PDA

Žiūrėti pilną versiją : Koi karpiai iš Japonijos

Sartorius
03-02-2013, 21:45
Gal atsirastų norinčių užsisakyti nedidelių, bet kokybiškų koi iš Japonijos?
Kainos nuo 5 iki 10 Eur (be PVM) už vienetą. Užsakymai priimami dėžėmis, dėžėje nuo 60 iki 120vnt (priklauso nuo dydžio).
Pristatymas balandį ir gegužę.

Variatetai:
Kohaku, Showa, Sanke, YelloHariwake, D/Yamabuki,
D/Platina, Hiutsuri, G/Hiutsuri, BeG/Benigoi, Goromo, Goshiki, Platina
G/platina, Kinmatsuba, Kujaku, Benikikokuryu, Yamatonishiki,
D/Kikokuryu, D/kujaku, Ochiba, G/Ochiba, D/Karasigoi, Karashigoi, ir kiti.

(D=Doitsu, G=Ginrin)

3604

Rolandas
08-02-2013, 18:59
Ar yra galimybė rinktis norimus variatetus ar ką sudės tas ir bus?
Kokia galutinė kaina (su mokesčiais) pako jau Lietuvoje?

Sartorius
08-02-2013, 20:31
Ar yra galimybė rinktis norimus variatetus ar ką sudės tas ir bus?
Kokia galutinė kaina (su mokesčiais) pako jau Lietuvoje?

Žinoma galimybė rinktis yra, bet tuomet reikės imti visą dėžę vieno variateto.
Galima paimti ir mix'ą (Tosai all mix), keli variatetai, bet be aiškaus jų skaičiaus, tik suma žinoma.
Mix'ai jau MQ (medium quality), nebe HQ.
Importą tvarko Borisas, tai iš jo teks parsivežt savarankiškai, nebent didelis užsakymas būtų, tai atvežtų.
Tačiau pagal "ažiotažą" matos, kad šiemet užsakymo nesuformuosim :)
Gal kitamet?

Kaina, kaip ir rašiau, MQ, nuo 7cm - 5Eur+21%=20,87Lt
Brangiausi HQ, ~15cm - 10Eur+21%=41,75Lt
Galima pasirinkt ne tik Tosai (pirmamečių), bet ir Nisai (antramečių), tik jų kaina jau po 90Eur, 35-40cm.
Yra ir Tateshita (labai geri, bet augintojas neturi vietos jiem auginti) Kohaku HQ po 26Eur.

Gediminas
08-02-2013, 20:42
o kap koi išlaiko tokias kelions, ar nenusilps.

Sartorius
08-02-2013, 21:38
Ne pirmas kartas.
Jei nuogastaujama, galima imti po karantino, su garantija taip sakant :)

Akvalangas
09-02-2013, 10:25
Gal gali, Sartoriau, detaliau aprašyti pačią transportavimo procedūrą?

Sartorius
09-02-2013, 11:33
Nelabai yra ką aprašinėti. Koi transportuojami kaip ir visos kitos žuvys :)
Skaičiuojama, pakuojama į maišus (~25% vandens), maišai užpildomi deguonimi, sudedami į dėžes ir lėktuvan.
Per parą, pusantros atskrenda iki čia.

Rolandas
09-02-2013, 11:45
Ech, būtų kur susileist, paimčiau po pakuotę Showa, Goromo, Sanke, Kohaku

Sartorius
09-02-2013, 12:04
Čia reportažas apie žuvies pakavimą Niigatoje: http://www.niigata-nishikigoi.com/node/505

Rolabdai, pažiūrėk kokio lygio Kohaku :)

O suleist kur, tai tuoj turėsim, Akvalangas juk URS'ą stato :)

Akvalangas
09-02-2013, 12:38
Čia reportažas apie žuvies pakavimą Niigatoje: http://www.niigata-nishikigoi.com/node/505

Rolabdai, pažiūrėk kokio lygio Kohaku :)

O suleist kur, tai tuoj turėsim, Akvalangas juk URS'ą stato :)
Jau rimtai galvoju po mėnesio vykti į Angliją. Ten vietoj būnant bus paprasčiau paanalizuoti KOI rinką, galimybes. Galbūt ir kokį vieną kitą rimtesnį kontaktą užmegzti.

nerka
09-02-2013, 21:55
Gražios KOI žuvytės :) Norėčiau įsigyti kokių 20 vnt.jei įmanoma būtų kažkaip susikooperuot?

Sartorius
10-02-2013, 17:53
Gražios KOI žuvytės :) Norėčiau įsigyti kokių 20 vnt.jei įmanoma būtų kažkaip susikooperuot?

Jei tik susirinks dar norinčių, galėsim padaryt bendrą užsakymą.

nerka
11-02-2013, 08:59
Tikiuosi atsiras ir daugiau norinčių įsigyti kokybiškų KOI.

Rolandas
11-02-2013, 09:11
Nerka, kur susileisi? Tikiuosi ne ten kur meškerę kartais užmerki? Nelygis būtų ;)

nerka
11-02-2013, 12:09
Nerka, kur susileisi? Tikiuosi ne ten kur meškerę kartais užmerki? Nelygis būtų ;)
Pradžiai apgyvendinčiau akvariume, paskui konstruosiu baseinuką dekoratyvinį. Tokios grąžios žuvys didžiulė puošmena kiekvienai sodybai. Dabar akvariume gyvena bulhedai tai jau kuriu planus, ką apgyvendinti po jų :)

Rolandas
11-02-2013, 12:13
Nekartok mano klaidų: kol neparuoštos tinkamos sąlygos, gyvūnų neįsigyti!
Reiks ne tik baseino, bet ir filtravimo sistemos.

nerka
11-02-2013, 20:14
Reiks ne tik baseino, bet ir filtravimo sistemos.

Apakintas KOI grožio pamiršau apie filtrus :) O, jei iškasčiau atskirą tvenkinuką 2 arų? Ar galėčiau palaikyti karpiukus akvariume apie vienus metus laiko, kol išspręsčiau kur juos tinkamai apgyvendinti?

Sartorius
11-02-2013, 20:24
Kokio dydžio akvariumas?

nerka
11-02-2013, 20:30
Kokio dydžio akvariumas?

Akvariumas 450 litrų, filtras fluval fx5.

Rolandas
11-02-2013, 20:41
Reikia nors nuo 30 kūbų baseino su labai rimta filtravimo sistema.

nerka
12-02-2013, 08:41
Reikia nors nuo 30 kūbų baseino su labai rimta filtravimo sistema.

Kokį kiekį galima laikyti tokiame baseine?

Sartorius
12-02-2013, 09:50
Akvariumas 450 litrų, filtras fluval fx5.

Dažnai keičiant dalį vandens galima pusmetį paaugint, bet kam tai daryti vasarą?
Pirmamečiams geriau būtų lauke, o rudenį perkeli į akvariumą... bet tada jie jau bus didoki tokiai akvai :(

Kokį kiekį galima laikyti tokiame baseine?

Na, čia jau fantazijos ir sveiko proto santykio reikalas :)
Jei labai su sveiku protu, tai 500g per 500 litrų.
Kai dominuoja fantazija ir optimizmas, tai galima ir 1500g per 500 litrų.

Aišku reikia vertint vandens kokybę ir filtravimo sistemos pajėgumą.

Problema tai tame, kad įklimpus į šį hobį sunku sutoti, perki vis naujus ir naujus gyventojus :)
Su laiku žuys išlipa iš tvenkinio, įsikuria namų akvariume, po to garaže porą kūbų pasistato...

Junka
12-02-2013, 10:50
Kohaku HQ po 26Eur.

O kokio šitie dydžio? Jei būtų įmanoma laikyti 11 arų tvenkinyje, tai paimčiau ir aš kokį 10 štukų... Vistiek pusiau dekoratyvinis tas mano prūdas, tik norėtūsi, kad didesni būtų ir starkiams pašarui nesuveitų...

Sartorius
12-02-2013, 11:07
13-14cm

Bet laikyti juos su starkiais - nusikaltimas :/
Apskritai, dekoratyvinų karpių laikymas atviro grunto tvenkinyje, mano akimis, nėra geriausias variantas.
Karpiai knis dugną, vanduo niekada nebus skaidrus (išskyrus ankstyvą pavasarį) ir realiai juos pamatysi trumpam tik tuomet kai maitinsi, galimybės pasigrožėti - nulis.

Na, pagalvok, ar įmanoma gruntiniame tvenkinyje turėti tokį vaizdelį (http://www.youtube.com/watch?v=hMON50SjdSo) ?

Junka
12-02-2013, 11:20
Starkiai dar nedideli, tai pakenkt neturėtų. Su lynais sutaria neblogai - lyg ir nesipyksta. Plius aš jiems saulažuvių parvešiu anksti pavasarį kokius 5 tūkstantėlius...
Dėl vandens kokybės, tai su visais lynais - vasarą vandens skaidrumas būna nuo metro iki 2. Aišku, tokio skaidrumo kaip tame filme, kur KOI plaukioja baseine, aš nepasieksiu, bet gi jei užsakymą darysit - ir aš prisidėsiu prie kiekio. Kas gausis - bala žino, o gal visai neblogai žiūrėsis tarp lelijų plaukiojantys ir iš rankų ėdantys? Ir vaikams bei žmonai bus smagiau, o tai dabar matosi tik lynai, starkiai ir plačiakakčiai kai pasišildyti iškyla. Bet spalvų kažkaip trūksta :)

Sartorius
12-02-2013, 11:32
Junka, man negaila, nusipirkti visada galima :)

Aš tavo vietoj įsilesčiau keletą ne tokių brangių koi ir dar ryškesnių (pvz. šydauodegių) karosų.
Pažiūrėčiau per sezoną kaip jiems sekasi, kur jie laikosi, ar nedrumsčia vandens, o tada jau investuočiau į kokybišką žuvį.

Spalvoti karosai mano akimis tinkamesni, jie ne taip aria dugną ir dažniau laikos paviršiui.
Jogailos tvenkinukas gražus tam pavyzdys.

nerka
12-02-2013, 13:15
tokio skaidrumo kaip tame filme, kur KOI plaukioja baseine, aš nepasieksiu

Aš į savo 20arų tvenkinį esu įleidęs apie 30 KOI, nors ir vanduo neskaidrus, mano tvenkinys vien molingoj vietoj, vistiek tai labiausia matomos žuvys. Vasarą pradėjus stebėti jų plaukiojimą sunku atsitraukti nuo tvenkinio :) Pirmieji mano KOI praeitą žiemą sėkmingai peržiemojo, dabar sveria apie kilogramą .Kol neturim dar tokių baseinų kaip filme, įmanoma mėgautis jų plaukiojimu ir tvenkiniuose :)

Gediminas
12-02-2013, 13:16
Aš irgi manau kad i paprastą kūdrą brangių leisti neverta.
Pirma - jie sunkiai išgyvena pirmas žiemas. Pavyzdys, aš suleidau vasara 20vnt koi pavasarį sulaukė tik vienas. Nežinau kur dingo ar nustipo, gal greičiau paukščiai sugavo, nes jie labai ryškus, iš toli matosi.
Antra - jiems reikia specialaus maisto kad jų spalvos dar labiau išryškėtu.
O su paprastais koi mažaiu nuostolių gali bųti. Dabar plaukioja mano vienas koi tarp paprastų karpių ir yra laimigas. Išaugo virš kilogramo, maitinasi su karosais yra palyginus jaukus ir kvailas, nes ant kabliuko jau tris kartus pakliuvo. Noriu išgaudyti paprastus karpius o užkimba šis.

Junka
12-02-2013, 13:23
Na, aš galvoju šitaip: jei dabar pamėginti su visais nusipirkt kokį desietką galvų - bus kaip ir eksperimentas, t.y. jei prapuls ar dar kažkas jiems atsitiks - bus nevykęs eksperimentas ir toliau galvosiu ką daryt. Jei visgi pritaps, tai išlošiu metus laiko. Kita vertus, spalvotų karosų nenoriu, nes greitai tarpe jų bus ir nespalvotų, sterkai lengviau juos rinks, be to - žuvis smulki ir palyginus nemažame vandens plote nebus akcento. Tai jei vistik planuosit užsakymą, tai mane prirašykit su 10 vnt. Kohaku HQ po 26Eur. Maisto kokybiško manau surasiu (ar gal kas parduos iš forumiečių) tinkamų KOI.

Gediminas
12-02-2013, 13:32
Gal galima juos auginti uždengtoja varžoja ir maista eitu normuoti ir paukščiai neišgaudys ir plešrios žuvys nesuvalgys.

Sartorius
13-02-2013, 20:31
Blogiausiu atvėju galima ir varžoje paaugint.

Rolandas
13-02-2013, 22:00
O kas paskui?
Nėr ko mučyt tokio grožio žvejybiniam, su plėšrūnais, saulažuvių tuntais... tvenkiny.
Reikia atskiro dekoratyvinio baseino, tvenkinio, vienareikšmiškai.

Pradžioj vienam karpiukui galit skirti 0,5 kūbo, bet suaugusiam bent 1 kūbą, kad neperkrauti sistemos, jei filtravimo sistema ne super kokia būtų.

Junka
14-02-2013, 09:08
O paskui kas? Nugi bus matyt, gal augs gražūs ir džiugins akį...
O dėl visko kito, tai tas mano prūdelis ir panašus daugiau mažiau į dekoratyvinį, t.y. jis niekada nebuvo ir turbūt nebus jau žuvies "fabrikas" neskaitant keletos eksperimentų. Plėšrūnai - sterkai tik, o ir tai neaišku ar jie išliko per žiemą. Tas pats ir apie upėtakius. Toliau - taiki žuvis ir neperdaug jos. Kaip atrodė momentu, kai skaidrumas buvo labai suprastėjęs:

http://host-photo.com/thumb.php?f=Kudra_06 2.jpg (http://host-photo.com/photo.php?f=Kudra_06 2.jpg)

Kaip bendrai atrodo:

http://host-photo.com/thumb.php?f=Aplinka_ 0035.JPG (http://host-photo.com/photo.php?f=Aplinka_ 0035.JPG)

Man atrodo, kad ten tiesiog tiktų keletas didelių (jei pavyktų paauginti) spalvotų, "naminių" KOI.

Sartorius
18-02-2013, 13:34
O kas paskui?
Nėr ko mučyt tokio grožio žvejybiniam, su plėšrūnais, saulažuvių tuntais... tvenkiny.
Reikia atskiro dekoratyvinio baseino, tvenkinio, vienareikšmiškai.

Tenka tik patvirtint autoritetingą nuomonę :)

Sartorius
18-02-2013, 13:37
Operatyviai galima ir didesnių užsisakyti.
Dydis 35-40cm, kaima ~110 Eur.

3619

3620

3621

Junka
18-02-2013, 14:29
Nu gerai... Įkalbėjot... Teks koncentruotis į kitą rūšį...