PDA

Žiūrėti pilną versiją : Nėrkos tvenkiniai

nerka
13-04-2013, 18:54
Šiandien oras toks gražus neiškenčiau, užmečiau meškerę. Nors nuo orapūtės atitirpęs tik ketvirtadalis tvenkinio, upėtakiai ima :) Gavau gerų emocijų traukiant žuvį, po ilgokos pertraukos :)
37903791

nerka
17-04-2013, 17:56
Šiandien vėl gaudžiau upėtakius. Šį kartą teko ilgiau pažvejoti.
3803

nerka
21-04-2013, 16:40
Vakar ir užvakar bėriau truputį pašaro, ryte neberadau. Nutariau patikrinti šėrimo vietoje ant slieko. Nors vėjas šaltas pagavau 2upėtakius ir lynai kimba kaip pašėlę, paėmiau 2, kitus 6 paleidau. Lynai kibo vienodo dydžio, mažesni kažkodėl nekimba? Nebenoriu daugiau žaloti žuvų todėl nutariau savo tvenkinyje iki rudens žvejybą uždaryti ir pradedu maitinimą. Tvenkinio temperatūra paviršiuje +8.
3842

nerka
21-04-2013, 21:20
Iškeliavo bulhedai į tvenkinį.
384438453846

Darulis
21-04-2013, 21:49
Iš kur jų gavai?
Kaip matau pirkai dviejų dydžių??
Nebijai, kad mažesni bus suvalgyti??
papasakok, kas per žuvis.
Man ji nežinoma....

Nilas
21-04-2013, 22:39
Daruli, čia gi jau seniai apie juos rašyta buvo, Nerka pirko juos iš to vertelgos, kuris visai Lietuvai pudrina kokie jo "tuneliniai" šamai nuostabūs. Jei pažiūrėsi senesnes Nėrkos žinutes, jis juos akvariume nuo rudens auginosi.
Bus įdomu pamatyti kaip jie toliau augs, gal pairody sesanti gera žuvis. :))

Darulis
21-04-2013, 22:46
Na va.. Norėjau sakyti lyg šamai, bet pasirodė truputį kitokie..
Matai Nerka savo tvenkinį sukurė, tai ir pasimečiau..

Rolandas
21-04-2013, 22:56
Bloga ta žuvis, bloga. Nėr ko čia jos reklamuot

nerka
22-04-2013, 10:20
Tikrai nereklamuoju bulhedų, nesiūlau leisti į tvenkinius. Aš nusipirkau nežinodamas apie juos, pardavėjas skelbė, kad jie auga iki 25kg. Tik vėliau Nilas pastebėjo, kad tai ne ta rūšis. Tai dabar laikau kaip eksperimentą, įdomu augimo tempai ir kiti dalykai. Įdedu foto ne dėl reklamos, manau gal ir jums bus įdomu žinoti daugiau kas čia per žuvis.

Rolandas
22-04-2013, 10:44
Tai va, kad mums bus tikrai įdomu kaip jie pas patį augs ir seksis, bet kai internetiniai žiopliai per paiešką užmatys gražią žvejybą ir užsimanys... ir pasileis pletkas-reklama, kokie bulhedai gera žuvis. :))
Skaudama širdimi naudosiu cenzūrą arba kursiu jau uždaras temas grupėms. :)

nerka
22-04-2013, 14:12
Tai tik per šį forumą aš sužinojau ir kiti žmonės tegu žino tiesą apie šią žuvį. Pardavėjas išjungęs komentarus ir sau sėkmingai toliau apgaudinėja žmones. Tai bus ir kaip įspėjimas visiems, pasiskaitę žmonės turės tikros informacijos.

Darius1
22-04-2013, 21:39
Tai tik per šį forumą aš sužinojau ir kiti žmonės tegu žino tiesą apie šią žuvį. Pardavėjas išjungęs komentarus ir sau sėkmingai toliau apgaudinėja žmones. Tai bus ir kaip įspėjimas visiems, pasiskaitę žmonės turės tikros informacijos.Sveiki, na jau per vėlu skelbti kažkokią informaciją apie bullheadus, nes jau milijonai jų parduota, daug kas prisipirkę ir prisileidę i tvenkinius. Belieka laukti ir bus matyt, kas iš to išeis. Bet kad nieko gero, tai tikrai, nes jie nebijo nei prasto vandens, nei deguonies stygiaus ir maitinasi praktiškai viskuo.

nerka
26-04-2013, 23:21
Šiandien aplankiau net du ūkius.
3857
Karpiukai iš Šilavoto, leidau į 20arų tvenkinį.
3858
Plačiakakčiai iš Išlaužo, leidau į naują, nebaigtą kasti 4arų tvenkinuką, kuriame smarkiai žalias vanduo. Jei plačiakakčiai išgyvens planuoju dar leisti europinius šamukus.

Nilas
26-04-2013, 23:39
Iš Šilavoto čia tie vokiški? Kiek svėrė karpiukai?

nerka
26-04-2013, 23:50
Net nežinau Nilai, nepaklausiau. Pirkau 50vnt svėrė virš 25kg. Tavo pernai pirkti kiek supratau buvo didesni?

Nilas
27-04-2013, 00:11
Taip, maniškiai pernai buvo vid. po 800g. bet šiemet jų pardavime neturi. Du kartus skambinau, sakė kad turi dvimečių tik vokiškų. Be abejo ir šitie yra geri nes, Šialvoto veislė išvesta kryžminant Bubių ir vokiečių karpius. Dar kalbant apie dydį tai puskiliniai manau yra optimaliausias variantas. Varvinu seilę ir spirgu, lėksiu jau ateinačią savaitę ir aš.

nerka
04-05-2013, 00:38
Šiandien aplankęs vėl du ūkius, nusipirkau europinių šamukų 4arų tvenkinukui.
38783879
Liūdna, kad aplankytų ūkių(Išskyrus Šilavotą) aptarnavimo lygis labai žemas. Matyt taip gerai perka, nereikia rūpintis, kad klientas grįžtų :)

Aurielka
04-05-2013, 05:51
38783879
Liūdna, kad aplankytų ūkių(Išskyrus Šilavotą) aptarnavimo lygis labai žemas. Matyt taip gerai perka, nereikia rūpintis, kad klientas grįžtų :)

matai, rytiniame Lietuvos krašte reikia labai keisti žmonių mentalitetą - būdamas žuvininku tiesiog negali persiplėšti, ir veisti, ir auginti, ir parduoti žuvis ...bandome keisti požiūrį, tačiau tai nelengva ir tai ne vienų dešimtmečių darbas ...tas pats su šiukšlių metimu, kur papuola - labai sunku, tačiau bandome tai išgyvendinti :-)

P.S. labai ačiū už išsakytą nuomonę, tai yra labai svarbu ir tikiuosi, kad pagrindinis (kas yra svarbiausia) produktas (žuvis) šamukai augs gerai :-)

doms
04-05-2013, 08:53
38783879

Čia iš Akvilegijos ar iš Išlaužo?
Na bent akvilegijoj tai daugmaž padoriai viskas lyginant su kitais.
Man tai baisiausiai, kad tas žuvis skirtas įžuvinimui krauna kaip bulves kokias.. Poto nereikia stebėtis kai parsivežus paleidžiant pasimato, kad be peleko, akies ar išvis lūžęs stuburas. Nors kai klientai mato taip nedarytų..

Nilas
04-05-2013, 09:13
Dėl aptarnavimo, tai kolegos būkim supratingi, juk ūkiai randasi užmiestyje, kur darbo jėgos trūkumas yra didžiulis, todėl kiekvienas ūkis džiaugiasi, kad randa bent kokį negeriantį darbuotoją. O tikėtis, kad jis dar turėtų gerų bendravimo įgudžių išvis neverta. Juk visose srityse bendravimo kultūra proporcinga išsilavinimui, o retas, kuris išsilavinęs žmogus eis ten su botais po dumblą braidyti turėdamas kitų darbo alternatyvų.

nerka
05-05-2013, 22:55
Pritariu Jums kolegos, kad sunku dabar su darbuotojais, apskritai su verslu sunku Lietuvoje.Tikėkim viskas gerės. Pirkau 55 šamukus, 50 iškeliavo į tvenkinį, 5 įleidau į akvariumą. Maloniai nustebino šamukų apetitas, jau po pirmos nakties akvariume neliko daugybės mažų sraigyčių. Apetitas geras viską ryja mėsą, granules iš Lenkijos. Patinka, kad skirtingai negu bulhedai yra nebaikštūs. Bulhedai mano tvenkinyje kažkodėl nepritampa, jau gal 7 radau plaukiojančius leisgyvius, su pilkomis dėmėmis, gaila jei neliks.

Nilas
06-05-2013, 09:28
Būk atsargus su šamukų šėrimu akvariume, jie iš šalto vandens ištraukti dar organizmas nepabudęs, neturi visų reikiamų fermentų prisigaminę, mažiausiai savaitėlę laikyk ant dietos, nes apsiriję gali kristi.

Rolandas
06-05-2013, 09:52
Eritrocitų mažai. Tas turi įtakos kvėpuojant aukštesnėje temperatūroje sąlyginai mažesniu ištirpusio deguonies kiekiu - kaip mums aukštikalnėse be aklimatizacijos.
"Prisiaugint" daugiau eritrocitų - gali prireikt dviejų savaičių.
Neskubam siekt rekordinių prieaugių.
Maksimali aeracija nepamaišys.

nerka
06-05-2013, 11:31
Deja jau primaitinau, plaukioja išsipūtę. Bet nuo dabar laikysimės dietos. Ačių už patarimus.

nerka
06-05-2013, 22:02
Po to kai įleidau į 20arų tvenkinį 50karpiukų, vanduo baisiai drumstas, nebematau nei plaukiojančių, nei maitinamų žuvų. Ar tai natūralu, kai gyvena karpiai? Ar reikia didinti šėrimo normą?

tvis
06-05-2013, 22:22
Nerijau, sveikinu įstojus į karpininkų būrelį. Augindamas karpius jei pamatysi skaidrų vandenį vasarą- žinok, kad bėda. Greičiausiai prasidėjo dusimas. Pašarų duok tiek, kiek suėda.

nerka
07-05-2013, 23:18
Dėkui Eitvydai, už sveikinimus ir pamokymus. Labai patikdavo stebėti plaukiojančias žuvis, dabar nieko nematyt. Bet tikiuosi kompensuos viską puiki karpių žvejyba :)
Šamai tai man patinka, tai kitokia visai žuvis nei kitos. Nors akvariume tik kelios dienos, kai prieinu reaguoja, priplaukia, nebaikštūs. Stebina apetitas, plėšrumas, man jau atrodo per kelias dienas paaugo. Protinga žuvis.

Nilas
07-05-2013, 23:40
Būtų labai įdomu jei kada pafilmuotum, kaip jie reaguoja į mažas varlytes, buožgalvius, žuvų mailių. Tai būtų labai vertinga informacija apie šių žuvų mitybos įpročius. O šiaip, jei nori greito augimo, naudok upėtakinį ekstruduotą pašarą.

nerka
17-05-2013, 23:27
Nors žadėjau iki rudens nežvejoti savo tvenkinyje,neištvė riau :) Įdomu buvo, ar dar gyvi upėtakiai? kas aktyviausi šėrimo vietoje?
Baisiai aktyvūs linai, kibo bet kokiam gylyje.
Laikas pasirūpinti rimtesniais meškerykočiais ir valais, vienas kažkoks stambuolis nutraukė pavadėlį ir paspruko. Bet paskui su tėvuku nelengvai ištraukėm erškėtą.
39433944
Vakarop pasirodė ir upėtakiai, sveiki gyvi ir pilni ikrų, pakėlus žuvį bėgte bėga ikrai.
3945
Tik labai neramu dėl europinių šamukų. Buvau užmetęs meškerę, net nepajudino plūdės. Įdomu ar yra gyvi? Pašarą metu ant dugno,nematau ar ima. Dar nepajungiau orapūtės. Vanduo jų tvenkinuke labai nuseko. Akvariume jų broliai jaučiasi gerai,auga.

Nilas
17-05-2013, 23:55
Tik labai neramu dėl europinių šamukų.
Kokia vandens temperatūra pas juos? Jei prūdas šaltiniuotas, gal jiems dar per šalta?

nerka
18-05-2013, 00:10
Tvenkinukas atrodo nešaltiniuotas. Temperatūra rytoj pamatuosiu,per tuos darbus šamukus apleidau, tikiuosi nebus vėlu. Vandens gal tik metras su trupučiu liko, per drenažą kažkur nubėga, o žuvyčių daugoka. Po įžuvinimo radau tik vieną negyvą.

Rolandas
18-05-2013, 01:34
Vakarop pasirodė ir upėtakiai, sveiki gyvi ir pilni ikrų, pakėlus žuvį bėgte bėga ikrai.
Na va, gali inkubuot arba pasisūdyt. Turi klasikinius vaivorykštinius, neršiančius pavasarį. ;)

Gedas
18-05-2013, 06:15
Oho koks gražuolis erškėtas, prieš kiek laiko jie buvo leisti ir kokio dydžio ? Primink :)

nerka
18-05-2013, 09:54
Na va, gali inkubuot arba pasisūdyt. Turi klasikinius vaivorykštinius, neršiančius pavasarį. ;)
Svajoju kada nors turėti naršinimo įrangą :)

Oho koks gražuolis erškėtas, prieš kiek laiko jie buvo leisti ir kokio dydžio ? Primink :)
Šiuos erškėtus leidau 11vnt, šitie metai bus treti kai pas mane gyvena, svoris buvo po 300g. Bet, pirmus metus normalaus maisto negavo, karpinę kombikorma.Pernai maitinosi gerai, o šiemet dar geriau.Tokio svorio nesitikėjau.Įdomu kaip augs iš Bartžuvės.
Erškėtas iš Bartžuvės, mano tvenkinyje antri metai po vakarykštės žvejybos.Gražios spalvos, rūšis matosi kita.
3949

Kokia vandens temperatūra pas juos? Jei prūdas šaltiniuotas, gal jiems dar per šalta?
Matavau temperatūrą šamukų tvenkinyje 20laipsnių paviršiuje.Akvarium e pas brolius 25. Einu jungti orapūtės,bandysiu jungti antrą difuzorių nuo 75w orapūtės.

nerka
27-05-2013, 23:52
Po paskutinės žvejybos pasimatė žuvų augimo skirtumai. Lynus ir eršketus žuvinau apie 200-300gramų, dabar lynai netoli 1kg, eršketai virš 3kg.Taigi nutariau neužilgo mažinti lynus, dauginti eršketus. Gal galėtumėt patarti kur dar galėčiau įsigyti eršketų įžuvinimui? Labiausia norėčiau gauti apie 300-500gramų?

Junka
28-05-2013, 00:05
nerka

Pas tamstą trūksta tamstos tvenkinių aprašymų su foto elementais :) Bent jau man tai tragiškai smalsu - kaip, kas, kodėl ir pan.? :)

nerka
28-05-2013, 14:29
Pas tamstą trūksta tamstos tvenkinių aprašymų su foto elementais :)

Gerai, greitu laiku pafotkinsiu :)

nerka
04-06-2013, 15:17
Sveiki, pas mane prasidėjo problemos su karpiukais. Vakar radau 2 negyvus šiandien dar 3 ir viena pagavau leisgyvį.Karpiukai kritę visi pirkti Šilavote,paaugę, svoris apie kilogramą. Leisgyvį išskrodęs nieko neradau, jokio maisto bet įmitęs neblogai. Ar tik nebus kaip pernai pas Nilą? Dar pastebėjau ant žuvies keletą šliaužiojančių kažkokių parazitų.

tomelis
04-06-2013, 17:44
Gal deguonies trūksta? Aš jau pumpuoju, nes rytais jau nosis kaišioja iš vandens.

deras
04-06-2013, 19:21
Ne manau,kad deguonis, pas man ir pirkti Šilavote tai vakar radau vieną kritusi,vieną mačiau įtartina, šiandien skambinau tai dėdė sakė vienas šonu plaukioja, manau kritimų bus daugiau.

Gedas
04-06-2013, 19:41
Hmmm, keista, kazin kodėl jie krenta, deguonies trukumo nagali buti, turbut upėtakiai greičiau pradėtu gaišti, čia kažkoks patazitas isimetes.
O kaip jie pas tave taip greit paaugo ? Per menesi kažkur ? Leidai kiek pamenu kai sakei tai apie puskilinius ?

Darulis
04-06-2013, 21:57
Hmmm, keista, kazin kodėl jie krenta, deguonies trukumo nagali buti, turbut upėtakiai greičiau pradėtu gaišti, čia kažkoks patazitas isimetes.
O kaip jie pas tave taip greit paaugo ? Per menesi kažkur ? Leidai kiek pamenu kai sakei tai apie puskilinius ?

Pritariu visu 100 proc., tai tikrai ne deguonies trūkumas. Nerka ar matosi akivaizdūs ligos požymiai?
Aš taip pat pirkau Šilavote metinukus, bet kol kas viskas gerai su jais.
Bet tame prūde plaukioja tik jie.

nerka
04-06-2013, 22:52
Gal deguonies trūksta?
Deguonies neturėtų trūkti, orapūtė pas mane dirba jau senai visu pajėgumu.Taigi upėtakiai nekrenta ir visos kitos žuvys atrodo laikosi normaliai. Šiandien dar pamėčiau batono tai koi karpiai kartu su Šilavoto karpiukais ima puikiausiai, tai gal ne visiems blogai bus?

Auga greitai turbūt nuo upėtakių maisto :)

Nerka ar matosi akivaizdūs ligos požymiai?
Ir skrodimą dariau ir šiaip apžiūrejęs nieko nepastebėjau. Nei žaizdų, nei paraudimų. Trys iškilo jau apšutę, kiti šviežiasni, taip išeina miršta ne vienu metu.

Ne manau,kad deguonis, pas man ir pirkti Šilavote tai vakar radau vieną kritusi,vieną mačiau įtartina, šiandien skambinau tai dėdė sakė vienas šonu plaukioja, manau kritimų bus daugiau.
Įdomu darosi, kodėl visiem iš Šilavoto pirkusiems pasitaiko problemos? Ar jų genetika tokia. Auga greitai bet neatsparūs? Ar jiems reikalingos kažkokios įpatingesnės sąlygos?

Nilas
04-06-2013, 23:22
Auga greitai turbūt nuo upėtakių maisto :)
Va, va, vaa... bičiuli, ar nebūsi pripjovęs tiems karpiokams kepenis su upėtakiniu pašaru? Peršasi mintis, kad krito keli patys ėdriausi, kurie pirmi prilėkdavo prie šėryklos ir tuo pašariuku papiknaudžiaudavo. Upėtakinis pašaras yra labai kaloringas, turi daug gyvulinio baltymo, todėl karpinėms žuvims, kurioms prioritetas turėtų būti augalinis baltymas, labai kerta per kepenis. Jei praskrosi dar kokį negyvėlį, tai pafotografuok kepenis.

Pas mane yra tie patys šilavoto karpiukai (dvimečiai vokietukai) bet kritimų dar nebuvo.

Ar jų genetika tokia. Auga greitai bet neatsparūs?
Šiemet Šilavotas prekiavo Vokiečių veislės (V) dvimečiais karpiokais, pardavime lietuviškų (BV) dvimečių nebuvo. Yra susiformavusi tokia nuomonė, kad Vokiški (V) bei Vengrų (H) karpiai yra šiek tiek lepesni mūsų sąlygoms nei lietuviški Šilavoto (BV) karpiai. Bet įtariu, kad problemos visgi gali būti dėl jau minėto upėtakinio pašaro.

nerka
04-06-2013, 23:35
Va, va, vaa... bičiuli, ar nebūsi pripjovęs tiems karpiokams kepenis su upėtakiniu pašaru?
Na gali būti ir Tavo tiesa. Bet kodėl nemiršta kartu plaukiojantys koi karpiai? Ir dar kartu plaukioja karpiai pernai metais įleisti pirkti iš Bartžuvės 5vnt?

tvis
04-06-2013, 23:35
Manau, kad Nilas teisus. Jau ne kartą rašiau, kad reikėtų prūdui parinkt suderinamas žuvų rūšis. Nerka, jei prūde gyvena upėtakiai, net negalvočiau leist ten karpių. Na eršketai, na šamai, starkiai, vėgėlės, gal vėžiai, bet ne karpiai. Dar peledžių pabandyčiau. Karpiam duok kitą prūdą.

nerka
04-06-2013, 23:59
jei prūde gyvena upėtakiai, net negalvočiau leist ten karpių.
Sveikas Eitvydai, upėtakius beveik visus išgaudžiau su ta mintim, kad šiemet tvenkinio nebešaldysiu vandeniu iš gręžinio. Todėl likę gal kokie 5 upėtakiai kurių nepavyko pagauti vandeniui labiau sušilus turbūt žus. Tvenkinys labiau tinkamas karpiams.

tvis
05-06-2013, 00:05
Sveikas gyvas. Tada kitas rinkinukas su kitais pašarais. Karpiai, amūrai, plačiakakčiai, lynai, karosai, lydekos arba šamai. Eršketam tada bus liūdna, o gražius užauginai.

nerka
05-06-2013, 08:47
Na jau tapo aišku, kad karpiai su eršketais nedera,palaipsniui lynus su karpiais išgaudysiu. Tada ateičiai bandysiu savo tvenkinyje laikyti šį derinį: eršketai, starkiai, plačiakakčiai, keli amūrai ir liks kažkiek karosų su raudėm. Kiek dabar pastebiu tai starkiukų armija apie160vnt neblogai tvarkosi, pernykščio mailiaus matosi mažai.

mindis
05-06-2013, 12:27
Na jau tapo aišku, kad karpiai su eršketais nedera,palaipsniui lynus su karpiais išgaudysiu. Tada ateičiai bandysiu savo tvenkinyje laikyti šį derinį: eršketai, starkiai, plačiakakčiai, keli amūrai ir liks kažkiek karosų su raudėm. Kiek dabar pastebiu tai starkiukų armija apie160vnt neblogai tvarkosi, pernykščio mailiaus matosi mažai.
tai kuo gi lynai nusikalto, manai apvalgys eršketus? kažkur skaiciau mintį, kad lynai minta tuo, kas nuo kitų žuvu lieka :)

nerka
05-06-2013, 12:54
tai kuo gi lynai nusikalto, manai apvalgys eršketus? kažkur skaiciau mintį, kad lynai minta tuo, kas nuo kitų žuvu lieka
Lynai kalti tik dėl lėto augimo. Naudojant gerus pašarus geresnis variantas erškėtas. Keista, bet mano tvenkinyje žvejojant šėrimo vietoje aktyviausiai kimba lynai, net nustačius mažą gylį.

Nilas
05-06-2013, 13:12
Lynai kaip tik su eršketais gerai sugyvena. Jų gali negaudyti.

mindis
05-06-2013, 13:37
Lynai kalti tik dėl lėto augimo. Naudojant gerus pašarus geresnis variantas erškėtas. Keista, bet mano tvenkinyje žvejojant šėrimo vietoje aktyviausiai kimba lynai, net nustačius mažą gylį.
na ir puiku - ar daug vietų rasi, kur garantuotai lynai kimba ir šiap viena gražiausių ir skaniausų žuvų. O kad lėtai auga - tai ką, nespėsi maximai užzsakymų vykdyt ? :)

nerka
05-06-2013, 15:10
Kad žuvis graži tai tiesa, nesenai buvau nusprendęs kelis pasigauti išsikepti ir negalėjau, paleidau atgal, nes užkibo stori, pilni ikrų. Tai nusprendžiau gaudyti po neršto. Auginu tik sau, šeimos stalui, ne maximai:) Žuvinau prieš tris metus lynus 300gramų ir kelis eršketus 300gramų dabar eršketai apie 3kg o lynai apie1kg. Tai dėl to noriu daugiau eršketų, mažiau lynų, nes tvenkinyje nebeužtenka vietos:)

mindis
05-06-2013, 16:33
ar neužteks pradžiai "kiaules" išgaudyt ? :)

nerka
05-06-2013, 17:09
Po žolinės jau gaudysiu tikrai ir karpius, ir lynų šiek tiek. Lynų žuvinau apie 200vnt tai sakyčiau galima sumažinti:) Mano apie 20arų tvenkinuke lynai užima daugiausia vietos.Turėsiu mažinti, nes dar šiemet planuoju eršketukų pirkti. Labai jau patiko rūkytas eršketas:)

nerka
10-06-2013, 21:58
Sveiki, tai va iš viso radau negyvus 8 Šilavoto karpiukus ir 1 bulhedą. Nutraukiau maitinimą upėtakių maistu, nugaišusių žuvų nebėra. Manau, arba daviau per daug upėtakių maisto. Arba kitas variantas, gavo pagedusio iš maišo kuris buvo atidarytas visą žiemą Ir matėsi viena kita pabalusi granulė. Europiniai šamukai gyvenantys akvariume pasidarė visai nematomi, visą dieną guli sulindę po šaka. Maistas dingsta tik po nakties. Buvau įleidęs dvi raudytes, visą dieną plaukiojo, po nakties dingo.

Pikulis
10-06-2013, 22:20
Tai leidai maistui?

nerka
10-06-2013, 22:25
Taip maistui, medžioja naktį :)

nerka
22-06-2013, 04:53
Vakar vakare

http://www.youtube.com/watch?v=SWLwYFW3LyQ

Darulis
22-06-2013, 07:33
O kaip su deguonimi pas tave?
Patraukia orapūtė tokioj masėj?

Gerai nedažiebių, bet lyg spalvoti karpiukai?

nerka
22-06-2013, 08:37
Dėl deguonies, tai kol kas lyg ir viskas gerai, žuvys maitinasi, nemiršta. Kadangi neturiu su kuo pamatuoti, spręsti apie deguonį, galiu tik iš šių dalykų. Visai nesenai mačiau dar ir upėtakį, atplaukęs šėrimo vietoje maitinosi, reiškia su deguonim viskas ok. Tik matysim kas bus po tokių karščių.
Kai žuvys pakyla, masė pasimato nemaža. O kiek dar nesimato, po tais karpiais plaukioja erškėtų,linų, sterkų ir kitų žuvų. Orapūtė dirba be sustojimo 75w ir per du tvenkinius, dar pučiu orą europiniam šamukam. Paviršiuje matosi koi karpiai, tie juodi tai paprasti karpiai, tame kvadrate kur žolę metam amūrai. Filmavimo kokybė nekokia, gal pabandysiu šiandien dar pafilmuot, kai oras taip sušilo žuvys duoda vaizdų :) Kaip manot ar gali kilti pavojus, dėl dusimo? Manau reikia nieko nelaukus užsakinėti dar vieną, atsarginę orapūtę, nes neduok dieve sugestų, tai per trumpą laiką pasekmės būtų liūdnos.

nerka
24-06-2013, 14:28
Kadangi akvariume europiniai šamukai tapo visai baikštūs ir visą dieną tik sėdi po šaka, šiandien išleidau į tvenkinuką pas brolius.
40154016
Pagavau šamukų brolį augusį tvenkinuke, paraudusi uodega?
4017
Kitame tvenkinyje užkibo Šilavoto karpiukas.
4018

Pikulis
24-06-2013, 15:50
Paraudusi uodega... Manau bakterijos puola. Kodėl? Nes vandenyje daug organikos, azoto ciklas nespėja... Perkrautas tvenkinys, peršeri, per mažas aeravimas.

Rolandas
24-06-2013, 17:11
Pikuli, ne balandžio pirmoji. Kokia dar paraudusi uodega? :)

tvis
24-06-2013, 17:34
Taigi Joninės, pas ką nosis,(čia man) pas ką uodega.

nerka
24-06-2013, 18:31
Nu hebra prajuokinot :):) Bet šamo iš tvenkinio uodega tikrai paraudusi :)

Pikulis
25-06-2013, 00:05
Rolandas ant manęs akies neturi, tai vis bando pasikapot, o gal klystu, gal tiesiog žmonės po Joninių šventimo nebeprimato, ką jau padarysi :D.
Tiksliau gal ne pati uodega, o jos pagrindas rausvas, tai nedidelis uždegimas, kurį sukelia bakterijos nusilpus žuvies imunitetui. Pas mane kelis kart taip jau buvo, todėl žinau. Tais atvejiais vanduo dažniausiai žydi arba nebūna skaidrus, bet kai intensyviau paaeruoji ir kelias dienas nebešeri žuvų, tada vanduo išskaidrėja, o paraudimai žuvims išnyksta. Šiaip didelėm tai mažiau pavojinga, nei mažom. Beja, forume jau mačiau ir karpiuką su paraudimais, taigi žuvų imunitetas mažėja, todėl gerinkit vandens parametrus, mažiau šerkit ir viskas susitvarkys.

nerka
25-06-2013, 01:20
Esi teisus, vanduo smarkiai drumstas, gylis liko visai mažas, o šamukų daugoka. Gal kaip nors atrasiu laiko, reikia gilinti, didinti tvenkinuką, prileisiu daugiau vandens. Džiaugiuosi, kad tokiom sąlygom išvis jie gyvena ir dar auga. Tvenkinuke vanduo nukrito iki drenažo lygio ir dar mažėja. Nesuprantu kur dingsta vanduo, o buvo šlapia vieta. Pavasarį tvenkinukas buvo pilnas vandens.

Gedas
25-06-2013, 22:06
Nerka, žinau kur galima juos priglausti ;) O rudeni gausim manau užtektinai, gal Darulis mums paaugintu suveiks ;)
Nuleidinek, prudeli ir vešk juos pas mane ;)

nerka
25-06-2013, 23:03
O man, Tavo erškėtai labai tiktų :) Mano tvenkinukui 50vnt šamukų pats tas, aišku dar jį reikia sutvarkyti, o Tavo vandenims reikia daug leisti. Klausykim labiau patyrusių kolegų, reikia leist visą norimą kiekį vienodo dydžio ir per vieną kartą :) Na, o jei Darulis nesuveiks, pas mane neužilgo nerš :):)

Gedas
26-06-2013, 09:11
Lauksiu neršto tada :DDD

nerka
28-06-2013, 22:53
Pagaliau sulaukęs vėsesnio oro ir radęs laisvesnio laiko lėkiau į Bartžuvę eršketukų. Net ten dirbantys žmonės abejojo ar pavyks man sėkmingai parsivežti tokį ilgą kelią ir kai vandens temperatūra 27laipsniai. Vežiau apie 2val 300litrų talpoje su galingesne akvariumine orapūte.
Erškėtukai atkeliavo sėkmingai.
40304031
40324033

tvis
28-06-2013, 23:03
Nesidžiauk bent pora savaičių, nes dar visko gali būt. Tfu tfu tfu.
Beje, Nerka, batai sexovi.

Junka
28-06-2013, 23:24
Sveikinu su apsipirkimu, parašyk kaip seksis auginti - tada ir man gal susidėlios koks nors aiškumas :)

nerka
29-06-2013, 23:09
Trečiadienį turėjau tokį nutikimą. Kai šamukus išleidau į tvenkinį akvariumas tapo laisvas, todėl nusipirkau gražių 10cm eršketukų. Bet įleidus į akvariumą pradėjo baisiai stresuoti ir net gaišti. Pamačiau situacija blogėja, gaudžiau iš akvariumo nešiau į tvenkinį. Ir erškėtukai pradėjo atsigavinėti, išsiplaukiojo. Gaila, bet penkis numarinau.Per tokią sumaištį nespėjau net nufotografuoti. Vakar vieną taip pat bandžiau leisti į akvariumą jau žymiai didesnį, situacija pasikartojo teko skubiai gelbėti. Kas ten atsitiko su tuo akvariumu? Vandenį po šamų pakeičiau.

Sveikinu su apsipirkimu, parašyk kaip seksis auginti - tada ir man gal susidėlios koks nors aiškumas :)
Dėkui Junka už sveikinimus, būtinai dalinsimės info, Taip ir mokomės iš savų ir svetimų nutikimų :)

Beje, Nerka, batai sexovi.
Gaila, bet komplimentai dėl batų atitenka mano pagalbininkui :)

Vilius
29-06-2013, 23:47
Pagal aprašytą elgesį panašu, kad pateko į vandenį be deguonies arba kitos su vandens kokybę susijusios priežastys. Gal staigus temperatūros pasikeitimas? Nes neturėtų jie gaišt akvariumuose.. Maksimoj akvariumuose vos telpa ir gyveną mėnesius susirietę, kol iš nosies nieko nebelieka...

nerka
30-06-2013, 00:24
Pagal aprašytą elgesį panašu, kad pateko į vandenį be deguonies arba kitos su vandens kokybę susijusios priežastys. Gal staigus temperatūros pasikeitimas? Nes neturėtų jie gaišt akvariumuose.. Maksimoj akvariumuose vos telpa ir gyveną mėnesius susirietę, kol iš nosies nieko nebelieka...
Va, gali būti, kad problema dėl deguonies, nes akvariumo orapūtė silpnai labai burbuliavo ir įjungiau ją tik prieš pat įleisdamas žuvytes. Ir vanduo buvo šviežias, pastovėjęs tik dvi, tris paras ir be ajeravimo iš gręžinio. Turbūt reikia šiek tiek iš anksčiau vandenį prisotinti deguonimi.

nerka
05-07-2013, 23:42
Kontrolinė mini žvejyba :) Taip pat buvo užkibę 3 erškėtai kurie keliavo atgal augti.
4068
Truputis tvenkinio foto.
406940704071
Išdrysiu europinius šamukus pavadinti atspariais.Gyvena tokiame tvenkinuke,gylis 30-50cm, vanduo tamsus įtariu patenka srutų,o jie gyvena ir auga.Technika paruošta, nuo rytdienos pradėsiu šamukų gyvenimo gerinimo darbus.
4072

nerka
07-07-2013, 23:09
Sveiki, vakar įsigijau erškėtukų į akvariumą. Visi jaučiasi gerai plaukioja, maitinasi. Tik vienas visą laiką kyla į paviršių, pilvas labiau išsipūtęs ir jam daug pastangų reikia įdėti kad galėtų normaliai plaukioti su kitais giliau. Ar galiu jam kuo nors padėti?

Rolandas
07-07-2013, 23:18
Laikyk temperatūrą iki 26C.
Šerk tik geru, jiem skirtu pašaru, neperšerk. Jei gali tris kart per dieną, paduok po truputį.

nerka
20-07-2013, 23:23
Maitinau erškėtukus akvariume 3 kartus per dieną jiems skirtu pašaru, temperatūra laikėsi apie 26. Paskutiniu laiku pradėjo liesėti, neaugti, kol kas negaišta plaukioja visai ploni tik 2 smarkiai paaugo ir vienas iš jų, tas kur kyla visą laiką į paviršių. Čia kažkas panašaus kas pas Gedą nutiko tvenkinyje.

Vilius
20-07-2013, 23:49
Negerai jiems temperatūra 26 laipsniai.. 22 optimaliausia pagal įvairius šaltinius.

Sartorius
21-07-2013, 17:57
Laikyk temperatūrą iki 26C.
Šerk tik geru, jiem skirtu pašaru, neperšerk. Jei gali tris kart per dieną, paduok po truputį.

Rolandai, o kodėl 3 kart per dieną?
Neaišku kokio dydžio eršketukai, jei sveria 50-100g, tai maitint reikia 8 kart per dieną.
Vanduo tai tikrai per šiltas, veismo aprašuose nurodoma maksimali 22C temperatūra eršketų auginimui (minimali 14C).

Rolandas
21-07-2013, 18:29
3? galvoju, kad žmonės dieną darbuose. Aišku, ir 6 kartai kas 4val labai super būtų, bet neperšeriant, nes bus suvarytos kepenys greit.
Taip, jei yra galimybės kontroliuoti, asmeniškai, laikyčiau prie 20-24C. Deguonis virš 80%.

nerka
21-07-2013, 22:11
Pakeičiau akvariume truputį daugiau vandens temperatūra dabar 22, truputį bėriau maisto, šiek tiek maitinasi ir kūdi erškėtukai. Bandysiu palaikyti žemesnę temperatūrą, mažinsiu maisto, dažniau keisiu vandenį. Temperatūrą kontroliuoti sunku, nes kai orai šilti tai ir kambaryje per šilta.

nerka
26-07-2013, 22:51
Šiandien nutariau patikrint kaip šamukai auga, maloniai nustebino, iki rudens ir dar turėtų paūgėti.
4113
Prieš savaitę buvau nuvažiavęs pagaudyti žuvyčių šamukams pamedžioti. Kibo raudytės ir plakiukai.
4114
Tvenkinukas po išdidinimo gavosi apie 3arus, antrą dalį dariau gilesnę, tik vanduo vistiek sėda, reiks konsultuotis su melioratoriais.
4115

nerka
27-07-2013, 23:49
Nežinau ką daryti? Gal kas patarsit? Erškėtukai akvariume nesitaiso, vienas tik didelis užaugo ir atrodo sveikai. Kiti vos vos maitinasi, plaukioja visai sulysę, bet negaišta. Gal man juos paleisti į tvenkinį? Gal bus daugiau šansų pasveikti, jei tai įmanoma? Ar tai liga užpuolė juos ir užkrės tvenkinį?

Gedas
09-09-2013, 07:52
Vakar teko pas Nerka išbandyti šilavotuku stipruma :)
Gražiai užauge, apvalus kaip petelnė :)
Nesvėrėm bet vienas virš pusantro kitas apie du kg tikrai turėtu sverti...
Augimo tėmpai nerealus...
4300

Rolandas
09-09-2013, 07:54
Pamatuok nitritus.
Dabar vės vanduo tvenkiny, lėtės ir stos augimas ir ten.

gražūs karpiai ;)

nerka
30-09-2013, 22:59
Vakar turėjau svečių, tai žvejojom. Pūtė stiprus šiaurės vėjas, kibo prastai, sugavom du lynus apie kilogramą. Tik jau temstant paėmė erškėtas 5,7kg. kol kas tai didžiausia žuvis sugauta mano tvenkinyje.
439643974398

Rolandas
01-10-2013, 08:50
Gražuolis sibiriakas. Smagu tokį traukt ir gaila tokį ištraukus. :)
Koks jų amžius, kiek vasarų jau pas tave jie, primink.

Darulis
01-10-2013, 09:37
Nerka, čia tikriausia paturbintas faršas??
Na kai kas tik gali pasvajoti::))

Gedas
01-10-2013, 09:45
Gražu žiurėti...

nerka
01-10-2013, 14:28
Gražuolis sibiriakas. Smagu tokį traukt ir gaila tokį ištraukus. :)
Koks jų amžius, kiek vasarų jau pas tave jie, primink.

Tikrai įspūdinga žvejyba, traukiant du kartus šoko į viršų. Tokį ištraukus tikrai gaila, kyla azartas užauginti dar didesnį, bet reikėjo svečius pavaišinti. Bijau pameluoti Rolandai, atrodo šitiem eršketam buvo trečia vasara mano tvenkinyje.

nerka
11-10-2013, 22:43
Atšilus orams pastebėjau, kad tvenkinio vanduo tapo drumstesnis. Vakar senai buvęs aplankė pusbrolis, pasiūliau užmesti meškeres.Vienas laimikis smarkiai nustebino, ištraukiau karpį net 6kg, negalvojau, kad tokio dydžio turiu tvenkinyje :) Dar pagavome du erškerus apie kilogramą ir nediduką lynuką.
4439

tvis
11-10-2013, 23:00
Gražus karpis. Nuotraukoj atrodo, kad šertas, prišertas,net išbrinkęs. Matyt nieko jam netrūko. Šaunuolis nerka, už poros metų turėsi virš 10kg.

Rolandas
11-10-2013, 23:04
Gražūs reproduktoriai būtų, jei veisliniai jie.
Nėr ko laukt didesnių. Subrendusių augimo tempai jau ne tie, kaip puskilio - trijų. Čia kaip brandų mišką neverta toliau augint. Atėjo laikas, metas kirst ir sodint iš naujo.

Oi sueitų tokių desėtkas šaltam rūkymui. Niam, niam :)

tvis
11-10-2013, 23:13
Na nesakyk Rolandai, smagu, kai vienas kitas monstriukas žveją ir jo žvejybinę įrangą pratestuoja. Nesakau, kad jų reikia daug, bet vienas kitas nepamaišys.

Rolandas
11-10-2013, 23:20
Ne, tai aišku, kad turi būti pavojus palaužyt meškeres, pritariu.
Bet noriu ir papildyti, kad reikia ir ūkiškai žiūrėt, kad kažkiek naudos ir šeimai būtų, ne tik kotų, valo pardavėjams.

Darulis
12-10-2013, 05:58
Gražus karpiokas. Na jau traukė kokių 15 min.
Kiek metų pas tave augintas jis ir kokio dydžio leidai?

nerka
12-10-2013, 08:53
Gražus karpiokas. Na jau traukė kokių 15 min.
Kiek metų pas tave augintas jis ir kokio dydžio leidai?

Traukiau gal ir ilgiau, kai eina tai nieko negali padaryti, išmaišė pusė tvenkinio, gerai kad niekur neapsisuko. Spėju jis iš tų karpiukų, kai pernai pirkau su eršketais iš Bartžuvės. Pirkau pernai juos dvimečius apie 500g 5vnt.Ir šiemet pirkau iš Šilavoto, daugiau karpių nebuvau leidęs. Pavasarį mačiau plaukiojo su spalvotais apie 2kg, tai negalvojau, kad gali per vasarą priaugti apie 4kg.Verta pirkti žuvis geros genetikos, aeruoti, maitinti :) Dar foto tos žvejybos.
44464447
44484449
Eršketukai ir lynukas keliavo atgal augti.

Nemas
12-10-2013, 14:15
Trys metai ir 6kg? nepatikečiau niekada... bet faktai kalba patys už save. Na šilavote specialistai žino ką daro :) labai gražu. O tu šeri tik karpiniu pašaru, ar ir kitokio papuola?

Nilas
12-10-2013, 15:11
Trys metai ir 6kg?

Spėju jis iš tų karpiukų, kai pernai pirkau su eršketais iš Bartžuvės. Pirkau pernai juos dvimečius apie 500g 5vnt.
Čia pas jį kaip supratau keturvasaris, pirktas Bartžuvėj. Prie mažo tankio žuvis visai kitaip auga, o jei ir su genetika viskas tvarkoj, tada ir rezultatai štai tokie. Labai svarbu pirkti kuo didesnius karpiukus.
Nėrka, man įdomu kokio dydžio dabar pas tave yra šilavotiniai?

Nemas
12-10-2013, 15:29
Taip taip, neužmačiau, kad pirko jau dvivasarius... bet visvien šaunūs rezultatai, bravo!

nerka
12-10-2013, 16:27
Nėrka, man įdomu kokio dydžio dabar pas tave yra šilavotiniai?
Šilavoto paskutinį kartą buvom sugavę su Gedu svėrėm iš akies apie 2kg. Tie iš Bartžuvės pavasarį irgi atrodė apie 2kg. Kaip jie taip priaugo pats nustebau?

O tu šeri tik karpiniu pašaru, ar ir kitokio papuola?
Maitinau sąžiningai kasdieną, papuolė ivairaus maisto, gavo eršketų granulių, karpių kombikormos ir mėsos.

Darulis
13-10-2013, 23:32
Prie mažo tankio žuvis visai kitaip auga, o jei ir su genetika viskas tvarkoj, tada ir rezultatai štai tokie. Labai svarbu pirkti kuo didesnius karpiukus.

Na jai gerai atsimenu, kai Nerka pasakojo, tai pas jį tankis tikrai didelis...
Tik jau šeria juos labiau nuo dūšes nei kiaules::)
Tai ir auga mylim augintiniai::)

nerka
14-10-2013, 08:59
Na jai gerai atsimenu, kai Nerka pasakojo, tai pas jį tankis tikrai didelis...
Tik jau šeria juos labiau nuo dūšes nei kiaules::)
Tai ir auga mylim augintiniai::)

Na mano tvenkiniui tik 3metai, tai buvo tikslas užauginti greičiau didesnių žuvų, dėl šaunios žvejybos :) Dabar einant metams manau bus dar įdomiau, kai nežinai koks monstriukas gali paimti :)

nerka
20-10-2013, 14:45
Šios dienos žvejybos laimikis.Turėjau dar vieną kibimą tik neištraukiau atsikabino.
44804481

tvis
20-10-2013, 15:05
Gražus ruskis. Vat ką reiškia geri pašarai. Įdomu kiek svėrė.

Rolandas
20-10-2013, 15:24
O dar už trijų metų būtų juodos ikros koks trilitris po 1000$/kg. :)
Ir tinkliuką ne tik paplėšytų, bet palaužytų.
Kiek svėrė šis gražuolis?

liv
20-10-2013, 19:08
Kiek išvis reiktu metų laukt ikrų rusiško ? Gal sibirinis greičiau pradeda brandinti ikrus ?

Rolandas
20-10-2013, 19:12
Priklausomai nuo auginimo sąlygų, spėčiau, 8-12 metų. Nuo kokių 15+kg

nerka
20-10-2013, 19:27
Įdomu kiek svėrė.

Dar nepasvėriau, sugedo svarstyklės, spėju netoli 3kg. Laikau gyvą, vienas iš forumiečių labai prašė rusiško erškėto.

Rolandas
20-10-2013, 19:31
Labai, labai ir aš. :)

Darulis
20-10-2013, 20:56
Šaunuolis nerka....
Dabar neturėsi šansų nesudalyvauti mūsų visų susibėgimę:::))))

O atrodo, kad būtų kokių 6 kg.
Matyt fotkinai iš labai arti::))

nerka
29-10-2013, 20:48
Dieną prieš važiuojant į sezono uždarymą su Gedu žvejojom, bandėm sugauti karpį. Dėja nepavyko, ir tą dieną, ir kitos dienos rytą nesugavau, todėl atsivežiau tik eršketą. Štai kelios su Gedu sugautos žuvys.
4543
4544
4545

tvis
29-10-2013, 20:55
Pirmoj nuotraukoj matosi neapžėlęs prūdo krantas. Kyla klausimas, ar naujai kastas prūdas, ar nesenai lygintas šlaitas?

nerka
29-10-2013, 22:25
Pirmoj nuotraukoj matosi neapžėlęs prūdo krantas. Kyla klausimas, ar naujai kastas prūdas, ar nesenai lygintas šlaitas?

Krante prie 20arų tvenkinio buvo kalnai molio, tai nesenai išvežiau ir šlaitą išlyginau. Taip pat ir naują tvenkinuką maždaug 5arų išsikasiau. Pusė tvenkinuko gylis apie 3metrai, kita puse bus gal apie metrą, pusantro. Planavau kokį mailių pasiauginti, tik dar negaliu apsispręsti kokį?

nerka
03-11-2013, 15:52
Nors ir neturiu šaltiniuoto tvenkinio, negaliu nusiraminti, noriu turėti upėtakių tvenkinuką:) Ypač po pamatytų vaizdų pas Eitvydo draugą .Dėkui Eitvydai. Ten tvenkinukai iškloti plytelėm ir vanduo labai skaidrus, matosi visos žuvys. Patarkit Gerbiamieji. Ar galima turėti skaidrų vandenį neišklojus tvenkinio? Tvenkinuką vėl šaldyčiau vandeniu iš gręžinio.

nerka
10-11-2013, 23:43
Prieš pora savaičių žvejų parduotuvėje nupirkau 35 karpiukus, kuriuos apgyvendinau akvariume su tikslu susipažinti su karpiu iš arčiau, pasiauginti iki pavasario. Tačiau jau po dviejų savaičių ryškiai paaugo ir pasidarė aišku, kad žuvyčių kiekis per didelis. Greitai jau leisiu į tvenkinį. Karpiukai labai nebaikštūs, judrūs, puiki žuvis akvariumui.

http://youtu.be/60MwYnSNgZU

Darulis
11-11-2013, 11:48
Nu gražus vaizdelis..
Tai iki pavasario gali užauginti iki 1 kg.::))

Nilas
11-11-2013, 12:53
Tačiau jau po dviejų savaičių ryškiai paaugo...
Gaudami tokį pašarą tiesiog privalo augti. Svarbu, kad filtro pajėgumų užtektų. Gal visų nepaleisk, įdomu būtų pamatyti kiek paaugtų per žiemą, gal nors kokius 5 pasilik, jei nieko kito nesuplanavęs akvariume laikyti.

aurimas
11-11-2013, 15:31
Kiek turi pas save ersketru pas save tvenkinije ? Nes idomu as tikras zvejys esu :) Nes zinau ersketru Lietuvoi beveik nelike nebedauk ju yra

nerka
11-11-2013, 17:46
gal nors kokius 5 pasilik, jei nieko kito nesuplanavęs akvariume laikyti.

Paliksiu tikrai tik kokius 5, nes kaip Darulis sako, tikrai gali siekti iki kilo :)

Gedas
11-11-2013, 20:10
Nerealiai gražiai atrodo...
Nėrka, jei reiks pagausiu tau mažiuku :) Nakti pilni krantai :) Bet visi neužaugos :)

nerka
09-04-2014, 22:25
Šiemet vėl bandysiu eksperimentuoti su upėtakiais:) Tik dabar jie gyvens naujame, tik upėtakiam skirtame tvenkinuke.
55055506

Junka
09-04-2014, 22:30
Viskas O.K. Eksperimentuoti reikia - taip judam pirmyn. O vat klausimas - iš kur tokių dičkių patraukei? :)

nerka
09-04-2014, 22:37
O vat klausimas - iš kur tokių dičkių patraukei? :)

Aplankiau šiandien Vasaknas. Nelabai vienodi, buvo ir didesnių ir mažesnių. Vidurkis kaip ir skelbiasi apie 500g.

nerka
04-05-2014, 08:43
Dėl karpių raudonligės tai manyčiau ne po vieną reikėtų skambinti, o visiems nuvažiuoti ir bandyti tartis. Bent jau kad padėtų susitvarkyti medikamentais tvenkinius, paskui atlygintų nuostlius įžuvinimo medžiaga.Aišku būtų gerai, kad ir Rolandas padėtų derybose. Padaryti dideli nuostoliai reikia atrasti visiems laiko ir nuvažiuoti.

nerka
16-05-2014, 00:56
Nauji akvariumo gyventojai starkiukai. Iš pradžių maitinosi vos vos, dabar apetitas vis auga.

http://youtu.be/IKmxlSXUkec

Gedas
16-05-2014, 08:11
Gražu žiurėti...

tvis
16-05-2014, 15:06
Niekad nepagalvočiau, kad starkiukai taip maitinasi. Gera vaizdo medžiaga. Šaunuolis Nerka.

nerka
22-05-2014, 23:27
Pagaliau šamai pradėjo maitintis ir pas mane, atsibudo :) Pabėręs truputį pašaro turėjau kibimą. Upėtakių tvenkinyje temperatūra jau 21, orapūtę jiems pastačiau ir pajungiau tik vakar. Maitinasi kiekvieną dieną, taip pat ir šiandien pašarą ima. Kol dar nevėlu, planuoju nuo rytojaus šaldyti vandenį. Dar upėtakių tvenkinuke, skirtingai nei kituose vanduo labai žaliuoja. Ar gali būti del to, kad nebuvo orapūtės? Ar kad jame nėra plačiakakčių?

nerka
29-05-2014, 23:27
Vyksta naturali atranka

http://youtu.be/qL9G1LxAleQ

deivis
29-05-2014, 23:30
Nėrka, atkuoduok vaizdą :)

nerka
29-05-2014, 23:50
Nėrka, atkuoduok vaizdą :)
Gal žinai kaip tai padaryti? :)

nerka
29-05-2014, 23:57
Gal žinai kaip tai padaryti? :)

Jau radau:)

deivis
29-05-2014, 23:57
Nueini į youtubą, dešinei pusei prie žodžio įkelti yra žvaigždutė, ją paspaudi ir pasirenki vaizdo įrašų tvarkytuvė. Pasirenki vaizdo įrašą, ir spaudi redaguoti. Tada apačioje labiau dešinėje pusėje bus privatus, tai pakeisti reikia į viešą.

tvis
30-05-2014, 00:01
Tai buožgalvius ėda ar ne?

nerka
30-05-2014, 00:12
Tai buožgalvius ėda ar ne?

Atrodo buvo daugiau. Bet garantuotai pasakyti negaliu, mačiau kaip bandė griebti, bet ar prarijo nepastebėjau. Kažko nelabai tie buožgalviai jiem patinka. Dar pastebėjau, kad dirbtinį maistą ima tik kai krenta, kai guli ant dugno nebeima.

Nilas
30-05-2014, 00:14
Saulažuvių arba karosiukų lervutės/mailiukas būtų jiems pats tas dabar, kad pažaistų plėšrūnus. :)

nerka
30-05-2014, 09:13
Saulažuvių arba karosiukų lervutės/mailiukas būtų jiems pats tas dabar, kad pažaistų plėšrūnus. :)

Mažas žuvytes gerai imtų, tik savo tvenkinyje prileidau didelę armiją starkių ir jie puikiai susitvarko su karosų, linų, raudžių mailium. Mailiuko pas mane nesimato. Bus laiko kažkur nuvažiuosiu, kažkaip pagaudysiu.

nerka
03-06-2014, 12:17
Tvenkinio papildymas, gražuoliais eršketais.25vnt 46kg.
58145815
Dėkui Daruli už pagalbą:)

Darulis
03-06-2014, 22:04
Brandinu ir aš mintį, kad gal reiks prisileisti į 40 arų balą ir juos paauginti, o po to perkelti į 1,7 ha.
Tik ten jau nebemaitinčiau.

nerka
04-06-2014, 08:38
Brandinu ir aš mintį, kad gal reiks prisileisti į 40 arų balą ir juos paauginti, o po to perkelti į 1,7 ha.

Pirmus metus keletą eršketų auginau kartu su lynais ir keletu karpių, maitinau tik karpiam skirta kombikorma,tai erškėtai per tuos metus paaugo labai silpnai. Todėl galvoju, kad tau geriau būtų juos auginti ir maitinti. 40arų tvenkinyje. Naturaliai mažai randa maisto, gyvena badaudami. 40arų labai normalus tvenkinys, galima puikiai ir auginti ir žuvauti.

Vilius
04-06-2014, 21:58
Pažįstu žmogų, kuris į savo karpinį virš hektaro dydžio tvenkinį prileido sibirinių eršketų ir jie jam puikiai per kelis metus užaugo virš 10 kg nešeriami jokiais spec. pašarais. Matyt daug kas priklauso ir nuo tvekinio natūralios mitybinės bazės.
http://liongio.puslapiai.lt/galerija.html

http://liongio.puslapiai.lt/pic03_2013.jpg
http://liongio.puslapiai.lt/pic02_2013.jpg

tvis
04-06-2014, 22:05
Bet tai koks žuvies tankis ten buvo?

Nilas
04-06-2014, 23:10
į savo karpinį virš hektaro dydžio tvenkinį prileido sibirinių eršketų ir jie jam puikiai per kelis metus užaugo virš 10 kg nešeriami jokiais spec. pašarais.
Pasakas tau seka tavo bičiulis.

Dar321
05-06-2014, 08:53
Taigi tokiuose komerciniuose tvenkiniuose žuvies specialiai šerti ir nereikia - žvejai pašaro primeta tiek, kad duokdie, jog jis neužrūgtų...

Vilius
05-06-2014, 19:14
Pasakas tau seka tavo bičiulis.
Specialiai dar kart paskambinau ir išsiklausinėjau apie eršketus. Tvenkinys pas jį virš 3 ha, iki 7 metrų gylio. Yra prileista įvairios žuvies, ypač daug karpių. Karpius kartais papildomai šeria kviečiais ir žvejai pašarais pamaitina. Eršketų niekad jokiu spec. pašaru nešėrė. Prieš 10 metų leido apie 100 vnt. sprindinių sibirinių, dabar sugauti sveria apie 10 kg. Sakyčiau 10 kg per 10 metų eršketui nėra įspūdingas skaičius, bet laukinėje gamtoje irgi nėra labai įspūdingi jų augimo tempai.

Nilas
05-06-2014, 19:52
Na, tuomet reikia manyti, kad arba boilių prisirijo, arba gausiai šeriant karpius, padaugėjo visokių bentosinių sutvėrimų.

Vilius
05-06-2014, 21:30
Paminėjo, jog meškere yra sugavę eršketų gaudant ešerius ir lydekas gyva žuvele tame tvenkinyje. Tai taip reik suprast, jog paaugę eršketai skanauja ir negyvomis ar paliegusiomis žuvimis, jei tik po nosim pasimaišo. O jeigu tvenkinyje tokio mailiaus daug, tai gal eršketai naktimis tokį miegantį mailių ir siurbia?..
Kitas variantas, jog tvenkinyje gali būti įveista/užsiveisę šoniplaukų, mizidžių, o gal dumble pilna uodo lervų. Yra Lietuvoje mitybine baze labai turtingų vandens telkinių. Pvz nardant Kauno mariose visą laiką matau, jog dugnas tiesiog knibžda nuo mizidžių, po kliuviniais pilna šoniplaukų ir ant dugno gan daug stipusių mažų žuvelių. Tikras rojus būtų eršketam..

Darulis
05-06-2014, 21:33
Viliau, o neklausei koks kiekis buvo leistas į 3 ha?
Nes variantas visai įdomus, bet mano atveju kaip senukas sakė geriausia būtų belūgos..
O tai dabar tiek kuojų priviso, kad reiks ešerių armiją kviestis į pagalbą....
Lydekų gaudymas prieš nerštą davė rezultatų..

nerka
05-06-2014, 23:17
Tikrai įdomu būtų, jei Daruli pamėgintum įleisti į savo nemažą tvenkinį erškėtų, kaip jie iš tikro augtų. Tik vietoj ešerių leisk starkius.

Darulis
05-06-2014, 23:47
Starkius privalėčiau paauginti iki kokių 500 gr., kad lydekos neišdaužytų..
Reiks pas Gedą gal porą nusipirkti didesnių ir tegul dauginasi kokiam mažam prūdelį 50 a. draugo..
Rudenį nuleidi ir perkeli į didesnį, kokį 1 ha ir ten palaikai kelis metus...
Bet čia tik pasvaičiojimai...
O po to reiks su protingais kurmiais pasitarti..
Nu jei ant kokio 1,7 ha ploto įleidus 100 vnt. eršketų, juk nebūtų daug..???

Vilius
06-06-2014, 00:08
Man rodos bendroi sumoi kelis šimtus vienetų eršketų leido į tą 3 ha tvenkinį. Nepaisant to, kad ten labai daug karpių, sugebėjo vistiek normaliai paaugti. Gal ištikrųjų paaugusių ir sibirinių (ne tik belugų) eršketų didelę raciono dalį sudaro smulkios žuvys, nes kitu atveju esant dideliam karpių kiekiui turėtų nuskurst eršketai.
Daruli, kokio dydžio būtų tas 100 vnt? Siūlau padaryt eksperimentą. Pusę leist į didįjį prūdą, o kitą pusę į mažesnį ir papildomai šert. Rudenį pagaut ir palygint kiek priaugo iš vieno ir kito tvenkinio. Tada pamatysim tikrus rezultatus. Jei didžiajam tvenkinį jiems nereikės konkuruot su karpiais, tai nematau priežasties kodėl turėtų neaugt natūraliai. Juk Juodojoj jūroj nieks jų pašarais nemaitina...

Darulis
06-06-2014, 00:18
Na galvočiau, kad reiktų paauginti iki kokių 3-4 kg, kad lydekos neprarytų ir meškerioti būtų įdomu.

Vilius
06-06-2014, 00:40
Manau, kad pasiekt gerus augimo rezultatus eršketam vertėtų bandyt pakelt didžiojo tvenkinio natūralią mitybinę bazę įveisiant šoniplaukas, dreisenas ir tuos invazinius vėžius, kurie greitai dauginasi ir dideli neauga.

Nilas
06-06-2014, 00:51
Paprašykit Arūno, kad pagautų ir parodytų, kaip jam sekasi auginti eršketukus tarp karpinių žuvų nešeriant. Turėsit gerą indikatorių.
Žinau, kad vienas ūkis darė eksperimentą - augino eršketus (erškEtus, o ne erškĖĖĖtus) monokultūroj, zooplanktonu gausiai pribrandintame tvenkinyje. Rezultatai buvo labai nuviliantys.
Geresnės auginimo specifikos nei pas Tvis, jūs bičiuliai neišrasit.

nerka
06-06-2014, 16:37
Arba Daruli, leisk kokį 50vnt po 2kg į 1,7ha. Gal tokių tavo lydekos nebeprarys? Jei priaugs nemaitinant į metus po kilogramą ir tai neblogai. Po 3metų gaudysi ekologiškus po 5kg. Maitinant galima per metus priauginti ir 3kg, gal ir daugiau.

Vilius
06-06-2014, 17:46
Nilai, nereikia užsiiminėti būrimu iš kavos tirščių. Visi prūdininkai gerai žino, kad žuvies augimas priklauso nuo žuvų kiekio ploto vienetui, natūralios mitybinės bazės ir papildomo šėrimo. Ir nereik kaip pavyzdžio čia kišt nedidelių tvenkinukų, kurie perkrauti žuvimi. 99% vandens telkinių Lietuvoje nėra papildomai šeriami dirbtiniu pašaru, tačiau aš panėręs matau ir būrius didelių įmitusių karpių ir kitų karpinių žuvų.
Jei Darulis nenustekens savo didžiojo tvenkinio karpiais ir karosais, nematau priežaščių kodėl eršketai turėtų neaugt.

Darulis
06-06-2014, 18:55
Tikrai pas mane jie perkrauti žuvim, o ypač karpiais ar karosais. PASTARŲJŲ BUVO LABAI DAUG, BET LYDEKOS PADARĖ SAVO.. Dabar sakyčiau turiu kuojyčių perteklių..

Nilas
06-06-2014, 19:54
Nilai, nereikia užsiiminėti būrimu iš kavos tirščių. Visi prūdininkai gerai žino, kad žuvies augimas priklauso nuo žuvų kiekio ploto vienetui, natūralios mitybinės bazės ir papildomo šėrimo. Ir nereik kaip pavyzdžio čia kišt nedidelių tvenkinukų, kurie perkrauti žuvimi. 99% vandens telkinių Lietuvoje nėra papildomai šeriami dirbtiniu pašaru, tačiau aš panėręs matau ir būrius didelių įmitusių karpių ir kitų karpinių žuvų.
Jei Darulis nenustekens savo didžiojo tvenkinio karpiais ir karosais, nematau priežaščių kodėl eršketai turėtų neaugt.

Viliau, eršketas tai ne karpis, jis nei dugnan rausiasi nei augalinį maistą valgo. Eršketo gan siauras mitybinis spektras, jo natūrali gyvenamoji aplinka - didžiosios upės, kur žvirgždėtas dugnas ir daug moliuskų bei geras ištirpusio deguonies kiekis. Aš nerašiau apie eršketų auginimą karpių prikimštame prūde, o apie monokultūrą. Iš atskirų pavyzdžių žinau, kaip auginimas skirias monokultūroje, kur yra šeriama ir kur nešeriama. Nesakau, kad eršketas prūde natūraliai visai neauga, bet prūde sunku atkartoti tai kas šiai žuviai iš prigimties yra reikalinga. Todėl šiam tikslui ir yra sukurti specialūs subalansuoti pašarai.

Darulis
06-06-2014, 22:50
Nilai, tai ką tu rašai yra tiesa, bet negali paneigti konkretaus fakto, kad žmogus per kelis metus užaugino iki 10 kg ar kiek ten...
Čia panašiai kaip su ta šėrykla, kur maisto žuvis gali suėsti tiek kiek nori, kviečiai ar kitos grūdinės kultūros grūdai yra išmirkomi savaime ir kas svarbiausia per 2 metus nei karto negirdėjau, kad būtų sakęs, kad supelijo ar papelijo...Ten tai viskas paprasta, kad teoretikai užlinktų su savo teorijom nuo samprotavimų kas būtų jei būtų taip ar kitaip... Per sezoną supeni beveik 1,5 t ir nesuka sau galvos dėl kada kiek ir kaip šerti stebėti ir pan..

Tai gal pas mane pas tave ar pas tvis ir gali neaugti eršketai prūde nešeriami spec. pašarais, bet pas kažką auga ir sakyčiau puikiai auga...
Tai gal reiktų ne rašyti, kad jiems reikia specialaus pašaro ir taip toliau, bet paanalizuoti dėl kokių priežasčių jie tam prūde auga???
Koks dugnas, kokie gyventojai, koks tankis vienokių ar kitokių žuvų...

Nesakau Nilai, kad tu grybą pjauni, bet negali neigti Viliaus info apie jų augimą. Juk ne koks jis pasakorius, kad juo reikėtų netikėti..

Arba kitas variantas pas Nerka.
Šeria "kiaulėmis" savo eršketus ir juokiasi iš teoretikų sapalionių...
Rezultatus turi kuo puikiausius ir ką gali pasakyti, kad duoda subalansuotą tik jiems skirtą maistą????

Galbūt mažiems ir būtinas pašaras iki tam tikro amžiaus/dydžio, bet po to matyt faktai kalba už mūsų sapaliojimus...

Nekalbu, kad profesionaliai žiūrint į jų auginimą, tai turi būti tik spec pašarai, nes per trumpą laiką reikia pasiekti max rezultatą...
Ten jau pasijungia ekonomika ir visai kiti supratimai, bet mums manau didesnis prioritetas užsiauginti nebrangiai žuvį, nors ir nepasiekiant max prieaugių..

nerka
06-06-2014, 23:28
Rezultatus turi kuo puikiausius ir ką gali pasakyti, kad duoda subalansuotą tik jiems skirtą maistą????

Faktas tas, kad eršketui reikia mėsos ir matyt nėra svarbu ar tai: moliuskai, sliekai, musių lervos, kiauliena, jautiena, aviena ar arkliena.Arba žuvies miltai, kuriuos pagrinde deda į kombinuotus pašarus.

Nilas
06-06-2014, 23:54
Nilai, tai ką tu rašai yra tiesa, bet negali paneigti konkretaus fakto, kad žmogus per kelis metus užaugino iki 10 kg ar kiek ten...
Aš ir nesistengiu paneigti, išimčių visada pasitaiko, bet tai nereiškia, kad tos išimtys ims ir pradės veikti pas visus. Pakankamai rimti ūkiai šituos dalykus yra išbandę, tiksliai žinodami kur įleidžia, ką įleidžia ir kiek įleidžia. Praėjus sezonui rezultatas tiksliai suskaičiuojamas ir padaromos objektyvios išvados. O čia prieš dešimt metų įleido 100, dabar sugavo 1-2. kaip galima daryti sveiko proto išvadas, nežinant kiek iš viso per 10 metų tų eršketų išliko, gal ten tik trys eršketai po visą hektaro plotą teplaukioja, ėda žvejų įbertus dzikus ir auga sėkmingai, o kitus 97 gal lydekos arba ūdros patvarkė? Tada nereikia ir stebėtis, kad va štai "žiūrėkit kaip auga".
Gyvenam ne tundroj, žinios apie ilgamečius tyrimus ir eršketų fiziologiją prieinamos beveik visomis kalbomis. Aš labiau vertinu informaciją paremtą tiksliai matavimais ir dokumentavimu. Juk yra žmonės, kurie tam gyvenimus pašventę, tūkstančius eršketų rankomis iščiupinėję. Maža kas ką ten koks žvejys su savo meškere ištraukė, viena žuvis dar ne taisyklė.

Gyvulinis maistas, kaip tik tai ko reikia eršketui. Šėrimas faršu - nieko naujo. Žinoma, didelė rizika užsmardinti prūdą jei faršas ims pūti.

nerka
07-06-2014, 00:09
Gyvulinis maistas, kaip tik tai ko reikia eršketui. Šėrimas faršu - nieko naujo. Žinoma, didelė rizika užsmardinti prūdą jei faršas ims pūti.

Iš kur jūs ištraukėt, kad turėtų užsmirsti prūdas. Tai juk nepili be nuomonės, jei vieną dieną mažiau ima tai kitą suėda. Pripilkit be nuomonės bet kokios kombikormos užsmardinsit lygiai taip pat. Į daugumą kombinuotų pašarų sudėtį įeina žuvų miltai, soja. Ar teko pajusti kvapą gendančios sojos? Baisiau smirda nei mėsa.

nerka
30-06-2014, 19:02
Pradėjau upėtakių žūklę. Leisti 2014.04.09 vidurkis buvo apie 0,5kg.
59695970

Nemas
30-06-2014, 22:15
Sakyčiau neblogai pasunkėję... čia tie kur "kiaulėmis" šeriami? Pas mane ir šešetas įleistas, reikės nugaudyti iki rudens, įdomu bus patikrinti prieaugį. Kokiu principu gaudai?

nerka
01-07-2014, 09:33
Sakyčiau neblogai pasunkėję... čia tie kur "kiaulėmis" šeriami? Pas mane ir šešetas įleistas, reikės nugaudyti iki rudens, įdomu bus patikrinti prieaugį. Kokiu principu gaudai?

Mėsa jau baigiau, dabar duodu granules. Manau vienodai turėtų augti, ar nuo kombinuoto, ar nuo mėsos. Taigi pas tave turėtų ne mažiau priaugti jei dar yra gyvi? Nes keista, kad nepagavot, kai gaudėt su didele kompanija. Šiaip upėtakiai labai lengvai pasigauna. Aš gaudau ant slieko, pakėlęs nuo dugno. Gal jūs nepagavot upėtakių, nes gaudėt ant dugno? Arba kaip sakiau jau nugaišo, kai buvo kelios karštos dienos. Pas save tomis dienomis sunkiai sustabdžiau temperatūros kilimą.

Nemas
05-07-2014, 02:49
Pas mane tas didelės kompanijos gaudymas buvo tik keturios meškerės ir tos buvo "suguldytos" dugnan. Tikiuosi, kad dar gyvi sveiki plaukioja, nes kritusių neradau, nors radau pakrante pribraidytą- manau, kad garnio... bet gal tik porą ratų prabridęs, bet jei jis patruliuoja dažniau, tai kritusius greitai nuneštų. Kol kas vasara dėkinga upėtakiams, net ir nepratekančiam vandeny turėtų laikytis.

Darulis
05-07-2014, 23:25
Įdomu ką pasakytum po keletos dienų, kai taip saulė užkepino..

Nemas
06-07-2014, 12:44
Nėra net ko daug kalbėti, vasara tai turi kažkuomet prasidėti... upėtakiai išvirs, tuo labiau, kad vandens pas mane daug nėra.. .

nerka
31-10-2014, 18:00
Pagaliau ir aš ištrūkau ir spėjau nusipirkti Šilavoto dvivasarių karpiukų. Pirkau 70vnt gavosi 82kg.Gyvens vieni 5arų tvenkinuke.
63766377
63786379
63806381

Nilas
31-10-2014, 18:49
Oi geruliai karpiokai. Gal 5 arai jiems truputį ir mažoka, bet žinant, kad gerai šeri, lauksim kitą rudenį nuotraukų su gražiu prieaugiu. Aišku, tikėkimės, kad žiema praeis sklandžiai.

nerka
31-10-2014, 20:39
Oi geruliai karpiokai. Gal 5 arai jiems truputį ir mažoka, bet žinant, kad gerai šeri, lauksim kitą rudenį nuotraukų su gražiu prieaugiu. Aišku, tikėkimės, kad žiema praeis sklandžiai.

Kaip dvivasariai tikrai didoki. Pamiršau paklausti kiek pas juos sveria trivasariai? Karpiai nėra išrankūs, bent jau grūdų su žirniais tai gaus pakankamai. Tikrai įdomu kaip seksis auginti, lauksiu labai pavasario.

nerka
28-04-2015, 18:55
Turiu 3 arų tvenkinuką kuriame auginu europinius šamukus. Pirmus metus maitinau granulėm, tai paaugo. Dar vasaros pabaigoje prileidau karosų ir dar daug kitų menkaverčių žuvyčių. Tikėjausi bus papildomas maistas, medžios. Kitų metų pavasarį tos menkavertės žuvytės prineršė, mailiaus pilna. Galvojau, jei maitinsiu šamukus granulėm, tai nemažą dalį suvartos menkavertės, todėl nusprendžiau nemaitinti, sakau gal pradės medžioti. Tačiau rudenį menkaverčių nesumažėjo ir šamukai nepaaugo. Dabar jau treti metai, naujas planas. Nusprendžiau pabandyti taip, įleidau 7 lydekaites menkavertėm žuvytėm naikinti, nupirkau stambių granulių, maitinsiu šamukus.Ar užteks 7 lydekaičių ?
Negaliu suprasti kodėl šamukai nemedžioja?

Nilas
28-04-2015, 20:07
Turiu 3 arų tvenkinuką kuriame auginu europinius šamukus. Pirmus metus maitinau granulėm, tai paaugo. Dar vasaros pabaigoje prileidau karosų ir dar daug kitų menkaverčių žuvyčių. Tikėjausi bus papildomas maistas, medžios. Kitų metų pavasarį tos menkavertės žuvytės prineršė, mailiaus pilna. Galvojau, jei maitinsiu šamukus granulėm, tai nemažą dalį suvartos menkavertės, todėl nusprendžiau nemaitinti, sakau gal pradės medžioti. Tačiau rudenį menkaverčių nesumažėjo ir šamukai nepaaugo. Dabar jau treti metai, naujas planas. Nusprendžiau pabandyti taip, įleidau 7 lydekaites menkavertėm žuvytėm naikinti, nupirkau stambių granulių, maitinsiu šamukus.Ar užteks 7 lydekaičių ?
Negaliu suprasti kodėl šamukai nemedžioja?

Kokio dydžio šamukai?

Rolandas
28-04-2015, 21:50
Ne visos žuvys žino kokie planai joms mūsų galvose verda.
Kitos žino, bet piktybiškai neklauso, priešginiauja.
O kitos tik šiaip tyčiojasi iš mūsų. :)

Manau, kad mes dažnai klystame: įpilsiu granulių - čia šamams. Įleisiu karosiukų - čia ešeriams. Ne taip viskas paprasta.

nerka
28-04-2015, 22:09
Kokio dydžio šamukai?

Dabar šamukų svoris netoli kilogramo.

nerka
28-04-2015, 22:16
Ne visos žuvys žino kokie planai joms mūsų galvose verda.
Kitos žino, bet piktybiškai neklauso, priešginiauja.
O kitos tik šiaip tyčiojasi iš mūsų. :)

Manau, kad mes dažnai klystame: įpilsiu granulių - čia šamams. Įleisiu karosiukų - čia ešeriams. Ne taip viskas paprasta.

Sutinku, kad čia menas :) Įdomu eksperimentuoti, geriau pažinti žuvis. Gyvenimo neužtenka, kad viską išmokti ir suprasti :)

Nilas
28-04-2015, 22:50
Ar užteks 7 lydekaičių ?

Ledekaitės metinukės?
Lydekos duos gerą rezultatą, bet tik, kad prisidaugins labai greitai. Dėl šamų nepergyvenk, niekur nedings - užaugs, su amžiumi ateis į protą :))). Pas mane irgi jie prastai medžiojo, kai viršijo kilą, pastebėjau suagresyvėjimo ženklų. O taip tai pagrinde buožgalviais ir varlėmis maitindavosi.

Beje, neseniai gvildenau tokią idėją - prisižiūrėjau youtube filmukų apie boilių gamybą. Pastebėjau, kad į boilius deda gausiai žuvies miltų. Žuvies miltai dar palyginti padoriai kainuoja, 1 kg-2,2 Lt. Pagrindiniai ingredientai - žuvų miltai, aliejus, kalcio tabletės, kiaušinis (lipnumui). Suformuoti boiliai paverdami 1 min. kad "susicementuotų". Tai jei pasidarius tų boilių pvz. 2 cm diametro, gal visai įmanoma šamus šerti. Nes gi karpiinkų tie boiliai ilgai išsilaiko nesuirę. Čia gal Nemas galėtų mus pakonsultuoti šiuo klausimu?

http://www.ukmatchangler.co m/carp/images/bait/dynamite/30mmpellet-2.jpg

nerka
28-04-2015, 23:15
Ledekaitės metinukės?
Lydekos duos gerą rezultatą, bet tik, kad prisidaugins labai greitai. Dėl šamų nepergyvenk, niekur nedings - užaugs, su amžiumi ateis į protą :))). Pas mane irgi jie prastai medžiojo, kai viršijo kilą, pastebėjau suagresyvėjimo ženklų. O taip tai pagrinde buožgalviais ir varlėmis maitindavosi.

Beje, neseniai gvildenau tokią idėją - prisižiūrėjau youtube filmukų apie boilių gamybą. Pastebėjau, kad į boilius deda gausiai žuvies miltų. Žuvies miltai dar palyginti padoriai kainuoja, 1 kg-2,2 Lt. Pagrindiniai ingredientai - žuvų miltai, aliejus, kalcio tabletės, kiaušinis (lipnumui). Suformuoti boiliai paverdami 1 min. kad "susicementuotų". Tai jei pasidarius tų boilių pvz. 2 cm diametro, gal visai įmanoma šamus šerti. Nes gi karpiinkų tie boiliai ilgai išsilaiko nesuirę. Čia gal Nemas galėtų mus pakonsultuoti šiuo klausimu?

http://www.ukmatchangler.co m/carp/images/bait/dynamite/30mmpellet-2.jpg

Lydekaitės apie pusė kilogramo. Jei jos išnerš, gal nieko tokio, tik kad nepersikeltų į kitus tvenkinius. Tikiuosi, kad paaugę šamukai taps plėšresni.

Darulis
29-04-2015, 00:24
Nerka 7 lydekaitės 3 a.???????
Tai tikiuosi planuoji rudenį jas pagauti....
Man 6 lydekaitės 1,7 ha per 3 metus išvalė...
Rudenį jos gali būti jau apie 1,5 kg. ir daugiau.., priklausomai nuo maisto kiekio...
Galvok, kad jei nepagausi, tai gausi išpompuoti ko gero.

deivis
29-04-2015, 00:26
Mano mažą patirtis su šamukais kitokia, akvariume surijo ešeriuką ir karosiukus, katrie tilpo į žabtus, nors gaudavo granulių, toninėj baškoję 25 cm dydžio šamukai pradėjo ryti 12-13 cm amūriukus, dabar prileidęs karosiuku ir saulažuviu, tik gaila kad vanduo neskraidus, tai nieko nematau tik retsykiais iškyla koks nors apdraskytas karosas, bet gal čia taip, kaip maža erdvė.

nerka
29-04-2015, 10:09
Mano mažą patirtis su šamukais kitokia, akvariume surijo ešeriuką ir karosiukus, katrie tilpo į žabtus, nors gaudavo granulių, toninėj baškoję 25 cm dydžio šamukai pradėjo ryti 12-13 cm amūriukus, dabar prileidęs karosiuku ir saulažuviu, tik gaila kad vanduo neskraidus, tai nieko nematau tik retsykiais iškyla koks nors apdraskytas karosas, bet gal čia taip, kaip maža erdvė.

Ir aš akvariume laikiau kelis iš tų pačių, tai įleidus žuvytę greitai griebdavo. Tvenkinyje su spiningu vieną pagavau, o kodėl tų menkaverčių taip negaudo nesuprantu. Gal, kaip Linas sako, reikia kad paaugtų.

Nemas
29-04-2015, 21:58
Atsakymas Nilui.
Boiliai tikrai mėgstamas šamų pašaras. Esu pagavę kartą šamą ant boilio ir ne aš vienas. Jie gan dažni karpininkų laimikiai. Mano 3,6kg šamokas buvo tiek prikimšęs boilių, kad net gumbai pilve matėsi.
Šiaip 20mm boiliai yra standartiniai ir jų galima nusipirkti, bet norint gaminti.... čia jau kita istorija. Aš pats buvau nusiteikęs juos gamintis, bet atsisakiau tos minties, po gan atidaus ir rimto tyrinėjimo. Pirmas dalykas, tai gana daug laiko atimantis užsiėmimas, kokybiškų boilių gamyba nėra pigu. Nilas išvardino kelis pagrindinius ingridientus, bet nepamirškit ir konservantų, aromatizatorių, vitaminų, skonio stipriklių ir kitų smulkių detalių (dauguma sudėtinių dalių siunčiama iš užsienio)... boilių formavimo mašinėlės, džiovinimo maišu, vietos kur juos laikysite. Boilių perteklių reikėtų šaldyti (jei nenaudojat konservantų), atšildyti prieš šeriant. Dar vienas svarbus dalykas, o gal net ir pagrindinis: reikia pataikyti skonį- aromatą, kuris šamui patiks, kitu atveju darbas per niek.
Tiesa, niekas netrukdo pabandyti ir ekonominį variantą. Yra vienas karpininkas kuris sėkmingai gamina boilius iš pigiausio šuninio ėdalo ir jie jam puikiai pasiteisina. Parduotuvėse boilių kaina 4-15 E kg. savos gamybos, geros kokybės, bolio savikaina nelabai ką ir tesiskiria. Karpininkai dažniausiai juos gaminasi ne dėl ekonomijos, o dėl cinkelio padedančio atrasti savo kibimo arkliuką.
Info apie boilių gamybą galima paieškoti Laukarpis puslapio forumuose.

nerka
08-05-2015, 22:57
Pašaras. Auginant karpius puikiai tiks įvairių rūšių grūdai - kviečiai, miežiai, rugiai, saldieji lubinai. Netinka ankštinės kultūros. Pastebėta, jog grūdų kartais neatsisako ir amūrai, kurių pagrindinis maisto šaltinis yra augalai, o štai plačiakakčiai papildomai kito maisto neėda. Žuvims tiks ir specialus kombinuotas pašaras.

Čia radau tokį straipsniuką. Rašo, netinka ankštinės kultūros. Tai ką, karpiam žirniai netinka ?

Nilas
08-05-2015, 23:10
Pašaras. Auginant karpius puikiai tiks įvairių rūšių grūdai - kviečiai, miežiai, rugiai, saldieji lubinai. Netinka ankštinės kultūros. Pastebėta, jog grūdų kartais neatsisako ir amūrai, kurių pagrindinis maisto šaltinis yra augalai, o štai plačiakakčiai papildomai kito maisto neėda. Žuvims tiks ir specialus kombinuotas pašaras.

Čia radau tokį straipsniuką. Rašo, netinka ankštinės kultūros. Tai ką, karpiam žirniai netinka ?

Dabar daug tokių straipsniukų, neaišku kas ką rašo. Faktas tas, kad prie grūdų amūrai atplaukia patys pirmi, o ne šiaip "tik kartais". Žirniai tinka, tik jie greičiau rūgsta, todėl reikėtų šerti kai gerai ėda, duoti po tiek, kad suėstų greitai, neužsistovėtų. Be to, geriau žirnius pamaišyti su kitokiu pašaru.

tvis
08-05-2015, 23:34
Ai, nekreipk dėmesio.

Nemas
09-05-2015, 07:57
:D :D man patiko Eitvydo atsakymas :D :D :D

nerka
20-05-2015, 23:11
Šiandien žvejojau. Laimikiai tokie: karpis 4,5 kg, lynas 1 kg, karosas 0,3 kg.

7183

Nilas
21-05-2015, 01:45
Pirmasis egzemliorius - rimtas, nes didelis; antrasis irgi rimtas, nes "nacionalinis", o trečias - katinui, nes katinas irgi rimtas gyvūnas. :)))

zeBeawer
21-05-2015, 19:56
Nilai, boiliai kokiai rūšiai?

Nilas
21-05-2015, 20:21
Nilai, boiliai kokiai rūšiai?
Jei iš žuvies/kraujo miltų tai šamams/eršketams. Tiesiog, nemanau, kad tiems ypač šaminiams boiliams naudojama kažkokia ypatinga technologija. Jie vandenyje išlaiko kelias valandas. Tik žinoma, kaip Nemas rašė, pasiterlioti reikia.

zeBeawer
21-05-2015, 20:23
Šamams gali bandyti, technologija nėra sudėtinga, bet įrangos reikia. Kiek kg reikia pagaminti dienai? Kokia eršketiniu kaina?

Ernis
21-05-2015, 20:39
Jei namų sąlygom darysit pašarą, tai pirma gaminimo klaida bus virimas, nes vitaminas C nebus įsisavinamas į pašarą.

Nilas
21-05-2015, 20:45
Na, gal aš klaidingai įsivaizduoju, bet visa esmė ko reikia tai keli geri ingredientai, o įrangos tai savom reikmėm nematau, kažkokio specialaus poreikio. Rutuliukų kočioti nereikia, išspaudus 3 cm storio dešrą, ją storai supjaustai ir tiek. Tada lieka apvirimas, kad pluta sustandėtų.
Dideli boilių kaštai dėl pridėtinių kvapų, apie kuriuos Nemas kalbėjo, šamams nėra (neturėtų būti) aktualūs, nes tai nėra žuvies viliojimas dideliame plote (ežere) kur reikalingi subtilūs ir stiprūs kvapai. Norint šerti prūde pakaktų natūralaus žuvies miltų kvapo.
Kalbant apie kainas - kokybiškas granuliuotas pašaras (upėtakiams, eršketams) 1,5-1,6 €/kg. Fasuoti žuvų miltai - 0,7 €/kg. Šėrimo kiekiai - tarkim 25-50 kg sezonui.

zeBeawer
21-05-2015, 22:16
Kadangi pats darausi boilius karšiams gaudyti žinau nemažai apie juos, jei sutaupysi 25 eurus neverta terliotis, nes reikia kiaušinių apie 10 vnt kilogramui jauko, tą dešrą išspausti su statybiniu švirkštu irgi uzknisantis reikalas. Gal geriau granuliuoti?

Nilas
21-05-2015, 23:11
Kadangi pats darausi boilius karšiams gaudyti žinau nemažai apie juos, jei sutaupysi 25 eurus neverta terliotis, nes reikia kiaušinių apie 10 vnt kilogramui jauko, tą dešrą išspausti su statybiniu švirkštu irgi uzknisantis reikalas. Gal geriau granuliuoti?

Gal geriau, o gal ir ne. Granuliuotas pagrinde būna 3-5 mm dydžio, t.y. tokio pabėrus, kažin ar tas šamas spės priplaukti, surinks granules visokie karpiokai ir lynai. Ir pašaras vargiai ar pasieks tikslinę žuvį. Pjaustant masyviom peletėm, yra tikimybė, kad pašaras patektų kam reikia. Juk šaminiai boiliai/peletės yra daromi itin dideli.
Bet kaip ir sakiau, čia tik mano garsūs pasvarstymai. Viso to neišbandžius daug nesimato niuansų.

zeBeawer
22-05-2015, 08:30
įdomumo dėlei gali paekspermentuoti, nusipirk kelis kg žuvies miltų ir pasidaryk. Aš bandyčiau daryti 80% žuvies miltų + 20% manų kruopų į visa tai pridėti kiaušinių, kol bus kietoka tešla (nelips prie rankų), tuomet rankomis iškočiok dešrą supjaustyk ir išvirk. Išviręs apdžiovink kokią parą ir į kamerą mesk. Tik dėl proporcijų nežinau ar klijuosis, jei ne pridėk miltų :)

Nilas
22-05-2015, 11:21
Iš kur patartum žuvų miltus pirkti? Ar tink tie kur senukuose?

zeBeawer
22-05-2015, 13:20
Na jei po teisybei tai aš jų nenaudoju, nes Baltarusijoj taip ir neradau kur nusipirkti, pabandyk gal pas ūkininkus, nes naudoja gyvuliams, gali turėti ir kombikormo parduotuvės. O tie kur senukuose, ten kaip trąšos, bijau, kad gali nelabai tikti šėrimui. Jei rasi pranešk, ir aš prisijungsiu prie pirkimo :)

nerka
08-07-2015, 11:04
Sveiki, kadangi esu linkęs peržuvinti tvenkinius, karštis padarė savo, neišvengiau dusimo. Nors dusimą pastebėjau, išgelbėti eršketų pavyko mažai. Kaip Eitvydas sako įvyko sprogimas, buvo sužaliavęs vanduo, dingo deguonis. Dusimo metu pastebėjau, kad turiu daugiau ir didesnės žuvies negu maniau. Padariau išvadas; mėgstant peržuvinti, intensyviau maitinant reikia oksimetro, tinkamai įvertinti žuvų skaičių ir jų dydį, per karščius geriau visai nemaitinti. Nors prieš dusimą, prieš dvi dienas erškėtai kibo kaip išprotėję,faktas tas - nereikia prarasti budrumo.

nerka
02-08-2015, 17:14
Vakar nuleidinėjau 5 arų karpių tvenkinuką. Nuleidinėti teko pirmą kartą, truputį neapskaičiavom vandens nubėgimo laiko, todėl sėmėm žuvis naktį :) Viskas pavyko gerai, žuvys išrušiuotos. Tik foto pavyko mažai padaryti ir tik ryte. Rudenį pirkti karpiukai paaugę, kai kurie net dvigubai.Jie keliavo į 20 arų tvenkinį tolimesniam augimui. 10 vnt didžiausių palikau veislei,jie keliavo atgal. Svoris nuo 5 iki 10 kg. Foto didžiausio.
7390
Išgaudėm ir KOI karpius. Kuriuos parduodu, svoriai apie 3-4 kg jei ką domina prašom skambinti tel 865086635
7391739273937394

nerka
15-10-2015, 20:07
Maždaug prieš savaitę žvejojau. Plačiakaktis 5 kg užkibo už uodegos ;)

75477548

nerka
25-04-2016, 10:08
Sveiki, noriu paklausti patarimo. Planuoju nuleidinėti savo 3 arų tvenkinuką, ir šamus sukelti į didesnį 20 arų. Ten gyvena taip pat keletas amūrų ir plačiakakčių. Tvenkiniui atsilaisvinus noriu pasiauginti kažkokį mailiuką, dar neapsisprendęs kokį. Plačiakakčių, jau supratau palikti nevalia, nes mailiukui neliks maisto. O kaip dėl amūrų ? Ar galiu palikti keletą, žolėms ravėti. Ar jie nepavojingi mailiukui ? Amūrai gali sverti po kelis kilogramus, o tvenkinys labai linkęs želti.

Nilas
25-04-2016, 11:28
Jei mailiukas brangus ir geros žuvies, tegul auga vienas. Didelė žuvis visada kels papildomą stresą mažesnėms. Jei yra rizika, kad tvenkinys per daug apžels žole, dėl ko būtų sunku mailių rudenį paimti, tai gali tuos amūrus kelis palikti.

Beje, dvi savaitės prieš suleidžiant mailių, neprošal tvenkinį saikingai (!) patręšti. Vienas iš neblogų sprendimų pridėti perpuvusio mėšlo (naudinga pamaišyti galvijų ir vištų mėšlą) į maišą ir jį pastatyti vandenyje, kad tik sprindį nuo apačios apsemtų. Toks gali stovėti ir ilgiau.

8151

tvis
25-04-2016, 11:35
Atšalus vandeniui, amūrai būna kimba ant spiningo. Tai reiškia ir į kokį žioplą mailiuką nespjaus.

nerka
27-04-2016, 10:58
Vakar išpumpavau 3 arų šamų tvenkinuką. Sėmiau, šamus apie 40 vnt, svoris nuo 0,5 kg iki 3 kg. Eršketai apie 10 vnt, svoris nuo 3 kg iki 7 kg. Amūrai 2 vnt po 7 kg ir 5 vnt iki 3 kg. Plačiakakčiai 5 vnt iki 2 kg. Lydekos 6 vnt, iš jų 3 vnt smarkiai paaugę, o 3 vnt dar gal net sumažėję. Keletas starkiukų. Ir daugybė plakių, raudžių, karosų kurių šamai nė velnio nerijo :)
81578158815981608161

Nilas
27-04-2016, 12:10
Pas tave kaip visada, geri dydžiai.

Ir daugybė plakių, raudžių, karosų kurių šamai nė velnio nerijo :)
Visi draugiškai eršketų maistu maitinosi ir nesipyko tarpusavyje. :))

Gedas
28-04-2016, 05:32
Gražu žiūrėti ;)
Ko i talka nepasikvietei ?

Darulis
28-04-2016, 08:19
Gražu žiurėti. Šaunuolis Nerka.

Tuoj pradėsiu galvoti, kad šamai minta tik "pasiplaukiojimu" ir kokiu nors zooplanktonu kaip plačiakakčiai..::) )))
Bet mane labiau stebina, kad lydekos tvarkos nepadarė...
Pastebiu, kad lydekos liečia tik tam tikro dydžio...
Didesnės lydekos matyt smulkmės negaudo...

Darulis
28-04-2016, 08:28
Plačiakakčiai 5 vnt iki 2 kg. Lydekos 6 vnt, iš jų 3 vnt smarkiai paaugę, o 3 vnt dar gal net sumažėję. Keletas starkiukų. Ir daugybė plakių, raudžių, karosų kurių šamai nė velnio nerijo :)

Kokio svorio lydekos?
Plius minus.
Su šamais, tai viskas aišku.
Jei jie gauna pašaro, tai ir minta tik juo.
Bet lydekos..... man nesuprantama...
Pirma mintis, kuri šauna į galvą, tai vandens drumstumas labai didelis (gal nuskambėjo ir kvailai), o antrą dideli dydžių skirtumai tarp lydekų ir smulkmės. Bet jei buvo karosų apie 100-200 gr. ir lydekų apie 1- 3 kg, tai dydžių skirtumą reiktų atmesti.....

pourvis
28-04-2016, 09:35
Kaip ten šitiek gražios žuvies tilpo į tuos 3 arus ? :)

nerka
28-04-2016, 09:37
Gražu žiūrėti ;)
Ko i talka nepasikvietei ?

Tikrai Gedai, klaidą padariau, kad pagalbos nepaprašiau. Pervargau, vienas braidydamas, visi raumenys skauda :)

nerka
28-04-2016, 09:55
Kokio svorio lydekos?
Plius minus.
Su šamais, tai viskas aišku.
Jei jie gauna pašaro, tai ir minta tik juo.
Bet lydekos..... man nesuprantama...
Pirma mintis, kuri šauna į galvą, tai vandens drumstumas labai didelis (gal nuskambėjo ir kvailai), o antrą dideli dydžių skirtumai tarp lydekų ir smulkmės. Bet jei buvo karosų apie 100-200 gr. ir lydekų apie 1- 3 kg, tai dydžių skirtumą reiktų atmesti.....

Lydekos tos didžiosios, iš akies, gal apie 1,5 kg. Bet kitos 3 visai neaugo, gal per mažas tvenkinukas šešiems vienetams, arba nesveikos. Gaila nenufotkinau, smulkmės buvo įvairiausių dydžių ir rūšių, užšaldžiau šunims didesnes surinkęs apie 30 kg.
Su šamais, žinok neaišku visai. Kai prileidau smulkmės, vienus visus metus šamų visai nemaitinau. Ir jie per tuos metus neaugo visai. Daugiau augindamas šamukus smulkmės tikrai neleisiu.

nerka
28-04-2016, 10:17
Kaip ten šitiek gražios žuvies tilpo į tuos 3 arus ? :)

Eršketai ir didieji amūrai į šį tvenkinuką papuolė neplanuotai. Vasarą kai turėjau didžiajame tvenkinyje dusimą, perkėliau juos gelbėdamas. Aišku perpildžiau tvenkinuką, bet išgelbėjau. Dabar eršketai iškeliavo atgal į didijį.
Šiaip toks tvenkinukas geras mailiaus paauginimui, kokių 50 vnt, iki kokių 1-2 kg.

pourvis
28-04-2016, 22:13
Taip išeina kad erškėtams nereikia itin švaraus vandens ?

Nilas
28-04-2016, 22:20
Taip išeina kad erškėtams nereikia itin švaraus vandens ?

Eršketai vandenį drumsčia ne prasčiau nei karpiai, tik kad krantų negriauna.

nerka
25-06-2017, 12:03
Sveiki, vis bandau pasidauginti karpiukų. Pridėjau eglišakių, prineršė didieji karpiai, tada nuvežiau į mažą, maždaug 3 arų tuščią tvenkinuką. Ir taip jau du kartus padariau. Mažų padarėlių tvenkinuke pilna, tik panašių į žuvytes nematau nei vieno. Ar yra tikimybė, kad sėkmingai išsirito ir nematau pasislėpusių ? Kada geriausia perkelti eglišakes su ikrais ? Ar tik pastebėjus iškarto kelti ? Ar po kokios dienos ? Gal būtų labiau apvaisinti ? Tik pastebėjau, jau po paros ikriukai apsineša molio dulkėmis. Ar tos molio dulkės nesugadina ikriukų ?

tvis
25-06-2017, 12:27
Aš perveždavau šakas iškart po neršto. Dėl molio nepergyvenk, nes lervučių bus daugiau negu reikia. Kada per daug irgi negerai.

nerka
25-06-2017, 17:10
Aš perveždavau šakas iškart po neršto. Dėl molio nepergyvenk, nes lervučių bus daugiau negu reikia. Kada per daug irgi negerai.

Kaip ir kada pastebi ar sėkmingai išsirito ?

tvis
26-06-2017, 08:58
Aš naršindavau spalvotus karpius, jų lervutės ryškesnės, tai pasimatydavo greitai.

Aurielka
26-06-2017, 13:18
60-65 laipsniadieniai ...tai teoriškai prie 20-22 (paros vidurkis) laipsnių vandens - 3 paros ...tačiau Lietuvoje dažnai taip nebūna - reiktų skaičiuoti apie 4-5 paras (apie 16-18 laipsnių paros vidurkis) ...kažkur po 7 parų jau turi gerai matytis lervutės aktyviai plaukiojančios

nerka
11-09-2017, 23:00
Sveiki, gaudžiau šiandien žuvį. Iš pradžių kibo tik karosai, galvojau jau liksiu be žuvies ir tik sutemus užkibo karpis 7,5 kg. Karpius sugauti pasidarė tikrai sunku, turbūt tapo labai protingi. Dar nuvylė šamai, nes per visą vasarą pavyko sužvejoti tik vieną. Šamų tvenkinyje turi būti apie 60, o kibti nenori. Gal jie atplaukia į šėrimo vietą tik sutemus ?
91559156

nerka
12-09-2017, 09:23
9157

Čia yra maždaug 3 arų tvenkinukas, kuriame gyvena sprindiniai šamukai. Vasaros viduryje pastebėjau, kad daugėja žolių sakau reikia įleisti amūrų išvalys. Įleidau 4 maždaug po 3 kg amūrus. Po amūrų ileidimo tvenkinys visai užėlė. Ar gali būti, kad nuo amūrų mėšlo žolės dar labiau sužėlė ? Ar tai žolių rūšys kurių amūrai nemėgsta ? Pernai amūrų nebuvo ir žolių buvo žymiai mažiau.

nerka
12-09-2017, 09:44
Šiemet bandžiau karpių ikrus su šakomis perkelinėti į kitus tvenkinukus, pasiauginti karpiukų, bet nepavyko, iš perkeltų ikrų niekas neišsirito. Ir nesenai didžiajame tvenkinyje, iš kurio imiau ikrus aptikau karpiukų. Matyt kai neršė per kelis kartus, kažkuris buvo sėkmingas. Tai dabar su bučiu pasigaunu po truputį ir keliu į tuščią 5 arų tvenkinį. Karpiukai mažoki, nevienodi nuo 2 cm iki 7 cm, yra žvynuotų ir veidrodinių. Tarp karpiukų papuola ir karosiukų, tai žvynuotus sunku atskirti nuo jų. Tikiuosi čia karpiukas ? :)
9158

nerka
12-09-2017, 09:54
9159
Čia 5 arų tvenkinukas kuriame gyvena upėtakiai ir erškėtukai. Šiemet pasisekė, upėtakiai išgyveno vasarą net be orapūtės. Krito keli tik vasaros pradžioje kol tvenkinyje buvo mažai vandens, paskui užpildžius pilnai vandeniu sėkmingai išgyveno, dabar maitinasi toliau auga.

deivis
12-09-2017, 22:28
Šiemet bandžiau karpių ikrus su šakomis perkelinėti į kitus tvenkinukus, pasiauginti karpiukų, bet nepavyko, iš perkeltų ikrų niekas neišsirito. Ir nesenai didžiajame tvenkinyje, iš kurio imiau ikrus aptikau karpiukų. Matyt kai neršė per kelis kartus, kažkuris buvo sėkmingas. Tai dabar su bučiu pasigaunu po truputį ir keliu į tuščią 5 arų tvenkinį. Karpiukai mažoki, nevienodi nuo 2 cm iki 7 cm, yra žvynuotų ir veidrodinių. Tarp karpiukų papuola ir karosiukų, tai žvynuotus sunku atskirti nuo jų. Tikiuosi čia karpiukas ? :)
9158

Panašu į karpiuką, bet jei nori tiksliai pažiurėti, tai pasiimk lūpa ir ieškok ūsu :)

nerka
12-09-2017, 23:00
Panašu į karpiuką, bet jei nori tiksliai pažiurėti, tai pasiimk lūpa ir ieškok ūsu :)

Galvojau ūsai užauga jau paūgėjusiems :)

nerka
26-12-2017, 16:24
Su Šventėmis visus !!!

92529253
Šiandien pasigavau keletą žuvyčių žiemai :)

Darulis
26-12-2017, 18:47
Ar ne gaila vienu metu tokį arsenalą išimti???

nerka
26-12-2017, 20:03
Ar ne gaila vienu metu tokį arsenalą išimti???

Kiekvienos pagautos žuvies man gaila. Pas mane tvenkiniai nedideli, žuvies nemažai ir vis auga, dar karpiai prineršė. Jei negaudysiu, manau galiu sulaukti dusimo vėl. Jau teko patirti tą nemalonu reikalą, vežiau karučiu žuvį nuo tvenkinio visą savaitę, oi tada kaip gaila būna.

Nilas
26-12-2017, 20:08
Gražu.
Kada šamukai buvo įleisti?

nerka
26-12-2017, 20:38
Gražu.
Kada šamukai buvo įleisti?

Gerai, turiu savo temą :) Galiu tiksliai parašyti, įleidau 2013.05.04. Pradžioje gyveno mažame tvenkinyje, paskui perkėlėm į didesnį.

Nilas
26-12-2017, 21:10
Gerai, turiu savo temą :) Galiu tiksliai parašyti, įleidau 2013.05.04. Pradžioje gyveno mažame tvenkinyje, paskui perkėlėm į didesnį.

Nu va, o jau galvojai, kad šamų nėra... :)

arsus
27-12-2017, 10:15
Gražu :) su kuom tokiu laiku žvejote, ar pagauti anskčiau ir šventėms apgyvendinti kokioje varžoje ?

deivis
27-12-2017, 17:40
Gražu :) su kuom tokiu laiku žvejote, ar pagauti anskčiau ir šventėms apgyvendinti kokioje varžoje ?

Su bučium, čerpoku, braidžiodami, ant slieko, živco, žarnu, neklauskit tokio klausimo, kur negalima pasakyti teisybės, aplamai nuleido prūdą :)

nerka
27-12-2017, 17:50
Nu va, o jau galvojai, kad šamų nėra... :)

Tikrai, buvo neramu, žvejojant visa vasarą nekibo. Tik dabar, su kita languota meškere užkibo :)