingai supratau) parašyta 1 vnt. - 1000 Čekijos kronų su mokesčiais (PVM, kitaip sakant) arba 826 (be mokesčių). Lietuviškais pinigais, atitinkamai 125,76 arba 103,88 Lt/ už vnt. (šiai dienai 1 Čekijos krona yra lygi 0,12576 Lt). Žuvys tikrai nemažos ir kaina tokia padoriai didelė. O gal ten ne vieneto kaina, o kg, tai tada pigiau maždaug perpus, nes tokio dydžio irklanosiai greičiausiai svers apie pusę kilo, jeigu neklystu.

paugar
11-12-2013, 08:52
Kaina (jeigu teisingai supratau) parašyta 1 vnt. - 1000 Čekijos kronų su mokesčiais (PVM, kitaip sakant) arba 826 (be mokesčių). Lietuviškais pinigais, atitinkamai 125,76 arba 103,88 Lt/ už vnt. (šiai dienai 1 Čekijos krona yra lygi 0,12576 Lt). Žuvys tikrai nemažos ir kaina tokia padoriai didelė. O gal ten ne vieneto kaina, o kg, tai tada pigiau maždaug perpus, nes tokio dydžio irklanosiai greičiausiai svers apie pusę kilo, jeigu neklystu.

Tai ten kažkur siūle 20cm po 500 Čekijos kronų , gal kiek mažoki manyčiau.Aišku susimetus ir perkant didesni kieki manu nuleistų kaina.

tvis
11-12-2013, 08:57
Priešpaskutinėj nuorodoj yra 20cm ir kaina mažesnė.

Vilius
11-12-2013, 09:53
Įdomu tai, jog stelatusai net ir tuose nuorodose brangiausi iš įprastų eršketų (neskaitant belugu) - maždaug nuo 40 lt/vnt. Kadangi saviškius pirkau po 10 lt jau atvežtus į Lietuvą, galima daryti išvadą, kad tuose nuorodose žuvis pardavinėja ne augintojai, o perpardavinėtojai.

Sartorius
11-12-2013, 11:39

Nėra jie dideli ir pusės kilo niekaip nesvers, 40cm irklanosis kaip 25-30cm eršketas.
Nepamiršk, kad beveik pusę jo ilgio sudaro nosis :)

Beja, irklanosių yra beveik visur (į pietus nuo Lietuvos), problema ne nusipirkti, o atsivežti.

Aurielka
11-12-2013, 13:25
Nėra jie dideli ir pusės kilo niekaip nesvers, 40cm irklanosis kaip 25-30cm eršketas.
Nepamiršk, kad beveik pusę jo ilgio sudaro nosis :)

Beja, irklanosių yra beveik visur (į pietus nuo Lietuvos), problema ne nusipirkti, o atsivežti.

Lenkijoje bent jau šiais metais ieškojome, bet nebuvo, kokių mums reikėjo.
O atsivežti tikrai problemos nebūtų. Tik kainą, kad būtų protinga. Domintų šiųmetukai arba paaugintos lervutės.

Sartorius
11-12-2013, 14:15
Lenkijoje bent jau šiais metais ieškojome, bet nebuvo, kokių mums reikėjo.
O atsivežti tikrai problemos nebūtų. Tik kainą, kad būtų protinga. Domintų šiųmetukai arba paaugintos lervutės.

Irklanosių tema čia: http://www.akvariumas.lt/showthread.php?708-Kokia-tai-%C5%BEuvis-irklanosis/page3&highlight=irklanosis

Siūlaisi nuvažiuoti ir atvežti?

Aurielka
11-12-2013, 14:19
Irklanosių tema čia: http://www.akvariumas.lt/showthread.php?708-Kokia-tai-%C5%BEuvis-irklanosis/page3&highlight=irklanosis

Siūlaisi nuvažiuoti ir atvežti?

Žinau. Jokiu būdu nesisiūlau. Mes jau šiais metais ruošėmės važiuoti į Lenkiją, bet ten kur tarėmės įvyko nelaimė ir žuvo reproduktoriai. Tačiau tikslas išlieka - pabandyti auginti šias žuvis Lietuvoje.

Sartorius
11-12-2013, 14:28
Tikiuosi adminas perkels šiuos postus ten kur reikia :)

Mano žiniomis Lietuvoje jau buvo bandyta auginti, daug vargo ir mažai naudos, paskambink Andriuškevičiui, jis daugiau žino.
Jei nuspręsit atsivežti, tai apsiskelbk, čia norinčių nusipirkti atsiras.

Aurielka
11-12-2013, 14:33
Andriuškevičius gal ir žino (kuom aš rimtai abejoju), bet nieko nedaro. Amžius turbūt jau trukdo. Domėjomės ir irklanosiais ir bizonžuvėm ...nieko konkretaus Asociacija neatsakė. Tiek ir aš pasiknaisiojęs internete galiu rasti.

Nilas
11-12-2013, 14:46
Vyza velká (huso huso) - o aš šitų "vyžų" kelias poras visai priglausčiau :))))

tomelis
11-12-2013, 15:41
Vyza velká (huso huso) - o aš šitų "vyžų" kelias poras visai priglausčiau :))))

Bet po keliolikos metų bijotum savo vyžas prūdan merkt, toks užauges nukast gali:))

Nilas
11-12-2013, 16:14
Bet po keliolikos metų bijotum savo vyžas prūdan merkt, toks užauges nukast gali:))

Neea... belugos be dandų, jos nenuskriaustų manęs, bet va į Tvis tvenkinį tai tikrai bijau lįsti. Iš pirties išbėgęs geriau ant suolo pasėdžiu, nes nežinia kas tiems šamams naktį užeiti gali :))).

Vilius
19-12-2013, 20:21
Rodos įpusėjus trečiai savaitei, mano sevriugos jau pradeda savarankiškai valgyti eršketines granules... O buvo vargo.. Pirkau šaldytas uodo lervas ir artemijas ir duodavau kartu su sausu pašaru. Neturėjo kur dėtis, priprato. :)

paugar
20-12-2013, 07:06
O pas mane blogai , neturėjau kur įleisti atskirai tai iš 4vnt liko 1vnt.

Sartorius
20-12-2013, 15:51
Gaila :( na, bet nieko čia nepadarysi, patirtis ateina per nuostolius...
Pas mane rusiškas vienas irgi nesimaitina, jei nepradės - pats kaltas, neturiu laiko delikatesų ieškoti.

Vilius
22-04-2014, 17:06
Prikeliu temą. Šiandien mano žvaigždėtasis iškeliavo į naujus namus - didįjį baseiną. Per 5 mėnesius gerokai ūgtelėjo: svoris nuo 50 iki 300 gr, o ūgis nuo 20 iki 40 cm. Tikėkimės rudenį pasieks kilogramą.
5620
5621
5622

URS'e dar liko augti vienas lobis, bijau kolkas leist į bendrą "bliūdą".. :)
5623

tvis
22-04-2014, 17:38
Gražios žuvys ir geros nuotraukos. Gaila, kad aukštielninko nenufotkinai.