PDA

Žiūrėti pilną versiją : Turiu mažą prūdą, ką augint?

tvis
18-11-2013, 21:31
Daugelis forumo lankytojų turi nedidelį prūdelį prie namų, vilos, ar pan. Nuolat kyla klausimas, ką augint. Daugumai atrodo, kad prūdo galimybės neribotos ir žuvies galima kišt visokios ir daug. Siūlau šioj temoj apie tai ir diskutuot.

Rolandas
18-11-2013, 21:34
Taip, puiki tema. O medžiagą paskui apibendrinsim ir parašysim straipsnelį.
Mane labiausiai domins konkretūs klausimai, net patys kvailiausi. Nesivaržom. ;)

Mano pirmas klausimas. Kokio dydžio yra nedidelis?

Formuoju apklausą. Prašom pasirinkti.

Ernis
18-11-2013, 21:39
0.5 aro

tvis
18-11-2013, 21:45
Turint prie namo nedidelį prūdelį, ypač iškastą molingam grunte kyla klausimas ar verta ten leist žuvį ir kokią, nes nusimaudyt irgi norisi. Manau, kad tuos reikalus galima ir reikia derint. Na gerai, karpis tikrai drumsčia vandenį, nors kiti maudosi dumblo voniose,moka už tai pinigus ir nieko. Tada ieškom kitų žuvų, kurios būtų nelepios, skanios, pigios ir nedrumstų vandens. Daug kalbėta apie tai kitose temose, bet galbūt verta sukaupti viską čia, nes dalis forumo lankytojų nesiruošia augint žuvis profesionaliai ir jiems to nereikia.

Vilius
18-11-2013, 21:46
"Nedidelis", manau toks, kuris tilptų į standartinį lietuvio 20 arų sklypą. Taip, kad maksimum iki 5 arų manau. Ir tik dabar prisiminiau, jog žinau ne vieną žmogų, kuris savo skype nušienautą veją suverčia amūrams į prudelį. Vat čia tai ekonomijos ir ūkiškumo viršūnė - ir veja nušienaujama, ir gamta neteršiama žolės atliekomis, ir žuvis už dyką auga!

Nilas
18-11-2013, 21:50
Siūlau dydžius klasifikuoti taip:

Mažas - iki 3a.
Nedidelis - 4- <10a
Vidutinis - >10 - <25a
Didelis - >25+

tvis
18-11-2013, 21:53
Pritariu Linui, nes pagal Rolando skirstymą neįsipaišau niekur. Otai ką, statistikai aš jau neįdomus ir nereikalingas. O kur dar Darulį dėsim.

Ernis
18-11-2013, 22:05
Dydis kaip ir nutartas, dabar gal jau apie žuvis?

tvis
18-11-2013, 22:11
Tai Erni ir dėstyk savo svajones. Ko nori? Žuvies kilogramų, egzotikos, skaidraus vandens? Ar visko viename?

arūnas
18-11-2013, 22:19
Su žuvim gal neskubėkim, pirma pasiaiškinkim koks tas prūdas- ar šaltiniotas, gal pratekantis...

Darulis
18-11-2013, 22:20
Aš tilpsiu gal į kūdrų klasifikaciją..

Ernis
18-11-2013, 22:22
Mano galimybės leidžia 0.5 - 1a. prūdelį. Noriu žuvies, kad iki žiemos šalčių galėčiau jau traukti derlių. Elektra prie pat, saugomas prūdas. Nesu išrankus žuvies skoniui, privilegija būtų kuo mažiau ašakų.

tvis
18-11-2013, 22:26
Aš tilpsiu gal į kūdrų klasifikaciją..

Gerai sakai, jei telkiniui nuleist reikia pusės mėnesio ekskavatoriaus dienų ir tiek pat laiko laikyt prūdininkų bendruomenę įtampoje, tada ten beviltiška kūdra ir į jokias klasifikacijas nepakliūna. Jei ką, tai labai nepergyvenk, turiu ir aš tokią.

tvis
18-11-2013, 22:33
Mano galimybės leidžia 0.5 - 1a. prūdelį. Noriu žuvies, kad iki žiemos šalčių galėčiau jau traukti derlių. Elektra prie pat, saugomas prūdas. Nesu išrankus žuvies skoniui, privilegija būtų kuo mažiau ašakų.

Ar žuvis šersi ar lai dievulis augins?

Nilas
18-11-2013, 22:39
Otai ką, statistikai aš jau neįdomus ir nereikalingas. O kur dar Darulį dėsim.
Jūs statistiškai prie tų kur virš 25a. kitaip tariant - prie buožių, ežerus valdot, ir visokias pabaisas auginat.

Dabar apie žuvis

Taikios žuvys
Jei karpiai pasmekti dėl dugnarausybos ir krantagriovybos, tuomet galima žvalgytis į šia srūšis:
1) Lynas - kantrus, vislus, skanus, bet lėtokai auga. Dugną bučiuoja, bet nesmarkiai.
2) Amūras - viskas aišku.
3) Plačiakaktis - dėl įvairovės, bet nebūtinas.
4) Karosas - jei trūksta fantazijos ir katinas alkanas.
5) Peledė - šitos žuvies nepažįstu.
...
99) Saulažuvė - tinka žuvinti kaimyno prūdą, jei smarkiai susipykot. :D

Plėšrios žuvys
a) Šamukas - nereiklus maistui, ėda viską kas juda, gerai auga, žiemą miega ir nesinervuoja.
b) Lydekos - neperdaug lepios, vislios, smagiai žvejojasi, galima gaudyti visus metus, nervuotos - kramto kitas žuvis kai reikia ir kai nereikia.
c) Vėgėlė - smagu žvejoti žiemą, miega vasarą ir kaip šamukas - nesinervuoja. (Vėgėlė visai neblogai derėtu su šamu - vienas medžioja vasarą, kitas - žiemą) :))
d) Ešerys - smagu žvejoti žiemą, bet vislus kaip triušis (nerekomentuoju).
e) Starkis - mažame prūde jo geriau nekankinti, nebent mailių augintis ir vėliau perkelti.
...
ž) Rotanas - tinka žuvinti kaimyno prūdą, jei LABAI smarkiai susipykot ir anksčiau įžuvintos saulažuvės nepadėjo susitaikyt. :D

tvis
18-11-2013, 22:44
Gerai Linai pavarei. Smagu buvo skaityt. Ryt dar kartą permesiu.

arūnas
19-11-2013, 06:44
Pas mane yra du prūdai iki 3a.,
1. Šaltiniuotas- 1,5a., dar nežuvintas
2.''Normalus''- ~2a., kažkaip sugebėjo apsigyvent ''nelegalai''(karpia i, karosai), kelis pagavau...
46504651 toliau matosi eršketukų prūdas

Darulis
19-11-2013, 07:10
Gerai sakai, jei telkiniui nuleist reikia pusės mėnesio ekskavatoriaus dienų ir tiek pat laiko laikyt prūdininkų bendruomenę įtampoje, tada ten beviltiška kūdra ir į jokias klasifikacijas nepakliūna. Jei ką, tai labai nepergyvenk, turiu ir aš tokią.

Nežinai tu dar visos istorijos...

Pirmiausia turėjau įtikinti kitą pusę...

Ir su kiekvienu kartu ekskavatoriaus nusikėlimu, kita pusė sako gal atidedam...
Tenka vėl atsargiai pasakyti, kad viskas bus gerai....

Man labai patiktų, kad šis reikalas nusikeltų iki kokio ketvirtadienio..

Rolandas
19-11-2013, 15:09
Nežinau ar jūs žinot, bet aš žinau, kad jau yra vienuolis (na, koks tūkstantis metų kaip sugalvotas). Bet gal čia tas atvejis, kai aplink ir su sunkumais smagiau? :)

tvis
19-11-2013, 16:08

Manau, Erni, kad vistiek nuo karpių ar amūrų nepabėgsi. Leisk dvivasarius ir rudenį galėsi valgyt. Šersi grūdais. Dėl visa ko įleisčiau porą paaugusių lydekų ar kilograminių šamų, buožgalviam pavarinėt, nes vistiek jų bus. Per karščius orapūtė nepamaišys. Tokio dydžio prūdelį nesunku išpumpuot, tai žuvis išsirinksi visas. Kitą pavasarį vėl nuo pradžių.

Ernis
19-11-2013, 17:09
Ačiū tvis. O kaip su biofiltracija tokio mažo prūdo? Ar tai atliks pati gamta už mane.

Ernis
19-11-2013, 17:17
Vienuolis - įrengimas, skirtas reguliuoti vandens tūriui,dažniausiai kvadrato formos, su viena išimama kvadrato kraštine, o dugne nuleidimas. Teisingas apibūdinimas? Mačiau kaip atrodo bet sunkiau pasakyti ką mačiau.

tvis
19-11-2013, 19:05
kaip su biofiltracija tokio mažo prūdo? Ar tai atliks pati gamta už mane.

Saikingai įleidus žuvies manau, kad viskas bus gerai. Vandeny, jei ir nebus vandens augalų, nuo dumblių nepabėgsi. Jie, kartu su pakrantės augalais sunaudos maisto medžiagas susidariusias auginant žuvį.

Ernis
19-11-2013, 19:49
Klausimas gal ir kvailokas, bet kur gyvena bakterijos tvenkinyje? Grunte? Turiu galvoje tas "gerąsias" kurios gyvena biofiltre.

tvis
19-11-2013, 20:18
Jos gyvena ant paviršiaus akmenų, dugno, augalų ir pan, visko, kas yra po vandeniu.

vyckele
19-11-2013, 20:40
Prieš 4 mėnesius iškastam 13 arų tvenkinyje šendien įleidau 32 eršketus pirktus iš klaipedos,kaip manot nebus problemų,nepaskubė jau? Tvenkinys atrodė iš pradžių šaltiniuotas,paskui jie dingo. Pusiau prisipildes,šiuo metu vandens gylis prisirinkes apie 4metrai,planuojamas apie 6metrai. Jaučiu kad paskubėjau.Iš ten pat pirkau ir 6kg spec jiems pašaro.

Rolandas
19-11-2013, 20:45
Šaunuolis.
Lapkričio 19. 32 eršketukai. 6 kg pašaro.
Ko tikimės, ką planuojam patys?
Tiesa, primink kokio dydžio, svorio, kokios rūšies eršketukai?

vyckele
19-11-2013, 21:01
Čia labai blogai?:) sakė man jų pavadinimą bet as pamiršau,svorio nepasakysiu, dydis buvo nuo 20 iki kokiu 35cm. Beja ten dar gyvena iš anksčiau prileistų gal 15-20lynukų pagautų pas draugą baloj.O apie planus tai jau manau čia jūsų protingesnių patarimo klausiu. Gedas labai nuliūdino su tais eršketais,jis iš ten pat buvo pirkęs...

Rolandas
19-11-2013, 21:05
Kaip matau neseniai forume užsiregistravęs. Bet čia tiek informacijos apie eršketus....
Žmonės, nepirkit eršketų mažesnių nei puskilis, nepirkit rudenį.
Jei pinigai plėšo kišenes! Geriau tada atiduokit elgetoms.

vyckele
19-11-2013, 21:10
supratau....

vyckele
19-11-2013, 21:14
Rolandai tai gal bent patarsi ką toliau leist ir kada? Kaip supratau pinigai už eršketus išmesti į balą

Rolandas
19-11-2013, 21:19
Ši tema bendrai apie nediduką tvenkinuką. Nesikoncentruosim tik į taviškį.
Siūlau užsivesti savo temą, savo tvenkinio pristatymą, savo viziją, planus, o mes pabandysim pakritikuoti, pataisyti arba pritarti. Taip gal būtų naudingiausia tau.

Ernis
20-11-2013, 12:22
Ar naudinga būtų leisti žuvis i prūdą, norint užsiauginti reproduktorių? Prieš žiemą ištraukčiau iš prūdo ir į akvariumą. Ar šitoks kilnojimas, maisto, temperatūros ir vandens parametrų pasikeitimai tik sulėtintų augimą? Pasiekus tikslo atgal į prūdą nebegrįštų, tik palikuonys. Prūdas 0.5 - 1 a.

Rolandas
20-11-2013, 12:41
Auginti reproduktorius tikslinga, jei turi pilnasistemį ūkį, t.y. mailiaus auginimo tvenkinį, dvivasarių auginimo tvenkinį, prekinių ar/ir remonto auginimo tvenkinį, žiemojimo tvenkinį, neršto tvenkinį arba inkubatorių.
Ir kai išsiveisit iš vieno lizdo, pvz. karpių pusę milijono, kur dėsit?
Tai garantuotas nuostolis, neskaičiuokit, neplanuokit čia jokios naudos, taupymo. Tai rimtas, profesionalus darbas profesionalams. O veisimo pasižaidimai, tai nusipirkit, paprašykit lervučių kokiam ūkyje, pasiauginkit akvariume ir įsileiskit į baseiną. Žaiskit su vienu - keliais tūkstančiais, ne daugiau.

Palauk, tik dabar pamačiau, prūdas 1 a? Kokie dar reproduktoriai tokiam ūkiui iš vieno aro?

Ernis
20-11-2013, 12:45
Svajojau tik apie du patinus ir patelę. Nieko rimto.

Rolandas
20-11-2013, 13:26
Kaip man atspėt apie kokią rūšį kalbi?
Karosus, rotanus, saulažuves... aukšles, eršketus?

Ernis
20-11-2013, 13:34
Oj :) Karpius. Amūrų norėčiau, bet jau kažkuriame poste esi minėjęs, kad nereik tikėtis reproduktorių. Tik dar nespėjau išsiaiškinti kodėl nesitikėti.

tvis
20-11-2013, 13:40
Todėl, kad per šaltas pas mus vanduo. Net žuvininkystės ūkiai Lietuvoj nenaršina. Galų gale, kam tas vargas.

Rolandas
20-11-2013, 13:48
Amūrai.
Kintai antri metai naršina.
Bartžuvė (buvę Kietaviškės) senais laikais naršino.
Yra kai kam neplanuotai, nesitikint sekliuose baseinuose išneršę.

Erni, ką darysi išnaršinęs karpių lizdą toliau? Įsivaizduoji? Sudėliok planą.

Ernis
20-11-2013, 14:25
Jei jau yra leidžiama nusišnekėti, tai aš įsivaizduoju taip. Lervutės atskiriamos nuo reproduktorių. Temperatūrą 21 C palaikyčiau, jei skaičius lervučių 90tūkst.~, vandens pratakumas 3l/min. , talpa nemažesnė 300 litrų, rekomenduojama e-knygose praplauti du kart auginimo talpą per dieną( ką jie tuo norėjo pasakyti dar nežinau). Po 4-5 dienų tūrėtų maišelis maisto būti suvartotas tai, pradedu nuo 'infusoria' matinimo. Maitinu kas 2 valandas vakare 22,00 nebemaitinu ryte 8,00 vėl kas 2 valandas maitinu. Infusoria dedu 1:1 masės lervučių. Taip kokias 2-3 dienas maitinu, tada startinis pašaras maitinamas. Lervutes vis praretinu į kitas talpas kas 10 dienų. Paaugus lervutėms didinu vandens pratakumą trigubai ir vėl retinu. Pasiekiu 0.5 mg svorį dedu skelbimą : " Parduodu lervutes ", ir atsigeriu pelnyto alaus bonkutę.

tvis
20-11-2013, 15:09
Kad Kietaviškės naršino kadais- žinojau, Kad Kintai naršina- man naujiena. Ko gero be hormonų neapseina. Vistiek, kaip ten bebūtų augint eilę metų ir tikėtis atsitiktinio neršto mažiausiai- naivu.

Aurielka
20-11-2013, 17:23
Kad Kietaviškės naršino kadais- žinojau, Kad Kintai naršina- man naujiena. Ko gero be hormonų neapseina. Vistiek, kaip ten bebūtų augint eilę metų ir tikėtis atsitiktinio neršto mažiausiai- naivu.

Siūlė Kintai mums praeitais metais rugpjūčio mėnesį apie 5 gramų amūriukus ...atsisakėm, nes su žiemojimu būtų sudėtinga, nežinau kaip šiais metais, tačiau Lietuvos sąlygomis reikia gauti kuo anksčiau, nes vasara juk tokia trumpa ...tiesa, nežinau, kaip bus po šios žiemos. Iš Lenkijos šiais metais irgi gavome labai vėlai apie liepos 10 dieną (prisimename, koks pavasaris buvo), berods, išgaudėme praeitą savaitę - vidutinis svoris 12-15 gramų. Žiemojimas bus sudėtingas. Amūras ne karpis, kurį galėtum pašerti ...trūksta temperatūros bei laiko ir nėra rezultato.

Pikulis
20-11-2013, 19:36
Temos pavadinimas vienas, o kalbos tokios plačios... Tai gal reiktų pasukt atgal į temą? Tai ką augint mažame prūde prie namų?

Ernis
20-11-2013, 20:44
Tuoj, dar biški pakentėk vienas Rolando atsakymas ir viskas :)

Rolandas
20-11-2013, 20:57
Erni, pelnytos bonkutės neatsigersi. :(
Jei jau taip susižavėjai ir dar nepraeis iki pavasario, reik tau pakliūt į kokį ūkį pasižiūrėt.

Nilas
20-11-2013, 21:19
Erni, teisingas buvo Rolando patarimas - nusiperki 1000 vnt lervučių viso labo už 10 Lt ir laikai tame prūdelyje. Dalį gali į akvariumą patalpinti. Reproduktorius bent kol kas pamiršk. Karpis pradeda neršti 4-5 metų amžiaus,, t.y. sverdamas apie 5 kg. Mažam plote pirkti lervutes būtų žymiai pigiau ir saugiau. Jei nori užsiimti nesunkiu natūraliu naršinimu, prisileisk į tą 1 arą lynų ir jie ten visą vasarą tik ir nerš. Arba lydekos irgi lengvai neršia, dideles lydekas nugaudai, mažosios tegul auga. Su karpiais taip žaisti nėra racionalu, nes tokaime prūde reproduktoriaus nelabai užsiauginsi, o pirkti reproduktorių lizdą kainuotų aie 300Lt. , kai už tą kainą lervutes savo reikmėm galėtum pirkti 30 metų paeiliui, po tūkstantį lervučių kasmet. :)

Ernis
20-11-2013, 21:26
Atrodo bonkutė keliaus ne man :)

Ernis
22-11-2013, 20:04
Ūkyje tik apžiūrėti galima prietaisus? ar ir kažkas kaip gidas ten pasakoja visokius auginimo niunansus?

Pikulis
23-11-2013, 09:57
Mažas prūdas, tai mažas, bet ar tik nuo ploto viskas priklauso? O kaip gylis? Atvirame lauke kastas ar pamiškėje, o gal griovys koks patvenktas?
Na sakykim 2a., tai koks gylis geriausia? Kast duobę kaip bliūdą ar tokį, kad iš vienos pusės lėkštas ir gylėja į kitą galą? Kokiu metų laiku kast?

Rolandas
23-11-2013, 12:04
Pikuli, "Turiu mažą prūdą, ką augint?"
Tema sukurta, kad naujokams susiplanuoti ką galima, ką reiktų, kas tinka auginti, t.y. pasirinkti rūšinę, amžinę žuvų sudėtį nedideliame tvenkinukyje.
Apklausa dėl dydžio sukurta, kad pasiaiškintume ar vienodai suprantame "nedidelis prie namų". Ir nėr čia ką kapstyt, skaičiai duoda rezultatą. Man jau aišku ką liaudis laiko nedideliu ir tai skiriasi nuo mano supratimo, bet prisitaikysiu atsakinėdamas prie bendro susitarimo.
Kažkas turi pradėt siūlyt komplektus, variantus. :)

Pikulis
23-11-2013, 17:49
O tai kaip apgalvot ką augint nežinant gylio? Na, tai daug ką galima, bet ar apsimoka? Pasiulymai augint viena tokią, kelias tokias ir dar kelias tokias žuvis, pirkt pašarą jom ir šert. Metų gale išsiurbt vandenį ir pasigavus suvalgyt. Tokie kaštai, o nauda? Tada išvis geriau nueini į turgų ir nusiperki žuvies :D.
Teko maudytis 3a. prūde, kurio gylis apie 4m. Vanduo beveik iki dugno skaidrus. Žuvys: saulažuvės, lydekos ir pulkas kilograminių karosų. Dar teko matyt ir kažkieno įleistą šapalą.

Junka
23-11-2013, 19:03
Vistiek neįkertu - kam gi reikia spausti tą kažkokią (įtariu aCipirks) naudą iš prūdelio, kurio reali paskirtis yra: džiuginti akį, nusimaudyti karštą dieną, gal net kaip sklypo drenažas (gal dar kokios priežastys)? Smagu, aišku, pasigauti kokį žuvelioką savo išaugintą, bet ne viskas gi litu matuojama. Įtariu, kokie 90% turinčių nedidelį tvenkinuką/kūdrą prie namų naudoja ne žuvies-maisto auginimo tikslu, o tai yra greičiau malonus priedas prie viso kito. Ir tokiu atveju tampa ne taip svarbu ar bus ten saulažuvių, karosų, aukšlių... Tiesiog nesuki sau dėl to galvos :) Ir visai kitas reikalas, jei turi tikslą iš to tvenkinio išspausti rezultatą augindamas kokius eršketus ar šamus, ar pan. Bet... Na, jei pavyks atlėkt į meetą, tai atsivešiu vaizdinės medžiagos, kuri gal kiek aiškiau perteiks mano obsesiją savo h2o telkinio įžuvinimo klausimu :)

Vilius
23-11-2013, 19:08
Nedideliame, prie namų esančiame tvenkinyje labai optimali, manau, būtų tokia kombinacija: pulkas amūrų, pulkas eršketų ir keletas šamukų ar starkių. Amūrai - greitai augantis, karpio giminaitis, kuriuos galima maitint už dyką, t.y. vien nupjauta žole. Kadangi vistiek norėsis kažką pamaitint ir pirktiniais pašarais, tam idealiai tiks eršketai, kurie nesant konkurencijos su kitom karpinem žuvim turėtų kurkas greičiau augti. Na ir galiausiai reikėtų įleisti ir keletą nedidelių plėšrūnų, kurie apgintų eršketų maistą nuo menkaverčių žuvelių.

nerka
23-11-2013, 19:22
Aš savo 3arų tvenkinuke bandau auginti 50 europinių šamų. Nuo pavasario iki vasaros galo paaugo maždaug iki 1kg. Įdomu, kas bus antrais, trečiais metais.

tvis
23-11-2013, 20:00
Nedideliame, prie namų esančiame tvenkinyje labai optimali, manau, būtų tokia kombinacija: pulkas amūrų, pulkas eršketų ir keletas šamukų ar starkių. Amūrai - greitai augantis, karpio giminaitis, kuriuos galima maitint už dyką, t.y. vien nupjauta žole. Kadangi vistiek norėsis kažką pamaitint ir pirktiniais pašarais, tam idealiai tiks eršketai, kurie nesant konkurencijos su kitom karpinem žuvim turėtų kurkas greičiau augti. Na ir galiausiai reikėtų įleisti ir keletą nedidelių plėšrūnų, kurie apgintų eršketų maistą nuo menkaverčių žuvelių.

Drįstu abejoti dėl pulko amūrų. Taip amūrų reikia, bet užtektų apie 3vnt sodininko funkcijoms atlikt. Jie irgi nedurni ir eršketų pašarą surinks mikliau, nei eršketai apsižiūrės. O jei dar pradėt šienautą žolę prūdelin verst, tai eršketai gali labai užpykt ir pas abraomą iškeliaut. Dar į tą kompaniją siūlyčiau kelis plačiakakčius įleist.

Vilius
23-11-2013, 22:01
Turėjau reikalų su amūrais bandant sugaut juos meškere.. Galiu pasakyt, kad amūras turėtų būti gerokai praalkęs, kad pradėtų ragauti kukurūzus, kviečius, makaronus ar kitokį ne žalios spalvos, bet vegetarišką maistą ir turėtų mirti nuo bado, kad pradėtų valgyti sliekus ir kitokį gyvulinės kilmės maistą. Iš esmės amūras yra tas pats karpis, tik kad visiškas žaliavalgis. Jei eršketai gali išgyventi tenai kur daug karpių, lynų, tai sugyvens ir su amūrais. Tiesa, kad nepraraugint vandenio žole reiktų labai atsargiai manau dozuot paduodamą žolę. Esu matęs kelių arų tvenkinukų, kur atrodė amūrų knibžda. Tik nepasidomėjau ar kitos žuvies ten buvo.

tvis
23-11-2013, 22:25
Kas liečia amūrus- laabai klysti. Buna pagauna net spiningu. Ant slieko esu ištraukęs daugumą, pagautų meškere.Kiti ant kukurūzo. Turiu prūdelį, kur, kaip sakai-jų knibžda. Pernai ir šią visą vasarą ėdė bulką. Buvo labai jaukūs. Draugystė baigėsi po pirmos žūklės. Labai noriai ėda grūdus ir kombinuotus pašarus. Apie tai jau diskutavom. Turbūt retai lankaisi svetainėj. Kas liečia eršketus- Jau mūsų rašyta, būna, kad jie užėda karpiam duotų grūdų ir grūdai eršketo pilve užrūgsta. Taip, kad ne viskas paprasta.

Nilas
23-11-2013, 22:42

Viliau, žinok klastingi tie amūrai, jei šeri žole, tai ji turi būti dalgiu pjauta, na bent jau maniškiai antravasariai į pjautą su žoliapjove net nežiūrėdavo, dar mėgdavo grūdais arba batonu paskanauti, aš netgi manyčiau, kad grūdai turėtų būti pagrindinis amūrų pašaras (bet auginčiau juos atskirai) nes nuo žolės prūdas greit dublo prikaups. Pašaras su žuvies miltais amūrus irgi neblogai masina, gali būti, kad jie visi ankstyvoje vaikystėje yra neblogo startinio pašariuko paragavę, todėl kaip toj legendinėj reklamoj sakydavo - "skonio nepamirši visą gyvenimą". Kitas momentas šamai ir starkiai, kaip manai ant kokio jie pašariuko pirmą vasarą užauginti buvo? Kam tam šamui žuvį vaikyti jei jis tris granules prarijęs bus sotesnis nei nupiepusią saulažuvę vaikydamas. Pritarsiu Tvis, kad visgi eršketai šioj kompanijoj gali likti alkani. :) Eršketams į draugiją ko gero labiausiai tiktų lynai, būdami mažesni eršketų tikrai nenuskriaus, o ir pašaro likučiams veltui rūgti neleis.

Vilius
23-11-2013, 23:29
Na tuomet nesiginčysiu. Reikalų esu turėjęs tik su sulaukėjusiais amūrais, kurie papildomai buvo šeriami tik žole. Gal todėl į kukurūzus ir kviečius taip kreivai žiūrėjo.

Pikulis
24-11-2013, 12:53
Prūdo konsepcija ir yra tame ar tu auginsi kažką, ar tik maudynėm naudosi. Kur amurai, ten vanduo žalias, tokiam vandenyje nebesinori ir maudytis.

Nilas
24-11-2013, 15:43
Kur amurai, ten vanduo žalias, tokiam vandenyje nebesinori ir maudytis.
Pikuli, tu šitą pasaką seki jau ne pirmus metus ir turbūt visuose Lietuvos forumuose. Bet tai tik pasaka.

Vilius
24-11-2013, 21:01
Mažo prūdo kencepsija pagal lenkus...

http://www.youtube.com/watch?v=JgTYe91X3_c

Pikulis
24-11-2013, 21:51
Pikuli, tu šitą pasaką seki jau ne pirmus metus ir turbūt visuose Lietuvos forumuose. Bet tai tik pasaka.
Argumentuok. Kiek žinau privačių telkinių kur įleista amūrų, tai nei vienas nėra skaidrus. Gal kur jų nėra per daug ir telkinys pakankamai didelis, tada gal, kaip pvz. mačiau Rundalės pilies tvenkinyje jų plaukioja, bet vandens augalų dar pakankamai, plotai dideli. O vat Panevėžio senvagė, tai pastoviai žalsvo atspalvio nuo tada, kai prileido šių žuvų.

Nemas
24-11-2013, 21:52
Na nemanau, kad pagal lenkus... nlb ta kalba lenkiška... ir toks keistas vaizdas: eršketus žuvimi šeria... .

Nilas
24-11-2013, 21:59
Mažo prūdo kencepsija pagal lenkus...
Panašu, kad čia čekai su belugom (http://www.youtube.com/watch?v=jbze6wg4B5k) (huso huso) žaidžia. Šiai eršketų rūšiai yra užvesta atskira tema Faunos skiltyje.

Pikulis:
Argumentuok. Kiek žinau privačių telkinių kur įleista amūrų, tai nei vienas nėra skaidrus.

Žinau daug žaliuojančių tvenkinių, nors juose nei vieno amūro nėra, o ir augalų gausu. Dėti lygybės ženklą tarp vandens žalumo ir amūrų yra neteisinga. Galiu garantuoti, kad ir išgaudžius tuos amūrus ten vanduo vistiek liktų žalias.

Vilius
24-11-2013, 22:06
Pačioj video pabaigoj pasirodė, kad kitas krantas vos už keliolikos metrų. Jei tai ne kanalas, tai reiškia visai nedideliam tvenkinį tuos monstrus augina.

Rolandas
25-11-2013, 15:38
Kad lengviau būtų teikti pasiūlymus, pabandysiu pavaizduoti įvairaus dydžio tvenkinukus "prie namų". Nuotraukos darytos specialiai temai š.m. lapkričio mėn Ignalinos r.:

http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=4674&d=1385389732
0 - 0,5 aro

4672
0,5 - 2 arai

4680
3 arai

4673
iki 5 arų

4670
iki 5 arų

4671
iki10 arų

Pikulis
25-11-2013, 17:42
Žinau daug žaliuojančių tvenkinių, nors juose nei vieno amūro nėra, o ir augalų gausu. Dėti lygybės ženklą tarp vandens žalumo ir amūrų yra neteisinga. Galiu garantuoti, kad ir išgaudžius tuos amūrus ten vanduo vistiek liktų žalias.
Na ir aš žinau daug tokių tvenkinių ir prūdų, kurie daug daugiau sužaliavo kai į juos įleido amūrus. Vieną žinojau tokį skaidrų, kad dugnas matydavosi 3-4m. gylije, aišku ir augalų buvo. Nu ką, prileido amūrų, kol maži buvo, dar lyg ir nieko, per kelis metus paūgėjo, augalus surijo, vanduo pažaliavo, vėžiai į krantus lipo. Gali sakyt, kad gal žuvies per daug prileido, kad ir nuo karpių vanduo būt susidrumstęs ar pan., bet esmė tame, kad nebeliko augalų, kurie valo vandenį, išskiria deguonį. Keli amūrai gal ir nieko, bet jei daugiau, tai augalai ir vanduo nebesuspės valytis ir taps žalias.
Kad ten vanduo liktų žalias tai ir taip aišku, nes reiktų laukt, kol augalai atsigautų. Seniau ten nuo tiltelių matydavosi centai sumesti į vandenį, ne taip, kaip dabar.
Nilai, kodėl tapai amūrų advokatu? Čia todėl, kad tau patinka šios žuvys ar todėl, kad patinka ginčytis su manim? :D P.s. Kituose forumuose pasakų neseku, tiesiog bendravau su žmonėm, kurie susidūrė su amūrais ir visi sako, kad juos reikia žuvinti labai apgalvotai, nes kitaip vanduo sužydės. Nebent ir jie man pasakas sekė :DDD

Rolandas
25-11-2013, 17:46
Pikuli, įspėju.

Pikulis
25-11-2013, 18:05
Rolandai, mes gi su Nilu diskutuojam apie amūrus...

Nilas
25-11-2013, 18:27
Čia todėl, kad tau patinka šios žuvys ar todėl, kad patinka ginčytis su manim?
Todėl, kad nei pas mane, nei pas kitus forumiečius nemačiau dėl amūrų žaliuojančio vandens. Be visa ko, tikiuosi mes diskutuojam apie mažą tvenkinį, kuriame žuvis būtų šeriama, o ne laikoma badu. Amūras gaunantis grūdų ir batono tikrai nenugrauš visos augalijos, o jei taip ir nutiktų dar nereiškia, kad prūdas ims ir sužaliuos.
Pikuli, ar pats auginai tuos amūrus? Išdėstyk plačiau savo patirtį, o ne įžvalgas apie svetimus žalius vandenis.

Pikulis
26-11-2013, 22:38
Nežadu aš čia nieko įrodinėt. Tu nematei, o aš mačiau. Aš esu prieš amūrus mažam telkinį, nes sakau, kad vanduo sužydės kai jie suės augalus, o jei dar žolę mesi vandenin, tai tikrai nesitikėk skaidrumo. O tai kam amūrus žmonės leidžia į prūdus? Tam, kad šert? Kiek žinau, tai tam, kad žoles suėstų ir dar jas ėsdami užaugtų iš "nieko". Mano koncepcija tokia, kad prūdas prie namų būtų maudimuisi ir poilsiui, kai nueini prie vandens ir dar gali stebėt žuvis, o ne tik žalią vandenį. Tu sakai, kad nuo amūrų vanduo nesužydės. Tai tada ir tu įrodyk, kodėl nežydės?
Vienu žodžiu išsiskyrė nuomonės ir nebūtina jas suvienodint, tad baigiam.

tomelis
27-11-2013, 14:14
Taip, puiki tema. O medžiagą paskui apibendrinsim ir parašysim straipsnelį.
Mane labiausiai domins konkretūs klausimai, net patys kvailiausi. Nesivaržom. ;)

Mano pirmas klausimas. Kokio dydžio yra nedidelis?

Formuoju apklausą. Prašom pasirinkti.

Kadangi pats Rolandas leido šitoj temoj uždavinėt ir kvailus klausimus, tai aš pasinaudosiu ta proga. Šiam momentui kaip ir turiu prūdelį, apie kurį yra tema, bet vat apetitas kyla bevalgant, liaudies išmintis byloja:). Taigi prie reikalo. Turiu kitą perspektyvią vietą kurioj tikrai atsiras prūdukas, tik laiko (o tiksliau laisvų finansų) klausimas kada. Kad būt mažiau klausimų tai elektra ir apsauga bus. Žodžiu planuojamoj vietoj yra apie 12 arų plotas prūdeliui gimt. Dabar prisiskaičius kaip Tvis keliuose aruose prifarširaves eršketų kilo paika mintis, o gal daryt kokius 3 prūdukus po 3-4 arus perskirtus pylimukais. Esme pamaniau kad taip paprasčiau su rūšim, vienam šamai, karosai, kitam eršketai, lynai trečiam karpiai ar pan. Arba mailių kokiam vienam pasiauginti. Tada kaip ir galima būtų vieną išsiurbt, tada kitą išsiurbinėjant užpildyt tuo vandeniu prieš tai išsiurbtą. Prūdelių šitų paskirtis būtų grynai žuvies auginimui, jokių grožių nereik. Dar klausimas, o labai nelegalu būtų prūdo išleidimą padaryt i užtvanką, būtų įmanoma manau pas mane, bet manau gamtosauga užmačius neapsidžiaugtų ir manęs nenudžiugintų. Dar vandens užpildymas tik kiek prilyja, nes siurbliu iš užtvankos i kalną manau nelabai ekonomiška, todėl ir kilo idėja gal daryt kokius tris, vieną išleidi lauk, o i kitus perpumpuoji vandenį.

tvis
27-11-2013, 15:21
Nelabai aišku, kas ta užtvanka. Kažkoks valdiškas prūdas, esantis daug žemiau? Kokio jis dydžio?
Jei nuleisdamas vandenį jo nesudrumsi ir neišplausi krantų,- ko ten kabinėtis.
Šiaip tai aš manau, kad apimties faktorius turi įtakos žuvies augimui, bet jei norisi augint kelias rūšis, kurioms reikia skirtingo šėrimo- tada žinoma geriau turėt kelis. Kadaise buvau visom keturiom už prūdo dydį. Dabar jau nuomonė truputį kita. Nors kelis mažus prūdelius prižiūrėt sunkiau nei vieną didelį. Na, tarkim žiemą. Žinau, esi su statybom susidūręs ir tikiuosi į pylimukus augalinio sluoksnio nedėsi, nebent ant viršaus, kiek reikia žolei augt. Dėl perpumpavimo iš prūdo į prūdą būk atsargus, ypač perpumpuodamas vandenį vasarą. Karosų lervutės ar tai ikrai praeina pro siurblį ir žiūrėk jau jų yra kitam prūde. Tą esu patyręs ne vieną kartą. Dėl eršketų labai neįsijausk, nes norint juos augint didesniu tankiu reikia, kad vanduo prūde pasikeistų kas kelios dienos, bent jau kas savaitę, arba turėsi mažint tankį. Auginant eršketus reikės dar leist peledę arba, jei negilus ir vanduo šiltas- plačiakakčius. Karpių prūdely iškarto reikia galvot apie pylimuko apsaugą nuo knisimo. Manyčiau už metų dar po kelis amūrus į kiekvieną, arba pats su dalgiu įbridęs turėsi padirbėt.
Tai tiek pamąstymam.

Rolandas
27-11-2013, 18:33
Tomeli, jei yra galimybės, daryk du po 10-15 arų. Nenusimažink į labai mažus. Slenka krantai, trūksta vandens, deguonies, gylio... nieko rimto nepaauginsi.
Bet tokio dydžio, jau kita kategorija, kita tema. ;)

Nemas
30-11-2013, 09:43
Rolandai, kad Tomelis aiškiai parašęs, kad turi tik 12 arų plotą ;) tai manau reikėtų nuo to ir nenukrypti, duot žmogui maksimaliai naudingų patarimų remiantis jo nuostatomis :) Šiaip ir mano ateities planuose yra lygiai tokia pati idėja kaip ir pas Tomelį, netgi tai minėjaukai atsidarinėjau savo temą. Beje, kasant iki 3a prūduką nereikia jokių leidimų, bet toks jau truputėlį per mažas, bet įdomu kaip bus jei kasi keturis po 3a? Lyg kažkur jau kažkas rašė apie tai? Bet gal ir klystu.
Tomai, griebsimės idėjos kartu ir žiūrėk kas nors ateityje, gal ir gausis ? :)

Darulis
30-11-2013, 10:02
Beje, kasant iki 3a prūduką nereikia jokių leidimų, bet toks jau truputėlį per mažas, bet įdomu kaip bus jei kasi keturis po 3a? Lyg kažkur jau kažkas rašė apie tai? Bet gal ir klystu.

Nemai, tu neteisus. Čia sena info, gal kokių 4-5 metų.

Jokių leidimų nereikia iki 50 arų, jei tai yra kasamas tvenkinys, o jei natūraliai tvenkiamas, tai ir daugiau, tik nepasakysiu iki kiek... Esu klausęs "Gamtininkų".

Aišku, jei yra regioninis parkas ar eina melioracijos trasa, elektros linija, tai jau kiti dalykai...

arūnas
30-11-2013, 10:02
įdomu kaip bus jei kasi keturis po 3a? Lyg kažkur jau kažkas rašė apie tai? Bet gal ir klystu.
.. keturi po 3a., manau kad sunkiai sutilps į 12a., jei yra galimybė kast viėna dideli, na arba 2-3 mažesnius... ;)

Nemas
30-11-2013, 10:27
Daruli, ta sena info jau nauja info... 2012 liepos mėnesį pasikeitė įstatymas... . Iki tol nereikėjo jokių leidimų iki 10 arų, iki 50 supaprastinti... o dabar jau užlipo ant galvos ir jau reikia nuo 3 arų... paieškosiu to įstatymo nuorodos...
Na taip į dvylikos 4*3 nesutalpinsi, bet ir sau čia taikiau... .

Darulis
30-11-2013, 10:35
Kalbi apie šį??

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l ?p_id=430236&p_query=&p_tr2=2

7.1 punktas!!!!!!!

Bet čia nėra apribojimų...
Arba netyčia skaitydamas praleidau, bet neradau::)

Kalbu kai nėra papildomų apribojimų.....

Nemas
30-11-2013, 10:48
Daruli, turiu pasiduoti :) Tai kurių velnių man liepė pasidaryti visus popierius??? vos ne tūkstantį lietuviškų sumokėjau už suderinimą ir projektėlio parengimą... savivaldybė, melioratoriai ir gamtos apsauga... . Ot velnias.

Nemas
30-11-2013, 10:55
Leidimas kasti tvenkinį

Leidimo kasti vandens telkinį nereikia, jei tvenkinio dydis yra iki 3 arų ploto. Jei tvenkinys kasamas didesnis nei 3 arai, reikalingas savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijos leidimas. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar sklypas, kuriame planuojamas tvenkinio kasimas, nėra valstybės saugoma teritorija: nacionalinis ar regioninis parkas, rezervatas, draustinis ar kt. Šiuo atveju, reikėtų kreiptis į miesto savivaldybę.

Bet aš tikrai ne iš piršto laužiu savo informaciją, reikia pasiaiškinti rimčiau. Kažkur tai skaičiau ir tikrai ne gandų lygyje..., o viršuje ta pastraipėlė yra iš http://tvenkiniu-projektai.lt/tvenkiniu-irengimas/ .
Nemoku pakeisti nuorodos į žodelį... .

Nilas
30-11-2013, 11:10
Nemoku pakeisti nuorodos į žodelį... .
Parašai žodį, jį pažymi, o tada įrankių juostoj spaudi gaubliuką ir į lentelę įkopijuoji nuorodą. :)
Aš laikausi pozicijos, kad nepriklausomai nuo planuojamo tvenkinio dydžio (ypač jei didesnis nei 3a), su valdžia reikėtų nueiti pabendrauti, nors mano žiniomis, iki 10a tai neturėtų būti privaloma.

Darulis
30-11-2013, 11:22
Daruli, turiu pasiduoti :) Tai kurių velnių man liepė pasidaryti visus popierius??? vos ne tūkstantį lietuviškų sumokėjau už suderinimą ir projektėlio parengimą... savivaldybė, melioratoriai ir gamtos apsauga... . Ot velnias.

Reikėjo kreiptis būčiau palengvinęs, tau gyvenimą::)
Nukreipęs teisinga linkme....::)

Pora skambučių ir abejones tavo išsklaidytų..

Jei kalba būtų ėjusi apie 40 arų, tai už projektą būtum sumokėjęs??????

DAR KARTA SAKAU, jei NĖRA APRIBOJIMŲ!!!!!

O tai yra įrašyta nuosavybės pažymėjime (išraše).
Nuo to reiktų pradėti.

Nilai tu irgi teisus, jei tarkim nemoki skaityti arba nesi tikras savo teisumu, tai bent žodžiu galima paklausti.. Valdininkas tikrai nemeluos jei žinos. Dėl to reikia klausti dviejų skirtingų pagal pareigas arba teritoriją::))

arūnas
30-11-2013, 13:14
Miėli kolegos, na visai ne į tema... ;)

Rolandas
30-11-2013, 14:24
Tai suprantu (statistinę analizę padarysim, kai baigsis balsavimas), kad nedidelis tvenkinys, tai 4 - 8 arai.
Na, kas kiek kokių žuvų nori prisipirkt, susileist? Ką su kuo poruot, šert?

Gal taip išjudinsim reikalą? :)

Rolandas
02-01-2014, 21:58
Kažkaip tema išsisėmė. Gal kad "žiema"?

Nemas
03-01-2014, 14:46
Gal tikrai,kad žiema... Mano planai čia netelpa, nes prūdas per didelis :) Bet gi turim kelis kolegas, kurie startuot šį pavasarį žada su mažaisiais. Būt smagu stebėti visą eigą... . Pas Arūna ten gyva galybė jų. Manau,audžia jau kokia idėja tik nelabai viešinasi?

arūnas
03-01-2014, 16:24
Gal tikrai,kad žiema... Mano planai čia netelpa, nes prūdas per didelis :) Bet gi turim kelis kolegas, kurie startuot šį pavasarį žada su mažaisiais. Būt smagu stebėti visą eigą... . Pas Arūna ten gyva galybė jų. Manau,audžia jau kokia idėja tik nelabai viešinasi?

Į 2-3 prūdukus reiktu karpiukų iš Šilavoto parsivežt, kitų žuvinti dar neplanuoju, reiks dar su jais pasidarbuot, kai apdžius tos balos...

Priekulė
04-01-2014, 11:30
Į 2-3 prūdukus reiktu karpiukų iš Šilavoto parsivežt, kitų žuvinti dar neplanuoju, reiks dar su jais pasidarbuot, kai apdžius tos balos...

Arūnai: kodėl iš Šilavoto? Kodėl ne iš Kintų? Aš tai užsisakysiu pavasarį iš Kintų, bet jau norėčiau, kokių 3-mečių. Skambijau į Kintus ir klausiau, kada galima bus nusipirkti tokių? Sako-3 mečiai karpiai, praktiškai - prekiniai ir jų galima nusipirkti bet kuriuo metu.

arūnas
04-01-2014, 11:38
Arūnai: kodėl iš Šilavoto? Kodėl ne iš Kintų? Aš tai užsisakysiu pavasarį iš Kintų, bet jau norėčiau, kokių 3-mečių. Skambijau į Kintus ir klausiau, kada galima bus nusipirkti tokių? Sako-3 mečiai karpiai, praktiškai - prekiniai ir jų galima nusipirkti bet kuriuo metu.

Neatsisakau nei Kintų, Grumblių, na tam krašte ir Išlauža planuoju aplankyt..., reiktu šamų nusipirkt. ;)

Nilas
04-01-2014, 11:42

Trimečių pirkti į prūdą neapsimoka. Taškas.
Kalbant apie Šilavoto karpius, tai čia beveik tas pats kaip su elitine sėkla bulvėms arba grūdams, jei nori geresnių rezultatų turi laikas nuo laiko žemdirbystėje sėklą atnaujinti, o su karpiais irgi panašiai. Žuv. ūkiai perka veislinius Šilavoto karpius, kad pagerintų savo reproduktorių bandas. Plius, Šilavote yra išvesta lietuviška karpių veislė "Šilavoto karpis (BV)", pasižyminti geromis augimo ir vislumo charakteristikomis. Šilavote karpiukai išveisiami tik iš rinktinių reproduktorių, o auginami mažu tankiu, todėl būna labai dideli pagal savo amžių, o kartu ir gan brangūs pagal vieneto kainą. Paprasto komercinio ūkio dvimetis karpiukas kainuoja apie 5Lt/vnt., Šilavoto dvimetis karpiukas atseina apie 13-15Lt/vnt., visa tai dėl dydžių skirtumo.

arūnas
04-01-2014, 19:03
Apiė 3a. eršketų prūdas.
Rudenį gan netikėtai gavau 20-30 spalvotų karosiukų, 3-15cm. dydžio.
Nesinorėjo jų į kitus prūdus leist..., na tai dabar gyvena su eršketais, ateity jaučiu kad reiks jau kokio plėšrūno- gal starkio?

tvis
04-01-2014, 19:24
Tikrai be reikalo tuos karosus leidai.Eršketai nešerti neaugs, o turint omeny, kad pusė karosų išsiritusių iš ikrų bus paprasti, nespalvoti ir yra gyvybingesni, tai ateity turėsi paprastą karosyną.

arūnas
04-01-2014, 19:39
Tikrai be reikalo tuos karosus leidai.Eršketai nešerti neaugs, o turint omeny, kad pusė karosų išsiritusių iš ikrų bus paprasti, nespalvoti ir yra gyvybingesni, tai ateity turėsi paprastą karosyną.
Taip ir galvoju, kad be reikalo, na tada gal šamukų reiktu įleist?

tvis
04-01-2014, 20:13
Šamukai nepadės, nebent bus labai skanūs, eršketukų pavalgę. Ko gero pats paprasčiausias būdas nuleist ar išpumpuot vandenį, išrinkt eršketukus, jeigu jie išžiemos ir permest į tuščią prūdą. Karosų taip lengvai neatsikratysi.

arūnas
04-01-2014, 20:40
Šamukai nepadės, nebent bus labai skanūs, eršketukų pavalgę. Ko gero pats paprasčiausias būdas nuleist ar išpumpuot vandenį, išrinkt eršketukus, jeigu jie išžiemos ir permest į tuščią prūdą. Karosų taip lengvai neatsikratysi.

Išpumpuot visai jau nebloga mintis, paskui tuos du prūdukus sujungčiau... ;)

Rolandas
04-01-2014, 20:52
... išpumpavus ir surinkus žuvis, dar gerai pakalkint. Dėl viso pikto. :)

danasm
06-01-2014, 18:25
gal kam įdomu bus išsimatuoti savo tvenkinio plotą nenueinant nuo kompo
www.geoportal.lt/map
mano apytiksliai gavosi 3,5 aro., o kad gan tiksliai matuoja pamatavau savo valdų plotą kurį tiksliai žinau.

p.s. matavimai kairėje lango pusėje.

pipishas
10-01-2014, 09:22

Sveiki,
mano irgi netelpa pagal dydį... :( Bet patarimų vis tiek reiktų. Dydis ~20a. Didžiausias gylis ~5,5m. Gruntas molis. Vanduo nuo ankstyvo rudens iki vėlyvo pavasario pratekantis (vasarą beveik ne). Paskirtis reakreacinė: maudynės, vieno kito "žuvelioko" sužvejojimas. Šerimas į planus neįeina (nebent nupjauta žole :)). Kokias žuvis, kokio dydžio ir kokį jų kiekį reiktų leist normaliai ekosistemai sudaryti?

arnukas
10-01-2014, 18:49
Sveiki. Kaip manot jei į prieš metus iškasta 10arų tvenkinuką leisčiau eršketų ir lynukų,jie puikiai sutiktu? Tvenkinio gylis 3-5m dugnas molis,dribsmėlis. Mačiau jog pas eitvydą nerealūs gražuoliai eršketai užauginti. Ar aš galečiau pas save tokius učsiauginti? Aeravimui ir šėrimui galimybės bus,labai norečiau išgirsti jūsų kaip profesionalų nuomone. Kaip jau iš skaitytų temų supratau jog eršketus pirkti nuo 700gr ,o lynų tai labai noriu,leist daug ir kokių 400grjau tokius :) man jie patinka :)

tvis
10-01-2014, 19:00
Arnuk, maža info apie tavo prūdą. šiaip gal keli lynai prie eršketų ir nieko, bet daug tikrai neleisčiau.

Rolandas
30-01-2014, 18:20
... Tvenkinio gylis 3-5m dugnas molis,dribsmėlis.
... Aeravimui ir šėrimui galimybės bus, labai norečiau išgirsti jūsų kaip profesionalų nuomone.
Taip, gali.
Leisk apie 30 sibirinių ir lynų panašiai.

tvis
30-01-2014, 21:15
Neklausyk- bus blogai. Manau galima parinkt geresnių derinių. Lynas ne prūdelio žuvis.

gede
31-01-2014, 20:21
Neklausyk- bus blogai. Lynas ne prūdelio žuvis.Kodėl gi? Nejau niekas nelaiko lynų prūdeliuose? Kokie argumentai?

Nilas
31-01-2014, 21:06
Neklausyk- bus blogai. Manau galima parinkt geresnių derinių. Lynas ne prūdelio žuvis.

Na, argumentus ir aš norėčiau išgirsti. :) Tvis, teks tau gerai pasistengti, kad apgintum šį teiginį :))

Darulis
31-01-2014, 21:07
Gedai, manau Tvis nori pasakyti, kad derinį su erškėtais galima sugalvoti geresnį.
Na Nerkos silpnybę ir atsidavimą žuvims, tai žinau...
Senukas viską daro racionaliau ir nori iš to "malonumo", o Nerka dar spaudžia max::)
Jis pas ūkininkas stambus, tai nesismulkina.

tvis
31-01-2014, 21:34
Na, ta tema jau ne kartą diskutavom.
1.Lynai apės eršketus. Nėra jie tokie tingūs kaip atrodo.
2.Lynai ėsdami brangų eršketų pašarą gadins sau sveikatą.
3.Lynai lėtai auga. Jei jau šert žuvį tokiais pašarais, tai galima atrast geresnių.
4.Lynai dauginasi kaip kralikai ir tada iškyla būtinybė leist plėšrūnus:
a.Lydeka- neįdomu, ir nežinia kaip reaguos į pro šoną praplaukiantį eršketą.
b.Starkis- jei jam ten tiks- su laiku nerš, tada patinai tikrai saugodami lizdą žalos eršketus, o žaizdos- didesnė galimybė pasigaut infekciją, nesvarbu ar grybinę, bakterinę, ar dar kokį brudą.
c.šamas- gerai tik iš pradžių, vėliau, kai užaugs kai veršis- ką tada.
Dar reikėtų paprognozuot kas bus toliau, už kelių metų. Kaip žinia, eršketai prūde nesiveisia. Su laiku teks vėl žuvint. Ar nepaveiks tie plėšrūnai naujai leidžiamų žuvų.

vyckele
04-02-2014, 17:03
Eitvydai,jeigu į 12a tvenkinuką leidžiu 50 eršketų, tai kiek galima butų leisti peledžių?

tvis
04-02-2014, 17:19
Žiūrint ką gausi. Lervutes- 500vnt, metinukus- iki 100vnt. Dar ateity pagalvok apie vėžius, jei daugiau nieko neleisi. Labai jau rusai gretina vėžius prie eršketų.

vyckele
04-02-2014, 17:45
Kaip manai Eitvydai ar bus labai sudėtinga jų gaut? Iki kokio dydžio jos užauga?

Aurielka
04-02-2014, 17:54
Kaip manai Eitvydai ar bus labai sudėtinga jų gaut? Iki kokio dydžio jos užauga?

Simnas naršindavo, ko gero, ir toliau tęs tą darbą.

tvis
04-02-2014, 18:35
Nenoriu būt blogu pranašu, bet Simne šį pavasarį su įsigijimu gali būt sunku.

tvis
04-02-2014, 19:03
Jei peledžių nebus- galima leist plačiakakčių, nes šeriant eršketus, dafnijos būna nerealūs kiekiai.

vyckele
04-02-2014, 19:53
O kiek plačiakakčių galima leist prie tokio kiekio?

vyckele
04-02-2014, 19:59
dar vienas klausimėlis,ar bus jau joms maisto kaip kartu su eršketais įleisiu į praktiškai tuščią tvenkinį?

tvis
04-02-2014, 20:39
Mes jau kažkur diskutavom ta tema. Žinoma gerai būtų palijas ar plačiakakčius leist dar už metų, bet Rolandas minėjo, kad peledės Trakų Vokėj buvo šeriamos dirbtinais pašarais.
Plačiakakčių leisčiau kokį desėtką.

Nemas
05-02-2014, 11:43
Čia, žiūriu su tom peledėm, kaip su orų prognozėm Simne.... Tai bus tai nebus, ta bus tai nebus... Rolandai, tark svarų žodį.. Paskutinį kart sakei, kad bus... .Jau artėja pirkimo laikas... nesuspėsim sumirksėti ir reikalai pajudės.... . O peledės mano planuose jau numatytos ir dviračio per naują išradinėti nesiruošiu... .

Darulis
05-02-2014, 11:55
Nemai, matau dar mažai susidūręs su turės-turi-nebeturi ųžuvinimo medžiagą.
Šiandien gali sakyti kad turės (skambink po savaitės), o po savaitės paskambini, tai dar kartą taip nukelia, o galutiniam variante pasako, o kur jus buvote ankščiau...
Su peledėm buvo panaši situacija, tik į kitą (gerąją) pusę.

Nemas
05-02-2014, 12:44
Nemai, matau dar mažai susidūręs su turės-turi-nebeturi ųžuvinimo medžiagą.
Šiandien gali sakyti kad turės (skambink po savaitės), o po savaitės paskambini, tai dar kartą taip nukelia, o galutiniam variante pasako, o kur jus buvote ankščiau...
Su peledėm buvo panaši situacija, tik į kitą (gerąją) pusę.

Daruli, kaip žinai su tuo susidūręs ne "mažai"... o visai nesusidūręs :D :D :D

Darulis
05-02-2014, 12:56
Nemai, man klausimų dabar jau nekyla kodėl gali neturėti Simnas Peledžių..

tvis
05-02-2014, 13:01
O man kyla, nes ne per seniausiai kalbėjau su jais, tai sakė, kad pavasarį gali kilti problemų su peledžių įžuvinimo medžiaga.
Nieko nepadarysi- tik vienas ūkis veisia. Karpių ar kitų dažniau auginamų žuvų gali nusipirkt jei ne vienam, tai kitam ūky. Peledės galima sakyt egzotika ir tenka taikytis su tuo. Bus arba ne. Na panašiai kaip pernai buvo su irklanosiais.

Rolandas
05-02-2014, 13:57
Čia, žiūriu su tom peledėm, kaip su orų prognozėm Simne.... Tai bus tai nebus, ta bus tai nebus... Rolandai, tark svarų žodį.. Paskutinį kart sakei, kad bus... .Jau artėja pirkimo laikas... nesuspėsim sumirksėti ir reikalai pajudės.... . O peledės mano planuose jau numatytos ir dviračio per naują išradinėti nesiruošiu... .
Ikrai inkubuojasi. Nedidelis kiekis. Jau viskas užsakyta užsieniui. :)
Jei liks, tai liks. Jei neliks, tai neliks. Nieks dabar to nežinos... skambinkit po savaitės. :)

vyckele
05-02-2014, 20:13
Kažin peledė geriau už plačiakaktį tik skonio reikalu?

tvis
05-02-2014, 20:52
Turbūt daugiau netgi prestižo. Na pats suprask- lašišinė žuvis ar karpinė. Amerikosai plačiakakčių net nevalgo.
Šiaip tai girdėjau, kad plačiakaktį irgi sūdo, rūkytą,keptą valgiau. Visai nieko. Įspūdingi gabaritai ir augimo tempai, bet man vistiek peledė labiau prie širdies.

Junka
05-02-2014, 21:07
Čia toks klausimas iškilo: peledėms optimali vandens temperatūra, režimas?

tvis
14-02-2014, 13:15
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?793-Peled%C4%97-Coregonus-peled/page2

Rolandas
14-02-2014, 19:27
Poryt baigiasi balsavimas. Pasisakykit kas dar to nepadarėt.
Ačiū

Darulis
14-02-2014, 20:50
Kur koks balsavimas???
Kur ką pražiopsojau ar pamiršau??:::)

tvis
14-02-2014, 20:56
Na nepraeini čia su savo kalibrais.

Darulis
14-02-2014, 21:30
Tai vadinasi teisingai supratau::))
Bet suabejojau...
Na gal su šamų tvenkinių 4 arų kaip nors įsipaišysiu į draugiją, kad nelikt visai už borto...
Jį priskirsiu prie labai mažų balų::)))

tvis
14-02-2014, 21:36
Na, išties su šamų prūdu galėtum ir kitom nominacijom įsipaišyt.

Nilas
14-02-2014, 22:52
Na gal su šamų tvenkinių 4 arų kaip nors įsipaišysiu į draugiją, kad nelikt visai už borto...

Na, išties su šamų prūdu galėtum ir kitom nominacijom įsipaišyt.

:))) Oooo, šitas prūdas tai jau legenda. Sezono įsimintiniausias, ekologiškiausias, mažiausiai vandens reikalaujantis, labiausiai vizualiai užmaskuotas akvakultūros objektas. O svarbiausia sausros metu jame ir triušius būtų galima auginti. Geras, tikrai geras. ;)
4241

Aquablo
08-09-2015, 14:20
Siūlau dydžius klasifikuoti taip:

Mažas - iki 3a.
Nedidelis - 4- <10a
Vidutinis - >10 - <25a
Didelis - >25+

Sveiki,

Turiu planą 16 a sklype išsikasti nedidelį prūdelį. Įžuvinti reakreaciniais tikslais t.p.

Realiai turėtų gautis 6-7 a, bet noriu išsaugoti augančias pušeles, nes man labai gražu vanduo + spygliuočiai, kurie neterštų vandens.

Gal turite patirties kokiu atstumu nuo vandens medžiai išgyventų. Stačių šlaitų nebus.

Ačiū už bet kokias patirtis.

Aquablo