PDA

Žiūrėti pilną versiją : Serga visas akvariumas

Gita
26-09-2013, 11:27
Prašau labai nustayti ligą.
Į savaitę numiršta vis kokia/kokios žuvytė/ės. Pradžioje numirė visos gupijos, paskui 6 minorai, 2 rykliai, 2 skaliarai, 2 molinezijos.
Vakar jau radau savo akvarimo džiaugsmą, susirgusį šamą.
Net nežinau ar pas mane yra viena liga ar kelios, nes vienom žuvytėm apetitas dingsta, kitos ėda net jeigu jau yra vangios. Vienos atrodydavo sveikos, bet kitą dieną jau nebegyvos, kitos pasidaro vangios ir ant dugno gulinėja, zuvytę išmėto dėmėm, paskui nugaišta.
Šamas tai tikrai nebevalgydamvo. Pradęjo sunkiai plaukioti, vis gulinėdavo. Išmėtė baltom dėmėm ir galiausiai nugaišo.

Akvariumas 288ltr. Sartas apie 2012 lapkritį
Žuvytes šeriu kartą dienoje sausu ir šaldytom kirmelėm.
Filtras Atman CF-1200
Apšvietimą laikau po 9 val.
Temperatūra 26 laipsniai
Šnekant apie augalus, tai jie sveiki ir nespėju ravėt, tad jiems neužkliūna mano žuvyčių liga.

Vandenį pradėjau keisti kas savaitę po trečdalį su daliniu dugno nusiurbimu. Vanduo vandentiekio. Pilu iškart iš krano. Gal reik leisti jam nusistovėt? Buvau pakėlus temp iki 30, bet nepadėjo. Pyliau Sera „OMNIPUR“ vaistų - nepadėjo

Nebežinau nei kaip gydyti nei ką daryti, nes greit visos žuvytės nugaiš. Vyras jau juokias, kad iš manęs akvariumistės nebus ir geriau parduot akvariumą. Bet aš akvariumą noriu turėt ir tikrai neatsisakysiu, tačiau nebežinau kas žuvytėm daros ir kaip gydyti.
Gal atsiras kas žino kas čia daros ir kaip su tuo kovot?
Keletas sergančio šamo nuotraukų.
4378
4379

Rolandas
26-09-2013, 21:17
Išpirmo žvilgsnio Costia arba Chilodonella.