PDA

Žiūrėti pilną versiją : Priekulės pelkės karosynas

Priekulė
04-04-2013, 19:35
Gerai, mieli kolegos, pasakykite, kaip išnaikinti tuos karosus, kai pelkė visai negili ir jokie šamai, starkiai, gal ir lydekos neišgyvens... ?

tvis
04-04-2013, 19:46
O tai ko savo temos nepakuri?
Negilus tai kiek?

Nilas
04-04-2013, 20:18
Gerai, mieli kolegos, pasakykite, kaip išnaikinti tuos karosus, kai pelkė visai negili ir jokie šamai, starkiai, gal ir lydekos neišgyvens... ?

Čia ir yra problema, sukontroliuosi karosus, turėsi vietoj jų dantytų plėšrūnų armiją. Negilų ir nedidelį prūdelį gal geriausia būtų išpumpuoti ir kviesti ekskavatorių pagilinimui, išvalymui.
Galbūt vienas iš alternatyvių variantų būtų pavasarį prileisti didelį tankį metinukių lydekaičių (3-5vnt/arui), o rudenį kiek įmanoma daugiau jų sugaudyti, o kartu tikėtis, kad likusias sutvarkys žiema. Tačiau kaip patirtis rodo, tokiais atvejais jaunos lydekaitės kol paauga pakankmai kad apžiotų stambesnius karosus, šie jau būna spėję prineršti palikuonių kitiems metams. Todėl ne vienas patvirtins, kad kova su karosais reikalauja daug kantrybės.
P.S. Sukurk forume temą apie savo prūdą, tada bus galima aiškiau samprotauti apie problemas ir jų sprendimus.

Priekulė
04-04-2013, 20:19
O tai ko savo temos nepakuri?
Negilus tai kiek?

Aš čia naujokas ir dar neišstudijavau tinklapio.... Vasara, vandens gal ir metro gylio nebelieka.... Noriu pasiauginti karpiukų ir lynų, bet tie ,,teroristai" karosai-neduoda gyventi jiems...ir man.

tvis
04-04-2013, 20:35
Leisk metinukes lydekaites, rudenį gerai pažvejosi, o likusias išgaudysi tinklu. Esu žvejojęs kelių ha pelkėj lydekas. Gylis 30cm. Smagi žūklė buvo.

Rolandas
04-04-2013, 20:38
Priekule, gerai, kad tu naujokas, bet jei diskutuoji apie savo pelkę kito žmogaus temoje ir tau sako susikurk savo, tai ko lauki? Susikurk.

Priekulė
04-04-2013, 20:43
Ką čia, kiekvienai pelkei, atidarinėti naują temą????? Gilinimas, naudos neduos, nes, pakankamai aukšti krantai yra.... smėlėti krantai-sugeria tą vandenį.... Sako, kad reikia laukti, kol krantai užžels, uždumblės ir vanduo, jau greit neatslūgs... 6 - ti metai tai mano pelkei....

Nilas
04-04-2013, 20:55
Ką čia, kiekvienai pelkei, atidarinėti naują temą????? Gilinimas, naudos neduos, nes, pakankamai aukšti krantai yra.... smėlėti krantai-sugeria tą vandenį.... Sako, kad reikia laukti, kol krantai užžels, uždumblės ir vanduo, jau greit neatslūgs... 6 - ti metai tai mano pelkei....

Sudėtingas atvejis vadinasi. Nepamiršk, kad tokiame mažame gylyje yra didelė tikimybė, kad karpiai vasarą dus. O ar yra galimybių tuos smėlėtus krantus kažkaip patobulinti - nežinau.

Priekulė
04-04-2013, 21:05
Ačiū už rūpestį kažkam: mano temai ir pavadinimą sukūrė -Priekulės pelkės karosynas. Malonu

Junka
04-04-2013, 21:46
Turbūt čia klausimas susives į valiutinę išraišką, nes jei visa bėda vandens telkinio dugno struktūroje, t.y. jei vanduo išsidrenuoja per vandeniui laidžius gruntus, tai išeitis vistiek yra: išsiurbiam vandenį, gilinam telkinį, atsivežam sočiai molio, ekranuojam dugną ir šlaitus moliu ir vėl laukiam vandens. Bet čia reikia matyt tartis ne su savamoksliais lizinginiais ekskavatorininkais.. .

Priekulė
04-04-2013, 21:46
Karpis-šiltavandenė žuvelė ir to gylio, manau, jam užtenka.... Kai kasiau tą pelkę, tai toje vietoje, kažkada lb senai buvo užversti medžiai... Ekskavatorius, tokius rąstus iškasė, kad 2 vyrai neapkabintų... jau suanglėję... Ir dabar dugne, su plaukiančiu smėliu, pilna tokių medžių....

Priekulė
04-04-2013, 21:51
Turbūt čia klausimas susives į valiutinę išraišką, nes jei visa bėda vandens telkinio dugno struktūroje, t.y. jei vanduo išsidrenuoja per vandeniui laidžius gruntus, tai išeitis vistiek yra: išsiurbiam vandenį, gilinam telkinį, atsivežam sočiai molio, ekranuojam dugną ir šlaitus moliu ir vėl laukiam vandens. Bet čia reikia matyt tartis ne su savamoksliais lizinginiais ekskavatorininkais.. .

Man, jau pensininkui, tokią investiciją ?????????????? Jau geriau žaisiu ir draugausiu su teroristais-karosais....

Darulis
05-04-2013, 06:10
Skaičiau, bet koks prūdo plotas taip ir nesupratau...

Prūdas kaip supratau jau buvo kąstas su technika.
na gal siūlyčiau leisti lydekų atitinkamą kiekį, po kokius 100-300 gr. atitinkamai pagal plotą ir kaip Tvis sakė rudenį gaudyčiau..
Bet turėsi ir kitą problemą jai bus toks gylis.
Kaip praktika rodo tikiuose prūduose niekada nebūna didelių karosų, na virš 200 gr., jau retenybė...
Drįsčiau teigti, kai būna sunkios žiemos jie išdūsta. Tikriausia kaip suprantu jau prūdas yra labai užžėlęs ir jie dūsta nuo sieros vandenilio.
Nes esu stebėjęs kaime prūdą, tai per atodrėkį karosiukai dūsta šiuo metu...
Maža to, kad jų būna pilna eketėje, bet ir matosi negyvų.

Norinti netgi turėti karosų tokioje baloje, reiks kiekvienais metais su juo darbuotis intensyviai..

Priekulė
05-04-2013, 11:49
Įkėliau keletą nuotraukyčių su savo pelkės vaizdais, tai dabar ir pats neberandu kur jie ????

Rolandas
05-04-2013, 12:52
Matau, kad bandei kurti albumą. Bet turbūt pabaigoje nepaspaudei, kad išsaugotų pakeitimus ar papildymus.
http://www.akvariumas.lt/album.php?u=1567

Priekulė
05-04-2013, 18:31
Matau, kad bandei kurti albumą. Bet turbūt pabaigoje nepaspaudei, kad išsaugotų pakeitimus ar papildymus.
http://www.akvariumas.lt/album.php?u=1567

Ačiū, Rolandai, už pagalbą. Jau 2 kartus kėliau nuotraukas į savo albumą-kažkas nesigauna.... Tiek to, nevargsiu čia: ko gero, ne į tą tinklapį ikišau nosį... Čia visi, matosi, seni tinklapiečiai, draugai, bendraminčiai, daugumas turi solydžius tvenkinius, vandens telkinius, ir diskusijos rimtesnės, o aš čia su savo karosine pelke, vandenį drumsčiu..... Nebetrukdysiu.

Rolandas
05-04-2013, 18:52
Ko nervinies? Nieks čia naujokų neskalpuoja. :)
O padėt daug kas pasiruošęs, įsitikinsi dar ne kartą.

Priekulė
05-04-2013, 20:30
Ko nervinies? Nieks čia naujokų neskalpuoja. :)
O padėt daug kas pasiruošęs, įsitikinsi dar ne kartą.

Ar aš sakiau, kad mane skalpuoja čia?????? O su nervais, grb. Rolandai, man viskas tvaroj: metai - grūdina ir ramina...

tvis
05-04-2013, 20:41
Tai vis tik koks tos balos plotas?

arūnas
05-04-2013, 21:24
su savo karosine pelke, vandenį drumsčiu.....

Žuvis augini, vadinas ne pelkė, ;)
o ten vandenį neitu kaip nors išsiurbt, tada ir tuos karosus apringtum...

Priekulė
05-04-2013, 21:27
Tai vis tik koks tos balos plotas?

Dėl nedėkingo žemės ruoželio ploto, balutė gavosi : 17 x 63 m. Jokių konfiguracijų daryti negalėjau-šonuose kaimynų žemės... Gaila, kad neįsikėlė nuotraukos..

arūnas
05-04-2013, 21:34
Dėl nedėkingo žemės ruoželio ploto, balutė gavosi : 17 x 63 m. Jokių konfiguracijų daryti negalėjau-šonuose kaimynų žemės... Gaila, kad neįsikėlė nuotraukos..
na netokia jau ir maža :)

arūnas
05-04-2013, 22:12
na netokia jau ir maža :)

3764376637653763 įkeliu kelias nuotraukas;)

Priekulė
05-04-2013, 22:18
Ačiū, Arūnai, kad įkėlei... Man neišėjo-žalias dar esu

arūnas
05-04-2013, 22:40
Ačiū, Arūnai, kad įkėlei... Man neišėjo-žalias dar esu

376737683769 dar keletas foto

Nilas
05-04-2013, 22:54
Iš pažiūros visai šaunus prūdžiokas. Kas be karosų dar jame gyvena? Nuotraukoje tai matau lyną ant kablio ir karpiokus ant kranto.

Priekulė
05-04-2013, 23:12
Iš pažiūros visai šaunus prūdžiokas. Kas be karosų dar jame gyvena? Nuotraukoje tai matau lyną ant kablio ir karpiokus ant kranto.

Šiuo metu yra apie 100 karpiukų, nuo 0,5 iki 2 kg., nemažai lynų ir ....... milijonas karosų. Ai, dar viena lydekaitė, rudenį puskylinę įleidau

Nilas
05-04-2013, 23:42
Įdomu ar ta lydekaitė po tokios žiemos išgyvens...? Bet kuriuo atveju, metinukių lydekaičių pulkas tikrai praverstų.

Priekulė
06-04-2013, 07:54
Įdomu ar ta lydekaitė po tokios žiemos išgyvens...? Bet kuriuo atveju, metinukių lydekaičių pulkas tikrai praverstų.

Pasimokęs iš 2010m. šaltos žiemos, kai išduso begalės žuvų (karpius buvau pirkęs jau didelius-pramoninius), iškart įsirengiau aeravimo sistemą, kuri veikia visą žiemą, nenustojamai. Po 2010 m. išdusimo, vėl pirkau karpius, bet jau ne tokius didelius (nuo 400-500 gr. iki 1 kg.), tai po aeravimo, sekančią žiemą nė viena žuvelė nektito.... Kadangi, visą šią žiemą, veikiant sistemai, buvo atviro vandens plotai, manau, lydekaitė turėtų išgyventi.... Bent jau dabar, kai ketvirtadalis ploto-atviras vanduo-jokių nugaišusių žuvų-nesimato.

Darulis
06-04-2013, 08:15
Na Priekule gerai, kad įkėlei nuotraukas, o tai pagal tavo pasakojimą įsivaizdavau, kad tikrai pelkę turi...::))
Kokiam miške ar prie miško.. O dar ir aeravimas..
Ne kiekvienas turi tokias galimybes...
Paklausk Arūno....
Patikėk lydekaitės tikrai sutvarkys tvenkinį, kad po to nebesakysi, kad čia karosynas...
Tik prieš leisdamas mažyčių, gal vis dėlto pagaučiau šią, kad saviškių neišdaužytų...
Nes jos svoris gali būti smagiai virš kg.

Priekulė
06-04-2013, 09:31
Daruli, yra labai daug lynukų-išdaužys juos plėšrūnės.... Gaila. Kadangi pelkė negili, karpiams ir lynams sąlygos neblogos... Jaučiu, kad šią vasarą gali ir vienas kitas karpis, lynas išneršti. O su Arūnu-bendraujame ir per Skype.

Darulis
06-04-2013, 19:34
Kalbėjausi su Arūnu.. pasakojo..
Tiesa lydekaitė gal per didelė smulkiems karosams...
Ji žinok daugiau padarys žalos negu maži lidekiukai..
O rudenį būtinai reikia išgaudyti..
Arūnui pasakojau kaip per kokius 3-4 metus 5-7 lydekaitės po 200-300 gr. išvalė nuo karosų 1,7 ha tvenkinį.
Jo gylis gal apie 3,5 m. vidutiniškai....

Nilas
06-04-2013, 20:07
Ta viena puskilinė tikrai šiemet gali kelti problemų, ant meškerės jos nesugausi, nes konkurencijos ji neturi, maisto apsčiai po nosimi. Tai vasarą ji tikrai virš kilo svers ir tavo lynus patvarkys kaip reikiant. Tuo tarpu prileidus daug mažų jos lėčiau augtų, surytų daugiau smulkaus mailiaus, na o rudenį jos svertų 500-800g. Pati ta riba, kada jau reikia išgaudyt. Su lydekom yra tas smagumas, kad jas galima žvejoti iki pat žiemos, ne taip kaip su šamais.

Priekulė
06-04-2013, 20:40
Kai pilnai atsidarys ta mano bala nuo ledo, bus matyti, ar lydekaitė išgyveno ir gal, dar kokia pora lydekaičių įleisiu.... Dar žadu, su draugais, organizuoti keletą varžybų, prie alaus ant kranto, kas daugiau sugaus teroristų-karosų.... Vot užkursim jiems pirtį... Na, visiškai, iki vieno, išnaikinti nenoriu: 7 katinai maitinasi juodai.... : ką duočiau jiems?

arūnas
06-04-2013, 21:43
377037713772

Priekulė
06-04-2013, 21:53
377037713772

Turiu dar tokį dekoratyvinį, nediduka. Lb norėčiau bent pora KOI karpiukų ir keletą spalvotų karosų įleisti....

Darulis
06-04-2013, 22:47
Priekule paklausyk labai rimtai...
Šią lydeką reikia pagauti ir įleisti bent 20 mažyčių..

karosus su meškere net neapgaudysi......
jai turi kantrybės susirask mano tvenkiniuose aprašymą kaip žmogus visą mėn. ėjo labiau negu kaip į darbą pas mane karosų gaudyti ir jokio ženklo, kad jų sumažėjo..
O pagavom per sezoną apie 700 kg.

Priekulė
07-04-2013, 21:52
Nesutikti, su jūsų argumentais, gerb. Daruli, tikrai negaliu. Be abejo, margašonės išmuš karosų mailių, bet aš laukiu ir tikiuosi, kad išnerš lynai, gal ir vienas-kitas karpis, tai plėšrūnikėm, bus nusispjauti, koks čia joms mailius paduotas-kirs be jokios atrankos viskam.... Va, kame bėda.

Nilas
07-04-2013, 22:24
Nesutikti, su jūsų argumentais, gerb. Daruli, tikrai negaliu. Be abejo, margašonės išmuš karosų mailių, bet aš laukiu ir tikiuosi, kad išnerš lynai, gal ir vienas-kitas karpis, tai plėšrūnikėm, bus nusispjauti, koks čia joms mailius paduotas-kirs be jokios atrankos viskam.... Va, kame bėda.

Gali tekti ilgai laukti, nes jei lynai ir išneršia, jų ikrus karosai ir karpiokai naikina. O be to, lynų lervutėms reikia labai smulkaus zooplanktono, kitaip jos išsiritusios neišgyvens. Atsižvelgiant į tai kad lynai vėlai neršia, karosai iki to laiko kartais net du kartus išneršia. Manai po karosų neršto būsimiems lynukams dar lieka maisto? Kol su karosais nebus tvarkos, tol ir lynukų neverta laukti.

Nilas
07-04-2013, 22:35
http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=1148&d=1309116573
Kitas variantas - įsileisti šių metų neršto lydekaičių, jos labai gerai naikina karosų lervutes, tik deja rudenį jos svertų tik 150-300g. Bet, kadangi jaunos ir kvailos - lengviau būtų jas išgaudyti.

Darulis
08-04-2013, 09:57
Priekule suprantu tavo nuogastavimus dėl linukų, bet Nilas tau dar smulkiau paaiškino kur bus problema..
Gal aš smulkiai visko neaprašiau...
Pagailėsi dabar kitais metais dar daugiau turėsi šukšlių, o linų bus kaip nebuvę...

Priekulė
08-04-2013, 10:46
Na ir uždavėt man galvos skausmą su tom lydekaitėm..... Jų prileisti-jokios problemos, bet kaip paskui išgraibyti jas,a? O lynams, matomai, patinka toje balutėje. Prieš, gal 4 metus, buvau jų prileidęs, gal kokius 500 vnt., įvairaus dydžio.... ir po to, nė vieno nugaišusio nemačiau. Dėl manęs, galėtu gyventi ir tie teroristai, tik man gaila maisto, kad norint pašerti karpiukus, lynukus-viska suėda tie parazitai.....

Dabar, kaip žiūrite į tai, kad aš į tą mažą tvenkinuką, kur su plėvele išklota (yra 3 nuotr.), įleisčiau kokį porą KOI karpių ir spalvuotų karosų? Čia-dekorui...

Nilas
08-04-2013, 11:20
Jų prileisti-jokios problemos, bet kaip paskui išgraibyti jas,a?
Aišku, tai nėra labai jau paprasta. Pradžiai prisigaudyk karosiukų į kokią sietką "žyvcui", kad pastoviai turėtum. Na, o tada statai plaidynes nakčiai, o ryte tikrini. Aš tokiu būdu savo šaminiam prūde gaudau lydekas. Tik vietoj palaidynės naudoju skritulius, kuriuos išvynioju iš užmetu, plūdurą palikdamas ant kranto tarp žolių (čia tam, kad nereikėtų braidyti). Sumėtau kas dvidešimt metrų po tokį užtaisą, ir praktiškai kiek kartų statydavau, rytais vis ką nors rasdavau nors ant vieno skritulio, jei ne lydeką, tai bent šamioką užkibusį. Su lydekom smagu tai, kad jas gali gaudyti praktiškai ištisus metus, tad iki pirmo ledo, kai karpiai jau snūduriuoja, galima smagiai sau lydekaites žvejoti, prailginsi savo prūdo žvejybos sezoną.

Dabar, kaip žiūrite į tai, kad aš į tą mažą tvenkinuką, kur su plėvele išklota (yra 3 nuotr.), įleisčiau kokį porą KOI karpių ir spalvuotų karosų? Čia-dekorui...
Ar filtravimo kokia sistema yra? Ar čia tik augalai tą daro natūraliai?

Priekulė
08-04-2013, 13:17
Ar filtravimo kokia sistema yra? Ar čia tik augalai tą daro natūraliai?

Neturiu tam dekoratyviniam tvenkinėlyje jokios filtravimo sistemos..... Bėda ta, kad kasmet turiu iškloti plėvele... ( apie 48 m2 paprastos, šiltnaminės plėvelės perku, nes ta specialioji tvenkiniams-lb jau brangi), nes gruntas nelaiko vandenį.... O augaliukus-vazonuose suleidžiu. Periodiškai, vandenį keičiu, dalį jo išpumpuodamas ir papildydamas iš gręžinio...

Nilas
08-04-2013, 18:37
Nors aš dekoratyvinio baseino nesu turėjęs, bet manau dėl kai kurių dalykų galiu šį tą patartį:

1. Plėvelės pakaitalui gali pasiieškoti pirkti dėvėto tento, būna nuo fūrų arba nuo reklaminių stendų. Jis gerokai tvirtesnis už paprastą plėvelę, o kaina proto ribose.
2. Vanduo baseinėlyje privalo nuolat judėti, jei galvoji jame žuveles laikyti. Neturi būti stovinčio vandens plotelių. Nes priešingu atveju pažaliuos, prarūgs. Vandens dirbtinei apytakai padaryti puikiai tiks nebrangus fontaninis siurbliukas iš Senukų.
3. Turėdamas fontaninį siurbliuką, gali ir nusudėtingą savos gamybos biofilriuką pasidaryti. Tai smarkiai pagerins žuvų gyvenimo sąlygas baseinėlyje.
Taigi, bendroj sumoj už kokius 200 Lt gali pasidaryti vandens cirkuliaciją ir nesudėtingą filtravimą.

Dėl žuvų, pradžiai apsiribočiau kokiomis 3-5 nedidelėmis žuvelėmis. Idealiausia - spalvoti karosiukai, arba porelė KOI. Šerti tada geriau pirktiniu specialiu granuliuotu pašaru, taip mažiau vanduo užsiterš.

Rolandas
08-04-2013, 19:03
Tik ne karosiukai. Kur paskui juos dėt, kai prisiveis?

Nilas
08-04-2013, 19:09
Tik ne karosiukai. Kur paskui juos dėt, kai prisiveis?

Rolandai, mes gi kalbam apie tą dekoratyvinį jo baseinėlį, kelių kubų.

Rolandas
08-04-2013, 19:46
Taip, bet ir ten jie veisiasi, o vaikučių daugiau pusė - laukiniai.
Imk Koi, tai nors nesiveis.

Priekulė
08-04-2013, 20:05
Nors aš dekoratyvinio baseino nesu turėjęs, bet manau dėl kai kurių dalykų galiu šį tą patartį:

1. Plėvelės pakaitalui gali pasiieškoti pirkti dėvėto tento, būna nuo fūrų arba nuo reklaminių stendų. Jis gerokai tvirtesnis už paprastą plėvelę, o kaina proto ribose.
2. Vanduo baseinėlyje privalo nuolat judėti, jei galvoji jame žuveles laikyti. Neturi būti stovinčio vandens plotelių. Nes priešingu atveju pažaliuos, prarūgs. Vandens dirbtinei apytakai padaryti puikiai tiks nebrangus fontaninis siurbliukas iš Senukų.
3. Turėdamas fontaninį siurbliuką, gali ir nusudėtingą savos gamybos biofilriuką pasidaryti. Tai smarkiai pagerins žuvų gyvenimo sąlygas baseinėlyje.
Taigi, bendroj sumoj už kokius 200 Lt gali pasidaryti vandens cirkuliaciją ir nesudėtingą filtravimą.

Dėl žuvų, pradžiai apsiribočiau kokiomis 3-5 nedidelėmis žuvelėmis. Idealiausia - spalvoti karosiukai, arba porelė KOI. Šerti tada geriau pirktiniu specialiu granuliuotu pašaru, taip mažiau vanduo užsiterš.

Va, kas liečia tentinį audinį, Nilai-sudominai. Kaip tik švogeris fūristas-Europą maišo, gal suras kur gauti.
Kas liečia, nuomonę, apie tai, kad žuvys negyvena stovinčiame vandenyje-netiesa: visą vasarą, tame tvenkinėlyje gyveno 9 karpiai, kažkur po 0,5 kg., 5 lynukai po 150 gr., keletą karosų ir 4 raudonsparniukai. Gyveno, ta šeimynėlė iki pat šalčių: žinoma-maitinau.
Vandeniui žaliuoti neduodu, nes kartas nuo karto-nuleidžiu dalį ir prileidžiu iš gręžinio. O siurbliuką, šiemet tikrai pirksiu, net ir elektra jau atvesta prie tvenkinėlio.

Nilas
08-04-2013, 20:14
Taip, bet ir jie veisiasi, o vaikučių daugiau pusė - laukiniai.
Imk Koi, tai nors nesiveis.

Na, manau iki KOI tai dar tą baseinėlį reikia atitinkamai paruošti. O jei žmogus dabar puls pirkti KOI, sumokės po 30-50Lt už vieną žuvį ir tik nudvasinęs ją sužinos, kad reikėjo geresnio filtro, daugiau ištirpusio deguonies vandenyje ir UV lempos. Man atrodo šiek tiek nesąžininga iš anksto neįspėti žmogaus apie tam tikrus niuansus.

visą vasarą, tame tvenkinėlyje gyveno 9 karpiai, kažkur po 0,5 kg., 5 lynukai po 150 gr., keletą karosų ir 4 raudonsparniukai.
Na jei jau bandei žuvį laikyti, tuomet aišku pirk geresnę, ne karosus.

Priekulė
13-04-2013, 22:04
Sveiki. Dar, toks klausimėlis: šeriant karpius kviečiais , ar reikia juos šutint, ar užtenka išmirkyti juos?

Rolandas
13-04-2013, 22:09
Gali nešutint ir šert ant dviejų dienų.
Jei turi daug ir nori maksimaliai atšert, turi laiko ir noro šutint ir stebėt kaip ir kiek suėda - šutink. Stebuklų mażam tvenkiny, su mažai žuvų nelabai pajausi.
Kviečiais šeriami karpiai, iš tiesų, labai gero skonio.

Priekulė
13-04-2013, 22:24
Gali nešutint ir šert ant dviejų dienų.
Jei turi daug ir nori maksimaliai atšert, turi laiko ir noro šutint ir stebėt kaip ir kiek suėda - šutink. Stebuklų mażam tvenkiny, su mažai žuvų nelabai pajausi.
Kviečiais šeriami karpiai, iš tiesų, labai gero skonio.

Ačiū, Rolandai. Toj mano 12 a. balutėj, gyvena apie 120 karpių (sakau gyvena, nes ledas nutirpo ir nė vienas nenugaišo). Dabar laiko turiu į valias, kadangi, neperseniausiai išėjau į užtarnautą poilsį ir išsikėliau iš Klaipėdos į kaimą gyventi... O karpius, be grūdinių, šutintom bulvėm šeriu, batonais.... Kažkokių spec. pašarų-neperku

Priekulė
23-08-2013, 07:26
Leisk metinukes lydekaites, rudenį gerai pažvejosi, o likusias išgaudysi tinklu. Esu žvejojęs kelių ha pelkėj lydekas. Gylis 30cm. Smagi žūklė buvo.

Sveikas kolega. Matau prisijungęs: turiu keletą klausimukų...

tvis
23-08-2013, 07:35
Davai, varyk, dar ir kiti pasjungs.

Priekulė
23-08-2013, 07:43
Davai, varyk, dar ir kiti pasjungs.

Kas dėl tos puskylinės lykekaitės, kurią įleidau pereitą rudenį į savo pelkę: jos buvimo jokio pasireiškimo nesimato, tik tų karosų, pagaunu sunkiau, nei anksčiau. Įdomu: kaip sužinoti ar ji bebėra? Aišku, nenuleidžiant vandens....

tvis
23-08-2013, 07:48
Sunku ir ką bepatart. Bandyk spiningu. Lydeka būna puola masalą ir soti.

tvis
23-08-2013, 07:52
Ir dar, kad karosai nekimba- dar nereiškia, kad ta lydeka yra. Vistiek žvejodamas karosus būtum pagavęs vieną kitą apkramtytą.

arūnas
23-08-2013, 08:28
Sunku ir ką bepatart. Bandyk spiningu. Lydeka būna puola masalą ir soti.

Pabandyk ant ''gyvos'', kokį pūgžlį arba ešeriuką paganyk po prūdą...

Priekulė
23-08-2013, 08:29
Ir dar, kad karosai nekimba- dar nereiškia, kad ta lydeka yra. Vistiek žvejodamas karosus būtum pagavęs vieną kitą apkramtytą.

Ir dar: turiu didžiulę viltį, kad išneršė mano karpiukai: draugas, begaudydamas karosiukus katinui, pagavo ir vieną karpiuką. Tokių mažų karpiukų nesu įleidęs, vadinasi išneršė. Ar galimas toks variantas?

arūnas
23-08-2013, 08:41
Ir dar: turiu didžiulę viltį, kad išneršė mano karpiukai: draugas, begaudydamas karosiukus katinui, pagavo ir vieną karpiuką. Tokių mažų karpiukų nesu įleidęs, vadinasi išneršė. Ar galimas toks variantas?

Tai aišku

Priekulė
24-09-2013, 13:45
Iš mažo tvenkinuko, žiemai, noriu spalvotus karosus ir ir kelias orfas, susigavęs, perkelti į špyžinę vonią: kaip manot-ar ištrauks, minėtos žuvys iki pavasario? Vonia bus sandėliuke: minusinės temperatūros nebus...

Pikulis
24-09-2013, 17:19
Karasai išgyvens, orfos, nežinau. Bandyk. Šiaip viskas priklauso nuo vandens kokybės, priežiūros ir pan.

Priekulė
24-09-2013, 21:06
Karasai išgyvens, orfos, nežinau. Bandyk. Šiaip viskas priklauso nuo vandens kokybės, priežiūros ir pan.

Vandens dažnas pakeitimas bus, jei reikės kompresorius dirbs, iš 20 žuvelių atsirinksiu gražiausias apie 10-12 vnt., o kitas paleisiu į didesnį prūdelį. su aeracija. Geras sumanymas?

Fiskius
25-09-2013, 08:54
Vandens dažnas pakeitimas bus, jei reikės kompresorius dirbs, iš 20 žuvelių atsirinksiu gražiausias apie 10-12 vnt., o kitas paleisiu į didesnį prūdelį. su aeracija. Geras sumanymas?

Tokiam tūryje, su tiek žuvies kompresotius ne "jei reikės" o privalės dirbti visą žiemą.

Pikulis
25-09-2013, 17:43
Pruiklauso nuo žuvelių dydžio, nuo vandens temperatūros ir tūrio. Geriausia pastovi ir žema temperatūra, taip nuo +5C iki +10C. Galiu teigt, kad po kurio laiko galima ir be oraputės, jei žuvys nebešiariamos ir mažai trikdomos. Pradžiai dažniau pakeitinėji vandenį, kol žuvys nurimsta, nebesudrumščia vandens. Šiaip svarbu ne tiek vandens tūris, o kiek vandens paviršiaus plotas, kuo didesnis, tuo geriau, gylio pakanka ir pusė vonios. Jei tūrėčiau tokias sąlygas kaip tu, tai pilnumoje išlaikyčiau per žiemą be rūpesčių...

Priekulė
09-10-2013, 18:36
Pruiklauso nuo žuvelių dydžio, nuo vandens temperatūros ir tūrio. Geriausia pastovi ir žema temperatūra, taip nuo +5C iki +10C. Galiu teigt, kad po kurio laiko galima ir be oraputės, jei žuvys nebešiariamos ir mažai trikdomos. Pradžiai dažniau pakeitinėji vandenį, kol žuvys nurimsta, nebesudrumščia vandens. Šiaip svarbu ne tiek vandens tūris, o kiek vandens paviršiaus plotas, kuo didesnis, tuo geriau, gylio pakanka ir pusė vonios. Jei tūrėčiau tokias sąlygas kaip tu, tai pilnumoje išlaikyčiau per žiemą be rūpesčių...

Auksinių karosų apie 8, margai spalvotų apie 10 ir 4 orfos : va šitoks kontinentas turės peržiemoti vonioje. Dydžiai-apie 10-12 cm. Tas 4 orfas, planuoju į atskirą indą suleisti, ar geriau visas žuveles kartu?

Pikulis
09-10-2013, 19:20
Auksinius išleisk į prūdą arba išsikepk :). Kam juos laikyt, juk auga labai lėtai ir beveik nesimato plaukiojančių. Dar turint omenį, kad orfos auga didelės, joms reikės tūrio, o auksiniai vartoja maistą ir vietą užima (tam tavo baseine)... Žiemą laikyk visas kartu, kam atskirai? Pradžiai prileisk vandens, tada kurį laiką paaeruok ir jau leisk žuvis. Aišku pridenk, kad būtų priedanga, tada mažiau stresuos. Pradžiai dar aeruok, kelis kartus pakeisk vandenį (apie 50%), kol žuvys nebepriterš vandens. Tada sumažink vandens stulpelio aukštį ir paeksperimentuok: išjunk aeratorių ir karts nuo karto pastebėk žuvis ar plaukioja, ar daug maž ramiai tūno, ar tankiai žiaunos juda. Jei viskas tvarkoje, pakanka deguonies ir jei nebešeri, tai aeratoriaus kaip ir nebereikia. Kai vėsu, žuvys mažai juda, beveik neteršia vandens ir taip jas galima išlaikyti iki pavasario, aišku reikia kartais pastebėt ar nesilaiko paviršiuje (jei deguonies truktų), gal dar kada galima ir dalį vandens pakeist, o gal aeratorių pajungt, čia jau eigoje matysi ką daryt.

Priekulė
09-10-2013, 19:55
Auksinius išleisk į prūdą arba išsikepk :). Kam juos laikyt, juk auga labai lėtai ir beveik nesimato plaukiojančių. Dar turint omenį, kad orfos auga didelės, joms reikės tūrio, o auksiniai vartoja maistą ir vietą užima (tam tavo baseine)... Žiemą laikyk visas kartu, kam atskirai? Pradžiai prileisk vandens, tada kurį laiką paaeruok ir jau leisk žuvis. Aišku pridenk, kad būtų priedanga, tada mažiau stresuos. Pradžiai dar aeruok, kelis kartus pakeisk vandenį (apie 50%), kol žuvys nebepriterš vandens. Tada sumažink vandens stulpelio aukštį ir paeksperimentuok: išjunk aeratorių ir karts nuo karto pastebėk žuvis ar plaukioja, ar daug maž ramiai tūno, ar tankiai žiaunos juda. Jei viskas tvarkoje, pakanka deguonies ir jei nebešeri, tai aeratoriaus kaip ir nebereikia. Kai vėsu, žuvys mažai juda, beveik neteršia vandens ir taip jas galima išlaikyti iki pavasario, aišku reikia kartais pastebėt ar nesilaiko paviršiuje (jei deguonies truktų), gal dar kada galima ir dalį vandens pakeist, o gal aeratorių pajungt, čia jau eigoje matysi ką daryt.

Tie auksiniai (oranžiniai) žiūriu priūdroję jau....su ikrais, matomai. Nesuprantu, kodėl juos leisti į dydijį prūdą ???? O pavasari vėl pirkti į tvenkinuką? Pirkau 10 pavasarį, tai po 7 lt. mokėjau (70lt.).

Priekulė
10-10-2013, 09:56
Turiu dar tokį dekoratyvinį, nediduka. Lb norėčiau bent pora KOI karpiukų ir keletą spalvotų karosų įleisti....

Turiu kasmetinę problemą su tuo mažuoju savo tvenkinuku. Kasmet perku ir kloju naują plėvelę. Dabar galvoju: išgaudysiu žuveles, išleisiu vandenį ir ištraukęs plėvelę, nuplausiu ją, išdžiovinsiu, suvyniosiu ir paliksiu ateinančiam pavasariui. Ar gera mintis, ka manote jūs, kolegos? Tik nebesiūlykite: nusipirk spec. plėvelę, išsimūryk akmenimis, išsibetonuok..... Tą ir aš žinau, bet.... kaina. Vistik tvenkinėlyje, virš 10 m3 vandens.

Sartorius
10-10-2013, 10:53
Jei teisingai supratau, tai naudoji paprastą polietileno plėvelę?
Skūpus moka du kartus :)
Tvenkiniui naudoti polietileną, tai kaip bandyt užlopyti rėtį... Jei ir suvyniosi žiemai, tai keist reikės kas antri metai.
Dabar regis ruduo, apskambink visus prekeujančius baseinų PVC danga, parduos už pusę kainos.
Tada tai bent busi ramus 10-20metų :)

Priekulė
10-10-2013, 18:38
Jei teisingai supratau, tai naudoji paprastą polietileno plėvelę?
Skūpus moka du kartus :)
Tvenkiniui naudoti polietileną, tai kaip bandyt užlopyti rėtį... Jei ir suvyniosi žiemai, tai keist reikės kas antri metai.
Dabar regis ruduo, apskambink visus prekeujančius baseinų PVC danga, parduos už pusę kainos.
Tada tai bent busi ramus 10-20metų :)

Mielas kolega, teisingai supratai. Taip - naudoju paprastą polietileno plėvelę, tik ne todėl, kad skūpus esu, o todėl, kad specialios tvenkiniams plėvelės neįperku. Ji kainuoja 35-40 lt. už 1 m2 (domėjausi), o man reikia, kažkur 48 m2. Skaičiuojam, kad ir po 35 lt.: 48x35=1680 lt. Man, pensijinio amžiaus žmogui, tai dideli pinigai, kad ir pusė kainos. Kad aš turėčiau pinigėlių-ir klausimo nebūtų.

Sartorius
11-10-2013, 11:32
Na, na, kas čia per skaičiai?
Už 35Lt galima nusipirkti prabangią EPDM 1mm storio membraną.
Aš kalbu apie PVC 0,5mm storio plėvelę, kuri dabar kainuotų ne daugiau 15 Lt už kvadratą, o jei iš gabalų tai dar pigiau.
Tai projekto išlaidos bus ~700Lt.
Žinau, kad pensininkui ir tokia suma didelė, bet man atrodo tai bus pigiau nei kasmet pirkt polietileninę plėvelę.

Priekulė
11-10-2013, 12:18
Apie kurią čia PVC plėvelę kalba eina, neįkertu? Ar ne ta, kur šiltnamiams naudojama.... melsva tokia ?

Sartorius
11-10-2013, 15:00
Gerb. Priekule, aš jums patariu nusipirkti juodos spalvos PVC plėvelę dekoratyvinio tvenkinio įrengimui :)
Apie šiltnamius nelabai išmanau, tai siūlau apsilankyti daržininkų forumuose...

Pikulis
11-10-2013, 17:34
Maniau, kad tie tavo vadinami auksiniai, kur pas mus kudrose gyvena - geltoni su raudonais pelekais (carassius carassius) :). Geriau juos vadinti dekoratyviniais karosais, tada viskas bus aišku. Kad jie su pilvais, tai dar nereiškia, kad ikringi, tiesiog kaupia riebalus žiemais. Pats geriausias variantas, kai žuvų niekur nereikia kiloti... Tai vat, vietoje paprastos plėvelės pirk specialią, kur viena pusė juoda, kita mėlyna (PVC). Aišku ji brangesnė už šiltnaminę, bet netokia brangi, kaip guminė. Tada ir gyli baseino didesnį pasidarysi ir galėsi žuvis ziemai palikt, tik aeratorių teks pajunkt.

Priekulė
11-10-2013, 17:53
Maniau, kad tie tavo vadinami auksiniai, kur pas mus kudrose gyvena - geltoni su raudonais pelekais (carassius carassius) :). Geriau juos vadinti dekoratyviniais karosais, tada viskas bus aišku. Kad jie su pilvais, tai dar nereiškia, kad ikringi, tiesiog kaupia riebalus žiemais. Pats geriausias variantas, kai žuvų niekur nereikia kiloti... Tai vat, vietoje paprastos plėvelės pirk specialią, kur viena pusė juoda, kita mėlyna (PVC). Aišku ji brangesnė už šiltnaminę, bet netokia brangi, kaip guminė. Tada ir gyli baseino didesnį pasidarysi ir galėsi žuvis ziemai palikt, tik aeratorių teks pajunkt.

Mintis dėl pagilinimo-verta dėmesio. PVC su juoda ir mėlyna puse-neteko susidurti.... Kur tokia prekiauja? Grynai juodą-žinau. O kas dėl karosų-nesu žinovas ir specialiai neužsiimu jų auginimu. Pirkau iš dviejų vietų: vieni visi vienodos spalvos-oranžiniai, su gražiais pelekais, kitoje vietoje pirkau margus, įvairių spalvų dėmėmis.

Sartorius
11-10-2013, 19:02
Tai vat, vietoje paprastos plėvelės pirk specialią, kur viena pusė juoda, kita mėlyna (PVC).

Pikuli, nėra tokios PVC mėlynai juodos plėvelės, tai ką tu mini yra polietileninė plėvelė skirta dekoratyviniams tvenkinukams (kaina 5-6lt).
Tai storesnis (0,3mm) dvisluoksnis polietilenas ir jis iš esmės netinka 10m3 tvenkiniui, jis gal tiktų trijų kibirų balikei ir laikytų 2-3 sezonus.
PVC plėvelė yra vienspalvė ir gali būti juodos arba mėlynos spalvos.

Priekulė
11-10-2013, 20:15
Pasirodo karpiukai, mano pelkėj, dar nesugulė: sušveitė visą batoną nuo paviršiaus....

Pikulis
11-10-2013, 22:05
Tai tą ''(PVC)" mano ankstesnėje žinutėje reikėtų ištrinti ir parašyt (PE), klydau :D.
Na, bet tu tą kainą sumenkinai, dar neteko matyt, kad ji tiek kainuotų, nors iš kitos pusės senai ir besidomėjau ja. Ir su kibirais perlenkiai lazdą, galima tikrai didesnį baseino tūrį išgaut, nei keli kibirai, visgi 300 mk :). Teko matyt baseinų iš tokios plėvelės, tai gylis apie metrą buvo...

Rolandas
11-10-2013, 22:14
Ir kas iš tokio "gilaus" baseino, net metro gylio?

Pikulis
12-10-2013, 10:54
O kas sakė, kad gilesnių negalima? Žmonės ir iš šiltnaminės plėvelės gilesnius susirenčia.

Nemas
12-10-2013, 13:00
Pasirodo karpiukai, mano pelkėj, dar nesugulė: sušveitė visą batoną nuo paviršiaus....
Lauke atšilo. Vandens temperatūra kilstelėjo laipsniuku kitu ir karpiukams pakilo noras maitintis. Prieš savaitę beveik neįmanoma buvo karpį i maistą priversti pažiūrėti, o dabar jau vienas kitas ir ant kabliuko pasisupt sumąsto :)

Priekulė
14-10-2013, 19:21
Dar toks klausimukas: tam mano 10 m3 tvenkinuke nesilaiko skaidrus vanduo, nors ir plėvele išklotas. Suleistos dekoratyvinės žuvelės, tam, kad matytusi jų plaukiojimas ir šė .... Matomai be siurbliuko neišsiversiu?

Sartorius
14-10-2013, 19:39
Galima ir be fitracijos, bet žuvų turi būt labai mažai. Pas mane 2,6m3 kubile visą vasarą gyveno 4 pirmamečiai karpiukai, vanduo buvo krištolinis. Tiesa, ten augo kelios lelijos.

Priekulė
14-10-2013, 19:55
Galima ir be fitracijos, bet žuvų turi būt labai mažai. Pas mane 2,6m3 kubile visą vasarą gyveno 4 pirmamečiai karpiukai, vanduo buvo krištolinis. Tiesa, ten augo kelios lelijos.

Mano ta ,,fazenda" yra, praktiškai laukuose, o ten dažnokos smėlio audros, kurios ir užteršia tą mano balutę, manau. Turiu įleides du kibirus su lelijom ir visa augmenija... O pas patį tie karpiukai KOI ?

Sartorius
15-10-2013, 10:03
Taip, Koi, bet jų elgsena niekuo nesiskiria nuo paprastų.
Smėlis neturi įtakos vandens skaidrumui, čia kažkokios kitos priežastys jei vanduo drumzlinas, daržniausiai nešalinama organika ir daug saulės.

Priekulė
15-10-2013, 18:09
Taip, Koi, bet jų elgsena niekuo nesiskiria nuo paprastų.
Smėlis neturi įtakos vandens skaidrumui, čia kažkokios kitos priežastys jei vanduo drumzlinas, daržniausiai nešalinama organika ir daug saulės.

Pavasarį reikės ir man, bent porą KOI karpiukų nupirkti, tik brangūs jie rupūžokai.... Taip, tvenkinukas ištisai saulėje-laukuose. Jokio šešėlio nėra. Tuomet reikės kažką sumastyti, kad bent dalis būtų šešėlyje.

Pikulis
15-10-2013, 21:13
Šešėlį teikia lelijų lapai abra tinka ir kokios tribriaunės plūdenos. Nori skaidraus vandens - reikia daug augalų. Pavasarį aišku vanduo nebus skaidrus, bet kai augalai subujoja, tai vanduo greit išskaidrėja ir taip iki rudens.

Priekulė
16-10-2013, 17:43
Šešėlį teikia lelijų lapai abra tinka ir kokios tribriaunės plūdenos. Nori skaidraus vandens - reikia daug augalų. Pavasarį aišku vanduo nebus skaidrus, bet kai augalai subujoja, tai vanduo greit išskaidrėja ir taip iki rudens.

Kad plėveliniam tvenkiny, tų augalų nėra kaip auginti.... Jei vazonuose, tai visą dugną užgoš,ir šiaip, augaliukai juose vargsta. Pora kibirų su lelijom esu įleidęs, o daugiau net nežinau kokius leisti ? Užsispyriau: pora KOI karpių nupirksiu....

Sartorius
16-10-2013, 19:06
Karpiai išknis vazonus kaip besaugotum :)
Karosai ne tokie aršūs šiuo klausimu.

Priekulė
16-10-2013, 20:20
Karpiai išknis vazonus kaip besaugotum :)
Karosai ne tokie aršūs šiuo klausimu.

Tokie gražuoliai-tegu knisa: savo gražumu, padengia nuostolius...

Pikulis
16-10-2013, 20:58
Reikia žinot kokių augalų reikia ir nieko jie ten neskurs. Ganėtinai nemažai yra tokių kuriems gruntas nelabai ir būtinas.
Karpiokai gražu, bet žinok, kad jiems reikės daugiau vandens tūrio, priežiūros, maisto ir t.t. Jei jau jų įsigysi, tada karosus laikyt su jais bus netikslinga.

Priekulė
17-10-2013, 08:49
Reikia žinot kokių augalų reikia ir nieko jie ten neskurs. Ganėtinai nemažai yra tokių kuriems gruntas nelabai ir būtinas.
Karpiokai gražu, bet žinok, kad jiems reikės daugiau vandens tūrio, priežiūros, maisto ir t.t. Jei jau jų įsigysi, tada karosus laikyt su jais bus netikslinga.

Nu jau, nu jau.... 10-12m3, gylis vietomis 80 -90cm, 2-3 karpiam maža vandens?????? Pereitą vasara, jame puikiai augo apie 10 karpiukų po kokius 500 - 600 gr., Panašiai tiek pat paprastų baltų karosų, po keleta lynų, raudonsparnių.... Buvo jie ten iki pat šalčių, o paskui lynai, karpiai, raudonsparniai keliavo į didyjį prūdą, o karosai-katinėliams.

Rolandas
17-10-2013, 11:40
Taip, normaliems karpiams KOI, 90cm mažai, aišku, jei norit užsiimti rimtai, o ne žaisti "Senukų" plastiko baloje.
Ir tai susiję su temperatūros stabilumu, o jei žiemos, tai ir su mažu vandens tūriu, mažu ištirpusio vandenyje deguonies kiekiu ir visais svyravimais.

STA BI LU MAS !!

Priekulė
17-10-2013, 11:47
Taip, normaliems karpiams KOI, 90cm mažai, aišku, jei norit užsiimti rimtai, o ne žaisti "Senukų" plastiko baloje.
Ir tai susiję su temperatūros stabilumu, o jei žiemos, tai ir su mažu vandens tūriu, mažu ištirpusio vandenyje deguonies kiekiu ir visais svyravimais.

STA BI LU MAS !!

Nu nedarau aš verslo iš žuvų auginimo-tik dekorui, grožiui... Kiek teko girdėti, auga tie KOI karpiai puikiai atvuruose (ir ne itin giliuose) prūdeliuose, žinoma, neauginant ten kokių tai įpatingų, brangių veislių....

Rolandas
17-10-2013, 12:35
Kurioj vietoj apie verslą rašiau?? Aš kalbu apie žuvų gerovę, geras sąlygas.
Jei netinka, nepatinka mano nuomonė, nekreipkit dėmesio.

Priekulė
17-10-2013, 13:31
Kurioj vietoj apie verslą rašiau?? Aš kalbu apie žuvų gerovę, geras sąlygas.
Jei netinka, nepatinka mano nuomonė, nekreipkit dėmesio.

Oi, kokie mes užgaulūs ir išdidūs, grb. Rolandai.... Nei vieno nesu užgavęs ir įžeidęs, tik padėstau nuomonę iš savo pažiūros taško. Sąlygos, tom žuvelėm, pas mane tikrai nėra blogos (kalbu apie mažąjį tvenkinuką-dekoratyvui skirtą). Kartas nuo karto, išpumpuoju apie pusę tūrio vandenuko ir iš gręžinio, pumpuodamas purslinio fontano forma, papildau iki reikiamo lygio. Atsišviežina ir kažkiek išsivalo tvenkinuko vandenėlis.... Manau-čia nėra blogai? Tik va, tą skaidrumą vandenio-sunku išlaikyti...

Pikulis
17-10-2013, 17:16
Aš daugiau apie skaidrumą ir augalus galiu patart, o dėl tų karpiukų tai taip, gali jie ir baleikoj gyvent tik reikia tinkamus vandens parametrus išlaikyt :). Tuose 90cm., tai žiemot jiems būtų sunku ir kuo didesni jie bus, tuo sunkiau... Čia jau atskira tema kaip juos laikyt.
Dėl skaidrumo... Dabar pats sakai gyveno tiek ir tiek karpiukų, lynų, karosų... Ir su tokiu kiekiu žuvies tu nori skaidrumo? Šiaip vanduo žydi jei per daug organikos ir maistingujų medžiagų dumbliams. Aš tai taip įsivaizduoju, kad vos tik pas tave ima vandenukas žydėt, tu iškart jį keiti šviežiu? Tai nėra geriausias variantas. Geriausia duot iki galo tam vandenukui susitvarkyt, t.y. degul peržydi. Aišku kurį laiką bus žalias ir nematysi žuvų, bet paskui vistiek išskaidrės. Žydėjimo metu geriausia aeruot vandenį, kad žuvys nedūstų ir, kad greičiau vyktų biologiniai procesai. Tuomet ir žuvis reiktų šert minimaliai. Dar galima ir specialių bakterijų pilt į vandenuką. Jei baseinuke bus nemažai augalų, tai vanduo gan greit išskaidrėja. Nuo pavasario ir pas mane būna problemų su skaidrumu, bet augalai ir vandens aeravimas su tuom susitvarko ir kažkur nuo gegužės vidurio iki spalio mėn.vanduo būna skaidrut skaidrutėlis ir nebesvarbu ar keičiu dalį vandens, ar papildomai žuvų įleidžiu, ar per daug prišėriu - vanduo nebesužydi.
Svarbiausia tuomet tik susidariusio dumblo sluoksnio nebesujudint ir neišlaisvint jame esančių organinių medžiagų.

Priekulė
17-10-2013, 18:03
Aš daugiau apie skaidrumą ir augalus galiu patart, o dėl tų karpiukų tai taip, gali jie ir baleikoj gyvent tik reikia tinkamus vandens parametrus išlaikyt :). Tuose 90cm., tai žiemot jiems būtų sunku ir kuo didesni jie bus, tuo sunkiau... Čia jau atskira tema kaip juos laikyt.
Dėl skaidrumo... Dabar pats sakai gyveno tiek ir tiek karpiukų, lynų, karosų... Ir su tokiu kiekiu žuvies tu nori skaidrumo? Šiaip vanduo žydi jei per daug organikos ir maistingujų medžiagų dumbliams. Aš tai taip įsivaizduoju, kad vos tik pas tave ima vandenukas žydėt, tu iškart jį keiti šviežiu? Tai nėra geriausias variantas. Geriausia duot iki galo tam vandenukui susitvarkyt, t.y. degul peržydi. Aišku kurį laiką bus žalias ir nematysi žuvų, bet paskui vistiek išskaidrės. Žydėjimo metu geriausia aeruot vandenį, kad žuvys nedūstų ir, kad greičiau vyktų biologiniai procesai. Tuomet ir žuvis reiktų šert minimaliai. Dar galima ir specialių bakterijų pilt į vandenuką. Jei baseinuke bus nemažai augalų, tai vanduo gan greit išskaidrėja. Nuo pavasario ir pas mane būna problemų su skaidrumu, bet augalai ir vandens aeravimas su tuom susitvarko ir kažkur nuo gegužės vidurio iki spalio mėn.vanduo būna skaidrut skaidrutėlis ir nebesvarbu ar keičiu dalį vandens, ar papildomai žuvų įleidžiu, ar per daug prišėriu - vanduo nebesužydi.
Svarbiausia tuomet tik susidariusio dumblo sluoksnio nebesujudint ir neišlaisvint jame esančių organinių medžiagų.

Supratau. Dabar tik reiktų patarimo jūsų: kokius, kaip ir kur gauti, augalus sodinti-aišku čia jau pavasarį....

Sartorius
18-10-2013, 12:09
Nu jau, nu jau.... 10-12m3, gylis vietomis 80 -90cm, 2-3 karpiam maža vandens??????

Taip, maža, tik ne vandens, o gylio. Jei norite sudaryti, bent jau minimalias sąlygas Koi žiemojimui, tvenkinyje turi būti 150cm gylio.

Kiek teko girdėti, auga tie KOI karpiai puikiai atvuruose (ir ne itin giliuose) prūdeliuose

Visiškas melas! Neaugo puikiai ir niekada neaugs! Iš esmės tai ne gyvenimas, o vegetavimas, jei ir peržiemojama žiema ar dvi, tai visvien dėl prastų salygų žuvys vėliau ar anksčiau žūna. Kodėl gi šios sąlygos prastos?
- temperatūros šuoliai (seklus tvenkinys greit įšyla ir greit atvėsta)
- žiemą vandens tūris radikaliai sumažėja dėl užšalimo, sekliame tvenkinyje temperatūra nukrenta žemiau 4C, kas labai apsunkina žuvies širdies ir kraujotakos darbą, keli mėnesiai tokio extreemo ir karpis jau niekada negyvens tiek kiek galėtų (60-80metų).
- nestabilios temperatūros tvenkinyje (kuris dar priedo neturi filtravimo sistemos) sudėtinga užtikrinti stabilius ir pakankamus cheminius parametrus.

žinoma, neauginant ten kokių tai įpatingų, brangių veislių....

Žinau žmonių kurie kasmet perka vis naujas žuvis į seklų ir nefiltruojamą tvenkinį (tos kurios išgyvena taršą galiausiai nugaišta per žiemą), jiems tai normalu, o man absoliučiai nepriimtina. Mano žuvys turi labai tvirtą naminių gyvūnų statusą, jos beveik šeimos nariai :) ir aš pasiruošęs sudaryti joms geriausias įmanomas sąlygas.

Sąlygos, tom žuvelėm, pas mane tikrai nėra blogos (kalbu apie mažąjį tvenkinuką-dekoratyvui skirtą). Kartas nuo karto, išpumpuoju apie pusę tūrio vandenuko ir iš gręžinio, pumpuodamas purslinio fontano forma, papildau iki reikiamo lygio. Atsišviežina ir kažkiek išsivalo tvenkinuko vandenėlis.... Manau-čia nėra blogai? Tik va, tą skaidrumą vandenio-sunku išlaikyti...

Nieko asmeniško, Priekule, bet tamstos sudaromos sąlygos žuvims labai tolimos nuo "nėra blogos". Kitaip sakant jos yra siaubingos, taip laikomos žuvys tikrai sirgs ir galų gale kris nuo užteršto vandens ar parazitų.

Sartorius
18-10-2013, 12:25

Pikuli, su visa pagarba... kas čia per erezijos?
Jokio dumblo sluosksnio negali būti mažo tūrio baseinėlyje (iki 100m3), tai patologinių bakretijų ir parazitų veisimosi terpė, nekalbant jau apie toksinį įrančios organikos poveikį vandens kokybei ir gyventojams.
Visi biologinės veiklos produktai, nuo išmatų iki lapų ar kitokių augalų dalių turi būti nedelsiant šalinami iš vandens.
Tam ir irenginėjamos filtravimo sistemos kurios paima vandenį žemiausiame taške kur kaupiasi "š".
Aišku, jei yra noras eksperimentuoti kiek taršos pakelia žuvys, tuomet kita kalba, bet tai jau iškrypimas.

Priekulė
18-10-2013, 14:04
... taip laikomos žuvys tikrai sirgs ir galų gale kris nuo užteršto vandens ar parazitų.

Dieve, pereitą vasarą šitiek žuvų buvo tvenkinuke (aukščiau rašiau), o visiškai rudenį, prieš užšalant, visas išgraibiau, atydžiai apžiūrėjau-jokių ligų požymių neaptikau, tik ženkliai paaugo. Suleidau į didyjį prūdą-peržiemoti.... ir peržiemojo, nekrito nė viena žuvelė...

Rolandas
18-10-2013, 14:44
Priekule, dar kelis kartus atidžiai perskaityk Sartoriaus žinutę.
Viskas pilnai, plačiai paaiškinta (aš tiek kantrybės kartot tą patį neturiu) :)

P.S. jei nesupranti, kad negerai nuleidus pusę tvenkinio iš karto užvaryt vandeniu tiesiai iš gręžinio, o problema tik skaidrumas.... ir jei tau ne tai įdomu, tai ką aš žinau. Tada spręskim kiek kokių lugnių ir asiūklių reik ir skaičiuokim kiek žiemų "laimingos" peržiemos.

Sartorius
18-10-2013, 16:56
Dieve, pereitą vasarą šitiek žuvų buvo tvenkinuke (aukščiau rašiau), o visiškai rudenį, prieš užšalant, visas išgraibiau, atydžiai apžiūrėjau-jokių ligų požymių neaptikau, tik ženkliai paaugo. Suleidau į didyjį prūdą-peržiemoti.... ir peržiemojo, nekrito nė viena žuvelė...

Super, tai tikriausiai geriausias darbas kurį galėjote padaryti :)
Žuvims reikia "didelio" vandens, o jei jis "mažas" tuomet vandens kokybė turi būti nepriekaištinga.
Dėl apžiūros, tai nusiraminkite, jei ligos ar parazitai matomi plika akimi tai jau rimta problema.
Mano galva, trys ketvirtadaliai parazitų ar ligų be mikroskopo neaptinkami, o kai jau gali matyti, tai šansai išgydyti ženkliai sumažėja.

Pikulis
18-10-2013, 17:49
Saltorius, o kaip tau atrodo iš kur tada maistingųjų medžiagų gauna augalai, jei visiškai pašalini dumblą? Apie sodinamus aš nekalbu, bet pvz. plunksnalapės, kanadinės elodėjos, aštriai, tribriaunės plūdenos? Kur tada gyvena visokie vabaliukai, sraigės, net ir tos pačios bakterijos, kurios skaido tą patį amonjaką? Mano būdas tau briedas, o man ne, nes jis pasiteisina jau eilę metų. Jei tu skaidrumą sugebi išlaikyt tik filtro pagalba, tai tavo reikalas, o pas mane susitvarko gamtos procesai kurio pagrindas tai augalai.
Kažin ar sterilumas taip jau ir gerai žuvims... Paskui visai praranda imunitėtą. Šaltuoju metų laiku tai taip, dumblas turi būt pašalintas, bet vasarą su juo kuo puikiausiai susitvarko gamtos procesai. Aš savo būdo kitiems nebruku, tik konstatuoju faktą, kad pas mane tai pasiteisina.

Sartorius
18-10-2013, 18:52
Saltorius, o kaip tau atrodo iš kur tada maistingųjų medžiagų gauna augalai, jei visiškai pašalini dumblą? Apie sodinamus aš nekalbu, bet pvz. plunksnalapės, kanadinės elodėjos, aštriai, tribriaunės plūdenos? Kur tada gyvena visokie vabaliukai, sraigės, net ir tos pačios bakterijos, kurios skaido tą patį amonjaką? Mano būdas tau briedas, o man ne, nes jis pasiteisina jau eilę metų. Jei tu skaidrumą sugebi išlaikyt tik filtro pagalba, tai tavo reikalas, o pas mane susitvarko gamtos procesai kurio pagrindas tai augalai.
Kažin ar sterilumas taip jau ir gerai žuvims... Paskui visai praranda imunitėtą. Šaltuoju metų laiku tai taip, dumblas turi būt pašalintas, bet vasarą su juo kuo puikiausiai susitvarko gamtos procesai. Aš savo būdo kitiems nebruku, tik konstatuoju faktą, kad pas mane tai pasiteisina.

Pikuli, ačiū die... Lietuva laisva šalis ir kiekvienas daro kaip išmano...
Prie ko čia sterilumas? Ne apie sterilumą kalba (regis nelabai supranti ką tai reiškia), o tik apie palankias salygas dekoratyvinių žuvų gyvenimui. Viskas ką bandau išaiškinti, kad žuvų gerovei reikalingas ŠVARUS vanduo:
NH3 - 0 (parai gali pakilti iki 1ppm)
NO2 - 0 (blogiausiu atvėju iki 0,25ppm)
NO3 <100ppm
(neminėsiu pH, deguonies, KH, GH ir t.t.)
Dekoratyvinis tvenkinys tai didelis akvariumas, o kuris akvariumistas kaupia dumblą, kad augalai geriau augtų?

Ir dar, ar bandei prikakot po fikusu sveteinėje ir nejudint, kad kvapo nebūtų?
Pagal tavo teorija, fikusas turėtų geriau augt, o tu neprarasi imuniteto :)

Rolandas
18-10-2013, 19:21
Nemaišai amonio su amoniaku?

Sartorius
19-10-2013, 07:49
Nemaišai amonio su amoniaku?

Prastai mokiausi mokykloj, o chemija visada buvo tamsus miškas :p
Manau, kad vandens chemijos pamokėlės visiems akvakultūros gerbėjams būtų į naudą, gal reikėtų kokią paskaitėlę šia tema suorganizuot?

O dabar, tai ko prisiskaičiau internete:
Amoniakas, NH3 – dujinis azoto ir vandenilio junginys. Amoniako kiekis (matuojamas ppm'ais arba mg/l'ais, iš esmės tai tas pats) tai pirmasis kriterijus pagal kurį galima vertinti biologinio filtro gyvibingumą. Gerai veikianti biologinio filtravimo sistema turėtų pilnai "suvartoti" amoniaką, t.y. jo kiekis biologinio filtro išėjime turi būti artimas nuliui. Patekęs į vandenį amoniakas dalinai jonizuojasi, jonizacijos lygis prilkauso nuo temperatūtos ir pH. Jonizuotas amoniakas, kitaip vadinamas amoniu (NH4) nėra toksiškas žuvims (tuose kiekiuose kuriuose jis randamas tvenkinyje). Tačiau keičiantis vandens pH ir temperatūrai, amoniako ir amonio santykis kinta, ko pasekoje toksiškumas keičiasi.
Testai matuoja bendrą amoniako ir amonio kiekį.

Pikulis
19-10-2013, 18:48
Skaityt internetinius straipsnius, forumus ir visokias knigutes moka visi, tame tarpe ir aš. Daug esu prisiskaitęs, net ir ispaniškuose forumuose dalyvauju, angliškus straipsnius skaitau ir pan. Vat taip prisiskaitom ir tampam chemikais, biologais ir visokiais kitokiais "specais".

Darulis
19-10-2013, 19:17
Pikuli, na tu čia visai negražiai parašei..
Su visa pagarba ir labai didele kritika galiu drąsiai teigti, kad Rolandas ir Sartorius tikrai yra visa galva už mus aukščiau...
Pamatytum Gintarą gyvai, tai suprastum koks jis didelis....::)

Yra tam tikri pagrindai ir tam tikros taisyklės, norint, kad žuvis kaip sakoma būtų ne tik sveika, bet ir laiminga...

Negalima negatyvios ir atsitiktinės info skleisti kaip tiesos...

Kas būtų jai visiems aš sakyčiau, kad kai matavau deguonį draugo prūde prieš keletą žiemų,
tai nuo dugno apie 0,5 m. rodė 0,02 mg/l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Paviršiui buvo 1,5 mg/l.... ar dar mažiau nepamenu..

Puolė jis tada kirsti eketes, pompuoti vandenį (apie orapūtę mes tada dar nežinojom...)
Dūso tik kelį karpiai, o pavasarį rado tik vieną karpį su karosu......

Tai pagal tave turėčiau visiems aiškinti ir rašyti, kad kai deguonis 0,02 mg/l prie dugno gali žuvys išgyventi....?????
Tai briedas būtų konkretus, nes po to visi manau pavasatė tręštų pamidorus dūsusais karpiais..
Neturiu nieko prieš tave ir Priekulę, bet jūsų parašymai sunkiai skaitosi šioje temoje.....

Priekulė
19-10-2013, 20:21
Prisipažinsiu: esu žalias tuose reikaluose, todėl, jums žinovams-profesionalams, mano klausimai, atrodo kvailoki. Iš gana sudėtingų, įmantrių atsakymų-supratau, kad ne į tą forumą užsirašiau. Nebegaišinsiu jūsų brangaus laiko, su savo naiviais klausimais, ir... tikriausiai paliksiu šį forumą. Dėkingas visiem atsakiusiems į mano paklausimus ir atleiskit, už tokį mano neišprusimą. Sėkmės ir geros kloties visiems jums ir visam Akvariumas.lt forumui.

tvis
19-10-2013, 21:03
Prisipažinsiu: esu žalias tuose reikaluose, todėl, jums žinovams-profesionalams, mano klausimai, atrodo kvailoki. Iš gana sudėtingų, įmantrių atsakymų-supratau, kad ne į tą forumą užsirašiau. Nebegaišinsiu jūsų brangaus laiko, su savo naiviais klausimais, ir... tikriausiai paliksiu šį forumą. Dėkingas visiem atsakiusiems į mano paklausimus ir atleiskit, už tokį mano neišprusimą. Sėkmės ir geros kloties visiems jums ir visam Akvariumas.lt forumui.

Žinai, manau per jautriai reaguoji. Gal mūsų tonas kiek kitoks, bet ar negavai atsakymų į savo klausimus, ar jie beverčiai? Dažnai atsakymai būna duoti iš savo karčios patirties, į kuriuos nerasi literatūroj. Tą reikėtų vertint. Labai paprasta- užsiregistravai, paklausei, sužinojai ir atia. Nemanau, kad Tavo prūdai išdžius, o jei jie bus- kils nuolat klausimų, į kuriuos čia galėsi gaut atsakymus, juolab nemokamai. Tai ne konsultantą pasisamdyt už 200lt/h. Ką registruosies kitu vardu ir vėl klausinėsi? Manau karščiuojiesi be reikalo. Gal misliji, kad yra kur galėsi kreiptis rimtai tokiom temom ir iš kart gaut atsakymus? Jei taip manai- sėkmės Tau žūklėj ir auginant žuvį.

Pikulis
19-10-2013, 22:24
Aš tikrai nekritikuoju žinovų, o tik dalinuosi savo patirtim. Čia kaip tik ne aš, o mane kritikuoja, kad neva aš brieda bruku, kad žuvis kankinu, kurios pas mane ne gyvena, o tik egzistuoja... Esmė ta, kad aš ne tik teoretikas, bet ir praktikas. Kiek gaunu žinių iš šio forumo ar kitų, kiek paskaitau straipsnių tai išbandau PRAKTIKOJE ir jei tai pasiteisina, tada dalinuosi ta patirtimi, DALINUOSI, o nebruku per prievartą. Mano patirtis kaip tik ir yra minimalizme, o ne gigantizme, kur liaudis kalba apie hektarinius tvenkinius, milžiniškas investicijas į URS ar visokią kitokią įrangą. Auginu žuvytes ne rinkai, ne pardavimui ar pan., auginu tik sau, savo akims, hobiui: keli akvariumai ir kelios "senukų plastikinės balos". Jei jau pas mane tik tokios galimybės, tai ir patirtis tik su tokiom talpom ir tik su tokiom žuvim kurias laikau.
Kaip žinovai pakomentuotų tai: Pasisemiu iš šulinio vandens, tai jis skaidrut skaidrutėlis ir skanus, bet pamatuoju nitratus, tai jie ant ribos. Tokiam "krištoliniam" vandenį suleistos žuvys per savaitę apserga: pelekai tirpsta, ant kūno atsiranda kraujosruvos. Forume apie tai jau esu kažkada rašęs... Visi sako "Oj nirtatai kalti arba vanduo bakteriškai užterštas". Gerai, su tuom sutinku, BET ar tik tai svarbiausia? Dabar kas atsitinka kai toks vanduo gauna saulės, kai jį "apdirba" augalai? Ogi žuvys jame jau jaučiasi puikiai. Nitratu beveik nėra, žuvys neserga... BET dumblo atsiranda, o nitratai stabilūs, bet gi dumblo yra! Nu, bet ir augalai suveši! Žuvys neserga, o pagal Saltorių tūrėtų, nes dumblo YRA? Na, bet žuvys auga, neršia, mailius užauga, bet nitratų kažkiek vistiek yra ir DUMBLO yra. Tai paaiškinkit, kaip tos žuvys neišdvesia, kaip dauginasi? Pagal jus tūrėtų merdėti?
O aš galiu pasakyt taip, kad augalai padeda vandenį padaryt būtent tokį, kokio ir reikia žuvims ir esme ne vien tik vandenyje esantis amonjakas, nitritai ar nitratai, bet ir tai kas dar jame ištirpę. Augalai ne tik pasisavina nitratus, ne tik išskiria deguonį, bet ir išskiria medžiagas, kurios veikia antibakteriškai, dar augalų paviršius yra puiki terpė naudingųjų bakterijų kolonijoms. O dumblas negi tik apsoliutus blogis? Bet juk jis irgi yra puiki terpė bakterijoms, dar jame nusėda sunkieji metalai kurie jame užrakinami, dar jame gyvena įvairiausi gyviai kurie irgi jį skaido ir padaro jį tinkamą pasisavint augalams, kuriems jo reikia, kitaip tada jau augalai merdėtų. Viskas sukasi biociklo ratu, tik reikia saulės ir augalų. Tai vat apie tai aš ir kalbu, kad tai įmanoma ir nebūtina pastoviai aeruot vandens ar laikyt pajungtą filtrą arba jei tik atsiranda šiek tiek dumblo tuoj jį GINK DIEVE reikia šalint.
Mano baseinas yra mini tvenkinukas, kuriame netik vanduo ir žuvys. Jame pilna augalų, sraigių, laumžirgių, uodų, lašalų lervų, vandens asiliukų, nematodų ir pan. Tai netik papildomas maistas žuvims, bet ir DUMBLO perdirbėjai. Kaip gamtoje viskas susitvarko, taip ir pas mane. Kaip gamtoje nieks to dumblo nekuopia vos tik jam susidarius, taip ir pas mane. Man užtenka vieną kart išvalyt baseiną - prieš žiemą ir užtenka.
Nusėdęs dumblas nėra kenksmingas jei jo NESUJUDINI aš tai norėjau pasakyt, o ne tai, kad jis NEKENKSMINGAS ir, kad jo nereikia šalint. Jei tik galimybės leidžia, aišku jį reikia pašalint... Žmogus rašė, kad keičia dalį vandens grežinio vandeniu ir aš pamaniau, KAD grežinio vanduo ne tik, kad negyvas, bet dar ir pilnas mineralinių medžiagų dėl kuriu vanduo SUžydi, dar ir TAI, kad vandens srovė sujudina jau ankščiau susidariusį dumblą ir dar papildomai išlaisvina nusėdusias mineralines medžiagas - todėl vandens skaidrumo ir nėra. Dar - papildomai grežinio vanduo greičiausiai yra šaltas, dar jo sudėtis tokia, kuri netinka augalams, TODĖL toks vanduo dar kuriam laikui sustabdo jų normalų vegetavimą. Tiesiog gali būt daug faktorių kodėl VANDUO NESKAIDRUS. Tiesiog žmogui siuliau nejudint dumblo, jei nėra galimybių jo šalint - tik tiek.

Pikulis
19-10-2013, 23:02
Kaip tik prisiminiau dar vieną atvejį, kuris tinka prie dumblo susidarymo, lapų šalinimo ir nitratų tikėtino susidarymo žalą:
Pavasaris, žydi obelys... Prie mano baseino gausiai sužydi ir jazminas... Taigi, žuvys atsigaudamos po žiemos dar apsnudę, tai katė nagais apdrasko kelioms nugaras ir peliakus. Žaizdos negyja, lyg ir grybelis atsiranda, o gal ir bakterijos pateko į žaizdas... Kas diena vis negražiau žuvys atrodo, reik gaudyt jas, keist vandenį, mat greičiausiai BAKTERIJŲ PILNAS, PO ŽIEMOS DAUG NITRATŲ SUSIKAUPĖ... Jazminas nužydi ir į vandenį patenka daug žiedlapių. Vaje, dabar jie pus, dar labiau sukils nitratai ir žuvys išgaiš! Reikia skubėt keist vandenį ir gelbėt žuvis! Nu ką, susiruosiu ir savaitgalį... Bet pasirodo nebereikia! Manot žuvys nugaišo? DEJA, nuo pūnančių žiedlapių vanduo įgavo gelsvą atspalvį, žuvys pažvalėjo, sparčiai ėmė gyt žaizdelės, spalvos išryškėjo, pelekai sugijo per kelias dienas. Manau jei būčiau keitęs vandenį, tų žuvų jau nebetūrėčiau. Tiesiog toks vat pastebėjimas, kad padėjo tai, kas kaip ir tūrėjo sukelt nitratus, nes dumblas... Ir tai ne briedas, nes jau du pavasarius stebiu žiedlapių poveikį ir jis tikrai yra teigiamas.

tvis
19-10-2013, 23:09
Pikuli, gal gali padaugint masiškai to jazmino, kur žydi pavasarį? Dar neturiu tokio. Tu dauginsi, o aš apsiimu viską parduoti. Būsim abu turtingi.

Rolandas
20-10-2013, 01:40
Matai, Priekule, mes apie tą patį kalbam skirtingomis kalbomis. Ir jei manai, kad tau oponuoju ar turiu žinių, patirties ir nelabai tau ji patinka, tai kritikuoju tave? Ne, sakau kaip man atrodo ir tikrai nepataikausiu ar "nepritempinėsiu" iki to, kad tau patiktų. Nors kartais gali atrodyti nedraugiška (bet taip nėra), nekomfortiška, bet turi užtekt, kad bus mandagu ir bus žinių, o briedžiai bus išryškinti ir pristabdomi (ne visada tam yra laiko ar kantrybės).
Pikuli, ir su tavim galima kalbėti, bet skirtingomis kalbomis. Tai ne koks pažeminimas ar vienas požiūris menkesnis už kitą. Pats turi galvoje natūralistinį požiūrį (tam tikrose situacijose aš jį irgi palaikau, bet jis ne vienintelis). Statai visą eko seką, kaip gamtoje... bet mes čia pradėjom apie dekor tvenkinį su KOI. Žuvys - pagrindas. Ar esi matęs rimtų karpių pilną baseiną? Jokie augalai neišvalys vandens iki krištolo, jei juos šersi, auginsi. O juos reikia auginti. Turi natur pelkutę - šaunu. Ir man patinka tokios, bet... čia Koi, jie turi augti virš metro, ilgai sveikai gyventi, visada būt matomi, rankiniai ir t.t. ir pan.
Tiesa, Pikuli, kodėl kraipai forumo dalyvio vardą ir ryškini? Čia apie temos klausimą ar užvažiavimas koks? Neatsakyk, bet pagalvok.

Dar daugiau... jei net temos autoriui nepatinka aprašomas kitoks, šiuolaikiškas, high tech požiūris, technologijos, tai tikrai neverta įsižeisti ir atsisveikinėti įsižeidus, jei kažkas "per prievartą", nemokamai (tiksliau primokamai, nes kažkas moka už resursus) bando supažindinti ir pasidalinti.
O klausimai nebūna kvaili, tik atsakymai. :)

Grįžtam prie temos, kolegos. :)

Sartorius
20-10-2013, 08:12
Rolandai,
Taip niežti rankos parašyti paklodės dydžio atsakymą.... bet visiškai ne į temą :)
Turiu prašymą, užveisk atskirą forumo dalį "Ne į temą", "Offtop'as", "Apie beleką", "Pliurpalai" ar kažką panašaus.
Tuomet galėsim su Pikuliu sukryžiuoti špagas ir pasiaiškint kieno "ilgesnis" :D
Reikia juk forumui kažkokio "rūkomojo", kur galima visus temos neatitinkančius postus iškelt.
Trint gaila, juk nuomonių įvairovėje ir slypi pokalbio grožis, be to tai priduoda gyvybės ir šarmo pačiam forumui.

Priekule, atsiprašau, kad sukėliau sąmišį tamstos asmeninėje temoje, bet juk buvo įdomu skaityt, ane?
Ir kas čia per atsisveikinimai? Pamiršai, tu juk pensininkas, o ne aikštinga šešiolikos metų mergaitė, pensininkas tai išmintingas žmogus, daug matęs ir patyręs, o išmintingo žmogaus kita nuomone (net ir su prieskoniais) tikrai neišgasdinsi :) Nesolidu durimis trankyti :)

Rolandas
20-10-2013, 10:29
Patekęs į vandenį amoniakas dalinai jonizuojasi, jonizacijos lygis prilkauso nuo temperatūtos ir pH. Jonizuotas amoniakas, kitaip vadinamas amoniu (NH4) nėra toksiškas žuvims (tuose kiekiuose kuriuose jis randamas tvenkinyje). Tačiau keičiantis vandens pH ir temperatūrai, amoniako ir amonio santykis kinta, ko pasekoje toksiškumas keičiasi.
Testai matuoja bendrą amoniako ir amonio kiekį.

http://bristolfish.org/2012/09/10/figuring-out-when-ammonium-levels-are-too-high/

http://www.thefishsite.com/articles/741/ammonia-in-aquatic-systems

(http://www.thefishsite.com/articles/741/ammonia-in-aquatic-systems)

Dalies amonio virtimas amoniaku. Procentinė priklausomybė nuo pH ir temperatūros

pH
Temperatūra C

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

7

0,19
0,2
0,21
0,23
0,25
0,27
0,29
0,31
0,34
0,37
0,4

7,1
0,23
0,26
0,27
0,3
0,32
0,34
0,37
0,39
0,42
0,46
0,5

7,2
0,29
0,32
0,34
0,37
0,4
0,43
0,46
0,5
0,53
0,58
0,63

7,3
0,37
0,4
0,43
0,47
0,51
0,54
0,58
0,62
0,67
0,73
0,79

7,4
0,47
0,51
0,54
0,59
0,64
0,68
0,73
0,78
0,84
0,91
0,99

7,5
0,59
0,64
0,68
0,74
0,8
0,85
0,92
0,98
1,06
1,15
1,24

7,6
0,74
0,8
0,85
0,93
1
1,07
1,16
1,24
1,33
1,44
1,56

7,7
0,92
1,01
1,07
1,17
1,26
1,35
1,45
1,55
1,67
1,81
1,96

7,8
1,16
1,27
1,35
1,46
1,58
1,69
1,82
1,95
2,09
2,26
2,45

7,9
1,46
1,59
1,69
1,83
1,98
2,12
2,29
2,44
2,62
2,83
3,06

8
1,83
2,1
2,12
2,3
2,48
2,65
2,86
3,05
3,28
3,54
3,83

8,1
2,29
2,5
2,65
2,88
3,11
3,32
3,58
3,81
4,09
4,42
4,77

8,2
2,86
3,12
3,32
3,59
3,88
4,14
4,46
4,75
5,1
5,5
5,94

8,3
3,58
3,9
4,14
4,48
4,84
5,16
5,55
5,9
6,33
6,82
7,36

8,4
4,46
4,87
5,15
5,58
6,01
6,41
6,89
7,32
7,84
8,44
9,09

8,5
5,55
6,05
6,4
6,92
7,45
7,98
8,52
9,04
9,68
10,4

Amonio virtimas amoniaku. Priklausomybė nuo pH ir temperatūros

(http://www.thefishsite.com/articles/741/ammonia-in-aquatic-systems)

Priekulė
20-10-2013, 10:41
Atydžiai perskaičiau, jūsų paskutinius pasisakymus, toje varganoje, mano temoje. Susidarė nuomonė, kad esate visi, vienas kito verti, aukštos kvalifikacijos specialistai, šioje srityje. Be jokių abejonių, jūsų atsakymuose, radau sau vertingos informacijos ir kas svarbiausia, kai kuris čia paminėjo-visiškai nemokamai, be jokių konsultantų už 200lt./val. Džiugu. Džiugu ir tai, kad buvo priminta (buvau pamiršęs), kad esu pesininkas ir nesolidžiai durimis trankausi.... Taip-esu pensininkas, žvejys mėgėjas, o dabar ir kaimietis... Visas mano pagrindinis gyvenimas ir atidirbti metai praėjo-Klaipėdos mieste. Gyvenimo aplingybėm susiklosčius taip, kad gyvenimo pabaigą, su savo moterim, nutarėme baigti kaime. Va šitaip aš iš miestiečio-tapau kaimiečiu. Kadangi esu pasišventęs žvejas, tai niekaip negalėjau suvokti savo gyvenimo kaime-be prūdelio ir baseinėlių. Kada šitą, mano gyvenimo svajonę reikėjo įgyvendi, tuo lb. įžuvinti, apželdinti, prižiūrėti-va ir iškilo daugybė klausimų, kurių dalį, pateikiau ir jums. Man labiau priimtini paprasti, liaudiški, suprantami atsąkymai, kaip pvz. Pikulio. Nesijaučiu dar toks, nukvošęs senis, kad nesuprasčiau (ir išsilavinimas leidžia), suvokti ir atsakymus, pagrįstus moksliniais tyrimais, naujausiais mokslo pasiekimais, technologijom ... Pasikartosiu: man lb priimtini, paprasti, gyvenimo praktikos nuglūdinti atsakymai, nei pažerta šusnis, cheminių elementų junginių formulių su jų koncentracijų kiekiais...

Drįstu užduoti dar vieną klausimą: kodėl iš gręžinio vandenį negalima naudoti tvenkinėliui? Kadangi gyvenu vienkiemyje ir kitokio vandens nenaudojame ir neturime. Pereitais metais, tame pačiame tvenkinėlyje puikiai gyveno žuvys ir du kerai vandens lelijų (induose).

Sartorius
20-10-2013, 10:54
http://bristolfish.org/2012/09/10/figuring-out-when-ammonium-levels-are-too-high/

http://www.thefishsite.com/articles/741/ammonia-in-aquatic-systems

Geri straipsneliai, tik pirmajam bičas kalba apie "ammonium" ir deda lentelę kurioje naudojamas terminas "ammonia".
Pamėginkim išnarpliot šitą painiavą su angliškais terminais:
Ammonia - NH3 (lietuviškai amoniakas)
Ammonium - NH4 (lietuviškai amonis, tai jonizuota amoniako forma atsirandanti amoniakui patekus į vandenį)

Kaip jau buvo minėta, testai matuoja abiejų sumą (NH3+NH4).

Rolandas
20-10-2013, 10:58
Taip, angliškai dažnai rašoma ammonia. Gailima suprast ir bendrai NH4+NH3, o kitu atveju tik NH3.
Korektiška ir teisinga būtų: ammonium (NH4) ir ammonia (NH3).
O bendram jų kiekiui yra toks terminas TAN (total ammonia nitrogen), kurį iš esmės mes ir matuojame testais, o atskirus išsiskaičiuojam lentelės pagalba ir žinant T ir pH.

Todėl ir užkibau ant NH3 normos 1ppm. Tai siaubingai didelė koncentracija.

Dar klaidžiau kai taria NO2 ir NO3. Skamba labai panašiai, bet kai žinai apie ką kalba, nesimaišai.

Drįstu užduoti dar vieną klausimą: kodėl iš gręžinio vandenį negalima naudoti tvenkinėliui? Kadangi gyvenu vienkiemyje ir kitokio vandens nenaudojame ir neturime.
Todėl kad vasarą tokio tūrio tvenkinukyje T gali būti ir 26C, o įkalus pusę tūrio iš karto 8C vandens, kris temperatūra kokiais 10C. Tai rimtas termošokas.

Ir nesivadovaukit tokiu kriterijumi/požiūriu: žuvys dar gyvos=dar nenustipo, tai labai geros pas mane sąlygos ir aš čia super jomis rūpinuosi.

tvis
20-10-2013, 11:08
Drįstu užduoti dar vieną klausimą: kodėl iš gręžinio vandenį negalima naudoti tvenkinėliui? Kadangi gyvenu vienkiemyje ir kitokio vandens nenaudojame ir neturime. Pereitais metais, tame pačiame tvenkinėlyje puikiai gyveno žuvys ir du kerai vandens lelijų (induose).

Gali keist, ir reikia tą daryt, tik ne iškart pusę arba visą. Keisk penktadalį, arba padaryk mažą pratekėjimą, kad nesutrikdyt nusistovėjusios biologinės pusiausvyros. Jei žuvys gyveno- dar nereiškia, kad jom buvo gera, ką ir norėjo pasakyt dauguma rašiusių šitoj temoj.

Sartorius
20-10-2013, 11:09

Pagrindinė problema su grežinio vandeniu, tai jo temperatūra. Kiti faktoriai - geležis, siera ir kita smulkmė nėra tokie žalingi.
Normalus žuvies kūno temperatūros svyravimas 2C per valandą, jei tai vyksta greičiau, o pokyčiai ženklūs, tai žuvis patira stresą, o dažnai stresuojanti žuvis silpsta ir galiausiai serga. Vienu kartu tvenkinyje negalima keisti daugiau nei 20% vandens, nes stipriai keičias cheminiai parametrai įtakojantys biologinę puisuasvyrą. Geriausia, kada vanduo nuolatos laša (ar bėga silpna srove) į tvenkinį, tada jis gali būti ir tiesiai iš grežinio, tačiau reikia įsirengti persipylimo sistėmėlę (overflow).
Augalai irgi stresuoja nuo temperatūros pokyčių, bet jų metabolizmas lėtas, tai žalos mažiau. Yra augalų kurie labai nemėgsta staigių temperatūros šuolių.

Tvis, skaitai mano mintis :) ... dar ir Rolandas skaito mintis :D

Priekule, matai trys "ekspertai" sako tą patį ar jau tiki?

(teisybės dėlei reikia pasakyti, kad ekspertas buvo tik vienas - Rolandas, nes jis profesionalas, o kiti mes čia tik mokomės iš jo :)

Priekulė
20-10-2013, 12:03
Aš pavasarį, prieš leidžiant žuveles, išklojęs plėvelę, keletą dienų laikiau vandenį be žuvelių, kad vandenėlis-daug maž pašiltų. Taip, gręžinio vanduo lb šaltas ( iš 40 m.)Vėliau, vasara, kai papildau vandenuku: ne tiesiogiai per žarną srove leidžiu, o purškiu į orą, milijonais pursliukų virš tvenkinėlio ir tai darau tik karštomis dienomis, kad tie purslai krisdami, šiek tiek prisisotintų deguonies ir kiek pašiltų.

Priekulė
20-10-2013, 12:11
Sartorius: Priekule, matai trys "ekspertai" sako tą patį ar jau tiki?

Kolega: manęs įtikinėti nereikia. Visais jūsų atsakymais ir pasisakymais, netikėti-būtų mažų mažiausiai, kvaila. Gi jau rašiau, kad man mielesni atsakymai, kurie pateikti paprastesi, kaip man, toje srityje žaliam, labiau suprantami.

Sartorius
20-10-2013, 12:14
Leisk tą vandenį kaip tik nori, tik prieš leisdamas pamatuok temperatūrą ir prileidęs vėl pažiūrėk. Svarbu, kad nekristų daugiau nei 2C.
Jei turi hidroforą, tai lašinimas pats geriausias variantas.
Beje, kai man reikia pakeist daug vandens, tai saulėtą dieną sujungiu kelias sodo žarnas ir sumetu jas atokaitoje, tada paleidžiu plona srovele, net ir šalčiausias vanduo spėja sušilti ant saulutės kol praeina per visas žarnas.

Priekulė
20-10-2013, 17:15
Leisk tą vandenį kaip tik nori, tik prieš leisdamas pamatuok temperatūrą ir prileidęs vėl pažiūrėk. Svarbu, kad nekristų daugiau nei 2C.
Jei turi hidroforą, tai lašinimas pats geriausias variantas.
Beje, kai man reikia pakeist daug vandens, tai saulėtą dieną sujungiu kelias sodo žarnas ir sumetu jas atokaitoje, tada paleidžiu plona srovele, net ir šalčiausias vanduo spėja sušilti ant saulutės kol praeina per visas žarnas.

Va čia įdomus, geras praktinis patarimas: leisti vandenuką, kad ir iš gręžinio lb maža srovele per žarnas saulės atokaitoje. Kitamet taip ir darysiu, nes sujungus turimas žarnas, susidarys daugiau nei 200m.

Rolandas
20-10-2013, 18:10
Tik nereikia persistengt, neperkaitink žuvų. Nepulkim į kraštutinumus.

Pikulis
20-10-2013, 23:32
Pikuli, gal gali padaugint masiškai to jazmino, kur žydi pavasarį? Dar neturiu tokio. Tu dauginsi, o aš apsiimu viską parduoti. Būsim abu turtingi.
Man ir patinka sarkazmas. Kažkada kažkas siūlė pilstyt arbatą į vandenį, dar kažkas kalbėjo apie taninus, tai vat ir čia gal kažkas panašaus gavosi, kito paaiškinimo neturiu.
Forumo kolegos, tik neiškreipkit mano parašymų kaip jau kai kurie mėgstat. Aš nesiūlau vežtis sunkvežimiais žiedlapių ir pilt juos į vandenį. Aš tik sakau, kad jei kas turi kokį dekoratyvų baseinuką ir pavasarį jame prikrenta belekokių žiedlapių, tai nereikia per daug baimintis ir juos graibyt, gal jie nesukels taip bijomo nitratų kiekio, gal atvirkščiai bus kažkuo naudingi. Nesu biologas ir neužsiimsiu cheminiais tyrimais, tegul tai daro kas iš to pinigus gauna.
Nei vieno forumiečio neišskiriu - visi vienodi. Tiesiog kiekvienas turim savo nuomonę ir reiškiam ją čia. Be kritikos ir diskusi, nebus apie ką kalbėt, o pasiginčyt ir gint savo nuomone juk čia nieko blogo. Mano mini "pelkę" (šiaip tai ne pelkė, nes vanduo tikrai ne rudas ir žuvys veisiasi) galima didinti iki belekokio dydžio ir kuo ji bus didesnė, tuo didesnės žuvys galėtų joje gyvent. Manau visi esat matę kaip atrodo eko baseinai? O tai ką, tokiuose negalėtų gyvent metriniai koi? Ir Rolandai, nepyk, kad paryškinu kreipinius į tuos asmenis kuriems rašau, tai tik patogumui, kad pamatytų tas, kuriam rašau. O jei įvėliau klaidą, tai pataisyk jei gali, nes aš jau nebegaliu.
Ir dar apie KOI, nu tikrai nesiūlau metrinių laikyt 90cm. gylio plėveliniam baseinuke, nu bet sprindinuką tai gali bandyt augint? Augant žuviai didins ir baseiną, kame problemos? Aišku žuviai augant ir augalai turi kist arba būt apsaugoti... Dekoratyvinis baseinukas juk ir yra tam, kad mimimalizmu priartėt prie gamtos, t.y. juose privalo būt augalai. KOI nors ir karališka žuvis, bet juk vistiek ta pati kiaulė knisanti dugną, kaip paprastas karpis tik, kad spalvota. Aišku, jei jau nebėra kitų būdų kaip išlaikyt skaidrų vandenį, tada jau pasitelkiam filtrus aš juk ir ne prieš juos. Aš tik žmogui patariau, kaip dabartinėm sąlygom ir minimaliom išlaidom būtų įmanoma tai pasiekt. Būtent dabartinėm sąlygom. O jei po kiek laiko paklaustų "ką daryt, karpiukai paaugo, žoles iškniso, vandenį sudrumstė", tada kitaip jau patarčiau. Su pagarba - Rolandai tu žiūri į 50 metų pespektyvą, o aš į dabartinę, t.y. tik kelis metus į priekį.
Sartoriau, čia tau ta paklodė :DDD

Nemas
21-10-2013, 07:01
Pikuli, nepabėk is forumo, o tai kai ateis laikas tai as jau visomis išgalėmis pas tave konsultacijos prašysiuosi dėl augalų :) Man taip pat patinka natūralizmas, bet aš manau, kad jis yra sunkiai suderinamas su intensyvia žuvininkyste... kur žuvies tankis yra maksimalus. Viskas priklauso nuo to ko tu sieki ir kokia paskirtis tavojo vandens telkinuko. O siaip forumas šis yra labai puikus ir nors aktyviausi tik keli forumiečiai, bet info jie tikrai negaili, o jei kartais ir užverda karšti debatai, tai jie tik veda prie tikrojo-tiesaus kelio.

Priekulė
21-10-2013, 09:31
Sartorius : ...Jei turi hidroforą, tai lašinimas pats geriausias variantas.

Kažkaip neįtikinamai skamba: į 10-12 m3 tvenkinėli..... lašais lašinti? Kai reikia visiškai išpumpuoti vandenį iš jo, tai tas rusiškas siurbliukas, ,, Radničiok ", berods, 10 val. dirba be sustojimo? O čia lašinti.....???????

Priekulė
21-10-2013, 10:00
Ir vėl, nesutikti su grb. Pikulio nuomone (žinoma, nė trupučio nenuvertinant ir kitų autorių pasisakymus), nors ir ne į tolimą ateitį-negalima. Teisingai jis pastebi, jug 90-100cm. KOI iš karto neleidi... Susiklosčius palankiom sąlygom, jie, nuo mažyčių - augs ir dydės, o išeinant iš to, ir tvenkinukas turi, palaipsniui, dydėti ir gylėti. Be to, turiu ir tą didyjį pelkyną, kur, gerokai paaugusius KOI ir kitas žuvis, galėčiau suleisti. Ten jiems erdvės, tikrai netrūktų.

Sartorius
21-10-2013, 10:30
Sartorius : ...Jei turi hidroforą, tai lašinimas pats geriausias variantas.

Kažkaip neįtikinamai skamba: į 10-12 m3 tvenkinėli..... lašais lašinti? Kai reikia visiškai išpumpuoti vandenį iš jo, tai tas rusiškas siurbliukas, ,, Radničiok ", berods, 10 val. dirba be sustojimo? O čia lašinti.....???????

Nesiruošiu nieko įtikinėti, tiesiog siūlau geriausią variantą.
Kodėl reikia lašinti, o ne keisti daug vienu kartu?
Paprasta :)
Keisti reikia, nes augalai (jei tokių yra) negali įsisavinti visų nitratų, nitratai šalinami vandens keitimu. Minimali keitimo norma 10% per savaitę, galima keist ir 20% bus tik geriau (jei ne per vieną kartą). Pakeitus 10% per kartą krenta vandens temperatūra (blogis), keičiasi vandens chemija (blogis), paveikiama biologinė pusiausvyra (tikrai ne gėris). Jeigu yra nuolatinis lašėjimas (varvėjimas, tekėjimas) visi blogiai automatu atkrenta, temperatūra stabili, chemija pastovi, biologinė pusiausvyra nesutrikusi. Prilašinti 1m3 per savaitę - vieni juokai, kas čia neįtikinamo?

Priekulė
21-10-2013, 13:02
Sartorius: ... Keisti reikia, nes augalai (jei tokių yra) negali įsisavinti visų nitratų, nitratai šalinami vandens keitimu...

Tame ir reikalas, kad tų augalų, kaip ir neturiu, išskyrus 2 vazos su lelijom. Va ir noriu paklausti jūsų: kokie augaliukai, be lelijų, tiktų tame mano plėvele išklotame tvenkinuke? Kur jų gauti galėtų?

Sartorius
21-10-2013, 13:38
Nitratams šalinti labiausiai tinka greitai augantys ir daug masės priauginantys augalai, tokie kaip švendrai ar ajarai.
Šių augalų pilna keikvieno ežero ar upės pakrantėj.
Tik svarbu, kad su augalais iš laukinės gamtos neatkeliautų parazitai ir nepageidaujami gyviai, todėl tokius augalus reikia rinkti kai pasibaigia jų vegetacija (arba dar neprasidėjus). Augalo viršutinė dalis pilnai pašalinama, o šaknis reikia nuplauti nuo grunto ar dumblo, tada augalas dezinfekuojamas (tam tinka kalio permanganatas, hidroperoksidas ar pan.).

Ir dar, aš nežinau jokio būdo apsaugoti augalų šaknis nuo karpių, išbandyta daug kas... karpiai stipresni :)

Priekulė
21-10-2013, 14:55
Matai, Sartoriau, į tokį mažą ir dar plėvele išklotą tvenkinį, sunku ką ir įkomponuoti: didžiajame, be gana nemažai spalvotų vandens lelijų (gaila, baltų ir geltonų neturiu), auga Vilgdalgiai (geltonai žydi), Nendrės, Švendrai, pakrantėse žemiau-pūrienos.... Yra ir dar kitokių, kurių pavadinimų nžn.

Pikulis
21-10-2013, 17:35
Nemai iš forumo tai aš tikrai nebėgu, nėra tam pagrindo.
Priekule, bandyk povandeninius augalus, kurių nereiks sodinti. Tokių pilna ir karpiukai neišknis jų šaknų, nebent tik gali suėst ar apkramtyt jų lapus.
Sartorius, augalai su šaknimis maistingąsias medžiagas pagrinde ima iš grunto, o ne vandens. Ajerų šaknys dar siurbia tuos nitratus, nes dar gali vegetuot ir be grunto, o kokiems švendrams atimk gruntą ir jie palaipsniui sunyks. Geriausiai juos siurbia povandeniniai augalai ypač tie, kurie neturi šaknų.

Sartorius
21-10-2013, 18:57
Pikuli, tu kaip visada savo stiliuje, čia pats išmastei?
Jei kada nueisi prie ežero, pamatysi, kad švendrai ir ajarai turi nemažai paviršinių šaknų, jų pagalba augalas pasisavina medžiagas tiesiai iš vandens.
Mano tvenkinyje auga švendrai ir ajarai be jokio grunto, tiesiog ant plėvelės (šaknys prispaustos akmenimis) ir klesti taip, kad reikia kelis kartus per sezoną mažinti jų kiekį. Jei augalai be grunto nyktų, tai neegzistuotų tokio dalyko kaip akvaponika, galiu atsakingai pareikšti, kad visi augalai (o ypač vandens) gali augti be grunto tiesiog vandenyje :) reikalingas tik palankus vegetacijai tirpalas.

Geriausiai juos siurbia povandeniniai augalai ypač tie, kurie neturi šaknų.

Žmogau, nitratai, tai azotas (su deguonim), o azotas tai statybinė augalų medžiaga, kuo daugiau augalas auga (augina masę) tuo daugiau azoto jam reikia. Joks povandeninis augalas neišaugins tiek masės per sezoną kiek auga švendras, ajaras ar nendrė.

Pikulis
21-10-2013, 19:43
O tai tu manai, kad tarp tų tavo akmenų nėra sąnašų ir jokios organikos? Ten pilna dumblo. Na taip, šaknys siurbia azotą, bet vistiek pagrindą pasiima iš žemės. Tu manes niekaip neįtikinsi, kad be dirvožemio šie augalai augs taip pat sėkmingai kaip ir be jo, t.y. siurbdami tik vandenyje esantį azotą. Tik ajeras taip sugeba plaukiodamas vandens paviršiuje pasiimti tiek, kad gyventų, bet ir tai išleidžia tokias šaknis, kurios sugaudo vandenyje plaukiojančias smulkias organikos dalelias, kurios jas apkimba ir aprūpina ne tik azotu. Tavo minėti augalai masę užaugina nes įsišaknija dumble. Teko lankytis žvyro karjeruose? Kur pakrantėse dumblo nėra, tai meldai tokie skurdukai, o ten kur jo daug priplauna, kaip atrodo? Masė... vien ko vertos visų rūšių plūdenos, plunksnalapiai, nertis. Jei ištrauktum tuos augaliukus iš vandens ir palygintum tai jie niekuom nenusileidžia pakrantės augalams.
Akvaponika... Tuose akmenėliuose pilna dumblo... Dar pažiūrėk kokia tanki ir siūliška šaknų sistema, kad tik sulaikyt kuo daugiau organikos šaknimis.

Rolandas
21-10-2013, 20:22
Pikuli, gana trolint. :)

Pikulis
21-10-2013, 21:37
Tik man gana? :DDD

Priekulė
13-11-2013, 13:32
Mano spalvoti karosiukai ir 4 orfos dar lauke.... Šiom dienom ruošiuosi juos perkelti į vonią patalpoje. Dabar mislyju-būtų tikslinga, pora kokių augaliukų su vazonėliais įleisti jiems į vandenuka: ką jūs, kolegos patartumėte?

Darius1
13-11-2013, 14:19
Mano spalvoti karosiukai ir 4 orfos dar lauke.... Šiom dienom ruošiuosi juos perkelti į vonią patalpoje. Dabar mislyju-būtų tikslinga, pora kokių augaliukų su vazonėliais įleisti jiems į vandenuka: ką jūs, kolegos patartumėte?

Sveiki, patarčiau įmesti, keletą ajero šakniastiebių ir tegul jie sau plūduriuoja ant vandens. Ajerai, gan neblogai valo vandenį.

Priekulė
13-11-2013, 16:16
Sveiki, patarčiau įmesti, keletą ajero šakniastiebių ir tegul jie sau plūduriuoja ant vandens. Ajerai, gan neblogai valo vandenį.

Neturiu, Dariau, tų ajerų .... Be to, ar ne per dideli, tokie botagai vonioje? Kažką smulkesnio, manau, reikėtų ?

Sartorius
13-11-2013, 16:42
Bet kokie vegetuojantys vandens augalai nepakenks, tačiau to tikrai nepakanka tam, kad išlaikyti žuvis baleikoi iki pavasario.
Reikalinga filtravimo sistema.

Priekulė
13-11-2013, 18:17
Bet kokie vegetuojantys vandens augalai nepakenks, tačiau to tikrai nepakanka tam, kad išlaikyti žuvis baleikoi iki pavasario.
Reikalinga filtravimo sistema.

Kad karosai nėra tokie lepūs .... Pereitą žiemą laikiau (dar mažesnėj vonioj) ir puikiai gyveno. Kartas nuo karto, keisdavau dalį vandens... gyvu uodo ir musės lervų maisteliu, kartas nuo karto, pašerdavau. Tik va, nuo savo katino-nesugebėjau išsaugoti.... sugraibė, rupužiokas, visus, deja.

tvis
13-11-2013, 18:48
Jeigu bus tinkamas apšvietimas ir temperatūra- tada taip, bet jei to nebus, tada augalai tik blogins situaciją.

Rolandas
13-11-2013, 18:56
Kokie augalai rudenį iš lauko?
Jokių augalų! Biofiltro reik ir keist vandenį reguliariai.

tvis
13-11-2013, 19:17
Na, tuo klausimu ko gero galima būtų ginčytis. Vandens augalai jau ganėtinai lauke pailsėjo ir manau, kad galima padaryt jiems pavasarį. Bet tas pavasaris turėtų būt pilnąja žodžio prasme.

Rolandas
13-11-2013, 19:18
Galiu lažintis, tik bijau žmones įklampinti į dar didesnes skolas. :)

tvis
13-11-2013, 19:24
Nepabandęs nežinosi. Lažintis aš nebijau, tik labai nemėgstu pralošt.

Rolandas
13-11-2013, 19:30
Aš įsivaizduoju, kad Darius pasiūlė ajerus mechaniškai, dėl pigumo.
Bet nekilo niekam klausimų kodėl Lietuvos augalai netinka akvariumams? Ogi reik daug šviesos DAUG. Ekonomiškai neapsimokės tiek rūpintis augalais, o ne žuvimis. O kol dar jie įsivažiuos...

Biofiltras ir patikimiau ir efektyviau, ypač patalpoje žiemą. Tai ne vasara šiltnamyje ar lauke po saule.

tvis
13-11-2013, 19:34
Ot jau daug- nusiperki LED augalų lempą ir 12w per akis vienam krūmui ajerų.

Ernis
13-11-2013, 20:03
Nepirkit LED auginimo lempų iš nepatikimų firmų, nes apgaudinėja su spektrais kurie ir LED daro išskirtinėmis lempomis.

Priekulė
13-11-2013, 20:46
Ot jau daug- nusiperki LED augalų lempą ir 12w per akis vienam krūmui ajerų.

Neįsivaizduoju-kaip tas ajeras atrodys vonioje ? O ta patalpa -sandėliukas 24 m2, yra 2 langai, tik nešildoma, tačiau niekada nebūna minusinė temp.

tvis
13-11-2013, 20:57
Tada neprasidėk.

Ernis
13-11-2013, 21:06
Jeigu nedidelė patalpa gali šildyti štai tokiu būdu, http://www.delfi.lt/verslas/energetika/pademonstravo-kaip-nedideli-kambari-apsildyti-vos-uz-32-centus-per-diena.d?id=63257172 36 ct vienai dienai.

Priekulė
13-11-2013, 21:07
Tada neprasidėk.

Neaaaa .... Negaliu. Žuvytės yra, vonia yra, patalpa yra, o kas liečia augalus: paprasčiausią purienos keriuką pasodinsiu ir tiek

Priekulė
13-11-2013, 21:24
Jeigu nedidelė patalpa gali šildyti štai tokiu būdu, http://www.delfi.lt/verslas/energetika/pademonstravo-kaip-nedideli-kambari-apsildyti-vos-uz-32-centus-per-diena.d?id=63257172 36 ct vienai dienai.

Va čia, sprendimas vertas dėmesio. Dėkui.

Ernis
13-11-2013, 21:28
Čia nesprendimas, o idėja. Daug faktorių įtakoja efektyvumą. Patobulinti visą idėją galima su sandarumu, bei variniu vamzdeliu ir mini pompa. Jei pinigų nenori švaistyti bandymams, daryk kaip aprašyta viskas straipsnyje tikrai į minusą už pabandymą nepapulsi :)

Priekulė
13-11-2013, 22:15
Čia nesprendimas, o idėja. Daug faktorių įtakoja efektyvumą. Patobulinti visą idėją galima su sandarumu, bei variniu vamzdeliu ir mini pompa. Jei pinigų nenori švaistyti bandymams, daryk kaip aprašyta viskas straipsnyje tikrai į minusą už pabandymą nepapulsi :)

Būtinai pabandysiu kažką panašaus.

Rolandas
14-11-2013, 08:07
Neaaaa .... Negaliu. Žuvytės yra, vonia yra, patalpa yra, o kas liečia augalus: paprasčiausią purienos keriuką pasodinsiu ir tiek
Tada geriau paprasčiausią akvariuminę pompikę ar aerliftą (oro kompresorius) ir kubilą su bet kokia retesne plastiko bioįkrova.

Neaugs jokie augalai ir prie ledinių šviestuvų, jei patalpos T prie užšalimo. Nors...jei prie užšalimo, tai ir filtras neveiks, ir šerti nereiks. Tik deguonies truputuką paduok (kompresoriukas) ir kas pora savaičių po 10% vandens pakeisk. Bet su sąlyga, kad T<6C.

Pikulis
15-11-2013, 13:39
Nereikia jokio augalo į tą vonią. Jokių filtrų ir nereikia, tik vandenį pakaitaliosi ir peržiemos tos žuvys.
Šiaip kai jau jas ten įkurdinsi, tada kokią foto įkelk, gal tada bus aiškiau - reikia ten kokio kompresoriuko ar apseisi.

Priekulė
16-11-2013, 18:55
Nereikia jokio augalo į tą vonią. Jokių filtrų ir nereikia, tik vandenį pakaitaliosi ir peržiemos tos žuvys.
Šiaip kai jau jas ten įkurdinsi, tada kokią foto įkelk, gal tada bus aiškiau - reikia ten kokio kompresoriuko ar apseisi.

Žinok, mielas kolega, perskaitęs, tamstos parašyta-juokiausi net balsu. Patiko labai. Paprasta, aišku ir suprantama. Jokių išvedžiojimų. Jug ne egzotinės žuvytės-viso labo tik karosai... Žinoma eksperemtuosiu, žinoma žuvyčių neskriausiu, ir ...... žinoma pafotkinsiu ir informuosiu, jei kam bus įdomu.

Priekulė
19-11-2013, 09:55
Šią savaitę, tuos savo tvenkinuko augintinius, perkelsiu į vonią sandėliuke, tik pasistojo klausimas: ar tą pirmą vandenuką pripilti į tą vonią iš tvenkinuko, didžiojo prūdo ar iškart iš gręžinio, truputį duodant jam apšilti?

Rolandas
19-11-2013, 15:15
Jei gali palaukt kol vanduo atvės iki 4C ir galėsi pagaut žuvis tada, tada ir perkelk.
Jei nesunku, vanduo iš tvenkinio bus geriau.
Aeracijos mažos reiks (akvariuminis kompresorius), ką kas berašytų, reiks.
Sąžiningai uždenk vonią, kad neiššokinėtų.

martis999
19-11-2013, 15:29
Rolandai, gismeteo rodo, kad jau dabar 4 laipsniai vanduo. http://www.gismeteo.lt/city/daily/4202/

Rolandas
19-11-2013, 15:39
Man ne gismeteo, o termometras rodo. Šiandien 6,5C.

Priekulė
19-11-2013, 16:37
Rolandas : Aeracijos mažos reiks (akvariuminis kompresorius), ką kas berašytų, reiks.

Taip, jau domėjausi internete. Nebrangūs jie, pasirodo. Manau, kad koks 150l./h pakaktų?

Ernis
19-11-2013, 17:44
Gal galėtum priminti kiek litrų vandens ir žuvų bus vonioje?

Priekulė
19-11-2013, 19:29
Gal galėtum priminti kiek litrų vandens ir žuvų bus vonioje?

Kad aš žinočiau, kiek tų ltr. toje vonioje ........ ???? Na, ta ketinė, senoviška vonia. Ir žuvelių negaliu pasakyti dabar, kiek jų bėra likę per vasarą. Mano skaičiavimais, apie 18 vnt. turėtų būti. Nžn, kiek katinai ir paukščiai pasidarbavę.

Pikulis
19-11-2013, 19:59
Tavo ta vonia manau apie 100ltr. bus. Esmė temperatūroje... žuvų dydije, kiekyje, rušyje. Todėl ir sakau, kad geriau pamatyt, tada patart.

Ernis
19-11-2013, 20:01
Jei nepatingėtum paskaičiuoti litrus, pilant 10 litrų kibiru, pačiam būtų aiškiau. Žuvų nėra didelis kiekis tai gal ir galėtum naudotis firmų rekomendacijomis kokiam litražui kokią pompą, tik kaip ir kažkas jau minėjo, biški reikia pridėti, turiu galvoje jei rekomenduoja 5l/min dėk 8l/min. Citata : " perdaug galingos orapūtės nebus ". Pas mane yra 10 lynų, ir 4,5l/min orapūtė, pripilta apie 100 litrų vandens, temp. 18,5 pastovi. Aišku gali nepriimti visko už gryną pinigą mėgėjas atsakynėja.

Pikulis
20-11-2013, 18:45
Kam tas aeratorius mažoje temperatūroje reikalingas? Žuvys nešeriamos, ledas nesusidaro, paviršiaus plotas pakankamas... Karosai žiemą apsnūsta ir tūno vienoje vietoje neeikvodami energijos. Pajungus aeratorių bus srovė, žuvims teks jai priešintis. Tada jau reikia kelt temperatūrą ir pradėt šert. Aišku paruoštą naudojimui reikia jį tūrėt ir jungt tik tada, jei jis būtinas.
Aš daryčiau taip:
Pripilu vandens (prūdo) ir pajungiu aeratoriu. Suleidžiu žuvis. Žuvys apsipranta, dar gal kažkiek išsituština. Išmatas su šlangele nusiurbiu ir dapilu vandens. Taip kelias dienas. Paskui aeratorių išjungiu ir stebiu kaip žuvys reaguos. Aišku laikyt prietemoje, geriau uždengtą vonią, kad žuvys nestresuotų ir nesiblaškytų. O tada viskas pagal situaciją, stebi ir matai reikia to aeratoriaus ar ne. Vandens dalį karts nuo karto pakeiti ir lauki pavasario.

Priekulė
20-11-2013, 19:47
Pereitą žiemą, toje pačioje patalpoje, tik mažesnėje vonioje, laikiau 5 spalvotus karosus ir puikiai gyveno, be jokio aeratoriaus.... Kartas nuo karto pakeisdavau visą ar dalį vandens ( porą dienų nusistovėjusio iš gręžinio) ir jei katinas nebūtų sužvejojęs-ir dabar gyventu.

Pikulis
21-11-2013, 21:40
Aš ir esu taip laikęs ir viskas tvarkoje buvo. Taip drastiškai, kaip tu vandens nekeisčiau, nes vandens staigus parametrų pasikeitimas gali pakenkt žuvims. Sakyčiau pusė užtektų, o visą keist nebent ekstra atveju. Kovoju ir aš su katinais, tai pagrindinė bėda, o ne kokios ligos, kokios dvi krenta nusilpusios, o kokių dešimt katė pagauna... :D.
Kiek pamenu, dar ir kelias orfas kartu laikysi? Čia jau truputi daugiau reiks pasekt vandens parametrus, bet žemoje temperatūroje ir ligos mažiau aktyvios. Manau nesunku kokį termometrą įmerkt ir pavasarį pradėjus kilt temperatūrai jau pajungt aeratorių, vandenuką pagerint.

Priekulė
22-11-2013, 10:05
Dėl žuvelių likusio kiekio tvenkinėlyje, sunku ką ir pasakyti, kiek ten jų likę. Vasarą, dažnai tą savo ,,pilkį", matydavau prie tvenkinėlio kranto ir stebinčiam, jame vykstančius veiksmus. Įdomu ir man, kas liko po jo ,,stebėjimų ".
Taip, pavasarį pirkau 5 orfas, tačiau viena, po kelių dienų - neišgyveno, deja. Likusios 4, puikiai gyveno visą vasarą.... ,tik man nepatikdavo, kai jos varydavo ratais aplink prūdelio perimetrą... ir visiškai paviršiuje, pagal patį kraštą.
Šį savaitgalį nuleidinėsiu tvenkinėlį ir matysim, kas jame likę: ar bebūs gyventojų vonioje...

Pikulis
22-11-2013, 16:27
Kurie paviršiuje plauko, tuos dažniausia ir pagauna. Tūrėjau tokį mėlyną karosą edrūną, tik prieinu prie baseino, parodau "judesį" ir tas man vos ne į krantą lipa, būdavo slieką duodu, tai dar ir pasigalinėjam kuris stipresnis. Nors žuvis bandžiau apsaugot: tokia tvorelė aplink baseinuką buvo, bet katė vistiek sugebėjo tą drąsuolį susižvejot. Tada tokį plastikinį tinklą dengiau, kurio akys 5x5cm., tai katė įsigudrino ant jo lipt kaip ant kokio hamako atsigult, kojas prakiša ir tyko. Kol tai pastebėjau dar kelios prapuolė... Katės - žuvininkės ir braido vandenį iki pilvo. Jei kas papasakotų tokių dalykų, tai pats nepatikėčiau, bet kai pačiam taip buvo, tai nebesistebiu. Pvz. kartą į lietaus puodą kurio tūris kokių 50ltr., aukštis kokių 40cm. įleidau kelis nekondicinius karosiukus, nedidelius apie 5cm. Po kelių dienų jų neberadau... Jei žuvys būtų didesnės arba gylis mažesnis, tai galima įsivaizduot kaip katė nagais užkabina, o dabar? Teko matyt, kaip gaudo: galinės kojos ant puodo aselės, priekine koja už krašto laikosi persisverus, o laisvąja "maišo" vandenį. Nenumanau kaip ta žuvis ant tų nagų pasimauna, bet jei pasimauna, tai jai galas: prispaužia prie sienelės ir tempia aukštyn, o tada su snukučiu neria į vandenį ir čiumpa dantim. Aišku greičiai nerealūs. Praitais metais kai valiausi baseiną, žuvis suleidau į vonelę ir uždengiau tokiu metaliniu sietu. Nuėjau atsigert kavos. Už 5min. išeinu į kiemą, sietas ant žemės o katė jau braidžioja ir drasko žuvims šonus. Jei dar kiek būčiau uždelsęs, tai... Bent jau man tai veikia (išsireikšsiu rusiškai, nes tiksliausia atspindi) "zakon podlasti", kad išgaudo gražiausius :DDD. Gal tik pas mane čia taip, kad katės - monstrai. Kiek jau kartų esu pamokytas, tai dabar imuosi visų apsaugos priemonių.

Priekulė
02-12-2013, 16:48
Tai va: mano spalvotos žuvytės, šiandien persikėlė į vonią žiemoti. 16 karosiukų ir 4 orfos. Pano ponia nuliūdo, kad vanduo neskaidrus (iš prūdo) ir nesimato aiškiai tų žuvyčių. Sako: tvenkinėlyje nlb matėsi ir vonioje tas pats.... Dilema?

Priekulė
03-12-2013, 11:57
Tai va: mano spalvotos žuvytės, šiandien persikėlė į vonią žiemoti. 16 karosiukų ir 4 orfos. Pano ponia nuliūdo, kad vanduo neskaidrus (iš prūdo) ir nesimato aiškiai tų žuvyčių. Sako: tvenkinėlyje nlb matėsi ir vonioje tas pats.... Dilema?

Pasirodo, tos orfos lb šustros: 2 iššoko iš vonios ir viena nebeatsigavo ..... O karosiukai, sau laisvai plaukioja vonios dugne, tarp akmenų... Tik nžn: ar reikėtų, truputuką, kokiais sliekiukais pamaitinti, ar dar palaukti.....?

Rolandas
03-12-2013, 17:56
167 žinutė, paskutinis sakinys.
Nėr prasmės tada dalintis patarimais. Pats kaltas.

Kokie dar sliekai? Tegul ramiai miega. Šaldyk iki leduko ir lengvai aeruok ir ramiai lauk pavasario.

Sartorius
03-12-2013, 18:08
O karosiukai, sau laisvai plaukioja vonios dugne, tarp akmenų...

Kokie dar akmenys, kas per ... pypt, pypt?

Priekulė
03-12-2013, 18:20
Kokie dar akmenys, kas per ... pypt, pypt?

Pripylęs vonią vandens, į dugną pridėjau gražių akmenų..... Žuvelėms patinka po jais tūnoti.

Priekulė
03-12-2013, 18:24
Reikėtų kažkokį filtruką nupirkti, kad nuskaidrinti vandenuką. Ptipyliau iš prūdo-nėra skaidrus

Pikulis
03-12-2013, 22:24
Uždengt tai tikrai reikia, nes ne tik orfos, bet ir karosai kartais šokinėja. Nebandyk vonios paverst akvariumu, tie akmenys visai nereikalingi, nes žuvys tik susižeis, keičiant vandenį trukdys ir pan. O, kad nesibaidytų, tai kokia faniera pridenk, kad šviesos kuo mažiau būtų. Klausyk Rolando, aeruok vandenį, nes orfos yra, o vanduo savaime nuskaidrės - kantrybės.

Sartorius
04-12-2013, 11:32
Pripylęs vonią vandens, į dugną pridėjau gražių akmenų..... Žuvelėms patinka po jais tūnoti.

Vonia-akvariumas :)
Kam tas infantilumas? Akmenys ar kitokie objektai nieko gero neduoda, dar viena kliūtis kauptis nešvarumams.

Sartorius
04-12-2013, 11:34
Reikėtų kažkokį filtruką nupirkti, kad nuskaidrinti vandenuką. Ptipyliau iš prūdo-nėra skaidrus

Džiugu, kad daug kartų siūlyti dalykai atranda kelią į tamstos mintis :)

Priekulė
04-12-2013, 15:17
Šiandien domėjausi internete apie tuos filtrukus: nėra jie tokie brangūs, pasirodo. Klaipėdos raj. Jaunųjų Ūkininku Sąjunga, pasiulė man kažkokį siurbliką, kuris ir kažkiek oro paduoda į vandenuką ir valo jį? Kainuoja 60 lt. ir sako- mano voniai-pats tas.

Nilas
04-12-2013, 15:36
Šiandien domėjausi internete apie tuos filtrukus: nėra jie tokie brangūs, pasirodo. Klaipėdos raj. Jaunųjų Ūkininku Sąjunga, pasiulė man kažkokį siurbliką, kuris ir kažkiek oro paduoda į vandenuką ir valo jį? Kainuoja 60 lt. ir sako- mano voniai-pats tas.

Tokių filtriukų yra kiekvienoj akvariumistikos parduotuvėj, o ir skelbimuose internete nesunkiai rasi, tai tiesiog elementarus akvariumo vidinis filtriukas. Rastum jo gal ir už pigiau.

Priekulė
04-12-2013, 15:38
Peržiūrėjau, grb. Sartoriau Jūsų albumą ,, Naujakuriai " ...... fantastika.... mmmmmm Kokie KOI karpiukai. Matau, domitės plačiai, šia tema ir pats auginate juos. Įdomu būtų pamatyti daugiau vaizdinės medžiagos, apie Jūsų auginamus KOI karpiukus....

Priekulė
04-12-2013, 15:49
Tokių filtriukų yra kiekvienoj akvariumistikos parduotuvėj, o ir skelbimuose internete nesunkiai rasi, tai tiesiog elementarus akvariumo vidinis filtriukas. Rastum jo gal ir už pigiau.

Supratau, kolega. Anksčiau, tai filtrais nesidomėjau : ką reiškia .... ,,vidinis" filtriukas ?

Nilas
04-12-2013, 16:08
ką reiškia .... ,,vidinis" filtriukas ?
Vidinis- toks kuris akvariume panardinamas į vandenį. Išorinis - stovi šalia akvariumo.

Priekulė
04-12-2013, 16:28
Vidinis- toks kuris akvariume panardinamas į vandenį. Išorinis - stovi šalia akvariumo.

Vadinasi-geriau išorinis. Kam jis, toje vonioje, turi birbėti, kad ir taip, tos vietos-ribotai.

Nilas
04-12-2013, 16:47
Vadinasi-geriau išorinis. Kam jis, toje vonioje, turi birbėti, kad ir taip, tos vietos-ribotai.

Išorinio kaina visai kita (200-300 Lt.) ir jis pats didesnis.

Pikulis
04-12-2013, 16:54
Išoriniai brangesni ir jie tik filtrai, jokio oro nepaduos. Nori filtro ir aeratoriaus viename, tai užtenka galvos su kempine, tai apie 40lt. būtų. Šiaip žiemojimui pakanka mechaninio filtro, nes biologinis nefunkcionuos... Aš tai kaitaliočiau vandenį ir paprastą kompresoriuką pajungčiau, tada nebus srovės, žuvys ramesnės. Tau čia patarimų jau pakankamai visi duoda, o tu jau daryk kažką ir matysi, nes patirtis visgi yra geriau, o ne tai kas ką sako. Tiesa, kada tos vonios foto įkelsi?

Nilas
04-12-2013, 17:46
Išoriniai brangesni ir jie tik filtrai, jokio oro nepaduos.
Deguonimi vandenį prisotina ne tik kylantys burbuliukai, o visas vandens judėjimas. Išorinis filtras duoda daug stipresnę vandens srovę iš savęs nei vidinis, todėl net ir be burbuliatoriaus išorinis filtras pajėgus geriau prisotinti deguonim nei vidinis. O kaip suprantu šiuo atveju visa šita kalba apie filtriukus išėjo norint nuskaidrinti vandenį, tai vien tik tokiam tikslui išorinis filtras gal kiek per brangu, bet kaip daiktas jis daug rimtesnis ir galintis prasversti ateityje.

Priekulė
04-12-2013, 18:20
Pirksiu vidinį filtruką tai voniai, na o rimtesnį-norėsiu įsigyti, kad pravalytų (praskaidrintų) vandenuką -tą pievoje esantį, maždaug 10 m3 tvenkinuką.

Sartorius
04-12-2013, 18:22
Peržiūrėjau, grb. Sartoriau Jūsų albumą ,, Naujakuriai " ...... fantastika.... mmmmmm Kokie KOI karpiukai. Matau, domitės plačiai, šia tema ir pats auginate juos. Įdomu būtų pamatyti daugiau vaizdinės medžiagos, apie Jūsų auginamus KOI karpiukus....

Dėkui už pagyras, gaila bet su fotoaparatu nedaug draugauju, tai reportažai skurdūs.
Kinematografija čia: http://www.akvariumas.lt/showthread.php?441-Karpi%C5%B3-%C4%8Deps%C4%97jimas-)

Priekulė
04-12-2013, 18:51
Dėkui už pagyras, gaila bet su fotoaparatu nedaug draugauju, tai reportažai skurdūs.
Kinematografija čia: http://www.akvariumas.lt/showthread.php?441-Karpi%C5%B3-%C4%8Deps%C4%97jimas-)

Ačiū lb. Pažiūrėjau ir tą ilgesnį filmuką. FANTASTIKA. Tik, lb įvairių dydžių, kartu plaukioja: gal kai kurie neršė?

Pikulis
04-12-2013, 19:47
Pas mane akvariume vidinis, tai kai ant nakties burbulų sumažinu, srovė juk ta pati lieka, bet žuvys kiek tankiau ima žiopčiot. Šiaip deguonim sotint geriausia yra fleita, o skaidrinimui išorinis.

Priekulė
06-12-2013, 14:23
Pikulis: , ... o vanduo savaime nuskaidrės - kantrybės.

Ištiesų, vanduo skaidrėja, žuveliokai ramiai plaukioja, vonios dugne. Bandžiau įmesti vieną mažą mėšlinuką-plaukioja sau ramiai virš jo ir net,,nepakaštavoja"....

Priekulė
06-12-2013, 14:55
Įkėliau 4 nuotraukas: lyg ir įsikėlė...., bet pats neberandu, kur jos nusikėlė ?

arūnas
11-12-2013, 10:31
Įkėliau 4 nuotraukas: lyg ir įsikėlė...., bet pats neberandu, kur jos nusikėlė ?

Ar šitos ?4786 4787

Priekulė
11-12-2013, 18:55
Ar šitos ?4786 4787

Taip-šitos. Įkėliau ir nesupratau kur nusikėlė.... pats neradau

Pikulis
11-12-2013, 21:49
O, kiek riebalų pasiauginus ;DDD

Vilius
11-12-2013, 23:06
Aš irgi vieną panašaus dydžio koi karpiuką su tokiu pat išsipūtusiu pilvu turiu... Gal kaspinuotis viduj ar kokia kita liga?

Priekulė
12-12-2013, 20:32
Nemanau, kad čia liga.... Pas mane iš 15, daugiau pusės-priūdroję. Dabar-kuo puikiausiai plaukioja, jau 11 dienų, vonios dugne. Dar niekuo nešėriau, vanduo nuskaidrėjo. Po truputuką, per vonios dugno medinį kamštį, laša. Per 3 paras prisirenka kibiras, tai jo vietoje-dapilu iš prūdo, nusistovėjusio vandenuko. Tik man gaila: jaučiu nupirksiu musių ar uodo relvučių ir po truputuką-pamaitinsiu.

Priekulė
13-12-2013, 10:33
Mieli kolegos: pasistojo štai koks klausimas-prūdo gylis: nuo kur jis matuojamas? Mano pelkė kasta (prieš 5 metus) pamario krašto lygumų žemėje. Žemė-molis, smėlis, dribsmėlis. Iškastą žemę, nuo prūdo-išvežiau, ir pakrantes sulyginau su visa aplinkine žeme. Tai dabar-kaip skaityti mano pelkės gylį: ar kiek vandens laikosi minimaliai (vidurvasari 0,7-0,8m.), ar kai vanduo pakyla po polaidžių ar smarkių liūčių, kai kartai būna su krantais lygu(daugiau, kaip 3m.). Iškasto prūdelio vidutinis gylis-drąsiai virš 3 metrų ? Su turima technika, prisikasus prie to dribsmėlio-daugiau gilinti nebuvo įmanoma-nes pasirodė vanduo ir kasti tą smėlį su vandeniu-beprasmis reikalas....

Pikulis
13-12-2013, 17:25
Jei žuvies pilvas ganėtinai neproporcingai išsipūtęs, t.y. viena pusė daugiau, kita mažiau, kad net suriečia žuvį ir jai sunku plaukioti - tada serga. Dabar nuotraukoje viskas atrodo tvarkoje, tiesiog gali būt, kad riebalų žiemai prikaupė ir dar ikrus nešioja.
Jei vandens temperatūra žemesnė nei +8'C, tai gali ir nešert, nes nevirškins, o jei nori šert, tai tada labai mažai ir gyvą maistą.
Dėl gylio, tai pats ir atsakej... Šiaip tiksliausia tai vasarą, kai vanduo nusistovi, kur kranto žolė auga, nuo tos vietos...

Priekulė
13-12-2013, 18:44
Pirmaisiais metai, po iškasimo, vasara -lb nusekdavo vanduo, o kuo toliau, kai apžėlė krantai, vanduo labiau laikosi-vadinasi ir gylis didesnis.... Bet prūdelio paskirtis-karpių auginimas, o jiems-to gylio nlb reikia.

Priekulė
15-12-2013, 17:14
Turiu tokį planą: pavasarį, į tą mažą tvenkinuką ( 6 x 4 x 0,8m. ), kur toliau gyvens, tie mano 16 spalvotų karosiukų ir 3 orfos, kurie dabar sėkmingai plaukioja vonioje, žadu nupirkti 50 karpiukų (apie 25g.) ir suleist į tą tvenkinuką, karosiukų draugijon. Per vasarą juos ten paauginti, gerai pamaitinti, pasigrožėsiu, o rudenį sulestiu į didžiąją pelkę 12a. Vertindamas jūsų patirtį ir geranoriškus, naudingus patarimus-klausiu: ar pritartumėt, tam mano ,,grandioziniam" planui?

Nilas
15-12-2013, 17:21
Turiu tokį planą: pavasarį, į tą mažą tvenkinuką ( 6 x 4 x 0,8m. ), kur toliau gyvens, tie mano 16 spalvotų karosiukų ir 3 orfos, kurie dabar sėkmingai plaukioja vonioje, žadu nupirkti 50 karpiukų
Tokiam plotui gal daugoką tų karpiukų. O papildoma aeracija bus?

arūnas
15-12-2013, 17:34

O kaip apsauga nuo katinų, yra kokia?

Priekulė
15-12-2013, 18:52

Šią vasarą, jokios aeracijos nebuvo, o gyveno žymiai daugiau žuvelių. Kartas, nuo karto-nusekusį vandenį, papildydavau iš gręžinio. Norėdamas, labiau skaidresnio vandenuko jame-kitamet, mastau apie kokį tai filtrą.

Priekulė
15-12-2013, 18:54
O kaip apsauga nuo katinų, yra kokia?

Arūnai, šią vasarą-jokios apsaugos nuo jų nereikėjo. Katinai buvo ,,pritutinti" karosais iš prūdo....

Priekulė
15-12-2013, 19:22
Arūnai: pas tave geltonieji ar baltieji karosai? Pas mane balti-geltonų nerasta.

Pikulis
15-12-2013, 21:49
Turi omenį sidarriniai ir auksiniai karosai?
Katinai, kad ir prišerti, vistiek gaudo, nes tai jiems azartas, o ne tik maistas.

arūnas
15-12-2013, 22:02
Arūnai: pas tave geltonieji ar baltieji karosai? Pas mane balti-geltonų nerasta.

Kai pirkau, sakė kad ''kaliko'' karosai, pas man margi, keli net skaidrūs vos nepermatomi...

Priekulė
16-12-2013, 09:49
Kai pirkau, sakė kad ''kaliko'' karosai, pas man margi, keli net skaidrūs vos nepermatomi...

Arūnai, kokie tie ,,kaliko" karosai? Mano raudoni, margi, įvairių spalvų-tai kokie jie?

arūnas
16-12-2013, 16:07
Arūnai, kokie tie ,,kaliko" karosai? Mano raudoni, margi, įvairių spalvų-tai kokie jie?

4924 tavo tokiė?4925 Rudenį radau jų mailiuko.

Priekulė
16-12-2013, 19:48
Mano karosams dominuojanti raudona spalva..... Tavo, tie rudeniniai-nlb atrodo.... Spalvų mažai.

arūnas
16-12-2013, 20:47
Mano karosams dominuojanti raudona spalva..... Tavo, tie rudeniniai-nlb atrodo.... Spalvų mažai.

Stiklainyje jų mailiukas, čia iš to maišelio 4926

Priekulė
18-12-2013, 09:11
Arūnai: mano spalvotieji, jei gerai peržiemos, pavasarį turėtų išneršti. Gražiom, įdomiom spalvom, jei tokių bus-apsikeisime... Visi 19 žuvelių, puikiai plaukioja vonios dugne. Nupirkau tų spalvotų lervučių-kartas nuo karto, po keletą įmetu, bet nlb aktyviai maitinasi.

Priekulė
20-12-2013, 21:05
Niekaip nesupratau: kodėl buvo ištrinta mano paklausimai? Kokie motyvai?

Rolandas
20-12-2013, 21:08
Neištrinta, o perkelta į atskirą temą, nes tai labai geri, bendra informacija visiems.
Bet jei reik, galiu atkelt arba 'copy' padaryti. ;)

Priekulė
20-12-2013, 21:13
Neištrinta, o perkelta į atskirą temą, nes tai labai geri, bendra informacija visiems.
Bet jei reik, galiu atkelt arba 'copy' padaryti. ;)

Ne, nereikia. Viskas gerai, vade.

Priekulė
23-12-2013, 14:05
Va, toks dar klausimukas: pagavai-paleisk. Pas mane, šiltu oro laikotarpiu, atvažiuoja nemažai draugų, giminaičių. Na ir ką-einam prie prūdelio pasėdėti, pažvejoti, alučio pagurkšnoti... Per šią atrakciją, tikrai gerai būtų, kad apgaudytu tuos karosus, bet dažnai pakliūva ir kita žuvis. Tie karpiai ir lynai dar nėra priaugę reikiamo prekinio svorio (šiemet didžiausias karpis 1,95 kg., o lynas 0,9 kg.), tuomet sutariame, kad visą kitą žuvį-paleidžiame. Bet, kai tie karpiai ar lynai pradeda gana dažnai užsikabinti, man jau skauda širdelė..... Gi paleista tokia žuvelė-giliai stresuoja, blaškosi, drąskosi .... Neretai ir nutrūksta su kabliuku, ar išsiplėšia. Tai stebėti-nėra malonu. Manau, kad tokios žuvelės-sunkiai adaptuojasi, grįžta į normalų gyvenimo ritmą. Jei ir apsiramina-savaitgali vėl užvirsta xebrytė ir vėl viskas iš pradžių... Kaip jūs žiūrite, į tokią ,,pramogą" ?

Rolandas
23-12-2013, 20:15
Blogai žiūriu. Įrankiai turi būti tvarkingi, su kabliais neturėtų nueit, ir dar turint omeny, kad žuvys iki 2 kg.
Gaudyt reikia tiek, kiek reikia. Jokių ten: pasibovysim, o paskui paleisim. Galima alutį gurkšnot ir meškeres ant kranto pasidėjus.

O karosai visai atskiras klausimas.

Priekulė
23-12-2013, 21:49
Blogai žiūriu. Įrankiai turi būti tvarkingi, su kabliais neturėtų nueit, ir dar turint omeny, kad žuvys iki 2 kg.
Gaudyt reikia tiek, kiek reikia. Jokių ten: pasibovysim, o paskui paleisim. Galima alutį gurkšnot ir meškeres ant kranto pasidėjus.

O karosai visai atskiras klausimas.

Juokiausi, net balsu.... Patiko komentaras. Tai tame ir bėda, kad tiems karosiukams gaudyti ir įrankiai silpnesni.... Pasitrupini batono, kad jų kuo daugiau prisivilioti, o čia-capt karpis ir nešasi tolyn.... Aš, kaip senas žvejas-mėgėjas, sugebu sukovoti dailiai ir su karpiu, kad ir silpnesni įrankiai, bet mano svečiai ....... Nieko: imsiuosi griežtesnių veiksmų, kad to išvengti. Gaila man žuvelių

Rolandas
23-12-2013, 21:56
Pabandykit nusibrėžt dvi kreives, kad vaizdžiau:
1. Karosų skaičiaus didėjimas
2. Žvejybos meškere našumas pasitrupinus batono.

Kaip greit pradės mažėt karosų?

Priekulė
23-12-2013, 22:10

Bučai ir tik bučai, tiems prūdo ,,teroristams". Kasdien po keletą ir visą šiltą laikotarpį.....

P.S. Ką veikia viena 0,5 kg. lydekaitė, įleista pereitų metų rudenį? Nematau, kad ji reikštusi?

Junka
23-12-2013, 22:13

Atsakant į klausimą: karosų pradės mažėti sulig pirmu užkibusiu, su sąlyga, kad jis nebus paleistas atgal, t.y. n-1.

Priekulė
23-12-2013, 22:43
Atsakant į klausimą: karosų pradės mažėti sulig pirmu užkibusiu, su sąlyga, kad jis nebus paleistas atgal, t.y. n-1.

Va čia tikrai geras, įtikinantis atsakymas...

Nilas
24-12-2013, 21:24
Su meškere karosų nesugaudysit. Kokiu greičiu jie dauginasi, tai tiesiog neįmanoma. Čia tas pats kas su žirklutėm šieną pjauti. Nugaudytas karosų kiekis tik suteiks daugiau galimybių mailiui vešėti.
Metinukės lydekos (50-75 vnt.), ankstyvą pavasarį suleidi, ir vėliau rudenį susigaudai visas alkanas lydekas. Ir karosų klausimas baigtas.

Bučai ir tik bučai, tiems prūdo ,,teroristams". Kasdien po keletą ir visą šiltą laikotarpį....
Pamiršk, nesuveiks.

P.S. Ką veikia viena 0,5 kg. lydekaitė, įleista pereitų metų rudenį? Nematau, kad ji reikštusi?
Nespėja ėsti karosų, ne vieną reikia leisti, o daug. Su viena nieko nebus. Užsiauginsi krokodilą, kuris kapos viską.

Darulis
24-12-2013, 22:03
Bučai ir tik bučai, tiems prūdo ,,teroristams". Kasdien po keletą ir visą šiltą laikotarpį.....

Įleisk 10 po 0,5 kg, tai pirmais metais manau pajausi, o jei paliksi antriems, tai karosų su meškere tikrai nepagausi.
Galiu lažintis, jei lydekos neišdūstų.
Bet taip nepatariu. Bijau, kad jei neišgaudysi rudenį lydekų, tai bus prasti reikalai su tavo prūdu....

tvis
24-12-2013, 22:31
Daruli, gal praleidai, bet Priekulė rašė, kad turi orapūtę. Taip, kad lydekų gali būt daug ir ne vienus metus. Manau, jos geriausiai gali padėt sukontroliuot karosų ir visokių kitokių prileistų nereikalingų prūde žuvų skaičių. Kiek suprantu, tuo klausimu Priekulė persistengė. To darbo neatliks nei ešeriai, nei vandens išpumpavimas su bradinio tampymu visą dieną per likusią ant dugno buzą. Nereikia persistengt su leidžiamų lydekų dydžiu, nes didesnės nekreips dėmesio į mailiuką. Metinukės bus pats tas. Kartu galima leist dvivasarius karpius ir šeriant, rudenį turėt dailiai užaugusios žuvies. Atsikratyt lydekų daug lengviau nei karosų, turiu omeny nedidelį prūdą.

Darulis
24-12-2013, 22:36
Tas taip Tvis, kažkur pražiopsojau....
Bent aš jau lydekų nebeleisčiau... geriau šamus::))

tvis
24-12-2013, 22:43
Lydekos spritnesnės. Greičiau rezultatas pasijaus. Be to gyvenimo sąlygom mažiau išrankios.

Nilas
25-12-2013, 11:51
Lydekos spritnesnės. Greičiau rezultatas pasijaus. Be to gyvenimo sąlygom mažiau išrankios.

Prie to dar pridėsiu, kad lydekoms taip nesijaučia sezoniškumas, kai toks ruduo kaip šiemet, gali spiningauti iki kalėdų. Šamas anksti nustoja kibti, t.y. ir karosus ėsti.

Priekulė
27-12-2013, 09:42
Širyt buvau nuėjęs prie savo pelkės:atrodo - kaip pavasari.... Kadangi tokia šilta dar, ar nereiktų suberti kokį kibirą kviečių? Gal karpiukai dar paėsti nori?

Rolandas
27-12-2013, 09:57
Nereikėtų grūdų karpiukams

Priekulė
27-12-2013, 10:02
Nereikėtų grūdų karpiukams

Nereikėtų-ar tik grūdų, ar išvis nemaitinti?

Darulis
27-12-2013, 10:12
Nereikia visai nieko.

Aurielka
27-12-2013, 10:12
Nereikėtų-ar tik grūdų, ar išvis nemaitinti?

vanduo +3 laipsniai - karpiai praktiškai nesimaitina... patariama pradėti pratinti prie maitinimo pavasarį, kai vanduo sušyla iki 12-14 laipsnių ...
be to, dar nori visą kibirą berti, tai kiek ten karpių???

Priekulė
27-12-2013, 10:23
vanduo +3 laipsniai - karpiai praktiškai nesimaitina... patariama pradėti pratinti prie maitinimo pavasarį, kai vanduo sušyla iki 12-14 laipsnių ...
be to, dar nori visą kibirą berti, tai kiek ten karpių???

Yra apie 100 karpių, nuo 0,7 iki 2 kg.

Aurielka
27-12-2013, 10:48
Yra apie 100 karpių, nuo 0,7 iki 2 kg.

Imkim vidurkį, tai apie 130 kg karpių ...Biomar gamintojai numato ir tokiai temperatūrai šėrimo galimybę, tačiau labai mažą: 100 kg karpių apie 0,5 kg jų pašaro (ne grūdų ir ne kitų kažkokių pašarų); t.y., duotuoju atveju apie 0,65 kg/ dienai.
Tačiau aš nepatarčiau žaisti tokiais kiekiais - neracionalu.

Priekulė
27-12-2013, 10:59
Imkim vidurkį, tai apie 130 kg karpių ...Biomar gamintojai numato ir tokiai temperatūrai šėrimo galimybę, tačiau labai mažą: 100 kg karpių apie 0,5 kg jų pašaro (ne grūdų ir ne kitų kažkokių pašarų); t.y., duotuoju atveju apie 0,65 kg/ dienai.
Tačiau aš nepatarčiau žaisti tokiais kiekiais - neracionalu.

Teisingai: tuo lb, kad ten būtų vien tik karpiai, bet dar nemažai lynų ir ,,milijonas ", tų teroristų-karosų. NEŠERSIU.

Priekulė
27-12-2013, 11:09
O, sukelti žiemoti iš mažojo tvenkinuko į vonią sandėliuke, spalvoti karosai ir 3 orfos, jau - beveik pusantro mėnesio, gražiai plaukioja.... Vandenukas apie +10-12 laikosi. Truputį papumpuoju oro, pakeitinėju dalį vandens, nedaug pašeriu musės, mažom, spalvotom lervutėm..... Kol kas viskas gerai, o kaip bus toliau.... ?????? Seksim veiksmą.

Priekulė
28-12-2013, 12:12
Neperku jokių kombinuotų pašarų karpiams. Kadangi, šiuo metu, gyvenu kaimiškoje vietovėje (vienkiemis), tai ir maistą karpiams - ,,kaimišką" duodu: kviečiai, šutintos bulvės, batonas, duona. Ar gerai darau taip? O gal reikia, kažkiek, tų kombinuotų, nupirkti bent retsykiais?

Nilas
28-12-2013, 12:35
Užteks pilnai ir "kaimiškų" pašarų, ypač kai karosai kartu plaukioja.

Priekulė
28-12-2013, 13:38
Užteks pilnai ir "kaimiškų" pašarų, ypač kai karosai kartu plaukioja.

Ir karosai ir lynai -jų daug, dar 1 lydeka, vienas plačiakaktis ar amūras, net nežinau... Tiesa, dar kokie 6 karšiai.

Priekulė
28-12-2013, 14:44
Čia, kažkur buvo atidaryta tema apie šėryklas. Šėryklos būtų geras dalykėlis, tik jos, mano manymų, labiau tiktų skaidresniam vandeniui ? Kai ta mano pelkė, labiau primena kanalą (60m ilgio), pašarą išbarstau 3-jose vietos: iš galų ir per vidurį, tiesiai ant dugno. Ar vis tik reikėtų susimeistruoti tas šėryklas?

Nilas
28-12-2013, 16:00
Tavo atveju automatinė šėrykla nereikalinga ir duodamam pašarui netinka. Pasidaryk geriau šėrimo staliuką.

Priekulė
28-12-2013, 17:02
Tavo atveju automatinė šėrykla nereikalinga ir duodamam pašarui netinka. Pasidaryk geriau šėrimo staliuką.

Tai, jei gerai įsikirtau: šėrimo staliukui lieptelio reikia?

Nilas
28-12-2013, 17:25
Tai, jei gerai įsikirtau: šėrimo staliukui lieptelio reikia?

Nuo lieptelio lengviau kilnoti. Jei nėra lieptelio galima ant svirties pasidaryti. Be to, nereikia labai to staliuko didelio daryti, kuo didesnis tuo sunkiau kelti iš vandens. Pakaktų apie 50x75cm.

Priekulė
28-12-2013, 20:01
Nuo lieptelio lengviau kilnoti. Jei nėra lieptelio galima ant svirties pasidaryti. Be to, nereikia labai to staliuko didelio daryti, kuo didesnis tuo sunkiau kelti iš vandens. Pakaktų apie 50x75cm.

Supratau. Dar toks klausimukas: per 60 m ilgį, ar užteks vienos, ar reiktų daugiau?

Nilas
28-12-2013, 20:05
Supratau. Dar toks klausimukas: per 60 m ilgį, ar užteks vienos, ar reiktų daugiau?

pas mane 70m ilgis, naudoju vieną staliuką.

Priekulė
28-12-2013, 21:40
pas mane 70m ilgis, naudoju vieną staliuką.

Klausimas-išspręstas.

Priekulė
29-12-2013, 10:15
Leidžiu sau, eilinį kartą įkyrėti jums, su savo keistais klausimais. Gyvenu kaime, sodiname nemažai ir bulvyčių. Kai tas bulvytes perrenkame ir išrūšiuojame : sėklai, maistui ir tos mažos-kiaulinėm vadinamos. Kadangi kiaulių neauginame, tai jom skirtos bulvės-karpiam atitenka. Ar nekenkia karpiams ar prūdui, kai iššutinęs tas bulves, sugrūdu su visom lupenom ir išberiu į vandenį?

Rolandas
29-12-2013, 10:42
Jei suėda per dvi, tris valandas - viskas gerai. Jei lieka ilgiau - per daug duodi, raugini tvenkinį.
Suėdimo kiekius stebėk lygindamas atmosferos slėgį ir ištirpusio deguonies kiekį vandenyje. Jei mažiau 3mg/l, geriau neduok tą dieną tokio pašaro.

Priekulė
29-12-2013, 11:23
Tai va: stebėti suėdamo maisto kiekį-nebuvo galimybių: pašarą ( šiuo atveju šutintas bulves), išberdavau tiesiog į vandenį. Stebėjimui-reikalinga šėrykla, apie kurią, jau pasiaiškinau aukščiau.

tvis
29-12-2013, 11:24
Kuo įvairesnis pašaras- tuo geriau. Rolandas teisus sakydamas, kad bulves karpiai turi suėst greitai. Šeriant bulvėm reikia turėt omeny, kad norint pasiekt tą patį augimo rezultatą, bulvių reikės žymiai daugiau nei grūdų. Jei nėra galimybės pasimatuot deguonies kiekio vandeny- apie tai galima spręst ir iš žuvų elgesio. Trūkstant deguonies, žuvys tampa vangios, mažai arba visai neėda, laikosi vandens paviršiuj. Tokiu atveju maitinimą reikia mažint arba visai nutraukt. Žuvų apetitą lengva kontroliuot naudojant žuvų maitinimui šėryklą. Iškėlei ir viskas aišku.

Priekulė
29-12-2013, 11:36
Per žiema, bandysiu susiregzti pora šėryklų. Bulvių turėdavau sočiai, tačiau, dėl, man pačiam nežinomų priežasčių, aš jų, kaip karpių maistą-nevertinau. Savaitėje 2 kartus, iškart suberdavau po 2 kibirus (10l.) šutintų bulvelių.

Darulis
29-12-2013, 13:12
Leidžiu sau, eilinį kartą įkyrėti jums, su savo keistais klausimais. Gyvenu kaime, sodiname nemažai ir bulvyčių. Kai tas bulvytes perrenkame ir išrūšiuojame : sėklai, maistui ir tos mažos-kiaulinėm vadinamos. Kadangi kiaulių neauginame, tai jom skirtos bulvės-karpiam atitenka. Ar nekenkia karpiams ar prūdui, kai iššutinęs tas bulves, sugrūdu su visom lupenom ir išberiu į vandenį?

Panašiai ir tėvukas daro, tik dar įpila kviečių ar miltų atitinkamai, nes aš neturiu galimybės kiekvieną vakarą jų pašerti.

Gal pačiam išvirus bulves geriau jas padalinti į dvi dalis ir pasistengti duoti (jei turi galimybę) kiekvieną dieną, bet mažesniais kiekiais. Po to, kai pripras, tai pagal poreikį. Šiek tiek paberk arčiau kranto, kad matytum ar suėdė. Jei kitą dieną toje vietoje nėra maisto likučių, tai viskas gerai.

Priekulė
30-12-2013, 15:24
Šiandien pakeičiau vandenuką vonioje, savo spalvotam ,,vaikų darželiui". Įkėliau 3 foto, bet jos nusikėlė į albumą?

http://www.akvariumas.lt/album.php?albumid=89 (http://www.akvariumas.lt/album.php?albumid=89 )

Priekulė
31-12-2013, 08:53
Ačiū. Kažkas padėjo įkelti nuotraukytes prie temos.

Priekulė
07-01-2014, 21:57
2010 m vasara, radau nugaišusią žuvį: panašu į plačiakaktį man, bet aš jų nebuvau įleidęs??? Kaip jūs manot: kokia čia žuvis. (čia man neina įkelti-3 nuotraukos - albume.)

Nilas
07-01-2014, 22:05
2010 m vasara, radau nugaišusią žuvį: panašu į plačiakaktį man, bet aš jų nebuvau įleidęs??? Kaip jūs manot: kokia čia žuvis. (čia man neina įkelti-3 nuotraukos - albume.)

Nors aš tos žuvies foto niekur nematau, bet pilnai tikėtina, kad kažkada su karpiais galėjai netyčia ir kokį plačiakaktį parsivežti. Jei žuvis į prūdą supylei nerūšiavęs, tuomet galėjai plačiakaktį gauti magaryčių. Aš pernai tarp nusipirktų karpių radau vieną vėgėlę ir ešerį. Jei nebūčiau rankomis žuvų rūšiaves taip bučiau ir nežinojęs apie tai.

Priekulė
07-01-2014, 22:09
Nors aš tos žuvies foto niekur nematau, bet pilnai tikėtina, kad kažkada su karpiais galėjai netyčia ir kokį plačiakaktį parsivežti. Jei žuvis į prūdą supylei nerūšiavęs, tuomet galėjai plačiakaktį gauti magaryčių. Aš pernai tarp nusipirktų karpių radau vieną vėgėlę ir ešerį. Jei nebūčiau rankomis žuvų rūšiaves taip bučiau ir nežinojęs apie tai.

Bet, kad aš karpius pirkau maždaug puskylius ir visus rankom suleidau ???? Būčiau apčiuopęs svetimšalį ....

arūnas
08-01-2014, 11:39

504450455046

Priekulė
08-01-2014, 11:39
5043

O kas čia?

Priekulė
08-01-2014, 11:45
50485049

Ta pati čia. Su Arūnu galvojame, kad čia karoskarpis?

Valiooooo ..... išmokau įkelti nuotraukytes

tvis
08-01-2014, 12:03
Manau, kad čia paprastas sidabrinis karosas sergantis raudonlige. Jei prūde būtų bent kelios lydekos- karosai būtų užsiauginę kuprą.

Aurielka
08-01-2014, 13:25
504450455046

man tai labiau į lyną panašus

tvis
08-01-2014, 13:55
Turėjau omeny tą rankoj. Stipęs ir man į lyną neša. Tikrai ne plačiakaktis.

Nilas
08-01-2014, 14:15
negyvėlis - lynas 100 proc.
O tas kur gyvas, tai 100 proc. karosas.

Priekulė
08-01-2014, 18:58
man tai labiau į lyną panašus

Su lynais visą laiką turiu reikalą ir gerai juos pažįstu: tikrai ne lynas.

Priekulė
08-01-2014, 19:08
5055

Lynai mano prūdelyje turi auksinį atspalvį .......

Nilas
08-01-2014, 20:51
Priekule, tu tą spalvą lygini ant pašvinkusio lyno? Anas jau kokią savaitę kaip dvėsęs, ir pūti pradėjęs, iš kur tau ta spalva auksinė liks? Tu pažiūrėk į pelekus, uodegą, žvynų smulkumą. 100 proc. lynas, kartoju dar kartą. Tai ne pirmas toks negyvas lynas kurį matau. Nėra nei menkiausios abejonės.

Priekulė
08-01-2014, 21:43
Gal. Tik jau lb plati burna.

Pikulis
08-01-2014, 21:59
Priekule, pas tave žuvys begalo kūdos, užtat taip ir atrodo ;). O vyrai teisūs, tan - lynas ir sidabrinis karosas.

Aurielka
09-01-2014, 01:48
Su lynais visą laiką turiu reikalą ir gerai juos pažįstu: tikrai ne lynas.

Kokia prasme, visą laiką turi reikalą??? jeigu nepažįsti žuvų, tai sakyčiau tie reikalai labai prasti ...dvėsusi žuvis nebus identiškai panaši į gyvą (apie spalvas išvis nėra ko ir šnekėti). Atkreipk dėmesį į žuvies formą, pelekų formą ir išsidėstymą, žvynus - iškart taps aišku. Be to, pats minėjai, kad plačiakakčių neleidai, tai šventoji dvasia, juk neprileido jų.

Priekulė
09-01-2014, 08:16
Priekule, pas tave žuvys begalo kūdos, užtat taip ir atrodo ;). O vyrai teisūs, tan - lynas ir sidabrinis karosas.

Geras įvertinimas iš kritusios žuvies apie mano žuvų kūdumą.....

Priekulė
09-01-2014, 08:52
Kokia prasme, visą laiką turi reikalą??? jeigu nepažįsti žuvų, tai sakyčiau tie reikalai labai prasti ...

Mielas, jaunasis kolega: atsakau į šį Jūsų klausimą. Esu užkietėjęs žvejas-mėgėjas su virš 50 m. stažu. Viena iš pagrindinių mano žūklavimo aistrų-lynų žvejybą. Gyvenu, Pamario krašto, dėkingoje vietovėje, apsuptas, lynų pamėgtais vandens telkiniais ( Vilhelmo kanalas, Kuršmarių intakai Klišupis, Dreverna, Drevernos polderių kanalai, begalės senų žvyro karjerų ir t.t.). Didžiausias pagautas lynas 4,2 kg. o lynai nuo 1,5 iki 3 kg.-ne retenybė. Labiausiai patinka juos gaudyti plūdine meškere .... ir esu neblogai atidirbęs taktiką, šiai žūklei... Iš daugiametės patirties, tiek esu matęs tų lynų (ir nudvėsusių, ir sužalotų, ir sergančių), kad tamstos išsireiškimas:,, jeigu nepažysti žuvų, tai reikalai labai prasti ...." - daugiau, nei apsurdiški. Čia-būtų toks, mano atsakymas į Jūsų klausimą.

Anksčiau, tų žuvų nuotraukas identifikavimui, buvau įkėlęs į kitą žvejų forumą:tvirto, vienareikšmio atsakymo-negavau. Tiek to-uždarom tą klausimą, nes atsiranda jau naujų.

Nilas
09-01-2014, 09:52
Anksčiau, tų žuvų nuotraukas identifikavimui, buvau įkėlęs į kitą žvejų forumą:tvirto, vienareikšmio atsakymo-negavau. Tiek to-uždarom tą klausimą, nes atsiranda jau naujų.

Užtat mes galim duoti vienareikšmišką atsakymą, kad tai lynas. Matau 5-6 aiškius požymius, kad tai būtent jis. Galiu net pasakyti, kad tai panašu jog lyno patelė.
Beje, Priekule, galiu pasakyti, kad tiek Aurielka, tiek Rolandas, pas mus yra profesionalai, mokslus apie žuvį baigę ir dirba su žuvim, o per dieną žuvies pačiupėja daugiau nei tu per metus su meškeryte prigaudai. Taip, kad principus padėk į šoną.

Priekulė
09-01-2014, 10:26
O Dieve: vėl grįžtama prie, jau uždaryto klausimo. Ir apie kokius čia principus kalbama??? Prie ko čia mokslai: užsiregistravęs į šį tinklapį: iš kart krito į akis, kad čia susibūrę aukštos kvalifikacijos, išsilavinę, gerai išmanantys akvakultūros principus, žmonės. Vertinu visų, čia dėstančių žmonių savo nuomones, jų išmintingus patarimus, rekomendacijas. Kas kokius mokslus yra baigęs-iš kur man žinoti. (dabar, bent paminėtų dviejų-žinosiu) . Aš pakalbėjau,iš savo, mėgėjiškos praktikos... tik tiek. Baikim, tokias bereikšmes diskusijas. Turiu rimtesnių klausimų.

Priekulė
09-01-2014, 11:07
Norėčiau išgirsti jūsų patarimo štai kokiu klausimu. Kai išsikasiau savo pelkę, pastebėjau, kad nlb laikosi vanduo (smėlis)-ypač vasara, per karščius. Sumislijau, dalinai, pelkės papildymui panaudoti lietaus vandenį, surinktą nuo namo lietvamzdžių. (pastebėjau, kad gerai palyja, lietvamzdžiais smagiai varo vandenuką). Tam tikslui, nuo namo iki prūdo ( 120m.) į žemę įkasiau plastikinį vamzdį ir ..... užvirtus namuko statybos darbams, ta mano ,,įdėja" liko neigyvendinta. Dabar, kai atsidado laisvesnio laiko, galėčiau užsiimtu tuo ( įkasti į žemę vandens surinkimo talpą, suvesti į ją, nutekamų nuo lietvamzdžių, vamzdžių sistemą ...). Pasižiūrėjau, kad tas mano įkastas vamzdis į prūda-tik 40 mm. Ar ne per mažas vamzdžio diametras bus vandens nubėgimui? Gal neapsimoka, net užsiimti tuo?
Šiaip, vasara, paleidžiu gręžinio vandenuką, tuo vamzdžiu, kad kiek atvėsinti.... Vandens padavimo iš gręžinio sparta-nedidelė. Leidau į prūdą vandenį visą parą, o prūdo vandens lygis, pakilo tik 1 cm. Ką patartumėt?

Priekulė
09-01-2014, 11:18
5063

Va, tas vamzdukas į prūdą. 40mm diametras.

Nilas
09-01-2014, 11:20
40 mm - per plonas, juk net pats lietvamzdis yra storesnis. 110 mm tikrai reiktų. O ar verta? Verta, ypač jei surenkama ne tik nuo namo stogo, bet ir nuo ūkinių pastatų. Esu kažkur matęs paskaičiavimus, kad vidutinis gyv. namo stogas surenka apie 40 kub.m. vandens per metus.

Leidau į prūdą vandenį visą parą, o prūdo vandens lygis, pakilo tik 1 cm. Ką patartumėt?
Paskaičiuokim. jei tarkim prūdas būtų 10a. (1000m2) tai vienas kubas įpilto vandens lygį pakels per 1mm. tai reiškia, kad 1cm gautume supylę 10 kubų. Jei prūdas 15 a. tai 1 cm bus 15 m3 vandens.

Priekulė
09-01-2014, 16:54
Viskas čia aišku. Aš tik susirūpinau, štai dėl ko: ar pajėgs, tas 40 mm vamzdukas, savitaką, nutraukti vandenuką iš talpos, besikaupiant joje lietaus vandeniui - lyjant? Jei ne-tai reikėtų sumontuoti kažkokį siurblį, kad tą vandenį pumpuotų greičiau-šiokiu tokiu spaudimu.

Pikulis
09-01-2014, 17:09
Apie žuvies kudumą sprendžiu ne tik iš lyno, bet ir iš karoso, nors aišku čia gal tik sutapimas, jog vienas nudvėsęs, o kitas ligotas.
Apie vandens pildymą, tai čia... Pats sakai, jog ten daug žvyro, vanduo nesilaiko. Tai vat pili jį kaip į rėtį, o jis vistiek išbėgs, tai kam gaišt laiką ir pan.? Rašai, kad grežinio vandeniu vėsinai prūdą? Kam jį vėsint? Kaip tik, kuo šiltesnis vanduo, tuo geriau. Greičiau vyksta visokie bioprocesai, žuvys aktyvesnės ir pan. Vėsint nebent tik jei žuvys dūsta, bet ir tai menka nauda, nes tas vanduo kažin ar turi iš tirpusio deguonies, o dar neaišku kokia jo cheminė sudėtis, gal kaip tik žuvims netinka... Šiaip, jei jau labai nori, kad vanduo neišbėgtų, tai reikia užkimšt tas poras per kurias vanduo išbėga, tai reikia molio. Šiaip su laiku, kai prisikaups kažkiek dumblo, tai ir jis laikys vandenį.

Dėl vamzduko, tai pats juk supranti, kad storesnis geriau. Vanduo greičiau nubėgs ir vamzdukas neužsikimš kokiais lapais

Priekulė
09-01-2014, 17:32
Patiko tavo nuomonė Pikuli. Aišku, iš tokių žuvų nuotraukų, kurias įkėliau, sunku ,,nustatyti" riebumą. Aš, apie kūdumą ir neklausiau ? Teisingai, kad šaltas gręžinio vanduo, tiesiai į tą pelkę-nėra gerai. Tą dariau, vasarą, po šaltos 2010 m. žiemos, kai masiškai iššalo daug žuvies, o likusios pradėjo dūsti. Po tokių nuostolių, supykau pats ant savęs ir įsirengiau aeravimo sistemėlę. Problemų su žuvų kritimu-nebėra. O kad sakai, su laiku prūdo pakrantės apžels, pasidengs dumblais-tiesa. Pastebiu, kad kasmet vis mažiau vandenukas senka.....

vyckele
09-01-2014, 19:01
o kaip jūs atskiriate kur patinas kur patelė?

Rolandas
09-01-2014, 19:11
Gerbiamieji, jei galima paklaust klausimą bendrai, išskirtinai nesusijusį tik su autoriaus tvenkiniu, tai ir klauskime bendrai. T.y. atskiru klausimu apie tai arba užveskime atskirą temą, jei nëra forume tokios.
Neskandinkime bendrų įdomių reikalų vieno asmens tvenkinio istorijoje. Sunku bus surast, o ir atėję po mūsų turės perskaityti aniolikų puslapių kur gal suras/nesuras apie žuvų lytinį dimorfizmą.
Ačiū už supratingumą.

Priekulė
09-01-2014, 19:29
Gerbiamieji, jei galima paklaust klausimą bendrai, išskirtinai nesusijusį tik su autoriaus tvenkiniu, tai ir klauskime bendrai. T.y. atskiru klausimu apie tai arba užveskime atskirą temą, jei nëra forume tokios.
Neskandinkime bendrų įdomių reikalų vieno asmens tvenkinio istorijoje. Sunku bus surast, o ir atėję po mūsų turės perskaityti aniolikų puslapių kur gal suras/nesuras apie žuvų lytinį dimorfizmą.
Ačiū už supratingumą.

Visiškai teisingai, vade. Visi panašūs tinklapiai turi tokias temas, nesurištas su tinklapio paskirtimi, kaip pvz. ,, Noriu paklausti", ,, Apie viską", ,, Įvairūs " ir panašiai. Problemos, su savo tais vamzdžiais, nuomonių pasidalijimu- panašios temos, kurioje galėčiau padiskutuoti su norinčiais, kaip ir neradau. Jei yra, tai atsiūskite nuorodą.

Darulis
09-01-2014, 23:01

Priekule, manau Rolando skirtas parašymas buvo dėl šios info.

O apie savo tvenkinį savo temoje su tam tikrais patobulinimais tikrai galima diskutuoti, nes tai yra tavo išskirtinis variantas, kurį nori pritaikyti savo tvenkiniui.

Priekulė
10-01-2014, 10:52

Nelabai suvokiu: iš kur čia, mano temoje, išplaukė šis klausimas ??????

Priekulė
10-01-2014, 10:54
Priekule, manau Rolando skirtas parašymas buvo dėl šios info.

O apie savo tvenkinį savo temoje su tam tikrais patobulinimais tikrai galima diskutuoti, nes tai yra tavo išskirtinis variantas, kurį nori pritaikyti savo tvenkiniui.

Aš taip ir supratau, mielas Daruli. Ir tuos, nesąmoningus klausimus ir iškėliau savo temoje. O jau čia-kas nori, tas ir gali padiskutuoti...

Darulis
10-01-2014, 11:45
Tam tikslui, nuo namo iki prūdo ( 120m.) į žemę įkasiau plastikinį vamzdį ir ..... užvirtus namuko statybos darbams, ta mano ,,įdėja" liko neigyvendinta.

Jei turi laiko ir noro, tai tikrai nebus blogiau, kad įrengsi vandens surinkimą nuo stogo.
Vamzdžio manau tokio užteks...
Negi dabar atkasinėsi klosi naują....Neracional u.
Nuo lapų apsisaugosi, tikrai be didelių išlaidų..

Tiesa, o kokiam gylyje kur kastum vandens surinkimo šulinį yra paklotas vamzdis?

Koks būtų gruntas?

Bet pagalvojau, kad jei visą laiką pas patį gruntas nutraukia vandenį, tai gal Pikulio variantas turi kažkokią neblogą mintį, bet kaip praktiškai įgyvendinti, tai nežinau...
Gal su skystu moliu ir galima papilus jo viršuje, bet dar nereikia pamiršti, kad yra žuvis kur šį tavo darbą jos savaip perdarys....Na ir molio pylimas į prūdą......skamba keistai... Žinant, kad visi molį kabina iš prūdo::)
Manyčiau tada reiktų galvoti apie plėvelės patiesimą, tik aišku ne per visą dugną.

Rolandas
10-01-2014, 14:41
Gal su skystu moliu ir galima papilus jo viršuje, bet dar nereikia pamiršti, kad yra žuvis kur šį tavo darbą jos savaip perdarys...

Manyčiau tada reiktų galvoti apie plėvelės patiesimą, tik aišku ne per visą dugną.

Įsirašau į savo aukso aruodus. :)

Priekulė
10-01-2014, 15:21
Tam tikslui, nuo namo iki prūdo ( 120m.) į žemę įkasiau plastikinį vamzdį ir ..... užvirtus namuko statybos darbams, ta mano ,,įdėja" liko neigyvendinta.

Jei turi laiko ir noro, tai tikrai nebus blogiau, kad įrengsi vandens surinkimą nuo stogo.
Vamzdžio manau tokio užteks...
Negi dabar atkasinėsi klosi naują....Neracional u.
Nuo lapų apsisaugosi, tikrai be didelių išlaidų..

Tiesa, o kokiam gylyje kur kastum vandens surinkimo šulinį yra paklotas vamzdis?

Koks būtų gruntas?

Bet pagalvojau, kad jei visą laiką pas patį gruntas nutraukia vandenį, tai gal Pikulio variantas turi kažkokią neblogą mintį, bet kaip praktiškai įgyvendinti, tai nežinau...
Gal su skystu moliu ir galima papilus jo viršuje, bet dar nereikia pamiršti, kad yra žuvis kur šį tavo darbą jos savaip perdarys....Na ir molio pylimas į prūdą......skamba keistai... Žinant, kad visi molį kabina iš prūdo::)

Man darosi nepatogu, kad dėl savo tos pelkės, šitiek (sau) probleminių klausimų, gal, kai kurių ir nlb vykusių pateikiu jums. O tai, atiminėju jūsų brangų laiką, diskutuojant jums, kur kas reikšmingesnėmis ir aktualesnėmis temomis. Čia susibūrę kompetetingi, reikalą suvokiantys, turintys patirties, žmonės. Ta mano problematiška pelkė-daugumai juoką ima, tačiau aš ir nepretenduoju, kad būtų kuo skubiau, vienaip ar kitaip, atsakyta. Pagal galimybę.
Kas liečia, Darulio patarimus - pilti krantus skystu moliu, kloti plėvele, gal ir neblogi, bet, kad prūdelio krantai (dėl nedėkingo žemės sklypo išmatavimų), yra lb statūs, tad ir minėti darbai-nebeturės prasmės. Dar ir karpiai, juos knisa.... Paliksiu kaip yra-gamtos saviveiklai ir, tikėsiu tuo, kad, laikui bėgant, tas vandens nusekimas-palaipsniui mažės. Tą jau pastebiu.
Tuo pačiu noriu paklausti: kas gali griaužti lelijų lapus?

Priekulė
10-01-2014, 15:32
Va, ta mano pelkė, ką tik iškasta, prieš 6m. Smėlio-kalnai matosi.

5077

Priekulė
10-01-2014, 15:53
5078

Čia, šlaituojant, labiau matosi tas dribsmėlis.... Prieš 6 metus.

Priekulė
10-01-2014, 20:02
Matai Pikuli, mano ta tema paprasta ir žuvys paprastos ir specialistas, iš manęs, prastas. Vis tiek man patinka pasiskaitinėti, profesionalų diskusijų, komentarų, pasižiūrėti gražios vaizdo medžiagos... Kai ką ir sau pritaikau... Širdis džiaugiasi, kad taip gražiai žmonės moka auginti, vertingas, egzotines žuvis. Šaunuoliai, tikrai.
Va dabar, per žiemą, reikės susiręgsti šėryklą-stalą. Mysliju: kokias čia medžiagas susirinkti ... Dar šią vasarą-lieptelį noriu susikonstruoti. Vamzdžiai, jau keli metai, kaip sukalti. Planuoju kastuvu išsikasti porą mažų tvenkinukų (panašių mačiau pas tave - albume), kad pasiauginti spalvotų karosų, gal lynų ar karpių lervučių... Taip, kad mano tema dar neužgęsinta, vadams leidus. Tad būs dar tų kvailų klausimų.

Priekulė
10-01-2014, 20:29
Šioje nuotraukoje, vaizdžiai matyti-kokiais luitais slenka krantai ....

5079

Rolandas
10-01-2014, 20:32
Arba skubiai želdink arba kalk kuolus, pink pinučius.

Pikulis
10-01-2014, 21:09
Dėl krantų slinkimo čia nieko nepadarysi, toks jau tas smėlis. Pinsi, sodinsi, tai padės tik trumpam. Arba leidi gamtai tvarkytis kaip jai patinka, arba samdyt techniką, kad krantus nukastų.

Priekulė
10-01-2014, 21:45
Arba skubiai želdink arba kalk kuolus, pink pinučius.

Nieko čia Rolandai, jau nepadarysi. Verčiau, kaip Pikulis sako: palikti gamtai tvarkytis, su kai kuriuo, nedideliu įsikišimu. Čia tokios nedėkingos tos žemės sklypo išmieros, kad nieko čia prikurti geriau, kaip ir nebegalėjo. Kas, kad bendras sklypo plotas virš 1 ha, bet išmieros-klaikios: siauras, ilgas, dar einantis į konusą, žemės gabalas. Ilgis, kažkur arti 0,5 km., o plotis, vienam gale 22 m., kitam apie 29 m. Ir kas svarbiausia-tas siaurasis galas prie kelio, kur ir trobelę susirentėm, o antras-nueina toli į laukus iki melioracijos kanalo. Iš abiejų šonų-kaimynų dirbamos žemės, tai kažką originalesnio iškasti ir negalėjau (dar tie irstantys krantai). Gavosi, kaip kanalas... Tai va.

Priekulė
11-01-2014, 16:30
Dėl krantų slinkimo, tikiuosi pagalbos iš spygliuočių, kurių čia prisodinta, per visą perimetrą, maždaug kas 3 m. O gali būti ir taip, kad tas visas ,,spiglys", nugarmės į apačią .... Va ir gausis, dirbtinė neršykla, teroristams-karosams išsineršti.
5084

Priekulė
11-01-2014, 16:31
Kažką čia ne taip padariau: nevykusiai įsikėlė nuotrauka.
Pafotkinta buvo šiandien: ir kas gali pasakyti, kad beveik pats viduržiemis ?????? Žaliuoja aplink.

Nilas
11-01-2014, 16:54
Tavo prūdo forma labai gera spiningavimui, leisk lydekų pavasarį.

Priekulė
11-01-2014, 17:12
Tavo prūdo forma labai gera spiningavimui, leisk lydekų pavasarį.

Prajuokinai, kolega-net balsu. Geras čia.

Darulis
11-01-2014, 18:06
Na atsiimu visus patarimus pamatęs situaciją..
O galvojau kad plotas apie 10 arų.
Nežinau iš susidariau tokią nuomonę, klaidingą.
na net ir Rolando minčiai nepritarčiau, nors ji ir gera, bet plotas tai didokas tokiems darbams.

Priekulė
11-01-2014, 19:39
Taip Daruli, pelkelė nedidelė, kiek daugiau nei 10a.... 12a. Aš turiu savo žemės apie prūdą tik tiek, kad apvažiuoti su lengvąja... Ir tas pravažiavimo tarpas-kasmet siaurėja.

deivis
11-01-2014, 20:23
Norėčiau išgirsti jūsų patarimo štai kokiu klausimu. Kai išsikasiau savo pelkę, pastebėjau, kad nlb laikosi vanduo (smėlis)-ypač vasara, per karščius. Sumislijau, dalinai, pelkės papildymui panaudoti lietaus vandenį, surinktą nuo namo lietvamzdžių. (pastebėjau, kad gerai palyja, lietvamzdžiais smagiai varo vandenuką). Tam tikslui, nuo namo iki prūdo ( 120m.) į žemę įkasiau plastikinį vamzdį ir ..... užvirtus namuko statybos darbams, ta mano ,,įdėja" liko neigyvendinta. Dabar, kai atsidado laisvesnio laiko, galėčiau užsiimtu tuo ( įkasti į žemę vandens surinkimo talpą, suvesti į ją, nutekamų nuo lietvamzdžių, vamzdžių sistemą ...). Pasižiūrėjau, kad tas mano įkastas vamzdis į prūda-tik 40 mm. Ar ne per mažas vamzdžio diametras bus vandens nubėgimui? Gal neapsimoka, net užsiimti tuo?
Šiaip, vasara, paleidžiu gręžinio vandenuką, tuo vamzdžiu, kad kiek atvėsinti.... Vandens padavimo iš gręžinio sparta-nedidelė. Leidau į prūdą vandenį visą parą, o prūdo vandens lygis, pakilo tik 1 cm. Ką patartumėt?

mano nuomone taip gali daryti, nes as taip pasidariau pries puse metu, tik ne nuo stogu, o nuo kaimyno zemes (LAUKO).pas kaimyna laikesi bala,lietaus vanduo,apie 2 arus dydzio,pas mane prudas apie 25 arai tai per menesi pakilo apie 10 cm, o siendien ziurejau apie 50 cm. Aisku kad sias dvi savaites gerai palijo. dabar dziaugiuosi kad prudas atsistate i savo vieta [gylys]. Siais metais labai buvo nusede apie 50 cm. Tai kad lietaus vanduo ar nuo stogu ar nuo kaimyno zemes visvien i pruda daro pliusa. O dabar del tavo vamzdzio jeigu ir bus stipri liutis tai padaryk pertekliaus nubegima belekur. O jeigu silpna liutis visvien viskas i pruda. Nors ir jeigu tau daug nepakels vandens tai nors neleis prudui nusekti, nors kiek palaikys lygi. Cia tik mano nuomone.
P.s salia esantis prudas be lietaus vamzdzio irgi 25a nuo vasaros pakylo tik 15-20cm.

Priekulė
15-01-2014, 11:05
Arūnai, vakar buvau stintų jaxtų terminale Smiltynėje. Atvažiavęs ryte, sutikau dar žvejojusius naktį, tai neblogai buvo prilupę. Sako: sukibo nuo 17 iki 2 val. nakties, o vėjui pasisukus rytinių krypčių-aktyvūs kibimai baigėsi, tik pavieniai. Prie tų rytinių krypčių vėjo, aš pravuvau nuo 8 iki 20 val. ir apie 30 vnt. tesukrapščiau. Vistiek, smagiai pailsėjau, žvejybą sau-užskaitau. Štai keletą fragmentų iš vakarykštės stintų žūklės.

5143 5144 5145 5146 5147

Priekulė
15-01-2014, 11:18
Patikslinau: štai visas vakarykštis laimikis: 36 smulkios, bet kvapnios stintukės..5148

Virgis
18-01-2014, 12:01
Kaip su ledu ant Kuršių marių ? Gal jau galima užlipti ?

Nilas
18-01-2014, 12:52
Kolegos, turiu draugišką prašymą, šis forumas ne apie mėgėjišką žvejybą. Talpindami informaciją apsiribokime tik ta žvejyba, kuri vyksta jūsų arba jūsų bičiulių tvenkiniuose. Forumo talpa yra ribota ir jo palaikymas mūsų administratoriui kainuoja asmeninius pinigus. Lietuvoje tikrai netrūksta forumų žvejams. Nuotraukas dėkime tas, kurios vienaip ar kitaip susijusios su akvakultūra. Venkime talpinti nuotraukas apie savo katinus, nukirstą krūmą, mėlyną dangų ir dar nežinia ką. Išimtinais atvejais galima kažką netikėto ar netradiciško parodyti, kas praplės mūsų supratimą kažkurioje srityje, bet tai labiau išimtys nei taisyklė. Tvarka turi būti. Ačiū. :)

Priekulė
18-01-2014, 13:08
Kolegos, turiu draugišką prašymą, šis forumas ne apie mėgėjišką žvejybą. Talpindami informaciją apsiribokime tik ta žvejyba, kuri vyksta jūsų arba jūsų bičiulių tvenkiniuose. Forumo talpa yra ribota ir jo palaikymas mūsų administratoriui kainuoja asmeninius pinigus. Lietuvoje tikrai netrūksta forumų žvejams. Nuotraukas dėkime tas, kurios vienaip ar kitaip susijusios su akvakultūra. Venkime talpinti nuotraukas apie savo katinus, nukirstą krūmą, mėlyną dangų ir dar nežinia ką. Išimtinais atvejais galima kažką netikėto ar netradiciško parodyti, kas praplės mūsų supratimą kažkurioje srityje, bet tai labiau išimtys nei taisyklė. Tvarka turi būti. Ačiū. :)

Pasakyta-ir gipsas. Laikysimės tvarkos.

Priekulė
18-01-2014, 18:20
Jau, savo pelkės ledu, atokiau nuo ,,burbuliatoriaus", vaikščiojau skersai, išilgai... Ledas skaidrus.

5153 5154

Priekulė
19-01-2014, 13:18
Ir ledas (12cm.) ir grąžtas, ant mano pelkės išbandyta.... Beliko išbandyti žuvelę pagauti....
5155

Priekulė
27-01-2014, 12:31
Mano, spalvotas ,,vaikų darželis", kol kas-puikiai jaučiasi vonioje... Kai buvo šilčiau, kažkiek maitinosi, o labiau atšalus-ignoruoja maistą.

5194 5195

Priekulė
26-02-2014, 16:57
Akivaizdžiai-jau pavasaris. Už poros dienų, jau ir kalendorinis bus..... Turiu nedidelį rūpestį su tais savo karosiukais, kurie visi, gražiai peržiemojo, toje mano vonioje. Aiškiai, dabar matosi: keletą jų-pilni ikrų. Dalį jų (iš 16 ), norėčiau atskirti atskirai, kad išnerštų. Klausimas: ar galiu skaityti, kad tos žuvytės, kurios akivaizdžiai matosi be ikrų-patinėliai? Kaip atskirti, tų spalvotų, lytį?

Priekulė
27-03-2014, 21:04
54035402 Visi 18: 2 orfos ir 16 karosų, sėkmingai peržiemojo vonioje, o vakar, jau paleisti į ,,didžiuosius vandenis" - tvenkinėlyje.

Priekulė
03-06-2014, 23:24
Šiaip, nlb kišuosi į išmanančių vyrų diskusijas (daug naudingo randu, pasiskaitinėjęs jūsų pokalbius), bet pasistojo toks klausimas: ką reiškia, kai karpiai iššoka į viršų statmenai? Būna, kad po kelis kart iš tos pačios vietos, tik neaišku-ar tas pats. Gal čia su deguonim problema ?

Nilas
04-06-2014, 00:27
Šiaip, nlb kišuosi į išmanančių vyrų diskusijas (daug naudingo randu, pasiskaitinėjęs jūsų pokalbius), bet pasistojo toks klausimas: ką reiškia, kai karpiai iššoka į viršų statmenai? Būna, kad po kelis kart iš tos pačios vietos, tik neaišku-ar tas pats. Gal čia su deguonim problema ?

Kodėl tiksliai karpiai daro žvakes, niekas iki šiol nežino, tai tikrai nesusiję su kokiom nors problemom. Vieni tvirtina, kad taip jie bando kokius nors parazitus nuo žvynų nusipurtyti, kiti teigia, kad po dugno rausimo jie taip žiaunas skalauja, dar kiti galvoja, kad taip jie oro pūslės prisipildymą "atiderina", o kitiems tiesiog atrodo, kad jie vabalus gaudo ore ir t.t.

Vorr
04-06-2014, 00:47
ne vien karpiams tai būdinga, daug kartų matęs taip lynus besielgiančius:)

Priekulė
04-06-2014, 20:08
Kad lynas žvakes daro-to dar nemačiau....

Priekulė
05-06-2014, 12:18
Patirties stoka: man sunku atskirti mažus, 7-8cm. karpiukus nuo karosų.Bežvyniai-viskas aišku, o kaip su žvynuotais?

deivis
05-06-2014, 20:38
Jeigu gali įkelk nuotraukų, pasakysim kas tokie, ir pats išmoksi palyginęs greitai atskirti :)

arūnas
05-06-2014, 22:48
Kodėl tiksliai karpiai daro žvakes, niekas iki šiol nežino, tai tikrai nesusiję su kokiom nors problemom. Vieni tvirtina, kad taip jie bando kokius nors parazitus nuo žvynų nusipurtyti, kiti teigia, kad po dugno rausimo jie taip žiaunas skalauja, dar kiti galvoja, kad taip jie oro pūslės prisipildymą "atiderina", o kitiems tiesiog atrodo, kad jie vabalus gaudo ore ir t.t.

https://www.youtube.com/watch?v=xb9u4Ia7JIc

Priekulė
06-06-2014, 09:12
Vauuuu.... širyt, mano pelkėje,l pradėjo neršti karpiai.... Bet kokia žūklė-pristabdoma.

Aurielka
06-06-2014, 13:46
Vėlokai pas tave susizgribo. Mūsų ūkyje pilnu tempu neršė gegužės 20-24 d.d. Jau lervutės įžuvintos ir labai užtikrintai auga. Vieni geresnių metų karpių naršinimui ypač natūraliomis sąlygomis.

Pikulis
06-06-2014, 16:44
Manyčiau ūkis ir mėgėjiškas prūdas skiriasi.

tvis
06-06-2014, 21:19
Gali būt, kad neršia karosai, o karpių patinai vaidina nerštą.

Efka999
06-06-2014, 22:08
Na pas mane taip pat manau ši rytą neršė karpiai, pakrantėse ant žolių šaknų pilna ikrų buvau imetes eglišakiu jie taip pat aplipinti ikrais, bet taip pat buvo ir prieš pora savaičių, tik forume perskaičiau kad jau neršia iškart primečiau eglišakiu ir jau sekančia diena buvo ikreliu tik nedaug, na o ši kart žymiai daugiau, karpiai šiandien galima sakyt iš šėryklos nesimaitino, mažesni sėdi pakrasčiuose ir ryja ikrus, bet ar gali karpiai neršt du kartus, ir ypač kai yra tik gal penki tam tinkami (4-5kg) kiti visi plius minus kilogramas nors jau keturmečiai, karosu prūde nėra, vandens temperatūra seklumoj 24 laipsniai.

Priekulė
06-06-2014, 22:44
Vėlokai pas tave susizgribo. Mūsų ūkyje pilnu tempu neršė gegužės 20-24 d.d. Jau lervutės įžuvintos ir labai užtikrintai auga. Vieni geresnių metų karpių naršinimui ypač natūraliomis sąlygomis.

Pas jus, rytinėje/pietrytinėje LTdalyje ir orai karštesni buvo-greičiau vandenukas sušilo.Pas mane-Pamaryje buvo vėsoki orai, ilgiau šilo vanduo, tad ir nerštas nusikėlė, manau?

Priekulė
06-06-2014, 22:50

Kad karosai, niekad taip galingai neneršė: o čia storiausios nendrės linko, kai po keletą jų taškėsi jose...

Priekulė
29-08-2014, 12:18
Įsigijau naują priešą, ko ankstesniais metais - nepastebėjau. Pilkasis garnys. Per naktį ir rytą, tikriausiai, sunaikino visą gyvybę, mano dekoratyviniame prūdelyje: 16 dekoratyvinių spalvotų karosų, 2 orfas, 3 sprindinius, bežvynius karpiukus. Ir atsikratyti, tuo ,,velnio" paukščiu, nebeina. Ir aš, ir šunys po keliolika kartų per dieną, išvejame, o po kurio laiko, jis vėl prie prūdelio. Kaip su juo kovoti ?

Rolandas
29-08-2014, 13:01
Ieškok metalo. Sunkaus...

Priekulė
30-08-2014, 20:57
Išsamus patarimas, Rolandai. Pasinaudosiu.

Nemas
31-08-2014, 18:40
To velnio paukščio labai sunku atsikratyti, Rolando patarimas miglotas, bet tiesiai į taikinį... .

Priekulė
05-12-2014, 23:15

Nesupratau? Kaip suprasti?

Priekulė
05-12-2014, 23:26
Mano kūdrikėje, tiek mažai vandenuko (gylis didžiausias gal 40-50 cm.) ir nžn kaip išsaugoti karpiukus? Kai pašalo, susidarė apie 10 cm. ledas. Prieš šaltuką, paleidau orapūtę, ir apie ją, koks 10 m2 gyvas vanduo. Kaip manote: jei nebūs ypatingai didelių šalčių - galėsiu, tokiu būdu, išsaugoti karpiukus?

tvis
05-12-2014, 23:40
Jei didelių šalčių nebus ir bus laisvo vandens- peržiemos.

deivis
06-12-2014, 02:18
Jei didelių šalčių nebus ir bus laisvo vandens- peržiemos.

Su salygą, kad dirbs orapūtė, visalaik .