PDA

Žiūrėti pilną versiją : Karolinos 12L akvariumas :)

Karolina
20-09-2013, 14:22
Sveiki. Esu akvariumuose dar naujoke. Man padovanojo 12L akvariuma dvi pecilijas, dvi gupijas ir dvi ternecijas. O pasiskaiciusi suzinojau, kad joms reikia kazkokio burbuliatoriaus ir filtro. O pasiklausias draugo (jis taip pat turi didziuli akvariuma ~120L) suzinojau, kad kalvarijose parduoda pigius filtrus. Tai nuvaziavau i kalvarijas ir nusipirkau filtra+burbuliatoriu (viename) Hanza Aquaristic HJ-111b. Ir gyva augala "Cryptocoryna spiralis" ir trasu. Skalda 3-5mm. O storis ~5cm. Akvariume yra dar ir akmuo. Jame yra dvi skylutes, pro kurias gali zuvys perplaukti i kita puse. Apsvietimas: staline lempa. 20W. Noreciau dar ir kazkokiu augaliuku daugiau pasisodinti. O ar tiktu mano akvariume pasisodinti " Vallisneria spiralis"(valisneria) kokios "Vesicularia dubyana" (javos samana) "lilaeopsis brasiliensis" "anubias barteri" na ir kokios ricijos gabaleli :). Ar galetumete patarti ar tiktu sitie augalai mano mini akvariume? Ir gal turetumete savo pasiulimu? Issanksto dekoju.

Pikulis
21-09-2013, 13:08
Nepyk, bet tokio tūrio "akvariumai", tai tik laikini stiklainiai. Tokiuose tik kelioms gupijoms, kardonešiams ar gaidukui gyvent, dar lervutes paaugint. Patart galiu tik tiek, kad augalai būtini, bet smulkūs. Pradžioje teks dažnai keist vandenį ir neperšert žuvų, kol augalai nesutvarkys vandens... Taupykis pinigus, pirk didesnį akvariumą, skaityk akvariumistikos forumuos. Jei žuvytės mirs, nepirk nauju joms pakeist. Su laiku visko išmoksi jei turėsi truputi kantrybės, o tada jau bus paprasta prižiūtėt ir žžiaugtis savo žuvytėmis.

Rolandas
23-09-2013, 21:59
Karolina, rašyk lietuviškai.

Taigi, tavąjį akvariumuką daryčiau monorūšiniu, t.y. atsisakyčiau gupijų ir ternecijų, laikyčiau kokias dvi poreles pecilijų ir vaikų kiek prisiveis ir išliks (turiu tokį laukinį neprižiūrimą 65 litrų vien tik su pecilijomis, parodysiu kada). Visai geras man.
Samanos gerai augs ir atrodys, kai nusistovės pusiausvyra, susibalansuos akvariumukas, neperšersi augintinių ir nebus jų per daug. Todėl neskubėk dar jos sodint.
tiktų koks Echinodorus tenellus, Sagitaria, ragalapis. Grunto tik smulkus 2-5mm frakcija 3-4cm storio, ne baltas, ne kalkingas.
Lempa turi šviesti rudenį 14 val. Susireguliuosi pagal dumblius: žali, per daug, per ilgai šviesos, rudi dumbliai/apnašos - per mažai, per trumpai šviesos.
Tik neprasidėk su trąšomis pradžioje - per mažas tūris, per mažai patirties. Paskui viskas, po pusmečio, pavasariop.
Jei augalai augs, tai filtro ir nereikės prie kelių žuvyčių. Arba rinkis pakabinama ant akvariumo krašto į lauko pusę, kuo didesnį. Tiks kai pasikeisi akvariumą į didesnį.
Burbuliatoriaus reiks ir akmenuko-difuzoriaus, bet nevaryk, kad viskas kunkuliuotų. Užteks, jei žuvys gaus deguonies ir nekils žiopčioti į paviršių. Su tokiu burbuliatoriaus režimu pasaugosi akvariume taip reikalingą CO2.
Dekoracijai labaiau tinka šakos, šaknies gabaliukas, nei akmuo.

muntas2
02-10-2013, 18:37
Labas. Dabar turiu tokius augalus: Vallisneria, cryptocoryna, sagitaria, samanele, anubias barteri. Trasas as naudoju. Apsvietimas butinas.(as ji irgi turiu). Karolina nu kaip mano rekomenduotas filtras? Veikia viskas Ok?