PDA

Žiūrėti pilną versiją : Bradinys savo tvenkinio žuvims gaudyti

tomelis
11-11-2013, 17:52
Šiandien MOKI-VEŽI parduotuvėj užtikau tinklo. Akis 30 mm, aukštis 4,2 metro. Prigriebiau 15 metrų, konstruosiu dvibridį ar kaip jį tiksliai pavadint, galvoju apačioj kokia grandinę, viršui plūdes iš ekstrūdinio porostirolo (stiroduro), galuose ilgas virves ir bandysiu "traluot" savo prūduką. Gal Nilas gali kokių patarimų, nes patirties turi, nes aš tik teoriškai dar viska žinau, praktiškai su bradiniu Jiesioj su draugais žvejojau kai buvau kokių 13 metų, o tai jau labaiiiii senai:). Ar reik bandyt konstruojant bradinį suformuot kažkokią rankovę (maišą), ar užtenka kiek natūraliai įdubimas gausis.

Nilas
11-11-2013, 18:23
Šiandien MOKI-VEŽI parduotuvėj užtikau tinklo. Akis 30 mm, aukštis 4,2 metro. Prigriebiau 15 metrų, konstruosiu dvibridį ar kaip jį tiksliai pavadint, galvoju apačioj kokia grandinę, viršui plūdes iš ekstrūdinio porostirolo (stiroduro), galuose ilgas virves ir bandysiu "traluot" savo prūduką. Gal Nilas gali kokių patarimų, nes patirties turi, nes aš tik teoriškai dar viska žinau, praktiškai su bradiniu Jiesioj su draugais žvejojau kai buvau kokių 13 metų, o tai jau labaiiiii senai:). Ar reik bandyt konstruojant bradinį suformuot kažkokią rankovę (maišą), ar užtenka kiek natūraliai įdubimas gausis.

Kokia tinklo kaina? Smalsu, nes pats ruošiuosi pirkti tinklo ir siūtis kur nors.
Na, nesu aš čia anaiptol tinklų ekspertas, yra kas daugiau jų už man čiupinėję. Bradinis, kurį turi mano uošvis, yra padarytas iš dviejų tinklo sienelių kraštuose+tinklinis maišas siaurėjantis į galą (kaip sūrmaišis). Būtent kaip tą maišą pasiūti ir reikia labiausiai galvą pasukti. Šiuo metu ieškom kur naują pasisiūti, bet dauguma buvusių senųjų tinklų siuvėjų jau dabar su Šv. Petru žvejoja. :)

tomelis
11-11-2013, 18:42
Tinklo kaina nepilnai 5 lt/m, kažkas 4,65 ar 4,85 lt/m, tiksliai nepamenu, čekį kaip įpratęs išmečiau. Jo reikės pasukt galvą kaip tą sūrmaišį pasiūt. Jei turėsiu rytoj laiko bandysiu kažką daryt, pabandysiu pafotkint kas gavosi. O kažkokius svorius apačioj ir plūdes viršui naudojat?

Nilas
11-11-2013, 18:48
O kažkokius svorius apačioj ir plūdes viršui naudojat?

Taip, "maišo" apatinėj daly yra priraišioti senoviški, iš betono lieti svareliai, viršuje maišo - plūdės, į maišo plongalį visada įmetam akmenį, kad grimstų.

Darulis
11-11-2013, 19:52
Šiandien MOKI-VEŽI parduotuvėj užtikau tinklo. Akis 30 mm, aukštis 4,2 metro. Prigriebiau 15 metrų, konstruosiu dvibridį ar kaip jį tiksliai pavadint....

Na kaip bradiniui, sakyčiau retokas. Pačiai motniai. Sparnas gal ir pakenčiamas...
Jei gaudytum ežere, tai sparnams tikrai būtų visai gerai.

Draugas minėjo, kad vienas lyg daro, tai sakė pasidomės. Dabar prieš rašydamas paskambinau..

.....galvoju apačioj kokia grandinę, viršui plūdes iš ekstrūdinio porostirolo (stiroduro), galuose ilgas virves ir bandysiu "traluot" savo prūduką. ... Ar reik bandyt konstruojant bradinį suformuot kažkokią rankovę (maišą), ar užtenka kiek natūraliai įdubimas gausis.

Šiaip atvirai pasakius, kad pasidarysi pats gerą, kad žuvis eitų, tai tikiu kokiais 5 proc.
Jai dar kopijuotum nuo gero bradinio, tai taip..

Manau uždėsi tokią grandinę, kad po to ir 10 vyrų nepavilks...
Patikėk esu gaudęs pas pažįstamą su 30 m. bradiniu...
Uždėjo grandinę (kėlė įtarimą, bet netikėjau, kad tiek žmonių nepatrauks) ant 30 metrų bradinio, dugnas smėlis, tai mūsų buvo 18 žmonių ir į pabaigą negalėjom patraukti jo..
Toliau plūdės iš tokios medžiagos netinkamos, nes reikia jas gaminti iš kietesnės medžiagos (jei esi matęs jurinęs plūdęs, dydžio kaip pusė trilitrinio). Neklausk nežinau medžiagos pavadinimo, o stiroduras (kalbu apie mėlyną), tai vienai rimtesnei žvejybai ir plūdės nulakstys..

Ir pats pagrindinis dalykas nuo ko priklauso, tavo KAIP gero BRADINIO sėkmė, tai motnia (kišenė, rankovė).
Visa kita, kad gali pasidaryti jai kas patartų ar parodytų, tai neabejoju, bet motnios geros tikrai nea.

Kalbu ne apie darbą, bet apie tikslią technologiją kur nerasi tokios info niekur (manau ir visagalis Google čia bejėgis).

Esu bendravęs su vyresnės kartos žvejais (tinklininkais), tai sakydavo va gražiai atrodo ir tvarkingai padarytas, o žuvis neina...
O va tas, kad ir pavargęs, bet tik užmerki, pratrauki ir yra žuvies..
Manau dar net spalva labai priklauso, tinklo storis, sparnų ir motnios akių dydis...

Aišku prūde kurio plotas iki 10 arų, tai viskas kitaip..
Bet yra skirtumas, kai reikia pasodinti į molį medį, kąsti su fiskaru ir su kokiu kinietišku kastuvu...
O jai reiktų pasodinti kokį 100 vnt??

Bet kadangi tavęs asmeniškai nepažįstu ir esu gavęs pylos už entuziastų žlugdymą, tai galiu palinkėti tik sėkmės...

Rolandas
13-11-2013, 19:10
Ir pats pagrindinis dalykas nuo ko priklauso, tavo KAIP gero BRADINIO sėkmė, tai motnia (kišenė, rankovė).
Visa kita, kad gali pasidaryti jai kas patartų ar parodytų, tai neabejoju, bet motnios geros tikrai nea.

Pabandysiu nufotografuot savo darbinį senuką, kuriuo košiam darbe reproduktorius.
Iš pažiūros, tikrai nieko sudėtingo ten nėra.

P.S. tik jau čia daug infos ne apie tvenkinio didinimą, o apie motnią. :)
Kaip man patiktų nauja tema apie atskirą klausimą atskirai... o ne einu, ką matau, tą dainuoju.

Darulis
13-11-2013, 19:30
Rolandai, ten visos plonybės slypi paprastume..
Tinklo parinkime ir perėjimai, iš sparnų į motnia::)

Turiu tinklų (sietkų) ir ne vieną...
Į vieną žuvys lenda, o į kitą ne. Nors abu tinklai kaproniniai...
Su žilkiniais kitaip.. Bet yra irgi skirtumas..

Nilas
14-11-2013, 00:04
Gal šis tas bus naudinga ryšium su bradinio konstravimu.
Raktažodžiai google: seine net, trawl net, dragnet.

http://www.aquaculture-com.net/Netprices.htm
http://www.fipec.qc.ca/ahtml/asennes.html
http://www.ioffer.com/i/seine-net-dragnet-50-x6-x1-3-4-trawl-fishing-net-with-493119656

Nilas
24-11-2013, 22:02
Gal važiuojam pasistažuoti? :)))

http://www.youtube.com/watch?v=X1Sk2S4RZqc

Vorr
25-11-2013, 21:06
Linkai geri:) daugiau info pravers, reikės kada įrankius iš rūsio paimt:) prosenelis vienas pirmųjų mūsų krašte pradėjo siųtis tinklus, dar iš lino pamenu radęs buvau rūsy:) tai dar mažas būdamas siųt mokėjau ir tinklą, ir bradinį, ir venterį, tai dabar be problemų tik pataisyt galėčiau, pabandęs prisimint ir pasiųt gal gautus sienas, bet va kai nebėr ko pasiklaust parametrų, tada sunkiau:)

Nilas
26-11-2013, 15:16
Kaip manot kokio dydžio tinklo akis būtų optimaliausia bradiniui? Ar būtų tikslinga rinktis didesnes akis ir plonesnį siūlą? Aš asmeniškai, truputį prisibijau, kad prie didesnių akių ūgtelėjusios (50-100g) žuvys gali įkišti galvas į tas akis ir susižaloti betraukiant.

Rolandas
26-11-2013, 15:23
Pas mus storas siūlas, akys 16mm gal.
Manau, iki 25 mm turi tik.

Darulis
26-11-2013, 15:58
Sparnai daromi iš retesnio, o jau "kišenė" iš tankesnio.

Vorr
26-11-2013, 18:10
Kaip manot kokio dydžio tinklo akis būtų optimaliausia bradiniui? Ar būtų tikslinga rinktis didesnes akis ir plonesnį siūlą? Aš asmeniškai, truputį prisibijau, kad prie didesnių akių ūgtelėjusios (50-100g) žuvys gali įkišti galvas į tas akis ir susižaloti betraukiant.

jei gerai pamenu 18-22 akis turi būti standarte. 16 kaip pas Rolandą irgi visai nieko, juk mažiau galimybių mailiui susižeist:)

Rolandas
27-11-2013, 19:36
Senai žadėtos foto

4728 4729 4730 4731 4732 4733 4734 4735

Nilas
06-02-2014, 08:02
su vienu pakalbėjau tai pasakė kad su kišenėm jau negamina, daro kitaip pusantro metro vienam gale ir kitam o per viduri vos ne dvigubai pagal prūdo gyli, akys priklauso nuo žuvies, siuląs ne per storiausias, dar galuose po pagali, svori, pludura

Tai pagal aprašymą supratau, kad kažkas panašaus į tai? http://www.aquaculture-com.net/bilder/zugwand.gif

deivis
06-02-2014, 14:18
Atsiprašau ne ten parašiau, nepastebėjau šitos gijos, stenksiuos būti atidesnis, savo traukiu virvėmis, taip atrodo kad šitas.

Darulis
07-02-2014, 00:23
Bet vis dėlto, gal gerai kai bradinys turi maišą??
Na mažuose prūduose iki kokių 10-15 arų gal ir nereikia, bet jau virš 20 arų manau nepamaišytų..
Nors prisipažinsiu nesu jau geras specas ant bradinio..

Nilas
07-02-2014, 00:43
Man su maišu irgi atrodo patikimiau, žuvis maišan įlindusi jau neapsisuks atgal lengvai. Nežinau, nebent yra kažkokių kitų niuansų.

Darulis
07-02-2014, 08:17
Nilai, tavo atveju, tai galvočiau, kad toks praktiškesnis...
Lengva surinkti žuvį....
O su maišu jau ne taip patogu..
Čia toks pat principas kaip dvibrado-tribrado..

Nilas
07-02-2014, 09:10
Na, nežinau, kai pas mane gylis nemažas, o šlaitai gan statūs, tai bijau, jog neis gerai prie dugno ir šlaitų prispausti. Betkuriuo atveju apsvarstysiu ir šitokį variantą.

Rolandas
07-02-2014, 09:20
Detalizuokit dvibradą, tribradą, kad visi suprastų apie ką kalba.
Ačiū

Darulis
07-02-2014, 15:10
Detalizuokit dvibradą, tribradą, kad visi suprastų apie ką kalba.
Ačiū

Kai būsiu kaime, nufotkinsiu, nes jau esu aprašinėjęs. Šiaip 1 ha prūdo nuleidime jį naudojau. Fillmuotoje medžiagoje matosi.

deivis
07-02-2014, 23:18
Taip Daruli, tavo ežerui bradinys tik su kišene, ir būtent smailėjančia, kad žuvys nespėtu tris kartus įplaukti įšplaukti iš tinklo kol ji pertrauksi, ir dar padaugink matmenis iš penkiu:::))). O dabar rimtai, aš gaudžiau tik su kišene, 2m aukščio, prūdo gylis 4m, tai anksti pavasari arba vėlyva rudenį dar niėko, vasara šamus ir kitas dugno žuvis pagauni o karpiai ir amūrai tokius triukus parodo kad miela žiurėti, aukštis minusas, tai rišu už 2m antra plaukiojanti, kaip Nilas minėjo žingsnis metras pas mane irgi tas pats, status krantas, tai su kišene patogu ant kranto užtraukti, dar vienas pastebėjimas traukiant, kišenė, akmenukai, šamas, tinklas susitraukia nes,. vidury kaip inkaras gaunas. apie ta kur paveiksliuke (nežinau kaip užvadinti) mano nuomone aukštis pliusas galima visa prūdą pertraukti, su tokiu nebandžiau negaliu pasakyti.

arsus
08-01-2015, 20:14
Sveiki, kadangi žiemos vakarai tamsūs ir šalti, o ir veikti nėra labai ką :) tad nusipirkau mokiveži tinklo bradinio gamybai, jamiau 2 gabalus, kiekvienas yra 1x5 m. akys labai mažos, o ir pats tinklas toks neitin plonas. Interneto platybėse prisižiūrėjau kaip plius minus turi atrodyti bradinys, visgi norisi jau pradėt savom tvenkinuką nužuvinti :)

Gal kam pravers: https://www.google.lt/?gws_rd=ssl#q=seine+ net

Realiai prieš pradedant gamyba iškilo keletą klausimų, tad trumpai apie juos:

1. Ką patariant naudoti vietoje viršutinių plūdžių-pludurų? vyno kamsčiai, XPS polistirolo tabletės?

2. Ką naudot vietoj svorių? švino gabalai (nepigu), veržlės?

3. Kokie patogiausi bradinio išmatavimai? Tvenkinio gylys 2-3 m., plotis 15-20 m.

Nilas
08-01-2015, 20:55
Patikėk neverta pačiam terliotis, paieškok kas siuva, nes jei bus samadielnas, tai ir dirbs kaip samadielnas. Beje tinklas iš Moki Veži kiek girdėjau yra prastas, ir žvejybiniam tinklui nelabai tinka, geriau kokių graibštų ar varželių prisigamink.

arsus
08-01-2015, 22:05
Patikėk neverta pačiam terliotis, paieškok kas siuva, nes jei bus samadielnas, tai ir dirbs kaip samadielnas. Beje tinklas iš Moki Veži kiek girdėjau yra prastas, ir žvejybiniam tinklui nelabai tinka, geriau kokių graibštų ar varželių prisigamink.

savikaina didelė labai nesigaus, manau iki 100 lt, tad perdirbt į kitus gaminius spėsiu visada

deivis
09-01-2015, 00:32
Sveiki, kadangi žiemos vakarai tamsūs ir šalti, o ir veikti nėra labai ką :) tad nusipirkau mokiveži tinklo bradinio gamybai, jamiau 2 gabalus, kiekvienas yra 1x5 m. akys labai mažos, o ir pats tinklas toks neitin plonas. Interneto platybėse prisižiūrėjau kaip plius minus turi atrodyti bradinys, visgi norisi jau pradėt savom tvenkinuką nužuvinti :)

Gal kam pravers: https://www.google.lt/?gws_rd=ssl#q=seine+ net

Realiai prieš pradedant gamyba iškilo keletą klausimų, tad trumpai apie juos:

1. Ką patariant naudoti vietoje viršutinių plūdžių-pludurų? vyno kamsčiai, XPS polistirolo tabletės?

2. Ką naudot vietoj svorių? švino gabalai (nepigu), veržlės?

3. Kokie patogiausi bradinio išmatavimai? Tvenkinio gylys 2-3 m., plotis 15-20 m.

Du gabalus po 1/5, tai gaunasi 2 m aukštis ir 5 m ilgis, arba 1 m aukščio ir 10 m ilgio, nelabai kas gausis, ant prūdo 2-3 gylis ir ypač 15-20 plotis, reiktu nors padvigubinti, jeigu prūdas būtu 5 m pločio, būtu ok.

ignass
09-01-2015, 10:14
Aš panašaus gylio ir pločio prūdui ėmiau 4,2x35m. Dabar irgi planuoju kažką konstruoti. Svareliai manau bus paprasčiausia grandinė, o plūdurai-iš to kieto polistirolo. Naudodamasis panašiu pažįstamo bradinių pastebėjau, kad svorio ir plūdurų reikia gana daug uždėti, kad tinklas traukiant eitų prie dugno ir palei vandens paviršių. Ir dar pastebėjimas- plūdės turi būti arba smarkiai mažesnės už tinklo akį, arba didesnės, nes kitaip labai pinasi pats tinklas.

irmis22
09-01-2015, 10:56
Senai žadėtos foto

4728 4729 4730 4731 4732 4733 4734 4735

Kokia žuvis čia auginama ?

arsus
09-01-2015, 17:11
Aš panašaus gylio ir pločio prūdui ėmiau 4,2x35m. Dabar irgi planuoju kažką konstruoti. Svareliai manau bus paprasčiausia grandinė, o plūdurai-iš to kieto polistirolo. Naudodamasis panašiu pažįstamo bradinių pastebėjau, kad svorio ir plūdurų reikia gana daug uždėti, kad tinklas traukiant eitų prie dugno ir palei vandens paviršių. Ir dar pastebėjimas- plūdės turi būti arba smarkiai mažesnės už tinklo akį, arba didesnės, nes kitaip labai pinasi pats tinklas.

matmenys gana nemaži, tik sunkiai įsivaizduoju kaip tokių matmenų bradinį keliese patempti apkarstytą grandinėmis? čia arba nemažos talkos reikia, arba keturračio pagalbos :)

ignass
09-01-2015, 18:09
Ilgis čia yra bėginis (suvinioto tinklo), ištiestas (darbinėj būsenoj) bus apie 25m (kaip tik nuo vieno kranto iki kito). Patraukiam dviese neskubėdami, tik link pabaigos, kur prūdas susiaurėja, pagreitindavom. Su mažesniu bandėm greitai traukti keturiese, tai visiškai nieko nepagaudavom.