PDA

Žiūrėti pilną versiją : Tvenkinių žiemojimo kalendorius

Rolandas
05-12-2012, 20:35
Prašyčiau atsiųsti savo tvekinių "žiemojimo" stebėjimų medžiagą.
Kada užšalo, kiek deguonies, žuvų dusimo pradžia, deguonies kiekis. ledo storis, atliekami darbai ir t.t.

Įdomu, gal kam ir padės laiku susizgribti atlikti vieną ar kitą priežiūros darbelį.

Darulis
05-12-2012, 21:21
Na jau tvenkiniai užšalo, bet ledo storis dar tik 2-3 cm.

Aurielka
06-12-2012, 14:41
Žuvininkystės ūkyje Vilniaus rajone vakar gaudėm žuvį dar be ledo. Buvo plėvelė apie 0,5 cm, bet žuvims judant jos neliko. Šiandien ir rytoj dar normalaus ledo tikrai nebus, o po ateinančio savaitgalio jau galima tikėtis. Tačiau pirmasis ledas yra labai apgaulingas ir lengvai skylantis (trapus), todėl stotis nerekomanduotina. Reikėtų palaukti bent jau kokių pora savaičių priklausomai nuo temperatūros. Be to, ledui susidaryti įtakos turi ir sniegas. Kuo jo daugiau užkrenta ant pirmojo leduko, tuo lėčiau jis formuojasi. Yra buvę įvairių metų. Šie kol kas vidutiniški ir kažkokių didelių ekstremumų nenusimato.

Junka
08-12-2012, 09:58
Vakar dar ledao nebuvo, bet pliurza iš sniego jau laikėsi ant vandens. Šiandien jau šioks toks ledukas yra (naktį buvo -12C). Vanduo per persipylimo vamzdį bėga kaip bėgęs. Neturiu kaip matuoti vandens parametrų.

tvis
15-12-2012, 12:04
Praėjusį sekmadienį žvejojom su bičiuliu ešerius mano prūduose ant ledo.Kibo neypatingai.Šiandie n ant ledo jau nelipčiau.Man regis kai ant viršaus pametė sniego-ledas paplonėjo.Pamatavau oximetru deguonies kiekį ir temperatūrą.Kol kas tragedijos nėra-nuo 11 iki 4mg/ltr.Tik vienoj įlankėlėj 2,5.Temperatūra nuo 0,7 pratekančiam eršketų prūdely iki 2,3 laipsnių. Turint omeny, kad žuvies daug-kitą savaitę jau jungsiu orapūtes.

Gediminas
01-01-2013, 17:11
Kažin kokia padėtis su deguonimi Lietuvos telkiniuose.
Turiu orapūte, bet kol kas nejungiu nes manau kad dar anksti.

Darulis
01-01-2013, 18:17
Viskas priklauso nuo tvenkinio dydžio-gylio ir žuvies tankio..
Aš kai matavau per Kalėdas, tai didesniuose tvenkiniuose buvo tvarkoje, o mažesniuose 40a ir apie 50a., tai taip sakyčiau.....
Bet viename įjungiau orapūtę, o kitame, tai kiekvieną dieną ten eketes gręžia..
Plius, kai nutirpo sniegas, tai per tas eketes pribėgo vandens... mačiau..
Plius dar yra šioks toks vandens įbėgimas..
Tai sausio 19 d. važiuosiu į kaimą, tai gal jei ką profilaktiškai siurblį pajungsiu keletai valandų..

deras
01-01-2013, 18:23
Šiandien pasimatavau deguonies kiekį su akvariuminiu testu. Orapūtė buvo pajungta po poros savaičių po užšalimo, tai dabar kai atleido dviejų įtekėjimų ir orapūtės ištirbdinti plotai sudaro apie 10 arų iš 35.

deguonies kiekis įtekančiam vandenyje apie 7-8, po pypkės tvenkinyje apie 9-10, tai kaip suprantu vanduo dar prisisotina krisdamas.
deguonies kiekis ištekančiame vandenyje iš 2 m. gylio apie 8.

Gediminas
01-01-2013, 18:37
Aišku.
Pas manęs tvenkinys gilus, nepridumblėjas ir dar iš jo vanduo išbėga. Manau viskas bus Ok.

Rolandas
01-01-2013, 18:39
Aš kai matavau per Kalėdas, tai didesniuose tvenkiniuose buvo tvarkoje, o mažesniuose 40a ir apie 50a., tai taip sakyčiau.....
Bet viename įjungiau orapūtę, o kitame, tai kiekvieną dieną ten eketes gręžia..
Plius, kai nutirpo sniegas, tai per tas eketes pribėgo vandens... mačiau..
Įdomu būtų skaitinė išraiška. ;)

Nilas
01-01-2013, 18:45
Per Kalėdas mano šaminio tvenkinuko galas jau buvo pratirpęs, vanduo iš drenažo ėjo galinga srove, per vienuolį vanduo net šniokšdamas ėjo. Tai kol kas man irgi ramu.
3526

Darulis
01-01-2013, 20:38
Nuo dugno apie 0,5 m. buvo tarp 2.3-3.3

Aurielka
20-01-2013, 12:03
Žiema Lietuvoje po truputį įsitvirtina. Ledas ant žiemojimo tvenkinių taip pat. Gerai, kad sinoptikai šiek tiek suklydo, ir bent jau Vilniaus rajone minimali temperatūra kol kas buvo nukritusi iki 15 laipsnių žemiau nulio. Ledo storis vis didėja - šiuo metu jis siekia 25-35 cm priklausomai nuo tvenkinio vietos ir įtekėjimo. Mūsų ūkyje bent jau kol kas su savitakiu vandeniu problemų nėra, todėl ir deguonies pakanka - matuojant ne žemiau 7,2 mg/l su oksimetru. Didesnių problemėlių gali iškilti nepratekantiems tvenkinukams su didesniu žuvies tankiu. Ir, žinoma, deguonies problema dažnai iškyla kovo mėnesį, jeigu ledas su sniego sluoksniu vis dar laikosi. O šiuo metu snygis nėra labai blogai, nes apkloja tvenkinius ir kažkiek sumažina ledo susidarymą į storį :-)

Darulis
20-01-2013, 18:11
Sveiki. Norėjau aprašyti tikslinėje temoje, bet neprisiminiau pavadinimo, tai parašysiu čia.
Prabėgau šiandien per tvenkinius su oksiometru. Matuoju apie 50 cm nuo dugno.
Vandens temperatūra:
40 arų buvo apie 1 laipsnį, o deguonį rodė tarp 3,5-4,5 mg/l;
1,3 ha apie 3 laipsnius, o deguonį rodė 2-3 mg/l;
1,7 ha apie 4,5 laipsnio, o deguonį rodė 5,5-7 mg/l;
o va kur 70 arų tai man nepatiko, nes deguonį rodė 1-2,5 mg/l. tai pajungiau siurblį, kad vandenį prisotintų deguonimi. Nors į šį tvekinį įbėga ir išbėga vanduo. Na kokių 100-200 ltr/min. Bet įtariu, kad vasarą buvo daug žolių tvenkinį ir dabar plius ant ledo apie 20 cm sniego, tai rezultatas yra toks...

Aurielka
21-01-2013, 09:15
Šiandien rytinėje dalyje šaltukas paspaudė rimtai -25 laipsniai buvo apie 6-8 h ...dabar po truputį kyla ...pas ką daugiau :-)

Rolandas
21-01-2013, 12:04
Taip pat rytinėje, prie Pabradės, -21C.

Rolandas
28-01-2013, 07:37
Vakar matavau deguonį. Turiu pranešt, kad nepratekančiam tvenkiny kritinė sitluacija.
Būtinai reiks išnaudoti būsimą poryt atodrėkį ir paleist aeratorių.

Darulis
28-01-2013, 08:34
O kokius skaičius rodė ???
Klausiu tam. kad galėčiau pasilyginti..

Rolandas
28-01-2013, 09:12
0,7ha. Nepratekantis, gylis iki 3m. Žuvų yra.
duomenys pagal eketes/matavimus O2mgl T poroje 0,5m nuo ledo/0,2m nuo dugno.

2,38 2,0/1,94 2,6 numanomi šaltiniai
2,39 0,6/1,84 2,4 giliausia vieta
2,10 1,8/1,93 2,1 sekli užuolanka

Neramina, kad prie dugno neliko 2mg/l.
Gal žuvininkai pakomentuotų grėsmę?
Ačiū

P.S. Su kitu tvenkiniu viskas tvarkoje 4,92-5,35 mg/l.

Aurielka
28-01-2013, 10:15
mažai ...nepratekančiuose susidaro bedeguoninės zonos ir žuvų dusimo pavojus yra labai didelis ...pas mus irgi žmonės praneša, kad net karosai jau kyla į eketes, vadinasi, situacija kritinė ...kas turi šiek tiek pratekėjimo ar šaltinių, tiems ramiau ...žada atšilimą pačiu laiku

tvis
29-01-2013, 17:36
Šiandien ir aš pamatavau deguonies kiekį. Pagerbiau savo prūdelius, matavau net su dviem skirtingais oximetrais. Rezultatais likau patenkintas. Mažiausias kiekis kurį parodė- 4,5mg/ltr. Daugiausiai-10,4. Šiuo metu žuvys gyvena šešiuose prūduose. I tris pučiu orą nuolat, kiti trys šiuo metu dar pratekantys ir ten apsieinu be orapūtės.

Rolandas
29-01-2013, 18:18
Ar labai skyrėsi prietaisų parodymai tarp savęs?

tvis
29-01-2013, 18:23
Maždaug 0,4- 0,5mg/ltr. Temperatūra 0,1-0,3 laipsnio.

Rolandas
29-01-2013, 18:44
Jei skiriasi temperatūra, visada skirsis ir deguonis. Kažkurio termodaviklį būtina kalibruot, 0,3 - labai daug.

tvis
29-01-2013, 18:58
Jei skiriasi temperatūra, visada skirsis ir deguonis. Kažkurio termodaviklį būtina kalibruot, 0,3 - labai daug.

Ko gero viskas ten gerai,tik laiko tam reikėjo skirt daugiau, nes gan smarkiai skyrėsi daviklių masė, dydis ir diametras. 0,5mg/ltr ne tokia jau didelė paklaida, kai rodo 4,5 ar daugiau.

Darulis
29-01-2013, 20:44
Paskambinau tėvukui..
Klausiu kaip reikalai su deguonimi??????
O jis sako.......pas mane ir pas tave rodo, kad 1,2 mg/l.......
Jau suprantu, kad jai pas mane tokie parodymai, tai negerai....
Pasirodo bekabalnt........... ..............paaiš kėja, kad jis antgalio nuo daviklio nebuvo nuėmęs, o man keista pasidarė, kai pasakė, kad kambaryje rodo apie 3 laipsn.. ir dar klaidą atitinkamą meta..
Tai ir supratau, kad antgalio nenuėmė...::::)))) )))))))))))))))))))) ))))))

Rolandas
29-01-2013, 20:48
Bet žinok slėgis krenta. Tegu ryt pamatuoja ir užrašo matavimus, nebūk toks užtikrintas. ;)
... arba nuvežk, paskaldyk tėvukui malkų. Nelaikyk bočių tokiam šalty namuose. :)

tvis
09-02-2013, 14:32
Praėjau su oximetru per prūdus. Dauguma prūdų negilūs ir matavimo rezultatai panašūs. Matyt atodrėkis daro savo. Prie dugno ir paviršiui matuojant irgi daug maž vienodi. Mažiausiai parodė 6mg/ltr. Kitur maždaug apie 10mg/ltr. Keisti rezultatai vienam prūde. Prie dugno, 1,5m gylyje 9mg/ltr, o paviršiui-6mg/ltr. Gal taip gavosi dėl orapūtės, kurios šlanga įmesta už kelių metrų. Matuojant gilų prūdą, jau kiek kitaip gavosi. Paviršiui-12mg/ltr, o 4m gylyje tik 2mg/ltr.

Nilas
09-02-2013, 20:17
Pas mane, situacija prastesnė, karpiniame prūde kur mažai žuvies ir vanduo neaeruojamas, prie dugno yra 1,5-2,11, per vidurį apie 3,5-4. Viršuje 6,5-7,9.

Darulis
09-02-2013, 21:03
Normali dar pas tave situacija....
Vertinant iš blogosios pusės.
Pas mane prie tokių parametrų kimba žuvys, o tai reiškia, kad jos nedūsta...
Žvejai gaudydami ant gyvos žuvelės pagavo pora lydekų, dar pora kibimų buvo..
O ir žuvelės ištraukdavo parą tokiomis sąlygomis ir budavo gyvos.....

deras
09-02-2013, 22:43
Šiandien į sodyba užsuko pažįstamas iš gretimo kaimo ir išsišnekėjom apie tvenkinius..
tai pasirodo jis savo tvenkinuke (apie 20 arų) kirsdamas eketes šiandien rado kritusius tris karpius po 3kg. ir amūrą apie 4kg., bet nemanau, kad tai viskas....
žmogus turėjo orapūtę, bet jos nenaudojo, nes vanduo dar "nesmirdėjo", va tokia situacija...

Darulis
09-02-2013, 23:20
Na jai turėjo orapūtę ir prie tokių sąlygų nenaudojo, tai vadinasi dar neteko tręšti stipriai pamidorų...
Be pulso žmogus tik tiek galiu pasakyti..

Darulis
11-02-2013, 23:16
na teks ir man paskelbti savo vandens parametrus, kurie jau nedžiūgina
Matavimai daryti 2013-02-02:

Prūdo kurio plotas 40 arų, tokie parodymai:
Temperatūra Mg/l Gylis m (apie)
0,5 / 5,5 / 3
0,4 / 6,0 / 3
0,4 / 5,8 / 2,8
0,4 / 5,7 / 2,8
0,4 / 5,6 / 1,5

Noriu visus informuoti, kad čia tokie parametrai tik dėka 60W orapūtės, kuri jau dirba nuo kokių Kalėdų.

Pernai buvo 3 kartus mažiau žuvies ir rodė max 4,5 mg/l.
Čia situacija iš visų prūdų yra geriausia.

Prūdo kurio plotas 1,7 ha tokie parodymai:
3,9 / 1,4 3,5
3,1 / 2,6 / 2,4
2,7 / 2,8 / 2,4
3,6 / 1,5 / 3,5
2,0 / 4,5 / 2,0
2,7 / 3,6 / 3,2
3,2 / 2,6 / 2,5

Na gylius parašiau panašiai, nes nematavau..
Čia dar kibo žuvys prieš gerą savaitę, bet jau nesu ramus..
Savaitgalį reiks lėkti.....

Prūdo kurio plotas 1,3 ha tokie parodymai:
3,4 / 1,2 / 2,5
3,5 / 0,8 / 2,0
2,3 / 0,75 / 2,0
2,5 / 1,3 / 1,5

Čia situacija yra sakyčiau prasta, nors ir tik grįžęs su pirkiniu iš Lenkijos įmečiau orapūtę, bet tik labiau eksperimentinio pobūdžio....
tą jau reikėjo padaryti prieš Kalėdas......
Bet čia tėvuko tvenkinys, o jis neklauso visai manęs, tai neturiu didelio noro ir kištis....
Buvau prieš kokį mėn. pajungęs vandens siurblį...., kurio galingumas apie 40-50 kub/h., tai toje vietoje pakėlė deguonies kiekį....

Norėjau nedėti šių skaičių, nes tai jau APSILEIDĖLIŲ VANDENS PARAMETRŲ PARODYMAI......

Prūdo kurio plotas 0,7 ha tokie parodymai:
1,5 / 2,5 / 1,5
3,2 / 0,9 / 2,0
2,7 / 0,65 / 2,4
1,5 / 2,3 / 2,0

Čia esu rašęs, kad į jį įteka Iš 1,7 ha apie 100-200 ltr/min. vandens, bet kadangi yra daug žolių, tai su deguonimi kaip matote problemos....
Esu prieš kokį mėn. pajungęs vandens siurblį...., kurio galingumas apie 40-50 kub/h.
manau šiek tiek padėjo...

MANO KAIP MĖGĖJO MORALAS:
jai turite elektros laidą prie tvenkinio ir šiuo metu pas jus nėra veikinačios orapūtės......, tai arba nėra/nebus pas jus žuvies (nekalbu apie šaltinius ir pan. variantus) arba jus investuojate į pamidorų tręšimą, kurio galite ir nesulaukti iki pavasario, nes žuvis supūs ant dugno ir jūs jos nepamatysite...
O galvosite, kad nedūso............. ..................
Gera orapūtė kainuoja 60W 500-600 Lt, tai sudaro 70 kg jūsų išdūsusios žuvies... jau apie moralinius netekimus aš jau net nekalbu..

BET KAIP SAKOMA: KAS IR KOKS ŠEIMININKAS, TAS IR UŽSAKO SITUACIJOS PASIRINKIMĄ KAIP ELGTIS....
Ar pasikliauti dievų, kuris tikrai paims ar pakeisti situaciją taip kaip pats norėtum.
Sėkmės visiems mėgėjams..

Rolandas
12-02-2013, 22:29
Gylis - čia tvenkinio gylis ar matavimo gylis? Jei ne matavimo gylis, tai kokiam gylyje atlikti matavimai?

Darulis
13-02-2013, 18:43
Čia maždaug toks prūdo gylis toje vietoje, o matavimus atlieku nuo dugno pakėlęs max 50 cm.

Sartorius
14-02-2013, 09:57
Žuvų dusimas įprastas reiškinys, o kažkam nuostaba.

http://tv.lrytas.lt/?id=1359385102135728 0081

Darulis
17-02-2013, 14:38
3614

Rimukas
17-02-2013, 19:25
Oksimetro neturiu , bet deguonies manau tikrai pakanka, nes žuvų nėra daug, žolių taip pat neperdaugiausia. Kelios nuotraukos su upėtakiais. Mano prūdo vaizdas priklausomai nuo temperatūros, pirmos nuotraukos sausio pradžioje darytos esant teigiamai temperatūrai. Kitos sausio vidurys-antra pusė, kai atšalo stipriai žemiau 15-18C eketė užšalo ir kartu tausodamas orapūtę ją buvau išjungęs. Difuzorius vamzdinis 2 metrų ilgio panardintas 2,4 metro gylyje, orapūtė Hiblow HP 60. Prūdas apie 20 arų.
3615361636173618

Rolandas
17-02-2013, 22:33
Faina žiemą iš eketės ištraukt upėtakį. Kaip kokioje Kanadoje. :)

Darulis
25-02-2013, 16:28
Na kas girdėti apie žuvų žiemojimą..
Nes esu Vilniuje, tai atitrūkęs nuo realybė::)
Tel. bandau palaikyti pulsą, bet nejauku..

Saulius64
25-02-2013, 17:41
Apžiūrėjau vakar ir aš savo prūduką. Ledas storas, apie 20cm, išpjoviau porą kvadratų eketę, galvojau gal kas nors dūstantis pasirodys, bet nieko nepastebėjau. Vanduo atrodo skaidrus. Žuvies nedaug, keletas lynų ir trys eršketai, kurių nesu matęs nuo pat paleidimo.

Gedas
25-02-2013, 20:57
Pas mane tai kur prateka dar vos ne vos vanduo tai kaip ir nieko, vanduo skaidrus, nesimato jokiu blogu požymiu, bet vat mažutis aro prudelis tai atrode nekaip.
Vakar padariau gan nemaža ekete, tai vandens spalva ir kvapas jau keistoki, žuvu nesimate, matyt neliko gyvu, nors ten paukiojo 3 peiliukai,
kuojas jiems i kompanija rudeni ileidau, kad turetu ka valgyti :) Ir karosu apie šimteli. Bus patreštas prudelis, pavasari nereiks išgaudyti.. Aišku gaila, bet ka padarysi.
Nebuvo galimybes ajeruoti, ir ledas ten kazkaip trimis sluoksniais užsidejo... Tokia jau žiema, tai atšyla tai vel atleidžia :)

Darulis
26-02-2013, 07:09
Apžiūrėjau vakar ir aš savo prūduką. Ledas storas, apie 20cm, išpjoviau porą kvadratų eketę, galvojau gal kas nors dūstantis pasirodys, bet nieko nepastebėjau. Vanduo atrodo skaidrus. Žuvies nedaug, keletas lynų ir trys eršketai, kurių nesu matęs nuo pat paleidimo.

Na čia ledas, tai tikrai nestoras. Pas mane ant kai kurių tvenkinių kur yra susiformavęs 3 sluoksnių, tai arti 40 cm.
negalvok, kad kai išpjauni eketę, kad žuvis taip ir kyla. O gal jau ji prieš kelias savaites ar net kelias dienas dūso....
Gali ir pavasarį nepamatyti, jai dūsimas buvo sausio mėn.
va jai būtum kiekvieną dieną pjovęs, tai gali teigti, kad nedūso..
Jai nesi matavęs, tai čia kaip sakoma dar prasčiau negu būrimas iš kavos tirščių....

Darulis
26-02-2013, 07:19
Pas mane tai kur prateka dar vos ne vos vanduo tai kaip ir nieko, vanduo skaidrus, nesimato jokiu blogu požymiu, bet vat mažutis aro prudelis tai atrode nekaip.
Vakar padariau gan nemaža ekete, tai vandens spalva ir kvapas jau keistoki, žuvu nesimate, matyt neliko gyvu, nors ten paukiojo 3 peiliukai,
kuojas jiems i kompanija rudeni ileidau, kad turetu ka valgyti :) Ir karosu apie šimteli. Bus patreštas prudelis, pavasari nereiks išgaudyti.. Aišku gaila, bet ka padarysi.
Nebuvo galimybes ajeruoti, ir ledas ten kazkaip trimis sluoksniais užsidejo... Tokia jau žiema, tai atšyla tai vel atleidžia :)

Įtariu, kad šiam mažam prudelį yra daug žolių ir prūde gali būti nemažai susikaupusio dumblo...

Deguonies ko gero nesi matavęs?

Kai buvau prieš beveik 2 sav. kaime, tai nusprendžiau išmatuotiti deguonį ir įvertinti padėtį viename žolėmis apaugusiame dumblėtame apie 20 arų prudelyje.

manuo nuostabai deguonį 2,5 m. rodė apie 0,3 mg/l.
Karosiukai plaukojo eketėse, bet dydis nuo 2 g. iki max 20 gr.
Kvapas buvo tikrai nekoks, bet nevertinčiau, kad jiems trūko deguonies (čia mano nuomuonė).
Labiau teigčiau po konsultacijos su mūsų specais, kad yra didelis kiekis sieros vandenilio.

Tai ko gero ir yra pagrindinis rodiklis dėl ko niekada po to negali pagauti tokiose balose didesnių karosų, nes jie paprasčiausia išdūsta, bet tik čia mano tokie pamąstymai iš praktikos, o kaip iš tikrųjų yra tai dar per jaunas tokius pastebėjimus vertinti kaip argumentus..::)

tomelis
08-03-2013, 11:36
Čia gal truputį ne į temą, bet šiandien vežant vaikus i darželį pastebėjau kad Išlaužo ūkis tvenkinį išleidinėja ir kažka sulipę gaudo, gal čia prekinę žuvį Velykom ruošia. Kada pradėjo nuleidinėt nežinau, nes tik vakar Lietuvon parlėkiau. Kažkaip keistai atrodo sulūžinėjas ir susmeges ledas, kažin po juo žuvies nelieka? Ir tu žmonių kur sulipę gaudo kažkaip gaila, taip ir pautukus gali peršalt tokiu oru.

Aurielka
08-03-2013, 11:57
labai įprastas dalykas didžiuosiuose žuvininkystės ūkiuose ...negali laikyti sandėlyje žuvies visai žiemai, todėl tenka bent kartą per mėnesį gaudyti - nesvarbu šalta ar ne, pūga, sniegas ir kitos žiemos gėrybės :-)
procesas gaudymo žiemą gana sudėtingas, tačiau kas nėra to matęs - egzotiškas ...kai reikia išpjauti ledą per visą žiemojimo tvenkinio kanalą (plotis apie 10-15 metrų), nuskandinti ir pakišti po likusiu ledu ir t.t. Jeigu viskas gerai ir ledas neišplaukia į kanalą žuvies nelieka po ledu ir ji nėra prispaudžiama, tačiau visko pasitaiko. O dėl šalčio - tai toks tų žuvininkų ir žuvininkystės darbininkų darbas - nelengvas, tačiau įdomus :-)

Aurielka
12-03-2013, 10:01
Rytų Lietuvoje nusistovi visiška žiema. Šaltis laikosi tiek dieną, tiek naktį (jau kokios 5 paeiliui paros taip). Šiandien dar ir stiprokai sninga. Gamtovaizdis kaip sausio vidurį, tik ilgesnė šviesioji paros dalis išduoda, kad jau ne už kalnų pavasario lygiadienis (kovo 18 d. diena jau persvers naktį 2 minutėm). Prognozės iki 22 kovo panašios. Žodžiu, nieko gero žiemojančioms žuvims kol kas.
Žiemojimo tvenkiniai, kurie buvo iškirsti aplink vienuolius prieš 10 dienų, šiandien ledo sluoksnis prišalęs nuo 15 iki 20 cm. Ledas ne tik kad neplonėja, bet dar truputį ir storėja bendrame tvenkinio sluoksnyje. Manau, kad šiaurinėje ir šiaurrytinėje Lietuvos dalyje situacija dar prastesnė. Reikia labai stebėti deguonies kiekį tvenkiniuose šiuo metu. Pas mus kol kas viskas tvarkoj - vandens užtenka ...belieka kantriai laukti šiltesnių dienų :-)

Rolandas
13-03-2013, 00:29
Įkalbėjau tėvą pratęsti aeraciją iki savatės pabaigos bent jau arba kol atlėgs šalčiai nepratekančiam eršketiniame tvenkinyje.
gal tai ir bus paskutinė aeracija šia žiemą?

Vorr
15-03-2013, 15:05
Apie kokią žiemą šneki, senai jau pavasaris :D
o jei rimtai žada jau kita savaite, atšilimą tik -6 ar -17C:)

Darulis
15-03-2013, 21:43
Čia gal ne visai į temą, bet..
Laikau nuo rudens dar dėžėje gal keliolika kg., o gal ir mažiau karpių tėvuko tvenkinį.
na jai jie išgyvens, tai sakysiu, kad žuvys nedūso.., bet jai kris, tai bus tėvui rimtas argumentas, kad žuvis reikia saugoti ir prižiūrėti..

Vorr
16-03-2013, 00:05
o tai negali jų išgaudyt ir pasakyt, kad išdūsusios buvo?:) nes ok šią žiemą nepadus, bet jei kita isdus? nelengviau/saugiau priverst nuolat rūpintis?:)

Darulis
16-03-2013, 02:03
Tokiems žmonėms reikia pamatyti, kad po to suprasti..
O priversti rūpintis, tai labai sudėtinga..
Patikėk kaip aš tuo klausimu dirbu.....

Aurielka
18-03-2013, 08:16
Rytinėje šalies dalyje šiandien temperatūra 6 val. ryto buvo -22 laipsniai ...ką aš žinau - šiais metai pavasario greičiausiai nebus :-) ateis iš karto vasara :-)

Junka
18-03-2013, 09:42
Na, kažkaip peržiemojome žiemą, dabar beliko peržiemoti pavasarį :D O jei į temą, tai mano tvenkinukas jau gal tris kart buvo atitirpęs, o dabar ir vėl sėkmingai užšalo... Vanduo per persipylimo vamzdį kaip bėgo taip bėga. Bus matyt kaip ten su žuvimi, kai ledas nueis, bet kol kas tai nieko blogo nesimato, o ledas dar kaip tik ir į naudą išėjo - nuravėjau visas žoles, kurių nenuravėjau rudenį, tai šiek tiek sumažinau pūvančios biomasės kiekį.

Darius1
20-03-2013, 21:29
Pietinėje Lietuvos dalyje, tragiška situacija, jau daug kur išduso žuvys, net ir ežeruose, daug kur jau dusimo pradžios riba:( Situacija tragiška.

tomelis
20-03-2013, 21:37
Šiandien buvau pažvejot ant Jiesios užtvankos, ledas kokia 30-40 cm, net išgrežt yra ka veikt, bet matyt žuvys dar nedūsta,nes kuojytes nors ir vangiai, bet kimba, prie ekečių nesibūriuoja, o mano tvenkinukį orapūtė non stop varo, tai sunku pasakyt kaip bus, beje ekete prie orpūtės pakankamai nedidelė, apie kvadratini metra.

Rolandas
21-03-2013, 00:33
Ir nesustok pūsti, nes visai netoli Lietuvos, Lenkijos ežeruose po ešerių, lydekų jau dūsta lynai. Manau ir pas mus panašu turi būti, tik spaudoje vėluoja pranešt. Pūskit bičiuliai kiek galit, žiemos pabaiga - pats pavojingiausias metas. Kartais savaitės pritrūksta iki sėkmingo peržiemojimo.

Aurielka
21-03-2013, 08:06
su esama orų tendencija ledas ant vandens telkinių tikrai išsilaikys iki balandžio 15-20 dienos ...jau dabar galima sakyti, kad žiema buvo tikrai stipri ir ilga ...kiek pamenu, kažkas panašaus buvo 2005/2006 ar 2006/2007 metais

tomelis
21-03-2013, 08:17
Ir nesustok pūsti, nes visai netoli Lietuvos, Lenkijos ežeruose po ešerių, lydekų jau dūsta lynai. Manau ir pas mus panašu turi būti, tik spaudoje vėluoja pranešt. Pūskit bičiuliai kiek galit, žiemos pabaiga - pats pavojingiausias metas. Kartais savaitės pritrūksta iki sėkmingo peržiemojimo.

Na tai ir pučiu, neišjungsiu manau kol ledo bus.

Rolandas
23-03-2013, 20:59
http://tv.lrytas.lt/?id=1364046582136317 9532

Darulis
23-03-2013, 23:59
Lėksiu ir aš rytoj prie prūdų..
neramu, nors ir orapūtės pučia, bet plotai trupitį didokį...
Bijau, kad nesusimęstų kur nors pakraštį toli nuo orapūtės..

Darulis
24-03-2013, 15:17
Laukiu pavasario su nerimu.

3701

Galvoju, kad reikia įsigyti dar keleta orapūčių, kad ateityje galėčiau miegoti ramiau..

Paklausęs tvis įsitikinau, kad eketes išplauna didesnes, kai nėra difuzoriaus, tik negalėčiau teigti, kad labiau prisotina deguonimi vandenį???

Tačiau senuko mintį dar paturbinau ir pajungiau 32 mm. (vidinis) diametro plastikinę šlangą...
Tai labai gražiai burbulioja ir sukelia pakankamai dideles bangas dėl ko ir eketė išplaunama didesnė..

Pas kaimyną yra pajungta tokia pati orapūtė kaip maniškė, tačiau su difuzorium ir dirba nuo pat žiemos pradžios, tačiau eketės dydis vos keli metrai skermens.. ir jo dėta plonytė šlanga.

Aurielka
28-03-2013, 14:10
Kovas visai priartėjo prie savo pabaigos, tačiau ledo storis ant stovinčių vandens telkinių nesumažėjo nė kiek, palyginus su vasario pabaiga. Vakar ūkyje gaudėme 2 žiemojimo tvenkinius (dieną prieš tai pjovėme). Ledo storis su iš viršaus prišąlusio sniego sluoksniu svyruoja nuo 30 iki 50 cm. Prisimenu, kad pernai žuvinti tvenkinius pradėjome kovo 30 d. O šiais net nežinau kada pradėsime ... Orų prognozės kol kas irgi nieko paguodžiančio nežada ir greito atšilimo tikėtis neverta. 2013 metų pavasarį atsiminsime, kaip ilgą, gal net sakyčiau rekordinį, tęsinį žiemos ...tai jau 11 pavasaris dirbant ūkyje ir antrą kartą pasitaiko tokia anomalija - žuvininkams metai prasideda ne kaip ...reiks stipriai pasistengti vėliau, kad spėti kartu su gamta apsidirbti visus darbus :-)

rolandelis
29-03-2013, 09:51
Dusta http://www.anyksta.lt/index.php?m=1&s=26744&page=

Aurielka
29-03-2013, 09:58
Taip ...žiauru ...šiais metais apturės daug nuostolio Lietuvos ichtiofauna, o ypač nepratekančių, apžėlusių ir negilių natūralių-valstybinių vandens telkinių ...labai gaila ir net nesinori į tokias nuotraukas žiūrėti :-(

Nilas
13-04-2013, 22:45
Kaip pas jus kolegos situacija su ledu? Aš dar pie savo šaminio prūdo dar nebuvau, bet tėvas šiandien vaikščiojo aplinkui, sakė jokių gaišenų nesimatė, o ledo jau nei gramo nebėra, viskas pilnai nutirpę. Tai man teikia šiek tiek optimizmo, kad gal yra vilties, jog didelių nuostolių išvengsiu. Įdomu kaip situacija kitur?

Gedas
14-04-2013, 13:19
Pas mane lyg ir viskas gerai, tik tiek vandens padave nuo lauku, tai pas mane pruduose dar tokios sroves nesu mates, ledas baigia visiskai nutirpt, reiks šendiem pabandyti tinkliuka pastatyti, nes žuvi senokai bevalgiau, gal kas ilis :D

Aurielka
20-04-2013, 20:47
Nuo šio pirmadienio mūsų ūkyje prasidės pavasarinio įžuvinimo darbai ...laukia atsakingas momentas ...vėluojame apie 2-3 savaites nuo įprasto grafiko, todėl dirbti teks įtemptai ...jau dabar matosi, kad žiemojimas buvo sunkokas - ilgas ledo laikotarpis padarė savo darbą, tiesiog labai gaila, nes įdėtas triūsas nueina perniek didesniu mastu

Aurielka
06-12-2013, 13:56
Kitos savaitės pradžioje bent jau rytų Lietuvoje turėtų susiformuoti pirmasis šių metų pastovesnis ledukas (prognozuojama šalta naktis iš pirmadienio į antradienį iki -12; minusinė temperatūra laikysis nuo šeštadienio iki trečiadienio imtinai); po stiprių audrų taip jau būna...žiemojimo sezonas prasideda ...tolimesnė orų prognozė labai prieštaringa - į kurią pusę pasisuks dar nežinia

Aurielka
17-12-2013, 14:43
Praėjusią savaitę susiformavęs ledukas (čia Rytų Lietuvoje) jau baigia nutirpti. Prognozės kol kas tokios, kad ledo gali ir visai nelikti šią savaitę. Įsijungė kompensaciniai mechanizmai gamtoje. Neturėjom normalaus pavasario šiemet, užtat dabar galime pasidžiaugti pavasariškais orais. Šiuo metu saulė šviečia (+5 laipsniai) - oras fantastiškas - betrūksta tik, kad karpiai vėl pradėtų šokinėti :-)

Priekulė
23-12-2013, 14:22
Įdomu: tie deguonies matavimo aparatai, ar lb jau brangūs ir kur jų galima nupirkti?

Aurielka
23-12-2013, 18:48
Geri labai brangūs (apie 2-3 tūkst.).

Priekulė
23-12-2013, 20:29
Geri labai brangūs (apie 2-3 tūkst.).

Sąvoka:geri-man nieko nesako..., tačiau susidariau nuomonę, kad jie-nepigūs.... Apsieisiu ir be jų.

paugar
23-12-2013, 20:45
O kokio gamintojo geri. Kokia nuomonė apie Hanna .

Priekulė
23-12-2013, 21:13
O kokio gamintojo geri. Kokia nuomonė apie Hanna .

Apie juos aš išvis-dundukas.... Nesu net matęs.

Rolandas
23-12-2013, 21:23
HACH, YSI, OXYQUARD, WTW

Hanna neminėkit šitam puslapyje. :)

Aurielka
24-12-2013, 04:50
Sąvoka:geri-man nieko nesako..., tačiau susidariau nuomonę, kad jie-nepigūs.... Apsieisiu ir be jų.

Geras, kuris tarnaus labai ilgai (tinkamai prižiūrint). Naudojam 10 metų. Daviklio membraną keitėm per tiek laiko ir viskas. Sukalibruot ir metrologinę patikrą atlikti vežame į laboratoriją, tačiau namų (ne darbui skirtam prietaisui) sąlygomis tas nebūtina.

Priekulė
24-12-2013, 09:20
Geras, kuris tarnaus labai ilgai (tinkamai prižiūrint). Naudojam 10 metų. Daviklio membraną keitėm per tiek laiko ir viskas. Sukalibruot ir metrologinę patikrą atlikti vežame į laboratoriją, tačiau namų (ne darbui skirtam prietaisui) sąlygomis tas nebūtina.

Na ir kiek jis kainavo rinkoje? Apytikriai.

Darulis
24-12-2013, 10:26
Na ir kiek jis kainavo rinkoje? Apytikriai.

Na ir kam tau jis????
Ar nori kainą sužinoti?

Aš tarkim nusipirkau naudotą. Kainavo 1300 Lt
Bet apie kokius kalba Rolandas ar turi Aurelijus, tai jų kainos manau prasideda nuo kokių 4000 Lt ir....

Norėjo mano vienas pažįstamas irgi įsigyti, bet po to suprato, kad įsigijus šį prietaisą vistiek reiks pirkti orapūtę::))

Klausi kam man jis?
Kai įsigijau šį prietaisą dar apie orapūtes nebuvau girdėjęs.
Man jis reikalingas, nes kol kas nežinau kaip tarkim aeruos orapūtė 1,3 ha. Kaip bus su deguonim.
Kad 60 ltr orapūtės užtenka 40 arų prūdui jau įsitikinau.

Priekulė
24-12-2013, 15:48
Na ir kam tau jis????
Ar nori kainą sužinoti?

Aš tarkim nusipirkau naudotą. Kainavo 1300 Lt
Bet apie kokius kalba Rolandas ar turi Aurelijus, tai jų kainos manau prasideda nuo kokių 4000 Lt ir....

Norėjo mano vienas pažįstamas irgi įsigyti, bet po to suprato, kad įsigijus šį prietaisą vistiek reiks pirkti orapūtę::))

Klausi kam man jis?
Kai įsigijau šį prietaisą dar apie orapūtes nebuvau girdėjęs.
Man jis reikalingas, nes kol kas nežinau kaip tarkim aeruos orapūtė 1,3 ha. Kaip bus su deguonim.
Kad 60 ltr orapūtės užtenka 40 arų prūdui jau įsitikinau.

Vauuu... Kokios kainos ???? Atšoko, bet kokia fantazija jį įsigyti.... Be to, gana įtikinamai išdėstei, Daruli, kad man-tikrai jis nereikalingas. Mano orapūtės SLL-40, pilnai užtenka, tai mano 12a pelkei. Jau patikrinta.

Aurielka
31-12-2013, 13:40
2013 metai pasižymėjo labai keistu ir visiškai ne pagal kalendorių oru. Kaip pamename, žiema realiai Lietuvą (ypač jos rytinę ir šiaurrytinę dalį) paliko tik pačioje balandžio pabaigoje. Kas dirba žuvininkystėje (ar šiaip prie žemės ūkio), tai supranta, kaip tai buvo blogai ir sunku. Žuvų žiemojimas buvo ypatingai apsunkintas ir užfiksuota daug kritimų. Pavasariu, kaipo tokiu, ir net neteko pasidžiaugti. Staigus įžuvinimas, naršinimas ir tuo pat šėrimas. Reikėtų pasidžiaugti vasara, kuri buvo tikrai nebloga. Kas teisingai šėrė, žuvies geros tikrai užsiaugino. Na, o ruduo tęsiasi iki dabar. Turint omenyje, kad žiemos jau šiais metais turėjome sočiai - beveik 4 mėnesius, tai atrodo visai ir normaliai, nors visiškai ne pagal kalendorių. Šiuo metu ant vandens telkinių ledo nerasi ir su žiburiu (gal kur ne kur, kur nepatenka visiškai saulės spinduliai, pavėsiuose, žemumose ar panašiose vietose), nors vienas žiemos mėnuo jau už nugaros. Esu jau matęs ir girdėjęs iš kitų, kad skleidžiasi pumpurai, žolė žaliuoja, prasiskleidė kai kurios gėlės - šiokia tokia anomalija, tačiau taip yra buvę ir anksčiau - gamta gyvena savo ritmu ir prisitaiko ...vieni tai vadina anomalija, kiti nėra tokie kategoriški ...
Naųjųjų metų prognozės sausiui kol kas yra tokios, kad po truputį visgi turėtų įsigalėti tikroji žiema - pirmą savaitę dar to nepajausime labai, tačiau nuo vidurio gali ir pirmieji stipresni šaltukai užeiti. Tada turėtų ir susiformuoti normali ledo danga.

Linkiu visiems mylintiems žuvį ir norintiems ją auginti gerų, sėkmingų, žuvingų ir tobulėjimo 2014 metų!!!

Priekulė
31-12-2013, 15:22
Labai gražiai,čia kolega, trumpai peržvelgė, praėjusių metų raidą, neapeidamas gamtos išdaigų, jos nukrypimų nuo normų, su mielais palinkėjimais į ateitį, į 2014 metus. Nuoširdžiai prisijungiu ir aš prie išsakytų linkėjimų.
O aš, kol žuvelės tvenkiniuose miegos žiemos miegu, išnaudodamas, savo gyvenamos vietos privalumus (Pamario kraštas) ir vildamasis, kad, ta žiema vis tik ateis ir sukabins Kuršmares ledu-tradiciškai, atsiduosiu stintų, tu skanių, agurkėliais kvepiančių, žuvelių žūklei. Gal gamta sustatys viską į savo vietas.

deivis
19-12-2015, 01:07
Na jau tvenkiniai užšalo, bet ledo storis dar tik 2-3 cm.

Kažkada buvo ir taip (žiūrėti datą), bet aš dar nesiskundžiu, tegul lyja be galo, tegul taškosi balos ir vanduo tegul teką į prūdą :))
P.S. datos neparodė tai parašysiu, 2012,12,05