PDA

Žiūrėti pilną versiją : Turbininis aeravimo būdas.

apple
19-03-2013, 19:02
Sveiki, benaršydamas internete aptikau įdomų būdą aeracijai:

http://www.youtube.com/watch?v=tzJD0QgFad4

http://www.youtube.com/watch?v=WJgKnXym0oU

Gamintojo puslapis http://www.toring.com/

Efektyvumas labai didelis, bent jau pagal gamintojo duomenis - http://www.toring.com/toring-turbine/efficiency/

Ką manot apie tokį aeracijos būdą ? Reklaminis triukas ar visai realu ?

Darulis
19-03-2013, 21:03
na kaip matau, tai net trifazis variklis stovi............
Tai jo galingumas min turėtų būti kokie 2 Kw..
Na prieš 35 W, tai atrodo žiauriai iš finansinės pusės...
Našumas sakyčiau nepraktiškas..
Aš būčiau už 35W orapūtę..::))

apple
20-03-2013, 14:54
na kaip matau, tai net trifazis variklis stovi............
Tai jo galingumas min turėtų būti kokie 2 Kw..
Na prieš 35 W, tai atrodo žiauriai iš finansinės pusės...
Našumas sakyčiau nepraktiškas..
Aš būčiau už 35W orapūtę..::))

Aš net ir kalbos neturiu apie to aparato pirkimą, nes pamatytumėt jūs kainas tai.... Aš galvoju tokį mažą pažaidimui pasigaminti, nes pasigaminimo savikaina tikrai maža gautūsi.

Darulis
20-03-2013, 20:06
manau neprektiškas bus.
Šiaip dirbtų nepriekaištingai, tiek kiek teko matyti, bet pirmiausia vertink elektros sąnaudas ir praeis noras net jį gamintis...
Bet čia mano nuomonė..

Junka
20-03-2013, 20:24
O aš manau, kad tokiu būdu vanduo prisotinamas deguonimi per gerokai trumpesnį laiko tarpą, nei burbuliatoriumi. Jei ir nepasiteisintų toks įrenginys kiekvienai dienai (nors pastačius elementarų valdiklį, ar laiko relę būtų galima birbint po keletą-kelioliką minučių į dieną), bet jei netyčia reikėtų tvenkiniui extra "dirbtinį kvėpavimą" daryt - tai kaip ir nepamainomas įrenginys. Klausimas aišku atviras dėl šalčio toleravimo.

Darulis
20-03-2013, 20:34
Junka, su tavim sutinku dėl extra atvejo..
Patingėjau, tai parašyti..::)))
Bet praktiškumu čia nekvepia..
Galėsi tai daryti, tik nuo liepto!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Arba iš valties!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Įvertink šią sąlygą..
Ir tikrai savo tvenkiniuose sunkiai įsivaizduoju tokį panaudojimą...

Tik bandau įsivaizduoti kaip žiemą, po tvenkinį varinėsi su valtim.::))))))
Ar po to neišveš į Rokiškį...::))))) (psichuškę).

Junka
20-03-2013, 20:47
Darulis

Gerai pagalvojus, priklausomai nuo tvenkinio dydžio, galima sumeistrauti stacionarias "stoteles" tokiems aeratoriams. Mane tik vienas dalykas visame tame "jaudina" - tai besisukančios dalies (nuo variklio) įšalimas į ledą, tuo atveju, jei aeratorius neveikia. Nors pratekantiems, dideliems tvenkiniams aeruoti - būtų irgi neblogas reikalas, t.y. pastatei prie įtekėjimo ir varai intervalais 30 min ON, 15 min OFF. Deguonies prisotintas vanduo keliauja prie ištekėjimo. Bet... Viską skaičiuot reikia :)

linas_nss
20-03-2013, 22:14
Panašu, kad dar kiek ir nebereikės tam narui akvalango..))
Pramoniniams baseinams aeruoti turbūt labai šaunus dalykas..
http://www.youtube.com/watch?v=AdZk6A4st48
Tai čia menkutis 2 turbinų aeratorius plaka vandenį ir sėju ten kaip minimu 3kw variklis suka.. O kas jį laiko tvenkinio viduryje ir ne iš valties juk..? ))
Mano supratimu, pasiūlytas principas yra visai neblogas.. Labai patiko, kad jis orą iškošia labai smulkiai (kiek buvo galima supratsti iš filmuko) ir turėtu nepalyginamai racionaliau prisotinti vandenį, nei alternatyvūs būdai..
Žiema su juo gali kilti bėdų.. Dėl galimo užšalimo reikės paleidinėti intervalais, kuriuos teks nustatyti "mietodam naučnava tykanija" pagal žemiausią tikėtiną temperatūrą ir vandens užšalimo greitį.. Išorinis nedidelis užšalimas gal nėra toks pavojingas, bet viduje vamzdžio net nedidelis sluoksnelis ledo gali būti lemtingas.. Kitas klausimas ar tie nedideli burbuliukai kylantys į vandens paviršių sugebės suardyti greitai šalantį ledą didesniu spinduliu aplink įrenginį..? Jei kylantis oras nesuardys ledo didesniu spinduliu, tada spėju, kad įrenginys vistiek anksčiau ar vėliau užšalęs sustos, variklis sudegs, o žuvys gaus strėlių.. Vienaip ar kitaip - čia tik improvizacijos..
Pasigaminti pačiam - labai valio.. Tik reikia orentuotis į mažesnį variklio galingumą (2,8l/s prie 660prm turbūt ne kožnam pabožnam reikalingi) ir suploninti turbiną iki negaliu.. Nepamenu tiksliai kaip atrodo, bet gal visai tiktu hidroforo turbinytė, o ir varikliuko minimalaus reikėtu..

apple
18-04-2013, 17:07
Radau kitą įdomų aeravimo būdą -

http://www.youtube.com/watch?v=p82ufI9LZYg

Kadangi prūdas vėjuotoje aplinkoje, manau būtų naudingas dalykas. Didelis pliusas tas kad dirbtų be perstojo. ( kalbu ir apie vasarą, aiku kai yra vėjo ). Manau vasaros metu bandysiu kažką tokio ''lipdyti''

vodolazas
18-04-2013, 17:15
itariu toks daiktas kainuos bebroto daug ir tuo atveju jei jį kas pavogs (kas yra labai tikėtina) ir priduos metalui, bus labai jau liūdna. youtube yra kur kas paprastesnių ir pigesnių savadarbių rusų šedevrų panašia tema.

apple
18-04-2013, 18:26
kadangi rusų nemoku, tai nerandu rusiškų tokių. Būčiau dėkingas jeigu čia įkeltumėt nuorodų. Be to tokį man aparatą ( supaprastinus ) su turimom medžiagom namie, atseitu ne daugiau 200lt. O pirkt tai kaina jo nepagrįsta. Svarbiausia tik tą ''oro spiruoklę'' nusipirkti, toliau visai nesudėtinga konstrukcija..

Nilas
18-04-2013, 19:39
Aš kaip tai netikiu tokių dalykų efektyvumu, turiu galvoje konstruojant pačiam. Dėl sportinio intereso, hobio, galima žaisti su tokiais variantais, bet tikėtis, kad tas daiktas išgelbės žuvis reikiamu momentu - ko gero neverta. Nes bent jau vasarą žuvys labiausiai dūsta kai nėra vėjo ir karšta. Kad pagaminti kokybiškai tokį reikalą, reiktų nemažai laiko, ypač "propelerio" subalansavimui, kad tolygiai suktųsi, kad visos mentės būtų preciziškai ir identiškai pasuktos, pritvirtintos, nes kitaip kalatosis į šonus ir tiks tik kurmiams baidyti kilometro spinduliu :)) O galų gale, kraštovaizdžio toks "inžinerinis stebuklas" tikrai nepuošia. ;)

Junka
18-04-2013, 21:16
Kam vargti...? Imat kokių 300 W vertikalią vėjo jėgainę už kokius 2000 litų, baterijų rinkinį už porą tūkstančių, keitiklius, jėgos spintą už porą tūkstančių, jungiat prie jos 2-3 burbuliatorius po 60 W ir vargo nematot, o svarbiausia - bus pigiau, nei konstruojant savadarbį vėjo burbuliatorių. O šiaip... Na, nebent turit nuosavo metalo porą tonų, svarkė su elektrodais nekainuoja, kitas medžiagas gaunat veltui, darbo nevertinat, klaidų perdarymui irgi nieko neskiriat, dingus vėjui irgi turit kitą variantą kaip orą pūst nemokamai... Ir tada jau galima konstruot :) Arba jūs šiaip meniškos prigimties konstruktorius ir tai jūsų hobis :)

apple
18-04-2013, 21:20
gerbiamas forumieti Junka, mano prūdas 3a. tokios investicijos neatisipirktų nei per 100 metų. Aš čia pažaidimui, mažą visai pasidaryčiau.

na taip taip, čia nebūtų saugumo garantas žiemai, tiesiog priedelis žiemai bei vasaros darbui. ;) Pas mane jau minėjau kad daug vėjo. Va pavyzdžiui praitą šeštadienį ant pusės prūdo jau ledo nebebuvo, o šiandien kitose už kelių kilimetrų kitam prūde dar tik pakraščiuose atitirpę. Dėl sparnuočių yra nemažai informacijos internete tikrai. Tokiam žaisliukui paprasčiausia iš PVC vamzdžio būtų pasigaminti - 3808

Buvau pasidaręs, tada nei išcentruoti tokios nereikia sukasi labai gerai ;)

Junka
18-04-2013, 21:44
Didžiai gerb. apple

Persiprašau. Kažkaip užsižiūrėjau į reklaminį klipą ir nepagalvojau apie 3a vandens telkinį. Tokiu atveju, manau, 30 W orapūtė bus ta panacėja, kuri bus pigiau nei pigu ir aCipirks kada nors :) Bet nesupraskit klaidingai - visada žaviuosi kuriančiais žmonėmis. Lauksiu jūsų kūrinio nuotraukų ir aprašymo :)