PDA

Žiūrėti pilną versiją : Dėžės gyvoms žuvims laikyti ilgą laiką

Virgis
18-01-2013, 17:32
Klausimas toks - kur laikote savo žuvis vartojimui žiemą ! Iš ko darotės tas dėžes ir apskritai, kaip tą žuvį paskui išsiimat ?

tvis
18-01-2013, 18:36
Laikiau žuvį žiemai bučiui, dėžėj iš metalinio tinklo ir medinėj. Ištraukt nesudėtinga. Laikant bučiuj ar iš metalo tinklo iš vakaro įmeti orapūtės šlangą ir kitą dieną gali traukt žuvį. Jei ledas labai storas- šlangą mesdavau prieš dvi dienas. Mano nuomone geriausiai darytis medinę dėžę iš obliuotų lentų. Kampus reikėtų nuimt. Viena dėžė per kokius 12 metų jau supuvo ir pernai pasidariau naują. Dariau 1mx1mx1m. Dangtis viršui per visą dėžę. Dėžė iš vandens išlindus 10-15cm. Ta dalis kur virš vandens-lentos suleistos be plyšių. Dėžės dalis po vandeniu sukalta su 1,5- 2cm tarpais tarp lentų. Į tokią dėžę 50kg karpių galima dėt laisvai. Atidarius dėžę ledo nerandu net per stipriausius šalčius, nes dirbdamos pelekais žuvys judina vandenį ir vanduo dėžėj neužšąla, nebent lieka pora paskutinių žuvų. Medinė dėžė man patinka ir dėl to, kad žuvys mažiausiai susižaloja, todėl jas galima ilgiausiai išlaikyt. Tą gali patvirtint kolegos, buvę per pirmą susitikimą pas mane. Dideliam bučiui ar metalo tinklo narve laikyt man nepatiko, nes žuvis susižaloja ir antroj žiemos pusėj atrodo labai nesimpatiškai.

Nilas
18-01-2013, 19:29
Dar pridėsiu tik tai, kad medinės dėžės pranašumas yra ir tas, kad joje tamsu, todėl žuvis tokioje aplinkoje bus ramesnė, nesidrąskys.

tvis
18-01-2013, 21:32
O gal geriausiai tam reikalui geriausiai tiktų varža ?

Nilas
18-01-2013, 21:49
O gal geriausiai tam reikalui geriausiai tiktų varža ?

Kadangi iki šiol nesu bandęs laikyti žuvies tokiom sąlygom ir tokiam tikslui, tai menkas iš manęs patarėjas. Galiu tik samprotauti kaip man galvoj susišviečia. Varžos privalumai - svoris (galima daryti didesnę) ir vandens pratakumas, bet čia daugiausiai viskas priklausytų nuo tinklelio, jei tinklelis minkštas tada gal ir gerai.

tvis
18-01-2013, 22:00
Būtent, aš tą ir turėjau omeny.Nes mano laikyta žuvis bučiuj greit susižalojo,nes jis buvo padarytas iš šiurkštaus sintetinio tinklo.

Darulis
18-01-2013, 22:03
Padarė tėvukas dėžę apie 1 kub. m. dydžio.
Tik nepaklausė manęs, nes aš imiau pvz. iš Tvis..... ir padarė truputį kitaip...
Bet žuvis dar ir dabar yra dėžėje ir tikriausia gyva.
Per kalėdas išėmiau iš jos kokių 20 kg. ir tiek pat dar liko..
Manau Tvis pvz. yra idealus..
Na gal tik trūksta, kad ne stiklinė ir visos ten esančios žuvies nesimato::))))))))