PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Augalų tręšimas. Savadarbės trąšos

Rolandas
08-01-2011, 14:52
Na, dvivalentės geležies su trilonu, EDTA prasivirti ar kalio sulfato išsitirpinti - žinau, moku.
Restartuoju akvariumą vieną, rūpi savadarbių trąšų receptai. Gal kas naudojat kokius derinukus?
Būsiu dėkingas, jei pasidalinsite receptais, patirtimi.

Virgism
09-01-2011, 22:38
Na aš gal apie metus naudojau tokį makro mišinuką: 900 ml vandens 54 gr KNO3 ir 9 gr. K2HPO4. Na net nežinau kaip ir komentuoti augalai augo, gal ir ne visai taip kaip norėjosi, bet augo...dumblių fonas visada šioks toks buvo.. Šiek tiek melsvadumblio grunto zonoje irgi beveik visuomet buvo.. tiesa dozuojama buvo po 45-50 ml šio tirpaliuko kasdien 60 ltr akvoj. Beje vienu metu buvo pakeistas mišinukas grynai pagal T. Barr rekomendacijas ir mišinukas toks 900ml vandens 54gr KNO3 17gr K2HPO4. Dozavimas kaip anksčiau... Deja dumbliai labai greitai sureagavo į pokyčius, o aš kaip nenorėdamas ilgesnį laiką eksperimentuot grįžau prie ankstesnių proporcijų mišinio proporcijų.
Neseniai dar kartą sugalvojau keisti makro mišinį ir šį kartą mažinau PO4 kiekį, t.y. dabar mano mišinys 900ml vandens 90 gr KNO3 ir 9gr K2HPO4. Kol kas jokių pablogėjimo požymių nerasta, taigi veiksmas tęsiasi ...
Na mikro elementams labai didelio dėmesio nekreipiu, taigi jau gana ilgą laiką naudojau sausus "miltelius" Plantex CSM+B. Dozuojama buvo taip kad geležies būtų maždaug 0,4ppm)per savaitę.
Na ir vėlgi užsimaniau paskutiniu metu pažaisti su chemija,taigi sugalvojau metu išbandyti savadarbį Tropica Plant Nutrition kloną (receptas iš čia (http://www.aquascapingworld .com/forum/water-chemistry/3831-diy-tropica-master-grow.html)) - aš dariau taip 500ml vandens, 3 gr Plantex CSM+B, 1,5 gr FeDTPA 10%, 0,4 gr MnSO4*H2O, na ir aš kad būtų dar panašiau į Tropica gaminį pridėjau papildomai 9 gr. MgSO4.
dozuoju ši preparatą maždaug po 11ml kasdien 360 ltr vandens.

Vigi
12-01-2011, 12:38
Prieš keletą metų aqa.ru forume buvo diskutuota tema
akvariumo džiovinto dumblo panaudojimas gaminant pogruntinę trąšą.
Deja, nuorodos neberandu, tai buvo senokai.
Įdėja labai paprasta: perplovus filtrą nusodinti dumblą, perkošti ir sudžiovinus pakišti kaip organikos šaltinį augalams po šaknimis.

Nukoštą filtro dumblą pamaišau su lateritu ir formuoju 10~15 mm skersmens rutuliukus, džiovinu.
Dumblo pilnai nedžiovinu, nukoštą palieku nuvarvėti ir pamaišau sauso laterito,
taip greičiau masė įgauna tinkamą tirštumą, kad būtų galima formuoti rutuliukus.
Dėl proporcijų lateritas:dumblas sunku ir nustatyti.
Naudoju tik augalams su stipresniu šaknynu: krinumams, echinodorusams, kriptokorimons, lelijoms.
Naujai sodinamiems augalams (išskyrus lelijas) nededu, palaukiu porą trejetą savaičių, kad susiformuotų šaknynas.
Lokalaus grunto užrūgimo nepastebėta.
Komentarai, kodėl toks tręšimo būdas nėra tikslingas, ar dar kažkokie kiti "povandeniai akmenys slypi" - laukiami.