PDA

Žiūrėti pilną versiją : Bandau kurti afrikinių šamų fermą

eugenijus
26-11-2012, 16:17
Sveiki visi.,

Jau koki mėnesį skaitau jūsų forumus, stebiu visą situacija, kaip ir dauguma visų čia dalyvių noras tas pats.
Bandau nusibraižyti brėžinį tik iškilo klausimas :
1. kaip pajungti šildymą sistemos į bendra vamzdyną, ar prieš visus valymus? ar jau atlikus visus valymus?
2. pas mane yra Blokinis pastatas aukštos lubos apie 4-5 metrus, kaip būtų geriausia jas apšildyti? Jei šildysiu su polistiroliu ar nereikės papildomos ventiliacijos?
3. Kokia reikalinga patalpos temperatūrą?
4.Ar afrikinis šamas turi būtį šeriamas kiaurą parą kas 5 valandas ? ar maitinamas tik dienos metu?

Gal kai kam mano klausimai ir kvailai nuskambės, bet žinot kai būną kai lendi žmogus i naują sferą.

Dėkoju visiems už perskaitymą ir už atsakymus

Rolandas
26-11-2012, 17:00
Sveikas atvykęs pas akvaligonius,

Nežinau kuo ir kaip ruošiesi šildytis, bet kiek teko matyti fermų, šildomas patalpos oras.
Sienų, lubų apšiltinimas būtinas, o kaip, nuo piniginės ir nuo noro priklauso. Atsargiai su vata, nes jei pagaus rasos tašką, tekės vanduo iš po sienų.
Tokia, kokios reik vandens temperatūros (dėl garavimo kažkiek krenta, bet aparatūra pakelia 2-3C dar papildomai).
Geriau šerti "naktį", manau, 4 kartai tolygiai - būtų pats tas.

Gal kas pataisys, papildys.

eugenijus
26-11-2012, 17:52
Dėkoju už atsakymą.

Aš kažkaip įsivaizdavau, kad yra pats vanduo šildomas. O neįmanoma pašildyti vandeni iki reikiamos temperatūros uždaroje sistemoje, na bet jei niekas taip nedaro tada ir aš neišradinėsiu dviračio iš naujo.
Klausimėlis dar vienas, skaičiau kad iš Lenkijos geriau nepirkti , kad ten įkiša kaip tariant brokuotus? o čia kažkas rašė kad broliai Latviai kokybės geros parduoda.
Pradžiai galvoju užveisti kokia toną gyvuos žuvies. Kiek esu gavęs patarimų tai geriausiai pirkti jau apie 100 gr., sverianti šamą, mažesni šamai auga netolygiai ir didesnieji išgaudo mažesniuosius to pasekoje prarandamas dar didesnė dalis žuvies. Ar aš teisingai kalbu?

Rolandas
26-11-2012, 18:03
Visi jie auga netolygiai. Būtinas rūšiavimas.
O kaina priklauso nuo dydžio. Imi ir pasiskaičiuoji.
Dėl kokybės niekada nėr garantijų. Reik patiems veisti, brokuoti, rūšiuoti.

Vieną ratą apsuksi besimokindamas, nusiteik tam. ;)

eugenijus
26-11-2012, 18:46
na auginimas ir veisimas įdomus abu dalykai, tik va auginime gal kažkiek lengviau yra, negu žuvies veisime, na bet aišku kad niekur nedingsi norėdamas kuo daugiau sutaupyti, bet kur va gauti praktikos? :-)

Rolandas
26-11-2012, 18:48
bet kur va gauti praktikos?
Įsiprašyti veltui padirbėt už žinias arba pirkti. :)

eugenijus
26-11-2012, 18:57
mmm pirkti kaip pirkti, viska geriau savom rankom pačiupinėti ir ta praktika smagesnė ir gautų žinių kiekis geresnis ir aiškesnis.

Turiu prašymą gal būtų galima sužinoti kur pirkti mechanini filtrą ir biologini filtrą? ai Užmiršau paklausti gal ir kvailokai nuskambės o be UV lempos negalima išsisukti kažkuo pakeisti?

Vytasuz
26-11-2012, 23:06
Sveikas, pas mane sistemele sukasi jau metai be UV lempos, kiek atsimenu kai buvom Latvijoje pas koi karpių augintoją tai jis sakė kad UV reikalingas jei prasideda bėdos, ligos ir panasiai, nes UV juk viska iš eilės muša ir geras ir blogas bakterijas.
Del patalpu apšiltinimo, tai kuo geriau apšiltinsi tuo bus geriau paskui, nesokinės temperatura.(manau kad susižemink lubas)
Kiek galvoji investuoti į sistemėlę???

eugenijus
27-11-2012, 14:17
sveiki

Tai jau kuriu planą kaip sumažinti lubas. na pas mane yra tokia situacija, Aš turiu tam tinkamas vonias ir ne viena, turiu giluminį vandens padavimą turiu patalpas taip pat ir šildymą, tai man betrūksta sumažinti lubų aukštį visas vonias sujungti i sistemą ir užveisi pirmuosius augintinius. Kiek žuvų vienetu reikia leisti į tonos dydžio talpa? :-)

rolandelis
27-11-2012, 15:50
Kiek galvoji investuoti į sistemėlę???

eugenijus
27-11-2012, 15:54
Pradžiai koki 10k. jei viskas seksis tai tada pagal poreiki :-) kad ir dešimteriopai :-)

Vytasuz
27-11-2012, 16:16
Sveikas, 10k pradžiai turbut užteks, kokios tos tavo vonios (forma, talpa, kaip is jos išbėgs vanduo, imesk foto patalpų, vonių)
sujungti visas vonias dar ne viskas, reikia kad vandenelis suktusi ir kad viskas veiktų(dirbtu biologinis ir t.t.)
Vidas mechaninį pirko, paskaityk pas jį temoje.
Turi viska apgalvoti labai gerai, nes tik paleidus sistema pamatai ką padarei blogai :D

eugenijus
28-11-2012, 13:44
Tai va pas mane yra bačkos ivairuos ir apvalių turiu ir ketvirtainiškų, einu nufotografuosiu patalpas ir vuonias.

eugenijus
28-11-2012, 14:49
34783479348034813482 348334843485

arūnas
28-11-2012, 16:26
Patalpos liuks, o kaip išorinės siėnos, pamatai- apšiltinta?

eugenijus
28-11-2012, 17:01
tai va visame bėda tame ir yra kad sienos nešildytos tik pamatai. Turiu klausimėli, turiu žemės plota šalia tekančios upės, žemės plotas 20 ha. Galvoju gal reiktu pabandyti įveisti upėtakiu auginimo sistema. Gal kas turit įdomiu idėjų kaip įrengti ?

eugenijus
30-11-2012, 13:01
nu kur prapuolė visi mano patarėjai?

Nilas
30-11-2012, 13:17
tai va visame bėda tame ir yra kad sienos nešildytos tik pamatai. Turiu klausimėli, turiu žemės plota šalia tekančios upės, žemės plotas 20 ha. Galvoju gal reiktu pabandyti įveisti upėtakiu auginimo sistema. Gal kas turit įdomiu idėjų kaip įrengti ?

Gal pirmiau pasipraktikuok su afrikiniais, prie upėtakių galėsi vėliau pereiti. Afrikinius šamus galima bačkose ir mėgėjiškai pasiauginti paeksperimentuojant, su upėtakiais vargu ar tai pavyks. Vandenį iš upės paimti ne taip parasta, reikia su "gamtininkais" suderinti, visgi tą vandenį vėliau norėsi kažkur išleisti (ne kur kitur, o atgal į tą pačią upę), o tai jau skausmingas klausimas aplinkosaugininkams, prasideda visokie taršos mokesčiai, baudos už viršytas užterštumo normas ir t.t. Be to auginant upėtakius neapseisi be pilno cecho: sertifikuota įranga, galingi siurbliai, filtrai, UV sterilizatoriai, oxigeneratoriai ir t.t. - o tai jau milijoninės investicijos. Klausimas dar ar tavo sklype yra reikiamos galios el. įvadas?

eugenijus
30-11-2012, 13:27
Šalia sklypo stovi transformatorinė tai dėl elektros nebus problemos, bet šitokių investicijų leisti sau negaliu. tada kolkas užteks ir šamų :-) o šio metu dar įmanoma gauti šamų pirkti?

Nilas
30-11-2012, 13:38
Šalia sklypo stovi transformatorinė tai dėl elektros nebus problemos, bet šitokių investicijų leisti sau negaliu. tada kolkas užteks ir šamų :-) o šio metu dar įmanoma gauti šamų pirkti?

Dabar pats laikas ieškotis pirkti afrikinių jauniklių, gruodis -sausis pagrindinė prekyba pas lenkus kiek esu girdėjęs. Tik svarbiausia, kad turėtum kur juos nusipirkęs suleisti, nes jei jiems bus per šalta, tada viskas gali pasibaigti dar neprasidėjus.

eugenijus
30-11-2012, 13:50
nu man dar reikės visos kitos savaitės o dar kitoj savaitėj galėčiau pradėt šildyti patalą . tai iki suleidimo išeis dvi savaitės. pagal viską turėčiau tada suspėti.

studentas
01-12-2012, 14:12
Jei jau rimtai galvoji užsiimti šamų veisimu, tai pradėk nuo išsamaus vandens tyrimo. Po dviejų savaičių nelabai apgyvendinsi savo sistemos jau vien dėl to, kad dar nebus įsivaževęs biofiltras, realiai reikia kad sistema suktūsi bent 3-4 savaites. Šeip nepažįstu ne vieno, kuris paleido savadarbę sistemą ir viskas veikė iš pirmo karto. Klaidų neišvengsi, bet tai manau normalu. Net jei paleidus sistemą viskas ir veikia, vėliau, pamatai savo klaidas. Kažkur kažkas kemšas, kažkur ant sienų ir grindų taškos, tarpinės nelaiko, filtrai dirba ne taip kaip tikėjais, vandens lygis ne toks, kokį projektavai ir t.t. Dėl lubų, neskubėk labai žeminti, kol nepadaręs sistemos. Pagalvok kokius biofiltrus statysi, ar lašelinius (jiems reikia aukščio), ar panardinamus. ar patogu bus valyti, remontuoti ir pan.

eugenijus
07-12-2012, 16:14
3490

eugenijus
07-12-2012, 16:15
Štai įdėjau tik anglu kalba radau išversta. Jei netiks toks įdėsiu ir lietuviška

eugenijus
09-06-2014, 11:58
Sveiki

Nežinojau kur rašyti todėl parašiau čia.

Žadu užsiveisti keliata linuku i vandens rezuarvara. Norėjau pateirauti kokiu pašaru man maitinti juos, rezuoravare vandeni galvoju daleidinėti kad nereiktu ji filtruoti, kokios temperatūros yra optimaliausiai lynui? Nes iš grežinio vanduo kaip galvoju bus jau per vėsus.

Nilas
09-06-2014, 12:09
Kokio tūrio talpa?
Talpą būtina tampriai uždengti tinkleliu, ir pridengti nuo saulės. Įdėti bent akvariuminį aeratorių. Turi būti apgalvotas būdas, kaip talpoje nuo dugno valyti nesuėstą maistą ir kakučius.
Temperatūra kaip ir karpiui. Pašaras, jei pilnavertis tai - kombinuotas karpinis. Galima lynus lepinti sliekais, dzikais, įpilti dafnijų.

eugenijus
09-06-2014, 12:18
talpos dydis 2,5 m3 talpos apačioje yra išbegimo kranas , tai išvalimui galvoju kad būtų papraščiau talpos vidų iškloti tinklu ir kai reikės valyti su tinklu prikeliu žuvi išleidžių visa vandeni su visais kakučiais ir užpildau šviežiu. Dėl pašaro tada gerai turiu kombinuotajį pašara skirta karpiams tarp kitko lietuviu gamybos, karpiai ėda labai gerai tad ir tie turėtu kramtyri. Dar klausimėlis o tokioje talpoje suleidus linu pateliu su ikrais įmanoma išauginti linukus?

eugenijus
09-06-2014, 12:19
pamiršau paminėti kad talpa bus įmontuota patalpoje kad neišvirtu kartais žuvienės :-)

Nilas
09-06-2014, 12:24
Dar klausimėlis o tokioje talpoje suleidus linu pateliu su ikrais įmanoma išauginti linukus?
Teoriškai - taip, bet yra visokių niuansų su tais lynais. Net profesionalai, ne visada perpranta šitų žuvų elgseną. Talpoje reikėtų įrengti neršto substratą. Vienai ikringai patelei reikėtų įleisti po du patinėlius.
Talpa atvirą, šviesa į ją nors kiek patenka?

eugenijus
09-06-2014, 12:32
na toje patalpoje sviesos yra bet tiesiogiai i talpa saule nešvies. Tai uztat nežinau kaip pasilegti. Nerštavietes galvoju irengti dviejuose tvenkinukuose jie yra isbetuonuoti, jų dydis 20*20 ir gylį galiu paregulioti nuo 1 metro iki 2,5 metro, tik va beda ten jau vandeni nelabai turesiu galimybes atsviežinti ir saulė tiesiogiai šyldys vandeni nėra pavėsio.

eugenijus
10-06-2014, 16:37
Iškilo klausimas beieškant upetakiu mailiaus kad šio metų galima gauti tik gerokai paaugintu upetakiu gal kas žinot kur gauti upetakiu mailiaus?