PDA

Žiūrėti pilną versiją : Sweetuke tvenkinys ir jo bėdos

Deivis
04-07-2013, 13:47
Sveiki, skaitinėju jūsu forumą,pats turiu prūdų, pradėjo dūsti žuvys, į dieną nemažiau nei 10, vanduo nuskaidrėjas, iš jūsu sužinojau, kad tai blogai, įmečiau difuzirį,bet situacija nelabai keičias,gal vos vos, taip pat norėčiau sužinoti, kur jus pirkot, ar iš kur man gauti oksimetrą ? Dėkui už atsakymą.

tvis
04-07-2013, 14:07
Papasakok smulkiau, kokį prūdą turi, kokias žuvis augini, kokį aeratorių įjungei. Gali pradėt savo naują temą- padėsim kuo galėsim.

Deivis
04-07-2013, 23:53
Žinai, vis tas lietuviškas godumas. Norisi kol šiltas metų laikas ir eršketai gali augt, dar paaugint. Na panašiai kaip Nilas, dar nors 200g.
Karpių dusimas mano mastais man nebaisus. Pamatei, kad vanduo nuskaidrėjo,žuvys maisto neima, imkis ekstra priemonių, nes po dienos, kitos rasi karpius ryte nosis iškišusius. Kaip būna su eršetais- nežinau ir kažin ant Lietuvos kas matė tokį reikalą.

Viskas įvyko taip kaip tu sakei, žuvis stimpa taip, kad kiekvienu nuėjimu 5-10 žuvų ištraukiu(o vaikštau tikrai dažnai). Mano prūdas 30a , yra karpių,karosų,neda ug amūrų,plačiakakč ių,pora gal šamų(seniai įleisti ), nežinau ar net verta minėt, bet daug saulažuvių, prūdui 10 metų, gyliausia vieta 4-5 m. pajungiau 100w aeratoriu, buvo 2 difuzeriai, šiandien pajungiau dar vieną iš 4 šlangų. Kažkur skaičiau, kad kažkas iš jūsų rado , kur (Vilniui lygtai), pirkti oksimetrą nekainuojanti 4000lt. O šiuo momentu man jo labai reikėtu, kai taip žuvis miršta, manau , laikas patikrint deguonies kiekį. Gal kąsnors kąnors galit patart? O dėl temos, matyt reikės,dėkui.

Sutvarkom tarpus: skyrybos ženklas dedamas po žodžio be tarpo. Tarpas paliekamas po skyrybos ženklo - nedarkys teksto.

Rolandas
05-07-2013, 00:00
Oksimetras kam? Vienam kartui pasimatuot ar kritimo priežastį nustatyti? Brangu tik dėl to... bet jei yra kapeika, tada siūlau pasirinkt iš HACH, YSI, OXYQUARD.

Nilas
05-07-2013, 00:26
Swetuk, kol kas kantriai aeruok, ir patariu apgaudyti žuvų, geriau dalį žuvies nugaudyti (ypač stambesnes), o ne laukti kol iškils nuo dugno išsipūtusi. Rytais kelkis labai anksti ir jei dusimas nesiliauja rink žuvį kol šviežia, nes būtent iš po nakties būna mažiausiai deguonies.

mindis
05-07-2013, 09:10
mano nuomone, nėra reikalo tokių prabangių oximetrų prikinet. Yra žymiai pigesniu variantų, manau pilnai tinkamų tokiems kaip mes, va kad ir : http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=oxygen+ meter&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m57 0.l1311.R1.TR1.TRC0. A0.Xdissolved+oxygen .TRS0&_nkw=dissolved+oxyge n+meter&_sacat=0

Rolandas
05-07-2013, 14:11
mano nuomone, nėra reikalo tokių prabangių oximetrų prikinet. Yra žymiai pigesniu variantų, manau pilnai tinkamų tokiems kaip mes
Ar jau turite, naudojate ką nors iš pasiūlytųjų/rekomenduojamų?
Koks naudingumas, praktiškumas, patikimumas, patogumas, darbas prie 0C praktikoje?
Kiek laiko ir kokį modelį, kokio gamintojo konkrečiai naudojate?
Kokios garantijos, aptarnavimas, remontas (membranos, elektrodai), metrologinė patikra?
Ačiū

mindis
07-07-2013, 16:21
Ar jau turite, naudojate ką nors iš pasiūlytųjų/rekomenduojamų?
Koks naudingumas, praktiškumas, patikimumas, patogumas, darbas prie 0C praktikoje?
Kiek laiko ir kokį modelį, kokio gamintojo konkrečiai naudojate?
Kokios garantijos, aptarnavimas, remontas (membranos, elektrodai), metrologinė patikra?
Ačiū
jaučiu sarkazmo gaidelę šiame klausime :) Neturiu, nenaudoju, nežinau ar man reikia, bet manau mėgejiškai veiklai tokio prietaiso bus per akis, eksploatacinių medžiagų kai kuriems iš jų tikrai galima rasti, garantijos irgi turetų būt, ypač perkant iš normalaus ES pardavėjo. Atsakomasis klausimas: ar pas jus namie televizorius ir monitorius kalibruotas, multimetras praėjęs metrologine patikrą? Toks svarbus prietaisias kaip medicininis termometras testuotas bent kartą po išėjimo is gamyklos?

Rolandas
07-07-2013, 17:34
Dėl televizorių, multimetrų... - ne. Kažkaip visai ne į temą prie žuvų. :)
Termometras, tiesa, vandeniui - taip. Galiu pasakyt net kainą: vieno taško kalibravimas 20Lt.
Sarkazmas tik toks, kad jau jei imatės rekomenduot viešai ar manot=siūlot, reiktų žinot, kad tokie "pigūs" žaisliukai groja iki metų, na gerai, iki pusantrų. O paskui tikrai galima atiduot vaikams kaip tikrus žaislus. :)
Maža kaina, tai dar ne pigu. Arba geras, arba jokio.

mindis
07-07-2013, 19:18
Dėl televizorių, multimetrų... - ne. Kažkaip visai ne į temą prie žuvų. :)
Termometras, tiesa, vandeniui - taip. Galiu pasakyt net kainą: vieno taško kalibravimas 20Lt.
Sarkazmas tik toks, kad jau jei imatės rekomenduot viešai ar manot=siūlot, reiktų žinot, kad tokie "pigūs" žaisliukai groja iki metų, na gerai, iki pusantrų. O paskui tikrai galima atiduot vaikams kaip tikrus žaislus. :)
Maža kaina, tai dar ne pigu. Arba geras, arba jokio.
Mano nuomone, aš buvau pasakęs stebuklingus žodžius: "Mano nuomone". Ir rekomendavau pasidomėti tokiais žaisliukais, nes ir pats juos negreitai radau, kadangi ieškojau oksimetrų, o ne "dissolved oxygen meters". Na kad ir po metų išmesi, bet būsi bent pabandęs ir sužinosi ko tau iš tikro reikia. Šiaip kiekvienas daiktas turi savo paskirti - profesionalūs brangūs irankiai profesionalams, pigesni megėjiški - mėgėjams :)

Darulis
07-07-2013, 22:50
Mindi čia visi išsako ir parašo savo nuomonę, o tie kurie yra dar naujokai semiasi patirties iš šios info...
O ji pakankamai yra neobjektyvi, jai negali ja pasiremti.
Jai prietaisas išeina iš rikiuoties po metų ir pusantru, plius nesi tikras, kad gali juo jau nebepasinaudoti arba klaidingai pasinaudoti po 6 mėn., tai geriau jau neapgaudinėti savęs...
Visi mes čia esame mėgėjai, o tokies net labiau reikia geresnės įrangos, nes pagal kitus požymius specas dar gali nutuokti artėjančią grėsmę, o mėgėjai pasitiki instrumentais, kuriuos naudoja...

Jai koks Nilas ar Tvis parašys savo nuomonę, tai nemanau, kad naujokas (jai nenori mokytis iš savo klaidų) tikrai ja pasinaudos ir palaikys kaip atskaitos tašką...
Tik tie, kurie patrešia nemažai pamidorų žuvimi gali kitu kampu pažvelgti į rašusio nuomonę ir turėti savo atskaitos tašką iš savos pozicijos.....
Kas tinka bobutei ne visada tiks ir patiks diedukui..::))

Rolandas
07-07-2013, 23:02
Kolegos, viskas tvarkoje, jokio sarkazmo. :) Tik norėjau pasidalinti savo patirtimi ir pabrėžti, kad oksimetras - labai jautrus prietaisas ir elektrolito elektrodas greitai "sėda". Todėl man patinka LDO technologija.
"No name" nepasitikiu, o sau atsirinkau, jau minėtas tris firmas. Dar yra WTW vokiečių, bet jis labiau tinka po stogu, nesinešiojimui, į laboratoriją.

mindis
08-07-2013, 09:43
Mindi čia visi išsako ir parašo savo nuomonę, o tie kurie yra dar naujokai semiasi patirties iš šios info...
O ji pakankamai yra neobjektyvi, jai negali ja pasiremti....

Visos nuomonės yra absoliučiai subjektyvios, todel vienintelis tikras dalykas yra tik tavo pačio asmeninė patirtis :)
Rolandai, o LDO tai HACH-o luminescensinis sensorius ?

deivis
08-07-2015, 11:58
Sveiki, skaitinėju jūsu forumą,pats turiu prūdų, pradėjo dūsti žuvys, į dieną nemažiau nei 10, vanduo nuskaidrėjas, iš jūsu sužinojau, kad tai blogai, įmečiau difuzirį,bet situacija nelabai keičias,gal vos vos, taip pat norėčiau sužinoti, kur jus pirkot, ar iš kur man gauti oksimetrą ? Dėkui už atsakymą.

Užmiršau parašyti, priminti, kad pasaugotumėt savo prūdus (kaltas, pasitaisysiu), visalaiką kartojau, žiūrėkite datą septinto mėnesio septinta dieną, 07,07 , ta laiką dažniausiai būna dusimas, aš 07,04 d praleidau visa naktį prie balu, laksčiau su oksimetru, buvo mažu karpiuku dusimas, kiti prūdai rodė mažai deguonies, tai pajungiau atsargine 100 w orapūte ir užmoviau ant kitu šlangu difuzorius.

irmis22
08-07-2015, 15:24
Sveiki kaip ir minėjo Rolandas aš pats savo kailiu išmėginau pigų deguonies matuokli (http://www.ebay.co.uk/itm/DISSOLVED-OXYGEN-METER-GAUGE-PH-EC-POND-AQUARIUM-SA2-/361336867609?pt=LH_D efaultDomain_3&hash=item54215b0b19) jis paveikė pora metelių ir numirė zondas jo kaina 200eu kaip ir naujo pigučio matuoklio , tai investavau pinigėlius ir nusipirkau Hach firmos kolkas veikia nepriekaistingai jokiu elektrolitu ir panasiai , tai gal verta iš tikro investuoti ir daiktą tureti rimtą .

makumbinis
08-07-2015, 17:27
O kokių vienkartinių matavimo priemonių nėra?