PDA

Žiūrėti pilną versiją : Viltės 57 l. Gupijos elgiasi, o Skaliarai atrodo keistai. Prašau patarimų

Vilte
09-11-2012, 18:27
Esu naujokė, akvariumą paleidom prieš dvi savaites. Prašau patarimų.
Ar normalu, kad gupijos sėdi ant dugno? Man atrodo nelabai..... Kas galėtų būti? Vandens parametrai geri, nitritų, nitratų nėra. Kai atėjo laikas maitinti, tai pakilo pavalgyti, bet šiaip daugiau sėdi dugne ant akmenų. Čia dvi patelės taip elgiasi (jos tikrai nesilaukia). Patinėlis plaukioja normaliai. Gupijos pirktos tik prieš tris dienas. Pirmą dieną du jauni skaliarai (kurie įkelti į akvariuma 4 dienas prieš gupijas) pačią pirmą dieną labai elgėsi kaip šeimininkai, tai tos vargšiukės praleido paviršiuje. Antrą dieną jau apsiprato ir jokių elgesio sutrikimų nemačiau. Vat vakar pamačiau, kad patelės mieliau sėdi ant dugno. Manydama, kad gal vanduo rūgsta, vakar vakare padariau dalinį vandens pakeitimą (20 %). Šiandien vistiek kartas nuo karto randu gupiją besėdinčią už dekoracijų ant grunto. Bet ne pastoviai.
Patarkit, kas ne taip ? Kokios priežastys, be nitritų sukilimo, dar verčia žuvis taip elgtis?

Ir dar. Pradėjusi skaityti apie žuvų ligas, užtikau, kad mano skaliariukų plotas apie žiaunas yra raudonas (kažkaip nekreipiau dėmesio, ar buvo kai pirkau, nors vyras sako, kad lyg buvo), ir vieno akis raudona. Internete atradusi ligą, kuri atitinka simptomus, baisiai nusigandau. Vyrą nusiunčiau pasikonsultuot į parduotuvę, kur pirkom. Parduotuvė užsiima grynai akvariumo gyventojais (gyvenam ne Lietuvoj). Tai tas žmogelis paaiškino, kad taip būna pas jaunus skaliarus. Kai paaugs, atseit praeis. Ir vyras patikino, kad iš tikro tame akvariume visų skaliariukų akys paraudę, ir plotai apie žiaunas raudoni taip pat. Ar taip gali būti?

Labai prašau, kas žino, pakomentuoti. Nes jau stogas važiuoja. Kuo daugiau informacijos, tuo didesne paranojike tampu O ir vaikas pergyvena, kad jo žuvytės numirs... (čia jo gimtadienio dovana buvo )

Akvariumas 57ltr, filtras veikia visą parą, temperatūra tikriausia 25 (taip maniau, kol nusipirkau antrą termometrą, kuris rodo 23 laipsnius, pirksiu trečią). Paleistas akvariumas prieš 2 savaites. Po savaitės tuščio akvariumo darbo (filtras, nusistovejimas ir t.t.) įleisti du jaunučiai skaliarai. Po 3,5 dienos- trys gupijos ir ancitrusas. Augalai dirbtiniai (kol kas).

Rolandas
09-11-2012, 19:26
Nepamačius, labai sunku komentuoti. Galima apsirikti (foto padėtų).
Pas jaunus skaliarus žiaunądangčiai gali būti gana skaidrūs ir prasišviesti žiaunos - nieko baisaus, svarbu, kad būtų pilnai išsivystę, uždengtų žiaunas.
Akys raudonos, jei nesumuštos, nekraujosrūvos, neiššokę, nepatinę, o tik spalva apie vyzdį, tai jums pasisekė, labai dekoratyvu. Tokių reta rasti.
Jei kraujosrūva, bet be patinimo - praeis. Nesigąsdinkite prisiskaitę literatūros apie ligas, tikrai atrandama daug simptomų kur jų ir nėra. :)
Gupijos guli ant dugno. Man yra buvę, kai senos, po vaikų vedimo silpsta. Bet būna nuo šalto vandens, sąlygų pasikeitimo (neseniai pirktos ir atkeliavo naujan akvariuman) arba nuo streso, kurį joms varo skaliarai. Jei tai priežastys, tai praeis, įsidrąsins.
Bet vistik atidžiau, dažniau pasimatuočiau nitritus - akvariumas neseniai paleistas, nitro ciklas dar neįsisukęs bus.
Augalų reikia natūralių ir kuo daugiau ir kuo greičiau - sutvarkys vandens parametrus be jūsų pagalbos ir kišimosi. O taip pat bus gera priedanga pasislėpti, vėlgi, mažins stresą.

Vilte
09-11-2012, 20:21
Gupijos, ne tai, kad guli, jos tiesiog tupi dugne. Ne ant šono pasvirę :)

Skaliaro akis tarsi kaip pakraujavusi atrodo, nors neišsipūtusi, ir niekaip kitaip nedeformuota. Skaliarus pabandžiau nufotografuoti telefonu. Kokybė prasta, bet gal kažkiek aišku bus. Vėliau pamėginsiu fotoaparatu.
34163415

Dėl augalų sodinimo: ar aš galiu juos sodinti jau veikiančiame akvariume? Jei taip, kaip tuomet reiktų tai daryti? Ar po nedaug sodinti vienu metu, ar iškart visus? Ar tuo metu žuvis ištraukti į kokį kibiriuką? Vandenį nusiurbti? Ar tai geriau daryti maždaug po savaitės, kai vėl darysiu vandens dalinį keitimą?

AČIŪ

Rolandas
09-11-2012, 20:43
Nelygu kokie augalai.
Šaknis patrumpinat ir suėmę trimis pirštais sugrūdat gruntan giliau. Ažarstot, palyginat gruntą, iškeliat kiek reikia atsargiai, kad neišplauktų, vėl paspaudot - sutankinat gruntą apie augalą.
Ilgastiebius, be šaknų, tik sukišat (patogiau pincetu, imti už šaknų galų) gruntan ir pamirštat.
Kas augs, tą auginsit, su laiku atsirinksit kas tinka jūsų sąlygomis. Svarbu, kad greit užsikabintų ir augtų.

Sodinti veikiančiame akvariume, t.y. su vandeniu, net geriau augalams. Nes pradžioje, kol ilgai krapštomasi, didžiausia bėda, kad apdžiūsta vandens augalų lapai ir jie niekad jau neatsigauna. Todėl jei sodinsit neveikiančiame akvariume (be vandens ar su mažai vandens) reikia karts nuo karto papurkšti iš kokio pulvezatoriaus vandenuko, kad neišdžiūtų kol sodinat ir kol pilnai užliesit vandeniu.
Tiesa, pirktus akvariuminius augalus geriausia transportuoti suvyniotus į šlapią, bet nevarvantį lakraštį ir įdėtą į polietileninį maišelį. Nereikia jų nardinti nei į stiklainį, nei į maišelį su vandeniu. Vėsiai, tamsiai ir drėgnai taip augalus galima laikyti ir tris dienas kol sodinsit. Smulkialapiai, ilgastiebiai jautresni, greičiau sušunta. Jiems nereikia šlapumo, užtenka drėgnos aplinkos, kad nedžiūtų.

http://www.youtube.com/watch?v=Stj8dHrau8E&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=589AxAVRSc0&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=nCMe-bu4-tk&feature=related

Vilte
09-11-2012, 20:45
Šiek tiek geresnės nuotraukos gavosi skaliarų(vistiek dar telefonu). Pakeičiau vietoj tų visai blogų. Gal dabar geriau matyti kas su tais skaliarais darosi?

Dar dėl augalų. Tai ar žuvis geriau išimti į kokį kibiriuką sodinant, ar gali plaukioti? Ir vienu metu keletą augalų sodinti galima? Ar staiga stipriai vandens parametrų nepakeis, kas pakenktų žuvims?

Dar klausimas kilo peržiūrėjus šį filmą apie augalų sodinimą. Jei aš į akvariuma esu sudėjusi paprastą gruntą (3-5mm akmenukai), o filme specialus, tai man reiktų keisti ir gruntą? Ar galiu sodinti į šį paprastą? Šiaip tai šiame filme man kol kas per "aukštas pilotažas" :) Smėlis, trąšos...

Rolandas
09-11-2012, 20:56
Nereikia nieko išimt iš akvariumo. Sodinkit ir tiek. Dėl patodumo, galit nuleist trečdalį vandens, paskui papildysit, bus atšviežinimas žuvims už tą patį.
Tiesa, jei turit laiko ir noro, galit pateikt sąrašiuką/foto medžiagą kokie augalai parduotuvėse. Atrinksim tinkamesnius startui, aišku, jei reik patarimo. ;)

Laura&Simonas
09-11-2012, 21:03
Normalios tos skaliarų akys (kiek matosi). Šiek tiek kitas išspalvavimas, bet irgi rausvos nuoroda (http://1.bp.blogspot.com/-MUYXaxRd9zs/T10uKcHD4tI/AAAAAAAAAMA/u_WPovRQKiw/s1600/angelfish.jpg).

Vilte
09-11-2012, 21:14
Labai jums ačiū visiems. Žymiai ramiau tapo :) Aišku, kad norėsiu patarimų, būtinai kreipsiuosi.

Tik dar jei nesunku, atsakykit dėl to grunto. Ar galiu sodinti augalus į paprastą (3-5 mm akmenukai)?

Rolandas
09-11-2012, 21:16
Dar klausimas kilo peržiūrėjus šį filmą apie augalų sodinimą. Jei aš į akvariuma esu sudėjusi paprastą gruntą (3-5mm akmenukai), o filme specialus, tai man reiktų keisti ir gruntą?
Nereikia jokių spec. gruntų ar trąšų po gruntu, jei tik pradedat užsiimti akvariumu. Mažiau rizikos, kad pasikviesit dumblius.
Paskui, jei ko truks augalams, duosit skystų trąšų ar pakišit po labai alkanais kokius molio-trąšų gumuliukus. Bet tik paskui, kai viskas įsivažiuos ir norėsis eksperimentuot, jei tik norėsis. :)

Vilte
12-11-2012, 15:40
Paaiškėjo mano gupijų keisto elgesio priežastis. Po poros dienų ant ancitruso pastebejau baltus taškelius (manų kruopų liga), pradėjus gydymą, pastebėjau, kad ir gupijos ir skaliarai taip pat taškuoti. Manyčiau, kad tėl šios infekcijos žuvytės taip elgėsi. Ypač viena iš gupijų, kuri jau vakar numirė :( Dabar mano akvariume ir galvoj visiška sumaištis. Gydau visą akvariumą. Patarus pardavėjui, naudoju šiek tiek jūros druskos (pagal instrukciją ant dėžutės), vaistus Mardel Coppersafe. Suprantu, kad apie jokias bio-pusiausvyras čia nėra net kalbos. Kadangi neturėjau gyvų augalų, tai nors jų nuodyti netenka. Kasdien darau dalinį 25% vandens keitimą (nesu tikra, ar to reikia, nes pardavėjas nesugebėjo tiksliai atsakyt. Sakė-jei norit... Atseit, šviežias vanduo visuomet gerai). Planuoju tai daryti kokią savaitę (ar teisingai elgiuos?) Aišku, ateityje teks įsigyti akvariumuką karantinui. Dabar klausimai tokie:
1. Kiek maždaug reiktų laikyti žuvytes su vaistais? Ant vaistų instrukcijos nerašo. Rašo tik, kad vaisto poveikio užtenka mėnesiui. Kiek skaičiau apie ligą, radau, kad gydoma apie 4-5 dienas. Tai, tikriausia, turėtų tikti gydant su bet kurio pavadinimo vaistais šiai ligai?
2. Ar reikalingas tas kasdieninis vandens keitimas? Ar tai nėra papildomas stresas žuvims, kuris apsunkina gydymą?
3. Тoliau dar perskaičiau, kad reiktų panaudoti kitus vaistus (pvz. Maracyn Two), norint išvengti antrinės infekcijos. Ar rekomenduotumėt tai daryti? Jei taip, tuomet kada?
3. Po gydymo kurso (tikriausia tų 4-5 dienų), patarė įdėti gerųjų bakterijų, kad jos pradėtų gamintis. Nes dabar vaistai sunaikina viską. Kaip rekomenduotumėt dabar elgtis su visa šia "makalyne"? Ar po tų 5 dienų pradėti valyti vandenį nuo vaistų (keičiant dalinai vandenį ir nebededant vaistų), gražinant į filtrą Bio-kasetę ir naudojant gerąsias bakterijas, ir toliau gyventi šiame akvariume? Ar iš vis daryti visą akvariumo "restartą"? Bet tuomet nelabai turiu kur laikyti žuvis, kol akvariumą naujai paleisiu (juk paleidimui reikia apie 3 dienų, jei neklystu).

Atsiprašau, kad užkraunu su tiek klausimų. Kiek išeina, tiek stengiuosi susirasti atsakymus pati. Bet kaip naujokei, nelabai sekasi iki galo sudoroti visą informaciją.

Rolandas
12-11-2012, 16:12
"Mardel Coppersafe" - neteko naudoti. Neradau sudėties, bet iš pavadinimo lyg ir varis pagrindinė medžiaga. Yra efektyvesnių. Bet jei patyręs pardavėjas patarė ir jei yra naudojimo instrukcija, tai jos ir laikykitės.
Vandenį reiktų keisti prieš eilinį vaistų supylimą, o ne atvirkščiai, nes pašalinsite "šviežius" vaistus su keičiamu vandeniu.

Jei restartuosit akvariumą, galima paprasčiau ir užtikrintai gydyt:

perkeliat žuvis į didesnį kibirą, žinote talpą, persiskaičiuojat reikalingą kiekį vaistų tam tūriui, tam kartui.
jungiate aeratorių arba filtrą (nors man labaiu patiktų filtro nejungti, o gerai, gerai išdezinfekuoti pamirkant stipresnės koncentracijos vaistuose). Biofiltracija jau bus numušta, todėl ir reikalingas vandens keitimas.
gruntą galit pravirt, jei nekeisit į naują.
akvariumą gerai praplaut su soda+druska+kalio permanganatas
jei vandens temperatūra apie 26C, geri vaistai per savaitę sunaikins ichtioftyriaus sukėlėją.

Galima išplovus akvariumą, pilt vandens iš vandentiekio, sušildyt, praeruot kokias 12val ir adaptuojant sukelt atgal žuvis, gydyt jame (jei gaila ar sunku kibirą prižiūrėt).
Galima nieko nekilojant gydyt ir dabar visą akvariumą, tik rizika, kad gali užsilikti koks parazitas kur pasislėpęs ir atsinaujinti vėl - skirkit dar vieną papildomą porciją.

O šiaip man patinka prieš ich malachite green (http://www.drsfostersmith.c om/product/prod_display.cfm?pca tid=4745). Labai veiksminga, kai kitą kart ieškosit vaistų, klauskit su šia aktyvia medžiaga arba pati pasižiūrėkit vaistų aprašyme kokia aktyvi medžiaga.

Apie restartą kažkur yra tema, o galime ir konkrečiai šiam akvariumui išdiskutuot. Laiko yra kol gydysit.

Vilte
12-11-2012, 16:35
Kas kartą keisdama vandenį, į šviežią vandenį vėl įpilu reikiamą kiekį vaistų ir druskos. Ir tuomet supilu šį vandenį. Tiesiog ar reikia kasdien jį kaitalioti?
O tokios kaip porcijos ant vaistų nėra nurodyta. Tiesiog rašomas tik vienkartinis vaistų įpylimas ir parašyta, jog vaistai aktyvūs 1 mėnesį. Ir dar rašoma, jog nėra būtini vandens, pH ir temperatūros keitimai, jei laikomasi instrukcijų. Ir, kad greičiausias vaisto pašalinimas, tai vandens keitimas. Daugiau jokių nurodymų nėra: nei kiek laiko visa tai daryti, po kiek laiko tuos vaistus išplovinėti ir t.t.

Veiklioji medžiaga- vario sulfatas.
O pardavėjas, negaliu pasakyti, ar jis patyręs ar ne. Tiesiog važiavau į paprastą gyvūnų parduotuvę.

Gydymas vyksta jau trečią dieną, tai ar tikslinga būtų dabar tą restartą daryti? Aišku, labai nesinori, juk ką tik paleidom tą akvariumą (vos dvi savaitės). Nu, bet jei reiks, vadinasi darysim.

Ir iš vis dabar vėl skaitau apie ligas, kad dar yra kažkokia "velvetinė liga", kurią labai lengva sumaišyti su "manų kruopų". Kai žiūriu į nuotraukas, tai iš tikro mano žuvys panašios į visas ten atvaizduotas. Tai aš jau nebegarantuota, kuri tikrai pas mus ta liga. Nors mano vaistas gydo ir tą, ir tą ligą.

Rolandas
12-11-2012, 16:50
Veiklioji medžiaga- vario sulfatas
Panašu, kad pardavėjas juos paskyrė pamatęs ant pakuotės "ich".
Vario sulfatas tikrai ne veiksmingesnis už malachitą, bet jo pilti dažnai negalima, nes kaupiasi, didėja koncentracija ir labai greit gali tapti toksišku.
Aišku, jei keičiat dalį vandens, tai ir vario sulfatą išplaunat/atskiedžiat. Reiktų papildyti pašalintą kiekį, kad palaikyti norimą koncentraciją.
Gydyti mėnesį - tikrai ilgu, o jei suklysit su dozavimu, galimas apnuodijimas.
Vistik siūlyčiau ryt paprašyti su "malachite green" ir griežtai laikyti instrukcijos. Padeda 100%. Va čia jau reikalingi bus vandens keitimai ir vaisto pylimas kasdien arba kas antra diena. Neperdozuokit!

Kol neišgydėt žuvų, restarto nesigaus padaryti. Kaip užkursit biofiltrą, kai vaistai dusina bakterijas? Palaukit.
Vandens keitimas reikalingas ne vaistams išplauti gydymo metu, o žuvų šlapimui, amoniui, nitritams išplauti. Kol gydysit, jie greit susikaups iki mirtinų dozių. Tik tam.

"velvetinė liga", kurią labai lengva sumaišyti su "manų kruopų"

velvetinė-oodinium (http://www.fishdeals.com/fish_diseases/oodinium_velvet/)
Ichthyophthirius

(http://www.akvaryumculuk.bi z/beyaz_benek1.html)

Vilte
12-11-2012, 16:57
Tai restartą, kaip supratau, reiktų daryti po gydymo?

O malachitas gydo tą "velvetinę ligą" ? Nes ką tik, kaip rašiau pakoreguotoje žinutėje, jog nesu jau tikra, kuri iš tų ligų. Nes labai jau vienodai žuvys atrodo sergant ir viena, ir kita liga. Man sunku atskirti. Ir dar limfocistitas vienodai atrodo. Kaip žinoti, kuri liga?

Oi, mano smegeninėj jau makalynė.

Rolandas
12-11-2012, 17:10
Atsiųskit gerą makrofoto. Atskirsim ich.

Vilte
12-11-2012, 17:25
O ja fotografuoti plaukiojančią, ar išimti ant ko nors geriau? Plaukiojančios niekaip nesiseka pagauti ryškaus vaizdo.

Rolandas
12-11-2012, 17:30
Per stiklą. Negaudykit ir neimkit lauk.
Iš keliolikos kadrų, iš toliau, gausis vistiek kas nors.

Vilte
12-11-2012, 17:42
Nufotografavau ancistrusą, gupijos nenorėjo pozuot.
3428

Rolandas
12-11-2012, 18:01
Ichtioftyrius 95%

Vilte
12-11-2012, 18:20
Dar klausimas. Jei aš nusipirksiu Malachite green, kaip man elgtis su tuo vario sulfitu? Kaip suprantu į tą patį vandenį negaliu tos žalumos pilti. Ar galiu? Jei pakeisiu 30% vandens, tai kiek paskui pilti tos žalumos? Ar tik tokiam kiekiui, kiek pilsiu šviežio vandens, ar pilną dozę? O nesureaguos kaip nors su variu?

Rolandas
12-11-2012, 18:28
Ten bus instrukcija.
Bet šiaip jie gana greit suskyla, o pilant kas antra diena ir keičiant vandenį (20-30%) - neperdozuosit, jei laikysitės instrukcijos.
Reikalingas vandens keitimas ir vėl supilti nurodyta/pilna dozė, nurodytu dažnumu.
Su jau esamu vario sulfatu nesusipjaus.

P.S. imkit nebūtinai nurodytus konkrečius vaistus, o bet kokius su malachite green ir ichtioftyriui gydyti skirtus. ;)

Jei jau visai norit atominės bombos, kad viską išdegintų, yra FMC. :)

Vilte
12-11-2012, 18:44
Kas tas FMC? Kad nenusipirkčiau netyčia. Mačiau kažkokių Tetra firmos vaistų, kur buvo parašyta, kad nuo visų ligų, nereikia net diagnozės nustatinėti, tik įpili ir gydo. Matyt ten įvairūs plataus spektro antibiotikai vienoj vietoj. Tai jaučiu, tas FMC kažkas panašaus.... Sakiau, kad nereikia man nuo visų ligų, man tik nuo Ich

Rolandas
12-11-2012, 19:23
Ne, nuo visų tikrai nereikia. Tokių ir nėra.
Antibiotikų irgi nereikia - jie prieš bakterines ir kai kurias virusines ligas. Tokių nediagnozuota.

FMC = formalin(formaldehyd e)+malachite green+methylene blue
http://koionline.forumotion .com/t420-formalin-and-fmc
http://www.agriculturejourn als.cz/publicFiles/00491.pdf
http://www.algone.com/articles/fish-health/aquarium-fish-dips

Vilte
12-11-2012, 19:33
Ne, nuo visų tikrai nereikia. Tokių ir nėra.
Antibiotikų irgi nereikia - jie prieš bakterines ir kai kurias virusines ligas. Tokių nediagnozuota.

FMC = formalin(formaldehyd e)+malachite green+methylene blue
http://koionline.forumotion .com/t420-formalin-and-fmc
http://www.agriculturejourn als.cz/publicFiles/00491.pdf
http://www.algone.com/articles/fish-health/aquarium-fish-dips

A, aišku. Tikrai pamenu, kad mačiau su visais tais trim sudedamaisiais kažkokius vaistus. Ok, nepirksiu, atominių bombų nereikia :)

Ačiu labai, šiandien daugiau nebekankinsiu.

Rolandas
12-11-2012, 19:50
Bet jie tikrai geri, jei ką.
Kartais padeda jau vien tik juos turėt akvariumo vaistinėlėje. Tada kažkaip ir ligos nepuola. :)
Tik reikia saugoti nuo vaikų. Tai labai rimta trūčyzna.

gintas-oranda
13-11-2012, 11:02
Sveiki,
dar prie viso to, ką pasakė Rolandas, siūlyčiau pakelti temperatūrą iki maksimumo (30-32C) labai gerai padeda, nes parazito dauginimosi optimali temperatūra 18-23 laipsniai.

Vilte
15-11-2012, 17:51
Šiandien gydymo neatlaikė mūsų ancitrusas. Labai jau jis buvo aplipęs tais baltais taškučiais. Likusios- du skaliarai ir dvi gupijos kažkaip atgiję, tikiuosi, jog išliks. Tik vat kažko gupija patelė labai agresyviai nusiteikusi. Kažkodėl pastoviai puola gupiją-patinėlį, baigia užvaikyti jį, rodos, kad bando jam įkąsti. Vargšelis net slepiasi apačioj prie žolių. Pas ją pačią ant uodegos pastebėjau tokią kaip skylutę, lyg gabaliukas išdrėkstas. Skaliarai nepanašu, kad galėjo tai padaryti, nes jie jau jokio dėmėsio nerodo į šalia besitrinančias kaimynes, o be to jie dar gana nedideli patys. Gal ji pati besiblaškydama kur užkliuvo? Ir kodėl kažin ji tokia agresyvi? Gal čia vaistų poveikis toks? Ar tai gali būti vėl koks nors ligos požymis?

Laura&Simonas
16-11-2012, 12:46
Nitritų (NO2) koncentracijos nebandėt matuot? Gupijos patino elgesys ir gupijos patelės apibūdinta išvaizda labai primena mūsų turėtas nitritų problemas. Juolab, kad ir sąlygos yra - gydymas vyksta. Kraujosruvų (raudonų taškučių) neatsirado? Žuvys nepradėjo plaukt ne pelekais, o kūnu (kaip gyvatės)? Tą aišku sunku pradedantiems pamatyt.

Vilte
16-11-2012, 15:17
Nitritų (NO2) koncentracijos nebandėt matuot? Gupijos patino elgesys ir gupijos patelės apibūdinta išvaizda labai primena mūsų turėtas nitritų problemas. Juolab, kad ir sąlygos yra - gydymas vyksta. Kraujosruvų (raudonų taškučių) neatsirado? Žuvys nepradėjo plaukt ne pelekais, o kūnu (kaip gyvatės)? Tą aišku sunku pradedantiems pamatyt.

Su Nitritais viskas gerai- jų nėra. Amonio šiek tiek yra (tarp 0.25 ir 0.50), bet kiek skaičiau, naujame akvariume, tai yra normaliai. Plaukioja jos irgi kaip ir gerai, uodegėles vizgindamos. Ir tik ta viena patelė tokia išprotėjusi. Patinėlis kaip ir normalus. Ir skaliarų ji nekybina, bet jei jau patinėlis kur arčiau atsiranda ir ji atsisukusi pamato, tai tuoj šoka ant jo. Nesuprantu, kas galėtų būti.

Beje, ancitrusas akvariume reikalingas (dėl dugno valymo), ar nebūtinas?

Laura&Simonas
16-11-2012, 17:08
Akvariume niekas nėra būtina - maisto likučius gali rinkti praktiškai visos žuvys, krevetės, sraigės... Jūs kaip savininkė sprendžiate kas gyvens akvariume. Manyčiau, kad ancistruso laikymas tik dėl švaros - nelabai teisingas pasirinkimas. Pats rinkčiausi sraiges ar(ir) krevetes (jei nėra šlykštu), o ne žuvį. Tiesiog ancistrusui reikės kažkokio maisto, nes norint, kad pramistų iš maisto likučių, teks peršert kitus akvariumo gyventojus. Dugno, kaip ir viso akvariumo, valymas - akvariumisto darbas.

Amonis naujuose akvariumuose normalu, bet nepageidautina. Mano įsitikinimu 0,2mg/l yra signalas keist vandenį. Kaip vandens keitimus suderint su gydymu nepatarsiu - neturiu praktikos.

Vilte
16-11-2012, 22:26
Amonis naujuose akvariumuose normalu, bet nepageidautina. Mano įsitikinimu 0,2mg/l yra signalas keist vandenį. Kaip vandens keitimus suderint su gydymu nepatarsiu - neturiu praktikos.

Vandenį kol kas keičiu kas antrą dieną, o pradžioj gydymo keičiau kasdien (kol gydau, o gydau jau savaitę). Sakot dėl amonio gupijai "stogelis pavažiavo"?

O ancitrusą įsigijau ir dėl švaros, ir šiaip jau man jis gana įdomus buvo. Gaila tik, kad savaitę tepagyveno, liga nugalėjo.

Rolandas
17-11-2012, 08:40
O ancitrusą įsigijau ir dėl švaros, ir šiaip jau man jis gana įdomus buvo.
Dėl švaros, tai jis "nepaveš", o dėl įdomumo, tai reiktų poros. Bet maži sunkiai skiriasi patinai nuo patelių. Tada perkama daug (kas jums netinka, nes nedidelis akvariumas) ir atsirenkama iš paaugusių arba perkama brangiau, jau suaugusi pora. Jiems reikia slėptuvės, gerai tinka kokosas su 2,5-3cm skyle.
"Dėl švaros" į tokio dydžio akvariumą labiau tiktų Corydorus paleatus, kokie trys-penki. Bet kaip jau minėjo, švara turi/gali pasirūpint akvariumininkas.

Vilte
18-11-2012, 02:31
"Dėl švaros" į tokio dydžio akvariumą labiau tiktų Corydorus paleatus, kokie trys-penki. Bet kaip jau minėjo, švara turi/gali pasirūpint akvariumininkas.

O tai čia ne tiesiog šamukas? Kuris gali apkramtyti mano skaliarams pelekus?

Tiesa, ar negali būti, jog gupija patelė puola patinėlį, nes jis labiausia sergantis? Kol kas iš keturių likusių žuvų, gupijos patinėlis turi daugiausia baltų taškelių, o kitos atrodo lyg jau švarios. Ta patelė jo net neprileidžia valgyti, kai maitinu, vis šoka ant jo, o tas bėga šalyn. Kartais atrodo, jog patinėlis taip ir lieka alkanas. Beje, kada skaitosi žuvis pasveikusi nuo Ich? Tik tuomet kai nebėra nei vieno balto taškelio?

Rolandas
18-11-2012, 12:22
kada skaitosi žuvis pasveikusi nuo Ich? Tik tuomet kai nebėra nei vieno balto taškelio?
Tada kai pilnai praeina parazito dauginimosi ciklas ir akvariume pakankama vaistų (nuodų) koncentracija, pakankamą laiko tarpą.
Prie 26C, manau, 4-5 dienos, bet kad būt garantuotai pratrūčinta, reiktų savaitės.

Kas supaisys tas gupijų pateles dėl puldinėjimo. Manau, nekreipkit dėmesio, kaip bus taip bus, nes kitu atveju užsiveisit nesuskaičiuojamą gupyną.
Jei apramint patelę, reiktų įsileist dar kokius du, tris patinus, kad ją pradėtų "puldinėt". Bet dėl aukščiau minėtos priežasties, to nesiūlau. :)

http://www.thefishguide.com/sites/default/files/fish/corydoras-paleatus.jpg?1292857 965 (http://www.thefishguide.com/corydoras-paleatus)
Ši rūšis tikrai niekam pelekų negrauš, nepuldinės.

Vilte
24-11-2012, 15:37
Rolandai, prašau pagalbos parenkant augalus mano akvariume. Sukėliau nuotraukas tų, kurie pas mus parduotuvėse parduodami (kažkaip nepasakyčiau, kad didelis pasirinkimas). Ir dar radau kažkokius: Anacharis Plant (Egeria densa) ir Mondo Grass Plant (Ophiopogon japonicus). Ir dar buvo toks žalias bumbuliukas-rutuliukas.
Taigi, kurie man, kaip naujokei, nebūtų per sudėtingi auginti ir žuvims tiktų? Ačiū

Rolandas
25-11-2012, 16:19
Na ką, mano akimis greit auganti tik elodėja Egeria densa tinkamesnė startui.
Dar turėtų tikti Echinodorus, bet reiks luktert kol jis sustartuos.
Visi kiti arba lėtai augantys (paparčiai, samanos, anubiasai), arba netinkantys akvariumui apskritai (Spathyphillum, Dracaena, Peliosanthes).
Tikrai mažas pasirinkimas. :(

augalai netinkantys akvariumui (http://www.forumaquario.org/t22322-plantes-non-aquatiques)

Vilte
25-11-2012, 18:19
Aš radau tokį internetinį puslapį, kur galima užsisakyti, ir jie atsiunčia. Gal iš čia būtų tinkamų? Net yra sąrašas tinkamų pradedantiems. Bet šiame sąraše man trūksta tokių pūkuotų augalų :) Kiek žiūrėjau iš vis šiame puslapyje, tai visai nemažas pasirinkimas yra ir atsiliepimai neblogi dėl kokybės. Nes parduotuvėse tai kažkokie papuvę augalai. Gal galėtumėt patarti kiek ir kokių būtų geriausia užsisakyt, pagal tai kaip jos auga ir atrodo krūvoj. AČIŪ
http://www.aquariumplants.c om/Aquarium_Plants_s/1.htm

Rolandas
25-11-2012, 18:50
"Begineriams" :) augalai parinkti ne greitam startui, bet ištvermingi (prieš sunykstant, kad dar ilgai pabūtų). :)
Manau, rinkitės iš šitos grupės (http://www.aquariumplants.c om/Bunched_Plants_s/117.htm)
startui:

Ceratophyllum demersum
Shinnersia rivularis
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophilia corymbosa
Hygrophila corymbosa Angustifolia
Rotala roundifolia
Rotala macrandra
Hygrophila difformis

Vėliau iš šitos grupės (http://www.aquariumplants.c om/Foreground_Ground_Co ver_s/23.htm)

Cryptocoryne wendtii

Cryptocoryne undulatus
Cryptocoryne parva
Sagittaria subulata

Vilte
26-11-2012, 02:18
Užsisakiau tokių:
Egeria densa (2vnt.)
Ceratophyllum demersum(3vnt.)
Shinnersia rivularis
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophila corymbosa Angustifolia
Rotala roundifolia
Hygrophila difformis

Ar ne per didelė mišrainė? Ir kurie labiau tiktų sodinti į galą, o kurie labiau į priekį/vidurį?

Rolandas
26-11-2012, 18:20
Starto augalai, kad sutvarkytų vandens parametrus. Paskui atsisakysit arba pasiliksit minimum tik "dėl veislės". Abejus galite palikti laisvai plaukioti arba jei labai ilgi, įkišti, prispausti akmenukų grunte. Kirpti ir vėl kišti. Kai priaugs tiek, kad pradės užstoti šviesą - mesti lauk arba dalintis su akvariumininkais.
Egeria densa (elodėja)
Ceratophyllum demersum (ragalapis)

Vidurinio ardo, vidurinio-galinio plano augalai. Gana greitai auga, būtinas karpymas, genėjimas, tankinimas...
Shinnersia rivularis (ąžuoliukas)
Hygrophila corymbosa Angustifolia (siauralapė vyšnia) - galinio plano, kaip pasieks vandens paviršių, kerpat palikdama 1/3, ir viršūnę vėl smeigiat šalia - taip suformuosit tankų, kresną sąžalyną/ Galima leist augt virš vandens, jei patinka.
Hygrophila difformis (sinema) - analogiškai, kaip ir su aukščiau Hygrofila. Neleiskit plėstis, formuokit vienam kampe kuo kompaktiškesnį sąžalyną, nes labai greit bus pilnas akvariumas vien tik jos. Bet būna, kad prieš pradėdama augti, kurį laiką dar pamąsto.
Hydrocotyle leucocephala - vidurinio plano, bet ne centre (čia paskui užsisakysit kažką įdomesnio papildomai). Jei tik sąlygos patiks, augs kaip išprotėjus, stebėsitės, kad pirkot, mokėjot pinigus už tokią gražią piktžolę. :)

Daugiau galinio plano, formuojama kupstu, "debesiu", beveik iki vandens paviršiaus.
Rotala roundifolia - labai gražus, jei užtenka šviesos ir Fe, rausvėja viršutiniai lapeliai. Genima kaip ir visi ilgastiebiai: 1/3 paliekama augti, 2/3 viršūnė smeigiama šalia - tankinamas sąžalynas. Antras kirpimas, jau 1/2 viso augalo paliekama, 1/2 smeigiama šalia.
Pastaba: nekerpama antrą kart tas pats augalas ten pat ar žemiau tos vietos kur jau buvo kirptas, Su kiekvienu kirpimu apatinė dalis praranda potenciją augintis atžalas. Kai visiškai išsenka "gyvybinės jėgos", kerpamos naujos, šviežios, vešlios viršūnės, seni "kelmai" metami lauk ir želdoma per naują.
Negalima pavėluoti kirpti. Vos tik pradeda "gultis" vandens paviršiuje, reiktų ir trumpint, nes pradeda valytis iš apačios. Mėgsta Fe, mikro elementus, gal ir K daugiau.

* skliausteliuose surašiau "liaudiškus" pavadinimus. :)

Susireguliuokit apšvietimą. Dieną pradžioje laikykit apie 8-10val, kad neužpultų dumbliai. Ilginkit pamažu, jei reiks. Stiklų nuo dumblių nevalykit, nebent priekinį. Lai išsiurbia perteklines medžiagas.
Nebijokit dažnai keist ~10-20% vandens - gaus mikroelementų. Neįsivaizduoju kokie vandens parametrai galėtų būti, bet turi nepamaišyti Fe +mikroelementai trąšos.

Paieškokit google realių augalų vaizdų jau akvariume. Padės pasiplanuoti sodinimo planelį

Vilte
26-11-2012, 19:04
Labai labai didelis ačiū, Rolandai, man tikrai labai praverčia Jūsų informacija. Be galo esu dėkinga.
Dar norėčiau paklausti. Dabar kai gausiu augalus ir pradėsiu sodinti, kol kas jokių papildomų skysčių pilti nereikia? Beje, trąšos ir visokie Fe, K, mikroelementai yra tas pats, ar visai skirtingi dalykai? Taigi, kada juos pradėti naudoti?

Mano vyras jau šaiposi iš manęs, kad su akvariumu gavosi panašiai, kaip su pasaka, kai virė sriubą "iš kirvio" :) Pradžioj pirkom tik akvariumą su filtru, apšvietimu, šildytuvu, žvyro. Kaip vyrui atrodė, tai tik žuvyčių dar įmetei, maitini jas porą kart per dieną ir viskas. O kaip pasirodė-nieko panašaus. Tai žuvys apsirgo, reikėjo vaistų, visokie dažni vandens keitimai (tam reikėjo priemonių vandeniui pakeisti-kibirai, šlangos ir t.t.), oro pompą pirkau, kad žuvis deguonimi aprūpint. Paskui aš nusprendžiau, kad reikia mažučio akvariumuko karantinui (jau nusipirkau, nebenoriu vėl viso akvariumo gydyti), o paskui dar jam mažučio filtriuko, šildytuviuko ir t.t ir t.t. :) Dabar prašau, kad sugalvotų kokį tinkliuką ant to akvariumuko, kad žuvys neiššokinėtų. Jau kai mano vyrui atrodė, kad pagaliau viskas, pranešiau, kad dabar dar augalų reikia į pagrindinį akvariumą, biopusiausvyrai kurti :) Aišku, paskui vėl pildysiu žuvimis, nes kol kas tik keturios. Ir panašu, kad galo nematyti....:)

Rolandas
26-11-2012, 19:30
Dabar kai gausiu augalus ir pradėsiu sodinti, kol kas jokių papildomų skysčių pilti nereikia? Beje, trąšos ir visokie Fe, K, mikroelementai yra tas pats, ar visai skirtingi dalykai? Taigi, kada juos pradėti naudoti?

Parodykit akvariumo nuotrauką dabar. Turiu klausimų dėl grunto, kol dar neatvažiavo augalai (gali būti per stambus, per kalkingas).
Fe - geležis, paprastai cheluota (ferrum chelate), kad ne taip greit iškristų į nuosėdas, būtų lengviau ir ilgiau prieinama įsisavinti augalams. Reiktų bent 0,2ppm. Gana greitai augalų "suvalgoma", todėl reiktų gana dažnai papildyti. Aš stengiuos kas trys dienos arba dažniau (yra autodozatorius-pompa). Geležį sunku perdozuoti.
K - kalis (potasium) irgi labai svarbus elementas, kurio irgi dažnai trūksta vandenyje. Reiktų nors 10-20ppm. Lėčiau "valgomas" nei geležis, todėl nereikia pilstyt kas kelios dienos, užtenka "paduoti" per vandens keitimą su nauja vandens porcija. Šiaip, kas savaitę reiktų pakeist nors 10-20% vandens, jei labai tingit, tada kas antrą - 20-30% vandens keisti, o po savaitės truputį duoti kalio arba pakentės. Perdozavimas gresia žaliais dumbliais - geriau tegu trūksta, jei nėra leidžiama CO2 ir super galingo apšvietimo (čia paskui vyrui pasakysit ko dar reiks). :)
Mikro elementai - būtini, bet mažais kiekiais. Perkat gatavus ir naudojat pagal instrukciją. Paprastai papildoma po vandens keitimo, su nauju papildančiu vandeniu.
P, PO4 - fosforas, fosfatai. Paprastai gauna iš žuvų maisto likučio ir ką pridirba žuvys. To paprastai pakanka natūraliai, nereikia papildomai tręšti, jei akvariumas ne "hightech". Jei per daug gaminasi fosfatų (perdozuota žuvimis), retai ar per mažai keičiat vandens (t.y. per mažai atskiedžiat/išplaunat iš akvariumo lauk) - laukit barzdos arba net melsvadumblių.
NO3 - nitratai. Analogiškai fofatams. Jei per daug žuvų ar per mažai naugalų arba jie neauga, labai greit "užkyla", gali atsirasti žali dumbliai, barzda, juodos apnašos ant augalų. Kontroliuojama - keičiant dažniau ir daugiau vandens.
NH4/NH3 - amonis/amoniakas pastarasis pavojingas faunai, bet labai skanus florai. Jei jo yra - reiškia neveikia filtras, "laukit" nusinuodijant žuvis.Vienas kitu (amonis NH4 į amoniaką NH3) virsta priklausomai nuo pH ir temperatūros. Yra gudrios lentelės tam.
NO2 - nitritai, skanus augalams, labai pavojingas faunai. Irgi "laukit" nusinuodijant žuvis. Neleisti užkilti virš 0,05ppm. Jei viršija - neveikia biofiltras, skubiai, dažnai, daug keisti vandens.

Pagal skanumą (pradžioje skaniausias) augalams: NH3>>NH4>>NO2>>NO3
Pagal nuodingumą (gale nuodingiausias) žuvims: NO3>>NH4>>NO2>>NH3

Pradžiai gal pasiūlyčiau atsargiai panaudoti tik Fe ir mikrolementų trąšas. Nebus didelių pasekmių, jei suklysit.

Tai tiek.

Nežinau ar JAV yra JBL (vokiečių) produktai. Bet aš labai įtikėjęs į šias pogruntines, šakniniams augalams trąšas.
Turi visus mikroelementus, ilgai ir švelniai groja. Ypač patinka echinodorusams, kriptokorinoms naujame grunte. Taupomas laikas, kad greičiau šie augalai pradėtų sparčiai ir sėkmingai augti.

http://www.nesefauna.lt/userfiles/shop/product_images/large/The%207%2013%20Balls .jpg

Vilte
26-11-2012, 20:49
Mano akvariumas su visom plastmasėm atrodo šitaip :) Bet aš vandenį kaitalioju kas trečią dieną, nes vis dar gyvenam su vaistais (nors jau praėjo dvi savaitės, manau tuoj baigsiu gydymą).

Mano planas yra toks: poryt, t.y. trečiadienį, perkeliu savo keturias žuvis į karantininį akvariumą. Augalus turiu gauti penktadienį. Per tą laiką galvojų išvirinti gruntą (kad nebūtų likę kokio Ich), ir iš naujo paleisti akvariumą. Paskui penktadienį susodinti augalus ir šeštadienį atkelti atgal žuvis. Ar viskas gerai?

O pogruntinės trąšos, tai jos beriamos visai ant dugno? Prieš pilant žvyrą? Aš, kol dezinfekuosiu savo žvyrą, galiu atlikti visas reikiamas operacijas, susijusias su darbais po gruntu. Ką patartumėt? Su JBL produkcija pas mus nelabai kas. Daugiausia API, TETRA. Maždaug tokie dalykai parduotuvėse:
http://www.petco.com/N_4294955990/Fertilizers.aspx?fro msearch=true&oreCat=LookAhead
http://www.petsmart.com/search/index.jsp?kwCatId=&kw=fertilizers&origkw=fertilizers&sr=1&f=PAD/psNotAvailInUS/No

Rolandas
26-11-2012, 21:11
Ar žuvys jau sveikos?
Manau, galit greičiau viską padaryti, kam ištęst tą "malonumą"?

perkeliat žuvis karantinan.
prasivirinat gruntą arba nuplikot mažas porcijas
prasiplaunat akvariumą druskos+sodos+kalio permanganato tirpalu, kempinėle (skuduriuku).
gerai išskalaujat
dedat ataušintą gruntą, atsargiai - neapsidegint. Ilgai laiko karštį viduje.
pilat pusę akvariumo vandens iš čiaupo
paaeruojat pusdienį, pakeliat temperatūrą su termoreguliatoriumi iki norimos
sodinat augalus
galit leisti žuvis (svarbu, kad aeracija padirbtų nors pusdienį). Nežinau dėl chloro, chloramino vandentiekyje, jei teigiama, tada dėl viso pikto leiskit žuvis kitą dieną, adaptuojant - panaudosit karantino akvariumą pagal paskirtį.

Jokių pogruntinių trąšų nereikia kol kas, nenaudokit.

Perspėjimas!
Tai ką darote, tai pilnas akvariumo restartas, o tai reiškia, kad "užsikurti" biofiltrui reikės min keturių savaičių.
Galimas amoniakinis, nitritinis žuvų nuodijimas. Nusiteikit, kad gali reikti dažniau pakaitalioti vandenį.
Jokių naujų žuvų dvi-tris savaites nepirkti. Ir paskui neužsipirkti daug iš karto. Prieš perkant pastebėti ar neserga (ir šalia akvariumuose), ar "neuždažyti" akvariumai vaistais, na, tokia žalsvai florescuojančia spalva. ;)
Kiek kokių žuvų, irgi galime aptarti.
Įdomu, ko ten pas Jus yra parduodama.

Vilte
26-11-2012, 21:40
Pirmiausia: Dėl žuvų sveikumo, tai tikriausia turėtų būti sveikos. Kaip sakiau, praėjo dvi savaitės gydantis vaistais (variu). Vienintelis gupijos patinėlis dar turi du matomus baltus taškelius ant nugaros. Ar tai reiškia, jog žuvys jau sveikos, ar tie du taškeliai dar gali reikšti, jog pratęsti gydymą? Pagal ciklą, gydymo trukmę, kaip ir turėtų būti sveikos. Žuvys šiaip guvios, tik tie du taškeliai kelia klausimų.
Antra: Ar galiu praplauti akvariumą tiesiog tik druskos+sodos tirpalu? Bijau, kad kalio permanganato nelabai čia gausiu.
Trečia: Kiek laiko maždaug virinti žvyrą?
Ketvirta: Ar augalus prieš sodinimą nereikia apdoroti kuo nors? Ar augalai gali turėti žuvims pavojingų ligų?
Penkta: Kažin, ar reikalingas tokiame akvariume oro burbuliatorius?
Šešta: Ar jau labai "užknisau" su tiek klausimų? :)

Rolandas
26-11-2012, 21:51
Vienintelis gupijos patinėlis dar turi du matomus baltus taškelius ant nugaros. Ar tai reiškia, jog žuvys jau sveikos, ar tie du taškeliai dar gali reikšti, jog pratęsti gydymą?
O, taip. Reiškia, kad reikia savaitės kurso. Bijau, kad varis taip "neima", kaip reiktų.
Gal gerai būtų žuvis gydyt karantine, o akvariumą savo ruožtu startuoti su augalais.
Užteks druskos su soda. Užsimaišykit ne akvariumą, o puslitrį "riebesnio" tirpalo ir sudrėkinant prašluostykit akvariumą, ypač kampus, siūles - išsidezinfekuos. Tik gerai! po to praskalaukit, sodos likučiai labai kelia pH.
Tik užvirs ir gana, lai savaime atvėsta. Nelaukit, kad akmenys suminkštėtų. :)
Ne, augalai po tokios kelionės nelabai ką turės, nebent sraigių kiaušinių, bet tai nėra blogai, jei ką.
Aeracija (burbuliatorius) reikalingas pas žuvis karantine.

Nieko iš karantino akvariumo nedėkit į savo akvariumą, nieko iš įrankių nenaudokit.
Persikelsit parazitų ir vėl savaitei karantinas - daina be galo.

Nežinau ką pasiūlyt dėl filtro. Kaip iš jo "iškrapštyti" parazitus. Nors jo nelabai reik augalų akvariume, galima būt kartu su žuvimis "gydyt" karantine.

Vilte
26-11-2012, 22:05
Nežinau ką pasiūlyt dėl filtro. Kaip iš jo "iškrapštyti" parazitus. Nors jo nelabai reik augalų akvariume, galima būt kartu su žuvimis "gydyt" karantine.

Jeigu filtrą kelioms dienoms pamerkčiau į stiprų to vario tirpalą? Arba į labai karštą vandenį iš krano? Filtre vistiek jokių gerųjų bakterijų dar nebuvo.

Rolandas
26-11-2012, 22:11
Yra tų bakterijų, tik nedaug.
Arba nuplikyti (karštu, bet neverdančiu!), jei nepasileis/neišsiklaipys plastikas arba pamerkti kelioms valandoms, paskalaujant į tikrai sotų druskos-sodos tirpalą.
Tada dėti akvariumą (ne karantiną) ir lai pasileidžia.

O gal filtro greitesniam startui parduotuvėje yra kokių bakterijų piliulių ar birzgaliuko? Paklauskit, ten kapeikos. Tada tik supilat ant kempinių ir viskas truputį greičiau.

P.S. kaip gerai kada prie progos būtų kokį video susukt, kaip teisingai startuot akvariumą. Kiek raidžių nereiktų. :)

Vilte
26-11-2012, 22:14
Labai atsiprašau, peržiūrėjau dėmesingiau savo gupiją, kuri vakar dar tikrai turėjo du taškelius. Dabar jau jų nėra. Ir visos žuvys atrodo švarios. Tai jei karantine dar iki šeštadienio palaikyčiau su vaistais, turėtų pakakti? Kaip manot?

Ir dar: ar galima akvariume naudoti šiek tiek druskos? Man patarė parduotuvėje. Gydant aš dėjau ir iki šiol dedu (pagal instrukciją). Rašo, kad žuvims padeda stiprinti imunitetą.

Gerų bakterijų turiu-kažkokie sausi milteliai. Mardel firmos. Parašyta-Living Nitrifying Bacteria and Enzymes.

Rolandas
26-11-2012, 22:18
Jei nėra, tada, kaip jau Oranda minėjo, keliat T iki 30C (gera aeracija būtina, nes prie aukštesnės T, deguonies tirpimas mažėja. Stebėkit žuvų kvėpavimą, elgseną. Gyvavedes aukšta T vargina, sekina) ir jei per 3 dienas nepasirodys, tikėkimės viskas OK.
Bet visą tą laiką stebim akylai. ;)

Gyvavedėms druska labai net tinka, bet netinka ancistrusams, šamams, labirintinėms.
Gali nepatikti augalams.
Į akvariumą, manau, nereiktų vien tik dėl augalų. Kuriam juk sodą.

Vilte
02-12-2012, 04:25
Pasodinau augalus, įkėliau žuvis. Ant akvariumo sienelės radau dvi mažytes mažytes sraigutes. Atkeliavo su augalais (o sakėt, jog niekas neišgyvens tokios kelionės :) ) Jos- geras dalykas akvariume, ar kenkėjas, kurį reikia naikinti?

Rolandas
02-12-2012, 09:46
Jos - geras dalykas akvariume, ar kenkėjas, kurį reikia naikinti?
Daugumą populiaresnių akvariuminių sraigių laikyčiau naudingais sanitarais, kurie matinasi maisto likučiais, toliau skaido žuvų ekskrementus, kažkiek valgo dumblius.
O akvariumininkas gali vertinti daugiau iš estetinės pusės ir kaip kai kurių procesų, savo akvariumo priežiūros kokybės indikatorių: jei jų prisiveisia daug, gali būti, kad akvariume per daug žuvų, per daug yra šeriama, per retai siurbliuojamas gruntas.
Pradžioje, po akvariumo "paleidimo", dėsningai būna toks periodas, kai jų populiacija staigiai ir stipriai išauga, bet jei akvariumas teisingai prižiūrimas, palaipsniui sumažėja, savaime susireguliuoja tam tikrame lygyje.
Yra žuvų, kurios gali išnaikinti/apnaikinti/reguliuoti sraigių populiacijos skaitlingumą, pvz. bocijos, tetrodonai, makropodai, guramiai... bet reiktų pasidomėti, kas per žuvys, kokių joms sąlygų reik ir kas joms ar jos į kokią kompaniją tinka. Negalima tiesmukai jų įsigyti į bendrą akvariumą, tik dėl vienos priežasties - reguliuoti sraiges.
Man asmeniškai, jos akvariume nemaišo, jų nematau, daugiau reikalingos, nei nereikalingos. Jos mane neerzina, tikrai jos man ne parazitai. Laikau jas pilnos akvariumo ekosistemos natūralia dalimi. :)
Melanijų, sakyčiau, netgi reikia sveikam akvariumui, grunto aeracijai.
Trimitininkus galima netgi traiškyti pirštu į akvariumo stiklą - pamatysit koks delikatesas žuvims. Žuvys tiesiog lįs tarp pirštų, kuriai pirmai pasiseks pagriebti šviežio kumpio šmotą. :)
Ampuliarijas reiktų netgi papildomai šerti augaliniu, apšutintu maistu. Turi pakakti vandens kietumo ir pH, kad gerai jaustųsi. Jei sugalvosit įsigyti, reikia tik jaunų, mažų.
Yra sraigių besimaitinančių kitomis sraigėmis. Gana greit išnaikina, bet paskui pačios tampa problema - deda visur kur papuola (ir ant stiklo) kiaušinius.
Jei visos sraigės akvariumo stiklu kyla, renkasi į paviršių - trūksta deguonies arba atsirado kokio nuodo vandenyje. Reiktų pasiurbliuoti gruntą, didinti aeraciją arba mažinti CO2, jeigu naudojamas.
Gal jas naikinti reiktų, jei sugalvočiau auginti kokias barklajas, kurių gražių niekaip neišauginčiau, jei būtų tam tikrų rūšių sraigių.
Sraigėms gaudyti yra "spąstai", kai jos naktį susirenka į spec. bučių dėl jų mėgstamo skanėsto.
Sraigės jautrios variui, vario preparatams. Tai naudojama jas išnuodyti.
Tai tiek trumpai į vieną sakinuką. :)

Parodykit akvariumą, smalsu.

Vilte
03-12-2012, 02:32
Kažkaip tos sraigutės buvo labai jau mažytės, kad atpažinti kokios rūšies- man neįmanomas dalykas. Bet kažko šiandien aš jų neberandu. Vakar sienele užropojo iki vandens viršaus. Taip išeina, kad oro trūkumas? Juk akvariumą "restartavau" tik penktadienį, susodinau augalus, o žuvis perkėliau vakar. Žuvys kažkaip į viršų nekyla. Sunus pasakė, kad akvariumas su gyvais augalais jam atrodo žymiai įdomiau (kad tik pusiausvyra nusistatytų ir sugebėčiau ją išlaikyti). Žinau, kad daug trūkumų, nes aš tikrai neturėjau jokio supratimo kur ką sodinti. Gal su laiku išmoksiu tai. O akvariumas dabar atrodo šitaip:

Rolandas
03-12-2012, 14:11
Ne, dvi sraigės dar ne indikatorius. Va, jei būtų 200...2000 ir jos visos pradėtų lipti iš akvariumo, tada - taip, trūksta deguonies.
Tiesa, vyšnią perkelčiau į toliausią kairį kampą, į jos vietą ir prie galinės sienelės išplėsčiau rotalas, išsodinčiau kiekvieną stiebelį atskirai, viens nuo kito nors per 1-3cm. Tam tinka pincetas. Ąžuoliukus irgi paskleisčiau erdviau.
Tiesa, nerandu/nematau pasodintų Hygrophila difformis.

O šiaip visai geras rezultatas. Bus dar kilojimų, formavimų, svarbu, kad augalams patiktų, įsikabintų augti.
Akylai stebėkit žuvis ar neatsiras baltų taškų.

Vilte
04-12-2012, 01:29
Vyšnia galiu perkelti į galini kampą. Tik tas ąžuoliukas labai jau didelis, visą ją užstos. O rotalas siūlytumėt išsodinti grynai pagal galinę sienelę, ir prieš jas daugiau nieko nesodinti? Neatrodys labai reta? Kažkaip man sunkiai jas sekasi sodinti. Norėjau tarpeliais (aišku be pinceto), tai kol įkišu vieną, iškyla kitos :( Tai nervai neišlaikė, susėmiau į vieną krūvą ir pasodinau.
Su Hygrophila difformis gavosi keistokai. Jie man pakeitė į kitą (gal neturėjo-nežinau, nepaaiškino jie man), į Java Fern, kur lapo viršuje pasigarbanoja. Ir jei visi augalai atrodė tikrai gana gražiai, šitas toks man pasirodė nykokas. Nemažai tos pasigarbanoję viršūnės kažkokios pajuodusios, ir patys augalai tokie išstypę. Tai aš juos pririšau su valu prie tos dirbtinos šakos ir nugrūdau už termometro. Jie man vaizdą kažkaip gadina. Žodžiu, labai gaila, kad neatsiuntė to Hygrophila difformis, man jis buvo simpatiškas paveikslėliuose.
Beje, ką daryti su tokiais plaukiojančiais žolių gabaliukais, kurie atsiranda po sodinimo. Ir pvz. ąžuoliuko keli apatiniai lapeliai tokie lyg paminkštėję, tai kišau ranką nuskinti, o jie tokie lyg minkšti/papuvę. Juos kažkaip reikia skubiai valyti? Ir dar radau kelis plaukiojančius tos jūsų pavadinta "gražia piktžole" lapelius (gal čia skaliarai jau pasidarbavo, nežinau). Ar graibyti visus atsirandančius plaukiojančius gabaliukus?
Ir dar: pamatavau dabar (vakare), labai jau PH didelis- 8. Čia labai blogai? Ir ką daryti? Šiaip be augalų būdavo 7,5.

Rolandas
05-12-2012, 20:24
O rotalas siūlytumėt išsodinti grynai pagal galinę sienelę, ir prieš jas daugiau nieko nesodinti? Neatrodys labai reta?
Bent pora eilių. Sutankės greit.

man pakeitė į kitą (gal neturėjo-nežinau, nepaaiškino jie man), į Java Fern, kur lapo viršuje pasigarbanoja. Ir jei visi augalai atrodė tikrai gana gražiai, šitas toks man pasirodė nykokas. Nemažai tos pasigarbanoję viršūnės kažkokios pajuodusios, ir patys augalai tokie išstypę. Tai aš juos pririšau su valu prie tos dirbtinos šakos ir nugrūdau už termometro. Jie man vaizdą kažkaip gadina
Jei gerai suprantu, tai Tailando papartis (ar Javos samana vis tik)? Jei taip, tai labai gražus, lėtai augantis augalas. Labai sodri žaluma. Galima sodinti ir pavėsin tada. Teisingai, kad pririšot prie kelmo, negalima užkasti "šaknų" (rizoidų) gruntan (turi likti atvirai, kvėpuoti).Turi praeiti kažkiek laiko, prisitaikyt prie akvariumo vandens iš naujo, tada pajudės augimas. Viršūnės pajuodę - norma.

Plaukiojančius lapus nugriebti su žuvų gaudymo tinkliuku, ant augalų dar pusgyvius lapelius galima palikt - augalas pasiims sau atgal kalį.
pH, galvočiau, kad testas truputį grybauja, o jei negrybauja, tai susitvarkys nauja pusiausvyra - nieko baisaus.
Keiskit vandenuką po 10% kas kelios dienos - savaitė.

Vilte
06-12-2012, 04:06
Jei gerai suprantu, tai Tailando papartis (ar Javos samana vis tik)?

Nežinau. Čia vat toks: Java Fern, Lace (Microsorium pteropus v. Windelov'). Bet kol kas man jis neatrodo gražus

Rolandas
06-12-2012, 07:34
Bus labai labai gražus. :) Galit sodint ir kur tamsiau, toliau, tik reikia duoti laiko (visos samanos, paparčiai auga lėčiau nei žiediniai augalai (žolės) ir mėgsta, kad jų nejudintų).
Bus tamsesnis, sodrus sažalynas, o 'Windelow' dar ir dekoratyvus savo besišakojančiomis viršūnėmis.

Vilte
17-12-2012, 19:39
Rolandai, prašau vėl pagalbos. Pradėjo amonis mane erzinti. Sukyla maždaug iki 1.0ppm. Nitritų ir nitratų nėra. Vakar keičiau apie 30% vandens, dabar pamatavus amonis-vėl 1.0ppm, nitritų nėra. Grįžusi iš darbo vėl keitinėsiu vandenį. Kokį kiekį geriau keisti? Ir ar kasdien?

Laura&Simonas
17-12-2012, 20:17
Nors ne Rolandas, bet įsikišiu.
Neišradinėdamas dviračio, imu JBL NH4 testo skalę. 0,1ppm - žalia, 0,2ppm - geltona, 0,4ppm - raudona. Jei amonis kyla po ~0,3ppm per parą, orientuočiausi į 0,1ppm. Vadinasi vandens reikia pakeisti... 90%. Jei tokį drastišką vandens keitimą riboja žuvų aukštis, keisčiau maksimaliai, kiek leidžia žuvų aukštis.
Ryt vėl matuočiau, vėl keitimas. Kiek pamenu mūsų 160l startą, tai po 1-2 keitimus dienoj savaitėlę sportavom. Tada kilo klausimų kam to akvariumo iš viso reikia.
Niekaip nerandu straipsnio apie azoto ciklą, kur buvo pakankamai aiškiai ir argumentuotai išdėstyta, kad iš vandens keitimų, kai amonio, nitritų koncentracijos nesumažinamos iki "saugių" praktiškai nėra prasmės.
P.S. Jei tingisi/nesigauna kaitaliot vandens daugiau nei po 30%. Pamaitinčiau filtrą bakterijom. Tik stebuklų jos nepadarys.

Rolandas
18-12-2012, 06:44
Jei naujame akvariume kyla nitritai ir nėra lepių žuvų, tai viskas gerai. Taip ir turi būti, užsikūrė pirmasis nitrifikacijos etapas NH4>>>>>NO2.
Dabar atsiradus NO2, pradės intensyviai daugintis antrojo etapo NO2>>>>>NO3 bakterijos. Tas teoriškai turi užtrukt irgi apie dvi savaites.
Paprastai vanduo keičiamas, kai kyla grėsmė žuvims, bet jei jų nėra ar jos atsparesnės NO2, galima "laikyti" aukštesnę koncentracija (~0,1mg/l), kad greičiau įsivažiuotų antras etapas. Na, o jei žuvys lepesnės ar jų daug (greit ir daug gaminas NO2, dėl ko pradžioje rekomenduojama neleisti daug žuvų) gali reikėti jas gelbėti, t.y. dažnai ir didesniais kiekiais keisti vandenį. Bet taip ištempiamas laikas antro nitrifikacijos etapo.
Koks būtų patarimas? Neperlipkit su NO2 0,1mg/l, bet nesistenkit ir nulio siekt. Stebėkit žuvų elgseną (aišku, tai labai sunku pastebėt arba jau vėlu būna).
Keiskit vandenį. Jei pagal elgseną kažkas negerai, tai kad ir ryte vakare po 3/4 (nežinau ar kaip nors dezinfekuojamas vanduo. Jei taip, gali reikti aeracijos ir neviršyt 1/3 per kartą).
Dabar ypač suslaikykit nuo naujų žuvų pirkimo.

O kaip kabinas augalai? Jie irgi labai gerai valgo nitritus.
Foto irgi pageidautina. ;)

Vilte
18-12-2012, 16:07
Hm, kas keisčiausia, kad nitritų kaip tik ir nėra. Ir nitratų nėra. Tik amonis. Tai ką galėtų reikšti?

O augalai kabinasi, vėliau kada įmesiu nuotrauką. Nors nelabai gal kas matysis dar :)

Ir dar dėl testų klausimas. Aš turiu API firmos testus, kur yra į vandens mėginį lašinami tam tikrų chemikalų lašiukai ir pagal nusistovėjusią spalvą sprendžiama apie rezultatą. Tai mano testuose Amonio skalė yra nuo 0ppm iki 8.00ppm kas 0.25ppm. Nitritų skalė nuo 0 iki 5.0ppm kas 0.25ppm. O Nitratų skalė nuo 0 iki 160ppm kas 5ppm. Bet kaip suprantu, visuose testuose ta ppm reikšmė yra vienoda, nors skalės skirtingos? Nes jūs čia kalbat apie tokius kiekius kaip 0.1ppm, o pas mane vakar amonio buvo net 1.0ppm. Šiandien kol kas po vakarykščio vandens keitimo vis dar yra 0.5ppm. Ir šiandien neturėsiu galimybės jau pakeisti. Iki ryt ryto jei sulauksiu, labai tragiškai, kažin... Žinau, tai durnas klausimas. Tiesiog jis mane kankina-ant kiek stipriais nuodysis mano žuvytės...

Laura&Simonas
19-12-2012, 12:10
Taip, ppm visur vienodi, šifruojasi (parts per million). Buityje labiau paplitęs mg/l pavadinimas.

Vandens keitimas buvo 50% ar daugiau, kad amonio koncentracija per pusę sumažėjo? Filtras veikia pastoviai (24val per parą, 7 paras per savaitę)?

Teoriškai, jei amonis nevirsta nitritais, tai arba nėra bakterijų, kurios tai atlieka, arba jis sunaikinimas (augalai, vandens keitimai...). 0,25ppm mano įsitikinimu yra nemažai. Jei įdomu, nuoroda (http://i48.tinypic.com/2pq6idi.jpg) į JBL'o skalę. Konkrečiu atveju darau prielaidą, kad nitritai gaminasi, bet kol kas koncentracija tokia nedidelė (dėl vandens keitimų mažinant amonio koncentraciją), kad testas nefiksuoja.

Šiaip siūlau į visą situaciją žiūrėt optimistiškai. Pirmas akvariumas, klaidos neišvengiamos, darot teisingus žingsnius, semiatės patirties. Artėja laikas, kai pradėsite džiaugtis.

Vilte
19-12-2012, 14:40
Nežinau, kodėl nebeužaugo daugiau. Vandens keičiau 33%. Nemaitinau žuvų vieną parą, pakeičiau filtro kasetę (pagalvojau, gal užsikimšo, nes buvo daug mažų žolyčių gabaliukų), dedu šiek tiek gerųjų bakterijų, įjungiau burbuliatorių.

Laura&Simonas
19-12-2012, 15:26
Kas yra filtro kasetė? Klausiu, nes gali būt kempinė, anglis, cheminio filtravimo užpildas...

Lapukus kad išvalėt gerai, nes pūdami jie tampa papildomu azoto šaltiniu. Filtro užpilduose gyvena bakterijos dalyvaujančios azoto cikle. Pakeitus kasetę, dalį bakterijų iškėlėte, o likusioms reikės kolonizuoti naująją kasetę, kas užtrunka ir sumažina filtro našumą. Senos kasetės atgal dėt nebėkit, nes joje bakterijos jau mirusios ir iš jų jokios naudos. Ateityje kasetę tiesiog praskalaukite ir įdėkite atgal (jei tai ne cheminio filtravimo užpildas). Saugiausia tą daryt keitimo metu nupiltame akvariumo vandenyje. Galima ir po tekančiu iš čiaupo vandeniu, bet chloras negerai, temperatūrų skirtumas negerai...

Šiaip filtrai valomi retai. Mūsų bačka pravaloma 2-3 kartus į metus ir tas valymas - išpili turinį su visais dumblais, lengvai praskalauji užpildus ir vėl "į trasą", nieko nešveičiant. Kempinės nekeistos nuo pirkimo - 2 metai. Aklai tuo vadovautis nereikia, nes yra niuansų kaip įsiurbimo kempinės (angliškai "prefilter"), bet labai plėstis dabar nenoriu. Geriau kai kils klausimų.

O amonis nekyla turbūt dėl to, kad prasidėjo NH4>NO2 azoto ciklo etapas.

Vilte
19-12-2012, 20:06
Pas mane yra Bio-Bags. Taip, juose yra anglis. Tai čia ir yra tas cheminis filtravimas? O pačiame filtre dar yra kempinėlė tokia plona. Kaip suprantu toje kempinėlėje turi gamintis bakterijos. Tai aš kempinėlės neploviau, tik jos rėmelį. O tą maišelį su anglimi pakeičiau į naują, nes jame buvo prisivėlę tų žolių. Aišku, kempinėlę buvau ištraukusi, kol rėmelį ir patį filtrą ploviau (apie 5-10min). Tai ir šitoms bakterijoms "šakės"?

Rolandas
19-12-2012, 20:48
N tarša, reiktų įsidėmėt tris svarbius junginius, jų nemaišyt, žinot leistinas nepavojingas ribas.
Trumpai:
amonis NH4 iki 0,5ppm, priklausomai nuo pH iki 1,5ppm
nitritai NO2 iki 0,05ppm (0,1ppm)
nitratai NO3 iki 20 (50)ppm

Todėl perkant testus galima pažiūrėti matavimo skales (intervalus) ir pasirinkti tinkamus:
NH4 0,1-2,0ppm
NO2 0,01-1,0ppm
NO3 1-50ppm
Man asmeniškai patinka JBL.

Laura&Simonas
20-12-2012, 00:44
Rolando susisteminta informacija apie filtracijos rūšis čia (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?113-Filtracija-akvariume&p=575&viewfull=1#post575). Bus kažkiek aiškiau.

Anglis paprastai naudojama vaistų likučiams pašalinti po gydymo. Šiaip nėra pageidautinas filtro užpildas... Siūlyčiau pasirinkt kitą medžiagą, bet iš pavadinimo "Bio bag" panašu, kad naudojate Tetros pakabinamą filtrą ir jam siūlomas tik vienas užpildų tipas... Jokiu būdu neskatinu, bet sau matyt nusipirkčiau kempinę skirtą kitam filtrui ir pasidaryčiau savo biobag'ą, gal net kelis keramikos žiedus kur nors įtalpinčiau. Jūsų atveju gal būtų logiškiau parduotuvėje pasiklaust ką siūlo tokiems filtrams, kai norima biologinę filtraciją padidint. Tiesiog atliekant modifikacijas neįsigilinus galima pablogint situaciją.

P.S. Per 5-10min gerosios bakterijos neturėtų žūti.
P.P.S. Iš paskutinio pranešimo panašu, kad pradedate prarasti viltį. Jei taip, tai neskubėkit, dar bus progų :P

Vilte
30-12-2012, 02:17
Pagaliau prasidėjo antrasis etapas. Amonis nebekyla (laikosi labai nedaug), bet pradėjo kilti nitritai. Kaip suprantu, jie dar pavojingesni nei amonis? Tai vandenį teks kaitaliot dar intensyviau?
Nufotkinau savo sraiges. Ga kas gali pasakyti kaip jos vadinasi? Šiaip tai jos kol kas labai mažytės, apie 1-2mm dydžio. Tik išdidintos nuotraukoje, kad matytųsi. Ar negali būti, kad tai Viviparus contectus arba rusiškame saite radau pavadinimą живородяща я лужанка. Jei tai tikrai tos, tai kaip perskaičiau, reikia naikinti, nes jos būna ligų nešiotojos. Tuomet prašysiu patarimų, kaip naikinti.

Ir dar dėl augalų. Labai puikiai auga Rotala ir Siauralapė vyšnia, bet labai nenoriai auga ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala. Pastaroji tai visai tokia mažyčiais lapukais ir labai retai tie lapiukai auga. Tai reikštų, kad šviesos mažokai joms, ar kokių tai medžiagų trūkumas? Dėl šviesos, tai matyt tikrai buvo mažai (buvo viena 15W luminiscensinė lempa), tai užvakar dar vieną pridėjom. Gal turėtų pakakti 30W 57litrų akvariumui? Beje, norėčiau išgirsti jūsų nuomonę apie šviesos lempų spektrus. Ar teikiate tam reikšmę? O tai nusipirkom kaip papildomą antrą lempą tokią, kur buvo parašyta specialiai akvariumams ir jų augalams. Bet ji šviečia raudona spalva ir visai neparašyta nei kokia jos temperatūra Kelvinais, ir jokių kitokių duomenų nėra. Paskui internete prisiskaitėm visokios informacijos, jog čia daugiau reklaminis dalykas su tais specialiais spektrais. Tuomet šiandien nusipirkom kitą, 6500K temperatūros lempą. Tai kaip manot, ar geriau naudoti tą raudoną, kur neaiškūs jokie kiti jos parametrai (man tai nepasirodė, kad po jos akvariume tapo šviesiau, tik rausviau:) ), ar geriau tą, kuri yra melsvai balta ir 6500K temperatūros (skaičiau, kad rekomenduojama naudoti ne žemesnės temperatūros lempas kaip 5000K).

Vilte
31-12-2012, 01:50
Ir dar, šiandien pradėjau skaitinėtį apie CO2, bet nelabai suprantu daug ko. Ar jis būtinas tokiame nedideliame kaip mano akvariume? Ar be jo galiu išsiversti? Beje, šiandien vyras pažadėjo dar padidinti šviesos galingumą- iki 45W. Tai jau 57 litrams turėtų pakakt? Tik dėl to CO2 dabar iškilo krūva neaiškumų... Būtų gerai be jo išsiverst, o tai akvariume nebe žuvys plaukios, o vien tik įranga... :)
Atsiprašau, kad parašiau naujoje gijoje, bet vakarykščios neduoda koreguoti šiandien

Rolandas
31-12-2012, 22:36
Taip, nitritai žymiai pavojingesni nei amonis, bet be jų niekaip neužsikurs antras etapas. Pakaks stebėt žuvis ir neperlipt 0,1ppm. Visiems užsikūrė, užsikurs ir jums. Beje pramoninėje žuvininkystėje (URS) netgi specialiai sukeliama nitritai, kad greičiau paleisti biofiltrą. Tai daroma arba pilant nitritinę druską arba po truputį "šeriant" normaliais žuvų pašarais tuščias vandens talpas (be žuvų), kad atsirastų amonis, nitritai - maistas bakterijoms.
Viviparus lyg ir didesnės, bet nesvarbu, nėr ko baimintis. Ligos nešiojamos kai jų yra, o jei akvariumas sveikas, tai sraigės nenueis pačios į kitą akvariumą, kad parnešti namo ligų. Nereik jų naikint.
Su lempom atsargiai didinkit srautą. Galima didint dvejais būdais: arba ilgint/trumpint švietimo laiką arba didint/mažint vienu metu šviečiančių lempų skaičių. Orientuokitės pagal žalius, siūlinius dumblius - jei jų atsiranda daug ir staigiai, gal per greitai buvo padidintas srautas. Nors... greičiau išsisiurbs biogenai ir nusistovės pusiausvyra. Asmeniškai aš nebijau ir nekovoju su žaliais dumblais, jie man greičiau "sutvarko" vandens parametrus naujame akvariume.
30W 57 litrams turi pakakt 8-14val.
45W jei pūsit CO2, bus super. Dėl CO2, jei tik yra sportinio azarto, tikrai pabandykit. Pradžioje (kokius pora mėnesių) galima pasižaist su broga (mielės+cukrus). Paskui tik balioninė sistema. Pirkit didesnį balioną, nors 5kg min (http://www.ebay.com/itm/20-LB-Co2-Tank-Draft-Beer-Brewing-Hydroponics-Aquarium-/251131567281?pt=LH_D efaultDomain_0&hash=item3a789b9cb1) ir reguliavimo sistemėlę (http://www.ebay.com/itm/NEW-Premium-AQUATEK-CO2-Regulator-with-Integrated-COOL-TOUCH-Solenoid-/230840786821?pt=LH_D efaultDomain_0&hash=item35bf2edf85) . Tiesa, prieš perkant, reik išsiaiškint baliono ir reduktoriaus suderinamumą (diametras, sriegis).
Dėl CO2 reik žinot pora dalykų:

dėl žuvų negalima kelt daugiau nei 30ppm
reiktų minkštesnio vandens kH 6-15
turėti po ranka lentelę (apačioje prisegta), žinoti akvariumo KH (reikalingas testas) ir pagal pH spalvą "drop checker'yje" (https://www.google.lt/search?q=drop+checke r&hl=lt&client=firefox-a&hs=i97&tbo=d&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=AfjhUNP2EZDKsgaIx oDACA&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1366&bih=674), lentelėje nustatysite esamą CO2 kiekį.

Dėl šviesos spektrų. Yra čia (forume) kietesnių specų, gal atsilieps, įsijungs į diskusiją, aš asmeniškai galiu tik pasakyt, kad renkuosi virš 4700K ir truputį didinu galingumą, kas atsveria, jei nepataikau su bangų diagramomis. Visos spec. akvariuminės/augalinės lempos - gerai ir jei kišenė pakelia, nėr ko blaškytis ieškant tos vienintelės, paslėptos, ypač pradedant.

3525
http://www.freshwateraquari umplants.com/carbondioxidechart.h tml

Vilte
05-02-2013, 04:31
Na va, jau trys savaitės kai nusistovėjusi pusiausvyra, kaip ir gyvenam gana ramiai. Akvariumą papildėme neonais. Gupija spėjo atsivesti gupiukų, tai net 15 pavyko sugaudyt ir išgelbėt. Vos ne pusę dienos dalyvavome "pribuvėjais) :) Vyras, tik pradėjus eiti pirmiesiems gupiukams, uždavė grynai vyrišką klausimą-ką mes su jais darysim...? Man su sūnumi rūpėjo tik kuo daugiau mažylių išgelbėti. Taigi, dabar jie glaudžiasi 5 galonų (apie 19l) talpos akvariumiuke. Ką darysim su jais, dar negalvojau...:)

Turiu dvi problemas. Pirmoji, kaip jau Rolandas daug kartų mane perspėjo, atsirado kažkurie dumbliai ant mano augalų. Tiesa nežinau, kaip atskirti ar čia tie žalieji-siūliniai, ar tos vadinamosios "barzdos". Ar čia vienas ir tas pats? Bet kokiu atveju norėčiau jų nusikratyti. Apšvietimą laikau 8 val, galingumas-30W. Jokių "brogių" (CO2) nenaudoju ir nesiruošiu artimiausiu metu. Ką turėčiau daryti, kad jie išnyktų? Dumblių nėra labai gausiai, bet man jie labai trukdo ant Siauralapės vyšnios lapų, nes panašu, kad ten kur auga tie dumbliai, tai jie pradeda tamsėti. (Beje, Rolandai, pasinaudojau patarimu ir Vyšnią perkėliau į patį kairinį kampą).

Ir antroji, kaip jau minėjau, visai nenori augti Ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala, kai Siauralapė vyšnia ir Rotala klesti puikiai. Ko šiems augalams galėtų trūkti arba būti per daug?

Ačiū

Laura&Simonas
06-02-2013, 08:30
Džiugu, kad praėjot pirmą etapą. Pastangos nenuėjo veltui.
Bent jau Lietuvoj, tai žuvytes visada galima visada galima priduot į parduotuvę. Gupijos gal ir nėra ta žuvis už kurią gausi pinigų, bet priima noriai.
Dėl dumblių, tai be foto gali būt sunku pasakyt. Siūlinis dumblis paprastai būna vienišas ir gerokai ilgesnis už barzdą, o barzda iš augimo taško išleidžia daug "ūglių" ir atrodo kaip šepetukas ar kilimėlis.

Vilte
07-02-2013, 01:50
Manau, kad pas mane atsirado ir tie ir tie. Daugiausia tai matosi ant lapų daug tokių plonyčių plonyčių žalių mažų siūliukų. Tai matyt čia tie siūliniai dumbliai. Ir paskui keliose vietose ant augalų radau tokių kaip juodų pūkelių sankaupų (čia matyt tos barzdos?). Nufotografuoti kažkaip nesiseka, neištempia ryškumas fotiko. Bet kokiu atveju, kaip su tais dumbliais man kovoti? Dar mažinti apšvietimo laiką? Kiek skaitau, tai būtent tai pataria. Bet jau dabar tik 8val. lempos įjungtos. Ar galbūt galiu pilti kokios tai chemijos iš parduotuvės? Tuomet kiek tai trukdys žuvims? Kokių dar įdėjų galite duoti? Ačiū

Rolandas
07-02-2013, 20:43
...visai nenori augti Ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala, kai Siauralapė vyšnia ir Rotala klesti puikiai. Ko šiems augalams galėtų trūkti arba būti per daug?
Nesukit sau galvos, būna. Reikia laiko arba atsisakyti.
Jei nusistovėjo pusiausvyra, t.y. NO2, NH4 tvarkoje, keiskit vandenį dabar :) rečiau, t.y. kas dvi savaitės po 10% - čia mano logika tokia: rečiau keisit, mažiau paduosit maisto su keičiamu vandeniu, augantys augalai suvalgys, dumbliai (žali) pradės badaut. Pati dabar turit atitaikyti režimą.
Kad kovot su barzda, keisdami vandenį siurbliuokit dugną - pamažinsit fosforą (kiek žinau Laura su Simonu dabar atlieka panašų eksperimentą). Lauksime rezultatų.

Neperšerkit žuvų.
Dieną (šviesą) dar galit trumpint kokia valanda-dviem, pabandykit kokią savaitę.
Tiesa, gali trūkti geležies, tokio papildo Fe trąšos galit atsisiųsti (pats iš čia kai ką siunčiuosi ir moku muitą, PlantexCSM+B).
http://greenleafaquariums.c om/aquarium-fertilizers-supplements/iron-chelate.html
Filtro sroves galima pamažint, kas irgi truputį nepatiks barzdai.
Pratinkit save prie minties apie CO2. Jau laikas :)

Vilte
08-02-2013, 05:56
Dėkui, bandysiu trumpint apšvietimą. Dėl dugno siurbimo, kaip tik radau rusišką straipsnį, kur dėl dumblių rekomenduoja kaip tik kokį mėnesį nesiurbti dugno, tik kaitalioti vandenį. Atseit augalų šaknys pasiims maistą iš grunto, o dumbliai neturės ką valgyt ir sunyks (kažkas panašaus, jau senokai skaičiau, įstrigo būtent galvon, kad mėnesį nesiurbti dugno). Nežinau kiek tame teisybės...

O dėl CO2 negąsdinkit :) Tik pradėjau jaust malonumą turėti akvariumą, kai nereikia kasdien vandens keisti... O ir tūris per mažas. Per techniką nebesimatys ir paties akvariumo:)

Beje, kaip sakiau, papildžiau neonais akvariumą. Tai dabar gyvena 2 skaliarai, 3 tokie kaip ešeriukai (kur patarėt dugnui švarinti), 2 gupijos ir 12 neonų. Dėl neonų atskira istorija. Jie buvo jaunučiai ir mažiukai, o skaliarai jau kaip reikiant paaugę. Tai dėl didelės rizikos, kad neonus skaliarai suvalgys, pardavėjas patarė imti 10 (perkant tiek dar nuolaida buvo taikoma), ir dar 3 įmetė papildomai dovanų :) Tikėjomės, kad iš didelio kiekio bent keletas išliks. Ir štai -jie kažkaip išgyveno beveik visi (manau dėl augalų, nes neonai turėjo kur pasislėpt, o paaugę skaliarai neprasibrauna taip greit). Kažkur tik vienas neonas dingo (taip ir nesužinojau, ar šiaip numirė ir jį suvalgė, ar gyvą sučiupo). Bet likę 12 kuo puikiausiai gyvena ir auga jau 3 savaites. Tikiuosi, kad suaugusių neonų skaliarai nebesuvalgys. Na, ir stengiuosi nepamiršti pamaitinti :)

Vilte
13-08-2013, 00:06
Atsiprašau, jei elgiuosi nepadoriai rašydama vis toje pačioje temoje. Bet vis dar jaučiuosi naujokė...
Šį ryta radau viena gupijos patelę besilaikančią ant augalo lapų su tokia uodega:
4132

Numarinau vargšiukę šaldymo kameroje (skaičiau, kad taip humaniškiau) ir paskui nufotkinau. Kaip manote, ar tai koks ligos požymis, ar pasidarbavo "piktasis" skaliaras? Vakar visos gupijos atrodė normaliai, jokių ligos požymių nepastebėjau. Ir dabar lyg ant kitų nematau. Gal labiausiai man kliūna, jog gupijos atrodo tokios nervingos, staigiais judesiais plaukiojančios. O mano skaliaras atrodo tikrai piktas, pastoviai puola savo draugą, vis baksnoja burna, jį persekioja. Bet, kad pultų gupijas, kažkaip nemačiau. Gal kai buna tamsu, nežinau. Šiaip tai gupijos daugau laikosi viršuje. Gal čia taip iš baimės? Tarp kitko, iš mano 12 neonų liko tik 5... Ir nei vieno mirusio neradau... Taip išeina, jog irgi suvalgė skaliaras... Tai kodėl vos ne pusę metų sėkmingai visi kartu augo ir niekas nieko nevalgė? Beje, ar gali skaliarai tapti piktesniais, jei abu patinėliai, o nei vienos patelės? Šiaip tai aš neatskiriu jurios jie giminės. Tiesiog vienas labai labai didelis (tas kur piktesnis), o antras vos ne dvigubai už ji mažesnis. Amžius vienodas.

Daug prirašiau. Bet pagrindinis klausimas būtų: liga ar nesantaika akvariume? AČIŪ

aurimas
11-11-2013, 15:27
Kiek skaiciau pasigavo gal tavo gupijos mara ka ? ir kitos zuvis mano patarimu dar nepirk zuvu jei kitos atsigaus ir gali taip buti tada tu atsipirk kiek mire