PDA

Žiūrėti pilną versiją : Algio tvenkinukas 5a

Uriah Heep
15-05-2013, 00:06
Sveiki,
pernai rudeni iškasė man laukuose 5 arų tvenkinį. Gylis iki 5 metrų. Žodžiu dabar atšilus, mano tvenkinukas, kur yra negylu, dengiasi dumblu, plaukiuoja buožgalviai ir sau gurgia varlės . Žodžiu, eiti maudytis per tą snarglyną nėra malonu. Taigi dabar kuri laika bandau nuvalyti su grėbliais tą dumblą. Bet tai yra kaip kova su malunu. Man pasiūlė įmesti 2-3 šamukus. Bet kiek žinau, paskui bus bėdų su užveisimu kitų žuvų. Tai gal kas galite patarti, gal yra kitos žuvys (išskyrus lydekas), kuriuos naikintu tuos varlių kurkulus su buožgalviais?

Nilas
15-05-2013, 00:18
Man pasiūlė įmesti 2-3 šamukus.
Ne 2-3 o sakyčiau 10 (metinukų). Tokiam skaičiui gal ir truputį ankštoka tavo prūde, bet ir nereikai kad jie augtų labai greitai. Svarbu, kad darbą dirbtų. Mažiausiai 2 metus gali būti ramus, šamukai dvimečių nei karpių nei amūrų tikrai neims. Kai užaugs iki kilogramo, juos nesunkiai išgaudysi, kol jauni, tol jie dar kvaili, o kai tarpusavyje konkuruoja tai gali juos net ir ant pačių netikėčiausių masalų sugauti. Žinoma, tik nesitikėk, kad jie ten tuos kurkulus dar neišsiritusius grauš, kiek žinau to jokia normali žuvis nedaro.

Rolandas
15-05-2013, 07:15
Varlės - labai gerai.
Varlės gyvena tik švariame vandenyje.
Varliagyviai ir buožgalviai per odą išskiria antibakterines, antigrybelines medžiagas (dėl savo pačių apsaugos) - vanduo visada sveikesnis (senovėje, kai nebuvo šaldytuvų, kaime į pieno kibirą įmesdavo varlę - pienas nesurūgdavo).
Varlėmis nereikia bjaurėtis, šlykštėtis. Jei taip yra, kaltinkit savo mamas vaikystėje, kai mažas vaikas intuityviai persiimdavo baimėmis ir nusistatymais vien tik pamatęs išsigandimo ar pasišlykštėjimo grimasą motinos veide. Neperduokit šito savo mažiems vaikams.
Varlės - labai naudingi padarai, nebent tik, nepageidaujami mailiaus auginimo tvenkiniuose.

Uriah Heep
15-05-2013, 12:59
Varliu aš tai nebijau. Bet man nepatinka, kad jie dumblą gaminą ir kelia į viršų. Vienoje tvenkinio pusėje norisi, kad butu švaru ir galėtume eiti maudytis. Be to varlių ir taip aplinkui karksi pas kaimynus.

Junka
15-05-2013, 13:50
Aš tai beveik įsitikinęs, kad buožgalviai, kažkokiu būdu, suryja visas organinės kilmės liekanas. Pas mane pakrantėmis, po žiemos, buvo begalybė visokių pūvančių dumblių, žolių, lapų. Tai šitie maži, juodi padarai - surijo viską, ką rado (tiesa, jų ten koks milijonas). Plius, jei krenta kokia smulkesnė žuvis - tai tuoj pat ir tą apspinta. Taigi, nesu tikras, kad varlės kažkaip "gamina" ir kelia dumblą į viršų. Greičiau jau atvirkščiai. O be to, kai joms užauga kojytės - labai tada upėtakiai ir starkiai jas mėgsta.