PDA

Žiūrėti pilną versiją : Mantelio URS

Mantelis
28-01-2013, 20:47
Sveiki. Ilgai masčiau apie afrikinių šamų auginimą URS. Pagaliau apsisprendžiau imtis šio reikalo. Daug skaičiau ir analizavau šį forumą. Dar daug ką reikėtų išsiaiškint. Bet viskas su laiku. Tuo labiau, kad dar laiko turiu, nes esu Danijoje. Kai grįšiu - planuoju pradėti konstruoti sistemą. Dėl patalpų, - tai yra keli variantai. Reikės apžiūrėt visas ir išsirinkt tinkamiausią variantą. Į URS pradžiai galėčiau investuoti iki 30 000 lt. Baseinus žuvims planuoju gamintis pat, filtrus taip pat gal išeis susikonstruot. Vamzdyną galiu nupirkti su nemažom nuolaidom. Siurblį galėčiau įsigyti čia pat, Danijoje, tiesiai iš gamintojo, be PVM (kalba eina apie Grundfos siurblį).
Kokio dydžio talpas patartumėte rinktis? (durys plačios)
Maždaug kokiam kiekiui žuvies užauginti išeitu padaryti sistemą už tokią sumą? (+-)
Kitos pastabos...

Reikškitės visi, kas turit bent kokį supratimą apie URS. Visų nuomonė man svarbi. Nesinori pinigų išmesti į balą, todėl tikiuosi gerų patarimų iš jūsų. Ačiū iš anksto.

Mantelis
29-01-2013, 17:40
Nejaugi niekas nieko taip ir neparašys...?

Rolandas
29-01-2013, 18:27
Manau, imk kokias 6 talpas po kokius 4-6 kūbus.
Reiks mechaninio filtro, jei žadi rimtai užsiimt ar plėstis.
Reiks bioįkrovos ir talpos jai.
Pigiai vamzdynas ir siurblys - labai gerai.
Siurblius gali įsigyti ir du, pvz.: 50m"'/val H 6m ir kokia 80m"'/val H 8m. Imk gal 4 polių, mażesnės apsukos, guoliai ilgai ilgai laikys.
UV gali ir palaukt dar iš karto.

P.S. jei dabar Danijoje, paieškok (paskambink į ungurynus, upėtakynus. Jų ten daug arba gal koks specializuotas akvakultūros leidinys leidžiamas, yra gal reklamų) naudotų Hydrotech mechaninių filtrų ir bioįkrovos. Būtų super, daug kam reikia, uždirbtume. :)

Mantelis
29-01-2013, 18:58
Pirmiausia reikia pradėt, kad galėčiau plėstis. Bet tvirtai nusprendžiau pradėt ir jei viskas eisis gerai - tai yra perspektyvos plėstis. Jei siūlai imt tokio tūrio talpas, tai teks tik gamintis, nes jei pirkt - tai kaina bus kosminė. Su tokiais tūriais apie 20 000 kg žuvies per metus turėtų pavykt išaugint :) Dėl bio filtro... Ką manai, jei pasigaminčiau sumažintą nuotėkų valymo įrenginį? (kažką panašaus į Traidenio) Tik dar pačioj apačioj sumontuočiau išbėgimą dumblo išleidimui, jei toks susikauptų.

Dėl mechaninių filtrų parašyk išsamiau man až. Nes nelabai aš apie juos nusimanau. Mano šefas turi upėtakių fermą (manau, kad čia margieji). Užaugina 120 tonų per metus. Pats neinkubuoja ikrų. Perka mailių. Gyvenu 50 metrų nuo šios fermos :) Galėsiu pasiteirauti dėl naudotų, bet jau nenaudojamų įrengimų. Bet neįsivaizduoju, kokia užaugintos žuvies savikaina. Nes pas jį upėtakiai po 20 kr/kg (9 lt/kg). Perku pastoviai. Kasdien suvalgau bent po pusę kg.

Rolandas
29-01-2013, 19:14
Kam skirta nesvarbu, svarbu forma. Dėl dumblo išleidimo per dugną - būtina dėl praplovimo.
Nemėgstu susirašinėt per a.ž. kas įdomu/tinka ir kitiems. Nebent verslą kurtume. ;)
6x4...6=24...36, realiai 20 - 30 kūbų sistemėlė. Pradžioje 12 - 15t/m.
Upetakių didmena 2,3... 2,7euro/kg fermeriui Danijoje. Perki beveik didmena, be mažmenos ir prekybos antkainio.
Upėtakis vaivorykštinis.

30k - mažoka net minimaliai gamybinei sistemai pasileist.

Mantelis
29-01-2013, 19:37
Suprantu, kad 30k - maži pinigai tokiai sistemai. Bet ne bėda :) Ilgiau truks projektas, padirbsiu dar Danijoj, pildysiu taupyklę. Blogiausiu atveju galėtų kažkas prie šio reikalo. Na čia laiko klausimas. Kol kas labai neskubu. Dėlioju viską galvoje ir ant popieriaus.

Dėl bio filtro, tai būtų kažkas panašaus, tik gal bio įkrovą reikėtų rinktis kitokią.
3561

Rolandas
29-01-2013, 19:47
Iš traidenio gali tik panaudot Wortex formos talpą, įsigyt ir užpildyt savo bioįkrova. Tik tiek.
šiaip jau, šioje vietoje jau prasideda rimtesnis projektavimas, skaičiavimas, tuo pačiu ir atsakomybė dėl klaidų.

Mantelis
29-01-2013, 20:02
Aš būtent talpą ir akcentavau. Gal jų siūlomas mažiausias variantas būtų kaip tik (0,8 kub.m.)...

Rolandas
29-01-2013, 20:12
Dėl 15t/m žuvų gali reikėti apie/virš 10 kūbų bioįkrovos.