PDA

Žiūrėti pilną versiją : Andriaus prudelis

Landrixas
02-06-2013, 20:30
Sveiki!Turiu klausimų,todėl nutariau paršyti Jums.Tėvukas paliko prie namo nemažiau 7 kubu prūdelį.Rašau čia,o ne prie dekoratyviniu todėl,kad man asmeniškai jis dekoratyvinio neprimena ,beto norėjau paklausti dėl žuvų laikymo.Taigi apie baseina/prūda:ilgis apie 3,20 plotis apie 2.20 gylis apie 1.4m. Krantai statūs ,sudėti betono blokais.Dugnas išbetonuotas.Daryta s apie 1988 metais.Esmė tame,kad nutariau ši pavasarį jį išvalyti.Aišku dumblo buvo apie 30/40 cm.Augo lelija.Leliją išnaikinau ,dumbla išsemiau.Radau 17 vienetu karosų iki 7-8 cm.Rūdeni delninukus pagavau ir paleidau į sodų bendrijos prūdą.Prūdas šaltiniuotas.Iš vamzdžio ikalto prūdo sienoje bėga šaltinėlis.Na gal bėgimu to ir nepavadinsi ,bet ir nelaša.Beto ir prie dugno yra keletas vietu pro kur veržesi srovelės.Per 10 dienų prūdas pilnai užsipildė.Taigi nusprendžiau išgelbėti 3 karpius is Maximos..2 neišgyveno vedrodiniai,vienas žvynuotasis ištvėrė 2 savaites ir dabar su mielu noru valgo batona nuo paviršiaus.Žiema zuvys nedusta.Šia žiema leduks mano prūde buvo vos 7-8 cm.Kažkada tėvas karpius laikė kelis,peržiemojo be problemu.Beto kazkokiu budu išneršė prieš 2 metus karosai.Taigi noriu paklausti ar įmanoma ten žuvį nors šiek tiek paauginti ir jeigu taip,tai kokį kiekį ir kuom ir kokiais kiekiais jas šerti.Labai ačiū jei kas nors duos kokių nors patarimų.Labai atsiprašau už klaidas.Mokykloj pirūnu nebuvau..

Landrixas
10-06-2013, 18:30
Kokie visi čia draugiški:) duoda patarimu :D Beto sukuriau tema dėl šiaurės amerikos šamu,tai ištrynė ja:D tai visdėl to gal yra galinčių patarti ir gal yra susidūrusiu su šiaurės amerikos šamais:)

Rolandas
10-06-2013, 19:24
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?1183-Nėrkos-tvenkiniai
nuo 4 žinutės

Landrixas
10-06-2013, 20:56
Ačiū .Padėjo apsispresti.Kaži ar būtų įmanoma laikyti Europinius šamukus paaugintus mano prudelyje,ar geriau apsistoti ties keliais nedideliais karpiukais?

Rolandas
10-06-2013, 21:20
Jei nusipirksi gerų, kaloringų pašarų, pasirūpinsi aeracija ir neperžuvinsi (kad nereiktų investuot į biofiltraciją), kokį dvidešimt... laisvai pasiauginsi per vasarą

Landrixas
10-06-2013, 21:24
Ačiū,reiks kažka megint gaminti :)

nerka
10-06-2013, 21:26
Jei Tavo prūdelis šaltiniuotas, leisčiau upėtakius. Reikia gerų pašarų ir jau rudenį, jei žuvintum paaugintais gali žvejoti.

Nilas
10-06-2013, 21:44
Jei Tavo prūdelis šaltiniuotas, leisčiau upėtakius. Reikia gerų pašarų ir jau rudenį, jei žuvintum paaugintais gali žvejoti.

Kaip pradedančiajam verčiau siūlyčiau startuoti su šiltamėgėmis žuvimis, mažiau rizikos, o paskui bus galima ir kokį "ekstrymą" sugalvot. :)) Euro-šamukai labai gerai.

Landrixas
11-06-2013, 18:37
Oj su upėtakiais ti gal dar nedabar :) Aišku vandenukas ti šaltokas bet vasara nukrinta lygis iki metro maždaug .Jei labai karšta vasara tai ir daugiau.Nežinau net ka daryti .Kažkaip šiais metais gal apsistosiu ties karpiukais.Manau apie 10 vienetu ,plius tas maximinis apie 700gr :) Pažiurėsiu kaip peržiemos o tada jau bus matyt. Dar norėjau paklausti ar peržiemotu keletas šamuku žiemą,jei karpiukai peržiemoja.Ar jiems reikia kažkokių spec gyliu.Ačiū

Nilas
11-06-2013, 18:48
Dar norėjau paklausti ar peržiemotu keletas šamuku žiemą,jei karpiukai peržiemoja.Ar jiems reikia kažkokių spec gyliu.Ačiū
Poreikiai deguoniui ir viskam kitam daugmaž panašūs.

Landrixas
11-06-2013, 18:53
Supratau.O sakykit kokio daugmaž galingumo orapūtės reiktu mano 7-8 kūbų prūdui?Kokia MAŽDAUG galėtu būti jos kaina?

Rolandas
11-06-2013, 19:24
20W kaip tik tiks. Apie 200Lt turėtų kainuoti.
Nevadink 8 kūbų prūdu :)

Landrixas
11-06-2013, 20:38
Prūdas skamba daug solidžiau :)) Ačiū labai už patarimus.

Landrixas
11-06-2013, 20:53
Bet ar nebus pergalinga orapūtė 20w mano plotuj? Vienas žmogėnas mačiau rašė ,kad 15w jo 2aru prūdui pilnai pakanka? Ar čia jis kažka nusišneka?

Rolandas
11-06-2013, 22:26
Mažesnė nei 20W, jau ne orapūtė, o kompresoriukas akvariumui.
Aeracijos nebus per daug. Galėsi gamintis aerliftą, turėsi pompą biofiltrui "veltui".

Landrixas
12-06-2013, 18:29
Na supratau :) Kažką gaminsiu:)

Landrixas
03-09-2013, 21:26
Sveiki.Vis skaitinėju jūsų temas,mintis ir patarimus.Labai idomu :) Taigi nusprendžiau ir aš papasakoti kas įvyko mano 8-iuose kubuose :D taigi apytikriai gegužės viduryje pirktas karpis maximoje išsigydė žaizdas ir rugpjučio viduryje buvo suvalgytas su prieaugiu nuo 700g iki 1kg su trupučiu.Maitintas praktiškai tik batonu mamos.Pats turiu galimybe buti ten tik savaitgaliais.Savait galiais truputi sočiau misdavo :) Kas liečia karosus kuriu ten buvo 17,tai jie gyveno ir dauginosi kaip pasiute nepaisant karpio viešpatavimo.Liepa buvau pastebėjęs karosų mailiuką,bet buvau beveik isitikinęs ,kad karpiukas bus visus išgaudęs ,deja klydau.. Nelikus karpiui,nutariau ileisti mažiuku karpiuku kuriuos nusipirkau šio forumo skelbimuose rastame skelbime :) Taigi 20 veidrodukų(apytiksl iai 3cm) paėmiau ir suleidau tikėdamas ,kad pavyks sugauti tu likusiu 17 karosų.Bet dėja dar 9 plaukioja.Beto įtariu ,kad jie vėl ruosiasi neršti ,nes pilvai nerealiai išsipūtę.Taigi šį šeštadieni ryte išeinu i kiemą,ir matau saulėje besišyldančių kurkas daugiau nei 20 mažų žuveliokų...Paskai čiavau maždaug kiek matėsi paviršiuje tai mažiausiai 50,iš jų 20 karpiukų. Taigi dabar gyvena 9 karosai ,20 karpiukų ir mažiausiai 30 karosų mailiaus kuris dydžiu yra vienodas kaip karpiukų. Beto pastebėjau ,kad retkarčiais mailiukas išlenda pakvepuoti deguonies,suprantu ,kad tai yra blogai ir norėčiau patarimų. Vanduo lyg ir neprarūgęs,nors gali but ,kad truputi ir nelabai koks,nes gal mama truputi per daug davė mailiukui maisto.Bet vanduo nesmirda,burbulai nesusidaro jokie,tik kad neskaidrus ir nelabai švarus.Karpiukai ten jau 2 savaites ir atrodo jaučiasi neblogai. Norėčiau jūsų patarimų bei minčių ne tik užduotais klausymais :)

1. Karosų naikinimas. Ar išleisti 8 kubus sugauti ir paleisti i sodų bendriją kartu su tėveliais ar palikti kaip yra.Palikti kaip yra nesinori tik todėl ,kad vartoja karpiukų deguonį.
2. Ar išgyventu mano mažieji per žiemą?Ledas ten būna nestoras ,bet vanduo šaltas.
3. Vis dar galvoju ar reikia ar nereikia orapūtės.Pajungt ir palikt nesunku,namas už 5 metrų ,bet ar tai butina jei panaikinu karosus ir vanduo bus naujai prisikaupęs.

Jei turit kokių minčių ar pastebėjimų butinai rašykit,netingėkit :) Ačiū

Pikulis
03-09-2013, 23:10
Karpiukai, jei tik 3cm., tai abejoju ar išgyvens, bet nu gal, kaip nors. Jei nori užsiaugint jų, tai karosus kartu augint tikrai netikslinga, todėl pavasarį daryk reviziją ir palik tik juos, o karosiukus lauk. Orapūtė nepakenks.

Landrixas
04-09-2013, 17:47
Norėčiau juos tik paauginti iki kokiu 100g. o tada paleisti kur kitur,kad augtu dideli ir galingi :) o sau pasilikti tik 3 kokius ir auginti toliau :) Net nežinau ar geriau rudenį ar pavasarį daryt prudelio valymą ir naikint karosus.Aš kažkaip linkes rudenį daryt :)