PDA

Žiūrėti pilną versiją : Karpiai ar eršketai? Ką pasirinkti į labai mažą 0,5-5a tvenkinuką?

paugar
17-11-2013, 22:44
Ne, nieko nebus. Auginsit vieną šamą, priprasit, vardu vadinsit. Kaip paskui draugą pjaut?
Ekonomiškai nieko neišlošit. Pažinimo prasme, nežinau.
O leisti raudes, kuojas, karosus į brangiai iškastą, nenuleidžiamą kūdrą... ignoruoju tokias diskusijas. :)

Čia Rolandai kalba eina ne apie nauja prūdą kuriame auginsiu eršketus o apie šį .Dar turiu kieme 1,5-2 arų ir 2-2,5m gylio ir mastau gal ką per vasara paauginti o rudenį išrūkyti. Labai norėčiau šamus paauginti nes labai jau skanus rūkytas.

Nilas
17-11-2013, 23:02
Pamatysi, Pauliau, iki pavasario dar spėsi ir daugiau skirtingų koncepcijų prisigalvoti. Aš lygiai taip pat, kol pavasaris ateina, spėju per žiemą mintyse ir eršketus ir irklanosius paauginti, bet kai ateina pavasaris, susiskaičiuoju pinigus, ir vėl važiuoju į Šilavotą. :D

Nilas
17-11-2013, 23:02
Pamatysi, Pauliau, iki pavasario dar spėsi ir daugiau skirtingų koncepcijų prisigalvoti. Aš lygiai taip pat, kol pavasaris ateina, spėju per žiemą mintyse ir eršketus ir irklanosius paauginti, bet kai ateina pavasaris, susiskaičiuoju pinigus, ir vėl važiuoju į Šilavotą. :D

Rolandas
17-11-2013, 23:08
Jei du arai po langais ir yra elektra... pažiūrėk kiek tvis eršketų pas save sukiša.
Manau ir pats gali imt tiek, kiek įpirksi jiems pašarų (daugink nupirktą biomasę iš 4, tiek reiks vasarai pašarų).
Dviems arams intensyviai žuvininkystei įsileisčiau dvidešimt po 700+ g.
Taip, reiks kompresoriaus, difuzoriaus, elektros.

Matematika tokia:
Eršketai 20x0,7=14kg x22Lt=308 Lt + parvežimas
Pašarai 14x4=56 kg kadangi maišai po 25kg imi arba 50 arba 75 kg, t.y. x5Lt 250 arba 375 Lt
Kompresorius, difuzorius apie 400 Lt, bet išdalink kokiems 5 metams 80 Lt
Elektra kompresoriui 15Lt/mėn 6 mėn 90 Lt
FCR skaičiuokime kokius 1,4, tai jei nebus kritimų, vagysčių ir kokybiškos žuvys, tai išauginsi 14+(75:1,4)=68~70kg
(308+375+80+90):70=1 2Lt/kg visai neblogai, karpio parduotuvėje kaina tokia šiandien, o čia eršketas ir dar savo!
Išvada: paaugini pats sezoną, eršketai atpinga per pus. Keturių asmenų šeimai kaip tik, beveik po 20kg/asmeniui/metus, kai Lietuvoje statistiškai gyventojui tik 14kg. Štai ką gali 2 arų prūdelis kieme. Neaugink to šamo, kiek benzo pravažinėsi raudelių gaudyt, kiek skalbimo miltelių reikės rūbams, o kabliukai, pavadėliai... ;)

Taip pačiai gali susikaičiuot karpius ir kitas rūšis.

Jei nori eksperimentuot, Nilas buvo pabraižęs, pas tvis stovi, išbandytas reikalas. Statyk ant kranto du baseinus (susikalk iš lentų, faneros dėžes, "kubilus", įsitiesk polietileną, tentinį audeklą) po 3 kūbus, siurbliuką ir imk iš vieno tvenkinio galo vandenį. Pumpuok į baseinus su žuvimis, išleisk kitame gale tvenkinio. Tvenkinys dirbs kaip filtras.
Problema - pavojus, jei elektra dingtų, žuvys ilgai be deguonies (cirkuliacijos) nepatrauktų. Tada silpnas kompresorius, akumas ir konverteris - UPS'as.

Nilas
18-11-2013, 00:10
12Lt/kg visai neblogai, karpio parduotuvėje kaina tokia šiandien, o čia eršketas ir dar savo!
Nu, žinok Rolandai, aš linkęs būti "opozicijoje" šiuo klausimu. Tu čia jau provokuoji diskusiją. :) Manęs šis skaičiavimas neįtikina niekaip. Nors eršketai retkarčiais ir mane vilioja, bet kai paskaičiuoju realistiškai, tai žemiau 20Lt/kg niekaip neišeina ir vargu ar gali išeiti. FCR-1,4 net URS'e sunku padaryti prie stabilios temperatūros ir aukšto deguonies. Reikia atsižvelgti į tokius kasdienius faktorius: pašarų normos atitaikymas (ar beri per daug esamoms sąlygoms ar per mažai), pašarų suvartojimas (ar neliko ant dugno), meteorologiniai faktoriai - slėgis (palijo - ir žuvis visą parą pašaro neėda, pora kg. granulių pūva ant dugno), deguonies svyravimai, vasaros kaitra - pakepino saulutė -T.+26-28 ir tai jau beveik ribinė temperatūra eršketui. Todėl sakau, labai realistiškai - pradedančiajam eršketų augintojui apie 12 Lt/kg. nėra net ko svajoti. 20 Lt./ kg yra savikaina, su kuria teks draugauti pradedančiajam tikrai ne vienus metus. Su karpio savikaina net nelyginsiu, kuri be jokių didelių dramų yra 4,5 -6,5 Lt/kg. :) Ar tikrai verta kiekvieną balutę farširuoti tais eršketais? Remkim Lietuvos augintojus, o ne kaimynus pirkdanmi iš jų ir mailių, ir pašarą :)

Rolandas
18-11-2013, 00:15
Taip, tai provokacija, taip profesionalui eršketams FCR 1,2 ir dar mažiau. O patrigubint žuvų svorį per sezoną - neproblema dėl klimatinių sąlygų. Eršketai atsparūs ligoms, atlaidūs naujokų klaidoms, vieni pliusai.
Efektyviam pašarų tiekimui yra gudrios lentelės ir šėryklos, kad nepūtų ant dugno.
Mailių pirksim iš kolegos, ne iš lenkų. Su pašarais, tai jo, problema. Bet tegu didieji pašarų gamintojai pajudina subines neverkę, kad maža rinka, neapsimoka jiems gamint. Tegu nors ekstruderį įsigyja. Nei vieno ant Lietuvos. Ką juos remt?
Aš irgi jau bijau artėjančios eršketų mados-bangos. Bet ką padarysi, mada yra mada. Prieš vėją nepapūsi. :)

Su karpiais viskas tvarkoje. Nuo jų nenusigręžiu.
Žinau augintojų bėdas. Kainos nekyla, pardavimai krenta. Visi už galvų susigriebę viens į kitą žiūri kada kuris bankrutuos... o vadai užsienyje prisižada dar didint produkciją nuo 4000t iki 6000t. Prie to "riša" nacionalines išmokas. Kai kurie jau pasiekę lubas, prisiveis ligų ir bus lenktyniavimas: nei išmokų, nei produkcijos. Kur ir po kiek dės tuos karpius? Prašys rėmimo (biudžeto pinigiukų), kad apsimokėtų eksportas po 1,6-1,8€/kg t.y. kad vokietukas, lenkas daugiau uždirbtų?

Nilas
18-11-2013, 00:48
Aš irgi jau bijau artėjančios eršketų mados-bangos. Bet ką padarysi, mada yra mada. Prieš vėją nepapūsi. :)
Aš nelinkęs tikėti, kad ta mada užsibus, manau, kad jokia mada prieš racionalią polikultūrą ilgai neatsilaiko. Eršketas, ar jis bus užaugintas po langu ar po lova, vistiek bus "savas" tiek pat, kiek ir jo likimo broliai Vasaknose ar Bartžuvėj, kadangi minta tuo pačiu pašariuku, o juos vienus nuo kitų skiria tik atstumas :). Žuvis sava yra tada (mano subjektyviu supratimu), kai išauginama tikrai savu maistu - karpis valgo paties augintą grūdą, amūras peša čia pat augančią žolytę, o lydekaitė vaiko vietinį karosiuką - tokia žuvis tikrai yra sava. Ekologinis aspektas juk irgi ne paskutinėj vietoj, tvari neršiančių žuvų polikultūra manau visada bus stipri srovė nepriklausomai nuo madų. Nežinau, kaip kitiems, bet man stebėti, kaip paties sukurtame telkinyje vyksta gamtos kūrimosi procesas- žuvis-ikras-mailius-žuvis yra "skaniau" už juodžiausią ikrą. ;))

Rolandas
18-11-2013, 00:51
Nuginklavai. Neturiu argumentų. Toks požiūris ir ūkininkavimas turėtų visiems būt siekiamybė.
Tai gilu, brandu, prasminga, gražu.

Vilius
18-11-2013, 01:16
Su eršketais draugavau pirmus metus, bet mane jie tikrai nustebino gerąja prasme... Nedideliame baseinuke, gyvendami kartu su KOI karpiais, vasarą iškentę deguonies stygių, žalią vandenį, du mėnesius 25+ temperatūrą ir tikrai neįdealiai maitinami (gaudavo daug sliekų ir jei likdavo eršketinio pašaro po KOI...) keturi eršketai per 5 mėnesius priaugo nuo 180 gr iki 950 gr!!!
Žinoma būtų įdomu surengt tokių eršketų augimo varžybas pvz su Šilavoto karpiais auginant vienodomis są;ygomis, bet kad KOI gauna į vienus vartus, tai net nėra ką šnekėti. O jeigu savo baseinuke būčiau auginęs tik eršketus ir jiems sudaręs idealias sąlygas?..

Nilas
18-11-2013, 01:26
Žinoma būtų įdomu surengt tokių eršketų augimo varžybas pvz su Šilavoto karpiais auginant vienodomis są;ygomis,

Viliau, ar Šilavoto karpių prieaugis nuo 200g iki 2 kg per sezoną tau būtų pakankamas šiam palyginimui? Jei taip, tai Rolandas tau gali šviežiausių faktų iš Šilavoto papasakoti. :))
Su eršketais mane šiek tiek į neviltį stumia tai, kad esant apytikrei realiai savikainai 20 Lt/kg, prekinį (apie 2 kg) eršketą Šalčininkų ūkyje (http://www.szu.lt/lt/pages/prekyba) gali nusipirkti už 22 Lt./kg. Šitas plikas faktas man viską sustato į vietas. :)

tvis
18-11-2013, 01:43
Gerai pašnekėjot apie eršketų auginimą. Galėtut perkelt žinutes į kitą temą, kuri būtent taip ar panašiai vadinasi.
Norėčiau oponuot abiems diskusijos dalyviam. Reikalas išties slidus ir pradžiai reikia turėt kur kreiptis dėl konsultacijos, arba bandyt "metodom tyka". Visa tai kainuoja. Iš ties Rolandas teisus, -eršketus veisia jau ir Marijos žemėj. Taip, kad paremsim vietos veisėjus. Eršketas tikrai nekaprizinga žuvis, neserga (man jau bent mažiau už karpį) plius žuvienos kokybė, skonis ir pan. Deguonies kiekį padeda išspręst ta pati orapūtė, kurią naudojam žiemą.
Dėl pašarų- naudojant šėrimo staliuką, pašarus duodant per du kartus- galima sukontroliuot. Vasaknose, ar Bartžuvėj eršketai gyvena betoniniuose baseinuose. Auginant prūde vistiek tai slieką po lietaus, tai trūklio lervą, tai spindulį ultravioletinį pasigauna. Manau tai yra gėris. Be to manau, kad eršketą kalėdom pasigausiu meškere. Eršketo traukimas meškere- sunkiai protu suvokiamas dalykas.
Nilas irgi teisus, nes su pašarų kiekiu truputį nesueina galai. Tiesa šiemet jau rezultatai geresni. Įtariu, kad didžiausia problema per karščius. Ima trūkt deguonies, žuvys, kad ir nenoriai ėda, bet svorio nedadeda. Manau, kad geriau nesivaikyt maksimalių rezultatų ir laikyt žuvį truputį nedaėdusią. Dar viena bėda intensyviai auginant eršketus- vandens keitimas. Bent per savaitę prūdo tūris turėtų pasikeist. Kalba eina apie didelį tankį. Pašarų kaina irgi baido, juolab jų nenusipirksi bet kur ir bet kada. Nepaisant to, kad ir turiu sočiai karpių ir kitos žuvies, eršketų auginimo neatsisakysiu. Ypač po to kai valgiau šaltai rūkytą.

Vilius
18-11-2013, 01:50
Na žvelgiant grynai iš techninės pusės.. Jei esi ekologiško ūkininkavimo šalininkas, tuomet nedidelį eršketų pulkelį galima ir su sliekais, kaip sakoma, už dyką užsiauginti. :) Beje, apie sliekų auginimo ypatumus, t.y. kaip sliekus kilogramais auginti, reiktų atskirą temą kurti. :) Bet čia viskas jei turi neribotas ūkininkavimo galimybes. Jei tokių galimybių nėra, o norisi tik žuvies, nesvarbu kokios, tada karpis yra pigiausias ir paprasčiausias sprendimas.

Rolandas
18-11-2013, 07:33
Mano išdėstyti argumentai, skaičiai, buvo daugiau taikyti labai mažam vandens telkiniui ir su kontroliuojamu deguonies režimu.
Auginant dideliame, visai kiti reikalai bus pas pradedantį mėgėją.

Nemas
18-11-2013, 08:48
Efektyviam pašarų tiekimui yra gudrios lentelės ir šėryklos, kad nepūtų ant dugno.

Gal galima nuorodėlę į šaltinį? Arba kokį žodį vesti googlan? Nes šias "roges" reik pasiruošti dar prieš sezoną, o žiema ilga ir gūdi... .

Nilas
18-11-2013, 10:12
Mano išdėstyti argumentai, skaičiai, buvo daugiau taikyti labai mažam vandens telkiniui ir su kontroliuojamu deguonies režimu.
Na, Eitvydo atveju, pas jį yra įtekėjimas privestas kiek pamenu, tai daug ką keičia. Jei to nebūtų, manau toks kiekis (kelios dešimtys) eršketų tokiam prūdutyje tuoj amonį į dausas užkeltų. :) Nežinau, gal klystu.

Jei esi ekologiško ūkininkavimo šalininkas, tuomet nedidelį eršketų pulkelį galima ir su sliekais, kaip sakoma, už dyką užsiauginti.
Su sliekais labiau realu būtų stabilų svorį palaikyti, o norint, kad augtų, tai būtų sudėtinga per dieną po kilogramą sliekų prirankioti.

Nemas
18-11-2013, 10:36
Nilai apie sliekus, tai kolega čia ne rankioti siūlo, o kalba eina apie sliekų auginimą, kuris taip pat protu suvokiamas ir, keista, kad niekas iš mūsiškių tuo neužsiima... . O gal aš klystu? Įdomu būtų kokią ekonominę naudą būt galima išpešti, palyginus su komb. pašarais. Tie sliekai čia, aišku, nelabai į temą, bet jei jau kalba pasisuko ekologinėn pusėn... :)

Nilas
18-11-2013, 10:58
Nilai apie sliekus, tai kolega čia ne rankioti siūlo, o kalba eina apie sliekų auginimą, kuris taip pat protu suvokiamas ir, keista, kad niekas iš mūsiškių tuo neužsiima... . O gal aš klystu? Įdomu būtų kokią ekonominę naudą būt galima išpešti, palyginus su komb. pašarais. Tie sliekai čia, aišku, nelabai į temą, bet jei jau kalba pasisuko ekologinėn pusėn... :)
Tai aš taip ir supratau, tik ne viskas taip paprasta kaip atrodo. Yra šiame forume tema apie sliekus. Aų pats asmeniškai bandžiau Kalifornijos sliekus augintis.

Vilius
18-11-2013, 11:03
Jei gerai įrengta komposto duobė, tai žaisti su sliekais tikrai nereikia - semi porą saujų, praplauni ir šeri žuvim. Dar galima eršketus pripratinti valgyti žuvį ar mėsą. Maniškiai nors ir "atbulais dantim", bet jau buvo pratę valgyti ir ant dugno pametėtas nedideles negyvas saulažuves.

Rolandas
18-11-2013, 11:26
Kažkaip palyginkime su karpiu, nes gaunas į vienus vartus. Tema slysta vien tik apie eršketus.

Sliekų tema čia:
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?223-Sliekų-veisimas-žuvų-pašarui&highlight=Sliekai

Gal galima nuorodėlę į šaltinį? Arba kokį žodį vesti googlan? Nes šias "roges" reik pasiruošti dar prieš sezoną, o žiema ilga ir gūdi... .
Kaip pvz.:
http://aller-aqua.com/aller_db/module/mod_pdf/view/buildPDF.layout_0001 .php?product=ALLER_P ERFORMA_EX__1_4_GR_&fish=Trout_fresh_wat er&feedtype=&language=2

http://aller-aqua.com/aller_db/module/mod_pdf/view/buildPDF.layout_0001 .php?product=ALLER_B RONZE&fish=Sturgeon&feedtype=&language=2

http://aller-aqua.com/cms/front_content.php?id art=537

Nilas
18-11-2013, 12:47
Jei gerai įrengta komposto duobė, tai žaisti su sliekais tikrai nereikia - semi porą saujų, praplauni ir šeri žuvim. Dar galima eršketus pripratinti valgyti žuvį ar mėsą. Maniškiai nors ir "atbulais dantim", bet jau buvo pratę valgyti ir ant dugno pametėtas nedideles negyvas saulažuves.

Tie sliekai irgi gudrūs, porą kartų pakasinėji, jie pabėga gilyn arba į kitą kompostinės pusę. Bet net ir tai nėra problema, problema yra ta, kad norint efektyviai sliekais maitinti žuvį, ir kad ta sliekų populiacija išliktų stabiliai atsinaujinanti reikia, kad kompostinė už prūdą būtų didesnė. :)) Man šėrimas sliekais pasiteisino tik kaip priedas bačkutėj auginamiems lynukams ir šamukams.
Aišku, tiek eršketą, tiek ir karpį galima pripratinti prie šėrimo žuvų faršu, sraigėmis ir dar bala žino kuo. Bet visada iškyla klausimas ar tikrai kasdien du kartus kasime tuos sliekus ir malsime tą žuvį? Ar tos pastangos yra proporcingos rezultatui? Aš tai siūlau daryt paprastai - nusiperki iš ūkio prekinių eršketų pavasarį, suleidi į prūdą ir visą vasarą žvejoji, o kad nekristų svoris įberi kartas nuo karto tai sliekų, tai dar kažko natūralaus, ar net ir dirbtinio ekstruduoto simboliškai. Savikaina bus ta pati, bet sutaupyta bus nervų, darbo ir laiko. Aišku, aš čia taip visko irgi nenoriu suabsoliutinti.

Kažkaip palyginkime su karpiu, nes gaunas į vienus vartus. Tema slysta vien tik apie eršketus.
Na karpiai dažniausiai yra "pliekiami" už drumsčiamą vandenį. Jei tai yra problema, karpį galima keisti amūru, šerimas bus dar pigesnis ir prūdo krantai liks savo vietose :), gal prieaugis truputį kuklesnis, bet užtai džiaugsmas akims šiltomis vasaros dienomis.
Eršketų skonis, kad ir kiek jis būtų giriamas, jis iš tiesų yra geras ir subtilus, bet ar jis vertas tris -keturis kartus didesnės savikainos - vis dažniau abejoju. Todėl vardan įvairovės, mano pozicija sezonui nusipirkti max 5vnt. prekinius eršketus ir suvartoti, taip ir poreikiai liktų patenkinti ir išlaidų mažiau. Tačiau tai tik mano subjektyvi pozicija, tikrai niekam jos primygtinai neperšu. :))

Rolandas
18-11-2013, 13:03
Jei jau apie skonį, tai karpį galiu valgyt tris kart per savaitę, o eršketą tik per šventes. Man jo specifinis kvapas ... nelabai.

Bet visada iškyla klausimas ar tikrai kasdien du kartus kasime tuos sliekus ir malsime tą žuvį? Ar tos pastangos yra proporcingos rezultatui? Aš tai siūlau daryt paprastai - nusiperki iš ūkio prekinių eršketų pavasarį, suleidi į prūdą ir visą vasarą žvejoji, o kad nekristų svoris įberi kartas nuo karto tai sliekų, tai dar kažko natūralaus, ar net ir dirbtinio ekstruduoto simboliškai. Savikaina bus ta pati, bet sutaupyta bus nervų, darbo ir laiko.
Va va. Prisifantazuot apie sliekus ir saulažuves, kuojas du kart per dieną paduot kaip pašarą galima, bet neištrauksit nė dviejų savaičių tokio tempo, režimo. O ir gaudyti (siaubti) gamtos išteklius, kad pašert savo "fermą" nei labai etiška, nei legalu. Čia kaip eiti kiškių pamedžiot, kad mylimus šunis pašert, panašiai. Taip matau reikalą gaudyti bet kokias žuvis pašarui.

Nemas
18-11-2013, 14:20
Rolandai, kai parašėte
gudrios lentelės ar šėryklos, mane labai sudomino gudrios šėryklos :))), bet čia tos "gudrios" turbūt buvo skirtos tik lentelėm... . :) Nes vis dar suku galvą, kaip čia tą šėryklą daryti... perkeliu mintį į "pasidaryk pats" skiltį...

Rolandas
18-11-2013, 14:28
Rolandai, kai parašėte , mane labai sudomino gudrios šėryklos :))), bet čia tos "gudrios" turbūt buvo skirtos tik lentelėm... . :) Nes vis dar suku galvą, kaip čia tą šėryklą daryti... perkeliu mintį į "pasidaryk pats" skiltį...
Prašyk tvis, kad į susitikimą atneštų vaizdinę mokymo priemonę.

Vilius
18-11-2013, 17:35
Nepaminėjo nieks dar vieno niuanso. O kodėl būtinai išvis reikia tą žuvį šerti? Jei tvenkinys yra vykęs ir jo mitybinė bazė yra gausi, tai žuvys ir pačios gerai auga ir nereik jų visai papildomai šerti. Aišku tokiu atveju į tvenkinį įleidžiamų žuvų kiekis turi būti kurkas mažesnis, nei papildomai šeriant, bet turint didesnį tvenkinį šeimos poreikiams tos žuvies tikrai užteks. Taip sakydamas remiuosi savo patirtimi. Kol maniškis 15 arų pratekantis tvenkinys dar nebuvo visiškai užpelkėjęs, tai eksperimento vardan jame buvau apgyvendinęs karpius, šapalus, karšius, starkius ir kitas įprastas tvenkinių žuvis, kurių papildomai nešėriau. Tiesa, rūpinausi natūralios mitybinės bazės apgyvendinimu - net kelis kartus važiavau į Kauno marias, vežiau kuokštus žolės iš ten ir to pasėkoje buvau sėkmingai savo tvenkinyje apgyvendines šoniplaukas. Ir karpiai, ir karšiai su šapalais tikrai pastebimai augo ir namų poreikiams žuvies tikrai užteko.
Aš būčiau už įvairiomis žuvų rūšimis subalansuotą tvenkinį, kurio išlaikymas sąlyginai nieko nekainuotų.

tvis
18-11-2013, 19:10
Na nėė Viliau, turėt prūdą ir neturėt malonumo pašarų pabarstyt,- čia jau ne man. Be to nesikišant į mitybinę bazę labai jau mažai masės per sezoną užaugs. Manau didžioji mūsų kolegų dalis už didesnius laimikius. Lai kai kada ir bus prasilenkiama su ekologija.

Nemas
18-11-2013, 20:16
Mibai, temos ayra:
labai mažą tvenkinukątad kalba, kaip suprantu, eina apie tokį, o jame pusiausvyrą išlaikyti su vasariniais temperatūrų svyravimais.... todėl aš už šeriamą žuvį.

tvis
18-11-2013, 20:49
Labai jau siaura tema. Gal galima būtų daugiau rūšių įrašyt į auginamų mažam prūdely sąrašą. Jei netinka karpiai ir eršketai- tada bandyčiau amūrus (čia Linas mane aplenkė su pasiūlymu), išties verta bandyt, nes galima užaugint didelius kiekius, upėtakius paaugintus ir leisčiau nuo rugsėjo iki kitų metų gegužės vidurio su sąlyga, kad bus visi išgaudyti. Kodėl ne šamai. žinoma juos šeriant kokybiškais pašarais. Na ir dar įdomu būtų pabandyt žymėtuosius vėžius. Apie juos pasakojo bičiulis. Mažame prūdely gaudė nerealius kiekius.

Darulis
18-11-2013, 21:14
Va va...
Amūras skonio atžvilgiu tikrai nenusileidžia karpiui..
Kitiems jis net skanesnis.
Bet turi būti jau kokių 3 kg. ir daugiau..
Ir su maistu nebūtų problemų..

Rolandas
18-11-2013, 22:21
Ne, nea, neplėskim temos. Čia dviems tik rūšims (viena sena, patikrinta o kita nauja, madinga) palyginti, taip sakant iškristalizuot vienos prieš kitą pliusus ir minusus.
O deriniams, polikultūrai ar dar kam, duokim pradžią naujoje temoje. ;)

Nilas
18-11-2013, 22:39
O deriniams, polikultūrai ar dar kam, duokim pradžią naujoje temoje. ;)
Pritariu, tvarios polikultūros tema matau daugeliui aktuali, ją būtų galima gvildenti atskirai.

Mibas:
Aš būčiau už įvairiomis žuvų rūšimis subalansuotą tvenkinį, kurio išlaikymas sąlyginai nieko nekainuotų.
Čia reikia atskirti dvi skirtingas sritis:
1) Pasyvioji akvakultūra - save regenuoranti, išsimaitinanti sistema, iš kurios tik nuimamas perteklius, panašiai kaip sode skinam obuolius ir genėjam šakas jei reikia. Vienai šeimai komfortabiliai gauti žuvies, reikėtų bemaž hektarinio tvenkinio.
2) Aktyvi (mažų sąnaudų) akvakultūra - čia tankis gali būti ir didelis, bet žuvis papildomai primaitinama savame ūkyje paruoštu pašaru.

Nilas
30-01-2014, 22:06
Sveiki, kolegos, ar kam teko karpius ir eršketus kartu laikyti? Kiek pamenu ten kyla problemų dėl to, kad eršketai grūdų prisiryja. Gal dar kokių niuansų esat pastebėję? Čia gal panevežiokai tokios patirties turi? :)

tvis
30-01-2014, 22:19
Ko gero atsiras ir daugiau turinčių karčios patirties auginant karpį su eršketu.

Nilas
30-01-2014, 22:55
Ko gero atsiras ir daugiau turinčių karčios patirties auginant karpį su eršketu.
Tai kaip suprantu, neverta panašioms pagundoms duoti bujoti? :))

nerka
31-01-2014, 10:14
Nilas

Sveiki, kolegos, ar kam teko karpius ir eršketus kartu laikyti? Kiek pamenu ten kyla problemų dėl to, kad eršketai grūdų prisiryja. Gal dar kokių niuansų esat pastebėję? Čia gal panevežiokai tokios patirties turi? :)

Sveiki, auginu savo tvenkinyje eršketus, karpius ir dar keletą rūšių. Pašarus derinu, kad tiktų tik erškėtam ir tą patį maistą ryja kitos žuvys ir puikiai auga. Tik tai nepigu, bet mano pirmas tikslas buvo tik iškastame tvenkinyje turėti greičiau gerą žvejybą, turėti greičiau didesnių laimikių. Ir man patinka kai žvejodamas nežinai ką pagausi, todėl auginu kelias rūšis. Grūdais nustojau maitinti, kai pastebėjau pagautų upėtakių pilvuose grūdų ir kai kurių pilvai buvo išsipūtę. Dabar upėtakių nebeturiu tik manau tas pats gali atsitikti ir erškėtam.Tik parašęs pastebėjau, kad tema apie mažesnius tvenkinius mano žuvys gyvena apie 20arų, bet gal kažką galima pritaikyti ir mažesniuose.