PDA

Žiūrėti pilną versiją : Sumatros barbusai Barbus tetrazona

Motiejus
18-11-2012, 22:50
gera vakara,

nenorėjau naujos temos apie barbusus kurti,tai jei autorius nepyks paklausiu čia. Šiandien nusiprikau paprastų (tigrinių) barbusų. Pirkdamas, iš tos laimės, kad perku žuvų į naujam akvariumui, net nepagalvojau apie lytis... Gavosi taip,kad nusipirkau 5 pateles ir 1 patiną. Aš galvočiau, kad toks derinys blogas ir mano akvariumo judriesiems kaimynams- neonams ir pačiam barbusui. Jis vis vaiko neonus ir atrodo, kad gina pateles. Ar teisingai galvoju? Daugaiu nenoriu barbusų pirkti, nes į 80 ltr akvariumą ir taip manau pakankamai jų prileidau. Jei mano pamastymai neteisingi- tada viskas gerai, o jei teisingi- gal kas nori mainyt patele į vieną patiną ? :) Manau 4 x 2 derinys būtų geresnis. Ką galit patart?

Rolandas
18-11-2012, 22:59
Imčiau dvi tris pateles ir kokius penkis patinus. Jei turės veiksmo viduje, tarp savų (patinai pastoviai aiškinsis, asistuos patelėms), tai nelįs prie kitų žuvų per daug.

Jei bus viena patelė, ją užvaikys. Jei bus du, trys patinai, išsirinks atpirkimo ožį ir irgi po vieną išskirdami vaikys. Jei bus daugiau patinų, lyderis kovos su keliais kitais ir silpniausiam bus laiko pailsėt, kol kitą auklės.
2-3 : 4-5 manau geras santykis, gražus būrelis.

Fiskius
19-11-2012, 10:04
2-3 : 4-5 manau geras santykis, gražus būrelis.
Rolandai, o jei dar daugiau? 10-15 būrelis?

Motiejus
19-11-2012, 10:46
Ačiū už atsakymą,

o ar nebus per daug barbusų tam akvariume (~80 ltr.) jei nusipirkčiau dar kelis patinus?

p.s. ačiū ir už sutvarkytą temą.

Rolandas
19-11-2012, 12:20
jei dar daugiau? 10-15 būrelis
Į 80l akvariumą bus per daug. Toks būrelis gerai žiūrėtųsi 150-200 litruose.

Motiejau, 8 barbusai 80 litruose, jei bus smulkialapių, ilgastiebių augalų sažalynukų, gana konfortabiliai tilps.
Aišku, kuo akvariumas didesnis, tuo geriau. Tai aksioma!

Bigmodis
05-01-2015, 18:43
aš turiu 30 litrų akva ten auga 6 barbrusai ir du ancistrusai jau trys metai viskas gerai. Tik neperserti reik ir vandeni sekti.

Rolandas
05-01-2015, 20:56
Tai ne rekordas, bet ir ne siektinas rezultatas.
Juk "teisingą" (patvarią, ilgailaikę, savireguliacinę, savibalansuojančią , inertiškesnę, stabilesnę..) bio/eko sistemą siūlyčiau iš karto konstruoti (jei leidžia finansai) nuo 200+ litrų, apeinant 60, 100, 150 litrų sistemėles, suprantama, jei nesikoncentruojat į mini dizaino sprendimus.

Bigmodis
06-01-2015, 08:41
Aš kadangi neturėjau galimybės turėt kažka didesnio tai ir negalėjau 200+ kažka kur, bet dabar kai turiu sava kampa tai pradėsim didesni projektą. Žinoma viskas su laiku. Tik norėjau pasakyt kad įmanoma ir mažame litražia auginti tarkim kad ir Barbrusus, tik jų nepadauginant ir rūpinantis vandens kokybė jie gyvena neblogai. Žinoma neužauga jie tokie kaip didesnuose akvose 7 ar daugiau cm. Bet jie gyvibingi judrus ir apsodintam akvariume atrodo tikrai gražiai.