PDA

Žiūrėti pilną versiją : Vodolazo 5 arų kūdra. Reikia patarimų.

vodolazas
12-12-2012, 11:32
Laba visiems,

norėjau pasiteirauti ar įmanoma pagylinti prūdą nenuleidus iš jo vandens. galimybė išsiurbti vandenį yra, bet tada jau teks kaimynų žemę skandinti. gilint reikia nes gylis giliausioje vietoje vasara būna tik apie 1,5 m.

arūnas
12-12-2012, 12:45
O kada ruošiatės gilinti?
Šiaip darbas ne iš maloniausių, bet įmanomas

vodolazas
12-12-2012, 19:37
konkrečiai dėl laiko nesu apsisprendes. tiesiog noras toks yra pagylinti bent iki 2 ar kiek daugiau metrų. beje nenoriu gylinti viso tvenkinio o tik tolimajį prūdo kraštą.

arūnas
12-12-2012, 21:01
O kas ten per tvenkinys- nuleidžiamas, kokio dydžio, jei gali daugiau info...
Jei neskubi su gilinimu, palauk vasaros- manau bus viskas paprasčiau ir aiškiau...

vodolazas
13-12-2012, 09:34
deja, mano bala nenuleidžiama nes yra žemiausioje sklypo vietoje, balos dydis kokie 4 ar 5 arai . žemiau tik kaimynu plotai, o su kaimynai patys žinot kaip, o mes jau ir taip juos nuskriaudėme (ekskavatoristas net puse metro isikasė į jų žemę). teko daryti naujus geodezinius matavimus ir atseikejau kelis kvadratus savo sklypo jiems kad mano bala liktu mūsų sklype.
beja, dar paklausiu kitaip, ar imanoma kad bent 20-30 karpiu tokiame tvenkinyje žiemotų. beje norisi ir kokio plėšrūno, nes karosų tokių permatomų tai ordos plaukioja.

Rolandas
13-12-2012, 21:11
ar imanoma kad bent 20-30 karpiu tokiame tvenkinyje žiemotų.
Taip. Junk orapūtę. Žiemos ir visi 50 po kelis kg kiekvienas.

Darulis
13-12-2012, 22:34
Tik bandau įsivaizduoti, kai atvažiuoja ekskovatorius ir pagylina 50 cm balą....
Tikrai neracionalu..
Gal neturi kur pinigų dėti...
jai jau atvažiuoja technika, tai turi ir atidirbti... atitinkamai.
nuo 1,5 m iki 2 m. man nesuprantami visai tokie darbai..

arūnas
14-12-2012, 06:57
norisi ir kokio plėšrūno, nes karosų tokių permatomų tai ordos plaukioja.

Tai jiems pora lydekučių, turėt apmažint karosų skaičių ;)

vodolazas
14-12-2012, 07:58
Tik bandau įsivaizduoti, kai atvažiuoja ekskovatorius ir pagylina 50 cm balą....
Tikrai neracionalu..
Gal neturi kur pinigų dėti...
jai jau atvažiuoja technika, tai turi ir atidirbti... atitinkamai.
nuo 1,5 m iki 2 m. man nesuprantami visai tokie darbai..

nesakiau kad 2 metrai tai jau riba, sakiau, kad bent jau iki 2-jų. tiesiog sunkiai įsivaizduoju didesnį gilinimą nenuleidus vandens. beje su šlaitais tas prūdas vietom ir gylesnis nei 4,5 metro. deja vandens tik tiek kiek minėjau nes bekasant užsirovėm ant tokios žvyro gyslos (kai tuo tarpu visi šlaitai tikie prie molio) manau per tą gysa labai daug vandens nusifiltruoja į žemesnį kaimynų sklypa o po to nusimelioruoja. nors yra ir gerų naujienų. toliau esantis melioracijos rinktuvas yra linkęs kištis, tai kai praeita rudenį buvo užsikišęs vanduo pakilo tiek kad gylis gyliausioje vietoje pasidarė apie 4 metrus. aišku viskas išsiliejo tiek, kad užliejo kaimynų sklypą ir susijungė su jų prudu. mano karpiai tada išplaukė pasiganyti po tas pievas, o ten juos jau kaimynas susikvietęs puse kaimo pijokų traukė ir stebėjosi iš kur čia tokių atsirado.

vodolazas
14-12-2012, 08:00
Tai jiems pora lydekučių, turėt apmažint karosų skaičių ;)

norisi ne apmažinti o totaliai juos išnaikinti. žodžiu visiškas karosų genocidas

arūnas
14-12-2012, 08:16
norisi ne apmažinti o totaliai juos išnaikinti. žodžiu visiškas karosų genocidas

Na..., tada jau ir karpiams bus striuka...
arba pumpuok visą vandenį lauk, išsivalysi visą prūdą, tuo pačiu ir kokį pylimą supilsi...

doms
14-12-2012, 11:32
Aš valiau kūdra su mini žemsiurbe. Brangu, bet kitos išeities nebuvo.

Darulis
14-12-2012, 12:07
Sunku racionaliai patarinėti, kai gyvai negali pamatyti..
Taip kartais galima ir nukonsultuoti...
Aš tik žiūriu iš praktinės pusės, kad neapsimoka dėl smulkių darbų techniką varynėti..

vodolazas
10-04-2013, 14:45
laba visiems, iškilo keletas klausimų, tikiuosi kad atsiras galinčių pakomentuoti.

buvau prie savo prudo ir toks įtarimas kilo, kad po šios žiemos išduso ten viskas, kas dar buvo likę (jei karosai apskritai gali išdusti). ledas apie 0,5 - 0,6 metro. iškapojau ekete ir įleidau drenažini siurblį kuris tokį galinga sukurį sukelia eketėje. visa to tikslas, kuo greičiau pašalinti ledąir tiesiog judinti vandenį siekiant jį prisotinti deguonimi. nesupraskit klaidingai, nesitikiu kažką gelbėti, juk nieko vertingo ten nėra.
pirmas klausimas toks

jei ten išduso visos žuvys ir tarkim labai daug karosų pūna dugne, tai kaip greitai galima bus leisti naujas žuvis (atsiprašau už skirybą). na pavyzdžiui jei ledai nutirps o vandenį gerai praaeruosiu, ar to pakaks, ar reiks laukti kokį laiką.

antras klausimas toks. ar galima suderintį tokius dalykus kap lelijos ir amūrai viename tvenkinyje?

Nilas
10-04-2013, 15:03
Pagal ką sprendi kad viskas išduso? Kvapas blogas sklinda?

ar galima suderintį tokius dalykus kap lelijos ir amūrai viename tvenkinyje?
Žinoma, jei bus ką jiems ėsti be lelijų, tai tada jokiu problemų. Pas mane Amūrai lelijų sąžalynus naudodavo kaip slėptuvę. Kadangi pas mane buvo daug visokių kitų žolių, tai nei viena lelija dėl amūrų nenukentėjo.

vodolazas
10-04-2013, 15:11
kvapas ne koks tikrai, jis juntamas kai judini vandenį, bet jei uostai į saują pasėmęs lyg ir nesmirda.
šiap aš nesu tikras kad išduso, aš tik modeliuoju ir bandau suprast kai reiks elgtis jei ledams nuėjus matysiu daug gaišenos.

Darulis
10-04-2013, 17:16
O kiek pas tave yra žuvies plius minus???
Jai karosai ir kris, tai tu jų nematysi...
Savo praktikoje, kai buvo nevalyta kūdra 40 a. nesu matęs per kokius 30 metų (kiek atsimenu) jokių karosų kritimų, tik karpių..
Karosai matyt lieka dugne...

Kritusius išrinkčiau ir žuvinčiau, bet tada ateityje reikėtų jau pasirūpinti orapūte, kokių 20W.

LandeN
10-04-2013, 17:48
O kiek pas tave yra žuvies plius minus???
Jai karosai ir kris, tai tu jų nematysi...
Savo praktikoje, kai buvo nevalyta kūdra 40 a. nesu matęs per kokius 30 metų (kiek atsimenu) jokių karosų kritimų, tik karpių..
Karosai matyt lieka dugne...

Kritusius išrinkčiau ir žuvinčiau, bet tada ateityje reikėtų jau pasirūpinti orapūte, kokių 20W.

Pas savęs prieš kokius 10 metų buvau įleidęs apie 60 delninių karosų, kita pavasarį visi iki vieno plūduriavo pilvais į viršų.

Darulis
10-04-2013, 18:18
Na tokio dydžio jau karosai retai kada pakyla į paviršių...
Sunku diskutuoti apie tavo Landen situaciją, kai nežinai kuo prūdas gyvena ir kas ten jame..
Aš kalbu apie kūdras, kuriose daug dumblo ir augmenijos, kad karosų kai dūsta nesimato.. bet tai gali būti ir sieros vandenilis......
Na nekalbu apie tokius, kurių dydis max iki 20 gr.
Šiaip yra daug tiesos, kad karosai gali išgyventi beveik dumble...
Praktikoje esu susidūręs...

LandeN
10-04-2013, 18:33
Pas manęs nedidele uždumblėjes prūdas tebuvo 2 arų, 50-80 cm gylio tebuvo. Galbūt ledas iki dumblo išalo, bet nesupratau kodėl jos į dumblą nesulindo, nes įbridus susmegdavau virš kelėnų į dumblą. Po to gilinau prūdą.

vodolazas
10-04-2013, 19:10
Pas manęs nedidele uždumblėjes prūdas tebuvo 2 arų, 50-80 cm gylio tebuvo. Galbūt ledas iki dumblo išalo, bet nesupratau kodėl jos į dumblą nesulindo, nes įbridus susmegdavau virš kelėnų į dumblą. Po to gilinau prūdą.

kazkaip kad karosai lenda į dumblą nesinori tikėti, kartas nuo karto tenka (tiksliau teko) nerti po ledu ir karosus mačiau jų letargo busenoje gulinčius ant dugno bet ne dumble, na bet čia kalbu apie ežerą.

kalbant apie sieros vandenilį, gal ir sutikčiau, kad čia tas kvapas nes labai panašiai smirdėjo grežinio vanduo ir gręžėjai sakė kad tai sieros kvapas. bet kiek aš suprantu tas sieros vandenilis susidaro pūnant pernykščiams augalams. jei tai tiesa, tai tada šis variantas man netinka, nes nors ir prūdui 7 metai bet augalų jame nė su žiburiu nerasi, na neauga jie. suprantu daug kam kils klausimų, o tai kam man tada amūrai. atsakau, pernai po žiemos buvo užsikišęs melioracijos rinktuvas kurį kaltinu dėl vandens trūkūmo tvenkinyje, ir tvenkinys patvino ir išplito maždaug vieno h plote. tai tame užlietame plote jau po dviejų mėnesių užsiubavo tiek meldai tiek tie tokie su rudom burbuolėm augalai ir visas kitas balų velnias, dėl to net neabejojų, kad jau šiemet turėsiu gražiai užsisėjusios augmenijos.

vodolazas
12-04-2013, 17:49
gal kas turi informacijos apie birvėtos tvenkinius (ignalinos rajonas). koks pas juos žuvies pasirinkimas ir ar iš vis prekiauja įžuvinimo medžiaga.

tvis
12-04-2013, 20:12
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?126-Lietuvos-%C5%BEuvininkyst%C4% 97s-%C5%ABkiai-Kontaktai

vodolazas
15-04-2013, 20:57
o dabar gal kas parašys atsiliepimų apie bartžuvę. ir kokios yra galimybės transportuoti karpius, plačiakakčius ir keletą šamų 200 km. ar įmanoma maišuose su lengvąja mašina.

vodolazas
15-04-2013, 21:06
ir dar truputi, beje atleiskit jei klausimas skambės kvailai. tiesiog iki šiol niekada nešėriau žuvų grūdai, o tik viokiomis duonomis ir batonais. kaip tuos kviečius ar kokius kukurūzus reiktų paruošti karpių šėrimui. ar reikia juos šutinti ar tiesiog žaliais šerti?

tvis
15-04-2013, 21:06
Pernai pirkau pas juos- priekaištų neturiu.Pirkdamas pasakyk,kad toli veši, tai supakuos ilgesnei kelionei. Kažkiek pinigų prarasi už papildomą pakavimą, bet parveši gyvą žuvį.
Aš grūdus užmerkiu iš vakaro.Gal geriau ėda šutintus, bet mirkyti, pradedantys dygt manau turi daugiau naudingų medžiagų.

vodolazas
15-04-2013, 21:15
ačiū

Nilas
15-04-2013, 22:54
ir dar truputi, beje atleiskit jei klausimas skambės kvailai. tiesiog iki šiol niekada nešėriau žuvų grūdai, o tik viokiomis duonomis ir batonais. kaip tuos kviečius ar kokius kukurūzus reiktų paruošti karpių šėrimui. ar reikia juos šutinti ar tiesiog žaliais šerti?

Dar gerai yra traiškyti arba skaldyti grūdai, tokius geriau suvirškina, o ir mirkyti nereikia.

vodolazas
16-04-2013, 18:57
klausymas del apželdinimo. labai norisi, kad telkinyje (pavadinkime balą kiek pagarbiau) apart faunos atsirastu ir šiek tiek floros. pas žmonos krikštotėvus tvenkinys visas užžėlęs gražiomis raudonomis lelijomis. ar įmanoma kokiu nors būdu kokį kelmelį pas save persodinti. ir ar išvis tai įmanoma padaryti kai ketinu įsileisti karpiokų.

Junka
16-04-2013, 20:29
Aš pas save tvenkinėlyje padariau taip: iš Senukų, per akciją, po kelis litus už vnt. prisipirkau minkštos plastmasės kibirų. Tada kibirų šonuose pridariau 3x3 cm skylių. Po to, dugnan įdėjau molio, maišyto su juodžemiu, durpe ir arklio mėšlu. Įdėjau lelijos šaknų (irgi prisikasiau pas uošvį bei pirkau lenkuose) taip, kad plonosios šaknelės būtų orientuotis į padarytas skyles. Tada vėl molio, maišyto su juodžemiu, durpe ir arklio mėšlu. Ant viršaus - molio su stambesniais akmenimis ir užtrombavau. Tą kibirą po vandeniu į 1,5 m gylį pilnai iki viršaus į žemę. Tai niekas neišknisa, lelijos neblogai įsitvirtina. Kiti ant viršaus deda sietką metalinę - lelijos praauga, o žuvys neišknisa. Žodžiu toks va receptas. Kito nežinau :)

Gedas
17-04-2013, 06:35
Aš idėjau leliju šaknis i senus karbus, užpyliau juodžemiu, apdėjau akmenimis ir i 1-1.5 gyli. Yra sočiai karpiu, nieks neišknisa ir lelijos klesti labai gerai.

vodolazas
18-04-2013, 15:40
kas pasakys kokie būdai palaikyti prūdo vandenį kiek įmanoma skaidresnį jei jame gyvena protingas kiekis karpių, ar nuo drumstumo jau niekas nepagelbės. gal gelbėtų kokie augalai. sako dar plačiakakčiai padeda, bet manau jie labiau nuo dumblių o ne nuo drumzlių gelbėja.

rolandelis
18-04-2013, 16:51
serimas padeda

vodolazas
18-04-2013, 17:17
šiandien po liudnų žinių jumoras labai lėtai daeina. sorry jei čia ne jumoras, bet tokių atveju gal argumentuoti galima?

Nilas
18-04-2013, 17:41
Šėrimas nieko perdaug nepadeda dėl drumstumo. Labai viskas nuo grunto priklauso, jei prūdas molyje, tai vienintelė išeitis turėti skaidrų vadenį - neturėti dugną rausiančių žuvų, gerai apželdinti krantus, kad molio mažiau plautų. Dar padeda dugno pažvyravimas, bet reikia storai pilti, jei į molį.

vodolazas
19-04-2013, 10:24
perkant karpius, plačiakakčius ir panašiai, į kokius požymius vertėtų labiausiai atkreipti dėmesį idant maksimaliai sumažinti rizika įsigyti sergančių žuvų. ir pavyzdžiui, ar pastebėjus kokius tai pžymius ant vienos žuvies, užtenka tik ją vieną eliminuoti iš kitų?

Nilas
19-04-2013, 12:47
Svarbu, kad gilių žaizdų nebūtų, pabrozdininimai nieko tokio, bet kada jau iki mėsos davaryta, tai geriau vengti tokių. Dar kad nebūtų akys įkritę, nes tada jau žuvis dažniausiai tik plaukiojantis lavonas.

vodolazas
03-05-2013, 16:35
šiandien apsilankiau vasaknose ir iš ten parsivežiau du didelius (po 2 kg) plačiakakčius, tris mažesnius dvimetukus bei apie 30 dvimečių karpiokų, kurių svoris nuo 100 iki 500 gramų. kadangi pirmą kartą teko pačiam pirkti žuvį, tai buvau labai nustebintas eilės žmonių, na žodžiu jei taip bučiau dar valandą vėliau prišokęs tai žuvį pirkčiau gal tik rytoj. dabar atvažiavau 10.10 val ir atgal pajudėjau tik 12,30. nustebino (maloniai) sumažėjusios vasaknų kainos. dar tiesa eksperimento tvarka du plačiakakčius pirkau turguje irgi iš vasaknų autobusiuko, tai ten jie dar 30 nuošimčiu pigesni, o kokybė tokia pat, skirtumas tik tas, kad turguje jų niekas nepakavo į maišus, bet kadangi per penkias min nuo turgaus nulėkiau iki savo balos, tai plačiakakčiai puikiai sau nuplaukė.
einu bandyt dabar kokią šėryklą organizuoti, gal kas turite kokių patarimų kaip įrengti šėrimo stalą jei nėra prūde liepto. manau tvirtinti prie apskrito plūduro ir kaip nors jį užinkaruoti, bet kaip tikrinti ar viską suėdė dar nesugalvojau.

tvis
03-05-2013, 17:31
Jei nėra galimybės pasidaryt stacionarų lieptą- daryk plaukiojantį. Arba ant kranto kalk i žemę vamzdį ir konstruok svirtį, kaip, kad senovėj šuliniai buvo.

Nilas
03-05-2013, 18:27
Arba ant kranto kalk i žemę vamzdį ir konstruok svirtį, kaip, kad senovėj šuliniai buvo.
Pas mane kaip tik taip ir padaryta. Įkaltas į žeme vanzdis, į jį įsistato medinis dvišakis, o ant jo dedu kartį, ir viskas vyksta tradiciniu sverto principu.

vodolazas
06-05-2013, 14:52
šiandien ir vėl apsilankiau vasaknose. žmonių nulis, taigi turėjau galimybę pasirankioti norimo dydžio karpiokų. rinkausi didžiausius, manau, kad didžiausi savo bendraamžių būryje ir toliau augs sparčiau. taigi karpiokai nukeliavo pas savo brolius kurie pas mane baloje įsikūrę jau nuo penktadienio, beja gražiai ėda batonus visokius ir kadangi labai saulėta ir nėra vėjo tai buvo gana smagu matyti kaip jie kažką gaudo vandens paviršiuje. taip bestebint pora kartų pro šalį praplaukė tamsus dideli šešėliai - plačiakakčiai. beje dabar įtariu busiąs padaręs klaidą. greičiausiai vasaknose įsigijau margųjų plačiakakčių kurie minta tik zooplanktonu, o tikslas buvo pamažinti fitoplanktono (dumblių ir pan). gal kas turi tikslesnės info kokiais plačiakakčiais prekiauja vasaknose.

Nilas
06-05-2013, 15:13
:) O tu manai, kad margasis plačiakaktis prarijęs fitoplanktoną jį išspjauną? :) Kai košia tai košia viską iš eilės, tik zooplanktonas jam duoda tikrąjį augimą. Vyrauja tokia nuomonėm kad lyg ir plačiakakčių hibridai yra universaliausi, bet po šio sezono galėsi pasitikrinti, kaip margieji veikia ir ar yra poreikis kažką keisti.

vodolazas
15-05-2013, 21:09
esu kiek pasimetęs ir nusiminęs. Šį šeštadienį radau vieną iš didžiujų plačiakakčių negyva, bet čia nei kiek nesijaudinau, nes vienas iš tų kur pirkau turguj buvo kiek pridusęs ir jam jau nuo pat pradžių sunkiai sekėsi panert po vandeniu, bet po kelių valandų paniro. tada užvakar ir vakar radau po vieną karpioką nugaišusius. o šiandien iš vandens išgaudžiau dar gyvus bet jau bemirštančius du karpiokus. deja nenufotkinau bet vienam jų žvunas buvo atsilupes ir lyg kokie siūlai dengė žaizdą, kitam irgi panašiai. visi kiti karpiai (na bent jau ta dalis kuri matosi) jaučiasi puikiai, šokinėja iš vandens, noriai ėda ir konkuruoja su antimis dėl batono.
taigi ar verta sunerimti ar čia tik atsisijoja nesveiki (sužaloti) po žuvinimo karpiokai.

tvis
15-05-2013, 21:26
Visada pirk žuvį kuo anksčiau,kol vanduo šaltas. Jei tave paguos- sunki žiema, netikęs pavasaris. Kitais metais tikrai bus geriau. Jei leidžiu žuvį į savo prūdus- labiau stebiu pirmas dvi savaites. Jei stips- tai tame laikotarpyje.Vėliau netektys dažniausiai būna retos, arba dėl prūdo savininko klaidų. Manau, kad stipo sužalotos žuvys pakliuvę į šiltą vandenį.

Nilas
15-05-2013, 21:43
...ir venk pirkti stambias žuvis, jos turi daug jėgos, smarkiai daužosi ir labai susižaloja. Išoriškai gali nieko nesimatyti, bet jeigu ji kur nors buvo kritusi, galimi įvairūs vidiniai sužeidimai.

vodolazas
17-05-2013, 19:08
po ilgų svarstymų ir diskusijų su broliu (bergždžias reikalas) baigiu irengti lieptą ir jau sekmadienį ant jo atsiras toks lyg ir kranas su gerve, skirtas maitinimo stalui gramzdinti. tačiau turiu šiokią nuojautą, kad vieta pasirinkta ne itin vykusiai. lieptą pastačiau seklesnėje pusėje. gylis apie 1,2 m. tačiau šeriant žuvis batonu matosi kad jos daugiau puotauja kitoje pusėje. kaip manot ar plauks (įpras) žuvys maitintis ten kur aš ruošiu joms vietą.

Aurielka
17-05-2013, 19:12
po ilgų svarstymų ir diskusijų su broliu (bergždžias reikalas) baigiu irengti lieptą ir jau sekmadienį ant jo atsiras toks lyg ir kranas su gerve, skirtas maitinimo stalui gramzdinti. tačiau turiu šiokią nuojautą, kad vieta pasirinkta ne itin vykusiai. lieptą pastačiau seklesnėje pusėje. gylis apie 1,2 m. tačiau šeriant žuvis batonu matosi kad jos daugiau puotauja kitoje pusėje. kaip manot ar plauks (įpras) žuvys maitintis ten kur aš ruošiu joms vietą.

be abejo, tuo net neabejok, jeigu nebus pašalinių trukdžių

vodolazas
31-05-2013, 19:02
Panašu, kad rūpužiokai needa nuo specialiai jiem sukonstruoto šėrimo stalo. stalas jau virš savaitės o jie niekaip nesugalvoja nuo jo est, nors batoną nuo paviršiaus puikiairyja butent toje vietoje. hmm

Nilas
31-05-2013, 19:15
Panašu, kad rūpužiokai needa nuo specialiai jiem sukonstruoto šėrimo stalo. stalas jau virš savaitės o jie niekaip nesugalvoja nuo jo est, nors batoną nuo paviršiaus puikiairyja butent toje vietoje. hmm

Šeri grūdais? Jei taip, grūdų porcijos ilgiau 3 dienų nelaikyk, suėdė ar nesuėdė keisk naujais, nes grūdai bestovėdami prarūgsta, o tada jie labiau baido žuvis nei vilioja. Jei turi galimybę į grūdus gyvulinių miltų gali pamaišyti, kvapas plačiau pasklis. O batoną pataupyk kol kas.

vodolazas
04-06-2013, 21:42
Na šėryklą mano augintiniai jau atrado, bet pašaro suvartojimas labai nevienodas, beje kiek supratau, kartais dalis pašaro tiesiog nubyra nuo šeryklos dugnan dėl tam tikrų konstrukcijos klaidų. o noriu paklausti tokio reikalo, kaip atpažinti vandens rūgimą, kokie to požymiai (dar iki pradedant gaišti karpiams)?

Nilas
05-06-2013, 01:07
kaip atpažinti vandens rūgimą
Manau, kad kvapas pirmiausia išduoda, prarūgus dugnui net grūdai šėrykloje prasmirsta tokiu rūgščiai-karčiu kvapeliu.

vodolazas
27-06-2013, 19:33
Sveiki visi. turiu problemą kuri nesusijusi su prudais ir žuvimis. per keurias dienas pagaunu antrą angį. viena prie pat trobos duru, o šiandien jau ir pačioje troboje prie vonios kambario. nemanykite kad painioju. puikiai pažystu gyvates ir netgi jomis žaviuosi, bet yra bėda ta, kad mano dukra irgi nesibaido žolčių ir visų į juos panašių ir drasiai ima į rankas. tai vat mastau kas galėjo nutikti. pastoviai būdavo daug žalčių bet šiemet jų kaip niekada mažai, bet angių dar niekada nebuvau pas save matęs. o dabar jau antra ir plius dar namuose. dabar raitosi trylytriame sloike. vešiu link pelkės. Klausimas toks, gal kas žino kaip jas iš teritorijos išguiti?

vodolazas
09-07-2013, 21:37
deja turiu konstatuoti faktą, kad žuvį iš mano prudo brakušos su*isti išsėmė totaliai.