PDA

Žiūrėti pilną versiją : 3 arų kūdra, kokie ir kokių žuvų auginimo varijantai

Gieza
09-03-2013, 13:28
Sveiki kolegos. Turiu išsikasęs apie 3a kūdrą,gylis giliausia apie 3m. Pasiskaičiau čia ir galvoju pavasarį papėtakių įsileist. Šiaip kūdra pas man tokioj medžių paunksmėje ,molingoje kažkiek šaltiniuotoje vietoje. Be karosų ir lynukų, dar užsiveisė saulažuvės, daaaaaaaaaaaug saulažuvių. Papildomai šert nesiruošiu, na bet gal įkalbėsit. Tai kokį kiekį rekomenduotumėt papėtakių įleist, kokio svorio, su ta mintimi, kad rudenį juos išgaudyt.
Kaip supratau pasiskaitinėjąs, kad upėtakiai gali per karsčius neišgyvent, kokie dar varijantai galimi? Karpio nelabai noriu, labai jau vandenį drums ir kitoms žuvims ne kažkas liks. Starkis? Šamas (koks) ? , Vėgėlė? kas dar kokių variantų pasiūlysit.
Žiemą nebūnu prie tos kūdros, žiemai nenoriu palikinėt visokių ajeratorių, ar kažko panašaus,nes jei man mėnesiui "ajeratoriaus" išlaikymas kainuos +- 20 lt,tai per žiemą 100 lt, už tiek aš žuvies nusipirksiu, o ši nežinau ar dėl kitokių priežasčių neišgaiš.
Šiaip jei nesukritikuosit mano idėjos,tai gal kas ruošiatės pirkt mailiaus kažkur, ar patys parduodat, tai domintų.

Nilas
09-03-2013, 14:08
Mūsų spėliojimai čia irgi tokie tik hipotetiniai, turėk tai galvoje. Jei konkrečiai, tai siūlau tau pasirinkimų variantus, nuo saugiausio iki rizikingiausio:

Lydeka - 20vnt. (metinukės)
Privalumai: maža rizika dėl dusimo, pigus įžuvinimas, pačios veisiasi, gerai šalina menkavertes žuvis ištisus metus, greitai auga.
Trūkumai: kai užsiveisia - sunku išgaudyti, linkusios žaloti didesnes žuvis, neįpatingas (bent jau man) žuvies skonis.

Šamas - 15 vnt. (dvimečiai)
Privalumai: nereikalauja daug deguonies, žiemą miega - todėl mažiau naudoja deguonies, vidutinė įžuvinimo kaina, neišrankus natūraliam maistui, greitai auga, gerai kimba.
Trūkumai: Jei užaugs per didelis, suvalgys viską, maitinasi tik šiltuoju periodu.

Starkis - 15 vnt (dvimečių), 50vnt -metinukų
Privalumai: Skani žuvis, kimba ištisus metus, esant palakioms sąlygoms neršia.
Trūkumai: labai brangus įžuvinimas, gana jautri žuvis pervežimui ir deguonies trūkumui.

Upėtakis - 15 vnt (300g.)
Privalumai: Skani žuvis, kimba ištisus metus.
Trūkumai: brangus įžuvinimas, jautrus pervežimui ir deguonies trūkumui, netoleruoja aukštos temperatūros, pernelyg lengvai sugaunama - brakonierių lengvai išgaudoma.

Gieza
09-03-2013, 14:54
Lydeka - 20vnt. (metinukės)
Privalumai: maža rizika dėl dusimo, pigus įžuvinimas, pačios veisiasi, gerai šalina menkavertes žuvis ištisus metus, greitai auga.
Trūkumai: kai užsiveisia - sunku išgaudyti, linkusios žaloti didesnes žuvis, neįpatingas (bent jau man) žuvies skonis.

Šamas - 15 vnt. (dvimečiai)
Privalumai: nereikalauja daug deguonies, žiemą miega - todėl mažiau naudoja deguonies, vidutinė įžuvinimo kaina, neišrankus natūraliam maistui, greitai auga, gerai kimba.
Trūkumai: Jei užaugs per didelis, suvalgys viską, maitinasi tik šiltuoju periodu.

Na apie papėtakius pagalvosiu, kadangi su starkių sudėtinga gaut, arba iš toli reik vežt, tai sakykim kolkas jie atpuola.
Dabar lydeka, variantas,bet klausimuks,kaip prieš žiemą išgaudyt, pričiom visas,nes jei liks bent porelė,man šakės.Jei bus palanki žiema, išgyvens, o pavasarį bus lydekiukų. Jie augdami išdubasins visus karosus ir per sekančią,ar dar sekančią žiemą vistiek išdus. Jei ka tai skonis man skanus.

Šamas labai sudominai, koks šamas paprastas lietuviškas, ar koks nors inportavas? Gal kainą žinai ir kur jų yra?

Rolandas
09-03-2013, 15:06
jei man mėnesiui "ajeratoriaus" išlaikymas kainuos +- 20 lt,tai per žiemą 100 lt, už tiek aš žuvies nusipirksiu, o ši nežinau ar dėl kitokių priežasčių neišgaiš.
Gal klystu, pataisyk, bet trijuose aruose ūkininkaujant, tikrai pigiau žuvų nusipirkt nei prisiaugint.
Jei ieškai tik naudos ir 100Lt - didelis 'nuostolis', tai neapsimoka išvis žuvint.

Nilas
09-03-2013, 15:41
Šamas labai sudominai, koks šamas paprastas lietuviškas, ar koks nors inportavas? Gal kainą žinai ir kur jų yra?
Žr. temą (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?785-%C5%A0amas-europinis-Silurus-glanis).

Dabar lydeka, variantas,bet klausimuks,kaip prieš žiemą išgaudyt, pričiom visas,nes jei liks bent porelė,man šakės.Jei bus palanki žiema, išgyvens, o pavasarį bus lydekiukų. Jie augdami išdubasins visus karosus ir per sekančią,ar dar sekančią žiemą vistiek išdus. Jei ka tai skonis man skanus.
1. Karosų taip lengvai neišgaudys, nes tuos pačius lydekiukus vyresnės lydekos apgaudo.
2. Nebijok tos žiemos taip, lydeka mūsų kraštų žuvis, jei taip lengvai dustų, būtų jau išnykusios iš mūsų ežerų :D

rolandelis
09-03-2013, 15:50
Gal klystu, pataisyk, bet trijuose aruose ūkininkaujant, tikrai pigiau žuvų nusipirkt nei prisiaugint.
Jei ieškai tik naudos ir 100Lt - didelis 'nuostolis', tai neapsimoka išvis žuvint.

varles augink

Gieza
09-03-2013, 16:13
Esmė ne visai tame, esmė ta kad tai yra sodas-vasarnamis, sodų bendrijoje. Jau vėlų rudenį ten nevažinėju,tuo labiau žiemą. Na tarkim užšals, na tegul bus gruodžio vidurys, reik spec tam važiuot ir įjungt ajeratorių ir palikt jį iki balandžio pradžios. Sodų teritorijoje be priežiūros jis dirbs ir neaišku ar jis nedings, tuo pačiu jei dings,tai visos žuvys kurias palikau uždus. Todėl imu varijantą,kad jas norėčiau rudenį išsitraukt.

Gieza
09-03-2013, 16:16
Žr. temą (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?785-%C5%A0amas-europinis-Silurus-glanis).

1. Karosų taip lengvai neišgaudys, nes tuos pačius lydekiukus vyresnės lydekos apgaudo.
2. Nebijok tos žiemos taip, lydeka mūsų kraštų žuvis, jei taip lengvai dustų, būtų jau išnykusios iš mūsų ežerų :D

Žiemos bijau,nes kiek leidau lydekų,tai jos pas mane gyvena tik atviram vandenį, po žiemos jų nelieka, ne vieną kart leidęs. Tas pats ir su ešeriais, buvo kad išgyveno išneršė, bet po gilesnės žiemos, net ir paūgėjąs mailius (na toks cigaretinis) išduso visu 100 proc.